Wysokie podłogi Szczecinek wysyła pewnie do Krynicy Zdrój, a na Bydgoszcz zostają same ochłapy Moim zdaniem kursy z Warszawy do Zakopanego, Krynicy Zdrój systematycznie zyskują pasażerów. Bilet dużo tańszy niż w PKP Intercity, a jak ostatnio sprawdzałem, to nawet tańszy od pośpiesznego. Czas przejazdu już powoli ten sam no i autobus o wiele bezpieczniejszy (chodzi mi o kradzieże, itp.). Dodatkowo nocnym kursem autobusowym nie traci się prawie całego dnia (np. urlopu), który trzeba by było poświęcić jadąc pociągiem. W Krakowie można tez zauważyć, jak masa ludzi wysiadająca z pociągu z Warszawy przesiada się do autobusów podstawianych do Zakopanego, Krynicy, Nowego Sącza. Także w tych przypadkach jak dla mnie "+" dla autobusów. P.S. Specjalnie nie piszę, że dla PKS-ów, bo z Krakowa pełne wyjeżdżają też, np. "Szwagropoly" Zakopane samodzielnie Krynica Zdrój wspólnie z PKS Wa-wa Karpacz z PKS Kamienna Góra kilka kursów do Olsztyna wszystkie powyższe są całoroczne i startują ze stolicy Hrubieszów - Gdańsk ( w wakacje przedłużony do Helu) sezonowe to: Wa-wa - Giżycko Wa-wa - Krynica Morska( w 1,2,5,7 przedłużony od Krakowa, przy czym w 5 i 7 z Warszawy jest planowy bis) Hrubieszów - Łeba Hrubieszów - Węgorzewo i jeszcze kilka innych kursów sezonowych, które znajdziesz na http://www.rozklady.com.pl wpisując jako przystanek początkowych - Warszawa, a końcowy Mława (wszystkie kursy jadące za Mławę oznaczone jako kursujące tylko w czasie wakacji szkolnych oprócz Władysławowa z godz. 22 obsługuje PKS Mława, w większości samodzielnie, jedynie dwa kursy do Krynicy Morskiej prowadzi z Elblągiem)
Zamiast robić jednak takie "głupie podchody" PKS N.S. mógłby dać lepszy tabor i drugiego kierowcę, żeby nie stać bezsensownie pół godziny w Kielcach. W dzisiejszych czasach, kiedy większość przewoźników cierpi na brak kierowców, mało który PKS może sobie pozwolić na wysyłanie dwóch kierowców w trasę, która może obsłużyć jeden kierowca zgodnie z przepisami. Co najwyżej kurs ten mógłby odbywać przerwę na jakiejś stacji benzynowej, gdzie można napić się i zjeść coś ciepłego, zamiast stać w środku nocy na dworcu.
PS. Czepiając się cyferek to wg http://www.rozklady.com.pl Mława stoi w Kielcach 20 minut, czyli 10 minut mniej ile wg Ciebie stoi tam Nowy Sącz (wg powyższej strony NS ma tam 45 min. przerwy) Zimą ubiegłego roku jeździłem tą trasą przynajmniej raz w tygodniu tam i z powrotem ("interesy" ). Wtedy kurs do Krynicy był nowością i mało kto o nim wiedział. PKS W-wa lub Mława doganiał sądecki lub radomski kurs w Kielcach. Wtedy tam się praktycznie nie stało. Kierowca i pasażerowie puścili dymka i dalej w trasę. Mogło to być góra 10 minut. W autobusie zawsze około 5-10 osób. Kurs do Szczawnicy zawsze pełny. W okolicach Buska-Zdrój, to my jechaliśmy już zazwyczaj pierwsi. Wcześniej, gdy kursu do Krynicy nie było,jeździłem do N.S. "Szczawnicą". "Szczawnica" w Kielcach stała około pół godziny. Widocznie na trasie łapał trochę opóźnienia i nie musiał stać 45 minut. Zdaję sobie sprawę, że jest to zgodne z przepisami, ale pasażerowie patrzą jednak na wygodę, a stanie w środku nocy, zwłaszcza w zimowe mrozy do przyjemnych nie należy. Mogłaby więc dyrekcja pomyśleć, żeby w ten sposób uatrakcyjnić kurs, który właśnie znalazł konkurencję. Zwłaszcza, że przeciętny pasażer nie rozróżnia PKS W-wa, Mława, Radom, Sącz. Dla niego to jest jedna firma- PKS i absurdem jest to, że PKS nie wjeżdża na dworzec PKS w Sączu i Radomiu, tylko staje na placach przy PKP- to tak a'propos tematu o absurdach w PKS.
PKS Kraków informuje o codziennym kursie z Krakowa do Krynicy, który będzie realizowany od 1 czerwca 2008 r. Wie ktoś może o jaką Krynicę chodzi, Morską czy Zdrój? A może do któreś z tych wsi: http://pl.wikipedia.org/wiki/Krynica
Jeśli jednak okaże się to Krynica Morska, to ciekawe czy w Elblągu ten kurs się zatrzyma. Ciekawe też czy w takim przypadku "podepną" się oni pod Mławę i będą obsługiwać naprzemiennie ten kurs, czy stworzą coś samodzielnie, a może z Elblągiem właśnie będą wspólnie jeździć.
PKS Kraków informuje o codziennym kursie z Krakowa do Krynicy, który będzie realizowany od 1 czerwca 2008 r. Wie ktoś może o jaką Krynicę chodzi, Morską czy Zdrój? A może do któreś z tych wsi: http://pl.wikipedia.org/wiki/Krynica
Jeśli jednak okaże się to Krynica Morska, to ciekawe czy w Elblągu ten kurs się zatrzyma. PKS Kraków informuje o codziennym kursie z Krakowa do Krynicy, który będzie realizowany od 1 czerwca 2008 r. Wie ktoś może o jaką Krynicę chodzi, Morską czy Zdrój? Również od 1 czerwca dotychczasowy kurs relacji Zakopane-Gdynia zostanie przedłużony do Karwii.
Po mojej interwencji poprawili te błędy w rozkładzie na http://www.e-podroznik.pl/ Ciekawe ile jeszcze błędów znajduje się na tej stronie
Fakt, może to podobna sytuacja jak z tymi kursami PKS Białystok do Krynicy i Gliwic? Ja w kazdym badź razie poszukałem troche w necie i znalazłem dwa artykuły z połowy zeszłego roku gdzie prezes i dyrektor przewozów mówią że Zakopane chce jeździć na Hel i do Szczecina Może poprostu plany były ale nie wypaliło Jest jeszcze taka opcja, że plany dalej są tylko ktoś niekompetentny wrzucił do Internetu nie te rozkłady co trzeba A Białystok miał (ma) w planach jeździć do obu Krynic: Morskiej i Zdrój
Jakiś czas temu pisałem, że PKS Suwałki zamierza otworzyć nocne połączenie z Warszawą. Znane są już szczegóły. Trasa trochę okrężna bo przez Białystok. Wyjazd o 22.40, przyjazd do Warszawy o 4.20. Powrót będzie prawdopodobnie w dzień inną trasą, ale również okrężną, bo przez Ostrołękę, Łomżę. Wyjazd o 6.30, przyjazd do Suwałk o 11.54.Mają zacząć od 29 lutego/1 marca.Ponadto w wyszukiwarce na stronie PKS Białystok znalazłem "nieistniejące" przystanki: Stegna, Sztutowo, Kąty Rybackie, Krynica Morska. Obok Gliwic czy Krynicy Zdrój kurs relacji Białystok-Krynica Morska był zapewne kolejnym nowym dalekobieżnym połączeniem PKS Białystok, które na razie nie doszło do skutku. Eeee, do Krynicy Morskiej to mogą się szykować na sam sezon, w pozostałym okresie chyba nie ma sensu tam jeździć. Jakiś czas temu pisałem, że PKS Suwałki zamierza otworzyć nocne połączenie z Warszawą. Znane są już szczegóły. Trasa trochę okrężna bo przez Białystok. Wyjazd o 22.40, przyjazd do Warszawy o 4.20. Powrót będzie prawdopodobnie w dzień inną trasą, ale również okrężną, bo przez Ostrołękę, Łomżę. Wyjazd o 6.30, przyjazd do Suwałk o 11.54. Co ciekawe w rozkładzie nie ma przystanków Warszawa Stadion, albo Warszawa Zachodnia, lecz tylko Warszawa dw. Centralny. Nie ma również przystanku Łomża DA, tylko Łomża, Rządowa, H. Gromada. Mam pewne obawy czy takie ułożenie rozkładu będzie dobrym posunięciem... Ponadto w wyszukiwarce na stronie PKS Białystok znalazłem "nieistniejące" przystanki: Stegna, Sztutowo, Kąty Rybackie, Krynica Morska. Obok Gliwic czy Krynicy Zdrój kurs relacji Białystok-Krynica Morska był zapewne kolejnym nowym dalekobieżnym połączeniem PKS Białystok, które na razie nie doszło do skutku. Niestety nie znam ani dokładnego przebiegu tej trasy, ani nawet godzin przejazdu ... On 2003-10-23 12:23, Gallux napisał: W tym wątku proponuję wymieć wam znane kursy wykonywane przemiennie przez 2 PKSy. W Łodzi jeszcze widziałem po 1 autobusie z kursu Łódź - Gdańsk wykonywanego przemiennie przez PKSy Elbląg i Łódź. Z Elbląga jechał Lider, a z Łodzi H10-12, ale w dobrym stanie.
To jest ściśle rzecz ujmując kurs Łódź - Gdańsk poza wakacjami, a Łódź - Krynica Morska w wakacje. Ja najczęściej widywałem tu Merce O302 łódzkie oraz Volvo elbląskie.
Co jeszcze (o jakości niewiele, raczej lista); brak nazw przedsiębiorstw oznacza, że jeżdżą przedsiębiorstwa z obu miast krańcowych:
Zakopane - Warszawa (nocne) Warszawa, Ciechanów
Warszawa - Krynica (Warszawa, Nowy Sącz)
Zakopane - Łódź (dwa kursy obsługiwane w trybie rano wyjazd - po południu powrót)
Warszawa - Krynica Morska (10:15 z Warszawy; Mława, Elbląg); ponadto do Krynicy Morskiej jeździ z W-wy Warszawa i Radom (przelotowy 5,6,7 powrót 6,7,1) - wszystkie wakacyjne.
Zakopane - Lublin dwa kursy (różnymi trasami) Lublin, Kraśnik.
Kielce - Zielona Góra
Jelenia Góra - Zakopane i Karpacz - Zakopane (oba Zakopane, Jelenia Góra)
Warszawa - Przemyśl p. Lublin (tylko w tę stronę) Przemyśl 3*, Biłgoraj 2*
Krynica Zdrój - Lublin (tylko w tę stronę) Kraśnik, Rzeszów (de facto na ogół z przesiadką w Rzeszowie)
Zamość - Katowice (Olkusz, Zamość)
Koszalin - Jelenia Góra
Gdańsk - Suwałki p. Kętrzyn (całoroczny) i przez Olsztyn (sezonowy)
Przemyśl - Bielsko Biała (Przemyśl, Bielsko Biała - zdaje się, że też od pewnego czasu, kiedyś jeździł tylko Przemyśl)
Łańcut - Cieszyn
Nowy Sącz - Nysa (Nowy Sącz, Prudnik)
Siemiatycze - Gdańsk
Bydgoszcz - Białystok
Rzeszów - Białystok
Lublin - Toruń (Puławy, Toruń)
Warszawa - Łeba (Warszawa - Słupsk)
Toruń - Szczecin
Jelenia Góra - Szczecin dzienny
Świnoujście - Gdańsk (Kamień Pomorski, Gdańsk)
Świnoujście - Gdynia (Kamień Pomorski, Gdynia)
Gdańsk - Białystok (całoroczny dzienny, w sezonie w weekendy nocny, trochę różne trasy)
Łeba - Łódź (Słupsk, Łódź)
Piła - Jelenia Góra
Zamość - Białystok
Koszalin - Warszawa (Koszalin, Warszawa dwa kursy: dzienny i nocny wyjazd w dzień, powrót w nocy);
Kołobrzeg - Warszawa (2*Bydgoszcz, 1*Płock, różne trasy)
Kraków - Poznań (Kraków, Ostrów Wielkopolski)
Gdańsk - Łomża (sezonowy)
Łódź - Kołobrzeg (sezonowy)
Jelenia Góra - Kołobrzeg
Wrocław - Kołobrzeg (sezonowy 5-1)
Wrocław - Pogorzelica (sezonowy 5-1; Wrocław, Gryfice)
Łódź - Rzeszów (2 kursy)
To na pewno nie wszystko. Pani Agato witam
Czy może mi Pani dać namiary na dobrego psychoterapeutę na terenie Krynicy - Zdrój lub Nowego Sacza. Być może posiadacie rejestr takich osób, za bardzo nie mogłam dotrzeć do kogoś kto mógłby mi pomóc. Pytałam w Nowym Sączu w PP ale udzielono mi odpowiedzi, że nie mają namiarów na kogoś takiego, dziekuję i pozdrawiam kocik mam jeszcze takie pytanie..dość ogólnikowe...czy dałoby radę przejść przez Gorce, Beskid Sądecki do Krynicy Zdrój w 7 dni ? ..tak sobie patrzyłem na mapę i mam już pewną trasę na myśli, więc może jak znajdę chwilkę rozpiszę co i jak ...i jak ktoś będzie mógł rzucić na to okiem i ocenić byłbym wdzięczny. Dzieki za posty
Jesteśmy młodymi ludxmi, wszyscy jeszcze w trakcie studiów , kameralna atmosfera nie jest dla nas najważniejsza ale Zakoapane to mimo wszystko za duży tłum, myslelismy o krynicy, nikt z nas tam jeszcze nie był, a może kudowa zdrój. Mało znamy góry i mejscowości górskie dlatego prosze o radę.
Miłego dnia PK, moi skromnym zdaniem zmianę Sądecki/Niski powinna odbyć się w Krynicy. Łatwo dostać się komunikacyjnie. zmiana nie nastąpi wcześniej niż o 11:00, chyba, że wyruszą ludziska z Wierchomli o 7:00 lub wcześniej. Poniżej wykazuję propozycję odcinków:
1)
Krynica-Huzary-Mochnaczka-Banica-Izby (nocleg, gdzieś na polanach doliny rzeki Lipki. (~14km, ~400m podejścia, ~4:30h samego marszu). Ale lepiej jakbyście dociągnęli do Ropek. (~18km, ~500m, ~5:45h).
2)
Izby/Ropki-Hańczowa-Kozie Żebro-Regietów-Rotunda-Zdynia-Popowe Wierchy-Krzywa (nocleg gdzieś na polanach doliny rzeki Zwoja). (~25/20km, ~940/850m, ~8:45/7:00).
3)
Krzywa-Wołowiec-Bartne (bacówka)-Magura-Trzy Kopce-Ostryszem-Kolanin-przęłecz na Kotanią (Kotaniem) (skrzyżowanie z drogą) (nocleg na polanach na polach pod przełęczą. (~23km, ~650m, ~7:15h).
4)
przęłecz na Kotanią-Przełęcz Hałbowska-Kąty-Chyrowa Wieś-polany pod Chyrowa (nocleg gdzieś koło źródeł potoku Iwielka). (~23km, ~900m, ~8:15h).
5)
polany pod Chyrowa-Pustelnia Św.Jana z Dukli-Cergowa-Lubatowa-Iwonicz Zdrój-Rymanów Zdrój (nocleg na polanach nad Rymanowem (Wołtuszowa) (~23km, ~950m, ~8:15h). Dobrze by było jednak, abyście dotarli do bazy namiotowej w Wisłoczku (~27km, ~1150m, ~10:00) (możecie poprzedni etap spróbować skończyć przy Pustelni, będziecie wtedy 4km "do przodu").
Dwa warianty
wariant I
6)
Wołtuszowa-Wisłoczek-Puławy-Tokarnia-Dolina Płonki. (~25km, ~320m, ~7:15h).
7)
Dolina Płonki-Wahalowski Wierch-Komańcza (~12km, ~300, ~3:45)
wariant II
6, 7)
Wisłoczek-Puławy-Tokarnia-Dolina Płonki-Wahalowski Wierch-Komańcza (~32km, ~500, ~9:15h)
To moja propozycja i uważam, że jak podzielicie to na mniej kawałków to się zajeździcie o 7:12 jest pociąg przyspieszony do Krynicy. Jedzie jak pospieszny, a płaci się za normalny.
w Wierchomli jest o 10:33
w Żegiestowie Zdrój 10:51
w Muszynie 11:04
Jechałem nim nie dawno do Piwnicznej i jest całkiem sympatyczny
W Krynicy Górskiej nigdy nie byłem
w sumie nic dziwnego - bo takiej miejscowości nie ma
jest: Krynica Zdrój i Krynica Morska.
A co do pytania w pierwszym poscie:
Jeżeli interesują Cię Pieniny to polecam Szczawnicę lub Krościenko. Szczawnica jest bardziej cywilizowana i powiedzmy że jest tam więcej możliwości żeby coś robić po górach. Komunikacyjnie wychodzi w zasadzie na to samo. Aha kwatery w Krościenku były zwykle parę złotych tańsze niż w Szczawnicy.
pzdr.
Tomek D
W Krynicy Górskiej nigdy nie byłem
w sumie nic dziwnego - bo takiej miejscowości nie ma
jest: Krynica Zdrój i Krynica Morska.
A co do pytania w pierwszym poscie:
Jeżeli interesują Cię Pieniny to polecam Szczawnicę lub Krościenko. Szczawnica jest bardziej cywilizowana i powiedzmy że jest tam więcej możliwości żeby coś robić po górach. Komunikacyjnie wychodzi w zasadzie na to samo. Aha kwatery w Krościenku były zwykle parę złotych tańsze niż w Szczawnicy.
pzdr.
Tomek D
a napisz Łuki w jakiej czesci Polski znajduje sie Powroznik?
teoretycznie - mój teren... południe Polski, okolice Krynicy Zdrój Dwa wypady w okolice Krynicy Zdrój zaowocowały obserwację młodego orła przedniego, pluszcza i pliszki górskiej. Ostatnio dośc długo szukałam turnusu rehabilitacyjnego dla mojej córki, na który chciałabym wyjechać w lato.Problemem była własnie dietka bezglutenowa.Dlatego dopisze miejsca , w których wiem że nie ma problemu z zastosowaniem takiej diety zarówno u dziecka jak i osoby dorosłej.Myslę że jest więcej ośrodków, natomiast ja szukałam w górach:-)
1. Ośrodek Duet w Karpaczu
2.Sanatorium Zgoda w Krynicy Zdrój ( przemiła dietetyczka, która dokładnie wie co to za dieta)
3.Osrodek Gwiazda Gór w Muszynie ( dzieci na turnusie mają 50% zniżki)
4.Osrodek Abaton w Krynicy Zdrój ( tutaj należy mieć jedynie ze sobą pieczywo, resztę załatwiają-podobno).
5.Sanatorium Uzdrowiskowe "BIAWENA" w Wysowej Zdrój- napisano mi mailikiem ze nie ma problemu z taką dietą
6. Osrodek Adam w Szczyrku- także potwierdzenie mailikiem o możliwości zastosowania takiej diety.
Najprawdopodobniej pojedziemy do Muszyny, ze względu na profil leczenia( córka ma dodatkowo inne schorzenia)i cenę:-)))) W lato 2009- lipiec zapłacę 1240,00 za mnie ( także będe miała zabiegi-mimo że jadę jako opiekun)i za Zosię 50% tej kwoty.Na miejscu jest także basen kryty.Mam nadzieję że uda nam się wszystko pomyslnie załatwić:-)Czekamy teraz jedynie na dofinansowanie z PFRONU:-))))
Pozdrawiam
Iza Ostatnio dośc długo szukałam turnusu rehabilitacyjnego dla mojej córki, na który chciałabym wyjechać w lato.Problemem była własnie dietka bezglutenowa.Dlatego dopisze miejsca , w których wiem że nie ma problemu z zastosowaniem takiej diety zarówno u dziecka jak i osoby dorosłej.Myslę że jest więcej ośrodków, natomiast ja szukałam w górach:-)
1. Ośrodek Duet w Karpaczu
2.Sanatorium Zgoda w Krynicy Zdrój ( przemiła dietetyczka, która dokładnie wie co to za dieta)
3.Osrodek Gwiazda Gór w Muszynie ( dzieci na turnusie mają 50% zniżki)
4.Osrodek Abaton w Krynicy Zdrój ( tutaj należy mieć jedynie ze sobą pieczywo, resztę załatwiają-podobno).
5.Sanatorium Uzdrowiskowe "BIAWENA" w Wysowej Zdrój- napisano mi mailikiem ze nie ma problemu z taką dietą
6. Osrodek Adam w Szczyrku- także potwierdzenie mailikiem o możliwości zastosowania takiej diety.
Najprawdopodobniej pojedziemy do Muszyny, ze względu na profil leczenia( córka ma dodatkowo inne schorzenia)i cenę:-)))) W lato 2009- lipiec zapłacę 1240,00 za mnie ( także będe miała zabiegi-mimo że jadę jako opiekun)i za Zosię 50% tej kwoty.Na miejscu jest także basen kryty.Mam nadzieję że uda nam się wszystko pomyslnie załatwić:-)Czekamy teraz jedynie na dofinansowanie z PFRONU:-))))
Pozdrawiam
Iza informuje:
W piątek 19 września 160 kolarzy ścigających się w 65 edycji kolarskiego wyścigu Tour de Pologne dotrze do Zakopanego. Kto zamierza weekend spędzić pod Tatrami, powinien pamiętać o utrudnieniach w poruszaniu się samochodem: w piątek na trasie Krynica Zdrój - Zakopane, a w sobotę na trasie Rabka - Kraków.
Tour de Pologne jako największe logistyczne wydarzenie w polskim sporcie od czterech lat plasuje się w gronie największych imprez kolarskich świata. Zawodnicy 65 edycji wystartują 14 września w Warszawie, by po pięciu etapach dotrzeć do Krynicy Zdrój. Stąd 19 września wyruszą do Zakopanego. Ostatni etap, od Rabki do Krakowa częściowo biegnący "zakopianką" kolarze pokonają w sobotę 20 września.
Tym razem, po 10 latach przerwy wyścig zawita pod Tatry. Etap z metą na stadionie Wielkiej Krokwi ma długość 201,7 km i będzie najtrudniejszym etapem w wyścigu. O trudności decydować będzie górski charakter "pętli tatrzańskiej" na trasie Bukowina-Stasikówka-Murzasichle-Wierch Poroniec-Bukowina, którą kolarze pokonają dwukrotnie.
Wyścig to nie tylko okazja do promocji Zakopanego i regionu, ale także utrudnienia komunikacyjne dla mieszkańców i ich gości. A to ze względu na zamknięcia ulic w powiecie tatrzańskim i samym mieście. - Piątek to będzie prawdziwy dzień bez samochodu - podkreślają władze miasta.
źródło: Byłam w sanatorium 3 lata temu w Krynicy Zdrój i szczerze byłam bardzo zadowolona z pobytu. Sama chciałam pojechać by się troszeczkę podkurować , wystarczył wypełniony wniosek (skierowanie) od diabetologa, potem tylko cierpliwie czekałam 3 miesiące na decyzję.
Pobyt miałam zupełnie darmowy noclegi (całe 3 tygodnie), wyżywienie, zabiegi, ćwiczenia, nawet wodę ze słynnej Pijalni Wód w Krynicy za którą trzeba było płacić miałam za free
Oczywiście mieliśmy dostęp do lekarza, pielęgniarek w razie potrzeby, dietetyka. Jeśli chodzi o posiłki to mieliśmy tzw. "dietę cukrzucową", ale i tak można było jeść do woli . Zabiegi należały do najprzyjemniejszych atrakcji w sanatorium: bicze wodne, kąpiele w źródlanych wodach, jakuzzi i inne masaże . Lekarz zalecił również picie wody Jan i Zuber, niestety nie smakują apetycznie na początku to raczej niemiłe uczucie pijąc wodę którą czuć jakąś stęchlizną, ale można się jednak przyzwyczaić (podobno lepszy skutek miała woda podgrzana, ale to była wręcz ochydna ). Poza tym dużo ćwiczeń, spacerów. Na tym polegała cała kuracja !!!
Teraz znowu wybieram się do sanatorium, ale na nieszczęście zmieniły się przepisy prawdopodobnie teraz nie czeka się 3 czy 4 miesięcy ale rok albo i dłużej. Poza tym zmieniły się przepisy co do odpłatności. Nie warto też sugerować jakaś konkretną miejscowość, bo nfz i tak prawdopodobnie nie weźmie tego pod uwagę.
Mój wniosek już wysłany, więc pozostaje mi tylko czekanie ...mam nadzieję że się doczekam Mimo to i tak myślę, że warto jechać do uzdrowiska!
Aha jeszcze jedna mała uwaga, podobno sanatorium dla cukrzyków najmniej korzystne jest w Kołobrzegu (opinia diabetologa i byłych kuracjuszy ).
MIŁEGO POBYTU W SANATORIUM Imię : Miłosz
wiek : 14
Miasto : krynica - zdrój
zawód : uczeń publicznego gimnazjum im. Józefa Dietla w krynicy zdrój i jestem uczniem klasy 2 A
zainteresowania : gry online , gry komputerowe , motoryzacja , i różne jeszcze
No nie wiem co jeszcze o sobie napisać jak chcecie się coś dowiedzieć więcej to piszecie na gg 582104 i wszystkich pozdrawiam !! Jeszcze jedna fotka z Krynicy Zdrój i parę ze Szlaku Architektury Drewnianej: cerkiewki... Jeszcze jedna fotka z Krynicy Zdrój i parę ze Szlaku Architektury Drewnianej: cerkiewki... coś z lipskiej
Bóg prosi
Nie powoływać się na niego. Nie handlować nim.
Na partyjnych straganach nie rozwieszać łaski.
Nie używać alibi "Gott mit uns"
dla bezbożnej zbrodni.
Pod jego patronatem
nie odprawiać zła.
Nie wzywać nadaremnie
"pokłonu pasterzy".
Nie popychać. Nie trwonić.
Nie palić na stosie.
Ze zwęglonego oka
wypłynęła łza.
Przyjdzie może do was
"o, marna ludzkości",
kiedy będziecie przechodzili
na swój drugi grzech.
Krzyk mody
Umieramy coraz piękniej
w kolekcji Gianiego Versace.
Elegancja jest pisklęciem estetyki.
Biegamy po kościołach mody
wierząc że w pomarańczy będzie nam do twarzy.
Całujesz mnie w przymierzalni
patrz, w zieleni po prostu klęska Rzymu.
Rozwiązujemy rebusy naszych archeotypów.
Przekładamy berety na języki obce.
Wieczorem mamy zaproszenie
na wernisaż Sądu Ostatnecznego.
Wchodzimy bez biletów.
Dzisiaj jest martwy wstęp.
Sklepy zoologiczne
Sklepy zoologiczne.
Obóz internowanych
z mojego dzieciństwa.
Świnki morskie. Papugi. Kanarki.
Chorowity zapach niewoli.
Trociny wydarzeń.
W domu wypluwałam depresję.
Kotka Antygona nie pokazała się wiecej.
Łapki na myszy pod Verdun
i potem ciąg dalszy aż do Auschwitz.
Nie wiedziałam czym to się skończy
kiedy zgłaszałam się do życia.
Na ochotnika.
Węzły
Supełek wełnianej czapeczki.
Niania na drutach:
oczko lewe oczko prawe
i nieletniej długości szalik.
Do koniczyny mówiliśmy po imieniu.
Pagórki. Lekko rozchylone kolana gór.
Wtedy jeszcze poza ozdobnymi ramami.
Teraz w muzeum w Krynicy Zdrój.
Potem pierwszy węzeł krawata.
Marynarski. Płaski.
Kiedy wypływaliśmy z portów
wprost do urzedu stanu cywilnego.
Kapłani rzymscy
wróżyli nam z błyskawic.
Węzeł małżeński nas oślepił
kiedy wyruszaliśmy w poślubną podróż.
Teraz jesteśmy
kłębkiem nici.
Splotem kordonków.
Neurozą nieustępliwego losu.
I wreszcie pętla.
Pętla
umierająca na naszych szyjach. Trudno wymagać ,żebyś wiedziała, chociaż to jeszcze zależy, gdzie mieszkasz
To jest woda mineralna. Nazwa pochodzi od Uzdrowiska Piwniczna Zdrój - ciekawostka:
"Prawdziwym odkrywcą walorów leczniczych Piwnicznej jest lwowski doktor Juliusz Korwin Gąsiorowski, którego zasługi można porównać chyba z zasługami Chałubińskiego dla Zakopanego i Dietla dla Krynicy.
Tak więc od połowy XIX w. Piwniczna stała się popularnym miejscem wypoczynku dla wielu letników z Polski i zagranicy. W 1932 r. dokonano pierwszego odwiertu wody mineralnej i wtedy też wybudowano łazienki i pijalnię wody mineralnej, a miasto uzyskało status uzdrowiska."
~~
Ale mnie wzięło Kolega angelhod z Krynicy Zdrój ma jakiś plan na Sylwestra.
My się raczej wybierzemy ( ja żonka i synek ). Wiem, że kilka osób z forum też ma ochotę.
Co do kosztów to chyba nie tajemnica - 80,- złoty osobo/doba. Minimalnie trzeba wykupić noclegi na 7 dni - czyli np. od soboty 27.12 do soboty 03.01.
Co do nocy Sylwestrowej to wszystko zależy od naszej weny twórczej
Jestem w Krynicy Zdrój, temperatura -18oC.
U nas -15... I śniegu tyle, że bez pomocy bym się z wału nie wydostał
Mamy już -10oC, t
Pozdrawiam spotowiczów w Warszawie.
Jestem w Krynicy Zdrój, temperatura -18oC. tą fote zrobiłem w Krynicy - Zdrój gdy idąc chodnikiem na mecz finałowy euro 2008 do knajpy zobaczyłem ten napis na klapie fiata cinquecento :D rozbroiło mnie to na miejscu hehehehe
A ja na wakacje jade na obóz 2tygodniowy do Krynicy Zdrój za 300zl:D haa dobrze jest miec starszego pracujacego w kopalni, wyjazd mam w lipcu.
Fantastyczny ten łabądek, zanim otworzyło mi się zdjęcie a widzialam podpis spodziewałam się takiego tradycyjnego, jak na awatarze, zaskoczył mnie ten przestrzenny trawnik Gdzież on się znajduje ?
łabądek znajduje sie w Krynicy zdrój (górskiej) Jakie tu ożywienie... Słońce zaświeciło i ludziska od razu o wędrówkach myślą No i prawidłowo. Rack podsunął bardzo dobry pomysł Chyba najodpowiedniejszym czasem na realizację planu będą wakacje? Może zbierzemy większą paczkę? Co Wy na to?
PS.
Wybaczcie, ze sie nie odzywałem... W efekcie nikt nie odpowiedział na moje ogłoszenie i sam przeszedłem z Krosna do Krynicy Zdrój, w niecały tydzień Warto było.
Miedzy Polską a Słowacją powstanie nowa droga, dążą do tego samorządy z obu krajów. Nowa trasa połączy Krynicę Zdrój z Wysową orazi Bardejowskimi Kupelami
Ostateczny przebieg trasy po polskiej stronie uzgodnili w poniedziałek przedstawiciele Wojewódzkiego Zarządu Dróg oraz nadgranicznych powiatów i gmin.
Droga będzie wiodła z Krynicy do Wysowej i dalej do turystycznego przejścia granicznego w Blechnarce (przez Mochnaczkę, Czyrną, Śnietnicę, Stawiszę, Hańczową). Utworzone połączenie skróci, o ok.30 km, przejazd między uzdrowiskami w Beskidzie Sądeckim i Niskim.
Po słowackiej stronie droga ma przebiegać przez Stebnicką Hutę i Zborov do Bardejowskich Kupeli, gdzie znajdują sie atrakcyjne geotermalne baseny.
(źródło: Gazeta.pl)
Ponieważ temat dotyczy Beskidu Niskiego więc pytam na najbardziej kompetentnym forum.
Wiecie o tym coś więcej ?
Ja mam bardzo "mieszane uczucia".
Pozdrowienia
Basia
Krynica - Zdrój
Uchwała Nr XIII/125/03
Rady Miejskiej w Krynicy-Zdroju
z dnia 17 października 2003 r.
w sprawie zmiany Statutu Gminy Krynicy-Zdroju
Na podstawie art. 3 ust. 1, art. 22, art. ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym ( j.t. Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 z późn. zm. ) oraz art. 4 ust. 1 art. 13 pkt. 2 ustawy z dnia 20 lipca 2000 r. o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych aktów prawnych ( Dz. Nr 62, poz. 718 z późn. zm. ); - Rada Miejska w Krynicy Zdroju u c h w a l a , co następuje:
§ 1
W Statucie Gminy Krynicy-Zdroju, stanowiącym załącznik do Uchwała Nr V/49/03 Rady Miejskiej w Krynicy-Zdroju z dnia 17 lutego 2003 r. zmieniającej uchwałę w sprawie Statutu Gminy Krynicy-Zdroju wprowadza się następujące zmiany:
1) § 4 otrzymuje nowe brzmienie:
"§ 4 1. Gmina posiada herb i flagę, których wzory i opis ustalone uchwałą Nr XIII/124/03 Rady Miejskiej w Krynicy-Zdroju z dnia 17 października 2003 r. w sprawie herbu i flagi miasta Krynicy-Zdroju, przedstawione są w załączniku Nr 2 do Statutu.
2. Zasady używania herbu i flagi Krynicy-Zdroju określa w odrębnej uchwale Rada Miejska w Krynicy-Zdroju, zwana dalej "Radą Miejską"."
2) § 10 otrzymuje nowe brzmienie:
"§ 10 1. W najistotniejszych sprawach Gminy decydują jej mieszkańcy w formie referendum przeprowadzonego w trybie i na zasadach określonych w ustawie z dnia 15 września 2000 r. o referendum lokalnym ( Dz. U. Nr 88, poz. 985 z późn. zm. ).
2. Sprawy rozstrzygane wyłącznie w drodze referendum określa ustawa."
3) § 145 otrzymuje nowe brzmienie:
"§ 145
1. Dokumenty związane z działalnością Rady Miejskiej, Komisji Rady udostępnia się w Wydziale Organizacyjnym i Kadr, Spraw Obywatelskich, Wojskowych i Obrony Cywilnej, w dniach i godzinach pracy Urzędu Miejskiego.
2. Dokumenty z zakresu działania Burmistrza oraz Urzędu Miejskiego udostępniane są w siedzibie Urzędu Miejskiego, w Wydziale Organizacyjnym i Kadr, Spraw Obywatelskich, Wojskowych i Obrony Cywilnej, w dniach i godzinach jego pracy.
3. Ponadto dokumenty, o których mowa w ust. 1 i 2 są również dostępne w wewnętrznej sieci informatycznej Urzędu Miejskiego (www.krynica-zdroj.pl ), w "Biuletynie Informacji Publicznej - Cyfrowym Urzędzie" Urzędu Miejskiego ( dostęp do BIP uzyskuje się ze strony głównej portalu ) oraz w powszechnie dostępnych zbiorach danych."
4) Załącznik nr 2 do Statutu Gminy Krynicy-Zdroju otrzymuje brzmienie jak w załączniku do niniejszej uchwały.
§ 2
Wykonanie uchwały z l e c a się Burmistrzowi Krynicy-Zdroju.
§ 3
Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego
Na szczęście język jest "żywy" A cóż to znaczy Właśnie durny neologizm "Krynica Górska", jest przejawem "żywego języka" - jedź do Krynicy albo przyjedź w BN, to się zorientujesz ilu "tubylców" go używa
Chociaż trzeba jednoocześnie przyznać także że z tego głupiego "tryndu" większość witryn internetowych wpisuje sobie jako hasła wywoławcze "Krynica, Krynica Zdrój, Krynica Górska" - cóż widocznie nie chcą utracić tej cześci przeszukujących internet którzy nie wiedzą jak miejscowość ta się nazywa (i zawsze nazywała).
Bajdełej, Krynica Morska nazywała się pierwotnie Kahlberg a dupa ja bede pierwszy jako organozator :) wiec zaczynam
człowieki tak jak w temacie:) nie ma co sie duzo rozpisywac hhehe Ci co byli wiedza jak jest:)
miejscie: Muszyna- Szczawnik, osrodek ostrowianka
cena: smieszna:) 100zł za dobe za DOMEK 5 OSOBOWY czyli 20zł od osoby :)
plany: -piatek: impreza zapoznawcza hhahahaha :)
-sobota: wycieczka do Krynicy Zdrój, wieczorna impreza z malym moim wybrykiem :P
-niedziela : wiecie jak jest dupe lejemy, kto chce to sie zegna i jedzie a kto da rady to moze zostac do poniedzialku :) zalatwilem sobie wolne :)
aha cena jest bez wyzywienia ale:
-miejsce na ognicho jest
-50m od osrodka jest knajpa z pysznymi domowej roboty zapiekankami itp
-sklep spozywczy oddalony 200 m
Aha jezeli ktos ma ochote tto moze zagrac sobie w siatke, pilke nozna, pobiegac (jest gdzie) heh pograc w bilarda ( lecz tylko kieszonkowego hehe ), wiec jakies propozycje odnosnie co kto moze zabrac mile widziane :)
od razu mowie z w jednym z domkow w tym ktory ja bede mieszkal muzyka jest zapewniona :) ja biore cos co gra :)
TO CO JEDZIEMY Z KOKSEM OTO PIEKNA LISTA , mam nadzieje ze sie zapelni poniewaz zglosilem przynajmniej 20 osob :)
1. nto_ + Agnieszka a dupa ja bede pierwszy jako organozator :) wiec zaczynam
człowieki tak jak w temacie:) nie ma co sie duzo rozpisywac hhehe Ci co byli wiedza jak jest:)
miejscie: Muszyna- Szczawnik, osrodek ostrowianka
cena: smieszna:) 100zł za dobe za DOMEK 5 OSOBOWY czyli 20zł od osoby :)
plany: -piatek: impreza zapoznawcza hhahahaha :)
-sobota: wycieczka do Krynicy Zdrój, wieczorna impreza z malym moim wybrykiem :P
-niedziela : wiecie jak jest dupe lejemy, kto chce to sie zegna i jedzie a kto da rady to moze zostac do poniedzialku :) zalatwilem sobie wolne :)
aha cena jest bez wyzywienia ale:
-miejsce na ognicho jest
-50m od osrodka jest knajpa z pysznymi domowej roboty zapiekankami itp
-sklep spozywczy oddalony 200 m
Aha jezeli ktos ma ochote tto moze zagrac sobie w siatke, pilke nozna, pobiegac (jest gdzie) heh pograc w bilarda ( lecz tylko kieszonkowego hehe ), wiec jakies propozycje odnosnie co kto moze zabrac mile widziane :)
od razu mowie z w jednym z domkow w tym ktory ja bede mieszkal muzyka jest zapewniona :) ja biore cos co gra :)
TO CO JEDZIEMY Z KOKSEM OTO PIEKNA LISTA , mam nadzieje ze sie zapelni poniewaz zglosilem przynajmniej 20 osob :)
1. nto_ + Agnieszka Witam wszystkich pasionatów skuterów snieżnych,miesiąc temu zakupiłem Yamahe RX1 ,pytanie moje czy jest ktos może z Krynicy Zdrój ,będę tam często na swoim RX1 i jakies grupowe wypady by się przydały.Czekam na info.Pozdrawiam Witam wszystkich pasionatów skuterów snieżnych,miesiąc temu zakupiłem Yamahe RX1 ,pytanie moje czy jest ktos może z Krynicy Zdrój ,będę tam często na swoim RX1 i jakies grupowe wypady by się przydały.Czekam na info.Pozdrawiam AVANTI to nowa, komfortowa willa w Krynicy Zdrój.
Oferujemy pokoje i apartamenty oraz zabiegi dla zdrowia i urody.
więcej na: AVANTI to nowa, komfortowa willa w Krynicy Zdrój.
Oferujemy pokoje i apartamenty oraz zabiegi dla zdrowia i urody.
więcej na: AVANTI to nowa, komfortowa willa w Krynicy Zdrój.
Oferujemy pokoje i apartamenty oraz zabiegi dla zdrowia i urody.
więcej na:
ZAPRASZAMY W GÓRY
Ruszają zapisy do TransCarpatii 2009 na oznakowanej trasie!!!
Trasa VI edycji TransCarpatii - najstarszego w Polsce wyścigu etapowego wyruszy 16 sierpnia 2009 z Ustronia w Beskidzie Śląskim do Baligrodu w Bieszczadach. Nowością podczas tej edycji będzie oznakowana sugerowana trasa przejazdu pomiędzy etapami! Nowa formuła umożliwi start szerszemu gronu zawodników z różnych części świata, którzy w korespondencji z nami podkreślali obawy związane z nawigacją w górach, które polscy zawodnicy doskonale znają. Nowa formuła z oznakowaną sugerowaną trasą nie wyklucza własnych wariantów dotarcia do punktów kontrolnych co jeszcze bardziej podsyci emocje związane z rywalizacją maratończyków z doskonałymi nawigatorami.
Podczas prac nad wyznaczeniem trasy edycji TC 2009 główną uwagę poświęciliśmy na zaplanowanie trasy w najciekawszych częściach polskiego łuku Karpat tak, aby niemalże wyeliminować odcinki asfaltowe. Trasa pierwszego etapu przebiega przez Beskid Śląski i Żywiecki. Z Ustronia przez malowniczą Istebnę, śladami Garego Fishera, a następnie przez Żywiecki Park Krajobrazowy dotrzemy do gościnnego Korbielowa. Drugi etap, przebiegający przez Beskid Średni i w okolicy Babiogórskiego Parku Narodowego zawiera wjazd na najwyższy szczyt na całej trasie TransCarpatii 2009 - Policę (1369 m.n.p.m.) Z Raby Wyżnej do Szczawnicy Zdrój trasa przebiega przez Gorczański Park Narodowy (Turbacz 1311m.n.p.m.) oraz legendarne Pasmo Lubania. Klasyka TransCarpatii to przejazd w ciągu jednego etapu ze Szczawnicy Zdrój przez Beskid Sądecki (Popradzki Park Krajobrazowy) do Krynicy Zdrój. Kolejny etap wytyczyliśmy przez Beskid Niski (pozornie niski do serca Magurskiego Parku Narodowego - Krempnej. Ostatni etap z Krempnej do Baligrodu przez Ciśniańsko- Wetliński Park Krajobrazowy zaprowadzi nas do Bieszczadzkiego Parku Narodowego gdzie w miejscowości Baligród zakończymy rywalizację na blisko 450km trasie TransCarpatii 2009!!!
Etap I Ustroń - Korbielów - 75km
Etap II Korbielów - Raba Wyżna - 76km
Etap III Raba Wyżna - Szczawnica Zdrój - 64km
Etap IV Szczawnica Zdrój - Krynica Zdrój - 65km
Etap V Krynica Zdrój - Krempna - 75km
Etap VI Krempna - Baligród - 85km
Przybliżony dystans łączny 450km.
Przybliżona rożnica wzniesień 12 000m
Przygotowaliśmy dla Was trzy pakiety wpisowe w rewelacyjnych cenach już od 599zł!!! Dodatkowo dla pierwszych 100 osób wpłacających pełną kwotę opłaty startowej przekażemy talony o wartości 100zł do naszego sklepu internetowego z odzieżą kolarską TransCarpatia 2009.
Więcej szczegółów znajdziesz na
Pozdrawiamy!!!
Zespół Organizacyjny TransCarpatia 2009
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plpiotrrucki.htw.pl
|
|