krzysztof zalewski
wojtekstoltny

Ruch Chorzów bez licencji!

Ruch Chorzów nie otrzymał licencji na grę w I lidze. Decyzja Komisji Odwoławczej ds. Licencji jest ostateczna.

O braku licencji dla Ruchu zadecydowały nieuregulowane sprawy zadłużenia klubu z lat ubiegłych. Nie zdecydowano jeszcze, czy Ruch Chorzów będzie miał prawo do gry w przyszłym sezonie w II lidze, ani kto zastąpi Ruch w rozgrywkach Orange Ekstraklasy. Największe szanse na to ma Wisła Płock, która zajęła w ubiegłym sezonie 15. miejsce w rozgrywkach Orange Ekstraklasy.

żródło:90minut.pl


Wisła Płock w Orange Ekstraklasie!

Ruch Chorzów nie otrzymał licencji na grę w Orange Ekstraklasie. Zgodnie z regulaminem rozgrywek PZPN jego miejsce zajmie Wisła Płock, jako najwyżej sklasyfikowany zespół, który w sezonie 2006/2007 spadł do II ligi.

Jak powiedział dla Polskiego Radia programu trzeciego Zbigniew Koźmiński, jest to decyzja ostateczna. Zbigniew Koźmiński potwierdził decyzję PZPN w rozmowie telefonicznej z rzecznikiem prasowym Wisły Płock.

żródło:90minut.pl


Józef Klepak trenerem drugoligowca Antoniego Ptaka!

Były szkoleniowiec Miedzi Legnica, Gawina Królewska Wola i A-klasowego GKS Mirków/Długołęka zostanie szkoleniowcem drugoligowca Antoniego Ptaka.

Ptak walczy w PZPN o licencję dla swojego klubu i ma szanse ją otrzymać. Jego zespół (wiadomo, że łódzcy działacze nie chcą, by drużyna grała pod nazwą Pogoń) ma swoje spotkania rozgrywać w Stargardzie. Obiekt Błękitnych miał wczoraj wizytować przedstawiciel związku, a wnioski przesłać dziś do stolicy. Jeśli Ptak licencję otrzyma, to raczej na pewno zmusi do przyjazdu Tomasza Judkowiaka, Łukasza Skórskiego, Marka Kowala i Piotra Hernackiego, którzy obecnie trenują w Szczecinie z Pogonią. Skład drugoligowca uzupełniliby Brazylijczycy. Ekipę poprowadziłby Józef Klepak, związany z klubami z Dolnego Śląska.

źródło: Gazeta.pl


Sparingi:


18 lipca 2007, 15:00 - Rogów
Odra Wodzisław Śląski 1-4 Pelikan Łowicz
Bartosz Iwan 70 - Robert Szczypciak 13, Radosław Kowalczyk 42, Robert Hyży 75, Marcin Kosiorek 86


Odra Wodzisław Śląski: Krzysztof Pilarz (31 Adam Stachowiak, 62 Paweł Linka), Marcin Kokoszka (46 Dariusz Dudek), Jacek Kowalczyk, Bartosz Hinc, Sławomir Szary (46 Grzegorz Jakosz), Daniel Rygel, Jacek Kuranty (46 Witold Cichy), Marcin Nowacki (46 Lubor Knapp), Damian Seweryn (46 Jakub Biskup), Jan Woś (46 Bartosz Iwan, 75 Piotr Szymiczek), Arkadiusz Aleksander (46 Tomasz Świerzyński).

Pelikan Łowicz: (skład wyjściowy) Mariusz Jędrzejewski - Zbigniew Czerbniak, Bogdan Jóźwiak, Michał Adamczyk, Przemysław Pomianowski, Łukasz Znyk, Piotr Gawlik, Radosław Kowalczyk, Robert Wilk, Maciej Terlecki, Robert Szczypciak.

W spotkaniu sparingowym beniaminek II ligi Pelikan Łowicz pokonał Odrę Wodzisław Śląski 4-1 (2-0).


źródło: własne / www.odra.wodzislaw.pl


18 lipca 2007, 18:00 - Sosnowiec
Zagłębie Sosnowiec 0-2 GKS Katowice
Hubert Jaromin 45 (k), Piotr Polczak 51


Zagłębie Sosnowiec: Szymon Gąsiński (46 Artur Semeż) - Arkadiusz Kłoda, Dżenan HoĹĄić (70 Tomasz Ciesielski), Grzegorz Kaliciak, David Topolski (46 Damian Bronner) - Dawid Skrzypek (64 Jarosław Piątkowski), Dariusz Gawęcki, Jacek Berensztajn (70 Tomasz Szatan), Dariusz Kozubek (62 Jacek Paczkowski) - Marcin Folc (62 Przemysław Oziębała), Piotr Bagnicki.

GKS Katowice: Jacek Gorczyca - Marcin Krysiński, Szymon Kapias, Piotr Polczak, Marek Gajowski - Mateusz Sroka, Krzysztof Markowski (79 Łukasz Nowak), Hubert Jaromin, Robert Lasek (63 Damian Mielnik) - Krzysztof Kaliciak (74 Łukasz Mieszczak), Rafał Zuga (63 Piotr Nikodem).

sędzia: Mariusz Żak (Sosnowiec).
widzów: 1500.


W sparingowym spotkaniu rozegranym w Sosnowcu pierwszoligowe Zagłębie uległo drugoligowemu GKS-owi Katowice 0-2 (0-1).


źródło: własne / zaglebie.sosnowiec.pl

18 lipca 2007, 18:00 - Łubniany
Odra Opole 0-5 Ruch Chorzów
Wojciech Grzyb, Grażvydas Mikulėnas (dwie), Przemysław Łudziński, Grzegorz Domżalski


Odra Opole: Marcin Feć - Krzysztof Zalewski, Tomasz Nakielski, Łukasz Ganowicz, Wojciech Marcinkiewicz - Grzegorz Paciorek, Tomasz Copik, Marek Tracz, Marcel Surowiak - Hugo, Piotr Bajera. Po przerwie grali także: Jakub Bella, Łukasz Kubik, Błażej Karasiak, Tomasz Feliksiak, Mariusz Stępień, Bartosz Szułkowski, Rafał Niespodziński, Wojciech Hober.

W sparingowym spotkaniu rozegranym w Łubnianach Odra Opole przegrała 0-5 z Ruchem Chorzów.


źródło: własne / odraopole.pl / Gazeta.pl
Pozdro.
Krzysztof Zalewski

nie... :D
Krzysztof Zalewski



aż mi głupio...
Robię się popularny w ten czy inny sposób.

Dziękuję Przedmówcom za komentarze - te dowcipne, te rzeczowe i te uchybiające regulaminowi Forum w kwestii grzeczności, o staropolskiej powinności gospodarza nie wspominając.

Nie wiem, czy ktoś zauważył, że staram się być taktowny i nie używam np. słowa bełkot, którego wobec p. Bukały użyli inni uczestnicy forum. Próbuję nieco delikatniej zwrócić MSiO uwagę, że prezentuje sobą coraz niższy poziom -niechaj każdy zauważy, że mało kto się z tym nie zgadza.

Zdaję sobie sprawę, że Redakcji zapewne wydaje się, iż ma teraz bardzo wygodną pozycję - wystarczy ponabijać się z Oyodo i sprawa załatwiona, bo facet "maniakalnie" sprawdza błędy.
Ale to nie rozwiązuje problemu - zbesztanie posłańca nie zmienia treści wiadomości.

Strona merytoryczna to inna sprawa - jeśli niczego nie piszę, to znaczy, że w mojej ocenie nie jest źle, albo wręcz jest dobrze. Mam może też obowiązek chwalić? A z jakiej racji?
MSiO czytam dla przyjemności i aby się czegoś dowiedzieć - ale nawet super ciekawa treść, podana w sposób wyrobniczy i niestaranny, nie daje czytelnikowi satysfakcji. Poza tym, czyta to także młodzież, która potem naśladuje ten niechlujny język i go używa. Gdybym polskiego uczył się na tekstach p. Bukały, to nie byłbym tu partnerem do dyskusji - kto wie nawet, czy zdałbym maturę. Miałem na szczęście inne wzorce.

Powtórzę to jeszcze raz - jeśli korekta oraz warstwa merytoryczna kolejnego numeru specjalnego będzie taka, jak przed rokiem tekst o Oyodo i kilka innych, to nie będzie potrzeba mojej osoby, żeby to wytknąć. Nie wiem, czy ktoś z uczestników Forum czytał, co wtedy napisano na DWS czy FOW. Mnie tam nie było, ale działo się, działo. Zatem nie w mojej skromnej osobie jest problem. Jeśli p. Zalewskiego z góry cieszy, że tak będzie, to ja niczego już nie rozumiem. Może rzeczywiście trzeba przestać kupować MSiO i dać znać wydawcy, "głosując nogami"?

Dziękuję za zajęcie stanowiska przez TKL. Znam ten warsztat pracy, co jakiś czas konsultuję merytorycznie teksty i widzę, co może trafić przed oblicze korektora. Tym bardziej jednak nie rozumiem, że niektórzy autorzy firmują swoim nazwiskiem taki a nie inny efekt końcowy, denerwując się przy tym, gdy ktoś im zwraca uwagę. Albo - albo, Panowie.

Widzę też światełko w tunelu - skoro TKL wie, komu oddawać tekst do adjustacji i korekty - to już więcej problemów nie będzie?
Oczywiście, poza nadchodzącym numerem specjalnym, bo ten jest podobno dla mnie, czyli pewnie na poziomie poprzedniego. Może jeszcze czas to zmienić, skoro już jego Redaktor odkrył z niezrozumiałym dla mnie zadowoleniem swoje karty? Z czego tu się cieszyć?

Pan Krzysztof Zalewski na pewno zna się na marketingu lepiej ode mnie. Osobiście jednak nigdy bym nie zaryzykował, zwłaszcza w kraju spadających nakładów gazet i czasopism, publicznego oświadczenia, że kolejny numer będzie równie niechlujny, co już zakwestionowane przez czytelników poprzednie. Faktycznie, nie jestem tak odważny. Trudno.

Pozdrawiam /bardzo/ p. Krzysztofa Zalewskiego. Jeśli Oyodo coś merytorycznie dostrzeże, to tylko przez samo "ż". Inaczej nie umie!

Po owocach ich poznacie

Oyodo
Witam
Ale są dobre wiadomości dla Oyodo - będzie wkrótce numer specjalny MSiO, na pewno znajdzie kilka literówek i w złym miejscu przecinki
Będzie oczywiście nielubiany przez Oyodo - pan Bukała. Ale czegóż się nie robi dla ulubionych Czytelników, aby mieli zajęcie na długie zimowe wieczory z czerwonym długopisem.
Ale czy dostrzerze jakiekolwiek wartości merytoryczne?
Za ew. literówki bardzo proszę nie obwiniać Redakcji MSiO tylko tym razem mnie.
Kłaniam się nisko po japońsku
swego nazwiska się nie wstydzę
i nie kryję
Krzysztof Zalewski
Witam
Początkowo opis techniczny Barracudy był przewidziany, ale materiał za bardzo się rozrósł i niestety wypadł. Też nie jestem z tego powodu szczęliwy, tym bardziej że jest to bardzo ciekawa konstrukcja i można wiele napisac. Wyeliminowanie z opisu akcji przeciw Tirpitzowi - największego sukcesu Barracud też nie byłoby najlepsze... No cóź nie wszystko stracone - może będzie monografia ?
Staramy się w czasopiśmie zawierac po dwie monografie umownie współczesną i historyczną. Oczywiście pojawia się problem co jest "monografią historyczną" - to niekoniecznie II WŚ. Podobnie z artykułami "historycznymi" - przecież zimna wojna to historia.
Bardzo dziękujemy za miłe słowa dotyczące forum i strony www - mam nadzieję że nie zastąpi to listów do redakcji było by szkoda.
Pozdrawiam
Krzysztof Zalewski

Niedługo (jak tylko dotrze do mnie płyta ze zdjęciami) relacja zdjęciowa! Jak Panowie widzą, to 'niedługo' dzięki usługom 'kochanej' Poczty Polskiej trwało ponad miesiąc, ale oto obiecana relacja zdjęciowa:


Muzeum Wojska Polskiego - miejsce konferencji.
W tym miejscu bardzo dziękujemy dyrekcji Muzeum, gdyż jako jedyni wyrazili chęć organizacji naszej 'wymarzonej' (i długo obmyślanej) sesji.


Naprędce zaaranżowana namiastka wystawy Fala za Falą zorganizowana dzięki uprzejmości Lecha Trawickiego ze Stowarzyszenia Lastadia.



A teraz mówcy referatów i komunikatów w kolejności wystąpień:
1) Andrzej S. Bartelski (czyli crolick)
2) prof. Paweł Piotr WIeczorkiewicz
3) prof. Jan Bartelski (czyli st.crolick vel JB z FOW)
4) słabo widoczny Kamil Stepan (czyli KS z RRiKS) podczas prezentacji filmu 'Łódź Podwodna ŻBIK'
5) dr hab. Bogdan Zalewski. Za stołem konferencyjnym KS (tym razem lepiej widoczny) oraz st.crolick
6) kmdr. por. Lech Opaliński z MWP


A oto i lista obecności:

Na pierwszym planie st.crolick
1 rząd (od prawej) - NN, Jacek Krzewiński, Tomek Grotnik (niewidoczny), Andrzej Jaskuła (niewidoczny)
2 rząd - mocna grupa z Magnum-X: Marek Błuś, Janusz Kozak, Krzysztof Zalewski (znany jako KZA na DWS), Bartosz Piotrowski (FOW), hayabusa
3 rząd - NN (częściowo zasłonięty), NN, pothkan, Grzechu
4 rząd - dr Tadeusz Kondracki (TVP - zasłonięty), dr Marek Wesołowski (CAW), płk Marek Paterek (MON - częściowo zasłonięty), płk prof. Krzysztof Komorowski (szef WBBH - widoczna jedynie czupryna)
5 rząd - dr Witold Rawski (WBBH - zasłonięty), NN, Marek S, Rhino (FOW)


Przy prezydium (od prawej): pracownik MWP, prof. Jerzy Cisek (dyrektor MWP), st.crolick (tyłem), KS (częściowo zasłonięty)
Panie widoczne po lewej to wnuczka i synowa znanego marynisty Adama Werki. W tym miejscu pozwolę sobie na małą niedyskrecję i zdradzę, że MWP w kooperacji z MSiO już planuje drobną niespodziankę związaną z osobą tego sławnego rysownika
1 rząd (od lewej) - szarże
2 rząd - NN, Krzewiński, Grotnik, Jaskuła
3 rząd - Błuś, Kozak, Zalewski, Bartosz Piotrowski, hayabusa
4 rząd - NN, NN, pothkan, Grzechu
5 rząd - dr Kondracki, dr Wesołowski, płk Paterek, płk Komorowski
6 rząd - dr Rawski, NN (niewidoczny), Marek S (niewidoczny), Rhino (niewidoczny)
W ostatnich rzędach (niewidocznych na zdjęciach) kryli się Tzaw1 oraz TOŁDI


Jak ktoś posiada zdjęcia z sesji - proszę się z nami nimi podzielić!
Zdjęć nigdy za mało


PS. Aha uprzedzam jednak, że foty z kadrami z filmów będą cenzurowane


Poza tym - wszyscy zamawiający WIEDZIELI, że kluczem do skutecznej walki myśliwskiej jest PRĘDKOŚĆ -



Eksperci z Dowódctwa Lotnictwa Cesarskiej Armii Lądowej doszli do wniosku, że siły powietrzne potrzebują dwóch typów mysliwców:wysoko manewrowego lekkiego samolotu myśliwskiego o dużym promieniu działania przeznaczonego do wywalczania przewagi powietrznej oraz mysliwca pościgowego (przechwytującego). Do tej pory znana ze swego konserwatyzmu armia lądowa za najważniejszą ceche mysliwca uważała jego zwrotność i pod tym kątem optymalizowała swoje samoloty. Dochodziło do takich paradoksów, jak odrzucenie znakomitego jednopłatowego mysliwca Ki 18 na rzecz dwupłata Ki 10, mimo iż ten był o 45 km/h wolniejszy!
Nakajima KI-44 Shoki
K. Zalewski


13 04 1938 zwołano kolejna konferencję na temat przyszłego myśliwca. Jako pierwszy zabrał głos inż. Horikoshi referując postepy programu A6M1, jednocześnie przedstwawiając swoje stanowisko odnośnie niemożliwości połączenia w jednym projekcie wymagań dotyczących, prędkości, zwrotności i zasięgu. Bezpośrednio po jego wystapieniu, swój pogląd przedstawił kmdr ppor. Genda. Stwierdził on, że dla mysliwca najważniejsza jest zwrotność, dzięki czemu zwiększa sie szansę na zwycięstwo w beżpośredniej walce ... Jego zdaniem mysliwiec nie musi byc uzbrojony w broń ciężką - działko, chyba ,że w ten sposób nie ucierpi jego zwrotność. Dodał również, że aby to osiągnąć można poświęcić zarówno prędkość jak i zasięg. Było to stanowisko konserwatywnej części lotników marynarki, którzy klucz do zwycięstwa upatrywali w klasycznej walce kołowej. Koncepcji powyższej przeciwstawił sie kmdr Shibata, szef pilotów doświadczalnych marynarki. Stwierdził on, że myśliwce maja wystarczajaca przewagę w walce kołowej, natomiast doświadczenia walk w Chinach wskazują konieczność zwiększenia zasięgu, tak aby móc towarzyszyc własnym bombowcom.. Prtędkość z kolei jest potrzebna aby uzyskac niezbędny czas do zniszczenia przeciwnika w powietrzu a w szczególności gdy sie jast zaskoczonym na ziemi. Dlatego tez podsumował , kolejny typ mysliwca powinien dysponowac dużą prędkością i odpowiednim zasięgiem... Powyższa argumentacja wzajemnie sie znosiła i spotkanie po raz kolejny zakończyło sie brakiem decyzji, co do dalszego rozwoju myśliwców. Spory te omal nie doprowadziły do anulowania programu mysliwca A6M1, w miejsce którego zaproponowano dwa inne typy..

Mitsubishi J2M Raiden
Krzysztof Zalewski

No dobra, powściągnę się ale to naprawdę bardzo trudne!

pozdrufka
W związku z tym, że we wstępniaku została ku memu ogromnemu zaskoczeniu poruszona moja skromna osoba (wówczas w stopniu szeregowca, ale obecnie awansowałem! Za co oczywiście dziękuję kierownictwu forum) jako główna osoba krytykująca chciałem powiedzieć, że nie wieszałem żadnych psów na autorach szacownego i opiniotwórczego (wg ich skromnego zdania – też cytat ze wstępniaka) czasopisma. Bezpodstawnie nie krytykowałem nigdy autora, a jedynie treść merytoryczną artykułów – co przecież robi także i wielu z Was. Nie widzę więc powodu abym i ja też nie mógł tego zrobić.

Moja opinia na temat jednego z artykułów na tym forum pojawiła się za sprawą mojego kolegi, który przekopiował ją z innego forum. Dotyczyła artykułu na temat japońskiego bombowca nurkującego Aichi D3A. Wraziłem również swoją opinię na temat artykułu o D4Y Suisei (na innym forum). Tzw. „wieszanie psów” polegało na wytknięciu ewidentnych błędów merytorycznych! Dla niezorientowanych podam, że tematyką lotnictwa japońskiego zajmuję się od wielu lat i pewną wiedzę mam (ograniczoną – o wiele za małą jakbym chciał). Mój artykuł na temat D3A ukazał się w miesięczniku Lotnictwo 7 i 8/06 natomiast D4Y w Nowej Technice Wojskowej 4 i 5/07, każdy chętny może oba materiały porównać i ocenić z tekstami, które pojawiły się w piśmie mieniącym się opiniotwórczym. Ocenę pozostawiam forumowiczom – wcale nie obrażam się na Wasze opinie – wręcz odwrotnie będą dla mnie pomocne. Mile wspominam dyskusję (co prawda na innym forum) dotyczące pewnego manewru bojowego myśliwca Zero, która mi pomogła – wykorzystałem ją w książce o myśliwcu A6M2 Zero. Za co jeszcze raz dziękuję wszystkim uczestnikom! Nie zamierzam, więc nikogo z uczestników forum łajać tak jak to ma zwyczaju jeden z autorów pisma opiniotwórczego (np. dyskusja o wypowiedzeniu wojny przez Finlandię przy okazji artykułu o walkach powietrznych). Wręcz odwrotnie cenię Wasze opinie. Jestem dumny, że wiele z naszych materiałów wzbudzają szeroką dyskusję na tym forum i spotykają się z szerokim odzewem (czy takim jak przystało na czasopisma opiniotwórcze? Nawet nie śmiem o tym myśleć, że może być tak). Uważam, że wielu uczestników forum ma bardzo dużą wiedzę merytoryczną, czasami przekraczającą wiedzę autorów artykułów, są wśród nas pracownicy naukowi (tak, tak to m.in. i o Tobie Woju), ale również liczni entuzjaści zarówno ci młodzi dopiero interesujący się tematem, ale także, Ci, którzy „zjedli zęby” na danym temacie i bez tytułów w tej dziedzinie prezentują najwyższy poziom. Tak, więc uważam, że trzeba być wdzięcznym za głosy krytyczne, to na prawdę pomaga, nie ma co się obrażać. Po prostu tak trzymać. Krytykujcie a czasopisma będą lepsze.

W związku z tym, że zostałem niejako „wyzwany do tablicy” odpowiem równie złośliwie i z przymrużeniem oka. W żaden sposób nie podgryzam pozycji Redaktora Naczelnego (RN) i nie roznoszę „wrednych plotek” po redakcji. Zgadam się, że sprzedaż czasopisma to główna i wyłączna zasługa wstępniaków, tam przecież nie ma błędów merytorycznych (nawet w datach ukazania się numeru pierwszego che, che). Dlatego proponuję – bardzo konstruktywnie i pomocnie – zredukować całe czasopismo do ... wstępniaków ! Wówczas może uzyska 110% sprzedaży??? Powiem więcej – proszę wydawać wstępniaki w formie audiowizualnej na płycie DVD dołączanej do wstępniaka drukowanego (oczywiście złotymi literami), to na pewno przyniesie sukces! Tak trzymać! Proszę tylko zadbać o pewną logiczną korelację wstępniaków, proszę wybaczyć nie pamiętam, w którym numerze (choć powinienem ich się uczyć na pamięć) szacowny RN zwracał uwagę że czasopismo się źle sprzedaje wskazując - jak za dawnych czasów w ZSRR – na „szkodników” – czyli firmy dystrybucyjne. Tak więc na logikę, jak to jest ? Dobrze się sprzedaje czy nie? Jeśli jest sprzedaż 90% (w co ośmielę się wątpić) – to udzielę kolejnej rady – jest to duży błąd biznesowy – świadczący o zbyt małym nasyceniu rynku – należy natychmiast zwiększyć nakład !!!

„Jest mi przykro”, że nie zrozumiałem swego „błędu” i teraz jak Jacek-Placek „szczęśliwie nie publikuję w magazynach Kagero”. No cóż wszystko przede mną.

Z poważaniem
Krzysztof Zalewski (KZA)
Obecnie awansowany do stopnia starszego sierżanta
Książka wydana została przez MagnumX w roku ubiegłym (2006) i również poprzez Allegro trafiła w moje ręce.

Na początku opis techniczny - format A4, 114 stron kredowego papieru, cena sugerowana 36 zł. Autorem jest doskonale znany Krzysztof Zalewski.

Książka zawiera historię powstania i rozwoju Zero od momentu sformułowania wymagań dla nowego myśliwca do chwili wejścia do wejścia do służby wersji M3. Znajdziemy w niej także opis działań bojowych Zero aż do połowy 1942 roku, około 10 stron z kolorowymi sylwetkami bocznymi oraz podobną liczbę z planami i małą bibliografię.

Na początek kilka plusów :
1. Bardzo ładnie opisana historia konstrukcji, ciekawe informacje o programie Zero i testach prowadzonych podczas jego realizacji.
2. Historia użycia bojowego jest już bardziej ogólnikowa, ale zawiera dużą liczbę ciekawych informacji, część z nich znanych już polskiemu czytelnikowi z innych publikacji tegoż autora.
3. Malowania eksperymentalne oraz samoloty zdobyczne w barwach lotnictwa USA i Chin.
4. Duża ilość zdjęć ze szczegółami silnika.
5. Ciekawe konkluzje dotyczące taktyki użycia Zero.

Kilka wad też się znajdzie :
1. Rysunki techniczne bez oznaczenia skali (chyba jest to 1/72). Brak niestety rysunków podwozia, uzbrojenia, silnika i kabiny.
2. Brak odrębne rozdziału poświęconego malowaniu i oznakowaniu samolotu, nie ma ani jednego kolorowego rzutu z góry, podobnie jak i szczegółów napisów eksploatacyjnych.
3. Wszystkie sylwetki barwne przedstawiają tak samo zużyty samolot, nie ma żadnych indywidualnych śladów eksploatacyjnych.

Podsumowując książka przedstawia sporą wartość dla historyków lotnictwa, niestety modelarze chyba będą musieli sięgnąć po znacznie starszą monografię Aj - Pressu. Nie wiem czy będzie następna część - ta zatrzymuje opis na połowie 42 roku, co jest dosyć frapujące.

Krzysztof Zalewski w Japońskim lotnictwie pokładowym pisze o czterech trafieniach bombami, osiągniętych przez SBD z "Yorktowna" na "Soryu". Ten sam Zalewski w Lotniskowcach II wojny światowej (książka nieco starsza od poprzedniej) podaje, że trafienia były trzy, umiejscawiając je przy tym. Trzy trafienia to wersja obecna również w dziele Zbigniewa Krali i paru innych książkach - Japońskie lotnictwo pokładowe to bodaj jedyne znane mi opracowanie, w którym jest mowa o czterech bombach.
Czy ktoś może przesądzić, która wersja jest poprawna?


Halsey, nasza biblia o Pacyfiku (Flis) podaje 3. Lipiński podaje 3. Zagraniczne opracowania 3. Chyba się autorowi pomyliło z Hiryu?
... Miko, tak czy inaczej, masa informacji. Dzięki.
Tak przy okazji - nie wiesz przypadkiem, jak najtaniej sprowadzić do Polski Shattered Sword? Poczytałem sobie niedawno reklamówkę na Combineedfleet i cokolwiek napaliłem, a na polski to przetłumaczą za pół wieku, jeśli w ogóle...

Skoro jesteśmy przy "Soryu", może jeszcze jedna sprawa.

Krzysztof Zalewski w Japońskim lotnictwie pokładowym pisze o czterech trafieniach bombami, osiągniętych przez SBD z "Yorktowna" na "Soryu". Ten sam Zalewski w Lotniskowcach II wojny światowej (książka nieco starsza od poprzedniej) podaje, że trafienia były trzy, umiejscawiając je przy tym. Trzy trafienia to wersja obecna również w dziele Zbigniewa Krali i paru innych książkach - Japońskie lotnictwo pokładowe to bodaj jedyne znane mi opracowanie, w którym jest mowa o czterech bombach.
Czy ktoś może przesądzić, która wersja jest poprawna?

Pozdrawiam.
Dzięki uprzejmości Pitta miałem okazję przeczytać artykuł Klimczyka z MSiO. Autor pisze, jak zwykle zresztą, ciekawie i sugestywnie, a przeciez jego oskarżycielska w gruncie rzeczy argumentacja nie w każdym punkcie do mnie przemawia. To, że D'Oyly-Hughes popełnił niejeden błąd, to fakt raczej niezbity (chodzi np. o brak jakichkolwiek patroli powietrznych - lotniskowiec "Ark Royal" wracający z Norwegii wysyłał takowe). Ale odnoszę też wrażenie, że Klimczyk chwilami jest zbyt surowy, waląc do nieszczęsnego Anglika z wszelkiej broni jaką ma pod ręką. A nieżyjący komandor bronić się nie może - coś trochę jak jego okręt w spotkaniu z niemieckimi pancernikami.
Nie czyniłbym np. zarzutu z tego, że D'O-H starał się wykonać rozkaz nalotu na niemieckie oddziały w Norwegii. Choćby i ten rozkaz był średnio sensowny, to jednak rozkazem pozostawał. Gdyby odmówił, sam miałby okazję stanąć przed sądem.
Albo że okręt był pełen opalających się marynarzy i lotników. Nie widze powodu, dla którego wachta wolna od służby nie mogłaby sie opalać, jeśli jest okazja. Nie czyńmy wojny bardziej okropną, niż i tak jest.
Że w hangarach demontowano głowice bojowe torped i zdejmowano amunicję z samolotów. To nie jest dobry pomysł, by utrzymywać bez potrzeby w hangarze uzbrojone maszyny. Był dopiero początek wojny, ale w przyszłości od amunicji własnych samolotów niejeden lotniskowiec miał oberwać.
Że żaden Gladiator ani Swordfish z grupy lotniczej "Gloriousa" nie przebywał na pokładzie, mimo że okręt znajdował się około 200 mil od wybrzeży Norwegii, cały czas w zasięgu działania Luftwaffe. Niemal dokładnie w dwa lata później zacznie się wieszać psy na japońskim admirale, bo w zasięgu działania nieprzyjacielskiego lotnictwa da się przyłapać właśnie z samolotami na pokładzie. Tak przy okazji - nasz "Grom" oberwał bombą zrzuconą z ok. 5 tys. m. Prędkość wznoszenia Gladiatora to 700 m/min. He 111 czy Ju 88 są też od niego szybsze lub przynajmniej równie szybkie. Resztę pozostawiam wyobraźni.
Klimczyk podaje, iż trafienie o (lub krótko po) 16.56 zabiło dowódcę, więc jakby zapędza się nieco, zarzucając mu, iż dwie minuty później nie zmienił kursu. To, iż "Glorious" trego kursu nie zmienił, tłumaczyłbym sytuacją, jaka najprawdopodobniej miała miejsce na zdemolowanym wybuchem pocisku pomoście. Chwilę potrwało, zanim ktoś objął dowodzenie.

Jeszcze kilka uwag co do kwestii, czy RAF-owskie Spitfiry i Gladiatory stały na pokładzie. Nie będę kruszyć o to kopii, lecz nadmienię, że to co napisałem nie było moją imaginacją. O samolotach na pokładzie piszą np. Anthony Preston w Aircraft Carriers, Krzysztof Zalewski w Lotniskowcach II wojny światowej czy nawet Janusz Piekałkiewicz w Wojnie na morzu 1939-1945. Chociaż można zauważyć, iż żaden z nich nie uściśla jednak, czy chodzi o pokład startowy czy hangarowy.
Czynią tak za to Thomas P. Lowry i John W.G. Wellham (ten drugi to zasłużony lotnik FAA), którzy w książce Atak na Tarent piszą iż Pokład startowy "Gloriousa" był zapchany uratowanymi maszynami.
Dla mnie nie ulega wątpliwości, że jakieś samoloty na pokładzie startowym tonącego "Gloriousa" stały (i nie były to Swordfishe szykowane wcześniej do ataku, które pierwsze trafienie po prostu zmiotło - tak pisze choćby właśnie Kimczyk). Cajus Bekker w Przeklętym morzu czy Edwyn Gray w Pancernikach Hitlera wspominają o samolotach spadających do wody z przechylającego się pokładu.
Może prawda leży pośrodku, tzn. część maszyn opuszczono na pokład hangarowy, a część pozostała na górnym.

Co dokładnie działo się na mostku lotniskowca pozostanie na zawsze tajemnicą - pod tym stwierdzeniemTadeusza Klimczyka również mógłbym się podpisać.
O.K. Mamba, dalej nie wiem do czego zmierzasz . Napisałeś w skrócie całą historię Ki-84. Nie wziąłeś pod uwagę tylko, że ja też czytałem ten artykuł z Lotnictwa Wojskowego. Poza tym jest jeszcze na naszym rynku monografia Ki-84 (z Biblioteki Magazynu Lotnictwo), która jest podobnie jak ów artykuł autorstwa Krzysztofa Zalewskiego . Równie dobra, tyle że o wiele dłóższa i bardziej szczegółowa. A tak nawiasem mówiąc mam dla Ciebie jeszcze jedną ciekawostkę. Autorem i założycielem tego wątku jest również Krzysztof Zalewski (KZA).

Nie obraź się, ale na tym forum raczej nie trzeba pisać całej skróconej monografii i to jeszcze ze źródła tak dostępnego jak LW, bo zapewne 90% forumowiczów z działu lotnictwo już przeczytało ten artykuł, a także monografię o której pisałem wcześniej. Wydaje mi się, że bardziej przysłóżyłbyś się temu forum i jego userom, gdybyś przedstawił podobnie obszerne informacje, na przykład na temat Ki-84, ale z niedeostępnego w Polsce żródła. Mam na myśli dane nie publikowane jeszcze u nas w kraju i w internecie.

pozdrawiam
Paweł
Dlatego zresztą uważam porównanie (które poczynił Krzysztof Zalewski) do CAM za tym bardziej słuszne (tam też tylko startowały)- choć oczywiście konstrukcje się różniły nieco, daje do jakiś obraz i przybliża tych dość.. nietypowych jednostek.
pzdr

nie nie, ja myslałem o pomaranczowym malowaniu takim jakie miały prototypy czy maszyny szkolne. Moze mi się pomyliło, moze to nie był Claude?

To było Claude:

Też późna wersja.


....Ale skoro jesteśmy przy temacie floty japońskiej mam pytanie.
Teraz ślęczę nad A7M1 Reppu "SAM" oczywiście FineMolds`a w 4ósemce ... może jakieś uwagi
Malowanie pudełkowe ... kokpit malowany częściowo w Nakajima Navy Japan częściowo Mitsubishi Green ...


Co do Reppu jedyne materiały jakie mam o tej maszynce są w książkach:
1. "Barwa i oznaczenia Japońskiego Lotnictwa morskiego..." Ian K. Baker & Zygmunt Szeremeta s.73 - krótki opis, s.81 malowanie 3go prototypu w trzech rzutach;
2. "Japońskie lotnictwo pokładowe", Krzysztof Zalewski, wyd. LAMPART, s.137 opis, dwa zdjęcia i rysunek góra/dół;
3. "Japońskie samoloty marynarki 1912-1945" t. 1, Tadeusz Januszewski, Krzysztof Zalewski, wyd. LAMPART, s. 87 opis, rysunki w czterech rzutach oraz kolorowa sylwetka A7M2, sylwetki A7M1 i A7M3-J.
Wszystkie wczesne prototypy maszyn Japońskiej Marynarki były w tym niesamowitym pomarańczu, z czarnymi pasami antyodblaskowymi.

Model FineMolds 1:48 jest super!! Jego rozpiętość skrzydeł w tej skali to 291,6 mm....
Ja mam wersję A7M2, która chwilowo czeka na dodatkowe materiały

Co do mojej skromnej osoby, już na kilku forach debiutowałem i Kuba wykorzytuje tą wiedzę. Nie jest to tajemnicą że skrót którego uzywam to inicjawy - Krzysztof Zalewski. Nie chcę się w żaden sposób ukrywać chowając za maską - użył bym wówczas innego logo.
Drogi Imienniku,
pozwól, że zwrócę się do Ciebie w ten sposób gdyż ja jako osoba spoza branży, umówmy się pancerniak i klient rynku, Ty jak rozumiem lotnik i redaktor z doświadczeniem, który rynek kształtuje, mamy na tyle rozbieżne interesy osobiste, że w drogę sobie nie wejdziemy i krzywdy sobie zrobić nie powinniśmy.
Pomińmy tu główny temat tego wątku. Co się stało to się nie odstanie. Każdy wie o tym co się nie udało (łącznie z winnymi) ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.
Nie idzie tu o ten konkretny przypadek, jeden czy drugi. Chodzi o ogólne podejście.
Czy zgodzisz się ze mną, że z hobbista i pasjonat nie może na dłuższą metę prowadzić biznesu wydawniczego?
Podstawą tego biznesu, jak zresztą każdego innego, jest ekonomia i to ona stoi na pierwszym miejscu. Nie będzie zdrowych finansów, nie będzie pisma, ani dobrego ani słabego. Żadnego nie będzie. Ta osoba powinna umieć pozyskać czytelników a więc klientów a więc osoby, którzy zdecydują się wydać pieniądze na konkretny produkt. To będzie grupa, powiedzmy 1000 osób, do nich będzie kierowane zupełnie inne pismo za inną cenę i z inną zawartością niż do 10000 osób. To jest inna skala i inne wyzwania i trzeba to rozumieć. Kto ekonomię zastąpi dobrymi chęciami ten może się boleśnie rozczarować.
Jako osoba doświadczona pewnie przypominasz sobie niejedną inicjatywę na naszym i nie tylko naszym rynku, która spaliła na panewce po bardzo obiecującym debiucie lub po pewnym czasie wypaliła się gdyż nie przekroczyła pewnej masy krytycznej, która pozwoliłaby jej na stabilne fukcjonowanie. Nie sądzę żebym musiał to dalej uzasadniać.
Ale wróćmy do produktu bo to, jak sam słusznie zauważyłeś, również ważne "co" się sprzedaje. Oczywiście, ważne jest "co", "komu" i za "ile".
Nikt nie kwestionuje konieczności utrzymania przyzwoitego poziomu merytorycznego każdego z pism ukazujących się na rynku. Będzie on i musi być różny dla pisma o nakładzie 1000 egz. i 10000 egz. Zgadza się?
Tak więc wydawca musi zadbać o produkt czyli w tym przypadku o autorów. Czasami będzie go stać na autora przez "A" czasami będzie ryzykować z autorem, którego może trudno nazwać nawet autorem. Tak będzie bo być musi. Śmiem twierdzić, że tak jak nie ma jeszcze wyrobionego rynku odbiorców tak nie ma ukształtowanego rynku autorów. Rynek autorów w moim pojęciu to wystarczająco liczna grupa fachowców, którzy są w stanie dostarczyć rzetelnie opracowany tekst (nie mam złudzeń, że będzie to zawsze tekst w pełni oryginalny, nowatorski, który wszystkich czytelników i każdego z osobna wprowadzi w zachwyt). Tu też mam nadzieję się zgadzamy. Nie będą to koledzy i znajomi wydawcy, którzy właśnie w tej chwili mają coś do powiedzenia ale będzie to grupa, u której będzie można zamówić określony temat na określony termin za gażę satysakcjonującą obie strony.
Obyśmy dożyli tych czasów. Wtedy wszystko znajdzie się na swoim miejscu.
Piszesz:

Nie wyobrażam sobie tworzenia czasopisma bez znajomości tematu i pełnego zaangażowania, ale tak jestem głupim altruistą wg. Twojej definicji. Robienie czasopisma to nie to samo co sprzedaż ziemniaków i zarabianie pieniędzy.
Widzisz Imienniku, tu chyba leży pies pogrzebany. Tak jak trzeba mieć pomysł na pismo tak trzeba mieć pomysł na sprzedawanie ziemniaków. Zaangażowanie jest potrzebne w obu przypadkach. Natomiast bez zarabiania pieniędzy nie będzie ziemniaków i nie będzie pisma.
Nie znam Cię i nie wiem co robisz ale wydaje mi się z tego co piszesz, że bardziej nadajesz się na redaktora naczelnego niż na wydawcę.

Mam nadzieję, że przyjmiesz ten list żyliwie a pozostali forumowicze nie będą mieli mi za złe tej "osobistej wycieczki".
Gdyby było jednak inaczej to oczywiście zgadzam się na skasowanie tego postu. Jestem ostatnim, którem zależy na bełtaniu kijem i w tak już mało klarownej wodzie.
Jeśli chodzi o altruizm to nie ja pierwszy to zaczęłem, prosze cofnąć się trochę w tył. Uważam jednak że jest to istotne. Nie wyobrażam sobie tworzenia czasopisma bez znajomości tematu i pełnego zaangażowania, ale tak jestem głupim altruistą wg. Twojej definicji. Robienie czasopisma to nie to samo co sprzedaż ziemniaków i zarabianie pieniędzy. Jest to też pewna odpowiedzialność (przynajmiej ja tak myślę). Tłumaczenia że nie mamy pieniędzy i publikujemy cokolwiek, gdyż nie jesteśmy przygotowani do tego nie uważam za sensowne. Choć zapewne tak niestety jest ... Znam to też od drugiej strony. Zapewniam jednak, że np. artykuł Tymoteusza który u nas pójdzie będzie przełomowy, w danej działce przecierający nowe szlaki wychodzący pnad to co np. piszą takie autorytety jak JB Cynk. Nie ukrywam że mimo iż miałem go w ręku i znam wartość, autor musiał jeszcze pogrzebać i go znacznie poprawić, coż zwykła praca redakcyjna.
Co do mojej skromnej osoby, już na kilku forach debiutowałem i Kuba wykorzytuje tą wiedzę. Nie jest to tajemnicą że skrót którego uzywam to inicjawy - Krzysztof Zalewski. Nie chcę się w żaden sposób ukrywać chowając za maską - użył bym wówczas innego logo.
Mam jednak nadzieję że pewne moje doświadczenie redakcyjne i dość ograniczona wiedza (głównie o Japończykach) pozawal mi się wypowiadać w tej dziedzinie. Doszukiwanie się ukrytych treści jest nie na miejscu. Myślę, że podałem jedynie rzeczy merytoryczne i kwestionowanie, tego co napisałem podając że nie jestem obiektywny nie jest uzasadnione. Wolałbym usłyszeć jakąkolwiek odpowiedź merytoryczną
Jak wam sie podobaja artykuły o lotnictwie z czasów II wojny w najnowszych numerów "Lotnictwa"?
W numerze 5/2004 są:
- Dowodzenie lotnictwem wojskowym II RP - Jerzy B. Cynk
Ciekawy, bo niezbyt czesto mówi sie o "podwójnym" (pokojowym i wojennym) dowództwie w lotnictwie II RP. Choć taki bałagan na pewno nie polepszał sytuacji to jednak stwierdzenie, że to właśnie: "przyczyniło sie walnie do najwiekszej klęski oręża polskiego" uważam za przesade, gdyby były środki finansowe to mozę sprawa potoczyłaby sie inaczej. A wy jak myślicie?
- Operacja "Tan" - Krzysztof Zalewski
Artykuł o ataku kamikadze, który miał być "drugim Pearl Harbour", a skończył sie klapą.
- Stanisław Józef Chałupa (1915-2004) Krzysztof Kubała
Niezły pilot gdyby tylko mogł walczyć całą wojne to jego wyniki byłby naprawde robiące wrażenia. W końcu radził sobie dobrze w najgorszych dla aliantów czasch, wrzesień, Francja i Bitwa o Anglie. A po za tym to kurcze głupio sie robi człowiekowi gdy sie czyta co sie działo z naszymi bohaterami po wojnie.
W numerze 4/2004 są:
- "Messerschmitt Bf-110 Zeroster cz. II - Michał Fiszer, Jerzy Gruszczyński
Jak dla mnie ciekawy artykuł, w nim zdjecia np. z uzycia maszyny w Afryce, holowania Me-321 przez 3 BF-110 (zdrowo pokrecony pomysł jakby mnie ktoś pytał) czy też działka strzelajacego do tyłu w rozpoznawczych egzemplarzach "mesera" (swoja drogą ciekawe czy z tak umieszczonego działka coś, kiedyś trafili?).
No i nie sposób nie zgodzić sie z podsumowaniem Bf-110 miał mieć przewage szybkości nad przeciwnikiem: "Tych założeń (po krótkim okresie zwycięstw nad słabymi przeciwnikami) Bf-110 w praktyce nie spełnił (Dunkierka, Bitwa o W. Brytanię). W tych warunkach stopniowo został on przesunięty do innych zadań (...) a jego dalsza masowa produkcja wynikła jedynie z braku następcy". Nic dodać, nic ująć.
- "Od LeO do Martina" - Bartłomiej Belcarz
Autor próbuje przybliżyć nam mało znane zagadnienie przygotowań do budowy we Francji polskiego lotnictwa bombowegp. Całkiem fajne zdjecia i rysunki (Artur Juszczak) używanych wtedy samolotów (w większości wygladaja mocno "retro", nie dziwne, że Niemcy według francuskiego pilota: strzelali do nich jak do kaczek).
- "Janusz Żurakowski (1914 - 2004) Krzysztof Kubala
Niezwykły pilot, szkada tylko, że jego talent wykorzystywali inni nie Polacy. Cóż taka przerąbana jest ta nasza historia.


To tak na gorąco, bo mi Leon zagroził, że jeśli tu nic szybko nie napiszę to mi wykasuje co drugi post z tego działu lol

Ogólne:
- Zbigniew J. Krala, "Daleki Wschód", t. I-IX, wyd. WKiŁ, Warszawa, 1990-2002;
- Christopher Shores, Brian Cull, Yasuzo Izawa, "Krwawa Jatka", t. I (drugi nigdy nie wyszedł :( ), wyd. Lampart, Warszawa, 1997;
- Waldemar Pajdosz, Krzysztof Zalewski, "Amerykańskie Lotnictwo Pokładowe 1941-1942", wyd. Lampart, Warszawa, 1996;
- Waldemar Pajdosz, Krzysztof Zalewski, "Japońskie Lotnictwo Pokładowe 1941-1942", wyd. Lampart, Warszawa, 199?;
- Saburo Sakai, "Samuraj", wyd. Damian Majsak, Lublin, 1994;
- "Lotnictwo stulecie przemiany", pod red. Stanisława Januszewskiego, wyd. Fundacja Otwartego Muzeum Techniki, Wrocław, 2003;
- Tadeusz Januszewski, Krzysztof Zalewski, "Japońskie Samoloty Marynarki 1912-1945", T. I i II, wyd. Lampart, Warszawa 2000

O Korsarzyku:
- Bruno Patigny, "F4U Corsair - 30 years of Filibustering", wyd. History Collection, 2002
- Andre R. Zbiegniewski, "VF17 - Jolly Rogers", wyd. Kagero, Lublin, 2003;
- Adam Jarski, "F4U Corsair", wyd. AJ Press, Gdańsk, 1993;
- Bert Kinzey, "F4U Corsair", t. I i II, wyd. Detail & Scale - Squadron/Signal Publications, Carrollton - Texas, 1998;
- Jim Sullivan, "F4U Corsair in Action", wyd. Squadron/Signal Publications, Carrollton - Texas, 1977 (mam też wersję poprawioną i poszerzoną tego wydawnictwa z 1992 roku, jednak nie pamiętam czy autor się zmienił - pożyczona jest);

+ czasopisma: "Aero - Technika Lotnicza", "Lotnictwo AI", "Entuzjasta Lotnictwa", "Klub 1:72"

To narazie tyle Pozdrawiam

P.S. A teraz o tym jakie ma znaczenie pierwsze wrażenie. Dojrzałem dziś książkę w Pelcie Jana Zumbacha p.t. "Ostatnia Walka" i z ciekawości wziąłem do ręki. Otworzyłem w pierwszym lepszym miejscu i była tam fotka Zumbacha, co ją obecnie ma Feniks w avatarze. Zdjęcia przyciągają wzrok, więc spojrzałem na podpis - "Jan Zumbach w kokpicie swojego Hurricane'a". Odłożyłem natychmiast i wróciłem do oglądania publikacji o lotnictwie pacyficznym. Nie wiem. Pewnie to jest dobra książka, ale po takiej wpadce jakoś mi się odechciało przynajmniej narazie w ogóle myśleć o jej kupnie. Dla niewtajemniczonych na owej fotce Zumbach siedzi w Spitfire'rze. Różnica dość znaczna. :?
I kolejna porcja ogłoszeń:

1. W sprawie czasu na referat i dyskusję, ze względu na wasze sugestie będziemy dyskutować w środę

2. Sprawa zakwaterowania i noclegów zostanie podana także po tym terminie (chodzi mi o dokładne dane)

3. Lista zgłoszonych uczestników z ośrodków w całej Polsce:

- Akademia Pedagogiczna w Krakowie:

1. Daniel Budacz
2. Karol Soboń
3. Krzysztof Siemion
4. Kazimierz Żurek
5. Andrzej Małysa
6. Paweł Mazur
7. Aleksandra Zaprutko
8. Krzysztof Bassara
9. Tomasz Budzynowski
10. Mateusz Palka
11. Katarzyna Stankowska
12. Krzysztof Kędziora
13. Mariusz Solarz
14. Przemysław Adamski
15. Magdalena Berkowicz
16. Rafał Woźniak

- Uniwersytet Jagieloński w Krakowie:

17. Krzysztof Michalski

- Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie:

18. Andrzej Konachowicz

- Uniwersytet Wrocławski:

19. Paweł Kukurowski
20. Jan Patrak
21. Krzysztof Widziński
22. Marcin Milczarek
23. Piotr Zenon Fedas
24. Jacek Jedrysiak
25. Przemysław Mandela
26. Sławomir Czarnecki
27. Piotr Marcinkiewicz
28. Wojciech Witkowski
29. Lesław Łukasiewicz
30. Marek Włodarczyk

- Uniwersytet Gdański:

31. Krzysztof Orłowski
32. Tomasz Łoś
33. Michalina Petelska
34. Marek Wawrzynkowski
35. Anna Wrońska
36. Maciej Badowicz
37. Jedrzej Jednacz
38. Łukasz Męczykowski
39. Barbara Powroźnik
40. Michał Szafran
41. Piotr Derengowski
42. Grzegorz Labuda
43. Leszek Molendowski
44. Monika Rode
45. Jan Szkudliński
46. Ewelina Glonek
47. Adam Leszczyński
48. Oskar Myszor
49. Piotr Syczak

- Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu:

50. Paweł Kucypera

- Uniwersytet Zielonogórski:

51. Anna Pastorek

- Szkoła Główna Handlowa:

52. Jacek Galiszewski

- Uniwersytet w Białymstoku:

53. Michał Zalewski
54. Dariusz Kołban
55. Janusz Przemysław Szmyt
56. Waldemar Kotowicz

- Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie:

57. Maciej Żuczkowski
58. Bartłomiej Dźwigała
59. Michał Korwin-Szymanowski
60. Michał Rukat
61. Tomasz Roguski
62. Piotr Gołąb
63. Karol Dowgiało
64. Małgorzata Pankowska
65. Fryderyk Rozen
66. Edgar Sukiennik

- Uniwersytet Warszawski:

67. Michał Janik
68. Anna Pleban
69. Joanna Sosnowka
70. Jan Jerzy Sowa
71. Krzysztof Fudalej
72. Damian Markowski
73. Tomasz Leszkowicz
74. Marek Włodarczyk
75. Adam Kaczyński

- Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej:

76. Jarosław Kit

- Uniwersytet Łódzki:

77. Arkadiusz Stolarek
78. Bartosz Kaczorowski
79. Jonasz Brzozowski
80. Michał Jakub Borowiak
81. Piotr Kaniewski
82. Krzysztof Zdulski

- Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy:

83. Joanna Umińska
84. Grzegorz Ciechanowski

- Mazowiecka Wyższa Szkoła Humanistyczno-Pedagogiczna w Łowiczu:

85. Grzegorz Rutkowski
86. Arkadiusz Włodarczyk
87. Bartłomiej Lazurek

- Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II:

88. Marcin Baranowski
89. Andrzej Gładysz

Uwaga!!!! Proszę wszystkich o weryfikację tej listy i nie wpłacanie opłat do czasu aż stwierdzicie że wsio jest ok.

No i coś tam wywalczyliśmy. Uczestników niezbyt wielu także powinno być z dyskusją. W Gdańsku było więcej osób, a dyskusje były, niektóre przeszły do legendy - patrz Marek ) Nie powinno być źle ...
Przydałoby się coś takiego. Nigdy nie wiadomo, czy właśnie ktoś z nas nie ma tego, co właśnie szukasz

Wiesław Wysocki - "10 Pułk Piechoty 1918-1939", 1997
Janusz Piekałkiewicz - "Stalingrad. Anatomia bitwy", 1995
Mieczysław Bielski - "Grupa Operacyjna "Piotrków" 1939", 1991
Zbigniew Flisowski - "Burza nad Pacyfikiem", 1994
Jan Gozdawa-Gołębiowski, Tadeusz Wywerka Prekurat - "Pierwsza Wojna Światowa na morzu", 1994
Dariusz Jędrzejewski, Zbigniew Lalak - "Niemiecka Broń Pancerna 1939-1945", 1994
Janusz Ledwoch - "Czołgi niemieckie 1933-1945", 1994
Janusz Ledwoch, Jacek Solarz - "Czołgi japońskie 1938-1945", 1998
Janusz Ledwoch, Jacek Solarz - "Czołgi amerykańskie 1939-1945", 1994
Janusz Ledwoch, Jacek Solarz - "Czołgi włoskie 1939-1945", 1995
Antoni Komorowski - "Broń torpedowa", 1995
Mariusz Skotnicki, Tomasz Nowakowski, Krzysztof Zalewski - "Legion Condor", 1994
Janusz Bobkowski, Czesław Mirowski - "Dziewiąta Przeciwpancerna. Z dziejów 9 Drezdeńskiej Samodzielnej Brygady Artylerii Przeciwpancernej", 1972
Andrzej Perepeczko - "Bitwa na morzu Koralowym", 1996
Kazimierz Sławiński - "Lotnictwo Armii "Pomorze" ", 1992
Andrzej Olejko - "Rzeczna Eskadra Lotnicza Flotylli Pińskiej", 1994
Christopher Shores, Brian Cull, Yasuho Izawa - "Krwawa Jatka. Tom I, Od marszu ku wojnie do upadku Singapuru", 1997.
Marek Tarczyński i spółka - "Bitwa Niemeńska 29VIII - 18 X 1920. Dokumenty operacyjne. Część I (29 VIII - 19 IX)", 1998
Tomasz Nowakowski, Mariusz Skotnicki - "Jednostki Górskie Armii Niemieckiej 1933-1945. Część I", 1993
Tadeusz Januszewski - "Lotnicy Śmierci i ich samoloty", 1994
Paweł Piotr Wieczorkiewicz - "Kampania 1939 roku", 2001
Krzysztof Zalewski - "Lotniskowce II Wojny Światowej, tom I", 1994
Krzysztof Zalewski - "Lotniskowce II Wojny Światowej, tom II", 1994
Edmund Kosiarz - "Wojna na morzach i oceanach 1939-1945", 1988
Cezary Szoszkiewicz - "Pancerniki II Wojny Światowej, tom I", 1993
Cezary Szoszkiewicz - "Pancerniki II Wojny Światowej, tom II", 1993
Franciszek Bernaś, Julitta Mikulska-Bernaś - "Reduta pod Wizną", 1970
Ludwik Głowacki - "Obrona Warszawy i Modlina 1939", 1985
Jerzy Maroń - "Wojna Trzydziestoletnia na Śląsku. Aspekty militarne.", 2008

Już mi się lekko odechciało , jak odpocznę to dokończę, ale ogólnie to sporo jeszcze z serii Historyczne Bitwy i Broń i Uzbrojenie.
Coś nie mogę znaleźć paru moich perełek : ...
Zamieszczam sekcję Kościoła i religii z poprawkami, które do mnie spłynęły.


1.Historia Kościoła i religii do końca średniowiecza
PIĄTEK
1. Kamil Kamiński (Uniwersytet Rzeszowski) - Działalność templariuszy na ziemiach polskich
2. Hanna Krzyżostaniak (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu) –
Świętość w kręgu dynastii piastowskiej – polskie księżne z dworu Arpadów OB
3. Monika Barbara Kasprzycka (Papieska Akademia Teologiczna w Krakowie)
Martyria apolstolskie w Azji Mniejszej
4. Justyna Kastelik (Papieska Akademia Teologicznej w Krakowie) Klasztory mieszane na Wyspach Brytyjskich do VIII w
5. Igor Dziemjaniuk (Uniwersytet Brzeski) Zagadka Makryny Mieczysławskiej
6. Tomasz Larczyński (Uniwersytet Gdański) POL/K – Posiadłości biskupów włocławskich pod Gdańskiem w średniowieczu
7. Krzysztof Michlik Sanktuaria i związana z nimi obrzędowość na terenach słowiańszczyzny we wczesnym średniowieczu. OB/K
8. Roman Sidorski (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu) – Zaginiona metropolia. O problemie drugiego arcybiskupstwa w Polsce Bolesława Chrobrego. POL/K
9. Krzysztof Kędziora K (Akademia Pedagogiczne im. KEN w Krakowie) - Dominikanin krakowski – Jan Falkenberg
10. Stanisław Szynkowski (Uniwersytet Jagielloński) - Dlaczego katarzy musieli zginać?
11.Karolina Lewicka(Uniwersyytet Wrocławski) - Rus Kijowska na pograniczu pogaństwa i średniowiecza.
12. Bruno Kamiński (Uniwersytet Łódzki) POL/K Wzrost znaczenia patriarchatu Konstantynopola za Aleksego I Studyty.
13. Michał Zalewski (Uniwersytet Warszawski w Białymstoku) Chrystianizacja słowian połabskich
14. Marcin Borys (Uniwersytet Rzeszowski)- Kult świętych w pierwszym wieku chrześcijaństwa w Polsce w świetle kronik
15. Karol Ozga (Uniwersytet Rzeszowski) - Walka z małżeństwami duchownych w średniowiecznej Polsce
16. T.Łukasz Maruszak – Wizerunek Heraklesa w dziełach apologetów wczesnochrześcijańskich
17. Piotr Kwinta (Akademia Pedagogiczna im. KEN w Krakowie) - Sobór w Konstancji, wykorzystane szanse?
18. Paulina UCHAL - BRACTWA RELIGIJNE W MIEŚCIE ŚREDNIOWIECZNYM

2.Historia Kościoła i religii od końca średniowiecza
PIĄTEK
1. Janusz Szmyt - Klasztor NMP w Supraślu, od założenia do czasów współczesnych
2. Natalia Katarzyna Olszewska (Akademia Podlaska w Siedlcach) – Stosunki między Kościołem katolickim a Mariawitami na przykładzie parafii Cegłów
3. Marta Zieńczuk (Akademia Podlaska w Siedlcach)- Dzieje Kościoła prawosławnego w Siedlcach
4. Łukasz Radosław Węda (Akademia Podlaska w Siedlcach)– Mizary i meczety na ziemiach RP
5. Sebastian Adamkiewicz (Łodź) W drodze na Jasna Górę – ruch pątniczy na Jasną Górę od XV do XVIII wieku
6. Agnieszka Ucińska (Uniwersytet Warszawski) - Druga Reformacja w Gdańsku
7. Daniel Fila (Uniwersytet Rzeszowski) - Odbudowa struktur kościoła łacińskiego w byłych krajach Związku Radzieckiego na przykładzie Ukrainy
8. Agnieszka Duda (Uniwersytet Rzeszowski) - Zmiany w strukturze kościoła łacińskiego na terenie Galicji w skutek reformy józefińskiej
9. Agnieszka Litwin (Uniwersytet Rzeszowski) - Integracja europejska a Kościół. Głosy hierarchów dotyczące tej kwestii zawarte w wiadomościach KAI w latach 2000-2004
10. Bartłomiej Szegda (Uniwersytet Rzeszowski) - Kult św. Leonarda z Noblat
11. Mirosław Zieliński (Uniwersytet Rzeszowski) - Praca duszpasterska księży rzochowskich w latach 1917-1939
12.Aleksandra Szalc(Unwersytet Wrocławski) - Systemy filozoficzne hinduizmu: 8 stopni jogi.
13.Andrzej Gładysz (Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II) Spór arcybiskupa ryskiego Wilhelma Hohhenzolerna z mistrzem inflanckim Galenem o koadiuturę
14. Tomasz Ródż (Akademia Podlaska w Siedlcach) Świadkowie Jehowy w PRL
15.Tomasz Skonieczny (Uniwersytet Wrocław) - „Pars pro toto” – adres akcji chrystianizacyjnej
16. Agnieszka Czarnecka (Uniwersytet Wrocław) – Orędzie biskupów polskich do ich niemieckich Braci w Chrystusowym urzędzie pasterskim – konfrontacja kościoła katolickiego z władzami PRL
17. Dawid Kopa (Uniwersytet Jagielloński) - Decimas post aratrum, czyli zagadka pewnego świadczenia. ...
1.Historia Kościoła i religii do końca średniowiecza
PIĄTEK
1. Kamil Kamiński (Uniwersytet Rzeszowski) - Działalność templariuszy na ziemiach polskich
2. Hanna Krzyżostaniak (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu) –
Świętość w kręgu dynastii piastowskiej – polskie księżne z dworu Arpadów OB
3. Monika Barbara Kasprzycka (Papieska Akademia Teologiczna w Krakowie)
Martyria apolstolskie w Azji Mniejszej
4. Justyna Kastelik (Papieska Akademia Teologicznej w Krakowie) Klasztory mieszane na Wyspach Brytyjskich do VIII w
5. Igor Dziemjaniuk (Uniwersytet Brzeski) Zagadka Makryny Mieczysławskiej
6. Tomasz Larczyński (Uniwersytet Gdański) POL/K – Posiadłości biskupów włocławskich pod Gdańskiem w średniowieczu
7. Krzysztof Michlik Sanktuaria i związana z nimi obrzędowość na terenach słowiańszczyzny we wczesnym średniowieczu. OB/K
8. Roman Sidorski (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu) – Zaginiona metropolia. O problemie drugiego arcybiskupstwa w Polsce Bolesława Chrobrego. POL/K
9. Krzysztof Kędziora K (Akademia Pedagogiczne im. KEN w Krakowie) - Dominikanin krakowski – Jan Falkenberg
10. Stanisław Szynkowski (Uniwersytet Jagielloński) - Dlaczego katarzy musieli zginać?
11. Bruno Kamiński (Uniwersytet Łódzki) POL/K Wzrost znaczenia patriarchatu Konstantynopola za Aleksego I Studyty.
12. Michał Zalewski (Uniwersytet Warszawski w Białymstoku) Chrystianizacja słowian połabskich
13. Marcin Borys (Uniwersytet Rzeszowski)- Kult świętych w pierwszym wieku chrześcijaństwa w Polsce w świetle kronik
14. Karol Ozga (Uniwersytet Rzeszowski) - Walka z małżeństwami duchownych w średniowiecznej Polsce
15. T.Łukasz Maruszak – Wizerunek Heraklesa w dziełach apologetów wczesnochrześcijańskich
16. Piotr Kwinta (Akademia Pedagogiczna im. KEN w Krakowie) - Sobór w Konstancji, wykorzystane szanse?

2.Historia Kościoła i religii od końca średniowiecza
PIĄTEK
1. Janusz Szmyt - Klasztor NMP w Supraślu, od założenia do czasów współczesnych
2. Natalia Katarzyna Olszewska (Akademia Podlaska w Siedlcach) – Stosunki między Kościołem katolickim a Mariawitami na przykładzie parafii Cegłów
3. Marta Zieńczuk (Akademia Podlaska w Siedlcach)- Dzieje Kościoła prawosławnego w Siedlcach
4. Łukasz Radosław Węda (Akademia Podlaska w Siedlcach)– Mizary i meczety na ziemiach RP
5. Sebastian Adamkiewicz (Łodź) W drodze na Jasna Górę – ruch pątniczy na Jasną Górę od XV do XVIII wieku
6. Agnieszka Ucińska (Uniwersytet Warszawski) - Druga Reformacja w Gdańsku
7. Daniel Fila (Uniwersytet Rzeszowski) - Odbudowa struktur kościoła łacińskiego w byłych krajach Związku Radzieckiego na przykładzie Ukrainy
8. Agnieszka Duda (Uniwersytet Rzeszowski) - Zmiany w strukturze kościoła łacińskiego na terenie Galicji w skutek reformy józefińskiej
9. Agnieszka Litwin (Uniwersytet Rzeszowski) - Integracja europejska a Kościół. Głosy hierarchów dotyczące tej kwestii zawarte w wiadomościach KAI w latach 2000-2004
10. Bartłomiej Szegda (Uniwersytet Rzeszowski) - Kult św. Leonarda z Noblat
11. Mirosław Zieliński (Uniwersytet Rzeszowski) - Praca duszpasterska księży rzochowskich w latach 1917-1939
12. Andrzej Gładysz (Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II) Spór arcybiskupa ryskiego Wilhelma Hohhenzolerna z mistrzem inflanckim Galenem o koadiuturę
13. Tomasz Ródż (Akademia Podlaska w Siedlcach) Świadkowie Jehowy w PRL
14.Tomasz Skonieczny (Uniwersytet Wrocław) - „Pars pro toto” – adres akcji chrystianizacyjnej
15. Agnieszka Czarnecka (Uniwersytet Wrocław) – Orędzie biskupów polskich do ich niemieckich Braci w Chrystusowym urzędzie pasterskim – konfrontacja kościoła katolickiego z władzami PRL
16. Dawid Kopa (Uniwersytet Jagielloński) - Decimas post aratrum, czyli zagadka pewnego świadczenia. ...
z białegostoku kolejna czesc uczestników :]

1 Tomasz kozakiewicz, bizantyjski charakter zjazdu gnieźnieńskiego
2 krzysztof kuklinski, walki bolesława III krzywoustego z pomorzanami jako realizacja idei walki z poganami
3 janusz szmyt, klasztor nmp w supraślu, od założenia do czsów wspułczesnyc ( potrzebny rzutnik multimedialny)
4 marta sidz, wpływ starożytnej grecji i rzymu na torzsamośc europejską (rzutnik)
5 grzegorz kurpeta, amerykańskie oporzadzenie bojowe lce 1956 (rzutnik)
6 pitr karczewski, niemiecki lekkie krążowniki II wojny swiatowej(rzutnik)
7 darjusz kołban, Snajper, niewidzialny zabójca- na podstawie niemieckiego filmu szkoleniowego z 1944 roku(rzutnik)
8 jerzy autuchiewicz, literatura piekna jako źródło historyczne.
9 Andrzej Krzywicki, charakter i cele organizacyjneV festiwalu młodych studentów o pokuj i przyjaźn warszawa 1955.
10 iwona mudel, stosunki poslko szwedzkie od unii kalmarskiej do 1572r.
11 paweł halicki, prądzynski i jego praca sztabowa( tytuł moze ulec zmianie postaram sie jak njaszybciej uscislic)
12 michal zalewski(praca wre jutro podam temat)
13 wiesław wróbel, podobnie
14 kamilbartunikiewicz, podobnie
plus prawdopodobie 2 obserwatorów
czyli razem 22 osoby z wcześniejszym zgłoszeniem martyny bielskiej

wszelkie zmiany bede starał sie nanosic jak najszybciej !!
w razie potrzeby kontakt poolk@o2.pl, 6403255gg, 509927262 te ...
"Dziennik"
Leci do nas Hercules
TYLKO MIEJSCA DLA NIEGO BRAKUJE
Pierwszy z pięciu Herculesów, jakie w ramach "bezzwrotnej pożyczki" dostaniemy od Amerykanów, trafi we wtorek w ręce naszych pilotów. Maszyna wyląduje na lotnisku 33. Bazy Lotniczej w Powidzu. I chociaż jak podkreślają eksperci pociechy z Herculesa będziemy mieli sporo, to bez problemów się nie obejdzie. Zwłaszcza na początku.
Tuż po uroczystym powitaniu w Powidzu nasz pierwszy Hercules nie odkołuje do hangaru, ale stanie w pobliżu płyty lotniska. Dlaczego? Bo wojsko z wybudowaniem odpowiedniego hangaru po prostu nie zdążyło. Jego budowa rozpoczęła się dopiero niedawno i ma być zakończona za kilkanaście miesięcy. Wojsko tłumaczy poślizg przeciągającymi się procedurami przetargowymi.
Na szczęście wdrażany jest już plan awaryjny. - Zakupiony został hangar przenośny, który może być wykorzystany do prac przy każdym typie samolotu. Oczywiście, jest to hangar o gabarytach odpowiednich dla samolotów Hercules C-130. Będzie on rozłożony do czerwca 2009 r. – zapewnia dowódca sił powietrznych gen. Andrzej Błasik. Problemu mogłoby jednak nie być wcale, ale wojsko zapomniało, że do postawienia polowego hangaru potrzebne jest pozwolenie na budowę. Stąd opóźnienie (wszystkie zadania - najważniejsze to modernizacja nawierzchni lotniskowych - w budowie infrastruktury powinny zostać zakończone do 2012 roku).

Starość nie radość?
Hercules w ogniu


Problemów z Herculesami będzie jednak z całą pewnością więcej. A wszystko przez ich wiek. Maszyny dostarczone przez Amerykanów mają bowiem prawie 40 lat, (pochodzą z 1970 roku), a według informacji Sił Powietrznych mają służyć w polskim wojsku przez co najmniej 20 lat. - Obawiam się kłopotów eksploatacyjnych, które mogą być bardzo duże przy tej wersji. Chciałbym bardzo mocno podkreślić, że Herculesy są nam bardzo potrzebne, ale w nowszej wersji, inwestowanie w stare samoloty jest bardzo ryzykowne, przy czym ciężko teraz oceniać, czy ta inwestycja jest dobra - mówi Grzegorz Hołdanowicz, specjalista ds. lotnictwa ze "Skrzydlatej Polski".

Nastroje próbuje studzić inny ekspert, Krzysztof Zalewski z "Lotnictwa". - Nie jest prawdą, że są to samoloty przestarzałe, muzeum. Samoloty, które dostaniemy są zmodernizowane, mają nowoczesny sprzęt. Hercules będzie latał jeszcze przez wiele lat i jest to typowy "koń roboczy". Nie widzę tu problemu, że samolot ma tyle lat - przekonuje.

Zresztą wiek, nie wiek - narzekać nie powinniśmy. Bo chociaż na przygotowanie infrastruktury wydamy sporo (w latach 2005-2012 - 766 mln zł, część z środków NATO), to same Herculesy C-130E trafią do nas na zasadzie bezzwrotnej pożyczki, czyli w praktyce nic za nie nie zapłacimy. Umownie samoloty zostały wycenione jednak na 98,4 mln dolarów.

Pudzian dał radę!

Nie ulega wątpliwości, że maszyny na pewno naszemu wojsku się przydadzą i nie będą stały jako bezrobotne. Będą wykorzystywane do obsługi polskich misji wojskowych, m.in. do przewozu żołnierzy (Hercules jest w stanie dolecieć do Afganistanu bez międzylądowania).

Do 2006 roku wyprodukowano ponad 2260 Herculesów w 40 wersjach. Latają one w barwach sił zbrojnych ponad 50 krajów. Ale Polacy też mają już z nimi pewne doświadczenia. W 2008 roku Mariusz Pudzianowski walcząc (udanie) o piąty tytuł mistrza świata strongmanów musiał przeciągnąć Herculesa C130 o masie 40 ton. ze. Po konkurencji był tak wykończony, że zemdlał i potrzebna była mu maska tlenowa.
"Rzeczpospolita"
Cimoszewicz do Rady Europy?
POGŁOSKI O "KADROWEJ BOMBIE” TUSKA?
Kandydatura Cimsozewicza trzymana w tajemnicy?
Senator lewicy Włodzimierz Cimoszewicz będzie prawdopodobnie kandydatem Polski na sekretarza generalnego Rady Europy – dowiedziała się nieoficjalnie "Rzeczpospolita”. Sam Cimoszewicz nie potwierdza tych doniesień.
Ten pomysł był trzymany w ścisłej tajemnicy do ostatniej chwili - pisze „Rzeczpospolita”. Termin zgłaszania kandydatów przez rządy państw członkowskich mija w piątek.

Jak komentuje „Rzeczpospolita”, nie zostanie to dobrze przyjęte przez działaczy PO. Konserwatywne skrzydło tej partii sarkało już na Danutę Hübner, której Donald Tusk zdecydował się oddać pierwsze miejsce na warszawskiej liście do europarlamentu. Politykom Platformy nie podobało się, że kandydatką ich partii będzie komisarz przez lata związana z SLD. Ale już wówczas w Brukseli, w kuluarach Parlamentu Europejskiego, można było usłyszeć, że sprawa Hübner to drobiazg przy kadrowej bombie, którą szykuje rząd Tuska - pisze dziennik.

Prestiż dla senatora spoza PO

Rzeczywiście, rekomendowanie Cimoszewicza, formalnie członka Sojuszu, na prestiżową funkcję europejską może znów wzbudzić niezadowolenie w ugrupowaniu Tuska. Jednak Krzysztof Lisek (PO), szef Sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych, mówi o ewentualnej rekomendacji dla Cimoszewicza – Czas najwyższy, żebyśmy popierali kompetentnych Polaków na ważne stanowiska międzynarodowe, nie patrząc na przynależność partyjną. I dodaje, że skoro prezydent Lech Kaczyński może popierać kandydaturę Radosława Sikorskiego na szefa NATO, to premier Tusk może forsować Cimoszewicza.

– Taka rekomendacja świadczyłaby o ponadpartyjnym myśleniu obecnej ekipy, co popieram – podkreśla Paweł Zalewski, poseł niezrzeszony. – To dla Polski ważne stanowisko, bo Rada Europy zajmuje się m.in. przestrzeganiem praw człowieka w Europie Wschodniej, czyli w państwach, które są w obszarze zainteresowania naszego kraju.

Cimoszewicz przestanie być twarzą lewicy?

Nominacja dla Cimoszewicza byłaby natomiast poważnym ciosem w SLD. Senator co prawda dystansuje się od macierzystej partii, ale ciągle jest jedną z najważniejszych twarzy tej formacji. Na lewicy jest też wielu ludzi, którzy chcieliby go namówić do startu w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Jeżeli trafi do Rady Europy, lewica będzie miała poważny kłopot. – To świetny pomysł na demontaż SLD – śmieje się jeden z polityków PO.

Cimoszewicz nie chciał odpowiedzieć na pytanie "Rzeczpospolitej”, czy będzie się ubiegał się o stanowisko sekretarza generalnego. Także Ministerstwo Spraw Zagranicznych nabrało wody w usta.

Kandydatów na prestiżową funkcję jest niewielu

Wybory sekretarza Rady Europy odbędą się w czerwcu. Prawo do zgłoszenia własnego kandydata ma każde z 47 państw członkowskich. Według informacji "Rzeczpospolitej" do środy wpłynęły tylko dwa zgłoszenia: z Norwegii, która rekomenduje Thorbjoerna Jaglanda, lidera Partii Pracy, byłego premiera, a obecnie przewodniczącego parlamentu narodowego, oraz z Belgii, której kandydatem jest Luc Van den Brande, flamandzki polityk z partii chadeckiej, były premier rządu regionalnego.

Lista kandydatów trafi do Komitetu Ministrów. Jeżeli będzie długa, Komitet może ją skrócić do dwóch nazwisk i wskazać swojego faworyta.

W czerwcu już z tej krótkiej listy Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy wybierze sekretarza w tajnym głosowaniu. Rozpocznie on swoje pięcioletnie urzędowanie 1 września 2009 roku. Obecnie sekretarzem generalnym RE jest Brytyjczyk Terry Davis.
Rzeczpospolita/PAP 15:09
Minister transportu Jerzy Polaczek i poseł PiS Piotr Krzywicki zrezygnowali z zasiadania w Komitecie Politycznym PiS. Poinformował o tym Krzywicki. Jak dodał, rezygnację złożył w środę.
Krzywicki wyjaśnił, że jego rezygnacja to "forma solidarności" z autorami memoriału do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Autorzy listu do premiera - Ludwik Dorn, Paweł Zalewski i Kazimierz Ujazdowski - na początku tygodnia zrezygnowali z funkcji wiceprezesów PiS.
Poseł podkreślił, że zgadza się z postulatami zawartymi w memoriale do szefa PiS. W piśmie tym trzej byli wiceprezesi PiS postulowali zmianę stylu oraz sposobu zarządzania partią.

Krzywicki podkreślił, że nie chce występować z PiS ani klubu parlamentarnego tej partii. Jak powiedział, chodzi mu m.in. o to, by PiS był lepszą partią, "bardziej akceptowalną politycznie". W ocenie posła, wiele decyzji dotyczących działalności partii "zapadło nie wiadomo gdzie".

Komitet Polityczny podejmuje bieżące decyzje dotyczące funkcjonowania partii. Oprócz kierownictwa PiS, czyli m.in. prezesa, wiceprezesów, w posiedzeniach Komitetu uczestniczą też szefowie parlamentarnych struktur, reprezentanci partii w prezydiach Sejmu i Senatu. Pracami komitetu kieruje prezes partii.

Jarosław Kaczyński mówił w środę, że Dorn, Ujazdowski i Zalewski muszą się liczyć z konsekwencjami w związku z tym, że zrezygnowali z funkcji wiceprezesów partii. W czwartek premier pytany, czy sprawą tych trzech posłów powinien zająć się sąd partyjny odpowiedział, że chce dać im jeszcze więcej czasu. "Szczególnie temu najwyższemu" - dodał.

Zalewski, Ujazdowski, Polaczek i Krzywicki byli członkami Przymierza Prawicy, które w 2002 roku zjednoczyło się z Prawem i Sprawiedliwością. Określani są jako "konserwatywne skrzydło" PiS.

Po rezygnacji Polaczka i Krzywickiego oraz dymisji Dorna, Zalewskiego i Ujazdowskiego z funkcji wiceszefów partii w skład Komitetu Politycznego wchodzą: Jarosław Kaczyński, Joachim Brudziński, Marek Kuchciński, Adam Lipiński, Teresa Kostrzewska- Gorczyca, Krzysztof Putra, Przemysław Gosiewski, Wojciech Jasiński, Krzysztof Jurgiel, Zbigniew Wassermann i Zbigniew Ziobro. (ak,aka)
Kazminierz M. Ujazdowski, Ludwik Dorn i Paweł Zalewski chcą zrezygnować z funkcji wiceprezesów PiS - dowiedziała się "Rzeczpospolita". To protest przeciwko temu, co się dzieje w partii.


Pierwszy raz trzech z czterech wiceprezesów PiS mówi jednym głosem: w partii trzeba zmienić sposób zarządzania. I choć żaden z nich nie krytykuje prezesa Jarosława Kaczyńskiego, to nie odpowiada im, że w ostatnim czasie większość decyzji była podejmowana przez niego lub przez ścisłe grono jego współpracowników. Prezes Kaczyński stał się jednoosobowym zarządem partii - oburza się poseł PiS, który chce pozostać anonimowy.
Wiceprezesi proponują "plan reformatorski". Chodzi o to, by przywrócić Komitetowi Politycznemu jego rolę, oraz by wprowadzić wewnętrzną swobodę partyjną - tłumaczy gazecie Ujazdowski.

Te postulaty nie trafiają na podatny grunt. Zarzut, że decyzje nie są podejmowane kolegialnie, nie ma nic wspólnego z faktami - twierdzi wicepremier Przemysław Gosiewski.

Podobnego zdania jest sekretarz generalny partii Joachim Brudziński. Według niego, wprowadzenie mechanizmów, o których mówią wiceprezesi, nie wyjdzie PiS na dobre. Te pomysły nie przysłużyłyby się partii, bo my jesteśmy na takim etapie zakorzeniania PiS w świadomości społecznej, że mogłyby one grozić utratą sprawnego zarządzania - tłumaczy.

Gazeta podaje, że spór o model zarządzania nie jest jedynym, który toczy się w PiS. Wokół wiceprezesów skupiła się grupa posłów domagających się rozliczenia osób odpowiedzialnych za wyborczą porażkę, w wyniku której rząd PiS musi podać się do dymisji. Kaczyński na razie próbuje odsunąć w czasie dyskusję na ten temat. Za miesiąc ma się odbyć kongres partii, podczas którego działacze PiS w głosowaniu nad wnioskiem o wotum zaufania dla prezesa partii zdecydują, czy powinno dojść do zmiany w kierownictwie.

W tle tych sporów odbywa się walka o dwa stanowiska: wicemarszałka Sejmu oraz przewodniczącego Klubu Parlamentarnego PiS. Bój toczą ze sobą dwie frakcje: jedna skupiona wokół trzech wiceprezesów proponuje, by wicemarszałkiem był Ujazdowski, a szefem klubu Dorn. Ludwik Dorn z żelazną konsekwencją będzie realizował linię partii i nie da się sprowadzić do roli przedmiotu. Klub będzie istotnym podmiotem polityki partii, a nie bezwolnym instrumentem - twierdzi jeden z rozmówców "Rz".

Druga z partyjnych frakcji to tak zwany zakon, czyli dawni działacze PC. Proponują oni, by wicemarszałkiem Sejmu został Krzysztof Putra, a szefem klubu Gosiewski.

M.in. o tym dyskutował w niedzielę późnym wieczorem Komitet Polityczny. Z informacji "Rzeczpospolitej" wynika jednak, że wszystko już dawno zostało ustalone i stanowiska sejmowe przypadną Putrze i Gosiewskiemu. (PAP
Krzysztof Zalewski, Piotr Cugowski & Maciej Silski - Anna M. :)

W dzisiejszym sparingu ŁKS pokonał czwartoligową Koronę Ostrołęka 1:0 po bramce z rzutu karnego Tomasza Bzdęgi. Jutro biało-czerwoni wyjeżdżają na zgrupowanie do Kętrzyna, gdzie mają dołączyć kolejni zawodnicy [poszukiwany trzeci bramkarz, lewy pomocnik, defensywny pomocnik i napastnik]. Na dziś kontrakty podpisali: Pavel Pronai, Sebastian Kęska, Krzysztof Janicki, Tomasz Bzdęga, Piotr Ogrodowicz, Arkadiusz Dereżyński [wychowanek Amiki Wronki]. Uff, wreszcie normalność przy Zjeździe, a ja chciałbym pochwalić za wytrwałość i rzetelną pracę kuratora Jana Gąsiorka, a także Mroziewskiego, który kleci ad hoc ile może.
Warto też wspomnieć o tym, że Gąsiorek nie może podpisać umowy sponsorskiej z Browarem Łomża, bo jest tylko kuratorem. Takie czynności podejmuje zarząd, którego niestety nie ma. Miał też przyjść Krzysztof Zalewski, były gracz "Jagi", ale wybrał łatwiejszy chleb we Freskovicie. Ciekawe kogo jeszcze wykombinuje Mroziewski, bo jak na razie skompletował w miarę przyzwoity skład i utrzymanie wydaje się coraz bardziej realne.
10.8.2007
Oto lista spotkań Pierwszej Rundy Pucharu Polski:
[url]http://img205.imageshack.us/img205/7942/000maciejlepikxw7.jpg[/url]

4 KOLEJKA, 2 LIGA POLSKA
Sobota, 11 sierpnia 2007 roku

GOSiR w Gdyni
Arka Gdynia 2-0 Znicz Pruszków
Gole dla zwycięzców zdobyli Marcin Wachowicz (2) i Marcin Chmiest (kar 35). Szeregi Znicza osłabił w 52 minucie Marcin Rackiewicz, dostał czerwoną kartkę. Di Ragazzi rezerwowym bramkarzem, El-Machusan poza składem.

Gminny Stadion Sportowy w Zabierzowie
Kmita Zabierzów 1-2 Tur Turek
Dla gości strzelali Dominic Okanu (12) i Paweł Pytlarz (14). Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Maciej Bębenek (34) a kontuzji nabawił się Damian Bronner. Thierry Konri poza składem.

Stadion przy ul. Traugutta
Lechia Gdańsk 2-1 Podbeskidzie Bielsko-Biała
Dla gospodarzy do siatki trafił Piotr BoskiCetnar Cetnarowicz (21) i Piotr Wiśniewski (30). Dla gości bramkę strzelił Mariusz Sacha (31), a kontuzję załapał Łukasz Gorszkow. Niestety, żaden z naszych licznych biało-zielonych nie zmieścił się nawet na ławce.

Stadion przy ul. Oleskiej
Odra Opole 1-2 GKS Katowice
Dla zwycięzców strzelali: Hubert Jaromin (4) i Krzysztof Kaliciak (82), kontuzjowany zszedł z boiska Szymon Pasko. Tomasz Feliksiak zdobył bramkę dla Odry w 24 minucie, a Krzysztof Zalewski otrzymał czerwoną kartkę. Said Fathi na rezerwie, Grzegorz Gola wciąż kontuzjowany (i sfrustrowany), Vasquero poza składem.

Stadion przy ul. Starzyńskiego
Pelikan Łowicz 1-1 Śląsk Wrocław
Bramkę dla Pelikana w 27 minucie zdobył Radosław Kowalczyk, a dla Śląska w 21 minucie trafienie zaliczył Tomasz Szewczuk. Von Stirlitz na ławce, Osescu rozgrywa cały mecz!!! i ma notę 6, Sailele Malielegaoi również grzał ławę. Kub i Forumowicz poza składem.

Piast Gliwice 3-1 Motór Lublin

Stadion przy Drodze Dębińskiej
Warta Poznań 1-1 Stal Stalowa Wola
Alain Ngamayama (55) zdobył bramkę dla gospodarzy, zaś Kamil Gesla w 26 minucie trafił do siatki Warty. Dymek rozgrywa cały mecz i ma ntoę 6!!!, Lepik cały mecz na ławce, Remi poza składem.

Niedziela, 12 sierpnia 2007 roku
Stadion przy ul. Zjazd
ŁKS Łomża 0-2 GKS Jastrzębie
Kontuzji nabawiło się aż 3 zawodników! Maciej Kudrycki z ŁKSu, Szeremet i Rusinek z GKSu. Bramki dla gości strzelili: Marcin Narwojsz (6) i Piotr Halkowicz (kar 90). Bezbatowicz cały mecz na ławce, C. Commer poza składem.

Poniedziałek, 13 sierpnia 2007
Stadion im. Kazimierz Górskiego w Płocku
Wisła Płock 1-2 Polonia Warszawa
Gola dla gospodarzy, w 59 minucie z karnego strzelił Krzysztof Kretkowski, w zespole gości strzelali Daniel Maka (3), Krzysztof Bąk (25), a czerowną kartkę obejrzał Jacek Maryc. Dodatkowo, u Warszawiaków kontuzjowani zostali Konieczny i Pawlak. Kolejkowicz wyzdrowiał i cały mecz siedział na ławce rezerwowych. Reszta jak zwykle.




Jedenastka Kolejki:
[url]http://img408.imageshack.us/img408/1963/000maciejlepikzv1.jpg[/url]

Tabela Ligowa:
[url]http://img135.imageshack.us/img135/9302/000maciejlepikfj7.jpg[/url]

Statystyki Zawodników:
[url]http://img245.imageshack.us/img245/5153/000maciejlepikqs2.jpg[/url]

Statystyki Drużyn:
[url]http://img245.imageshack.us/img245/1686/000maciejlepikvn0.jpg[/url]

Cesar C. Commer (raport skauta):
[url]http://img245.imageshack.us/img245/1686/000maciejlepikvn0.jpg[/url]

Screeny w linkach, bo forum troszku zamula.

W Białymstoku po udanym eksperymencie z Wałdochem z pewnością marzą o powrocie Franka, który miałby pobić swój klubowy rekord strzelecki (dotychczas w macierzystej Jadze goli - 1 /słownie:jeden/


Rzeczywiście sprowadzenie Tomka Wałdocha na te ostatnie mecze w II lidze okazało się strzałem w 10. Wprowadził on wiele spokoju do poczynań naszej obrony i trochę szkoda(dopóki był na boisku Jagiellonia nie straciła żadnej bramki) , że wraca do Niemiec. Kwestia Frankowskiego tak jak napisałeś lezy w sferze marzeń. Kibice chcą żeby jeszcze kiedyś franek do Jagi wrócił. Czy będzie to w tym sezonie? Raczej nic na to nie wskazuje. Druga liga skończyła się w sobotę alę już mamy pewne informacje na temat ruchów kadrowych w klubie z Białegostoku.

trener Płatek nie widzi w skladzie:

Rafał Bałecki - Sprowadzony z ŁKS Łomża przez Ryszarda Tarasiewicza . Jego talent podobno miał "eksplodować" w Jagiellonii jednak sprawdziły się słowa kibiców z Łomży "zasilił" rezerwy Jagiellonii. Szkoda, bo nawet całkiem ciekawie zaprezentował się w Turnieju Sylwestrowym

Filip Burkhardt - wypożyczony z Lecha Poznań, nic wielkiego nie pokazał. Sam zawodnik zapowiadał, że chce odbudowac swoją formę w Jagiellonii i pomóc w awansie. Skończyło się tylko na obietnicach

Radek Divecký - Czech miał z marszu wejść do pierwszej 11 tak twierdził Tarasiewicz. W wielu wywiadach podkreślał, że będzie to najlepsze wzmocnienie Jagi w tej formacji. Radek miał pewne miejsce w składzie ale prezentował się kiepsko. Kibice widzieli, że Divecky nie powinien grać ale z uporem maniaka był wystwiany przez trenera. Gdy do formy zaczeli wracać Wolański, Sobociński, Konon Czech przegrał z nimi rywalizację.

Wojciech Kobeszko - Wychowanek Jagiellonii, ulubieniec publiczności w Białymstoku ale zawodnik, który od 2 sezonów ma strasznego pecha. Nękają go kontuzję i stracił kompletnie swój talent strzelecki . Przez kilka sezonów najlepszy snajper Jagi był nawet moment kiedy miał przejśc do Amiki Wronki ale złapała go kontuzja i został w Białymstoku. Kibicom cięzko będzie rozstać się z Wojtkiem ale niestety Kobeszko nie prezentuje formy na I ligę.

Marcin Kośmicki - Na jesieni, często występował w pierwszej 11 i wtedy wydawało się, że będzie solidnym wzmocnieniem defensywy Jagiellonii( warto dodać, że Kosmicki w Jadze już wcześniej grał ale w sezonie 2004/2005 przeszedł do Korony Kielce ). Wiosna była już gorsza w wykonaniu popularnego Kośmiego tylko 4 występy( i to fatalne ) a u Płatka od razu wylądował w rezerwach.


Piotr Petasz - Szkoda, że temu zawodnikowi Tarasiewicz ani Płatek nie dali większej szansy na pokazanie się. Petasz sprawdził się w Łomży ale przygody w Jagiellonii nie zaliczy do udanych.

Robert Speichler - Wychowanek Jagi, kolejni trenerzy zapewniali o jego wielkim talencie( Mroziewski,Nawałka,Szatałow, Tarasiewicz ). Rzeczywiście Robert potrafił pokazać od czasu do czasu grę na wysokim poziomie jednak kibiców bardziej denerwował swoją grą niż wzbudzał zachwyt. Zwalnianie gry, "kręcenie kółeczek" , brak zaangażowania. Chyba nikt w Białymstoku nie będzie żąłował, że Robert opuści skład.

Marcin Tarnowski - Tarasiewicz nalegał na sprowadzenie tego zawodnika, ponoć posiada wielki talent. Niestety tego nie pokazał. Kontrakt obowiązuje go jeszcze przez rok i nie wiadomo czy będzie chciał opuścić Jagiellonię.

Krzysztof Zalewski - Popularny "Misiek" za czasów trenera Mroziewskiego kapitan Jagiellonii. Przez kolejnych trenerów systematycznie odsuwany od pierwszego składu, od czasu do czasu wykorzystywany jako taka "zapchaj dziura" .

Odnośnie wzmocnień, to w prasie na razie przewijąją się nazwiska Kuliga i Jurkowskiego. Pewnie za 2-3 tygodnie będzie więcej wiadomo, na temat potencjalnych transferów do Jagiellonii .
W niedzielę (18 lutego) Jagiellonia Białystok wyruszy na zgrupowanie do Mińska. Będzie przebywać tam do 24 lutego. Na Białoruś trener Ryszard Tarasiewicz zabiera 22 zawodników. Niewykluczone, iż do zespołu dołączy już na miejscu Vuk Sotirovic.

Na pewno w Białymstoku zostanie Marcin Dworzańczyk, który ma problemy z mięśniem dwugłowym. Jego miejsce w kadrze zajmie Łukasz Tyczkowski.

Na miejscu również pozostaną - Wojciech Kobeszko, Remigiusz Sobociński i Łukasz Nawotczyński. Wszyscy wyżej wymienieni piłkarze od dłuższego czasu leczą swoje urazy.

'Jaga' w Mińsku ma zaplanowane trzy gry kontrolne. Przeciwnikami następująco będą - FK Mińsk, FK Homel i Nieman Grodno.

Kadra Jagiellonii na zgrupowanie na Białorusi:

Bramkarze: Jacek Banaszyński, Marcin Mańka.

Obrońcy: Jacek Chańko, Marcin Kośmicki, Adrian Napierała, Jacek Markiewicz, Rafał Naskręt, Marek Wasiluk, Marcin Wincel, Krzysztof Zalewski.

Pomocnicy: Bartosz Romańczuk, Filip Burkhardt, Mariusz Dzienis, Robert Speichler, Janusz Wolański, Mateusz Cieluch, Mariusz Marczak.

Napastnicy: Marcin Tarnowski, Ernest Konon, Radek Divicky, Łukasz Tyczkowski, Rafał Bałecki.
źródło: ###

Dawno nikt nie pisał nic w tym temacie więc pozwoliłem sobie wkleić newsa aby trchę rozkręcić dyskusję. Na zgrupowaniu nie będzie Dariusza Łatki, który negocjuje transfer do Wisły Kraków i nawet strzelił gola w sparingu przeciwko Dynamo Minsk

Marysia będzie dziś gościem Nataszy Urbańskiej w programie "Przebojowa noc".Emisja w TVP1 o godzinie 21:45.


I przy okazji:
Krzysztof Zalewski - Yesterday (Live Przebojowa Noc'07)
http://www.sendspace.com/file/8vtafi

Ciekawy program. Józefowicz z Nataszy zrobił gwiazde nr 1 tego show.
Kolejny program, a tym samym kolejna okazja do tego, aby Edyta Górniak, bądź Ewelina Flinta w nim muzycznie wystapiła.

Koncert „Nadzieja to my” w TVP1

W środę, 1 sierpnia Jedynka organizuje koncert charytatywny „Nadzieja to my”. Koncert odbędzie się w Częstochowie na Placu Biegańskiego. Początek transmisji o 20.20.

Koncert „Nadzieja to my” dedykowany jest osobom poszkodowanym przez skutki wichur, które w lipcu dotknęły okolice Częstochowy i Lublina, a także ofiarom katastrofy autokaru we Francji. Ma na celu wyrażenie solidarności w cierpieniu z ofiarami tych tragedii i ich bliskimi. Podczas koncertu prowadzona będzie zbiórka pieniędzy przez wolontariuszy „Caritasu”. Także dochód z planowanej akcji sms-owej zostanie przekazany poszkodowanym - głównie ofiarom trąby powietrznej.

W koncercie wystąpią: IRA, Justyna Steczkowska, Blue Cafe, Mieczysław Szcześniak, Natalia Kukulska, Patrycja Markowska, Maria Sadowska, Dorota Miśkiewicz, Button Hackers Mariusz Szaban, Piotr Cugowski, Maciej Silski, PIN, Andrzej Lampert, Krzysztof Zalewski, PIN, Lora Szafran, Róże Europy oraz aktorzy: Joanna Szczepkowska, Wiesław Komasa, Bartosz Opania i Robert Gonera.

Koncert poprowadzą Agnieszka Szulik i Tomasz Kammel.

hmm to ten fajny koleś z fajnym głosem to był Zalewski krzysztof??hmm ten z Idola??

44 KFPP OPOLE 2007 "Niebo z moich stron" 17 czerwca

Niebo z moich stron to koncert szczególny, dedykowany w całości twórczości Seweryna Krajewskiego. Osobą prowadzącą koncert będzie Andrzej Poniedzielski, któremu powierzono funkcję samozwańczego "rzecznika prasowego" Seweryna Krajewskiego. Prowadzenie koncertu nie będzie typową festiwalową konferansjerką. Będą to raczej nieco sentymentalne „złote myśli“ na temat kompozytora, opowieści o pokrewieństwie dusz i refleksje na temat miejsca piosenki lirycznej we współczesnym świecie.

W koncercie wystąpią wykonawcy tworzący mieszankę młodości i doświadczenia: Kasia Kowalska, Andrzej Rybiński, Małgosia Ostrowska, Zbigniew Wodecki, Tatiana Okupnik, Borys Szyc, Maryla Rodowicz, Big Stars, Andrzej Lampert, Reni Jusis, Krzysztof Zalewski, Ania Dąbrowska, Marcin Mroziński, Piotr Cugowski, Maciej Silski, Krzysztof Kiliański i Jerzy Połomski.

Oprócz piosenkarzy-solistów w koncercie wezmą też udział: Opole Gospel Choir, Kwartet Rewelersów, El Mariachi oraz Grupa Baletowa Marka Egurroli. Z małymi wyjątkami, piosenkarzom towarzyszył będzie big band Kukla Band pod dyrekcją Zygmunta Kukli. Na widowni, w roli niemych komentatorów, wystąpi para mimów.

W I cześci (14:25) występują:
Big Stars, Mieczysław Szcześniak, Justyna Steczkowska, Krzysztof Zalewski, Anna Gigiel, Ewa Bem, Kuba Badach.
W II części (21:55) wystepują:
PIN, Maryla Rodowicz, Kasia Cerekwicka, Piotr Cugowski, Edyta Górniak, Krzysztof Kiljański, Button Hackers.

Adamczyk przeprowadzi z każdym króciutką pogadanke na temat świątecznych wspomnień, więc może i z edytą pogada Ale najważniejsza muzyka

22:25 SYLWESTER Z JEDYNKĄ - CZ.1

Artystyczne/estradowe (widowisko), 85 min, Polska, 2006
Reżyseria: Rinke Rooyens, Agata Modrzejewska
Scenariusz: Krystian Lada, Michał Brożonowicz
Wykonawcy: Tatiana Okupnik, Kasia Cerekwicka, Ewelina Flinta, Małgorzata Ostrowska, Kasia Kowalska, Kasia Wilk, Anna Dąbrowska, Maria Sadowska, Piotr Cugowski, Andrzej Piaseczny, Maciej Silski, Krzysztof Zalewski, Andrzej Krzywy, Paweł Kukiz, Jarosław Weber

Jedynka zaprasza na muzyczną podróż po świecie, w barwnej karnawałowej scenerii.
W krainę największych światowych przebojów przeniosą nas między innymi: Tatiana Okupnik, Katarzyna Cerekwicka, Andrzej Piaseczny, Piotr Cugowski, Ania Dąbrowska, Ewelina Flinta, Andrzej Krzywy, Kasia Kowalska. Bohaterem wieczoru będzie Borys Szyc, który wcieli się w światowe gwiazdy estrady. Postaci te ąpieszą do Polski na najlepszego sylwestra w Europie. Na granicy przeżywają niezwykłe przygody.
W trakcie programu telewidzowie będą mogli wziąć udział w konkursie audiotele (odpowiedź na pytanie) i konkursie SMS-owym (składanie życzeń noworocznych).

(część druga programu po godz. 0.05)


/www.tvp.pl/
Telewizyjna Jedynka na święta Bożego Narodzenia już po raz czwarty przygotowuje koncert ‘Święta, święta’. Tegoroczną edycję projektu w reżyserii Leszka Kumańskiego ze świątecznymi utworami w wykonaniu polskich artystów poprowadzą Małgorzata Kościelniak z RMF FM oraz aktor Piotr Adamczyk.

Nagranie odbedzie sie w najblizszy wtorek w Teatrze Roma w Warszawie. Emisja w TV 25 grudnia. Oprocz Edyty w tegorocznym koncercie wystapia:
W tegorocznym koncercie ‘Święta, święta’ wystąpią: Big Stars, Mietek Szcześniak, Justyna Steczkowska, Krzysztof Zalewski, Anna Gigiel i Kuba Molęda, Kuba Badach, Ewa Bem, PIN, Maryla Rodowicz, Kasia Cerekwicka i Piotr Cugowski, Krzysztof Kiljański, Buton Hackers, Maciej Silski, VOICE CO.
W sobotę odbyły się w Jabłonnie podczas festynu biegi przełajowe. Oto wyniki i fotki:)

Kategoria wiekowa: KRASNALE - rocz. 2000 – 2002 - 300m.
Dziewczęta Chłopcy
1 . Monika Wołosiewicz 1. Maciej Komendarczyk
2 . Wiktoria Baćkowska 2. Michał Jakubowski
3 .Zofia Brzezińska

Kategoria wiekowa: szkoły podstawowe kl. I – III ( rocz. 1999 – 1997) – 600m.
Dziewczęta Chłopcy
1 .Maria Kraśkiewicz 1. Krzysztof Gołębiewski
2. Agnieszka Wołosiewicz 2. Sebastian Głuchowski
3. Aleksandra Dąbek 3. Damian Kowalski

Kategoria wiekowa: szkoły podstawowe kl. IV ( rocz. 1996) – 800 m.
Dziewczęta Chłopcy
1. Katarzyna Korczewska 1. Szymon Mucha
2. Julia Rozbicka 2. Patryk Capiga
3. Marta Mojsik 3. Brzeziński Bartosz Brzeziński

Kategoria wiekowa: szkoły podstawowe kl. V ( rocz. 1995 ) – 800m.
Dziewczęta Chłopcy
1. Katarzyna Buczkowska 1. Łukasz Chudzik
2. Kamila Żelach 2. Paweł Pietruszka
3. Małgorzata Wołosiewicz 3. Mateusz Jakubowski

Kategoria wiekowa: szkoły podstawowe kl. VI ( rocz. 1994 ) – 1000 m.
Dziewczęta Chłopcy
1. Oktawia Antczak 1. Konrad Zalewski
2. Agata Koniecka 2. Jakub Rosiński
3. Karolina Żakowska 3. Krzysztof Banasik
Kategoria wiekowa: gimnazjum kl. I – III (rocz. 1993 – 1991) – dz. 1000, chł - 1500 m
Dziewczęta Chłopcy
1. Patrycja Okoń 1. Piotr Rudnik
2. Monika Stopka 2. Kamil Żakowski
3. Malwina Stolarewska 3. Piotr Olszewski

Kategoria wiekowa: OPEN – 3.000 m
Kobiety Mężczyźni
1. Paulina Dobrowolska 1. Robert Doiminiak
2. Joanna Sumińska 2. Ryszard Łukaszewicz
3. Agnieszka Lingiewicz 3. Michał Aucfal
Wyniki szkół podstawowych:

Klasy 1-2

1. Michał Tywonek
2. Jakub Hlebowicz
3. Kamil Olejnik

Po trzech turniejach na czele Damian Kowalski i Kamil Olejnik.

Klasy 3-4

1. Łukasz Tomaszuk
2. Marek Borkowski
3. Krystian Wróbel

Na czele Krystian Wróbel, a tuż za nim Marek Borkowski z jednym punktem straty.

Klasy 5-6

1. Dawid Bucholc
2. Michał Rosłon
3. Krzysztof Grabowski

Po trzech turniejach prowadzi zdecydowanie Dawid Bucholc.

Gimnazjum

1. Marek Chudowski
2. Daniel Zalewski
3. Emilia Wolska

Na prowadzeniu dwójka zawodników – Kornel Wolski i Daniel Zalewski.

OPEN

1. Maciej Brudziński
2. Jarosław Wolski
3. Bartosz Machul

W kategorii otwartej na czele Jarosław Wolski, który zdominował ten cykl szachowy w Chotomowie.
Wyniki III Grand Prix Chotomowa - 2 Turniej

M-ce
1 Wolski, Jaroslaw
2 Zalewski, Daniel
3 Nowak, Edward
4 Wolski, Kornel
5. Jakubiak Krzysztof
6 Kaczmarczyk, Marcin
7 Kutrowski, Feliks
9 Wróblewski, Damian
10 Marzec, Mirosław
11 Solczak, Cezary
12 Frydrychowicz, Tomek
13 Olszewski, Jarosław
14 Groszewski, Witold
15 Królewski, Patryk
16 Hlebowicz, Adam
17. Pawlak, Franciszek
18. Kowalik, Łukasz

Brawo Krzysztofie


Szkoła podstawowa klasy 1-2

M-ce Nazwisko Imię klasa Pkt. LZ szkoła
1 Hlebowicz Kuba 2 10 pkt. 4 SP Chotomów
2 Olejnik, Kamil 2 8 pkt. 2 SP Chotomów
3 Kowalski, Damian 2 6 pkt. 2 SP Chotomów
4 Tywonek Michał 2 5 pkt. 2 SSP 35 Legionowo
5 Kowalik Piotr 2 5 pkt. 1 SP Chotomów
6 Popielarczyk-Bańka, Mikołaj 2 5 pkt. 1 SP Chotomów
7 Jakubiak, Jaś 2 4 pkt. 1 SP Chotomów
8 Apulski Artur 2 4 pkt. 1 SP Chotomów
9 Stańczak Michał 2 4 pkt. 0 SP Chotomów
płyty "Święta,Święta" vol.3 i 4

1. Chcę ci dać spokojne, dobre Święta - Ryszard Rynkowski
2. Daj im znak - Bracia, Grzegorz Markowski, Maciej Silski
3. W zimowe dni - Anna Maria Jopek
4. Mikołaj jedzie tu znów - Ewelina Flinta
5. Na Święta czas do domu - Sławek Uniatowski
6. Raduj się świecie - Mieczysław Szcześniak i Kayah
7. Święty czas - PIN
8. Między gwiazdami - Blue Cafe, Monika Kuszyńska, Andrzej Piaseczny
9. Świąteczny rock 'n' roll - Maciej Silski
10. Bóg narodzi się - Perfect
11. Jak dziecko - Bajm
12. All I Want For Christmas Is You - Lora Szafran, Beata Bednarz, Patrycja Gola
13. Piosenka o dziewczynce z zapałkami - Kayah


1. Pastorałka dla bałwanów - Maryla Rodowicz
2. Święta, święta - Button Hackers
3. Od świąt do świąt - Krzysztof Kiljański
4. Najlepsze dziś wypełni się - Kuba Badach
5. Świąteczna noc - Voice Co.
6. When I Fall In Love - Maciej Silski
7. Kiedy zima się zaczyna - Mietek Szcześniak
8. That's What Friend Are For - Katarzyna Cerekwicka i Piotr Cugowski
9. Śnieżny szus - Krzysztof Zalewski
10. Wonderful Christmas Time - Ewa Bem
11. Świąteczna piosenka o miłości - Justyna Steczkowska
12. Christmas Without You - Anna Gigiel i Kuba Molęda


Pocztówka do Św. Mikołaja

1. Przyjaciele Karpia - Karp Siódmy Wspaniały '06
2. Matisse - New Year, New Heart (Stay)
3. Paweł 'Paul' Rosak feat. Natalia Kukulska - Together (Xmas Remix)
4. Olena Leonenko - Szczedriwka
5. Pogodno feat. Kasia Nosowska - Piosenka dla Franka
Na Placu Biegańskiego 1 sierpnia o godzinie 20.00 wystąpi plejada gwiazd polskiej estrady. Koncert - transmitowany na żywo w TVP1 - wspiera akcję pomocy ofiarom trąby powietrznej, która przeszła w okolicach Częstochowy oraz wypadku polskiego autokaru we Francji. W związku z koncertem już dziś zamknięty został Plac Biegańskiego.

Pod częstochowskim Ratuszem Miejskim w środę po godz. 20.00 swój występ zapowiedziały już zespoły: Blue Cafe, IRA, Róże Europy, Button Hackers, PIN, Carpe Diem - Szymon Wydra a także Justyna Steczkowska, Patrycja Markowska, Natalia Kukulska, Lora Szafran, Dorota Miśkiewicz, Maria Sadowska, Mariusz Szaban, Mieczysław Szcześniak, Piotr Cugowski, Maciej Silski, Andrzej Lampert, Krzysztof Zalewski oraz aktorzy: Joanna Szczepkowska, Wiesław Komasa, Bartosz Opania, Robert Gonera.

Imprezę poprowadzą Agnieszka Szulim i Tomasz Kammel.


http://www.czestochowa.pl...7-30.8905605237
Wiemy już, jak będą wyglądały nowe bloki miejskie w Lasowicach

Tarnogórski Urząd Miejski rozstrzygnął konkurs na wykonanie koncepcji architektoniczno-funkcjonalnej zespołu mieszkaniowego w rejonie ulicy Andersa w Lasowicach.

Zwycięskie biuro architektoniczne z Gliwic zostanie zaproszone do negocjacji na wykonanie pełnej dokumentacji dwóch nowych bloków.

Ustawa o zamówieniach publicznych dopuszcza możliwość przeprowadzenia konkursu. Cieszył się on dużym zainteresowaniem. W sumie wpłynęło dziewięć prac, z czego tylko jedna została odrzucona już na wstępie z powodów proceduralnych. Komisji konkursowej najbardziej spodobała się koncepcja przygotowana przez gliwicką pracownię NXD Architekci Krzysztof Zalewski. - Spełniła ona wszystkie kryteria: atrakcyjności zaproponowanych rozwiązań architektonicznych, walorów funkcjonalnych rozwiązań mieszkań i zagospodarowania terenu, a także walorów eksploatacyjnych oraz ekonomiki eksploatacji - informuje Beata Zielonka, rzecznik tarnogórskiego magistratu. Władze miasta zakładają, że w ciągu tej kadencji uda się wybudować dwa bloki komunalne. Ma to przynajmniej częściowo rozwiązać problemy mieszkaniowe w Tarnowskich Górach. Na listach oczekujących na swoje wymarzone "M" czekają setki rodzin.

Krzysztof Zalewski z NXD Architekci chwali tryb konkursowy ogłoszony przez urząd. %07- Cieszymy się, że władze miejskie Tarnowskich Gór wybrały drogę nie tylko zapewnienia mieszkańcom nowych budynków, ale uzyskania dla nich możliwie najlepszych rozwiązań, czemu służy formuła konkursu. O trafności tej decyzji świadczy duże zainteresowanie i konkurencja ze strony pracowni projektowych - mówi szef biura. Koncepcję przygotował zespół architektów w składzie Krzysztof i Paweł Zalewscy oraz Adam Gil.

Zaprojektowano budynki o wysokości czterech kondygnacji z parkingiem w podpiwniczeniu. - Zabudowa ma formę dwóch budynków na planie litery "L", które tworzą półotwarty kwartał z maksymalnie uproszczonym, ze względu na szczupłość miejsca, układem komunikacji kołowej. Oba budynki posiadają analogiczny układ przestrzenny dostosowany do stron świata, zapisów decyzji o warunkach zabudowy i przepisów o ochronie pożarowej - wyjaśnia Krzysztof Zalewski. W każdym budynku będzie po 36 mieszkań. Ich powierzchnia ma wynosić od 30 do 60 metrów kwadratowych. - Z pokoju dziennego w każdym z mieszkań można wyjść na balkon z widokiem na zieloną okolicę i wewnętrzny skwer zespołu %07- dodaje szef biura NXD Architekci. Elewacje budynków będą w kolorach białym, szarym i grafitowym. Tylko płyty balkonów mają mieć kolor czerwony, co ma ożywić wygląd budynków.

Bloki mają powstać w okolicach budowanych już apartamentowców w La-sowicach przez tarnogórską firmę SIC Development. Inwestor przy luksusowych blokach wybuduje drogę dojazdową, która będzie też prowadziła do nowych bloków, które chce wybudować miasto.

Negocjacje ze zwycięską pracownią zostaną przeprowadzone w tym roku. Rada Miejska musi jeszcze przegłosować przyznanie pieniędzy na opracowanie kompleksowej dokumentacji budynków.

NXD Architekci Krzysztof Zalewski ma już doświadczenie w projektowaniu budynków mieszkalnych. Biuro stworzyło między innymi projekty adaptacji kotłowni na budynki mieszkalne w Gliwicach i Siemianowicach, TBS-ów w Katowicach i Krakowie. W Gliwicach NXD Architekci razem z firmą "Architekci i Urbaniści" zaprojektowali także nowoczesny budynek przedszkola na Osiedlu Bajkowym.

http://tarnowskiegory.naszemiasto.pl/wydarzenia/941858.html




XXI wiek w końcu zawita też do przedszkoli

W przyszłym roku w Gliwicach zostanie otwarte przedszkole jakiego jeszcze w regionie nie było. Kolorowe sale z dużymi przeszkleniami zostaną umieszczone wprost w ogrodzie. Dzieci będą się tutaj uwrażliwiać i edukować przez dobrą architekturę.

W większości polskich miast od lat nie buduje się przedszkoli, a wiele starych to relikty poprzedniej epoki. Jeśli już powstają, to tylko prywatne. Gliwice chcą przełamać ten impas. Wkrótce, przy ul. Żabińskiego rozpocznie się budowa przedszkola Zarządu Budynków Miejskich I Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

- Liczymy, że zostanie otwarte w 2009 roku. Pomieści 120 dzieci. W pobliżu od siedmiu lat budujemy osiedle Bajkowe, jest tam już ponad 500 mieszkań, ale z nowego przedszkola z pewnością skorzystają dzieci, których rodzice pracują w Specjalnej Strefie Ekonomicznej - mówi Adam Malik, główny specjalista z ZBM I TBS Gliwice.

Projekt przedszkola opracowało konsorcjum dwóch firm projektowych z Gliwic: Rafał Drobczyk Architektura i Urbanistyka oraz NXD ARCHITEKCI Krzysztof Zalewski. - Postawiliśmy na parterowy obiekt, tak by z każdej sali można było wyjść do ogrodu i żeby zniwelować wszelkie bariery architektoniczne - mówi Drobczyk.

Rozległy budynek składa się z kilku części, wszystkie mają formę kolorowych prostopadłościanów. Od frontu jest przeszklona sala sportowa i hol biegnący przez cały budynek. Nie jest to wąski korytarz, ale duża przestrzeń, która może służyć jako miejsce wystaw przedszkolaków, a nawet zabaw.

- Zależało nam, by przedszkole dostarczało najmłodszym najlepszych odczuć, dlatego zastosowaliśmy dobrej jakości materiały. W projekcie będą wykorzystane tylko te naturalne i ekologiczne, na elewacjach pojawi się kamień, we wnętrzach będzie sporo drewna. Wierzymy, że architektura powinna kształtować wrażliwość estetyczną i gust odbiorcy - mówi Zalewski, współprojektant przedszkola.

Sale zajęć zgrupowano w trzy zespoły po dwie. W każdym segmencie jest maleńki dziedziniec, gdzie w ciepłe dni dzieci będą się mogły bawić na powietrzu. Każda sala ma przeszkloną ścianę wychodzącą na dziedziniec, stąd wychowawcy, nawet siedząc w klasie, będą mogli obserwować podopiecznych bawiących się na dworze. Wszystkie trzy atria są otwarte na południe i dalszą część ogrodu. Pomiędzy salami zlokalizowano węzły sanitarne umieszczone w bryłach przypominających ścięte stożki. Ich korowe kominy przebijają dachy niskich pawilonów.

Dzieci z pewnością pokochają przedszkole. We wnętrzu pojawią się barwne ściany, duże nadruki z misiami, a wejścia do budynku będzie strzegł... duży królik. Gigantyczna maskota to jednak nie tylko zabawka, ale zarazem podpora konstrukcyjna dachu. W budynku odseparowano część administracyjną, która znajduje się na piętrze, tuż nad wejściem. Pomieszczenia kuchenne i techniczne znalazły się po drugiej stronie budynku, z dala od sal zajęciowych.

Przedszkole zostanie zbudowane za pieniądze gminy, będzie kosztowało około 5 mln zł. W pobliżu miasto planuje wybudować także filię biblioteki miejskiej, do której przeniesione zostaną dwa oddziały mieszczące się teraz w starych siedzibach.








http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35019,4817419.html

Klawiszowiec:

Bartek Szopińśki 115
Piotr Michalak 69
Wojciech Karolak 42
Michał Cholewiński 38
Jan Skrzek 24
Andrzej Waśniewski 21
Stanisław Witta 19
Józef Skrzek 18
Marcin Nadolny 14
Janusz Borzucki 12
Witek Bielski 10
Krzysztof Głuch 10
Mateusz Kołodziejczyk 10
Robert Jarmużek 10
Jacek Zając 9
Krzysztof Tulej 9
Marek Raczycki 6
Adam Lomania 6
Marek Rogala 5
Marcin Masecki 5
Tomasz Paech 5
Jacek Prokopowicz 4
Zbyszek Florek 3
Karol Pyka 3
Przemysław Zalewski 1
witam wszystkich w gorącym czerwcu. Fanaberia przygotowała na ten miesiąc dwa wyjątkowe koncerty:

13 CZERWCA (PIĄTEK), GODZ. 21.00

NIE-BO

Zespół gościł już w Fanaberii grając jedne z lepszych koncertów z udziałem MAĆKA BALCARA, KRZYSIA ZALEWSKIEGO ORAZ JEAN. TYM RAZEM LIDER ZESPOŁU ROBERT LUBERA POPROWADZI NAS PRZEZ LATA SWOJEJ WŁASNEJ TWÓRCZOŚCI, KTÓRA MA W SOBIE TĄ WARTOŚĆ JAKĄ ZWOLENNICY DOBREGO BLUESA, ROCKA KOCHAJĄ NAJBARDZIEJ - energię i siłę płynącą ze sceny od początku koncertu.
Zespół złożony z muzyków współpracujących z wykonawcami takimi jak: Robert Gawliński, Grzegorz Turnau, Artur Gadowski, Lombard, Brathanki, Róże Europy.

Pod szyldem NIE-BO tworzy własną muzykę. Przykładem mogą być dwa spektakle muzyczne, zrealizowane w krakowskim Teatrze Ludowym - "Błysk rekina" (obejrzało 40 tysięcy widzów), wystawiany na festiwalach w Kijowie, Bańskiej Bystrzycy, zaproszony na największy festiwal teatralny w Europie - w Edynburgu. "Obudź się! Minnesota Blues" - premiera: Grudzień 2002 (szczegóły na stronie teatru). 30 listopada 2003 - premiera warszawska w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki.

NIE-BO ma także na swoim koncie nagrania do filmu "Krugerandy" z Maćkiem Stuhrem w roli głównej. Regularnie koncertuje w kraju i za granicą. W programie koncertu oprócz utworów własnych, znajdują się piosenki światowej sławy artystów takich jak: Carlos Santana, The Beatles, Eric Clapton, Jimi Hendrix, Bob Marley, Lauryn Hill, BB King, Alanis Morisette, Alicia Keys, Prince, James Brown i innych.

Robert Lubera, lider zespołu, prowadzi od sześciu lat imprezę "Dean Markley Club" (aktualnie w klubie studenckim Żaczek w Krakowie) w której wraz z zespołem NIE-BO wystąpili między innymi: Ewelina Flinta, Tadeusz Nalepa, Robert Gawliński, Artur Gadowski, Maciej Balcar, Krzysztof Zalewski, Natalia Przybysz, Piotrek Cugowski, Szymon Wydra, Marek Raduli, Adam Otręba, Jurek Styczyński, Piotr Nalepa.

Aktualny skład zespołu:

Robert Lubera (git.voc.) - producent, kompozytor, autor tekstów
Kris "Flipper" Krupa (perkusja)
Piotr "Quentin" Wojtanowski (bas)

BILETY W CENIE 15 ZŁ MOŻNA REZERWOWAĆ CODZIENNIE W CLUBIE OD GODZ. 19.00 LUB TEL. 0 501 648 160
osobowość roku 2007 w Polsce:
SŁAWEK WIERZCHOLSKI 519



2. Andrzej Jerzyk 278
3. Adam Kulisz 188
4. Ireneusz Dudek 187
5. Sławomir Turkowski 158
6. Jan Kyks Skrzek 123
7. Bartek Łęczycki 98
8. Leszek Winder 94
9. Jan Chojnacki 93

10. Marek Wasek 92
11. Tadeusz Nalepa 73
12. Benedykt Kunicki 71
13. Maciej Lipina 70
14. Łukasz Gorczyca 69
15. Piotr Gwizdała 63
16. Danuta Matysik 63
17. Piotr Zalewski 62
18. Robert Lenert 61
19. Wojciech Mann 59
20. Maciej Sobczak 56

21. Krzysztof Szafraniec 55
22. Jaromi Drażewski 54
23. Wiesław Chmielewski 45
24. Karolina Cygonek 44
25. Joanna Szczepańska 36
26. Maciej Zapałowski 32
27. Victor Czura 32
28. Jacek Łapiński 31
29. Lech Bekulard 30
30. Magda Piskorczyk 29

Szansa na Sukces - Wspomnienie


Już od dwunastu lat w "Szansie na sukces" występują amatorzy śpiewający przeboje swoich ulubionych wykonawców w ich obecności.

Specjalne wydanie programu "Szansa na sukces", w którym będziemy wspominać utwory niezapomnianych osobowości estrady, nieobecnych artystów polskiej sceny: Danuty Rinn, Grzegorza Ciechowskiego, Mieczysława Wojnickiego, Tadeusza Nalepy, Jacka Lecha, Luciano Pavarottiego. Ich największe przeboje zaśpiewają: Anna Świątczak-Wiśniewska, Marzena Korzonek, Andrzej Lampert, Krzysztof Zalewski, Wojciech Pilwiński, Sławek Uniatowski i Jan Radwan. W jury zasiadają gwiazdy, osoby bliskie tym, którym poświęcamy to wyjątkowe wydanie programu: Bogusław Kaczyński, Halina Frąckowiak, Małgorzata Potocka, Bogdan Czyżewski i Grażyna Nalepa.


Dziś, Tvp2 godz. 15:00
Moje wrażenia: było w porządku, impreza zorganizowana tak jak powinna, mało powtórek (playback ), za to sypał się trochę prowadzący, a przez problemy z przeziębionym głosem pierwszy raz zapowiedział Kubę Banacha...
Kawałek Kuby nagrany w nastrojowej scenografii, na ekranie w tle ogień płonący w kominku, czerwone światło; publika była dość rozbawiona, ale wysłuchała spokojnej piosenki w skupieniu.
Po każdej piosence następowała krótka rozmowa z wykonawcą, Kuba opowiedział, o czym marzy od lat na święta, a co dostaje wzamian Zdradzę, że jego marzenie jest lśniące i czerwone

Żywiołowy występ także Big Stars, gdzie jedną trzecią jest Patrycja Gola.
Ewa Bem pięknie porwała publikę, ona ma klasę! Nawet z playbacku była dobra
Zaskoczył mnie Krzysztof Zalewski, bardzo r'n'b był ten jego numer dużo rytmiki, nieźle mu wyszło

Zaskoczyło mnie pozytywnie, że wszyscy widzowie dostali na koniec płytę "Święta święta". Pewnie to stały element takich akcji, ale nie jestem ich zbyt częstą bywalczynią więc było mi bardzo przyjemnie.

Tracklista:

Część 1
Big stars - Prezent na te święta (oryg. All I want for Christmas)
Mietek Szcześniak - Kiedy zima się zaczyna (Let it snow)
Justyna Steczkowska - Świąteczna piosenka o miłości
Krzysztof Zalewski - Śnieżny szus (Sleigh ride)
Anna Gigiel i Kuba Molęda - Święta bez Ciebie (Christmas without you)
Kuba Badach - Najlepsze dziś wypełni się (Save the best for last)
Ewa Bem - Cudowny świąteczny czas (Wonderful Christmas time)

Część 2
PIN - Święty czas
Maryla Rodowicz - Pastorałka dla bałwanków (Winter wonderland)
Katarzyna Cerekwicka i Piotr Cugowski - Przyjaciele po to są (That's what friends are for)
Edyta Górniak - Pada śnieg
Krzysztof Kiljański - Od świąt do świąt
Button Hackres - Święta, święta
Maciej Silski - Gdy zakocham się jak nikt (When I fall in love)
Voice co - Świąteczna noc (On Christmas day)
Na Święta Bożego Narodzenia, już po raz czwarty, Program 1 TVP przygotowuje specjalny koncert "Święta, Święta"


"Święta, Święta" to czwarta część wyjątkowego projektu w reżyserii Leszka Kumańskiego ze świątecznymi utworami w wykonaniu znakomitych polskich artystów. W tegorocznym koncercie wystąpią: Big Stars, Mietek Szcześniak, Justyna Steczkowska, Krzysztof Zalewski, Anna Gigiel i Kuba Molęda, Kuba Badach, Ewa Bem, PIN, Maryla Rodowicz, Kasia Cerekwicka i Piotr Cugowski, Edyta Górniak, Krzysztof Kiljański, Button Hackers, Maciej Silski, VOICE CO.

Koncert poprowadzą: Małgorzata Kościelniak i Piotr Adamczyk.

Rejestracja koncertu, który emitowany będzie na antenie TVP1 25 grudnia 2006 r., odbędzie jsie już 5 grudnia (wtorek) w Teatrze Muzycznym Roma przy ul. Nowogrodzkiej 49.


.................................................................

Jarek Bem twierdzi ze od ok miesiaca nie ma wejsciowek... Ale dzis mogą zmienić ustawienia kamer, wiec moze cos się jeszcze zmieni ...

Redakcja OBYWATELA: Misja: opisać/zrozumieć świat


W sobotę 7 marca w Centrum Prasowym Foksal odbył się zorganizowany przez OBYWATELA pokaz trzech półkowników: "Testament Giedroycia," "Dwa Kolory" w reż. Jerzego Zalewskiego i "1980 Solidarność 1990 - 10 lat później" Piotra Zarębskiego. Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli.

Zaskoczyła nas duża frekwencja, pomimo tego, że wszystkie plakaty informujące o wydarzeniu wcześniej zdarli "nieznani sprawcy". Ponad sto osób uczestniczyło w pierwszej części pokazu. Byli ludzie bardzo młodzi, którzy przyszli z Rodzicami i tacy w podeszłym wieku. Sądząc po reakcjach widowni filmy zrobiły spore wrażenie: być może dlatego, że opisują polską historię w sposób, który wciąż jest źle widziany przez mainstream.

Jerzy Zalewski i Piotr Zarębski wzięli udział w panelu dyskusyjnym, który poprowadził Michał Sobczyk, z-ca redaktora naczelnego „Obywatela”, Remigiusza Okraski. Na podstawie własnych doświadczeń artyści opowiadali o tym, jak postrzegają mechanizmy współczesnej cenzury. Często niewidocznej, bo jej funkcjonariuszami nie są urzędnicy specjalnie do tego celu powołanego urzędu, ale m.in. pracownicy telewizji publicznej, którzy wolą się trzymać jak najdalej od wszelkich tematów, które „mogą się komuś nie spodobać”. Reżyserzy nie ukrywali, że bezkompromisowość ich dokumentów miała wpływ na ich dalsze losy, np. możliwości współpracy z telewizją.
Duże zainteresowanie i liczne komentarze „z sali” wywołał wątek alternatywnych kanałów docierania do widzów, jak np. Internet. Twórcy starali się uświadomić publiczności, że choć mają one pewien potencjał jeśli chodzi o przełamywanie medialnej blokady, nie rozwiązują jednocześnie podstawowego problemu, jakim są trudności ze zdobyciem funduszy na „niepoprawne” filmy. Podkreślali także, że szczególnie cenią sobie indywidualny kontakt z odbiorcami.
Z doświadczeń obu reżyserów wynika, że możliwe jest wpływanie przez społeczeństwo na telewizyjnych decydentów, by zdejmowali z półek kontrowersyjne dokumenty na ważne tematy społeczne, wyprodukowane za publiczne pieniądze. J. Zalewski i P. Zarębski zadeklarowali jednocześnie, że w ich wyborach artystycznych nie ma i nie będzie miejsca na kompromisy, gdyż traktują swoje filmy jako realizację misji, którą jest prowokowanie dyskusji na temat historii współczesnej.





Dziękujemy wszystkim, którzy wyrazili chęć współorganizowania podobnych pokazów w innych miastach, czy innych miejscach w Warszawie. Zamierzamy pokazać także inne filmy, m.in. (jeśli zajdzie taka konieczność) "Erratę do biografii" poświęconą Władysławowi Broniewskiemu:

http://consolamentum.salon24.pl/391233.html

http://janinajankowska.salon24.pl/391288.html

Uważamy, że tego typu pokazy, obok walorów poznawczych mają jeszcze jeden, nie mniej ważny: integracji i możliwości spotkania ludzi, którzy chcą publicznie wyartykułować swoje poglądy, poznać się wzajem i zrozumieć, co ich łączy, a co dzieli. Nawiązujemy tym samym do zapomnianej nieco tradycji Dyskusyjnych Klubów Filmowych.




Osoby zainteresowane współorganizacją Obywatelskich Konfrontacji Filmowych w swoich miastach prosimy o zapewnienie:

- odpowiedniej sali;

- odtwarzacza (filmy w formacie dvd lub vcd), projektora, ekranu;

Waro także powiadomić lokalne media o spotkaniu.

Szczegóły do ustalenia: Liliana Milewska: 508 173 362.



oprac. Krzysztof Wołodźko, Michał Sobczyk


http://obywatel.salon24.pl/391300.html
Nie dam rady przybyć na konferencję PON w Głuchołazach (praca zawodowa) i z tego powodu bardzo żałuję.

Żałuję przede wszystkim możliwości spotkania ciekawych postaci historycznych, których osobiście nie poznałem: Joanna i Andrzej Gwiazdowie oraz Krzysztof Wyszkowski.

Inna rzecz, że moja niepokorna natura pewnie skłoniłaby mnie do stawiania im "niepoprawnych pytań" i miałbym poważne problemy. :) Niestety, na prawicy kult pewnych osób, połączony brakiem niezbędnego krytycyzmu wobec ich aktualnych poglądów praktycznie wyklucza możliwość polemiki z nimi. A przecież cała wymieniona wyżej Wielka Trójka, a także Antoni Macierewicz, którego miałem okazję poznać osobiście, przecież ciągle uprawiają politykę, nie zadowalając się rolą Szanowanych Bohaterskich Weteranów a więc powinni podlegać krytycznym osądom, jak każdy uczestnik życia politycznego.

Żałuję też, że nie uda mi się spotkać z młodym historykiem IPN, który wiele prac napisał nt. ROPCiO, co bezpośrednio zahaczało o genezę KPN. Dr Grzegorz Waligóra (bo o nim myslę) jest autorem m.in. artykułu poświęconego rozłamowemu posiedzeniu ROPCiO, co do którego rzetelności i warsztatu mam bardzo poważne zastrzeżenie. Pisałem o tym na Forum POLONUS http://www.polonus.mojeforum.net/g-waligora-o-rozlamowym-posiedzeniu-ropcio-temat-vt383.html

Inna rzecz, że obawiam się iż konferencja w Głuchołazach nie będzie miejscem, w którym jakakolwiek polemika z historykami IPN byłaby możliwa i mile widziana. :)

Fajnie byłoby też porozmawiać z takimi ludźmi jak: Romuald Szeremietiew, Stanisław Michalkiewicz, Sławomir Cenckiewicz czy Jerzy Zalewski (autor niezapomnianego filmu o Herbercie).

Na pewno natomiast nie skorzystałbym z okazji do porozmawiania z byłym eurodeputowanym Samoobrony, flirtującym obecnie z PiS, niedoszłym prezesem PZPN i bywalcem kilku (a może kilkunastu?) różnych partii. Ryszard Czarnecki w tym szanownym gronie jest osobą zupełnie z innej bajki. Dobrze, że organizatorzy nie zaprosili Andrzeja Leppera czy Renaty Beger - oni jeszcze skuteczniej niż Czarnecki ośmieszyliby całą imprezę. Obecność Czarneckiego, jako jednego z zaproszonych gości to duża "wpadka" dla poważnej konferencji, jaką chce być ta w Głuchołazach...

Przede wszystkim jednak będąc nieobecnym na konferencji nie będę mógł przedstawić "mojej" koncepcji działania PON.

Uważam, że nie powinna być to partia polityczna, ani też część jakiejkolwiek partii, również PiS.

Uważam, że powinno to być silne środowisko działające na podobnych zasadach co Związek Wypędzonych w Niemczech. O głosy tego środowiska powinny zabiegać różne partie działające w Polsce: PiS, PO, Ruch XXI (jeżeli taka partia powstanie). Związanie sie PONu z PiSem uważam za błąd, gdyż w rezultacie PiS ma głosy i poparcie PONu "za darmo", bez realizacji jego postulatów. PON musi udowodnic, że nie jest skazany na popieranie PiSu.

Środowisko PON powinno jasno zdefiniować swoje cele. Powinny one dotyczyć przede wszystkim spraw socjalnych dotyczących "kombatantów" oraz szeroko rozumianej dekomunizacji. Moim zdaniem błędem jest
ograniczenie dekomunizacji do lustracji i to realizowanej w tak jednostronny sposób, jak obecnie. Należy dopominać się od partii prawicowych pełnego otwarcia archiwów IPN, pozbawienia eSBeków i dygnitarzy partyjnych przywilejów emerytalnych, bardziej energicznych działań w celu ukarania komunistycznych zbrodniarzy oraz usunięcia byłych eSBeków czy komunistycznych aktywistów ze służby państwowej. Przecież obiecywały to i PiS i PO, a później OBIE te partie swoich obietnic nie dochowały, mimo, że nadal maja okazję się z nich wywiązać.

Należy też skupić się na działaniach w sferze edukacji i kultury. Zdaje się, że wiele ciekawych i wartościowych propozycji zgłasza to środowisko w zakresie obrony narodowej...

----------------------------------------------------------

Życzę wszystkim uczestnikom konferencji w Głuchołazach owocnych obrad i oczekuje w Internecie szerokiej informacji na temat przebiegu tej imprezy (mniej zależy mi na zdjęciach a bardziej na zapisie wystąpień poszczególnych osób).

Przyjaciele,

Komitet Organizacyjny przekształcił się w Komitet Obchodów Jubileuszu 30-lecia Konfederacji Polski Niepodległej w składzie:
przewodniczący Zygmunt Łenyk, wiceprzewodniczący Krzysztof Bzdyl, sekretarz dr Remigiusz Kasprzycki,
członkowie: Ryszard Bocian, Danuta Kinaszewska, Adam Macedoński, Marcin Tatara.
Przewodniczącym Komitetu Honorowego jest Minister Bogdan Klich, a do składu Komitetu Honorowego zaproszeni zostali:
Jerzy Miller – Wojewoda Małopolski,
Marek Nawara – Marszałek Województwa Małopolskiego,
dr Małgorzata Radwan-Ballada – Przewodnicząca Rady Miasta Krakowa,
dr Marek Lasota – Dyrektor Oddziału IPN w Krakowie,
Kazimierz Barczyk – Sędzia i Wiceprzewodniczący Trybunału Stanu, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego,
prof. Tomasz Gąsowski – Prezes Fundacji Centrum Dokumentacji Czynu Niepodległościowego,
ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski – kapelan organizacji niepodległościowych i solidarnościowych, związany z KPN od 1979 r.,
Jacek Smagowicz - Członek Prezydium Komisji Krajowej NSZZ Solidarność.
Patronem uroczystości jubileuszowych jest Prezes IPN dr hab. Janusz Kurtyka.

W związku z licznymi pytaniami wyjaśniam, że uczestnictwo w uroczystości 29. września w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa o godz. 11.00 nie wymaga specjalnych zaproszeń i można przyjść z osobami towarzyszącymi. Tym bardziej dotyczy to mszy świętej koncelebrowanej przez ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego w bazylice oo. Dominikanów o godz. 10.00.
Mile widziany jest każdy, kto życzliwie wspiera ideę obchodów Jubileuszu 30-lecia KPN.

Dziękuję serdecznie za wpłaty na pokrycie kosztów organizacji Jubileuszu 30-lecia KPN.
Kolejnych wpłat dokonali:
Mirosław Boruta, Jerzy Dobrowolski, Wojciech Gawkowski, Jan Godłowski, Krzysztof Górski, Jerzy Jajte-Pachota, Jarosław Kajdański,
Danuta Kinaszewska, Eugeniusz Mąka, Adam Sandauer, Krzysztof Zalewski, Przemysław Zawadzki.
Szczególne podziękowania przekazuję głównym sponsorom, którymi są: Grzegorz Hajdarowicz, Paweł Wielechowski i Mirosław Lewandowski.
Gorąco apeluję o dalsze wpłaty w kwocie 50 zł lub jej wielokrotności. Osobom pragnącym dokonać wpłaty zostanie przesłany numer konta.

By w pełni uzmysłowić sobie drogę, jaką przebyli Polacy od chwili zawiązania KPN do dnia uroczystości inauguracji Roku Jubileuszowego przesyłam skany dokumentów programowych KPN z 1979 roku wydanych przez Wydawnictwo Polskie w r. 1980.:
-Akt Konfederacji Polski Niepodległej z dnia 1.09.79 r
-Deklaracja Ideowa KPN z dnia 17.09.79 r.
-Rezolucja Rady Politycznej KPN z dnia 11.11.79 r.

Kraków, dnia 17. września 2008 r.

Serdecznie pozdrawiam,
Zygmunt Łenyk
Przewodniczący Komitetu Obchodów Jubileuszu 30-lecia KPN
Prezes Związku Konfederatów


Skany dokumentów, o których mowa wyżej umieszczone są dziale DOKUMENTY KPN

http://www.polonus.mojeforum.net/viewforum.php?f=17
Zespoły Queens i Afromental oraz piosenkarka Isis Gee znaleźli się wśród finalistów Krajowych Eliminacji 53. Konkursu Piosenki Eurowizji 2008 - poinformował Daniel Jabłoński z zespołu Rzecznika TVP SA.

Finał konkursu odbędzie się w 24 maja w Belgradzie.

Wykonawcy zostali wyłonieni spośród 100 zgłoszeń. Wystąpią oni 23 lutego 2008 roku na koncercie "Piosenka dla Europy 2008", podczas którego widzowie i jury wybiorą polskiego reprezentanta tegorocznego konkursu Eurowizji. Regulamin zakłada, że wokalista nie musi mieć polskiego obywatelstwa.

Olsztyński zespół Afromental zaprezentuje piosenkę "Thing We've Got", amerykańska piosenkarka polskiego pochodzenia Isis Gee zaśpiewa piosenkę "For Life", a polski girlsband Queens wykona piosenkę "I say my body". Oprócz nich wystąpią: debiutujące polskie piosenkarki Edi Ann ("Lovin'U") i Kasia Nova ("The Devil"), wokalistka Margo ("Dlatego Walcz"), szwedzki duet Men Meadow ("Viva la Musica"), szwedzka piosenkarka Sandra Oxenryd ("Super Heroes"), polski zespół Starnawski & Urban Noiz ("It's Not a Game") i zwycięzca drugiej edycji "Idola" Krzysztof Zalewski ("Kiełbasa").

Jury wybrało także pięć rezerwowych piosenek: "Do Something" zespołu Plastic, "Don't let the fire die" Grzegorza Kloca, "Women to love" Michała Karpackiego, "What's going on?" Zenona Boczara i "Czy to miłość, czy zabawa" zespołu Kashmir. Ponadto TVP SA zastrzegła sobie w regulaminie prawo do zaproszenia na koncert "Piosenka dla Europy" do trzech dodatkowych wykonawców, którzy zostaną ujawnieni do 8 lutego 2008 roku. Oni także wezmą udział w finałowych zmaganiach.

Listę piosenek zakwalifikowanych do krajowego finału sporządziła komisja, w której zasiadali m.in. Zuzanna Łapicka-Olbrychska, Ryszard Poznakowski, Artur Orzech i Piotr Klatt.

Zwycięzca będzie reprezentował Polskę podczas jednego z dwóch koncertów półfinałowych Eurowizji 20 lub 22 maja 2008 r. Jeśli przejdzie półfinał, wystąpi w finale 24 maja.

W ubiegłym roku w Helsinkach polskim reprezentantem był zespół The Jet Set, ale odpadł w półfinałach.
W sparingowym spotkaniu rozegranym w Łubnianach Odra Opole przegrała z Ruchem Chorzów 0-5 (0-1).

18 lipca 2007, 18:00 - Łubniany
Odra Opole 0-5 Ruch Chorzów
Wojciech Grzyb 11, Graźvydas Mikulėnas 48, 83, Przemysław Łudziński 63, Grzegorz Domżalski 69

Odra Opole: (I połowa) Marcin Feć - Krzysztof Zalewski, Tomasz Nakielski, Łukasz Ganowicz, Wojciech Marcinkiewicz - Grzegorz Paciorek, Tomasz Copik, Marek Tracz, Marcel Surowiak - Hugo, Piotr Bajera. (II połowa) Jakub Bella - Krzysztof Zalewski, Łukasz Ganowicz, Błażej Karasiak, Wojciech Marcinkiewicz - Wojciech Hober, Marek Tracz, Łukasz Kubik, Marcel Surowiak - Hugo, Tomasz Feliksiak. Grali także: Mariusz Stępień, Bartosz Szułkowski, Rafał Niespodziński.

Ruch Chorzów: (I połowa) Robert Mioduszewski - Krzysztof Nykiel, Maciej Sadlok, Ireneusz Adamski, Michał Osiński - Wojciech Grzyb, Grzegorz Bonk, Michał Pulkowski, Grzegorz Baran, Tomasz Sokołowski - Martin Fabuą. (II połowa) Matko Perdijić - Marcin Makuch, Ariel Jakubowski, Marcin Klaczka, Pavol Baláź - Lilo, Przemysław Łudziński (85 Maciej Sadlok), Grzegorz Domżalski, Łukasz Janoszka - Graźvydas Mikulėnas, Remigiusz Jezierski.

źródło:ww.90minut.pl
ODRA wraca do treningów

Dzisiaj, po kilkunastodniowym urlopie, rozpoczyna swój okres przygotowawczy ODRA Opole.
W pierwszym treningu, o godz. 16.oo na stadionie Gwardii Opole, wezmą również udział nowe nabytki OKS-u: Krzysztof Zalewski, Wojciech Marcinkiewicz, Mariusz Stępień, Jakub Bella.
W treningach do końca tygodnia będą uczestniczyć również dwaj zawodnicy, nad zaangażowaniem których trener Mroziewski jeszcze się zastanawia: Błażej Karasiak i Mariusz Bałuć.

Pierwsze cztery dni treningowe zostaną poświęcone na adaptację po urlopach, badania lekarskie i testy wydolnościowe. Warunkiem niezbędnym do podpisania umów z nowymi zawodnikami są bowiem pozytywne wyniki badań i testów. Treningi odbywać się będą na stadionie lekkoatletycznym Gwardii, na siłowni oraz obiektach w Czarnowąsach. Murawa boiska na Oleskiej w chwili obecnej jest poddawana renowacji i dlatego nie może być używana w trakcie okresu przygotowawczego.
W dniach 5-15.07 kadra przebywać będzie na obozie przygotowawczym w Kluczborku.
W sobotę - 30.06, odbędzie się wewnętrzna gra kontrolna, która pozwoli na ostateczną decyzję, co do składu kadry na rundę jesienną sezonu 2007/2008.
4 lipca (środa) OKS Odra Opole rozegra swój pierwszy mecz sparingowy, z II-go ligowym beniaminkiem ZNICZEM Pruszków. Mecz rozegrany zostanie, nomen omen, na boisku ... szkółki piłkarskiej w Prószkowie o godz. 17.oo.
Kolejne mecze kontrolne to:
- 7.07 ZAGŁĘBIE Sosnowiec - ODRA Opole (w Dzierżoniowie),
- 11.07, godz. 17.oo MKS Kluczbork - ODRA Opole (w Kluczborku),
- 14.07, godz. 11.oo ODRA Opole - GÓRNIK Zabrze (w Kluczborku),
- 18.07 ODRA Opole - RUCH Chorzów (godzina i miejsce w trakcie ustaleń),
- 21.07 ODRA Opole - POLONIA Bytom (stadion miejski w Opolu).

www.odraopole.pl
Cetnarowicz, Zalewski i Stępień w Odrze Opole

Piotr Cetnarowicz, Krzysztof Zalewski i Mariusz Stępień to kolejni nowi piłkarze, którzy będą występować w Odrze Opole w przyszłym sezonie.

Cetnarowicz to 34-letni napastnik, mierzący 192 centymetry wzrostu, ma za sobą występy w ekstraklasie polskiej (Dyskobolia Grodzisk Wlkp., KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Świt Nowy Dwór Mazowiecki) i ukraińskiej (Krywbas Krzywy Róg), a także w II lidze (m.in. Górnik Łęczna, Ceramika Opoczno, Podbeskidzie Bielsko-Biała i Lechia Gdańsk, skąd trafił do Opola).

- Nie wymaga on większej rekomendacji. To napastnik, który strzela średnio 10-15 bramek na sezon [w ubiegłym w barwach Lechii strzelił 11 goli w 28 spotkaniach - przyp. red.] i mam nadzieję, że tę statystykę podtrzyma także w Opolu. Liczę, że wypełni lukę po odejściu Nigeryjczyka Hugo, a być może nawet będzie od niego lepszy - stwierdza szkoleniowiec, który z Cetnarowiczem pracował już w przeszłości w Ceramice. - Dogadał się już z władzami Lechii i 1 lipca oficjalnie rozwiąże kontrakt z tym klubem, a kiedy tylko pojawi się w Opolu, podpisze umowę z nami - dodaje Mroziewski.

Podobnie przedstawia się sytuacja 29-letniego obrońcy z Białegostoku Krzysztofa Zalewskiego, któremu kontrakt z Jagiellonią kończy się 30 czerwca, a 1 lipca ma podpisać umowę z Odrą. Zalewski w ostatnich latach nie miał zbyt wielu okazji do gry w Jagiellonii. Mimo, że był kapitanem ekipy po jej powrocie na dobre w szeregi II-ligowców w 2003 r. Przez niewielki wzrost (177 cm) kolejni trenerzy od Adama Nawałki zaczynając stopniowo odsuwali go od gry, chociaż często wykorzystywali na różnych pozycjach na zasadzie koła ratunkowego. Podobnie działo się jeszcze na początku tego sezonu - kiedy inni nie mogli grać, Zalewski przyzwoicie ich zastępował. Od września nie wystąpił już jednak ani razu. - To bardzo dobry piłkarz i mam nadzieję, że będzie odpowiednim następcą Adama Orłowicza [przeszedł do I-ligowego Górnika Zabrze - red.] - komentuje Witold Mroziewski, były szkoleniowiec Jagiellonii, a obecny trener Odry, który ostatnio ściągnął do Opola innego wychowanka Jagiellonii i swego byłego podopiecznego Wojciecha Marcinkiewicza.

Trzecim nowym nabytkiem Odry jest 18-letni napastnik Rodła Opole Mariusz Stępień, który podobnie jak Marcinkiewicz, wystąpił już w barwach niebiesko-czerwonych w sparingu przeciwko MKS-owi Kluczbork. Już po tym spotkaniu trener Mroziewski wypowiadał się o nim bardzo pozytywnie, nic więc dziwnego, że trafił on do Odry.

- Rozmawiałem z jego ojcem, który jest równocześnie działaczem Rodła, i muszę przyznać, że rozmowa była bardzo owocna. Ustaliliśmy, że Mariusz powinien trenować z najlepszymi, doszliśmy do wniosku, że większe szanse na naukę piłkarskiego abecadła będzie miał w Odrze - mówi trener, dodając, że to jeszcze bardzo młody i perspektywiczny piłkarz, który za rok, dwa powinien stanowić o sile zespołu. - Nie oznacza to jednak, że nie będzie miał szansy na grę już teraz. U mnie nie ma piłkarzy młodych i starych, tylko dobrzy i źli. Jeśli udowodni swoje umiejętności, na pewno dostanie szansę - zaznacza.

Przed działaczami niebiesko-czerwonych dalsze poszukiwania piłkarzy, którzy mają uzupełnić luki w kadrze po: Pavolu Pronaju, Ilji Zítce, Arkadiuszu Stępniu i Wojciechu Dzierżendze. - Nie chcę mówić, ilu piłkarzy jeszcze do nas dołączy, ale poszukiwania wciąż trwają, a kontrakty powinniśmy podpisać jeszcze w tym tygodniu. Chciałbym także, aby poza zawodnikami do pierwszego składu dołączyło do nas także kilku młodych, którzy za rok, dwa będą gotowi do gry. Różnie przecież bywa, obecnym piłkarzom skończą się kontrakty, zechcą przejść gdzie indziej albo zakończą kariery, warto więc mieć kilku młodych zawodników w zanadrzu - podkreśla szkoleniowiec.

Jak na razie piłkarze wciąż przebywają na krótkich wakacjach, a pierwsze zajęcia przed nowym sezonem odbędą za tydzień. 5 lipca rozpoczną obóz przygotowawczy w Kluczborku.

źródło: Gazeta.pl
Atakowali, ale przegrali

W zaległym spotkaniu 27. kolejki III ligi grupy IV piłkarze Motoru Lublin ulegli rezerwom Wisły Kraków 2:3. Był to ostatni mecz lubelskiej jedenastki na własnym stadionie w tym sezonie.
Zgodnie z terminarzem drużyny miały grać 2 czerwca, ale z powodu ulewy boisko nie nadawało się do gry i mecz przełożono.

Piłkarze Motoru, którzy mają już awans do II ligi w kieszeni chcieli efektownie pożegnać swoich kibiców. Szansę mieli dwukrotnie - kilka dni temu grali u siebie z Orlętami Radzyń Podlaski, a wczoraj z Wisłą II. Oba przegrali. W meczu z wiślakami atakowali, walczyli i próbowali. Mogliby wygrać, ale musieli odrabiać stratę bramek, które na zawołanie puszczał Jakub Studziński. Wszystkie gole strzelił mu Krzysztof Mączyński. Przy pierwszym z łatwością ograł dwóch obrońców Motoru, zaskakując lubelskiego bramkarza lekkim strzałem, drugiego zdobył wprost z rzutu wolnego, wykonywanego spod linii autowej (Studziński zapomniał o bramce i znalazł się gdzieś pomiędzy piłkarzami, w głębi pola karnego), a trzeciego, przy remisie 2:2 i największym naporze lubelskiej drużyny. Znowu zawinił Studziński, który źle się ustawił.

Motorowi dwukrotnie nadzieje dawali Paweł Tomczyk, po rzucie wolnym i Damian Iracki, który w sytuacji sam na sam nie dał bramkarzowi gości żadnych szans. Na trzecie wyrównanie lublinianom zabrakło czasu. Wynik mógł być dla nich korzystny, ale gospodarze zmarnowali mnóstwo okazji. Po meczu wściekły był trener lublinian Ryszard Kuźma: - Nasz bramkarz jeździ gdzieś na testy do innych drużyn i chyba robi łaskę grając w Motorze. Inaczej nie da się tego opisać, widząc jakie puszczał dziś gole. Zagraliśmy tak beznadziejnie, że ciężko to skomentować. Jeszcze gorsza jest sytuacja finansowa klubu. Chciałbym poprowadzić tą drużynę w II lidze, ale już sam nie wiem co mam myśleć - powiedział.

Na szczęście wynik ten nie ma żadnego znaczenia. Piłkarze z Lublina już wcześniej wywalczyli II ligę i mimo porażki dostali od kibiców gromkie brawa i podziękowania. Ostatnie spotkanie w trzeciej zagrają w sobotę na wyjeździe z Kolejarzem Stróże.





Motor 2 (1)

Tomczyk (42.), Iracki (75.)

Wisła II 3 (1)

Mączyński (29., 57., 87.)



Motor: Studziński - Falisiewicz, Karwan Ż, Żmuda Ż, Kazubski - Maziarz (Feliński 46.), Tomczyk, K. Drej - Ljaszko (57. Iracki), Prędota, Popławski (81. Wilawer).



Wisła II: Jarosiński - Tyrpuła (41. Krasnodębski), Jacek, Darda, Grochowski - Trzemielewski, Zalewski (84. Pławiak), Mączyński, Brud (46. Łapuszek) - Szabat, Smółka (63. Batko).



Sędziował: Rafał Sawicki (Tarnobrzeg)



Widzów: 2000

http://miasta.gazeta.pl/l...44,4223584.html

Rezerwy Wisły przegrały w III ligowym meczu z rezerwami Korony Kielce. Młodym zawodnikom, wspomaganym kilkorgiem pierwszoligowców, nie udało się sprostać drużynie z Kielc, która również przyjechała w wzmacnianym składzie.

Pierwsi bramkę zdobyli gospodarze. Po ładnej akcji Konrada Gołosia piłkę w siatce umieścił Dawid Kubowicz. W pierwszej połowie Wiślacy mieli jeszcze co najmniej 3 sytuacje po których mogli, a wręcz powinni, zdobyć gola. Nie trafili jednak ani Gołoś ani ponownie Kubowicz.

Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy bramkę na 1:1 zdobyli kielczanie. To podłamało nasza drużynę i mimo kilku dogodnych okazji nie wyszli na ponowne prowadzenie. A niespełna 10 minut później było już 2:1 dla Korony. Gola zdobył były zawodnik Kmity, przymierzany kiedyś do Wisły - Piotr Bagnicki.

Do końca spotkania, mimo sytuacji z obu stron, żadnej drużynie nie udało się zdobyć kolejnych goli i mecz zakończył się wygraną gości.

Po meczu 4 zawodników Wisły musiało udać się do szpitala. Dawid Kwiek i Przemysław Szabat mieli rozciete łuki brwiowe, które wymagały zszycia; Mikołaj Kałuda skręcił nogę w stawie skokowym - konieczne było RTG; zaś Konrad Tyrpuła prawdopodobnie złamał rękę.


Wisła II Kraków - Korona II Kielce 1:2

Gole: Kubowicz 32' - Kozubek 46', Bagnicki 55'

Wisła II: Jarosiński, Tyrpuła, Jacek, Darda, Kałuda (43` Zalewski), Kubowicz Ż, Gołoś (62` Szabat), Mączyński, Cantoro (45` Rygielski), Kwiek (45` Małecki), Smółka

Korona II: Misztal, Bagnicki (92` Gawęcki), Szyndrowski, Kasztelan (79` Rożej Ż), Kozubek, Brzyski, Król, Pydych (Ż, 45` Benkowski), Wieczorek (90` Kal), Gajtkowski, Szymoniak

Do meczu rezerw Wisły i Korony obydwie ekipy przystąpiły poważnie wzmocnione piłkarzami pierwszych drużyn. Dzięki temu podniosła się jakość widowiska - podania były dokładniejsze, a gra wyrachowana i mniej szarpana, niż to zazwyczaj bywa na tym poziomie rozgrywek. Lepiej za sprawą aktywnego na prawej flance Konrada Gołosia rozpoczęli wiślacy. W 17. min "Goły" kapitalnym podaniem obsłużył na ósmym metrze Dawida Kubowicza, ale ten posłał piłkę nad poprzeczką. Chwilę później koronkową akcję gości powinien na bramkę zamienić Krzysztof Gajtkowski, ale przegrał pojedynek z Łukaszem Jarosińskim. Krążą słuchy, że napastnikiem Korony poważnie interesuje się pierwsza drużyna "Białej Gwiazdy". Czy naprawdę? - Nie chciałbym się wypowiadać, już miałem kłopoty z tego powodu - przyznał po meczu Gajtkowski.

W 31. min mieliśmy kopię akcji Gołosia z Kubowiczem. "Goły" po dynamicznym rajdzie dośrodkował na piąty metr, a Kubowicz tym razem posłał piłkę do siatki pod brzuchem interweniującego Piotra Misztala. Po zmianie stron błyskawicznie zaatakowali goście. Już w pierwszej akcji Jarosław Wieczorek posłał dobrą piłkę z głębi pola w pole karne do Dariusza Kozubka, a ten mocnym strzałem pokonał Jarosińskiego. 10 minut później ponownie w roli głównej wystąpił Wieczorek, który dośrodkował z prawego skrzydła w pole karne wprost na głowę rosłego Piotra Bagnickiego, a ten, przy biernej postawie wiślackiej defensywy, posłał piłkę do siatki. Gospodarze mieli jeszcze okazję do wyrównania, ale po dośrodkowaniu Krzysztofa Mączyńskiego i główce Pawła Smółki piłka wylądowała na poprzeczce.

Wisła II wyjechała do Straszęcina

Druga drużyna Wisły rozpoczęła wczoraj dziesięciodniowe zgrupowanie w Straszęcinie. W kadrze nie ma piłkarzy z pierwszego składu, z którymi krakowski klub chce zakończyć współpracę - poinformował "Dziennik Polski".

Na zgrupowanie pojechało 24 zawodników, w tym kilku juniorów. Zabrakło natomiast trzech graczy lecących do Turcji z pierwszym zespołem Dawida Kubowicza, Macieja Trzmielewskiego i Łukasza Burligi.

Do Widzewa Łódź odszedł Mateusza Broź, a klubu szuka też Maciej Bielecki. Maciej Pławiak ze względu na egzaminy na studiach będzie trenował indywidualnie w Krakowie.

Po powrocie ze Straszęcina wiślackie rezerwy będą trenować na własnych obiektach i na krytym boisku w Skotnikach. W tym okresie zespół rozegra sześć sparingów.

Kadra Wisły II na zgrupowanie w Straszęcinie:

bramkarze: Marcin Juszczyk, Kamil Talaga, Dariusz Trela

obrońcy: Rafał Darda, Marcin Grochowski, Radosław Jacek, Daniel Krasnodębski, Bartłomiej Łapuszek, Bartosz Rosłoń, Przemysław Rygielski, Przemysław Senderski, Konrad Tyrpuła, Paweł Zalewski

pomocnicy: Mateusz Bik, Daniel Brud, Tymoteusz Chodźko, Kamil Jeleń, Dawid Kwiek, Krzysztof Małoczyński, Kamil Mitka

napastnicy: Maciej Batko, Radosław Pindiur, Paweł Smółka, Przemysław Szabat

źródło:Dziennik Polski
Nowe zarządy PKN Orlen i PKO BP mogą podnieść wycenę spółek

14.02.2008 09:02 czwartek

Jeśli do władz PKN Orlen i PKO BP trafią uznani fachowcy, zwiększy to zaufanie inwestorów do tych spółek i ich wycenę.

Obie spółki prowadzą poważne procesy restrukturyzacji. Jeśli do zarządów tych firm trafią dobrzy menedżerowie, to zwiększą się szanse na powodzenie tych procesów - mówi Michał Marczak z DI BRE Banku.

- Szczególnie w przypadku PKN Orlen widać, że spółka ma problem m.in. z uporządkowaniem całej grupy - dodaje.

Płocki koncern poinformował ostatnio, że jego skonsolidowany wynik operacyjny (EBIT) za IV kwartał 2007 r. może ukształtować się na poziomie niższym lub porównywalnym do wyniku z analogicznego okresu poprzedniego roku. Spółka szacuje, że wpływ wydarzeń jednorazowych oraz otoczenia zewnętrznego obniży wynik EBIT dla grupy w IV kwartale 2007 r. o ponad 750 mln zł. Po III kwartałach 2007 r. Orlen miał 1,72 mld zł skonsolidowanego zysku wobec 2,18 mld zł zysku rok wcześniej przy wyższych obrotach, czyli odpowiednio 46,89 mld zł wobec 39,75 mld zł.

Spółka opublikuje raport za IV kwartał 29 lutego.

Zarówno w PKN Orlen, jak i PKO BP okazją do zmian zarządów będą kończące się kadencje władz obu spółek. Z końcem maja upływa okres urzędowania prezesa PKO BP, a wraz z podsumowaniem 2007 roku przez walne zgromadzenie akcjonariuszy upływa kadencja zarządu Orlenu.

- Od pewnego czasu oczekuje się zmian na kluczowych stanowiskach w spółkach z udziałem Skarbu Państwa - mówi Ludomir Zalewski z DM PKO BP.

Od początku roku Ministerstwo Skarbu Państwa wymienia władze spółek z państwowym udziałem. Na razie trwają konkursy na członków rad nadzorczych, a dopiero po nich przyjdzie czas na wybór (również w konkursach) nowych zarządów.

Analitycy podkreślają, że krajowy rynek kapitałowy przyzwyczaił się już do roszad o politycznym podłożu w firmach kontrolowanych przez państwo.

- Obsada stanowisk kierowniczych może być też istotna w przypadku Zakładów Azotowych Puławy i wybierających się na giełdę firm energetycznych - ocenia Michał Marczak.

Tomasz Kaczmarek z DM BZ WBK dodaje, że negatywną reakcję inwestorów mogłaby wywołać zmiana na stanowisku prezesa Lotosu.

- Fachowość zarządu ma szczególne znaczenie dla tych spółek, które przechodzą przemiany, restrukturyzacje czy prowadzą poważne programy inwestycyjne - podkreśla Michał Marczak.

Zdaniem ekspertów, większego znaczenia dla wyceny nie powinien mieć wybór szefa KGHM Polska Miedź, gdyż kurs akcji tej spółki jest bezpośrednio uzależniony od cen miedzi na światowych rynkach. Dziś nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki dokona zmian w radzie nadzorczej firmy. Wczoraj z funkcji członka Rady Nadzorczej KGHM zrezygnował Marcin Ślęzak.

KIEDY ZMIANY W RADACH

7 lutego dokonano zmiany sześciu z ośmiu członków rady nadzorczej PKN Orlen. Kadencja obecnego zarządu kończy się z końcem czerwca 2008 r.

26 lutego - mają się dokonać zmiany w składzie rady nadzorczej PKO BP. Kadencja obecnego zarządu kończy się z końcem maja.

Krzysztof Grad
Gazeta Prawna

http://www.waluty.com.pl/article.php?id=31119
"Przyjaźń" wciąż bada przyczyny wycieku paliwa z rurociągu do Wisły
ks 17-12-2007, ostatnia aktualizacja 17-12-2007 13:47

PERN "Przyjaźń" nadal bada przyczyny niedzielnego wycieku paliwa z rurociągu biegnącego z Płocka (Mazowieckie) do Nowej Wsi Wielkiej (Kujawsko-Pomorskie) - poinformował pełnomocnik zarządu spółki, Krzysztof Zalewski.

Ogromna plama oleju opałowego pojawiła się w niedzielę na Wiśle pomiędzy Włocławkiem a Ciechocinkiem (woj. kujawsko-pomorskie). Cienka plama paliwa rozciągała się na całą szerokość rzeki na długości około 30 km.

- Nadal badamy przyczyny pojawienia się paliwa w Wiśle. Oględziny rurociągu prowadzone są na ziemi, ale także z powietrza, gdyż trasa magistrali sprawdzana była ze śmigłowca - powiedział Zalewski.

Powtórzył, iż według posiadanych przez PERN danych, do wycieku paliwa nie doszło w nurcie Wisły, lecz w miejscu, gdzie rurociąg biegnie lądem.

- Nadal wykluczamy, że wyciek mógł nastąpić z rezerwowego odcinka magistrali - dodał Zalewski. Przyznał, iż nie ma jeszcze informacji jaka ilość paliwa wyciekła do rzeki.

- Trwają działania związane z neutralizacją paliwa w rzece - zapewnił.

O tym, że wyciek paliwa nastąpił z rezerwowego odcinka rurociągu PERN z Płocka do Nowej Wsi Wielkiej informowała w niedzielę straż pożarna. PERN dementował tę wersję.

Rzecznik komendanta głównego straży pożarnej, Paweł Frątczak mówił w niedzielę wieczorem, że plamy substancji ropopochodnej zaczęły pojawiać się na powierzchni Wisły już przed południem. Według niego, po kilku godzinach PERN zmniejszył ciśnienie w rurociągu, jednak nie przerwało to wycieku, który ustąpił dopiero po całkowitym wyłączeniu tłoczenia.

- Część oleju udało się przechwycić na zaporze sorbcyjnej, ustawionej w pobliżu Nieszawy po wycieku, do którego doszło w ubiegły poniedziałek. Olej znajdujący się w rzece tworzy bardzo cienką warstwę, tzw. film olejowy, który na szczęście nie stwarza dużego zagrożenia dla ryb czy ptactwa wodnego - relacjonował Frątczak.

W piątek pracownicy PERN odcięli odcinek rurociągu pod dnem rzeki, z którego olej wyciekł w ubiegły poniedziałek i wykonali "obejście" tego miejsca, podłączając się do rezerwowej rury tuż obok. Po zakończeniu prac przeprowadzono 12-godzinny test, wtłaczając do instalacji wodę pod ciśnieniem ponad 60 atm. Na podstawie pozytywnego efektu testu zapadła decyzja o wznowieniu eksploatacji rurociągu.

Wskutek awarii, do której doszło w ubiegły poniedziałek, do Wisły przedostało się około 40 metrów sześciennych oleju opałowego. Z głównego koryta rzeki strażakom udało się zebrać tylko około 15 procent substancji. Wartki nurt i silny wiatr spowodował, że olej osiadł w zakolach rzeki. Straż pożarna i służby PERN natychmiast przystąpiły do neutralizacji plam paliwa w rzece.
Źródło : PAP
Do Wisły wyciekło kilkanaście tys. litrów ropy
PAP/IAR 19:04 (aktualizacja 23:46)

Prawdopodobnie kilkanaście tysięcy litrów oleju napędowego przedostało się do Wisły koło Włocławka z nieszczelnego rurociągu. Kilkukilometrowa plama dotarła do Torunia.

Wyciek nastąpił w rejonie Zakładów azotowych Anwil we Włocławku, ale rozprzestrzeniającą się plamę zanieczyszczeń spostrzeżono dopiero kilkanaście kilometrów dalej, w pobliżu Nieszawy (woj. kujawsko-pomorskie). Olej napędowy wydostał się z zapasowego rurociągu, łączącego płocką rafinerię z bazą paliw w Nowej Wsi Wielkiej koło Bydgoszczy - powiedział Paweł Frątczak, rzecznik komendanta głównego straży pożarnej.


REKLAMA Czytaj dalej



Rurociąg o średnicy 324 mm w pobliżu miejsca wycieku przebiega na znacznej długości pod dnem Wisły. W poniedziałek wieczorem instalacja była nieczynna, ale wewnątrz znajdowało się kilkadziesiąt ton oleju napędowego.

Kilka godzin po odkryciu wycieku strażakom udało się przegrodzić Wisłę zaporą sorbcyjną w Toruniu, by zapobiec dalszemu spływaniu plamy rozlanego oleju w dół rzeki. Na miejscu pracuje kilkanaście jednostek straży, wyspecjalizowanych w ratownictwie chemicznym, wspieranych przez kilkudziesięciu słuchaczy Podoficerskiej Szkoły Pożarnictwa z Bydgoszczy.

Na podstawie obserwacji nurtu rzeki przez załogi trzech łodzi patrolowych, sztab kryzysowy zdecydował o ustawieniu dodatkowej zapory sorbcyjnej w rejonie mostu na Wiśle w Bydgoszczy - Fordonie. Działania te wesprą zmierzające nam na pomoc jednostki straży z województw pomorskiego i wielkopolskiego - powiedział mł. bryg. Konrad Grzywacz z komendy wojewódzkiej straży pożarnej w Toruniu.

By ułatwić działania strażakom zdecydowano o ograniczeniu do minimum zrzutu wody na zaporze we Włocławku. Strażacy zapewniają, że skażenie nie zagraża ujęciom wody pitnej dla dużych miast, gdyż Toruń czerpie ją z Drwęcy, a Bydgoszcz korzysta z ujęć na Brdzie.

Plama zanieczyszczeń ma ponad trzysta metrów szerokości i ciągnie się na długości kilkunastu kilometrów. Lokalizowaniem i zabezpieczeniem miejsca wycieku zajmują się ekipy zarządcy rurociągu - Przedsiębiorstwa Eksploatacji Rurociągów Naftowych "Przyjaźń" z Płocka.

Przyczyny wycieku paliwa są cały czas badane; bierzemy pod uwagę różne warianty: od odwiertu po siłę wyższą, czyli awarię. Na razie nie mamy dokładnych danych, dotyczących przyczyny rozszczelnienia i ilości substancji, która wyciekła - poinformował Krzysztof Zalewski, pełnomocnik zarządu PERN "Przyjaźń".

Zalewski podkreślił, iż inne rurociągi produktowe i naftowe PERN pracują bez zakłóceń. O wszystkich ustaleniach, dotyczących wycieku paliwa z rurociągu, firma poinformuje we wtorek w specjalnym komunikacie.

PERN jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa. Tłoczy ropę naftową z Rosji (około 50 mln ton rocznie) do rafinerii polskich - PKN Orlen i Grupy Lotos oraz do rafinerii niemieckich - PCK Schwedt i Mider Spergau, a także paliwa do baz magazynowych na terenie kraju. Przesyła również surowiec tranzytem do gdańskiego Naftoportu, którym spółka ma udziały.

Z początkiem 2008 roku, zgodnie ze strategią rządową, zarządzanie siecią rurociągów produktowych ma przejąć od PERN spółka Operator Logistyczny Paliw Płynnych, powstała we wrześniu 2006 roku z po przekształceniu spółki Naftobazy. (bart,pp)
WP PL
Nie strategia, lecz marże i kurs dolara mają teraz wpływ na wycenę Orlenu

20.11.2007 09:07 wtorek

Zaktualizowana strategia PKN Orlen nie będzie miała istotnego znaczenia dla jego wyceny. Teraz liczy się kurs dolara i marże rafineryjne. Na krótko wpływ mogą mieć także spodziewane zmiany kadrowe.

Pół roku po ogłoszeniu przez prezesa PKN Orlen Piotra Kownackiego strategii na najbliższe lata, rada nadzorcza spółki przyjęła jej nową wersję. Dokument określający wytyczne dla jednej z największych polskich firm do 2012 roku zawiera optymistyczne założenia makroekonomiczne i prognozy finansowe, które niekoniecznie muszą się sprawdzić. Sam moment ogłoszenia dokumentu - wkrótce po objęciu stanowiska przez nowego ministra Skarbu Państwa, jednocześnie największego akcjonariusza spółki - sprawia, że do planów zarządu mianowanego przez poprzedni rząd należy podchodzić z dystansem.

- Bardzo prawdopodobne są zmiany w składzie zarządu oraz rady nadzorczej spółki. Nowe kierownictwo może mieć zupełni inną wizję spółki - ocenia Ludomir Zalewski, analityk DM PKO BP.

Na razie politycy PO cieplej wyrażają się o prezesie Grupy Lotos, Pawle Olechnowiczu niż o szefie PKN.

- Sama strategia rozwiju PKN to taki optymistyczny scenariusz.


Trudno się do niego odnosić, bo zawiera odbiegające od naszych i rynkowych założenia zarówno pod względem poziomów marż rafineryjnych, cen ropy jak i kursu dolara - mówi Peter Tordai z KBC Securities w Budapeszcie.

Od kolejnych aktualizacji strategii, a nawet roszad kadrowych dla wyceny spółek ważniejsze są jednak w krótkim terminie wahania: kursu dolara, poziomu marż rafineryjnych (czyli różnicy pomiędzy ceną zakupu ropy naftowej a ceną produktu gotowego) oraz tzw. dyferencjału Ural-Brent (czyli różnicy pomiędzy ceną ropy rosyjskiej, jaką przerabiają polskie firmy, a pochodzącej z Morza Północnego). Same ceny ropy bezpośrednio nie wpływają na wycenę Orlenu i Lotosu. Bowiem żaden z polskich koncernów nie jest jej dużym producentem. Choć licząc w dolarach ropa wyraźnie zdrożała, to jednak z uwagi na osłabienie się amerykańskiej waluty względem złotego cena nie wzrosła aż tak bardzo. Analitycy podkreślają, że zagrożenie dla polskich producentów może się pojawić, jeśliby doszło do silnego osłabienia złotówki. Dla kierowców oznaczałoby to wzrost cen paliw na stacjach benzynowych, co z kolei może się wiązać ze spadkiem popytu, czyli zysku dla rafinerii.

Nowa strategia PKN Orlen zakłada poprawę efektywności i inwestycje w zakresie działalności podstawowej. Plany zakładają zwiększenie do 2012 roku mocy produkcyjnych do 33 mln ton ropy (z obecnych 29 mln ton) oraz zwiększenie udziału rynkowego w sprzedaży hurtowej do 65 proc. w Polsce i 75 proc. w krajach bałtyckich. Do 2012 roku Orlen chce zwiększyć udział w rynku polskim do ponad 30 proc. (obecnie ma ok. 28 proc.) oraz co najmniej do 20 proc. w rynku czeskim i krajów bałtyckich. Podtrzymane zostały również zapowiedzi sprzedaży aktywów nie należących do podstawowej działalności spółki. Chodzi tu głównie o Polkomtel, w którym ma 19,61 proc. W przeciwieństwie do największego konkurenta w regionie, węgierskiego MOL-a, w najnowszych planach Orlenu nie położono dużego nacisku na inwestycje w wydobycie ropy naftowej.

KRZYSZTOF GRAD
Gazeta Prawna

Bardzo się miło oglądało ten program, ale niestety Sławek był jego najsłabszym ogniwem i nawet trochę wstyd, że w przeciwieństwie do innych wykonawców (takich jak np. Krzysztof Zalewski) nie był należycie przygotowany, sprawiał wrażenie jakby mu muzyka przeszkadzała, nie przyłożył się, nie włożył w to serca... Wygląd na 6, ale cóż, skoro nadal brak profesjonalizmu i występ na pół gwizdka...

Całkowicie się z Tobą nie zgadzam. Moim zadaniem to własnie Krzysiek, z całą moją ogromną sympatią do niego, wypadł kiepsko. Dla porównania posłuchaj wykonania "Mamony" w wykonaniu Maćka S.
A poza tym co sam powiedział, maił wybór co do repertuaru, a nie chciało mu się nauczyć jakiejkolwiek innej piosenki G.C. Wybrał jedyną, której tekst znał z radia i tym się po prostu skompromitował.
Bardzo się miło oglądało ten program, ale niestety Sławek był jego najsłabszym ogniwem i nawet trochę wstyd, że w przeciwieństwie do innych wykonawców (takich jak np. Krzysztof Zalewski) nie był należycie przygotowany, sprawiał wrażenie jakby mu muzyka przeszkadzała, nie przyłożył się, nie włożył w to serca... Wygląd na 6, ale cóż, skoro nadal brak profesjonalizmu i występ na pół gwizdka...
Ha, właśnie wyczytałam w Teletygodniu (bieżącym), że "Mamonę" będzie śpiewał Krzysztof Zalewski, a Sławek zmierzy sie z piosenką ... Jacka Lecha. Tytułu nie podano.

na stasiu byłam raz, kiedy to grał tam zespół 2Tm 2,3 wczesniej była megagwiazda Krzysztof Zaleski
tak, bardzo dobrze pamiętam ten koncert,,, Zalewski supportował 2tm2,3 - koncert naprawdę rewelacyjny,,, - na Shalom po prostu sala pofrunęła,,, rok później był MRR i jak dla mnie było tak sobie,,,
Neurosis 1
Current 93 1
LVMEN 1
Type O Negative 1
Merzbow 1
Prodigy 1
Young Widows 1
L.U.C. 1
Apteka 2
Acid Drinkers 4
Toxic Bonkers 1
Guantanamo Party Program 2
Armia 7
2 Tm 2,3 3
Homo Twist 3
Pan Maleńczuk 4
Ukrainians 2
Guess Why 3
O.S.T.R. 1
Analogs 2
Anti Dread 1
Kult 3
Kazik i Buldog 1
Lao Che 5
Piersi 3
Castet 1
Gentleman 1
Patton & Zorn 1
Patton & Fennesz 1
Oscar Peterson 1
Metallica 1
Slipknot 1
Żywiołak 2
Vader 1
Lipali 2
Dick4Dick 1
Łona 1
Karcer 1
WC 1
Voo Voo 2
Budzy solo (Taniec szkieletów) 2
Trupia Czaszka 2
Moskwa 3
Farben Lehre 4
Vavamuffin 3
Pogodno 3
T.Love 1
Alians 3
Zielone Żabki/Gaga 4
Radical News 1
Flapjack 1
Arka Noego 1
Paprika Korps 2
Moonspell 1
Darzamat 1
Darkside 1
Hunter 1
Virgin Snatch 1
Frontside 1
Persona non grata 1
Skambomambo 1
Janerka 2
Hurt 1
Pidżama Porno 4
Strachy na lachy 3
Luna ad noctum 1
Extinct gods 1
Tumbao 2
Jamal 1
Managga 2
Plebania 1
Mitch and Mitch 1
Maleo Reggae Rockers 1
Będzie Dobrze 1
Anastasis 4
Seekers Planet 1
Happysad 1
Natural Dread Killaz 3
Leniwiec 2
Ofiary Agrafki 3
Brygada Kryzys 1
TSA 2
Sidney Polak 1
Akurat 1
Lipnicka i Porter 1
THC-X 1
Indios Bravos 1
Ave Lion 2
Bakszysz 2
Komety 1
Habakuk 1
Carrantuohill 2
Fisz 3
Blenders 2
Triquetra 1
Upside down 1
Abradab 1
De Press 1
Janusz Reichel 1
Tymon 1
Soyka 1
Eye for an eye 1
Need of activity 1
CGB 1
Dubska 1
Lion Vibrations 1
Krzysztof Zalewski 1
KONFERENCJA O SOBORZE WATYKANSKIM II
Koło Naukowe Myśli Politycznej i Prawnej im. Wojciecha Wasiutyńskiego działające na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konferencji naukowej na temat: „Sobór Watykański II z perspektywy 40 lat”.

Konferencja odbędzie się 22 lutego w godz. 1000-1700 w Auli Jana Pawła II w gmachu UKSW przy ul. Dewajtis 5.



PLAN KONFERENCJI:

Referat otwierający konferencję:
Jego Eminencja Ks. Kardynał Stanisław Nagy
„Przełom eklezjalny – nowe spojrzenie na prymat papieski”
Dyskusja

Część I: Posoborowa reforma liturgii
Ks. prof. dr hab. Krzysztof Konecki;
Dr Lech Szyndler; kwartalnik Christianitas
Dyskusja

Część II: Ekumenizm czy unionizm– jaka droga Kościoła?
Ks. Isakowicz- Zalewski; duszpasterz Ormian obrządku wschodniego Kościoła Katolickiego
Dr Tomasz P. Terlikowski; Ekumeniczna Agencja Informacyjna
Ks. Karl Stehlin; Bractwo Kapłańskie Św. Piusa X
Dyskusja

Część III: Deklaracja o wolności religijnej Dignitatis humanae
Ks. prof. dr hab. Piotr Mazurkiewicz; Dyrektor Instytutu Politologii UKSW
Dr Paweł Milcarek; UKSW
Dr Stanisław Krajski; UKSW
Dyskusja

Część IV: O soborowym aggiornamento i o demokracji w Kościele
Ks. prof. dr hab. Wojciech Góralski; UKSW
Arkadiusz Robaczewski– prezes Instytut Edukacji Narodowej
Red. Adam Szostkiewicz; tygodnik „Polityka”
Dr Adam Wielomski– Klub Zachowawczo-Monarchistyczny
Dyskusja

Kuurde, wszystko w Warszawie...
Montaż Oprzyrządowania do Samochodów Inwalidzkich Leszek Płysa
ul. Żeromskiego 30, 42-500 Będzin
telefon: 0*32 267 67 25, 0*295 13 22

Specjalistyczny Zakład Przystosowania Samochodów dla Inwalidów "Autoinwalida" Krzysztof Szyndler
ul. Sarnia 17A, 43-309 Bielsko Biała
telefon: 0*33 814 48 43, 0609 812 688
e-mail: autoinwalida@autoinwalida.pl
www.autoinwalida.pl

Auto Elektro Service Janusz Płoński
ul. Andersa 66, 44-100 Gliwice
telefon: 0*32 237 94 40

Autoryzowana Stacja Obsługi Samochodów s.c. Daewoo Motor Polska
ul. Podmiejska 18, 66-400 Gorzów Wielkopolski
telefon: 0*95 732 52 82

Auto Detal Service Tadeusz Dobrowolski Service
ul. Balicka 100, 30-149 Kraków
telefon: 0*12 637 17 77

Stanmot Serwis Centrum Obsługowe Pojazdów Inwalidzkich Stanisław Dadaj
ul. Kosmonautów 17, 20-358 Lublin
telefon: 0*81 743 94 92

Firma "Sztajnert" Paweł Sztajnert
ul. Familijna 12, 93-494 Łódź
telefon: 0*42 684 69 59

ZPHU OMEGA, Jacek Jędrzejewski
ul. Stawowa 42D, 46-060 Nowa Kuźnia k/Prószkowa (woj. opolskie)
tel.: 0 603 102 392
e-mail; jedrzejewskijacek@wp.pl

Adaptacja Samochodów dla Inwalidów Henryk Centała
ul. Dmowskiego 113, 60-124 Poznań
telefon: 0*61 866 28 62, 0*61 862-48-17

"AUTOPOL-SERWIS" specjalistyczny warsztat samochodów inwalidzkich inż. Krzysztof Zalewski
81-868 Sopot, Aleja Niepodległości 754a,
tel.: 0*58 550 36 66; 0 602 311 963
e-mail: autopol-serwis@wp.pl
autopol-serwis@o2.pl
www.on.autocentrum.pl
www.on.prawojazdy.com.pl


Centrum Badawczo Rozwojowe Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych "Cebron"
ul. Borowskiego 2, Warszawa
telefon: 0*22 818 24 42 wew. 004

Efektor Sp. z o. o.
Biuro Handlowe
ul. Łopuszańska 36, 02-220 Warszawa
Tel./faks: 0*22 868 63 85
e-mail: efektor@plusnet.pl

Partner handlowy Fiat Auto Poland w programie AUTONOMY
Przedstawiciel handlowy włoskiej firmy GUIDOSIMPLEX (dostawca specjalistycznych urządzeń)

Oferta dotyczy wszystkich modeli samochodów marek: FIAT, ALFA ROMEO, LANCIA

Firma wykonuje:
• Adaptacje samochodów osobowych dla kierowców z dysfunkcją kończyn górnych oraz dolnych
• Przystosowanie pojazdów do przewożenia i transportu osób niepełnosprawnych

Zapewnia:
• Naprawy gwarancyjne oraz pogwarancyjne eksploatowanych samochodów
• Konsultacje techniczne, testy próbne, porady eksploatacyjne

Konsultanci Handlowi:
Robert Politowski 0 603 937 007
Krzysztof Marciniak 0 601 623 279

Konsultanci Techniczni
Kazimierz Migoń 0 601 219 710
Krzysztof Zaborowski 0 601 166 650

Dostępne zestawy urządzeń:

Urządzenia dla osób z dysfunkcją lewej nogi:
• Automatyczne sterowanie sprzęgłem
• Elektroniczne sterowanie sprzęgłem

Urządzenia dla osób z dysfunkcją prawej nogi:
• Obręcz mechanizmu przyspieszenia (mechanicznego) umieszczona pod kierownicą i dźwignia hamulca głównego
• Obręcz mechanizmu przyspieszenia (elektroniczna) umieszczona pod kierownicą i dźwignia hamulca głównego
• Dźwignia hamulca głównego + przemienny pedał przyspieszenia
• Dźwignia hamulca głównego
• Przemienny pedał przyspieszenia

Urządzenia dla osób z dysfunkcją obu nóg:
• Automatyczne sterowanie sprzęgłem, obręcz mechanizmu przyspieszenia (mechaniczna) umieszczona pod kierownicą i dźwignia hamulca głównego
• Automatyczne sterowanie sprzęgłem, obręcz mechanizmu przyspieszenia (elektroniczna) umieszczona pod kierownicą i dźwignia hamulca głównego
• Elektroniczne sterowanie sprzęgłem, obręcz mechanizmu przyspieszenia (elektroniczna) umieszczona pod kierownicą i dźwignia hamulca głównego

Urządzenie dla osób z dysfunkcją prawej lub lewej ręki:
• Ręczny lewarek zmiany biegów
• Lewarek kierownicy - gałka
• Pilot sterowania na kierownicy na podczerwień

Auto Elektronik Konstanty Kucharczyk
ul. Kołodziejska 17, 51-514 Wrocław
telefon: 0*71 346 67 69, 0601 754 218

PPHU Car-Pol Łyś Stanisław
ul. Partyzantów 78, 22-400 Zamość
telefon: 084 627 17 92
kom.: 0602 855 714
www.car-pol.com.pl
Morcinek Kaczyce 1-9 Polonia Bytom
Bramka dla Morcinka: Zbigniew Huczała (karny)

Morcinek Kaczyce: Zbigniew Huczała (46 Tomasz Niedziołka) - Sebastian Nogły (46 Robert Lapczyk), Grzegorz Śmieja, Krzysztof Sojka (46 Krystian Kuśnierz), Petr Paloch, Wojciech Kubaczka (69 Marcin Niebisz), Łukasz Kwiczala (46 Łukasz Chlebek), Spiczka, Skóraś, Roman Żyła (66 Marcel Adamek), Kamil Adamek (69 Robert Martinček).

Polonia Bytom: Rafał Jarzombek - Adrian Chomiuk, Anderson, Mateusz Kamiński (46 Radoslav Kráľ), Adrian Klepczyński (46 Hubert Jaromin), Jarosław Piątkowski (46 Janusz Wolański), Wojciech Mróz, Mariusz Mężyk, Kamil Zalewski, Artur Rozmus, Grzegorz Bochenek (46 Robert Wojsyk).

Przebywająca na zgrupowaniu w Cieszynie Polonia Bytom pokonała w sparingu Morcinka Kaczyce występującego w bielskiej lidze okręgowej 9-1 (2-1).

5 lipca 2008, 11:00 - Kuźnia Raciborska
Rozwój Katowice 0-4 Kmita Zabierzów
Piotr Bagnicki 30, Dariusz Zawadzki 59, Wojciech Krauze 75, Dariusz Gawęcki 88

Rozwój Katowice: Marek Kolonko (46 Łukasz Glazder) - Maciej Tora (46 Sebastian Bubrowski), Przemysław Gałecki (46 Marcin Polarz), Adrian Kozieł (46 Adam Bosowski), Marcin Łoboda (46 Sebastian Kiszel) - Tomasz Waniek (46 Dawid Adamczyk), Dawid Colik (46 Patryk Ducki), Robert Magaczewski (46 Piotr Stach), Michał Brzozowski (46 Jacek Jarnot) - Kohut (46 Krzysztof Buffi), Zalewski (46 Grzegorz Oberaj).


W meczu sparingowym pierwszoligowy Kmita Zabierzów pokonał trzecioligowy Rozwój Katowice 4-0 (1-0).
NA DZIEŃ PRZED ROZPOCZĘCIEM RUNDY WIOSENNEJ:

Przychodzą: Pape Samba Ba (P - Górnik Polkowice), Piotr Bajdziak (P - brak klubu), Filipe (O - brak klubu), Jakub Grodzki (O - MKS Kluczbork), Marcin Józefowicz (N - GAS Anagénnissi Ártas), Andrew Konopelsky (P - Łódzki KS), Marcin Pontus (N - GKS Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój)), Mariusz Stępień (N - Rodło Opole), Rafał Wodniok (P - Pelikan Łowicz)

Odchodzą: Piotr Bajera (N - Zawisza Bydgoszcz), Artur Błażejewski (P - Odra Wodzisław Śląski), Tomasz Feliksiak (N - Znicz Pruszków), Krzysztof Janicki (O - ŁKS Łomża), Łukasz Kubik (P - Polonia Słubice), Wojciech Marcinkiewicz (O - Warta Poznań), Tomasz Nakielski (O - Arka Nowa Sól), Grzegorz Paciorek (P - Skalnik Gracze), Krzysztof Zalewski (O - Ruch Wysokie Mazowieckie)
Wisła Płock 5-1 Zdrój Ciechocinek
Paweł Sobczak (trzy), Adam Dylewski, Łukasz Adamski (k) - Roman Maciejak 77

Wisła Płock: Robert Binkowski - Maksymilian Rogalski, Damian Pracki (46 Krzysztof Kretkowski), Krzysztof Strugarek, Paweł Bojaruniec - Adam Dylewski, Tomasz Łuba, Dariusz Zawadzki, Łukasz Adamski, Damian Staniszewski (46 Adrian Mierzejewski) - Paweł Sobczak.



Zdrój Ciechocinek: Leszek Zalewski - Łukasz Sikorski, Andrzej Chmielecki, Krzysztof Mordziński, Szymon Smerdel - Krzysztof Maciaszek, Aleksandar Atanacković, Roman Maciejak, Marcin Majchrzak - Dawid Żłobiński, Mateusz Dobek. Grali także: Hubert Trocikowski, Piotr Nawrocki, Jarosław Oczachowski, Maciej Kołacz, Mateusz Janczyszyn, Artur Miły.
ŁKS Łomża 0-0 Ruch Wysokie Mazowieckie


ŁKS Łomża: Pavol Pronaj (60 Michał Chachuła) - Cezary Stefańczyk (46 Paweł Galiński), Paweł Jurgielewicz (60 Mikołaj Skórnicki), Krzysztof Janicki (46 Dominik Szachnowicz), Nerijus Šulcas - Sebastian Kęska, Paweł Sędrowski (46 Artur Łazar), Arkadiusz Dereżyński (60 Piotr Ogrodowicz), Adrian Citko (46 Mariusz Siara) - Tomasz Bzdęga, Georgi Biżew (46 Daniel Gołębiewski).



Ruch Wysokie Mazowieckie: Artur Holewiński (70 Daniel Iwanowski) - Adrian Bartkiewicz, Przemysław Kołłątaj, Krzysztof Zalewski - Tomasz Kułkiewicz, Robert Styranowski, Łukasz Jegliński, Michał Kachniarz (46 Piotr Faszczewski, 70 Tomasz Jakuszewski), Arkadiusz Żaglewski, Wojciech Kobeszko (46 Michał Popławski), Dzidosław Żuberek. Grał także: Przemysław Porowski.



sędziował: Hubert Siejewicz (Białystok).
widzów: 100.
13 lutego 2008, 13:45 - Pruszków (stadion MOS)
Znicz Pruszków 2-1 Ruch Wysokie Mazowieckie
Tomasz Piotrowski 53, Daniel Kokosiński 56 - Łukasz Jegliński 13


Znicz Pruszków: Paweł Pazdan (46 Adrian Bieniek) - Maciej Rybaczuk, Tomasz Piotrowski, Jefferson (46 Daniel Kokosiński), Rafał Zaborowski (46 Igor Lewczuk) - Dawid Florian (46 Robert Łoszakiewicz), Łukasz Grzeszczyk, Maciej Machalski (28 Marcin Rackiewicz), Mikołaj Rybaczuk (35 Michał Herman) - Tomasz Feliksiak (46 Paweł Zawistowski), Adrian Paluchowski (79 Kamil Kowalski).

Ruch Wysokie Mazowieckie: Artur Holewiński - Grzegorz Jóźwiak, Przemysław Kołłątaj, Emil Pracz - Piotr Binkiewicz (46 Piotr Faszczewski), Krzysztof Zalewski (71 Michał Kachniarz), Łukasz Jegliński (46 Adrian Bartkiewicz), Arkadiusz Żaglewski (90 Michał Popławski), Tomasz Kułkiewicz - Robert Styranowski (46 Wojciech Kobeszko), Dzidosław Żuberek (62 Tomasz Jakuszewski).

widzów: 50.
Krzysztof Zalewski oraz Adrian Citko od poniedziałku trenują z ekipą ŁKS-u Łomża.
Jagiellonia Białystok - Supraślanka Supraśl 3:0

W rozgrywanym dzisiaj spotkaniu sparingowym Jagiellonia pokonała Supraślankę Supraśl 3-0.
Bramki zdobyli: Jarecki, Wasiluk oraz Mościński.

Oto składy oby drużyn:

Jagiellonia (I połowa):
Kudrycki - Nawotczyński, Kałużny, Everton, Łatka - Dzienis, Markiewicz, Kwiek, Jarecki, Sokołowski - Sotirovic

Jagiellonia (II połowa):
Semez - Stankiewicz, Napierała, Jefferson, Mójta (64.Janik) - Renusz, Sołdecki, Marczak, Wasiluk - Truszkowski, Mościński

Supraślanka:
Wałuszko - T.Tupalski, Andrzejewski, Nawrocki, Drągowski, Bernatowicz, Waluk, A.Citko, K.Zalewski, Czykier, Kujawski.
Zagrali też: Bołtuć, Michalewicz, Gęgotek, Wyszyński, Głowicki, Lange, Grzegorczyk, Aleksiejczuk i Talecki.

300, najbardziej stęsknionych za piłką widzów było świadkiem przeciętnego widowiska. Piłkarze Jagiellonii, wyraźnie zmęczeni trudnym obozem przygotowawczym w Kętrzynie nie przeprowadzili zbyt wielu ciekawych akcji. Ich przewaga w tym meczu była dość spora, a niski wynik uzyskany na IV-ligowcem jest przede wszystkim spowodowany tym, że ekipa Supraślanki przez całe niemalże 90 minut kurczowo trzymała się własnej połowy, broniąc dostępu do swej bramki. W pierwszej połowie szczególnie wyróżniał się Łukasz Nawotczyński, który zadziwiał naprawdę groźnymi rajdami. Gdy dodamy do tego dobrą grę Mariusza Dzienisa, to właśnie prawa flanka Jagi w tym meczu siała największe spustoszenie w szeregach obronnych drużyny z Supraśla. Po przerwie zobaczyliśmy w akcji zupełnie inną jedenastkę piłkarzy w żółto-czerwonych koszulkach, wśród których zdecydowanie wyróżniał się Michał Renusz. Imponował wszystkim kibicom szybkością, zadziornością oraz świetnym wyszkoleniem technicznym.
Oto skrót najważniejszych momentów z tego test-meczu:
14 min. - W doskonałej sytuacji w naszym polu karnym, oko w oko z Kudryckim znalazł się znany doskonale i mile wspominany przez kibiców Jagi Krzysztof Zalewski, jednak jego kąśliwy strzał wybronił nasz bramkarz
19 min. - Efektowna, dwójkowa akcja Nawotczyńskiego z Dzienisem, zakończona strzałem "Białego", sparowanym na rzut rożny przez Wałuszko. Po chwili niecelnie głową uderza Kałużny
23 min. - Kolejne ofensywne wejście Nawotczyńskiego, jednak jego strzał niecelny
27 min. - Dobre uderzenie z rzutu wolnego Czykiera broni pewnie Kudrycki
29 min. - Dokładne dośrodkowanie Dzienisa wprost na głowę Jareckiego, jednak strzał niecelny
30 min. - Kolejna widowiskowa akcja Dzienisa, jednak jego strzał z bardzo ostrego kąta przechodzi wzdłuż linii bramkowej
31 min. - Vuk zasypuje "uprzejmościami" sędziego liniowego, za co otrzymuje żółty kartonik
32 min. - Poirytowany Sotirovic postanawia ostro nacisnąć obrońców Supraślanki, jednemu z nich zabiera piłkę, dogrywa do Jareckiego, a ten pewnym strzałem daje prowadzenie w tym meczu Jadze
40 min. - Szybka i składna akcja IV-ligowców, zakończona jednak mocno niecelnym uderzeniem
42 min. - Vuk w swoim stylu dobrze się zastawia w polu karnym rywali, bezradny obrońca ściąga go do "parteru" i sędzia wskazuje na "wapno"
43 min. - Bardzo nonszalancki i niecelny strzał Sotirovica z rzutu karnego
45 min. - Kolejne dobre dośrodkowanie Dzienisa z prawego skrzydła, jednak Sokołowski uderza z 6. metra ponad bramką rywali i pierwsza połowa spotkania kończy się skromnym 1:0 dla Jagiellonii.
63 min. - 18 minut ziewania i Sołdecki przeprowadza szybką akcję, prostopadłym podaniem znakomicie obsługuje Wasiluka, ten "kładzie" bramkarza z Supraśla i podwyższa wynik na 2:0
66 min. - Udana interwencja Semeza po kąśliwym strzale jednego z graczy Supraślanki
78 min. - Semez piąstkuje piłkę na rzut rożny po uderzeniu rywala z rzutu wolnego
79 min. - Truszkowski trafia w słupek, odbita piłka wpada wprost pod nogi Mościnskiego, który przy pomocy poprzeczki ustala wynik spotkania na 3:0 dla Jagiellonii.

W najbliższą sobotę, 26 stycznia o godz.13.00, również na boisku MOSP-u nasza drużyna rozegra kolejne spotkanie sparingowe. Przeciwnikiem będzie tym razem III-ligowy zespół z naszego regionu - Wigry Suwałki. Już dziś zapraszamy wszystkich kibiców do obejrzenia naszych ulubieńców właśnie w tym spotkaniu.
Przymiarki transferowe:
Przychodzą: Piotr Adamczyk (N - Skalnik Gracze), Pape Samba Ba (P - Górnik Polkowice) , Arkadiusz Dereżyński (P - Mieszko Gniezno), Łukasz Duduć (O - Arka Nowa Sól), Michał Glanowski (P - MKS Kluczbork), Dawid Hoderko (N - Sokół Aleksandrów Łódzki), Tomasz Jaworski (N - Pogoń Świebodzin), Marcin Pontus (N - GKS Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój)), Marcin Rogowski (P - Górnik Łęczna), Mariusz Solecki (N - Mazowsze Grójec), Tadeusz Tyc (N - Mieszko Gniezno), Andrzej Tychowski (O - Drøbak-Frogn IL), Rafał Wodniok (P - Pelikan Łowicz), Ilja Zítka (O - Fotbal Třinec), Łukasz Komar (Włókniarz Konstantynów Łódzki)

Odchodzą: Artur Błażejewski (P - Odra Wodzisław Śląski), Ugochukwu Michael Enyinnaya (N - ?), Tomasz Feliksiak (N - ?), Krzysztof Janicki (O - ?), Łukasz Kubik (P - ?), Wojciech Marcinkiewicz (O - ?), Madrin Piegzik (O - ?), Marcel Surowiak (P - Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski), Krzysztof Zalewski (O - ?)
Przychodzą: Piotr Adamczyk (N - Skalnik Gracze), Pape Samba Ba (P - Górnik Polkowice), Arkadiusz Dereżyński (P - Mieszko Gniezno), Łukasz Duduć (O - Arka Nowa Sól), Michał Glanowski (P - MKS Kluczbork), Dawid Hoderko (N - Sokół Aleksandrów Łódzki), Tomasz Jaworski (N - Pogoń Świebodzin), Marcin Pontus (N - GKS Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój)) , Marcin Rogowski (P - Górnik Łęczna), Mariusz Solecki (N - Mazowsze Grójec) , Tadeusz Tyc (N - Mieszko Gniezno), Andrzej Tychowski (O - Drøbak-Frogn IL) , Rafał Wodniok (P - Pelikan Łowicz), Ilja Zítka (O - Fotbal Třinec), Łukasz Komar (Włókniarz Konstantynów Łódzki)

Odchodzą: Artur Błażejewski (P - Odra Wodzisław Śląski), Tomasz Copik (P - Lechia Gdańsk, Wisła Płock, ?), Ugochukwu Michael Enyinnaya (N - ?), Tomasz Feliksiak (N - ?), Krzysztof Janicki (O - ?), Łukasz Kubik (P - ?), [/b]Wojciech Marcinkiewicz[/b] (O - ?), Madrin Piegzik (O - ?), Marcel Surowiak (P - Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski), Krzysztof Zalewski (O - ?)
Odra Opole 2-1 Silesius Kotórz Mały
Tadeusz Tyc 39, Marcin Pontus 61 - Maciej Miga 80

Odra Opole: Łukasz Komar (41 Kamil Telecki) - Łukasz Duduć, Arkadiusz Dereżyński, Błażej Karasiak (41 Krzysztof Zalewski), Wojciech Marcinkiewicz, Tomasz Jaworski, Tadeusz Tyc, Grzegorz Paciorek, Madrin Piegzik (41 Łukasz Kubik), Marcin Pontus, Marcin Adamczyk.

Silesius Kotórz Mały: Piotr Panek - Krzysztof Zgardziński, Jarosław Stykała, Jordan Krężlewski, Mariusz Ozimek, Radosław Nowosielski, Marek Owsiak, Mateusz Pęchra, Maciej Miga, Bogusław Borowiec. W drugiej połowie grali także: Stych, Paweł Panek, Skrzypczyk, Ułamek.

widzów: 150.

Na dzień dzisiejszy:

Prezes: Guido Vreuls NED (od 12 października 2006)
Trener: Witold Mroziewski (od 1 grudnia 2006), Andrzej Prawda (od 23 października 2007)

Przychodzą (przymiarki): Marcin Adamczyk (P - MKS Kluczbork), Michał Glanowski (P - MKS Kluczbork), Dawid Hoderko (N - Sokół Aleksandrów Łódzki), Marcin Lachowski (N - LZS Leśnica), Marcin Pontus (N - GKS Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój)), Marcin Rogowski (P - Górnik Łęczna), Waldemar Sobota (P - MKS Kluczbork), Rafał Wodniok (P - Pelikan Łowicz), Ilja Zítka (O - Fotbal Třinec).

Odchodzą (przymiarki): Artur Błażejewski (P - ?), Tomasz Copik (P - ?), Ugochukwu Michael Enyinnaya (N - ?), Marcin Feć (B - ?), Tomasz Feliksiak (N - ?), Krzysztof Janicki (O - ?), Łukasz Kubik (P - ?), Wojciech Marcinkiewicz (O - ?), Tomasz Nakielski (O - ?), Madrin Piegzik (O - ?), Marcel Surowiak (P - Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski), Krzysztof Zalewski (O - ?).
W obecnej sytuacji on będzie bardzo dobrych ruchem, a głównie trzeba patrzeć na dobro Oderki. On odkupi swoje winy, że tak powiem głównie dobrą grą.

A to pewne potwierdzone newsy:

Tomasz Feliksiak - zdecydował się odejść - odejdzie.
Tomasz Nakielski, Łukasz Kubik, Krzysztof Zalewski - drodzy piłkarze, a zawiedli.
Ugo i Madrin Piegzik - zrobili wrażenie na pewnym wysłanniku z Holandii (1 liga) i jest nimi zainteresowany.
Marcin Feć i Artur Błażejewski - koniec kontraktów, walka o przedłużenie.
Stal Stalowa Wola 1-0 Odra Opole
Abel Salami 2

Stal: Tomasz Wietecha - Krzysztof Trela, Zoltán Gergely Géczy, Jacek Maciorowski, Krystian Lebioda, Jaromir Wieprzęć, Janusz Iwanicki (89 Sebastian Kęska), Tadeusz Krawiec, Longinus Ifeanyi Uwakwe (83 Jakub Ławecki), Przemysław Pałkus (68 Prejuce Nakoulma), Abel Salami.

Odra: Marcin Feć - Łukasz Ganowicz, Tomasz Copik, Marek Tracz, Tomasz Feliksiak, Łukasz Kubik, Krzysztof Janicki (37 Wojciech Marcinkiewicz), Artur Błażejewski (80 Grzegorz Paciorek), Marcel Surowiak, Krzysztof Zalewski, Madrin Piegzik.

żółte kartki: Marcin Feć, Wojciech Marcinkiewicz.

czerwona kartka: Abel Salami (45. minuta, Stal, za faul bez piłki).

sędziował: Dariusz Giejsztorewicz (Suwałki).
Moje autografy :

1. Ala Boratyn x2
2. Natasza Urbańska
3. Jolanta Fraszyńska
4. Krzysztof Ibisz
5. Doda x2
6. Joanna Liszowska (na zdjeciu i na kartce )
7. Ewa Ziętek
8. Kasia Skrzynecka
9. Mandaryna
10. Majka Jeżowska
11. Kinga Rusin x2
12. Kabaret OT.TO
13. Kasia Cichopek x2
14. Marcin Hakiel
15. Izabella Miko
16. Wiold Pyrkosz
17. Ivan Komarenko
18. Tatiana Okupnik x2
19. Agata Młynarska ( zdjecie i na kartce )
20. Irena Jarocka
21. Olga Borys
22. Wojciech Majchrzak
23. Lucyna Malec
24. Paweł Ciałkosz
25. Marta Nieradkiewicz
26. Adam Ferency
27. Artur Barciś
28. Agnieszka Rylik
29. Reni Jusis x2
30. Szymon Wydra
31. Beata Kozidrak
32. Aleksandra Wożniak
33. Agnieszka Włodarczyk
34. Joanna Koroniewska
35. Anna Dymna
36. Queens
37. Jurek Owsiak
38. Robert Rozmus
39. Hania Stach
40. Kiliański
41. Barcia Golec
42. Grażyna Brodzińska
43. Justyna Steczkowska
44. Irek Bieleninik
45. Teresa Lipowska
46. Wojtek Medyński
47. Aldona Orman
48. Sarah Michael Gellar (PP)
49. Marysia Sadowska
50. Lauren Graham (PP)
51. Feel
52. Kasia Zielińska x2
53. Zalewski
54. Vox
55. Ewa Wachowicz
56. Drew Barrymore (PP) x3
57. Małgosia Kożuchowska
58. Aneta Zając x2
59. Mikołaj Krawczyk
60. Asia Jabłczyńska
61. Jennifer Aniston
62. Małgorzata Pieńkowska
63. Patrycja Kazadi
64. Edyta Herbuś
65. Kasia Sowińska
66. Marek Siudym
67. Piotr Polk
68. Krzysztof Respondek
69. Daria Widawska
70. Bracia Cugowscy
71. Paolo Cozza & Alpini
72. Jessica Biel (PP)
73. Kate Moss (PP)
74. Bil Stiller (PP)
75. Rood Stewart ( PP )
76. Piotr Adamczyk
77. Ania Guzik x2
78. Angelika Piechowiak
79. Tomek Kammel
80. Łzy
81. Angelina Jolie (PP) x2
82. Gosia Andrzejewicz x7
83. Ed Harris (PP)
84. Hally Berry (PP)
85. Nicolas Cage (PP)
86. Natalia Lesz
87.Marieta Żukowska x5
88. Izabella Miko
89. Agnieszka Dygant
90. Tomasz Kot
91. Emilka Stachurska
92. Kasia Ankudowicz
MUZYKA:

Krzysztof Zalewski
Kaja Paschalska
Reni Jusis
Isis Gee
Renata Przemyk
Katie Melua
Przemysław Branny
Adam Sztaba
Sumptuastic
Janusz Radek
Jacek Januszewicz
Krzysztof Kiljański
Kobranocka
Majka Jeżowska
Beata Kozidrak
Anna Wyszkoni
Adam Konkol
Piotr Kupicha (FEEL)
Piotr Cugowski
Doniu
Blog 27 (Ala Boratyn i Tola Szlagowska)
Gosia Andrzejewicz
Ryszard Rynkowski
Grzegorz Turnau
Ewelina Flinta
Małgorzata Ostrowska
Grammatik
Golec uOrkiestra
Pan Duże Pe
Norah Jones (PP)
Mezo
Kasia Wilk
Patrycja Markowska
zespoł Łzy
zespół RH+
Hania Stach
zespół Myslovitz
Alicja Boratyn
zespół Muchy
Maciej Miecznikowski (Leszcze)
Natalia Lesz
zespół Hunter
James Blunt (PP)
Ewa Farna
Dorota Miśkiewicz
zespół Leszcze
Doda
zespół Kashmir
Olek Klepacz (Formacja Nieżywych Schabuff)
zespół Raz Dwa Trzy
Anna Dąbrowska

FILM:
Joanna Jabłczyńska
Krystyna Janda
Olga Bończyk
Cezary Żak
Włodzimierz Matuszak
Katarzyna Cichopek (i Marcin Hakiel)
Artur Barciś
Tatiana Kołodziejska
Justyna Szafran
Emma Watson (PP)
Janek Jankowski
Magdalena Wójcik
Ewa Błaszczyk
Jerzy Bończak
Piotr Machalica
Rowan Atkinson (PP)
Tyra Banks (PP)
Bonnie Wright
Robbie Coltrane (PP)
Daniel Radcliffe (PP)
Karolina Nowakowska
Johnny Depp (AP)
Andrzej Chyra
Magdalena Cielecka
Anna Dymna
Marcin Bosak
Izabella Miko
Bogdan Kalus
Artur Chamski
Magda Walach
Marcin Kobierski
Katarzyna Zielińska
Anna Guzik
Monika Mrozowska
Aneta Todorczuk-Perchuć

INNE:
Agata Młynarska (PP)
Maciej Orłoś
Kabaret ELITA
Grupa MoCarta
Artur Łata
Tomasz Kammel
Ewa Wachowicz
Kate Moss (PP)
Beata Ostrowicka
Marta Fox
Paulo Coelho
Hanna Gronkiewicz-Waltz
Anna Popek
Jerzy Owsiak
Kinga Rusin
Trinny Woodall
Susannah Constantine
Elizabeth Duda

Skromnie, ale ja się dopiero rozkręcam
TINA TURNER
MADONNA
DREW BARRYMORE
BEN STILLER
JENNIFER ANISTON
SARAH MICHELLE GELLAR
EVANESCENCE
SYLVER
INGRID
KATE RYAN
LUTRICIA MCNEAL
SEPTEMBER
NATALIA KUKULSKA
ZDZISLAWA SOSNICKA
STEFFEN MÓLLER
EWA SONNET
RENATA DABKOWSKA
KRYSTYNA JANDA
MATEUSZ DAMIECKI
KYLIE MINOGUE
DANNI MINOGUE
IVAN KOMARENKO
TATIANA OKUPNIK
KINGA PREIS
RENI JUSIS
KRZYSZTOF IBISZ
MARIUSZ SABINIEWICZ
ADAM KONKOL
MICHAL WISNIEWSKI
ANIA SWIATCZAK
BEATA KOZIDRAK
ILONA FELICJANSKA
KAYAH
BARTEK WRONA
IWONA WEGROWSKA
MACIEJ ZAKOSCIELNY
AGNIESZKA FRYKOWSKA
EWA SKIBINSKA
ANNA WYSZKONI
GRAZYNA TORBICKA
MUNIEK STASZCZYK
KOMBII
GABRIELA KOWNACKA
DOMINIKA FIGURSKA
SARAH CONNOR
MARYLA RODOWICZ
ALDONA ORMAN
JOANNA KORONIEWSKA
ANGELINA JOLIE
CINDY CRAWFORD
EDYTA GEPPERT
MACIEJ I KASIA DOWBOR
ROBERT GONERA
DOMINIKA OSTALOWSKA
OLGA BONCZYK
ARTUR BARCIS
CONRADO MORENO
ANNA POWIERZA
LENA KIPER
KRYSTYNA FELDMAN
NICHYA
ANNA DYMNA
VARIUS MANX
EDYTA GORNIAK
ANN WINSBORN
KASIA BUJAKIEWICZ
MANDARYNA
DODA
KATARZYNA SKRZYNECKA
KASIA KLICH
PATRYCJA MARKOWSKA
ANNA SENIUK
MAJA OSTASZEWSKA
MAJA KOMOROWSKA
ANDRZEJ GRABOWSKI
JOASIA JABLCZYNSKA
QUEENS
AGNIESZKA PEREPECZKO
NATASZA URBANSKA
BOGDAN SMOLEN
MALGORZATA OSTROWSKA
MAGDA MODRA
DANZEL
MARIAN OPANIA
MARIOLA BOJARSKA-FERENC
WILLIAM WHARTON
FRIENDS
UCZESTNICY WSZYSTKICH EDYCJI "BARU"
KASIA KOWALSKA
ANITA LIPNICKA
HALINA KUNICKA
UCZESTNICY 1 EDYCJI BIG BROTHERA
JUSTYNA MAJKOWSKA
MAGDA FEMME
PAWEL DELAG
HANNA BANASZAK
TOMASZ KUCHAR
ROBERT KORZENIOWSKI
TOMASZ LIPIEC
BRACIA CUGOWSCY
KRZYSZTOF KRAWCZYK
TOMASZ STOCKINGER
EWA KUKLINSKA
HALINA MLYNKOVA
AGA WLODARCZYK
JOANNA ZOLKOWSKA
DOROTA SEGDA
SLAWOMIR ORZECHOWSKI
ALEKSANDER KWASNIEWSKI
EWELINA FLINTA
JERZY BONCZAK
DANUTA STENKA
PRZEMEK SALETA
KAJA KRUSZYNSKA
PIOTR ZELT
KRZYSIEK ZALEWSKI
HUBERT URBANSKI
DE MONO
NORBI
KAROL STRASBURGER
IREK BIELENINIK
ALA JANOSZ
JERZY POLOMSKI
MALGORZTA ROZNIATOWSKA
RENATA PRZEMYK
JAN PESZEK
ANI MRU MRU
H.A GUCWINSCY
MARIA LIKTORAS
MICHAL BAJOR
KRZYSZTOF BANASZYK
JAN WIECZORKOWSKI
SLAWOMIR PACEK
JACEK KAWALEC
ZBIGNIEW LESIEN
HALINA SKOCZYNSKA
ANDRZEJ LEPPER
BUDKA SUFLERA
JOANNA KOZLOWSKA
JANUSZ TYLMAN
SLAWA PRZYBYLSKA
MARCIN DANIEC
DOROTA STALINSKA
IRENA JAROCKA
GOLEC uORKIESTRA
MICHAL ZEBROWSKI
MARIA SEWERYN


To jest czesc mojej listy z czasem uzupelnie ja do konca

Dodane po 49 minutach:

Kolejna czesc mojej kolekcji:

EWA PACULA
SASHA STRUNIN
PRZEMYSLAW BABIARZ
GABRIEL FLESZAR
JUTTA KLEINSCHMIDT
IWONA KUBICZ
MICHAEL PANKNIN
MONIKA KRZYWKOWSKA
MARTINA KARLOVA
WOJTEK MEDYNSKI
JAN MATYJASZKIEWICZ
TOMASZ RACZEK
DAVID BECKHAM
SISTARS
LORA SZAFRAN
KUBA WIECZOREK
ZBIGNIEW GORNY
GRZEGORZ KOMENDAREK
DANIELA POPLAWSKA
MACIEJ KOWALEWSKI
CZESLAW LANG
WIKTOR ZBOROWSKI
PAULINA CHYLEWSKA
MAGDA RZEMEK
ANIA MIKON
PASCAL
THE RASMUS
ANDRZEJ ROSIEWICZ
OZZY OSBOURNE
KELLY OSBOURNE
IWONA GUZOWSKA
JACEK LAGWA
JOLANTA FAJKOWSKA
MIETEK SZCZESNIAK
MATEUSZ KUSZNIEREWICZ
RAFAL KROLIKOWSKI
BIG CYC
MACIEJ KURZAJEWSKI
KAZIMIERA UTRATA
PATRYCJA SZCZEPANOWSKA
ANNA POPEK
MICHAL LESIEN
EWA LORSKA
AGATA MLYNARSKA
KARD.STANISLAW DZIWISZ
KATARZYNA NOSOWSKA
INFERNAL
JOLANTA KWAŚNIEWSKA
CARMEN ELECTRA
IDA CORR
MACIEJ MIECZNIKOWSKI
NICHOLAS CAGE
HALLE BERRY
JANE FONDA
EWA BŁASZCZYK
DAMAE OF FRAGMA
IZABELLA MIKO
AGNIESZKA CHYLIŃSKA



jeszcze autografy DJ'i:
*Kyau & Albert
*Alex M.O.R.P.H
*Sander Van Doorn
*4 Strings
*Blank & Jones
*Ronski Speed
*Marcel Woods
*John O'Callaghan
*Tiddey
*Paul Van Dyk

Zapraszam do komentowania:)
SPRZEDAM LUB WYMIENIĘ:

ZDJĘCIA Z AUTOGRAFAMI:
Artur Orzech
Maciej Orłoś
Kinga Rusin
Sarah Wayne Callies
Katarzyna Figura
Grażyna Wolszczak
Kasia Glinka
Aleksandra Krzywańska-Klejnowska
Szymon Kołecki
Edyta Jungowska
Aleksandra Woźniak
Katarzyna Chrzanowska
Halina Kunicka
Oleg Savkin
Adrianna Kawecka (YCD 3)
Kaye Styles
Danny
Ryszard Rynkowski
Maria Szabłowska
Dorota Miśkiewicz
Tatiana Okupnik
Natasza Urbańska
Łukasz Zagrobelny
Beata Kozidrak
Kasia Cerekwicka
Adam Nowak (Raz Dwa Trzy)
Andrzej Krzywy (De Mono)
Dj Silver (East Clubbers)
Maciej Miecznikowski
Paweł Stasiak
Wojciech Gąssowski
Ich Troje
Robert Gawliński
Joanna Słowińska
Andrzej Dziubek (De Press)
Natalia Lesz
Piotr Kupicha (Feel)
Grzegorz Skawiński (Kombii)
Olek Klepacz (FNS)
Natalia Kukulska
Doda
Agnieszka Staroń
Lura
Janusz Radek
Ivan Mladek
Ivo Pesak
Tarja Turunen
Mariusz Pudzianowski
Maggie Smith
Kasia Maciąg
Ivan Komarenko
Izabella Miko
Marta Żmuda Trzebiatowska
Grzegorz Turnau i Andrzej Sikorowski
Gabriel Piotrowski i Paulina Jaksim (YCD3)
Wiola, Ada, Gabriel, Michał, Marcin, Paulina, Iza (YCD3)

ULOTKI Z AUTOGRAFAMI:
Grażyna Wolszczak
Magdalena Cielecka
Joshua Leonard
Jan Englert
Krystyna Janda

POCZTÓWKI Z AUTOGRAFAMI:
Lura
Mateusz Kusznierewicz
Łukasz Piszczek
Sebastian Przyrowski
Marcin Lubiejewski
Tomasz Kiełbowicz
Krystyna Pałka
Igor Janik
Roman Kosecki
Anja Rucker
Werner Gunthor
Rainer Schonfelder
Blanka Vlasic
Franziska van Almsick
John Forsythe
Maciej Płażyński
Tomek Jachimek
Nathan Deakes
Yared Shegumo
Anna Ksok
Robert Korzeniowski
Małgorzata Pskit
Mandaryna
Dariusz Popiela
Jakub Janda

KARTONIKI Z AUTOGRAFAMI:
Beata Pawlikowska
Bożena Dykiel
Krzysztof Piasecki
Stanisław Szelc
Stefan Niesiołowski
Augustin Eggurola
Waldemar Ochnia
Tomasz Raczek
Marek Jurek
Andrzej Lepper
Stephen Goldblatt
Julia Pietrucha
Anna Dereszowska
Anna Korcz
Marcin Troński
Kinga Rusin
Ewa Kasprzyk
Anna Guzik
Zbigniew Zamachowski
Kasia Maciąg
Leszek Blanik
Renata Mauer-Różańska
Garou
Kasia Nosowska
Anna Szarmach
Lora Szafran
Piotr Rubik
Anna Józefina Lubieniecka
Krzysztof Zalewski
Grzegorz Wilk
Jolanta Pieńkowska
Natalia Przybysz
Robert Rozmus
Bartek Jędrzejak
Przemysław Saleta
Wojciech Brzozowski
Władysław Bartoszewski
Agnieszka Staroń
Ja dopiero zaczęłam więc prosze o wyrozumiałość

FILM:
Emilia Krakowska
Artur Barciś
Grażyna Wolszczak
Bonnie Wright
Emma Watson
Daniel Radcliffe
Cezary Żak
Piotr Machalica
Justyna Szafran
Tatiana Kołodziejska
Kaja Paschalska
Jerzy Bończak
Magda Wójcik
Gosia Kożuchowska
Ewa Błaszczyk
Krystyna Janda
Robbie Coltrane
Olga Bończyk
Kasia Cichopek
Rowan Atkinson

MUZYKA:
Katie Melua
Krzysztof Kiljański
Krzysiek Zalewski
Patrycja Markowska
Ryszard Rynkowski
Grzegorz Turnau
Kaja Paschalska
Ewelina Flinta
Pan Duże Pe
Grammatik
Małgorzata Ostrowska
Golec u Orkiestra
Doniu
Blog27
Gosia Andrzejewicz
Mezo
Kasia Wilk
Beata Kozidrak
Majka Jeżowska
Kobranocka
Piotr Cugowski
Norah Jones
Reni Jusis
Sumtuastic
Renata Przemyk

INNE:
Kabaret Elita
Tomasz Kammel
Ewa Wachowicz
Grupa MoCarta
Maciej Orłoś
Marcin Hakiel

Mam pytanie, czy w związku z dużym zainteresowaniem jest szansa na wznowienie nakładu książki "Halinów dawniej Skruda"?
Pozdrawiam


Szansa zawsze jest, ale chcieliśmy aby książka ukazała się poprawiana i uzupełniona, dlatego też powtórnie mamy gorącą prośbę do wszystkich mieszkańców naszej gminy, aby wspomogli nas w jej tworzeniu. To znaczy, jeśli ktoś z Państwa chciały podzielić się historią swojej rodziny, miejscowości, ciekawymi zdjęciami chętnie wykorzystamy je w tworzeniu nowych rozdziałów historii naszej gminy.
Jak do tej pory ,.. ale nadal mamy nadzieję, że wszystko się skończy pozytywnie.

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z:
Ewą Dziumak, Marią Raciborską w Zespole Szkół w Halinowie
Urszulą Zalewską, Krzysztofem Zalewskim w Szkole Podstawowej w Cisiu.

Pozdrawiam Krzysztof Zalewski
Dzień dobry

W tym dniu radosnym, oczekiwanym,
gdzie gasną spory, goją się rany
życzę Wam zdrowia, życzę miłości,
szczerości duszy, zapachu ciasta,
przyjaźni, która jak miłość wzrasta,
kochanej twarzy, co rano budzi,
i wokół pełno życzliwych ludzi.

Życzy Krzysztof Zalewski – wszystkim forumowiczom.

20 grudnia w Domu Kultury w Halinowie odbyło się spotkanie autorów książki z osobami, które udostępniły swoje wspomnienia i zdjęcia. Fragmenty książki czytała Pani Anna Seniuk. Było miło i sympatycznie, większość uczestników była zadowolona z powstania tej publikacji.
W czasie spotkania wiele osób mówiło o swoich odczuciach i powracających wspomnieniach, gratulowali autorom. Autorki Ewa Dziumak i Maria Raciborska podziękowały osobom, które zechciały udostępnić swoje pamiątki rodzinne i wspomnienia. Wydawca Pan Stanisław Roszkowski dziękował bezinteresownym ludziom (E Dziumak, M Raciborska, K Zalewski) za pozytywne myślenie i zarażanie innych historią naszej małej ojczyzny. Podobnie mówili Pani Maria Widerszal – Bazyl (wnuczka właściciela dworku w Długiej Kościelnej), Pan Henryk Świtkowski, Pan Jerzy Janicki, Pan Michałowicz, Pan Andrzej Konowrocki, Pan Hubert Królikowski i oczywiście ks. Andrzej Kamiński, który wielokrotnie nas wspierał w wielu działaniach na rzecz tutejszej społeczności.

Wtedy też zrodził się pomysł wydania drugiej edycji książki rozszerzonej i poprawionej. Jeśli nie zabraknie zapału i Państwa pomocy w zbieraniu materiałów, pisaniu tekstów to mam nadzieję, że drugie wydanie się kiedyś ukaże.

Do współpracy zapraszają Ewa Dziumak, Maria Raciborska, Krzysztof Zalewski.

Przejrzałem na szybko książkę i nie powiem spodobała mi się, zobaczymy jak treść, ale oprawa, papier, zdjęcia - naprawdę dobra robota. Z tym że w danym egzemplarzu około 20 stron było wklejonych do góry nogami....

Jest mi bardzo miło, że książka się podoba zarówno pod względem treści jak i wykonania.
Odwrócone składki to rzadkość, robią to tylko ludzie. Proponuję pojawić się u nas w drukarni lub podać adres, a uszkodzony egzemplarz wymienimy na nowy.

Krzysztof Zalewski
tel. 022 760 41 64
W naszej gminie wydarzyło się coś fantastycznego.

Oto dwie nauczycielki Ewa Dziumak oraz Maria Raciborska wymarzyły sobie, że napiszą historię Halinowa widzianą oczami jej mieszkańców. Później dołączył do nich Krzysztof Zalewski, który zajął się wszystkimi sprawami technicznymi, w tym opracowaniem graficznym. W cały projekt zostało zaangażowanych dziesiątki osób, które użyczyły to co jest najcenniejsze – cząstki samych siebie oddając do dyspozycji pamiątki, rodzinne fotografie. Kiedy zobaczyłem co się dzieje – przyłączyłem się i ja, współwłaściciel drukarni w Kazimierzowie.

Każda zaangażowanych w projekt osób robiła to zupełnie bezinteresownie, rezygnując z honorariów. Większość właścicieli placówek handlowych, pośredników rezygnują obecnie ze swojej marży handlowej deklarując przekazanie jej na szkolne cele. Dokłada też swoją cegiełkę i drukarnia w Kazimierzowie zatrudniająca obecnie ponad sto osób. W samych założeniach, przy pełnej sprzedaży, kalkulacja przewiduje jedynie zwrot kosztów. Z całą pewnością książka "nigdy się nie zwróci".

Dla mnie osobiście album ten jest ważny z dwóch przyczyn.
Dzisiaj wszyscy poszukujemy swoich korzeni. Chcemy utożsamiać się ze swoją „małą ojczyzną”, miejscem, gdzie rodzą się, a następnie wychowują nasze dzieci i wnuki, wybudowanym domem, parkiem, gdzie można iść na spacer, czy domem modlitwy, gdzie można znaleźć wyciszenie. Tego wszystkiego, tej świadomości własnego miejsca i czasu, tego co jest trwale i niezniszczalne dotychczas nam w Halinowie brakowało. Nasze miasto nazywane sypialnią stolicy nie umożliwiało nam tworzenie więzi międzyludzkich. Jesteśmy obok siebie, ale jakbyśmy się nie znali. Na przystankach, w sklepach przemykają pojedyncze jednostki, których tak naprawdę niewiele łączy.
Książka ta może sprawić, że nie jesteśmy już tacy sami.
Lubię otaczać się osobami myślącymi pozytywnie. Staram się pracować z ludźmi szukającymi rozwiązań a nie wrogów. A dlaczego, bo wszyscy oni przekazują mi cząstkę tej swojej dobrej energii. Moja babcia radziła mi, aby trzymać się ludzi pozytywnie nastawionych do świata, bo tylko oni mogą nas pociągnąć za sobą do góry, a odsuwać od siebie ciągle narzekających nieudaczników, bo oni zawsze ściągają wszystko i wszystkich do dołu czyli z a d o ł o w u j ą. Nie pytaj się więc, co gmina dla Ciebie zrobiła – parafrazując zdanie jednego z prezydentów USA – spytaj się siebie, co sam zrobiłeś dla naszej gminy?
Przy realizacji tego projektu poznałem całą masę ludzi dobrej woli.
Jest to dla mnie bezcenne.

Jesteśmy tuż przed ważnym wydarzeniem w gminie – referendum. Niech każdy w swoim sumieniu odpowie sobie na pytanie, co sam dobrego zrobił dla swojej małej ojczyzny. Pytanie to dotyczy wszystkich bez wyjątku.

Wydawca: Wydawnictwo Zagroda, sp.j. Joanna i Stanisław Roszkowscy, Kazimierów, ul Zastawie 12, 05-074 Halinów. Tel. (22) 760 41 67 - dystrybucja.
Druk: Zakłady Graficzne Taurus, Stanisław Roszkowski sp. Z o.o.
Autorzy: Ewa Dziumak, Maria Raciborska
Opracowanie graficzno techniczne: Krzysztof Zalewski
Nakład: 1.000 egzemplarzy
Cena: hurtowa – 20 zł, detaliczna – 29 zł.

pozdrawiam
Stanisław Roszkowski
Z okazji nadchodzacej nowej ligi publikuje wyniki starej. Szacowne Gremium w skladzie: Lech Wiktor Piotrowski, LWP, Lech W. Piotrowski i L. W. Piotrowski dlugo deliberowalo nad tym, kto byl wystarczajaco usluzny aby zasluzyc na miejsce na tej liscie, a takze, czyjez to zaslugi wobec Szacownego Gremium byly wieksze niz czyjes inne. Suma sumarum podaje wyniki "o ile sie nie dziabnalem" ligi marcowej:

1. Piotr Rogalski - 10 pt
2. Jacek Lipinski - 8 pt
3. Antoniusz Maximus / Marek Krysztofik - 6 pt
5. Wierzbowski (chyba Maciej?) - 4 pt
6. Sasza - 3pt
7. Alicja - 2 pt
8. Krzysztof Zalewski - 1 pt

zwyciezcom Szacowne Gremium serdecznie gratuluje i prosi o pilne wplacenie kolejnych rat zaslug na konto. W przeciwnym razie Szacowne Germium moze w przyszlosci nie byc juz tak laskawe.
II Turniej (17.12.2008)

1. Lech Wiktor Piotrowski - 10 pkt
2. Michał Gronowski - 8 pkt
3. Arkadiusz Wojdat / Krzysztof Zalewski - 6 pkt
5. Mateusz Wierzbowski - 4 pkt
6. p. Komorowicz - 3 pkt
7. Maciej Wierzbowski - 2 pkt
8. Aleksandra Woźniak - 1 pkt

Poniewaz nie jestem upowazniony do pisanie w temacie "WARSZAWSKA LIGA KENDO - II Edycja", wyniki wklejam tutaj:

1. Lech Wiktor Piotrowski - 10 pkt
2. Michał Gronowski - 8 pkt
3. Arkadiusz Wojdat / Krzysztof Zalewski - 6 pkt
5. Mateusz Wierzbowski - 4 pkt
6. p. Komorowicz - 3 pkt
7. Maciej Wierzbowski - 2 pkt
8. Aleksandra Woźniak - 1 pkt

Mam nadzieje, ze wszystko dobrze, z pomoca Krzysztofa "Miszcza" Zalewskiego, policzylismy


Juz teraz każdy jest, chodziło o to żeby nie zaśmiecać tamtego tematu.
Gratulacje. Jakby nie patrzeć, prowadzisz Lechu w generalnej
Poniewaz nie jestem upowazniony do pisanie w temacie "WARSZAWSKA LIGA KENDO - II Edycja", wyniki wklejam tutaj:

1. Lech Wiktor Piotrowski - 10 pkt
2. Michał Gronowski - 8 pkt
3. Arkadiusz Wojdat / Krzysztof Zalewski - 6 pkt
5. Mateusz Wierzbowski - 4 pkt
6. p. Komorowicz - 3 pkt
7. Maciej Wierzbowski - 2 pkt
8. Aleksandra Woźniak - 1 pkt

Mam nadzieje, ze wszystko dobrze, z pomoca Krzysztofa "Miszcza" Zalewskiego, policzylismy

1. Piotr Rogalski - 10 pkt
2. Michał Gronowski - 8 pkt
3. Krzysztof Zalewski - 6 pkt
4. Mateusz Wierzbowski - 5pkt



Chyba, że tego nie liczymy (jak było proponowane wcześniej, chociaż szkodaby było).
To kiedy następna?
Turniej "0" (29.10.2008)

1. Piotr Rogalski - 10 pkt
2. Michał Gronowski - 8 pkt
3. Krzysztof Zalewski - 6 pkt
4. Mateusz Wierzbowski - 5pkt
5. Arek Wojdat - 4 pkt
6. Lech Wiktor Piotrowski - 3 pkt

1. Borys Uchański 10p
2. Jacek Lipiński 8p
3. Arek Wojdat/ Grzegorz Czyż 6p
5. Aleksy Uchański 4p
6. Anna Betley 3p
7. Krzysztof Swiniarski 2p
8. Maciek Wierzbowski 1p
Kantosho:Krzysztof Zalewski
Gratki!

jak nie "ś" to zbedne "i". a myslalem ze po tylu latah gapienia mi sie w zekken powinniscie zapamietac SWINARSKI. gratki dla wszystkich uczestniczacych i zwyciezcow oczywiscie.
1) ANNA BETLEY -31p
2) BORYS UCHAŃSKI - 29 pkt
3) KRZYSZTOF SWINARSKI - 28 pkt
4) PIOTR ROGALSKI - 27 pkt/ JACEK LIPIŃSKI 27t
5) GRZEGORZ CZYŻ - 19 pkt
6) MARIUSZ WIAL - 18 pkt
7) ARKADIUSZ WOJDAT - 17 pkt
MARCIN STACHURA - 9 pkt
9) MATEUSZ WIERZBOWSKI/KRZYSZTOF BOSAK - 8 pkt
10) ALEKSY UCHAŃSKI - 5 pkt
11) BARTłOMIEJ DIAK - 4 pkt
12) KRZYSZTOF ZALEWSKI - 3 pkt
13) PAWEŁ ALTHAMER/MACIEJ MORYC - 2 pkt
14) Maciek Wierzbowski -1p

Poprawnie?Proszę skorygować!
1. Borys Uchański 10p
2. Jacek Lipiński 8p
3. Arek Wojdat/ Grzegorz Czyż 6p
5. Aleksy Uchański 4p
6. Anna Betley 3p
7. Krzysztof Swinarski 2p
8. Maciek Wierzbowski 1p
Kantosho:Krzysztof Zalewski
Gratki!
VI [29.04.2008]

1. Borys Uchański 10p
2. Jacek Lipiński 8p
3. Arek Wojdat/ Grzegorz Czyż 6p
5. Aleksy Uchański 4p
6. Anna Betley 3p
7. Krzysztof Swinarski 2p
8. Maciek Wierzbowski 1p
Kantosho:Krzysztof Zalewski


KRZYSZTOF ZALEWSKI 3p
ALEKSY UCHAŃSKI 1p


Oj Arek, a gdzie Paweł Althamer? Czyli twoje informacje też są nieprwdziwe .

Już jest wszystko poprawione, zapraszam do wątku z wynikami (można tam znaleźć np: datę kolejnej ligi )
Nie wierzcie oficjalnym źródłom,
klasyfikacja generalna wygląda następująco:
PIOTR ROGALSKI 24p
KRZYSZTOF SWINARSKI 22p
ANNA BETLEY, BORYS UCHAŃSKI, MARIUSZ WIAL 18p
GRZEGORZ CZYŻ, JACEK LIPIŃSKI 13p
ARKADIUSZ WOJDAT 11p
MARCIN STACHURA 9p
MATEUSZ WIERZBOWSKI 8p
KRZYSZTOF ZALEWSKI 3p
PAWEŁ ALTHAMER 2p
ALEKSY UCHAŃSKI 1p


Bobi: racja pomyliłem się już poprawiłem
III Turniej [05-02-2008]

1 miejsce: Mariusz Wial - 10 pkt
2 miejsce: Grzegorz Czyż - 8 pkt
3 miejsce: Piotr Rogalski / Arek Wojdat - 6 pkt
5 miejsce: Anna Betley - 4 pkt
6 miejsce: Krzysztof Zalewski - 3 pkt
7 miejsce: Borys Uchański - 2 pkt
8 miejsce: Aleksy Uchański - 1 pkt
Piotr Cetnarowicz, Krzysztof Zalewski i Mariusz Stępień to kolejni nowi piłkarze, którzy będą występować w Odrze Opole w przyszłym sezonie.

Cetnarowicz to 34-letni napastnik, mierzący 192 centymetry wzrostu, ma za sobą występy w ekstraklasie polskiej (Dyskobolia Grodzisk Wlkp., KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Świt Nowy Dwór Mazowiecki) i ukraińskiej (Krywbas Krzywy Róg), a także w II lidze (m.in. Górnik Łęczna, Ceramika Opoczno, Podbeskidzie Bielsko-Biała i Lechia Gdańsk, skąd trafił do Opola).

- Nie wymaga on większej rekomendacji. To napastnik, który strzela średnio 10-15 bramek na sezon ...
Zakładam temat bo domyślam się, że gracie w tą grę.
Piszcie swoje osiągnięcia


Zacząłem grać Jagiellonią.

Transfery
Przed rozpoczęciem 1 sezonu kupiłem moim zdaniem najlepszego lewego obrońcę w lidze (oczywiście w FM'ie) - Marcina Jeziornego z Polkowic za 50 tys. zł.
Do linii ataku doszedł Krzysztof Ulatowski ze Śląska za 240 tys. zł i skład miałem skompletowany.
http://img215.imageshack.us/img215/4233/transfery8os.th.jpgSkład
Grałem 4-4-2 i skład w 1 sezonie wyglądał następująco:
W bramce Olszewski.
Na prawej obronie grał Przemysław Kulig, w środku Nawotczyński z Zalewskim, na lewej Jeziorny.
W pomocy od prawej Łukasz Kubik, w środku Dariusz Łatka z Remigiuszem Sobocińskim, na lewej Paweł Sobolewski.
W ataku Pawlak z Ulatowskim.


Taktyka
4-4-2.
Boczni obrońcy strzałki lekko do góry.
Boczni pomocnicy strzałki do samej góry.
Jeden środkowy pomocnik strzałka w górę, drugi w bok.
Polecenia dla drużyny:
Gra na snajpera, krycie strefowe, odbiór piłki agresywny, pressing, szybkie tempo, ofensywne nastawienie.
http://img210.imageshack.us/img210/1676/taktyka1xd.th.jpghttp://img209.imageshack.us/img209/7145/2l7an.th.jpghttp://img214.imageshack.us/img214/2509/pp9ng.th.jpghttp://img211.imageshack.us/img211/8278/ulatowski1nr.th.jpghttp://img223.imageshack.us/img223/3973/pawlak0kn.th.jpghttp://img224.imageshack.us/img224/176/tabela1ligi4yd.th.jp ...
Pozwolę się nie zgodzić Staszku w jednym punkcie. Mam mieszane uczucia co do tego, czy organizacje pozarządowe przezywają kryzys. Wszystko zależy od tego, jakich spotyka się ludzi na swojej drodze. Poniżej wklejam tekst, który opublikowałem na forum mojej małej ojczyzny czyli gminy Halinowa. Uważam, że ludzie, którzy tam się skrzyknęli dla realizacji określonego celu tez stworzyli nieformalny "jednorazowy" związek. Mam wielką satysfakcję, że mogłem w tym związku uczestniczyć.

W naszej gminie wydarzyło się coś fantastycznego.

Oto dwie nauczycielki Ewa Dziumak oraz Maria Raciborska wymarzyły sobie, że napiszą historię Halinowa widzianą oczami jej mieszkańców. Później dołączył do nich Krzysztof Zalewski, który zajął się wszystkimi sprawami technicznymi, w tym opracowaniem graficznym. W cały projekt zostało zaangażowanych dziesiątki osób, które użyczyły to co jest najcenniejsze – cząstki samych siebie oddając do dyspozycji pamiątki, rodzinne fotografie. Kiedy zobaczyłem co się dzieje – przyłączyłem się i ja, współwłaściciel drukarni w Kazimierzowie.

Każda zaangażowanych w projekt osób robiła to zupełnie bezinteresownie, rezygnując z honorariów. Większość właścicieli placówek handlowych, pośredników rezygnują obecnie ze swojej marży handlowej deklarując przekazanie jej na szkolne cele. Dokłada też swoją cegiełkę i drukarnia w Kazimierzowie zatrudniająca obecnie ponad sto osób. W samych założeniach, przy pełnej sprzedaży, kalkulacja przewiduje jedynie zwrot kosztów. Z całą pewnością książka "nigdy się nie zwróci".

Dla mnie osobiście album ten jest ważny z dwóch przyczyn.
Dzisiaj wszyscy poszukujemy swoich korzeni. Chcemy utożsamiać się ze swoją „małą ojczyzną”, miejscem, gdzie rodzą się, a następnie wychowują nasze dzieci i wnuki, wybudowanym domem, parkiem, gdzie można iść na spacer, czy domem modlitwy, gdzie można znaleźć wyciszenie. Tego wszystkiego, tej świadomości własnego miejsca i czasu, tego co jest trwale i niezniszczalne dotychczas nam w Halinowie brakowało. Nasze miasto nazywane sypialnią stolicy nie umożliwiało nam tworzenie więzi międzyludzkich. Jesteśmy obok siebie, ale jakbyśmy się nie znali. Na przystankach, w sklepach przemykają pojedyncze jednostki, których tak naprawdę niewiele łączy.
Książka ta może sprawić, że nie jesteśmy już tacy sami.
Lubię otaczać się osobami myślącymi pozytywnie. Staram się pracować z ludźmi szukającymi rozwiązań a nie wrogów. A dlaczego, bo wszyscy oni przekazują mi cząstkę tej swojej dobrej energii. Moja babcia radziła mi, aby trzymać się ludzi pozytywnie nastawionych do świata, bo tylko oni mogą nas pociągnąć za sobą do góry, a odsuwać od siebie ciągle narzekających nieudaczników, bo oni zawsze ściągają wszystko i wszystkich do dołu czyli z a d o ł o w u j ą. Nie pytaj się więc, co gmina dla Ciebie zrobiła – parafrazując zdanie jednego z prezydentów USA – spytaj się siebie, co sam zrobiłeś dla naszej gminy?
Przy realizacji tego projektu poznałem całą masę ludzi dobrej woli.
Jest to dla mnie bezcenne.

O ile wiem, Staszku, to ty też wiele dajesz miejscowości, w której mieszkasz. Pomagasz miejscowej straży pożarnej. Przypomnę też, że to właśnie Staszek wykorzystując swoje prywatne kontakty, pomógł naszemu Stowarzyszeniu Czubatka Polska i "wycyganił" 4.500 zł dotacji na wyjazd do Bottrop.
Niestety większość członków jakiejkolwiek organizacji czy związku, w tym wszystkich zrzeszonych w PZHGRiDI jest nastawiano do swoich organizacji bardzo konsumpcyjnie. Mają pretensje o wszystko, tylko niewiele z siebie sami dają.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • piotrrucki.htw.pl

  • © wojtekstoltny design by e-nordstrom