krzysztof smolinski
wojtekstoltny

Gdyby tak ogarnąć pamięcią wszystkich znanych i mniej znanych piłkarzy Gwardii Koszalin można by zestawić naprawdę całkiem niezłe "jedenastki". Ale trzeba pamiętać, że jedna część tych lepszych zawodników KSG grała w latach 80-tych, druga natomiast w dekadzie lat 90-tych.
Na pewno do czołówki należy zaliczyć Mirosława Okońskiego, jednego z najlepszych polskich techników w historii rodzimego futbolu, który na wyżyny wspiął się grając w Lechu, Legii, ponownie w KKS, a później zachwycał swym talentem w Bundeslidze w Hamburger SV, a następnie w greckim AEK Ateny. W podobnym okresie nieźle radził sobie inny wychowanek Naszego Klubu Piotr Rzepka, który swą dobrą grą w Bałtyku Gdynia zwrócił uwagę działaczy zabrskiego Górnika i tam też wylądował. Późnniej grał we Francji w Bastii i Ajaccio. Mało kto pamięta o takim zawodniku jak Mieczysław Kasperkiewicz, najpierw zawodnik Włókniarza Pabianice, a później Widzewa Łódź (podobno teraz całkiem nieźle radzi sobie jego syn). Znanym i cenionym Gwardzistą był Stefan Mila ojciec reprezentanta kraju Sebastiana. W kadrze Zagłębia Lubin, a później Miedzi Legnica znajdował się Dariusz Płaczkiewicz, wychowanek Wybrzeża Biesiekierz, który jednak na szerokie wody wypłynął z koszalińskiego klubu. Z Miedzią Legnica zdobył Puchar Polski, a grając z tą drużyną przeciwko AS Monaco w nie istniejącym już Pucharze Zdobywców Pucharów obronił nawet rzut karny wykonywany przez samego Jurgena Klismanna. Za dobrego piłkarza uchodził również Mirosław Trzeciak, były reprezentant Polski i zawodnik m.in. Lecha Poznań i hiszpańskiej Osasuny Pampeluna. Grał także w lidze szwajcarskiej. Pewnym obrońcą w pierwszoligowej drużynie Pogoni Szczecin był Janusz Makowski. W tym klubie nieco wcześniej czołowym zawodnikiem był Roman Klasa. Na przełomie lat80tych i 90-tych obrońcą Portowców został Janusz Studziński. Bardzo dobrze w barwach Lecha radził sobie Mariusz Niewiadomski. A wcześniej Ryszard Szpakowski.
Na arenie krajowej pokazalio się także tacy piłkarze jak: Arek Gosik (Wisła Płock), Grzegorz Lewandowski (Wisła K., Legia, z którą grał w Lidze Mistrzów, grał też w Osasunie Pampeluna, Polonii W-wa i Zagłębiu Lubin). Artur Bugaj to typowy obieżyświat, który miał okazję grać w wielu polskich klubach, m.in. Wiśle Kraków, Amice, Dyskobolii, a teraz jest piłkarzem Pogoni Szczecin. Ważnym ogniwem w szczecińskim zespole przez długi okres był Robert Dymkowski, który zaliczył też zagraniczny epizod grając w greckim PAOK Saloniki. Były trener gdyńskiej Arki Mirosław Dragan przez długi czas był graczem lubińskiego Zagłębia. Na boiskach pierwszej ligi znanym i dobrym piłkarzem był Mariusz Rosiak,a do pewnych ligowców zaliczał się Marcin Janus, który teraz broni barw Lechii Gdańsk. W pamięci niektórych kibiców zapisali się także Krzysztof Smoliński oraz Wojciech Polakowski.
Znanym w Gwardii był Grzesiu Kubiak, bardzo dobry zawodnik, który powinien zrobić karierę, ale nie dopisało szczęście. Przez jeden sezon w Gwardii występował wypożyczony z Szombierek Bytom Tadeusz Mirek, a wcześniej epizod na Fałata zaliczył inny znany ligowiec Janusz Gałuszka.
Wśród gwardyjskich fanów dużą popularnością cieszył się bramkarz Tomasz Jędrzejczyk. Wśród fanów KSG i nie tylko znani byli też: Szperlak Dariusz, Pastwa Adam, Waszczyk Robert, Zasada Tomasz, Kwapisz Piotr, Ignaszewski Marcin, któremu niestety nie powiodło się w Arce Gdynia, Żolik Robert. Ucichły ostatnio losy Jarosiewicza, którego kariera zapowiadała się całkiem nieźle i początkowo dobrze sobie radził w Polonii Warszawa.
Trudno też zapomnieć bramkarzy: Mirka Świrko, Cezarego Paprockiego i Gralewicza oraz piłkarzy z pola: Janusza Szcześniaka a także Andrzeja Dębowskiego, Waldka Czarneckiego i Jacka Mrozewskiego. Swoje tzw. 5 minut na krajowej arenie zaliczył Jarosław Chwastek grając w Pogoni Szczecin.
Wielu z tych piłkarzy było dobrych, ale nie do wszystkich los się uśmiechnął i w sumie w przeciągu 60 lat istnienia klubu tylko nieliczni zrobili godne kariery.


Sezon w Polsce czas zacząć!

1/4 finału pucharu ekstraklasy

Polonia Warszawa - Arka Gdynia
GKS Bełchatów - Legia Warszawa
Odra Wodzisław Śląski - Piast Gliwice
Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów

GKS Bełchatów - Legia Warszawa
Typ: under2,5 @ 1.66

Dziś pierwsze spotkanie w Bełchatowie pomiędzy GKS-em, a warszawską Legią. O okresie przygotowawczym, sparingach, transferach - szerzej będzie można napisać przed pierwszą w tym roku kolejką ekstraklasy, dlatego teraz przedstawię to w dużym skrócie. W GKS-ie sporo zmian. Przede wszystkim z funkcji trenera zrezygnował Paweł Janas (obecnie Widzew Łódź), którego zastąpił Rafał Ulatowski. Wzmocnień w klubie nie było. Pozyskanie ukraińskiego napastnika Ihora Myhałewskyjego z Hetmana Zamość, to chyba za mało, jak na piąty zespół naszej ligi. A kto odszedł? Tomasz Jarzębowski (do Legii) oraz Costly (do Birmingham), a to bez wątpienia kluczowe postacie wśród Bełchatowian, mimo iż reprezentant Hondurasu w ostatnim czasie nie prezentował zbyt wysokiej dyspozycji. W szeregach Legii dużo więcej zmian personalnych. Na Łazienkowską trafił wspomniany Jarzębowski, ale także obrońca bytomskiej Polonii Komorowski, Majkowski z Wisły Płock, Paluchowski ze Znicza, a także Ostrowski ze Śląska. Czy transfery te okażą się wzmocnieniem zespołu? Czas pokaże. Z klubem pożegnali się Arruabarrena (wrócił do Hiszpanii, wybitnie nieudany transfer), Édson, Smoliński oraz Vuković, ale cała trójka bardzo rzadko występowała na ligowych boiskach jesienią ubiegłego roku. Bez wątpienia największą stratą może okazać się brak Jakuba Wawrzyniaka, który przeszedł do Panathinaikosu. Co do dzisiejszego spotkania, z którego bezpośrednią relacje przeprowadzi stacja Polsat Sport. W Bełchatowie dziś bardzo zimno, temperatura poniżej zera (-4 °C), przelotny deszcz. To dość istotne informacje, mając na uwadze typ, który proponuję - under2,5. Kurs może i nie jest wysokich lotów, ale typ w moim odczuciu bardzo pewny. W Legii, jak podaje oficjalna strona klubu nie zobaczymy Takesure Chinyamy, a to pod nieobecność Bartłomieja Grzelaka (dłuższa przerwa w grze) jedyny napastnik, na którego trener Jan Urban będzie stawiał - tym razem odpocznie. Ofensywnych piłkarzy w stołecznej ekipie nie brakuje - Iwański, Radović, Rocki, czy Roger, ale nie ma przede wszystkim typowego napastnika, łowcy bramek. W GKS-ie nowy szkoleniowiec, więc rywalizacja o miejsce w wyjściowej 11 trwa. Do startu ekstraklasy pozostał tydzień (Legia zagra na Konwiktorskiej 6, GKS czeka mecz z Lechem), więc mecz PE będzie dobrym sprawdzianem. Ja jednak nie oczekiwałbym specjalnie ciekawego widowiska. Murawa niekoniecznie musi być świetnie przygotowana, choć mówi się, że wygląda całkiem dobrze. Biorąc pod uwagę, iż jest to dopiero pierwszy oficjalny mecz w tym roku dla obu drużyn, spodziewam się jeszcze mało składnej gry, gorszej skuteczności, a co za tym idzie - niewielkiej ilości bramek.

Kadra GKS-u Bełchatów

Bramkarze: Krzysztof Kozik, Łukasz Sapela

Obrońcy: Edward Cecot, Marcin Drzymont, Grzegorz Fonfara, Artur Marciniak, Dariusz Pietrasiak, Jacek Popek

Pomocnicy: Mateusz Cetnarski, Bartłomiej Chwalibogowski, Łukasz Garguła, Janusz Gol, Krzysztof Janus, Patryk Rachwał, Tomasz Wróbel,

Napastnicy: Paweł Adamiec, Janusz Dziedzic, Mariusz Ujek

gksbelchatow.com

Kadra Legii Warszawa

Bramkarze: Jan Mucha, Wojciech Skaba

Obrońcy: Inaki Astiz, Inaki Descarga, Tomasz Kiełbowicz, Marcin Komorowski, Pance Kumbev, Jakub Rzeźniczak, Wojciech Szala

Pomocnicy: Ariel Borysiuk, Martins Ekwueme, Maciej Iwański, Tomasz Jarzębowski, Miroslav Radović, Piotr Rocki, Roger, Maciej Rybus

Napastnik: Kamil Majkowski

legialive.pl || foto: legialive.pl


Na pewno nie wystąpią reprezentanci - Tomasz Jodłowiec, Vlade Lazarevski (Macedonia), Szasza Yunisoglu (Azerbejdżan) - oraz kontuzjowani - Krzysztof Gajtkowski, Filip Ivanovski, Radosław Majewski, Łukasz Skrzyński. - Są już zdrowi, ale oszczędzamy ich na Cracovię - przyznał Jacek Zieliński. Najprawdopodobniej szkoleniowiec Polonii postawi na najmocniejszy skład na dziś z najwyżej dwoma, trzema piłkarzami z zaplecza pierwszej drużyny. Z młodych zawodników w szerokiej kadrze znaleźli się: bramkarz Michał Gliwa, wychowankowie Polonii Damian Jaroń i Daniel Gołębiewski oraz powołany specjalnie na dzisiejszy mecz Bartosz Makowski i Michał Ciarkowski, którzy dołączył do drużyny latem z Groclinu.

Przypuszczalny skład Polonii: Michał Gliwa - Radek Mynarz, Krzysztof Bąk, Błażej Telichowski, Jarosław Lato - Piotr Piechniak, Łukasz Piątek, Piotr Świerczewski, Mariusz Zasada - Daniel Gołębiewski (Daniel Mąka), Jacek Kosmalski.|| dumastolicy.pl ||

Trener Jan Urban wyznaczył po dzisiejszym treningu osiemnastu piłkarzy, którzy jutro stawią czoła Polonii Warszawa, w rozgrywkach Pucharu Ekstraklasy.

Bramkarze: Kostantiantyn Mahnowskyj, Wojciech Skaba
Obrońcy: Tomasz Kiełbowicz, Wojciech Szala, Dickson Choto, Jakub Rzeźniczak, Piotr Bronowicki, Inaki Astiz
Pomocnicy: Piotr Giza, Martins Ekwueme, Marcin Smoliński, Maciej Rybus, Miroslav Radović, Maciej Iwański, Piotr Rocki
Napastnicy: Takesure Chinyama, Mikel Arruabarrena, Bartłomiej Grzelak


Szeregi gospodarzy dużo bardziej konkretne. Z legialive.pl "W składzie Legii nie zobaczymy kadrowiczów Muchy, Wawrzyniaka, Rogera i Borysiuka."

Kadra Legii przedstawia się dużo lepiej. Nie ma zawodników z ME, wszyscy obecni, to gracze z pierwszej drużyny. Można przypuszczać, że Urban chce dziś wygrać i to w dobrym stylu. Pytanie podstawowe - jak długo zagra m.in. Chinyama, Iwański, czy Radović i czy w ogóle. Moim zdaniem zagrają już w I połowie, czy 90 minut? Chyba nie, zresztą przekonamy się wieczorem.

Wnioski. Raz - derby Warszawy, może i bez klimatu, na co składa się ranga rozgrywek pe i obecna atmosfera na Łazienkowskiej, ale zawsze to pojedynek derbowy. Dwa - Legia w pierwszym meczu przy Konwiktorskiej pokazała naprawdę charakter, strzelając bramkę na dużym ciśnieniu w ostatnich minutach, więc tym bardziej u siebie powinna zagrać lepiej. Trzy - kadry obu ekip, tu zdecydowanie na korzyść Wojskowych. Cztery - osłabienia Polonii. Pięć - sytuacja w tabeli pe, Legia musi wygrać!

Tyle z mojej strony.
Transmisje meczu oczywiście przeprowadzi stacja Polsat Sport - początek, 20:10!
Polonia Warszawa vs Legia Warszawa

Typ: 1 @ 2.30 || over2,5 @ 2.05

Drugie derby stolicy w tym sezonie, tym razem w pucharze ekstraklasy.
Faworyta oczywiście nie ma, raz - szczególne spotkanie (choć po "przenosinach" całej paki "Groclinu" na Konwiktorską 6, derby "coś" straciły), dwa - mecz tylko pucharowy, bez większego znaczenia.
Cieszyć może fakt, iż trener Polonii - Jacek Zieliński bardzo poważnie traktuje ten pojedynek. Do dyspozycji ma wszystkich piłkarzy, którzy są zdrowi - każdy chce grać i nikt nie narzeka na trudy sezonu, bo to dopiero początek rozgrywek, a ponadto zawodników klubów ekstraklasy czeka dwutygodniowa przerwa, bo jak wiemy w najbliższy weekend odbędą się el. do MŚ w RPA. Dzisiaj w zespole Czarnych Koszul nie zagrają - Vlade Lazarevski i Sasza Yunisoglu (powołani do reprezentacji) oraz Michał Gliwa i Daniel Mąka (kadra młodzieżowa). W powodu kontuzji nie wystąpi Marek Sokołowski i tyle.
W kadrze na mecz znajdą się wszyscy zawodnicy, nawet ci, którzy ostatnio grali w meczu ligowym. Czy zagrają? Trudno powiedzieć (część tak), zapewne dużo będzie zależało od wydarzeń na boisku. Jeśli rezultat będzie korzystny, to może i zmian nie będzie. Szanse gry od pierwszych minut ma dostać Radosław Majdan, który będzie mógł się wykazać - to samo zadanie czeka obrońcę Skrzyńskiego, pomocników - Zasadę i Piątka, a także napastnika Gajtkowskiego.
Legia w rezerwowym składzie, bez kluczowych zawodników, szanse otrzymać mają gracze z młodej ekstraklasy, a także Hiszpanie, którzy nie byli wcześniej gotowi do gry na 100%. W składzie znaleźli się też tacy piłkarze, jak Kiełbowicz, Edson, Giza, Vuković, czy Rocki.
Przed rokiem zespół jeszcze Zbigniewa Drzymyła, wówczas Dyskobolia w PE spotkała się z Legią w fazie grupowej. W Grodzisku było 3-3, w Warszawie padł także remis, tyle że bezbramkowy. Obie drużyny później spotkały się w finale tych rozgrywek, Legioniści doznali porażki 1-4, a spotkanie zostało rozegrane w... Grodzisku Wlkp. Jak wiadomo, zdecydowana większość zawodników obecnej Polonii, to byli gracze KSD, więc liczę także na dużo bramek. Część z nich pewnie dziś nie zagra, a część tak i pojawią się w drugiej połowie.
Ciekawostka - "Ostatni raz przy Konwiktorskiej w derbach stolicy gospodarze wygrali 10 września 1950 roku (!), 2:1, po golach Mariana Łącza i Jerzego Szularza."
Kawał czasu, niespełna 58 lat. Dziś świetny moment, aby w końcu wygrać. Porównując kadry obu ekip, nieco większe szanse na triumf daje graczom Polonii, choć... wiadomo, derby - mecz PE. W tym roku przy Łazienkowskiej w ekstraklasie spotkanie zakończyło się remisem, 2-2. Mam nadzieje, że gracze Czarnych Koszul postarają się o zwycięstwo, wysokie zwycięstwo.

Mecz na Polsacie Sport!!

Przypuszczalny skład Polonii: Radosław Majdan - Radek Mynarz, Krzysztof Bąk, Łukasz Skrzyński, Błażej Telichowski - Michał Ciarkowski, Łukasz Piątek, Radosław Majewski, Mariusz Zasada - Jacek Kosmalski, Krzysztof Gajtkowski.

Kadra Legii na mecz Polonią:

bramkarze: Machnowski, Skaba
obrońcy: Bronowicki, Descarga, Kiełbowicz, Wysocki, Zbozień
pomocnicy: Edson, Ekwueme, Giza, Mikołajczak, Smoliński, Tito, Vuković
napastnicy: Arruabarena, Chałas, Rocki

Źródło informacji
Źródło informacji
Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź

Absencje w Widzewie:

Stefano Napoleoni, Łukasz Broź, Piotr Kuklis, Radosław Kursa, Łukasz Masłowski, Joseph Oshadogan, Sasha Bogunović, Grzegorz Piechna

Kadra Widzewa na mecz:

Widzew - Jakub Hładowczak, Bartosz Fabiniak, Tomasz Lisowski, Wojciech Jarmuż, Adrian Budka, M. Broź, Mack Bono, Sławomir Szeliga, Ugo Ukah, Robert Kłos, Mindaukas Panka, Piotr Stawarczyk, Łukasz Juszkiewicz, Douglas, Krzysztof Sokalski, Piotr Grzelczak, Łukasz Mierzejewski.

I teraz tak. Początkowo miałem w planach zagrać na awans, albo x2 w stronę Widzewa. Jednak jak zobaczyłem, że do Białego nie pojechali podstawowi piłkarze, odpuszczam, choć kurs 2.30 na awans ekipy z Łodzi mocno kusi. Nie ma w kadrze Bogunovića, a więc strzelca bramki w meczu z Cracovią (2:0 dla Widzewa). Nigdzie nie znalazłem kadry Jagi, jak ktoś ma - proszę wrzucić, bo gdy będzie podobna sytuacja co do gości, a więc brak kilku podstawowych zawodników - w takim razie warto zastanowić się na awansem przyjezdnych. Na razie się wstrzymuję, choć i tak pewnie ostatecznie zagram awans gości ;)

Sandecja Nowy Sącz II - Legia Warszawa

Coś na temat Sandecji:

"W zespole z Nowego Sącza mają zagrać faktycznie zawodnicy z drugiej drużyny. - Możemy dokooptować dwóch zawodników z pierwszej drużyny - powiedział Bachula." sportowefakty.pl

Absencje w Legii:

"Na jutrzejszy mecz zabiera więc najsilniejszy skład. Zabraknie w nim kontuzjowanego Wojciecha Szali, Sebsatiana Szałachowskiego, Piotra Bronowickiego, Dicksona Choto, Edsona oraz Takesure Chinyamy. Do meczowej osiemnastki załapał się za to gracz młodej Legii - Przemysław Wysocki." legialive.pl

Kadra Legii na mecz:

Jan Mucha, Wojciech Skaba, Błażej Augustyn, Inaki Astiz, Bartłomiej Grzelak, Jakub Wawrzyniak, Jakub Rzeźniczak, Tomasz Kiełbowicz, Roger, Marcin Smoliński, Aleksandar Vuković, Martins Ekwueme, Marcin Burkhardt, Piotr Giza, Przemysław Wysocki, Miroslav Radović, Kamil Grosicki, Maciej Korzym

W tym przypadku można sobie zadać pytanie, czy Legia po raz drugi odpadnie z Pucharu Polski na takim etapie. Sandecja II w 4 lidze gra fatalnie, ostatnie miejsce i nic nie zapowiada się na to, aby we wtorek mogli sprawić niespodziankę, choć... Stal Sanok rok temu też była skazywana na porażkę, a jednak się udało. Legia na pewno musi wyciągnąć odpowiednie wnioski z tamtego meczu, Urban zapowiada, że nie lekceważy rywali i trudno się z tym nie zgodzić. Legie czeka w piątek mecz z GKS'em Bełchatów, a więc niezwykle istotny pojedynek. Po kursie 1.10, czy w tych granicach - granie na wygraną ekipy ze stolicy po prostu jest śmieszne. Ja oczywiście odpuszczam.
32. kolejka II ligi

WYNIKI:

Widzew Łódź - Zawisza Bydgoszcz 2:0 (0:0)
Bramki: Piotr Stawarczyk (52), Jakub Wawrzyniak (90)
Żółte kartki: Bartosz Iwan, Kamil Kuzera, Piotr Stawarczyk - Robert Mioduszewski, Piotr Klepczarek, Żelijko Mrvaljević, Damian Staniszewski.
Sędzia: Tomasz Mikulski (Lublin). Widzów 10 000.

Ruch Chorzów - Piast Gliwice 5:0 (3:0)
Bramki: Wojciech Myszor (3-głową), Marcin Klaczka (42- karny), Mariusz Śrutwa (45), Grażvydas Mikulenas (80), Piotr Ćwielong (8 . Żółte kartki: Wojciech Myszor, Marcin Klaczka, Grażvydas Mikulenas - Mirosław Budka.
Czerwona kartka - Krzysztof Kozik (40) (Piast Gliwice)
Sędzia: Piotr Święs (Katowice). Widzów 4 000.

Lechia Gdańsk - Górnik Polkowice 3:2 (2:0)
Bramki: Karol Piątek (10), Krzysztof Brede (36-karny), Piotr Wiśniewski (60) - Kamil Wacławczyk (82), Wojciech Górski (90+2-karny).
Żółte kartki: Jakub Biskup - Wojciech Górski.
Sędzia: Artur Radziszewski (Warszawa). Widzów 3 500.

Zagłębie Sosnowiec - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1 (0:1)
Bramki: Janusz Wolański (6 , Tomasz Malinowski (81), Bartłomiej Chwalibogowski (90) - Mariusz Wysocki (40).
Żółte kartki: Jacek Paczkowski, Dawid Skrzypek - Krzysztof Smoliński, Maciej Rogalski, Arkadiusz Sojka, Piotr Kosiorowski, Jacek Berensztajn, Grzegorz Skwara.
Sędzia: Marcin Borski (Warszawa). Widzów 3 500.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:1)
Bramka: Tomasz Moskal (31).
Żółte kartki: Paweł Sobczak - Wojciech Kobeszko, Jacek Markiewicz.
Sędzia: Mariusz Trofimiec (Kielce). Widzów 2 000.

Finishparkiet Nowe Miasto Lub. - ŁKS Łódź 0:1 (0:1)
Bramka: Rafał Niżnik (33-karny).
Żółte kartki: Sławomir Święcki, Marcin Wincel, Piotr Bazler - Dariusz Kłus.
Czerwone kartki: Dariusz Kłus (59, za drugą żółtą), Łukasz Madej (90) - obaj ŁKS.
Sędzia: Robert Satla (Katowice). Widzów 600.

W nietypowych okolicznościach czerwoną kartkę zobaczył, już w doliczonym czasie gry, Łukasz Madej. Zawodnik ŁKS siedział wówczas na ławce rezerwowych i po jeden z akcji, nie zgadzając się z decyzją arbitra, wyraził w sposób niecenzuralny swoje niezadowolenie wobec sędziego technicznego spotkania. Ten przywołał głównego arbitra meczu, który, po konsultacji, ukarał Madeja czerwoną kartką.

Śląsk Wrocław - Świt Nowy Dwór Maz. 3:0 (1:0)
Bramki: Piotr Celeban (33-głową), Marek Kowal (63), Tomasz Kosztowniak (90).
Żółte kartki: Michał Mróz - Rafał Wodniok.
Sędzia: Piotr Wieczerzak (Kraków). Widzów 3 000.

W 89 minucie Rafał Naskręt (Śląsk) nie wykorzystał rzutu karnego.

HEKO Czermno - Szczakowianka Jaworzno 4:0 (3:0)
Bramki: Krzysztof Trela (36), Krystian Kanarski (39), Paweł Zawistowski (45), Marek Drozd (69).
Żółta kartka, HEKO Czermno: Adrian Sobczyński.
Sędzia: Tomasz Witkowski (Warszawa). Widzów 250.

Radomiak Radom - Polonia Bytom 2:0 (0:0)
Bramki: Artur Błażejewski (60), Maxwell Kalu (77).
Żółte kartki: Andrzej Bednarz - Artur Rozmus, Grzegorz Jurczyk.
Sędzia: Łukasz Bartosik (Kraków). Widzów 2 800.

Źródełko:
http://sport.onet.pl/1332446,wiadomosci.html
---------------------------------------------------------------

Tak wiec Stalo sie Widzew Awansował do Ekstraklasy z pozycji lidera...chociaz zostaly jeszcze 2 mecze do konca sezonu....
Licze rowniez ze wlasnie w tych kolejnych dwoch meczach ŁKS utrzyma przewage nad pozostalymi druzynami i rowniez awansuje...bo bardzo chce znowu zobaczyc Derby Łodzi w I lidze...
WIDZEW!!!!
Jak teraz nie zaczniemy wygrywać (przynajmniej 4-5 meczy z wszystkich 8 wiosennych) no to juz chyba na zawsze zostaniemy na dnie. Jestem jednak PEWIEN, ze jesli zdecydowana WIĘKSZOŚĆ z zapisanych w Dortomie będzie grała, to te 4-5 meczy się wygra. Podam aktualnie możliwie najlepszą jedenastkę, jaką posiada Dortom: Piotr Kwiatkowski (Adrian Maroński) - Przemek Walaszek, Piotr Różański, Dariusz Ratkowski (Krzysztof Skowroński), Wojciech Szymczak (Krzysztof Smoliński) - Krzysztof Magdziak, Tomasz Weber, Bartek Aranowski, Łukasz Wacławski (Karol Kłosiński) - Adam Twarogowski (Łukasz Łupina), Mirosław Jarosz

Ta jedenastka prawdopodobnie i tak nigdy nie zagra razem, ale mozliwe ze nazwiska w nawiasach godnie ją uzupełnią. Jesli kogoś pominąłem to sorki
Chcemy wygrać każdy mecz - mówi trener Legii Jan Urban. Ale do Chorzowa, by zagrać z Ruchem, zabiera skład eksperymentalny. Zabraknie połowy zespołu
Już w piątek Legia gra w lidze z Cracovią. Będzie to jeden z dwóch meczów rundy wiosennej, które jeszcze w tym roku zaplanowano rozegrać awansem. Dlatego trzeba rozsądnie gospodarować siłami graczy. Oprócz kontuzjowanych Inakiego Astiza, Błażeja Augustyna i Sebastiana Szałachowskiego, leczącego się w zamkniętym ośrodku Kamila Grosickiego oraz trzeciego bramkarza Macieja Gostomskiego wielu zawodników po prostu dostało wolne.

Na mecz nie jadą obaj Brazylijczycy Edson i Roger, kapitan zespołu Aleksandar Vuković (w tej roli zastąpi go Wojciech Szala), Jakub Rzeźniczak, Tomasz Kiełbowicz, Piotr Giza i Takesure Chinyama. Znalazło się natomiast aż siedmiu graczy z drugiego zespołu: Przemysław Rawa, Przemysław Wysocki (w tych rozgrywkach strzelił już ŁKS-owi gola dającego wygraną 1:0), Adam Frączczak, Damian Zbozień, Kamil Majkowski, Adrian Paluchowski i Maciej Rybus. Będzie też nieobecny ostatnio w kadrze drużyny Martins Ekwueme.

Rybus był już w Chorzowie w sobotę. Na Stadionie Śląskim rozegrał swoje pierwsze pięć minut w ekstraklasie. Do tego ponad tydzień wcześniej w ogóle zadebiutował w pierwszej drużynie, w Pucharze Ekstraklasy przeciwko Groclinowi. Teraz pod nieobecność prawoskrzydłowych Grosickiego i Miroslava Radovicia ma wielką szansę po raz pierwszy zagrać od pierwszej minuty.

Ruch liderujący w grupie A też nie zamierza wystawić wszystkich podstawowych graczy, takich jak np. Grażvydas Mikulenas. Dlatego bardzo prawdopodobne, że tak jak w pierwszym meczu tych drużyn w PE w Warszawie (0:0) od pierwszych minut wystąpi Tomasz Sokołowski. Wieloletni legionista mający obecnie 37 lat zwykle w tym sezonie jest rezerwowym.

W porannych zajęciach Legii nie brał udziału Jan Mucha, ale pojedzie z zespołem. Po sobotnim spotkaniu z Polonią Bytom wyruszył na Słowację załatwiać prywatne sprawy. Wrócił dopiero wczoraj po południu. - Wszystko ustaliłem z trenerami. Po powrocie przewidziano dla mnie indywidualny rozruch i regenerację - mówi Słowak, który i tak usiądzie na ławce rezerwowych. W meczach Pucharu Polski czy Pucharu Ekstraklasy miejsce między słupkami Legii zajmuje bowiem Wojciech Skaba.

Ruch Chorzów - LEGIA WARSZAWA. Wtorek, godz. 17.30 - ul. Cicha 6 w Chorzowie (transmisja w Polsat Sport). Ruch: Robert Mioduszewski - Jovan Ninković, Marcin Klaczka, Toni Golem, Michał Osiński - Pavol Balaz, Tomasz Sokołowski, Krzysztof Nykiel, Grzegorz Domżalski - Murilo Lilo, Łukasz Janoszka. Legia: Wojciech Skaba - Piotr Bronowicki, Wojciech Szala, Dickson Choto, Jakub Wawrzyniak - Maciej Rybus, Martins Ekwueme, Marcin Burkhardt, Marcin Smoliński - Bartłomiej Grzelak, Maciej Korzym.
› Bramkarze:

- › Piotr Lech

- › Marek Matuszek

- › Jakub Wierzchowski

› Obrońcy:

- › Dawid Bartos

- › Marcin Baszczyński

- › Mariusz Jendryczko

- › Mariusz Masternak

- › Maciej Mizia

- › Krzysztof Smoliński

- › Tomasz Szuflita

- › Marek Szyndrowski

- › Marek Wleciałowski

› Pomocnicy:

- › Robert Górski

- › Bartłomiej Jamróz

- › Mamia Jikia

- › Rafał Kwieciński

- › Michał Lorens

- › Marcin Molek

- › Sławomir Paluch

- › Jarosław Potok

- › Łukasz Surma

- › Rafał Szwed

- › Sergiusz Wiechowski

› Napastnicy:

- › Krzysztof Bizacki

- › Daniel Dubicki

- › Marcin Folga

- › Damian Gorawski

- › Kamil Loch

- › Tomasz Moskała

- › Piotr Włodarczyk

- › Mariusz Śrutwa




ku*** TAKI SKLAD MY MIELI ... CO JO BY DOL ZEBY WIEKSZOSC Z NICH ZAJS ZOBOCZYC NA CICHYJ W BARWACH RUCHU... :roll:
Niebiescy niestety polegli w Gdyni z tamtejszą Arką 2:0.
Strzelcy:

Ława 13'

Pilch 66'

Kartki:

Jelonkowski Bartos

Sobieraj Pokładowski

Ława

Składy:

Arka: Chamera - Woroniecki, Wojnecki, Kowalski, Sobieraj, Murawski, Piskuła, Sobieraj, Jelonkowski, PilchSarnecki 88', ŁawaUlanowski 77'.

Ruch: Nowak - Bizacki, Jarczyk, Bartos, Smarzyński, Błażejewski, Pokładowski, Mrózek, Toborek, Ćwielong, Śrutwa.
|źródło: www.Ruch.Chorzow.prv.pl |

Mecze 16 kolejki:

ŁKS Łódź - Widzew Łódź 2:2 (0:1)
Bramki: dla ŁKS - Rafał Niżnik dwie (49, 75-karny); dla Widzewa - Rafał Pawlak (23-karny), Jarosław Lato (59).

Żółte kartki: Bogusław Wyparło, Paweł Golański, Arkadiusz Mysona, Rafał Niżnik, Sławomir Słowiński (ŁKS), Boris Peskovic, Radosław Michalski, Jarosław Lato (Widzew).
Widzów 14 500.

GKS Bełchatów - Szczakowianka Jaworzno 1:0 (0:0)
Bramka: Jacek Popek (62).

Żółte kartki: Bartosz Hinc, Jacek Kuranty (GKS), Andrzej Bledzewski, Rafał Górak, Damian Seweryn, Tomasz Copik (Szczakowianka).
Widzów 3 000.

Górnik Polkowice - RKS Radomsko 3:1 (2:1)
Bramki: dla Górnika - Marcin Jeziorny dwie (6, 28), Marek Gancarczyk (85); dla Radomska - Jacek Berensztajn (27).

Żółte kartki: Krzysztof Smoliński, Marcin Jeziorny, Bartłomiej Majewski, Paweł Adamczyk (Górnik), Artur Kowalski, Andrzej Bednarz, Krzysztof Kukulski, Rafał Dopierała (Radomsko).
Czerwona kartka: Dopierała - 72 minuta za drugą żółtą.
Widzów 500.

MKS Mława - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:1 (0:0)
Bramka: Piotr Kosiorowski 58.
Żółte kartki: Krzysztof Butrym (Mława), Karol Bilski (Świt).
Widzów: 1800.

Korona Kielce - Radomiak Radom 2:1 (1:0)
Bramki: dla Korony - Arkadiusz Bilski (11), Przemysław Michalski (56-samobójcza); dla Radomiaka - Grzegorz Bonin (49).
Żółte kartki: Rafał Wójcik, Soares Hermes (Korona), Jacek Wysocki, Maciej Lesisz (Radomiak).
Widzów 4 000.

Piast Gliwice - Stasiak KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:3 (1:1)
Bramki: Piast - Janusz Bodzioch (23 - głową), dla Stasiak KSZO - Marcin Kaczmarek - 2 (55-karny), 90) i Grzegorz Podstawek (7).
Żółte kartki: Janusz Bodzioch, Paweł Gamla, Wojciech Kędziora (wszyscy Piast) oraz Marcin Kaczmarek i Arkadiusz Sojko (obaj KSZO).
Widzów: 100.

Kujawiak Włocławek - Jagiellonia Białystok 2:2 (1:1)
Bramki: dla Kujawiaka Hydrobudowa - Marcin Klatt dwie (15, 91); dla Jagiellonii - Wojciech Kobeszko (31) i Tomasz Pawlak (86).
Żółte kartki: Robert Gaca i Jarosław Białek (Kujawiak Hyrdobowa) oraz Przemysław Kulig, Tomasz Pawlak i Jacek Chańko (Jagiellonia).
Widzów 2 000.

Aktualna tabela: (06.11.2004r.)

lp. drużyna m z r p bramki pkt.
1. GKS Bełchatów 16 11 4 1 33:13 37
2. Arka Gdynia 16 9 4 3 23:13 31
3. Kujawiak Włocławek 16 8 6 2 22:13 30
4. Kolporter Korona Kielce 15 8 5 2 25:19 29
5. Widzew Łódź 16 7 6 3 17:14 27
6. Jagiellonia Białystok 16 6 6 4 23:15 24
7. Szczakowianka Jaworzno 16 6 4 6 22:15 22
8. Świt Nowy Dwór Maz. 16 6 4 6 15:12 22
9. Stasiak KSZO Ostrowiec 16 5 6 5 20:18 21
10. Górnik Polkowice 16 5 6 5 15:20 21
11. Podbeskidzie Biesko-Biała 15 5 5 5 10:16 20
12. Ruch Chorzów 16 5 5 6 15:22 20
13. ŁKS Łódź 16 4 7 5 25:21 19
14. Zagłębie Sosnowiec 15 5 2 8 17:21 17
15. Piast Gliwice 16 5 2 9 11:18 17
16. MKS Mława 15 3 4 8 13:21 13
17. RKS Radomsko 16 2 2 12 17:37 8
18. Radomiak Radom 16 1 4 11 10:25 7

Kolejny mecz gramy u siebie z Koroną Kielce (13.11.2004 godzina 13:00)
Głosujcie w sondzie na temat meczu: http://www.sonda.pl/sonda...1261&uid=219626
Jest ona także na: www.Ruch.Chorzow.prv.pl
Poszukałem i znalazłem, pełna lista zawodników grających w klubach Norweskich!

Radosław Bugaj 28.05.78 177 / 73 Årdal FK
Bartosz Cal 22.06.81 170 / 64 Årdal FK
Artur Farańczuk 22.05.75 181 / 83 FK Sparta Sarpsborg
Janusz Godziszewski 28.06.82 177 / 70 IK Frej
Rafał Kaczor 07.04.75 190 / 86 Mysen IF
Marcin Kłosowski 21.09.77 191 / 84 Mysen IF
Daniel Lubieniecki 01.04.77 186 / 80 Sogndal IL
Łukasz Lubieniecki 25.09.81 181 / 72 Kvik Halden FK
Michał Łachacz 05.04.75 176 / 76 Mysen IF
Artur Majewski 01.01.77 183 / 83 Rakkestad IF
Tomasz Malinowski 24.07.80 187 / 82 Årdal FK
Łukasz Nadolski 03.09.87 187 / 81 Sogndal IL
Maciej Paszkiewicz 18.08.78 176 / 75 Askim FK
Maciej Sikorski II 02.12.78 190 / 86 Årdal FK
Krzysztof Smoliński 28.08.79 189 / 85 Kongsvinger IL
Tomasz Zega 02.04.75 180 / 72 Ørje IL

Lech Poznań przełamał swoją niemoc trwającą od 10 maja 1995 roku, kiedy to poznaniacy ostatni raz zwyciężyli na stadionie przy Łazienkowskiej. "Kolejorz" wygrał dziś w Warszawie z Legią 1-0 (0-0) i awansował na pozycję wicelidera. Zwycięskiego gola dla gości strzelił w 85. minucie Przemysław Pitry. Od 41. minuty lechici grali z przewagą jednego zawodnika, ponieważ czerwoną kartką został ukarany Marcin Smoliński. Jednak spotkanie zapowiadane jako hit 25. kolejki Orange Ekstraklasy rozczarowało.

Poziom pierwszej połowy był bardzo słaby. Żadna z drużyn nie potrafiła oddać celnego strzału na bramkę. Od 41. minuty gospodarze grali w dziesiątkę, ponieważ drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Marcin Smoliński. Drugie 45 minut było już zdecydowanie ciekawsze. Do śmielszych ataków przystąpili grający z przewagą jednego zawodnika goście. W 48. minucie silny strzał Henry'ego Edsona Quinterosa Sáncheza obronił Ján Mucha, a Hernán Rengifo Trigoso po podaniu Marcina Kikuta miał przed sobą pustą bramkę, jednak nie trafił w piłkę. Cztery minuty później Ivan Đurđević dokładnie zacentrował z rzutu wolnego do Rengifo, który głową posłał piłkę tuż nad bramką. W 69. minucie Maciej Rybus po dośrodkowaniu Jakuba Rzeźniczaka trafił w słupek. W 85. minucie Đurđević dokładnie zagrał w pole karne do niepilnowanego Przemysława Pitrego, który strzałem głową zdobył zwycięskiego gola dla poznaniaków.

12 kwietnia 2008, 17:00 - Warszawa
Legia Warszawa 0-1 Lech Poznań
Przemysław Pitry 85

Legia: 82. Ján Mucha - 25. Jakub Rzeźniczak, 26. Iñaki Astiz Ventura, 3. Wojciech Szala, 11. Tomasz Kiełbowicz - 32. Miroslav Radović, 14. Aleksandar Vuković (46, 31. Maciej Rybus), 6. Roger (87, 20. Sebastian Szałachowski), 7. Piotr Giza (74, 36. Ariel Borysiuk), 28. Marcin Smoliński - 19. Takesure Chinyama.

Lech: 27. Krzysztof Kotorowski - 4. Dawid Kucharski, 22. Grzegorz Wojtkowiak, 19. Bartosz Bosacki, 3. Ivan Đurđević - 23. Marcin Kikut, 16. Rafał Murawski, 15. Henry Edson Quinteros Sánchez (81, 5. Jakub Wilk), 24. Tomasz Bandrowski - 7. Marcin Zając (69, 8. Przemysław Pitry), 11. Hernán Rengifo Trigoso (90, 9. Piotr Reiss).

żółte kartki: Rzeźniczak, Smoliński, Astiz - Kikut, Zając, Quinteros, Kucharski.
czerwona kartka: Marcin Smoliński (41. minuta, Legia, za drugą żółtą).

sędziował: Robert Małek (Zabrze).
widzów: 10.000.



źródło: 90minut.pl

Trener Maciej Skorża ogłosił kadrę meczową jaka uda się na mecz Pucharu Ekstraklasy z Legią Warszawa. Wśród piłkarzy, którzy nie wsiądą do autokaru znaleźli się Marek Zieńczuk, Paweł oraz Piotr Brożkowie, a także zmagający się z drobnymi urazami Adam Kokoszka i Wojciech Łobodziński.

Oto lista powołanych piłkarzy:

Bramkarze: Mariusz Pawełek, Marcin Juszczyk
Obrońcy: Marcin Baszczyński, Cleber, Junior Diaz, Arkadiusz Głowacki, Mateusz Kowalski

Pomocnicy: Rafał Boguski, Mauro Cantoro, Dariusz Dudka, Krzysztof Mączyński, Radosław Sobolewski, Przemysław Szabat
Napastnicy: Dudu, Grzegorz Kmiecik, Radosław Matusiak, Jean Paulista


Źródło: wisla.krakow.pl

----------------------------------------------------------------------------
Szkoleniowiec Legii Warszawa Jan Urban ogłosił meczową osiemnastką na środowe spotkanie 1/2 finału Pucharu Ekstraklasy z Wisłą Kraków.

Kadra Legii na mecz z Wisłą:

Bramkarze: Jan Mucha, Wojciech Skaba

Obrońcy: Jakub Rzeźniczak, Inaki Astiz, Przemysław Wysocki, Wojciech Szala, Balbino

Pomocnicy: Miroslav Radović, Aleksandar Vuković, Piotr Giza, Marcin Burkhardt, Martins Ekwueme, Roger, Ariel Borysiuk, Maciej Rybus, Marcin Smoliński

Napastnicy: Takesure Chinyama, Maciej Korzym

ligapolska.pl

-------------------------------------------------------------------

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18.20, natomiast relacja na żywo już od 18.10 w Polsacie Sport.

W sobotę i niedzielę w Norwegii odbyły się mecze w miejscowej ekstraklasie (17. kolejka) oraz II lidze (18. seria spotkań). W tych klasach rozgrywkowych występuje kilku naszych rodaków. Dobre spotkanie rozegrał Sebastian Mila, który jak wszystko na to wskazuje powraca do dawnej dyspozycji.

Artur Farańczuk (FK Sparta Sarpsborg, II liga) – drużyna obrońcy zagrała na wyjeździe z Molde FK. Polak przebywał na murawie od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego. Zespół naszego rodaka poniósł na boisku rywala porażkę 0:1;

Daniel Marcin Lubieniecki (Sogndal IL, II liga) – pomocnik nie znalazł się w kadrze na mecz wyjazdowy przeciwko Raufoss Fotball (pauzował z powodu żółtych kartek). Jego klub przegrał 2:3;

Sebastian Mila (Vålerenga Oslo) – były reprezentant Polski pojawił się w wyjściowym składzie swojego zespołu w pojedynku wyjazdowym z Strømsgodset IF. Mila był bardzo aktywny w pierwszej połowie meczu. Brał udział w wielu akcjach ofensywnych. Miał on swój udział przy golu dla Vålerengi na 2:0. Polski pomocnik zacentrował z rzutu rożnego, a na 5 metrze do futbolówki dopadł Morten Berre i uderzeniem głową pokonał golkipera. Mila tuż przed przerwą ujrzał żółtą kartkę. Były zawodnik Groclinu przebywał na murawie do 56. minuty, kiedy to zastąpił go Jan Derek Sørensen. Stołeczny klub odniósł zwycięstwo 2:1;

Łukasz Nadolski (Sogndal IL, II liga) – defensor rozegrał cały mecz przeciwko Raufoss Fotball (2:3);

Krzysztof Smoliński (Kongsvinger IL, II liga) – drużyna obrońcy zmierzyła się u siebie ze Skeid Fotball. Defensor nie znalazł się w kadrze na ten pojedynek (pauzował z powodu żółtych kartek). Zespół Polaka wygrał 2:0;

Tomasz Sokołowski (Lyn Oslo) – zespół Polaka z norweskim obywatelstwem gra wieczorem orzed własną publicznością z Lillestrøm SK. Sokołowski nie znalazł się w kadrze na ten mecz.


Źródło: pilkarze.net
Ligowy klasyk dla Legii! Piłkarze Jacka Zielińskiego pewnie pokonali Widzew Łódź 2:0 i umocnili się na trzecim miejscu w tabeli. Zwycięstwo miało jednak smak słodko-gorzki ponieważ na trzy kolejki przed końcem sezonu Legia utraciła nawet nawet matematyczne szanse na obronę mistrzostwa Polski.

Wirtualna Polska przeprowadziła relację z meczu Legia Warszawa - Widzew Łódź.

W tym roku ligowy klasyk ani nie rzucił na kolana pod względem poziomu, ani też nie przyprawił kibiców o zawał serca. Do zapamiętania w zasadzie było tylko imponujące trafienie autorstwa Aleksandara Vukovicia. Serb pod koniec drugiej połowy egzekwował rzut wolny i celując w samo okienko bramki Fabiniaka przypieczętował wygraną stołeczną drużyny.

Piłkarze Jacka Zielińskiego kontrolowali przebieg gry od pierwszej do ostatniej minuty. Widzew nie miał tego wieczoru najmniejszego pomysłu na przeprowadzenie akcji ofensywnej pod bramką Łukasza Fabiańskiego i ograniczał się do obrony. Gospodarze też specjalnie nie forsowali tempa, szczególenie, że po niespełna 20. minutach prowadzili już 1:0. Precyzyjne podanie z głębi pola od Vukovicia otrzymał Bartłomiej Grzelak i będąc w sytuacji sam na sam z zimną krwią strzelił bramkę swoim byłym kolegom.

Pomiędzy pierwszą, a drugą bramką ciekawiej niż na boisku było na trybunach, gdzie kibice nie zrażeni poziomem widowiska stworzyli wspaniałą atmosferę piłkarskiego święta. Przed rozpoczęciem spotkania - fani stołecznej drużyny efektownym pokazem uczcili rocznicę śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, zmarłego 12 maja 1935 roku.

Po meczu powiedzieli:

Michał Probierz (trener Widzewa): Chcieliśmy jak najdłużej utrzymać wynik 0:0 i kontratakować. Niestety nie udało się. Mamy jednak młody zespół, który jeszcze się uczy. Wierzę, że to doświadczenie zaprocentuje w przyszłości.

Jacek Zieliński (trener Legii): Obawiałem się tego spotkania, ponieważ Widzew jest drużyną nieobliczalną. Dodatkowo mieliśmy problemy kadrowe. Cieszę się ze zwycięstwa i konsekwentnej gry, szczególnie w obronie.

Aleksadar Vukovic (pomocnik Legii): Nie zastanawiam się nad moją skutecznością - cieszę się po prostu, że wykorzystuje swoje sytuacje. Wygraliśmy kolejny mecz, co na pewno sprawi radość kibicom. Szczególnie, że rywalem był Widzew.

Legia Warszawa - Widzew Łódź 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Bartłomiej Grzelak (17), 2:0 Aleksandar Vuković (87).

Żółte kartki: Widzew Łódź: Łukasz Broź, Stefano Napoleoni, Robert Kłos.

Sędzia: Adam Kaizer (Rzeszów). Widzów 13 000.

Legia Warszawa: Łukasz Fabiański - Grzegorz Bronowicki, Wojciech Szala, Dickson Choto, Edson - Miroslav Radović (82. Marcin Smoliński), Łukasz Surma, Aleksandar Vuković, Roger - Piotr Włodarczyk (85. Piotr Bronowicki), Bartłomiej Grzelak (63. Dawid Janczyk).

Widzew Łódź: Bartosz Fabiniak - Robert Kłos, Piotr Stawarczyk, Marcin Nowak, Łukasz Broź - Adrian Budka (74. Marcin Rackiewicz), Łukasz Juszkiewicz, Piotr Kuklis (46. Jakub Rzeźniczak), Jakub Wawrzyniak - Stefano Napoleoni, Krzysztof Sokalski (46. Sasza Bogunović).

sport.wp.pl
Puchar Ekstraklasy: awans Korony i Legii, pięć goli GKS!!

Kolporter Korona Kielce i Legia Warszawa to kolejni ćwierćfinaliści piłkarskiego Pucharu Ekstraklasy. Zespoły te dołączyły do Groclinu Grodzisk Wlkp., Lecha Poznań i Wisły Kraków.
W rolach głównych w spotkaniu grupy D pomiędzy Koroną i Cracovią wystąpił duet Paweł Sobolewski - Marcin Robak. Pierwszy w swoim debiucie przed kielecką publicznością zanotował dwie asysty, które uderzeniami głową na bramki zamienił były gracz Miedzi Legnica.

W 22. minucie rzutu karnego dla Korony nie wykorzystał Mariusz Zganiacz. Jego strzał z 11 metrów obronił Sławomir Olszewski.
Gol dla Cracovii padł po akcji dwóch rezerwowych - dogrywał Mateusz Jeleń, a do siatki trafił Bartłomiej Dudzic.


Bliski awansu do ćwierćfinału jest także wicelider grupy D - Górnik Łęczna. Podopieczni Krzysztofa Chrobaka gładko pokonali na własnym boisku Widzew Łódź 3:0 i potrzebują już tylko punktu, bądź potknięcia Cracovii, by zapewnić sobie miejsce w fazie pucharowej.


Bramka wracającego do Legii Marcina Smolińskiego dała klubowi z Łazienkowskiej wyjazdowe zwycięstwo z Wisłą Płock. Mistrzowie Polski są kolejnym ćwierćfinalistą rozgrywek.

W Bełchatowie lider Orange Ekstraklasy GKS BOT rozgromił ŁKS Łódź 5:0 (2:0). Trzy gole dla drużyny Oresta Lenczyka zdobył świetnie spisujący się w Pucharze Ekstraklasy Dawid Nowak.


Trwa świetna passa Groclinu. Drużyna z Grodziska Wlkp. odniosła piąte zwycięstwo w piątym meczu, zachowując zerowe konto po stronie strat bramkowych. W spotkaniu z Pogonią Szczecin swojego pierwszego gola na polskich boiskach zdobył macedoński snajper Filip Ivanovski.

Wyniki:

Grupa B

Pogoń Szczecin - Groclin Grodzisk Wlkp. 0:2 (0:1)
Bramki: Piotr Rocki (15 min.), Filip Ivanovski (54 min.).
Żółte kartki: Elton, Edi - Tomasz Jodłowiec, Bartosz Olejniczak.
Sędziował: Bartosz Środecki (Wrocław).
Widzów 1500.


Grupa C

Wisła Płock - Legia Warszawa 0:1 (0:1)
Bramka - Marcin Smoliński (7 min.).
Żółte kartki: Piotr Bronowicki, Tomasz Kiełbowicz, Dickson Choto, Aleksandar Vukovic (Legia).
Sędziował: Mariusz Żak (Katowice).
Widzów: 2000.

GKS Bełchatów - ŁKS Łódź 5:0 (2:0)
Bramki: Dawid Nowak - trzy (26, 50 i 59 min.), Tomasz Kłos (30 min. - sam.), Bartłomiej Chwalibogowski (79 min.).
Żółte kartki: Rafał Boguski - Zdzisław Leszczyński.
Sędziował: Mariusz Podgórski (Wrocław).
Widzów 1500.


Grupa D

Górnik Łęczna - Widzew Łódź 3:0 (1:0)
Bramki: Aleksandar Bajevski (6 min.), Tomasz Lisowski - dwie (72 i 78 min.).
Żółta kartka - Adrian Budka (Widzew).
Sędziował: Krzysztof Słupik (Tarnów).
Widzów 1200.

Korona Kielce - Cracovia Kraków 2:1 (1:0)
Bramki: Marcin Robak - dwie (17 i 50 min.) - Bartłomiej Dudzic (59 min.).
Żółte kartki: Veselin Djokovic - Sebastian Kurowski, Michał Karwan, Maciej Łyczak.
Sędziował: Zdzisław Bakaluk (Olsztyn).
Widzów 2000.

W rozgrywkach Tippeligaen bierze udział 14 zespołów. Liga gra systemem wiosna-jesień.

Mistrzowie ostatnich lat:
2000 - Rosenborg Trondheim
2001 - Rosenborg Trondheim
2002 - Rosenborg Trondheim
2003 - Rosenborg Trondheim
2004 - Rosenborg Trondheim
2005 - Vålerenga Oslo
2006 - Rosenborg Trondheim
2007 - Brann Bergen

Polscy zawodnicy obecnie grający w lidze norweskiej:
Artur Farańczuk (FK Sparta Sarpsborg, II liga)
Daniel Marcin Lubieniecki (Sogndal IL, II liga
Sebastian Mila (Vålerenga Oslo)
Łukasz Nadolski (Sogndal IL, II liga)
Krzysztof Smoliński (Kongsvinger IL, II liga)
Tomasz Sokołowski (Lyn Oslo)
Zagłębie Sosnowiec - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1 (0:1)
Bramki: Janusz Wolański (68), Tomasz Malinowski (81), Bartłomiej Chwalibogowski (90) - Mariusz Wysocki (40).
Żółte kartki: Jacek Paczkowski, Dawid Skrzypek - Krzysztof Smoliński, Maciej Rogalski, Arkadiusz Sojka, Piotr Kosiorowski, Jacek Berensztajn, Grzegorz Skwara.
Sędzia: Marcin Borski (Warszawa). Widzów 3 500.

Na 2 kolejki przed końcem Zagłębie Sosnowiec traci do drugiego w tabeli ŁKS-u 2 punkty i ma realne szanse na grę w ekstraklasie

O ZAGłęBIE O SOSNOWIEC
Kain wrote:
>
> Krzysztof Smoliński napisał(a) w wiadomości: ...
> >A co z prawami autorskimi?
> >Krzysiek
> Jakie prawa autorskie??? Jak obrobilem znaczek mercedesa czy pepsi coli to
> przeciez nie mam do niego _zadnych_ praw. Nawet nie mam takowych do logosow
> firm, ktorym sam takowe zaprojektowalem.

To chyba raczej chodzi o (TM). Tak naprawde, jakby ktos zrobil ftp'a z
lgosami firm do sciagniecia, a znalazla sie jakas upierdliwa firma, to
moglaby gosciowi wytoczyc proces o nieautoryzowane uzycie logosa.
Jesli ktos uzywa logosa jakiejs firmy na stronach, to dziala na
pograniczu prawa. Jak na stronie ma np. logo firmy X w GIF'ie jako
reklamowke, to jest w porzadku, ale jak ma w CDR czyli bezposrednio
douzycia w druku, to juz jest gorzej.
W nazej firmie MUSIMY miec na pismie od kazdej firmy zezwolenie na
uzycie lub przekazanie logo.

-------------------------+--------------------------
Krzysztof 'Lovely' Gmyr | Webmaster serwera:
gmyr@tarnow.um.gov.pl |
http://www.gmyr.priv.pl | http://www.tarnow.pl
-------------------------+--------------------------
Krzysztof Smoliński napisał(a) w wiadomości: ...
>A co z prawami autorskimi?
>Krzysiek
Jakie prawa autorskie??? Jak obrobilem znaczek mercedesa czy pepsi coli to
przeciez nie mam do niego _zadnych_ praw. Nawet nie mam takowych do logosow
firm, ktorym sam takowe zaprojektowalem.
Kain
Witam
panowie i Panie zbliża się INFOSYSTEM i mój ulubiony klient "WSZYSTKO NA
JUTRO" przerzucił mi właśnie faxem kilkanaście znaczków logo
(PRODUCENCI SPRZĘTU KOMPUTEROWEGO), które "muszą się znaleźć na jego
folderze który drukuję zaraz po swiętach
Proszę pomóżcie i jeśli ktoś ma poniższe znaczki w corelu zwektoryzowane
...

PANASONIC
CREATIVE
TEAC
ATI
ACORP
SAMSUNG
HIGHSCREN
NEC
NOKIA
GENIUS
MMX INTEL INSIDE PENTIUM II
ZIP
MATROX
CYBER DRIVE
SEAGATE
FIDELTRONIK
CITIZEN
ELSA
TRUST
HAWLETT PAKARD
SUPER
ZOLTRIX
PC CHIPS
OKI
TERRATC PROMEDIA
DIAMOND
3COM
US ROBOTICS
LEXMARK
PRIMAX
MUSTEK
POLAROID

Poza tym wszystkim wsołego zajączka i mokrych jajek
Krzysztof Smoliński

--
mailto:ks@atic.com.pl

--
mailto:ks@atic.com.pl

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • piotrrucki.htw.pl

  • © wojtekstoltny design by e-nordstrom