to już akurat byłaby ze strony oficera raczej głupota, a nie koniunkturalizm - im więcej znał języków, tym lepiej był oceniany, co chyba zrozumiałe w armii, w skład której wchodzili żołnierze różnych narodowości)...
Kwestia jak się w armii zapatrywano na osoby innych niż niemiecka narodowości. Czy np. procent wyższych oficerów narodowości niemieckiej nie był proporcjonalnie wyższy, niż jej udział w ogólnej liczbie ludności Monarchii?
Alex, wybacz, ale Twoje stwierdzenia są dość gołosłowne:
Wasze też niezbyt konkretne. Nie ma możliwości spytania samego zainteresowanego. Nie ma mowy o wspomnieniach, w których wyraża swój stosunek do Austrii, do Monarchii, do Polski... Uważam, że zamiast drążyć czy akurat Linke - Crawford był Polakiem, Austriakiem, czy może Anglikiem, lepiej przyjąć (jak uczynił to jeden z przedmówców), że był on C.K. lotnikiem, walczącym za Cesarza Pana i Jego Rodzinę, oraz własny honor.
Ano dlatego, że kontakty towarzyskie pomiędzy oficerską kadrą zawodową a ludnością Galicji wcale nie były tak obfite ani en masse tak dobre, jak Ci się wydaje
A to ciekawe przyznam. Czytając choćby biografię gen. Sikorskiego czy gen. Rozwadowskiego nie widzę, żeby służba w armii A-W była traktowana jako coś obiektywnie złego. Skąd więc miałaby się brać ta niechęć? Oczywiście mówię o czasach autonomii Galicji, zwłaszcza o interesującym nas okresie zaraz przed IWŚ. Wcześniej, oraz już w trakcie wojny było inaczej.
na środowiska wojskowe - z których sam jakoś przykładów nie podajesz, choć parę by się znalazło
Tak na szybko, adm. Józef Unrug. Jest cały topic na Forum o spolonizowanych obcokrajowacach w WP. Może warto osobno przedstawić takich "skrzydlatych" obcokrajowców, którzy z wyboru stali się Polakami?
A co do Brumowskiego: my nie twierdzimy na pewno, że był Austriakiem czy Czechem, ale zwracamy uwagę na fakt (do tej pory nie brany pod uwagę przez kolegów dyskutantów), iż ani ojciec, ani matka Brumowskiego nie byli narodowości polskiej.
A skąd pewność, że jego ojciec nie był Polakiem, a był Czechem, lub Niemcem?
Julius Brumowski, poza krótką służbą w Wadowicach, służył głównie właśnie w Czechach
Ojciec Karola Wojtyły również służył w Czechach, a jakoś nikt nie mówi, że był Czechem.
sam Godwin nawet nie próbował wstąpić do WP ani osiedlić się w Polsce.
To też o niczym nie świadczy. Ludzie bywali w towarzystwie, z szerokimi kontaktami i pewną pozycją społeczno - ekonomiczną także wybierali emigrację. II RP była krajem biednym, z którego ludzie wyjeżdżali.
Ale w świetle posiadanych danych raczej wygląda, że sam zainteresowany nie miał tej "woli czucia się Polakiem", o której piszesz.
Była całkiem spora grupa różnych lojalistów (Schwarz-Gelbe), którzy nie przywiązywali wagi do własnej narodowości. Nie dla każdego patriotyzm etniczny był ważny.
I już całkiem na marginesie: przypadki germanizacji (czy "austriacyzacji") Polaków, Czechów, Ukraińców etc., zwłaszcza wojskowych, były znacznie częstsze, niż polonizacji Austriaków.
Jasne, von Radetzky na przykład
A ogólnie chodziło mi w moim poście o to, żeby nie przywiązywać nadmiernej wagi do kryterium etnicznego. Są przykłady oczywiste, jak np. Steć, uznawany za "twórcę" symbolu Lotnictwa Polskiego, oraz cała reszta (jeśli postać od strony własnej deklaracji jest nieznana). Czytałem właśnie krótką biografię von Strachwitza zawartą w historii PzRgt "Grossdeutschland".
Awans na porucznika z rąk Wilhemla II, daleki rajd pod Paryż i wysadzenie jakiejś linii kolejowej pod miastem, potem niewola i chyba 7 prób ucieczki, potem Freikorpsy i podobno był pierwszym Niemcem, który w trakcie walk z Powstańcami Śląskimi wdarł się na Górę Świętej Anny.
W trakcie kampanii francuskiej pomysł żeby ze swoim kierowcą wjechać do koszar wroga i wziąć do niewoli batalion piechoty, itd, itp. Pasmo nieustających sukcesów z PzRgt "Grossdeutschland". W końcu Diamenty do Krzyża Rycerskiego i awans na Generała Wojsk Pancernych.
Wybierał sobie, których przełożonych będzie słuchał, a których nie (vide Kursk i pułkownik Decker). Ranny kilkanaście razy.
Wymagał żeby podwładni tytułowali go "Herr Graf" (Panie Hrabio), a nie "Herr Oberst", czy "Herr General".
Ufff... Można by obdzielić ze 20 życiorysów.
Co by nie mówić niezły "oryginał".
Nadal nie mam odpowiedzi na pytanie Halseya, ale obecnie zacząłem wątpić czy pod wpływem impulsu nie potopił Powstańców.
Nawet i we własnej studni... Witam.
Krótką biografię "Seppa" znajdziesz na stronie http://www.wp39.punkt.pl - w dziale Leksykony - Sylwetki, a trochę dłuższą w książce pt. "Elita Wehrmachtu" - Wydawnictwo Oskar (autora nie pamiętam).
Pozdrawiam serdecznie - Schellenberg. KONCERTY: Coalition for Kids 01.10.2005 19:00, Spodek, Katowice
Trasa Koncertowa „Coalition for Kids” na rzecz Fundacji Dziecięca Fantazjai nieuleczalnie chorych dzieci.
W dniach 22 września – 2 października 2005 Fundacja Dziecięca Fantazja organizuje trasę koncertową „Coalition for Kids”, z której dochód będzie w całości przeznaczony na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci w Polsce. Tournee będzie obejmowało osiem koncertów trzech młodzieżowych zespołów bardzo popularnych w swoich krajach, które zgodziły się zagrać charytatywnie – elektryzujący TAT z Wielkiej Brytanii, porywający ORANGE PARK ze Stanów Zjednoczonych oraz polski zespół - Bracia.
Mapa Trasy Koncertowej „Coalition for Kids”
Data, Godzina Miejsce Miasto
22.09, 19:00 Hala Ludowa Wrocław
23.09, 19:00 Arena Poznań
24.09, 19:00 SDS Szczecin
27.09, 19:00 Oliwia Gdańsk
28.09, 19:00 Hala Wisły Kraków
29.09, 19:00 Hala Sportowa Łódź
01.10, 19:00 Spodek Katowice
02.10, 18:00 Torwar Warszawa
Dodatkową atrakcją każdego koncertu będzie konkurs, w którym uczestnicy będą mieli możliwość wygrania profesjonalnej gitary elektrycznej z wyposażeniem!
[center]Zobacz więcej i krótką biografię artystów [/center] Och wstępy BN-ki są nudne, samej książki biograficznej nie czytałam nigdy, więc nie będę się wypowiadać. Co innego książki historyczne na przykład o Juliuszu Cezarze czy królowej egipskiej Kleopatrze. Ciekawe i wciągające, można się dużo dowiedzieć. Za biografię to się chyba nigdy nie wezmę. Nie przepadam i tyle. Raz próbowałam jedną zacząć, ale już nawet nie pamiętam co to było. Natomiast krótką biografię Tolkiena mam i pewnie poczytam, ale Tolkien to dla mnie wyjątek :) Dla wszystkich tych, którzy nie mieli jeszcze przyjemności poznać bliżej grupy NUN przedstawiamy krótką biografię tego polskiego duetu (Magda-śpiew, Olaf-muza) grającego muzykę klimatycznie osadzoną pomiędzy electro popem / EBM i electro Clashem.
2000 - powstanie NUN.
2001 - pierwszy materiał demo oraz występ w programie telewizji polskiej TVP3 pt. "Wkręt".
2002 - NUN obok takich grup jak: Futro, Homosapiens i CKOD, pojawia się na składance pt."Football-ep", promującej mistrzostwa świata w piłce nożnej.
2003 - dwa utwory NUN "Stop" i "I Dont Know How" pojawiły się na ścieżce dźwiękowej thrillera science-fiction pt. "Arche" w reżyserii Grzegorza Auguścika, z Robertem Gonerą w roli głównej.
05.2003 - Magda vokalistka zespołu, zaśpiewała na drugiej płycie Smolika w utworze pt. "Or".
06.2003 - współpraca z niemieckim producentem EBM Falkiem Bergerem, której owoc [3 remixy] zyskały uznanie niemieckiej prasy branżowej (obszerny artykuł w Synthetic Magazine)
04.2004 - grupa NUN ukończyła pracę nad materiałem promo pt. "This is Electro Pop" i remixem dla Agonised By Love, który ukazał się na EP. pt."Close Behind You" promującej ich debiutancki album nakładem belgijskiej wytwórni Alfa Matrix.
09.2004 - NUN remixuje Reni Jusis ( "Kiedyś Cię Znajdę") i gwiazdę sceny dark electro Psyche (remix utworu Defenseless grupy Psyche ukaże się na ep. na początku 2005 r.
10.2004 - współpraca z berlińskim dj. Steve `n` King której owocem jest hard houseowy remix utworu Blind, który ukaże się na vinylu.
NUN z powodzeniem koncertował w Niemczech (club K17 Berlin) jak i w Polsce (Bewt Festival Szczecin obok Psyche, Spektralized i Minerve).
2 lutego 2005 o godz 20:00 NUN zagra w Radio Barze we Wrocławiu , wstęp free (po koncercie clash / 80`s party)
więcej informacji i mp3 na www.nun.prv.pl Znalazłem w Internecie krótką biografię p. Jaruzelskiego. Według niej urodził sie w 1923 roku. Oznacza to, że w 1940 roku miał 17 lat. Do wojska wstąpił w 1943 roku, a jego kontrowersyjna działalnosc rozpoczęła się w 1945 roku.Inaczej mówiac wygląda na to, że do 1945 roku nie zrobił ani nic dobrego, ani złego. Dostał więc odznaczenie za to, że go zesłali. Dla mnie upamiętnia ono te straszne wydarzenia, a nie działalnosc osoby, która je otrzymała.
Najbarzdiej "podoba" mi się ten fragment z artykułu na "o2":
"Myślę, że pracownicy Kancelarii, osoby wnioskujące, popełnili błąd w tej sytuacji. Prezydent nie czyta wszystkich wniosków, które trafiają na jego biurko - powiedział Łopiński w programie TVN "Teraz my".
Wyglada na to, że naszemu miłościwie panującemu prezydentowi mozna dać cokolwiek do podpisu. Ciekawe kiedy ktoś podsunie mu wniosek o ułaskawienie jakiegoś przestępcy. Oto Karta Postaci:
http://img146.imageshack.us/img146/6216/kartalindenkg0.jpg
Proponuję dawać załącznik, ewentualnie linki. Wyjaśniam co trudniejsze rzeczy:
Uzdolnienie w - to chyba proste. Wypisujecie jedną, góra dwie rzeczy, w których dana postać ma talent - nie musi się pokrywać z ulubionym przedmiotem, tudzież profesją.
Zwolennictwo - Za czym jesteś; Czarna Magia lub Biała Magia.
Ukończył w pełni szkołę? - Czy przypadkiem nie zwiał z któregoś roku?
Staż - Ilość lat przepracowanych w Melburn.
No i tu się zaczynają ceregiele... Otóż te "O" to miejsca, które wypełniacie w paintcie czy tam innym programie graficznym. Punktów jest maksymalnie osiem do rozdania, proszę je wygospodarować tak, żeby w opisie postaci wszystko się zgadzało, tzn. jeżeli napiszecie, że postać jest maksymalnie uzdolniona fizycznie, nie pisać: "Średnio lata na miotle".
Stopień magiczności - Uzdolnienia w magii, tzn. transmutacji, zaklęciach, itd. Eliksiry, latanie na miotle, historia magii, itp. nie podchodzą pod tę kategorię.
Usposobienie - Im więcej zaznaczycie, tym bardziej postać jest przyjazna.
Czy uczęszczali/ły [Wasi nauczyciele i uczniowie] do innych szkół, poza Melburn? - Jeżeli są np. z innego kraju, niż Melburn jest (trzeba się umówić, w jakich okolicach Melburn leży) i uczęszczali do innych szkół magicznych, proszę to uwzględnić.
Jeżeli karta postaci to za mało, proponuję napisać krótką biografię postaci, z uwzględnieniem punktów rozdanych postaci w karcie. Wzór następujący:
Ogół postaci:
Skąd pochodzi, można zaznaczyć charakterystyczne cechy wyglądu i charakteru (np. że jest bardzo ładna, ale złośliwa), jakim sposobem znalazła się w Melburn, ile ma lat, itp.
Wady:
Wiadomo.
Zalety:
Wiadomo.
Zdolności:
Tutaj proszę się odnieść do karty postaci. Dokładnie zaznaczyć, jaką ma moc magiczną, sprawność i czy jest inteligentna - podajcie również uzdolnienia. Można dodać swoje propozycje.
Wygląd:
Wiadomo.
Przeszłość, ew. rodzina:
Opisać, bo może się przydać.
Inne cechy:
Wilkołactwo, wampiryzm, krew wili, krew goblinów, olbrzymy - to wszystko wpisywać tutaj. Jeżeli Twoja postać ma coś z wyżej wymienionych postaci lub innych, należy to dodać. w strefie rozrywki 1 i 2 pozycja,
ponadto dzisiaj (25.11.2007) na wykładach Pani Dr Górska powiedziała, że nikomu nie zaliczyła prac na ćwiczenia !!!
trzeba poprawić !!!
Z tego co pamiętam to zwróciła uwagę, że wszyscy co oddali pracę skupili się na biografii pedagoga a nie na jego twórczości w zakresie pedagogiki ogólnej .
Praca powinna zawierać krótką biografię, ale też m.in. czy stawiali oni (pedagodzy) jakieś pytania jak należy zmieniać pedagogikę ogólną? czy podpowiadali, jakimi metodami badać rzeczywistość wychowawczą, (wychowanie tu i teraz), czy analizowali współczesne kierunki ideologii pedagogicznej? aksjologii wychowania a jeśli tak to o jakich wartościach ? i coś o sensie istnienia,
a wiec do roboty !!!
jeśli ktoś zapamiętał więcej to niech odpisze !
A ja myślę że to jest tak oczywista sprawa że na wieki przed tym, tym hm... germanem było wiadomo że tak jest i w tysiącach języków powtarzano takie zdanie.
Proponuje przeczytać chocby krótką biografię tego filozofa, on naprawdę miał moralne prawo tak powiedzieć. Pati, uczysz się trochę angielskiego, więc wysil się i poczytaj choć trochę, a napewno co nieco zrozumiesz (tymbardziej, że całość napisana jest w miarę łatwym i przystępnym językiem).
Generalnie, to duży szacunek dla Jona za swoją krótką biografię oraz opisanie swoich zainteresowań - czytało się to niezmiernie miło :) No cóż, Bobby Marley to ikona. Ale ikona muzyki raczej mało popularnej. To jest trochę tak, jak z Kurtem Cobainem - każdy o nim słyszał, ale mało ludzie wie coś konkretnego. Ja w przypadku Marleya zaliczam się do tej drugiej grupy. Może rzucisz jakąś krótką biografię Marleya, shiro? Z przyjemnością bym poczytał. Nawet bardzo fajny. Na blogu naszym, znaczy się waszym trza dać zdjęcia dziewczyn z młodziczek, krótką biografię itp. :D ,,Kraina zwana "Straszydłem bogów", tutaj ludzie przybywają prrzeżyc przygody i nabyc doświadczenia, ale odkąd tę krainę nawiedziły gorsze potwory od szczurów i goblinów, kraina nie zrobiła się słodka, trzeba tu wytrwac i zdobyc jak najwyższy stopień, byc lepszym od wszystkich!"
Sorki, za tak krótką biografię, ale nie miałem pomysłów ;] heh Dysiek ja nie naleze do tej większości :) Przeczytałem nawet krótką biografię Answera :)
NBA:
A.I. za serce do gry i crossovery :)(tak jak IceT, mój ulubiony gracz :) )
Carter - miodzio wsady :D
Streetball:
Hot Sauce - wiadomo chyba dlaczego :) Ok. Tematu co do hierarchii nie ma sensu tu poruszać więc go zamknę, mam swoje zdanie i już :)
Co do założyciela tsunami to bajka o tym muracie. System ten stworzył w 520 roku w chińskim klasztorze Shaolin-ssu (jap. Shorin-ji) 28 patriarch buddyjski Bodhidharma. Współczesny kształt (min nazwa) nadała mu grupa instruktorów karate w 1980 r (proces ten trwał do 2000 r) <- tak przynajmniej pisze w książkach, które posiadam. Mam też krótką biografię murata i nie pisze w niej, że założył tsunami. Wszystkich artystów, którzy chcieliby zamieścić swoją krótką (albo i obszerną) biografię na łamach portalu www.midimania.pl w sekcji ARTYŚCI, proszę o przesłanie stosownych materiałów - admin@midimania.pl Okładka podoba mi się, jednakże tam, gdzie jest głowa Boba Mooga w lewej górnej stronie proponuje w tym miejscu dopisać krótką biografię. Chyba, że jest gdzieś zaplanowana. Ale i tak te miejsce trzeba czymś wypełnić. Imię oraz nazwisko.
David Johnatan
Datę urodzenia.
4 marca 1989r
Cechy charakteru.
otwarty, sypatyczny, szczery
Krótką biografię.
urodził się w paryżu, jego rodzice rozwiedli się gdy miał 9 lat. od tamtej pory mieszkał z mamą w monako, jednak jego matka wyjechała do anglii.
Orientację seksualną.
zdecydowanie hetero.
Adam Brody, si. Imię oraz nazwisko. clyde stevenson
Datę urodzenia. latem `89
Cechy charakteru. generalnie upalony i napalony, sarkastyczny.
Krótką biografię. anglik, ale daleko mu do stereotypowego flegmatycznego brytyjczyka.
Orientację seksualną. hetero.
Mael Dalla Zuana, czy jakoś tak. Imię oraz nazwisko.Claire Breadley
Datę urodzenia.11 czerwca 1989r
Cechy charakteru.sympatyczna, odważna, zwariowana, pełna pomysłu
Krótką biografię.Claire urodziła się w Nowym Jorku gdzie mieszkała tam do 15 roku życia, później przeniosła się do Monako razem z ojcem, który rozwiódł się z matką Claire.
Orientację seksualną.hetero
Ally Zetterberg
(słuchając tej piosenki mam niezmiennie przed oczami Froda z Władcy Pierścieni, pytanie dlaczego O.o Chyba mniej więcej wtedy, gdy ta piosenka była hitem, ja byłam na 'Drużynie Pierścienia' w kinie xD) przedstaw członków zespołu ze zdjęciami, krótką biografię, może jakieś swoje fotencje bądź reprodukcje autografów hm? ok. jak tylko się dorwę do ewki kompa. bo tam mam wszystkie fotki z zespołem i dużo super zdjęć z koncertów. a autografy...hmm czy ma ktoś skaner? bo jak nie to będzie problem xD (p.s. "Problem" to imię kwiatka Kasparsa z jednego starego wywiadu) (nigdy nie byłam dobra z pisania biografi xD starałam się...i zdjęcia też są xD)
dobra...będe jutro. bo gonią mnie spać...buziaki! (oj, ktoś tu będzie miał BrainStorm'owe sny...lalalalala)
*ups, właśnie jednego z kociaków prąd kopnął >_<*
Ja o nich słyszałam co nieco od Ciebie, co nieco z telewizji, 'Maybe' bardzo dobrze kojarzę (słuchając tej piosenki mam niezmiennie przed oczami Froda z Władcy Pierścieni, pytanie dlaczego O.o Chyba mniej więcej wtedy, gdy ta piosenka była hitem, ja byłam na 'Drużynie Pierścienia' w kinie xD), ale o zespole nie wiem nic poza strzępkami, więc proponuję, żebyś zrobiła to, co ja w lemoniadce (temat o Azjatach, gdyby ktoś nie kojarzył) - przedstaw członków zespołu ze zdjęciami, krótką biografię, może jakieś swoje fotencje bądź reprodukcje autografów hm? Postanowiłam założyć nowy temat o literaturze Jonathan'a Carroll'a zainspirowana toczącą się dyskusją na Jego temat w temacie "godne polecenia"....
Myśle: Dlaczego by nie zakładać osobnych tematów o danej książce bądź pisarzu ? Chyba tak można, nie ?
Na początku chciałabym polecić pewien link - http://www.jonathancarroll.book4you.pl/ - znajdziecie tam krótką biografię pisarza, napisane przez niego książki, opowiadania i scenariusze... A także adres, na który można pisać do Pana Carrolla
Moja przygoda z literaturą Carroll'a zaczęła się od książki "Kraina Chichów" poleconej przez muche - funie. Byłam ciekawa, czym zachwycają się dziewczyny....
Kraina Chichów bardzo mi się podobała. Ciekawa historia, zaskoczyło mnie trochę zakończenie... No ale nie będe tutaj nic zdradzała, żeby nie psuć zabawy tym, którzy też będą chcieli sięgnąć po książkę Carroll'a. W każdym razie chyba już zawsze bulteriery będą mi się kojarzyły z tą książką i będę dziwnie na nie spoglądała.
Tak jak już pisałam w temacie "Godne polecenia" ostatnio wypożyczyłam z biblioteki "Całując Ul" i "Kości Księżyca" - mam nadzieję, że okaża się równie ciekawe i wciągające jak "Kraina Chichów"
Zapraszam do dzielenia się wrażeniami i odczuciami wobec książek Jonathan'a Carroll'a. Jak tylko przeczytam wypożyczone książki, wyrażę swoje zdanie. Witam!
Ciekawe, o czym będzie mówił Prezes Panek - jak zarządzać funduszem, czy też dlaczego warto lokować swój kapitał w ING? Cóż, jutro sie o tym przekonam
Swoją drogą czytałam krótką biografię Prezesa - nigdy bym nie przypuszczała, że człowiek na tym stanowisku jest doktorem astrofizyki! czyżby się przydawała do zarządzania funduszem?
Do zobaczenia na spotkaniu
I ta sama Wiki nigdy nie napsize Ci recenzji płyty tylko da linka do AMG lub Pitcha. Czym innym jest ocenianie sztuki, a czym innym zbieraniem informacji o genetyce z książek popularno-naukowych.
Taka wiedza jest dużo bardziej pożyteczna. Wchodzę sobie na stronę wykonawcy na wiki, mam tam jego krótką biografię, dyskografię itd. Do każdej pozycji mam tracklistę, krótką notkę wydawniczą itp. Jeżeli uważam, że czegoś brakuje to mogę to dopisać. Te podstawowe informacje w większości przypadków wystarczają, bo i tak muszę sam przesłuchać płytę żeby się dowiedzieć czy mi się podoba? Ocenianie sztuki jest zbyt subiektywne żeby przykładać do tego jakąś większą wagę.
Tylko, że informacje na Wiki są wtórne wobec recenzji i artykułów w prasie/serwisach eksperckich. Choćby selekcja opisywanych płyt jest uzależniona od uznania w głównym obiegu. Najbliżej idei Wiki jest Rateyourmusic i tak bardzo niedoskonały. Nie mówię już o takich etykeitkach jak post roc czy inny noise. Gdyby nie prace ludzi o imieniu i nazwisku taka Wiki nie miałaby jaką terminologią się posługiwać. To całkowicie normalne: tak jak prace naukowe, następnie popularnonaukowe są źródłem dla artykułów na Wiki, tak dla opisów płyt są nimi materiały zamieszczane na serwisach z recenzjami.
I ta sama Wiki nigdy nie napsize Ci recenzji płyty tylko da linka do AMG lub Pitcha. Czym innym jest ocenianie sztuki, a czym innym zbieraniem informacji o genetyce z książek popularno-naukowych.
Taka wiedza jest dużo bardziej pożyteczna. Wchodzę sobie na stronę wykonawcy na wiki, mam tam jego krótką biografię, dyskografię itd. Do każdej pozycji mam tracklistę, krótką notkę wydawniczą itp. Jeżeli uważam, że czegoś brakuje to mogę to dopisać. Te podstawowe informacje w większości przypadków wystarczają, bo i tak muszę sam przesłuchać płytę żeby się dowiedzieć czy mi się podoba? Ocenianie sztuki jest zbyt subiektywne żeby przykładać do tego jakąś większą wagę. TLJ: Jak nazwał kapitan Nebway April kiedy zatopiła ich statek?
DF: Opisz krótką biografię Jamy trenerki Zoe. (jaką miała pracę przed Awarią? Gdzie pracowała później?Po ilu latach zrezygnowała?W którym roku założyła salę gimnastyczną? Nie powinno sprawić łopotu, nie?) Zasady:
1. do 15-tego wklejacie foty Waszego zwierzaka i jego krótką biografię
2. Robimy głosowanie i wybieramy tego najfajniejszego.
3. Właścicielka zwierzaka, który wygra idzie do zoologicznego i kupuje mu w nagrodę coś równie cudnego jak on.
Foty wklejacie w tym temacie. Podczas głosowania nie wolno głosować na Waszego zwierzaka. Przegląd Młode Wilki Po Raz Trzeci
Trzecia edycja przeglądu Młode Wilki Rebelia rusza od 8 (6) listopada 2007 roku
To ostania szansa dla Twojego zespołu. Organizatorzy imprezy czekają jeszcze na zgłoszenia do końca października 2007 roku.
Młode Wilki Rebelia, to przegląd dla młodych zespołów, które nie nagrały jeszcze płyty. Zwycięski zespół otrzymuje w nagrodę nagranie i wydanie płyty. Zespoły biorące udział w przeglądzie nie mogą mieć podpisanego kontraktu płytowego (zarówno przed, jak również w czasie jego trwania).
Już wkrótce ruszy strona III edycji przeglądu, na której znajdzie się pełna lista uczestników konkursu, jurorzy, terminarz koncertów oraz regulamin. Zgłoszenia zawierające: zdjęcie zespołu, krótką biografię, adres strony, 2 utwory w formacie mp3 lub link do twórczości. Zgłoszenia należy nadsyłać do 31 października na adres stodola@stodola.pl. W tytule proszę napisać "Młode Wilki".
http://www.stodola.pl/klub/?news=264 Na oficjalnym myspacie mokotowskiego rapera Hudego, można znaleźć informacje na temat jego nadchodzącej płyty, której premiera jeszcze w 2007 roku.
"Aktualnie kończę swoją debiutancka płytę, która została zrealizowana w studio u Dj Deszczu Strugi, masteringiem zajmuje sie Waco, większość bitów wyprodukował Szczur a gościnnie pojawia sie miedzy innymi: Wilku (HEMP GRU/MOLESTA), Pono(ZIP), Wlodi(MOLESTA), SSDI, ZARY(JLB) i naprawdę wielu wielu innych. płyta niedługo ujrzy światło dzienne"
Singiel z nadchodzącej płyty to kawałek pt. "To nie o to chodzi" z gościnnym udziałem Wilka (Hemp Gru) więcej mozna zobaczyć na (i tu Kokos się naszukał, bo na hip-hop.pl dali zły link...) http://myspace.com/hudyhzd
Patrząc na jego krótką biografię, którą pewnie sam napisał myślę, że dobrze, że on będzie rapował, a nie pisał wiersze...Z ortografią u niego kiepawo
Szczerze mówiąc - nastrój mam umiarkowany. Hudy dobrze spisuje się na fituringach, ale solówka to głęboka woda... Sam może sobie nie poradzić. Zobaczymy co znaczy "wiele wielu innych"... nie z wrażenia, poprostu przeczytałem taką krótką biografię którą wstawił w temacie o Dj-ach i tu napisał, że lubi techno. A Tiesto ostatnio bliżej do popu niż techno
OE co do zwyczaju to jestem za, ale chciałam auważyć że XX wiek to nie średniowiecze. jeśli to masz na myśli I znów zostałem źle zrozumiany.
Oj, poczucie humoru niknie, czy co?
Łatwo zauważyć, że w średniowieczu nie mogły po Reykjaviku jeździć żadne autobusy, więc użycie takiego sformułowania było częścią żartu.
W średniowieczu Reykjavik to było tylko parę domów, bo Islandia albo nie miała stolicy, albo tą stolicą było miejsce przebywania gubernatora norweskiego a potem duńskiego.
Ale mogę się mylić, bo tej części historii nie znam dokładnie, a poza tym średniowiecze to dość długi okres czasu.
Tak czy inaczej wymienię z nazwiska rzeczy zmyślone przeze mnie, bo znów ktoś gotów o coś mnie oskarżać:
a) autobusy na początku XX w. (jeśli były to tylko w Europie i to konne)
b) zniżki na początku XX w. nie mogły obejmować użytkowników Forum, bo wtedy nie było internetu
c) tym bardziej nie może to być średniowieczny zwyczaj (o czym było wyżej)
d) mój żart jest napisany specjalnie językiem dziennikarza-felietonisty, by przydać mu sztucznej powagi...
Jedyne co jest prawdą to fakt, że miło by było, gdyby taka specjalna zniżka została wprowadzona
Więcej uśmiechu i radości, życzy, na nowej drodze życia, admin w mej skromnej osobie
[tej nowej drogi życia też nie bierzcie poważnie].
Ponieważ niektórzy nowi użytkownicy biorą mnie za jakiegoś ponurego dziada, więc powiem Wam, że mam swoje weselsze alter ego, którego krótką biografię przeczytacie tu: http://www.forum.iceland.pl/viewtopic.php?p=7234#7234 Całkiem niezła stronka, ale popracowałbym nad Legendami. Możnaby napisać krótką biografię dla każdego piłkarza Ogólnie nie jest źle
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plpiotrrucki.htw.pl
|
|