kruszywo budowlane
wojtekstoltny

Specjalista ds. BHP, Specjalista ds. Projektów BHP

Dla naszego Klienta, francuskiej firmy wytwarzającej m.in cement, beton i kruszywo budowlane poszukujemy doświadczonego i samodzielnego Kandydata na stanowisko Specjalisty ds. BHP

Lokalizacja: Woj.: Pomorskie, Zachodniopomorskie, Kujawsko-pomorskie

Osoba na stanowisku Specjalisty ds. BHP będzie odpowiedzialna za:
•prowadzenie kontroli bezpieczeństwa i warunków pracy
•realizację wymagań określonych w przepisach BHP oraz wewnętrznych procedurach firmy
•prowadzenie dokumentacji, sporządzanie raportów i analiz BHP
•szkolenie pracowników firmy z zakresu BHP
•lokalizowanie uchybień z zakresu bezpieczeństwa
•przygotowywanie koncepcji i wdrażanie rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa w podległych zakładach

Oczekiwania merytoryczne:
•Doświadczenie w pracy na samodzielnym stanowisku w służbach BHP
•Wykształcenie wyższe
•Uprawnienia niezbędne do wykonywania zadań służb BHP
•Dobra znajomość pakietu MS Office
•Prawo jazdy kat.B

Oczekiwania personalne:
•Wykazywanie inicjatywy, zaangażowania w działaniu, bycie proaktywnym
•Odpowiedzialności, sumienności i dokładności
•Dobre zdolności interpersonalne i komunikacyjne
•Mobilność


Aplikowanie:

Osoby zainteresowane powyższym stanowiskiem i spełniające wymagania proszone są o pilne przesłanie swojego CV na adres: Sonia.Adamus@cpl.jobs lub o kontakt pod numerem tel: (22) 695 08 16 lub 0 667 777 375.
Ja proponuję Ci piasek kwarcowy o granulacji 2-3mm lub 3-5 mm. Moim zdaniem oba typy piasku w tak dużym akwa będą ładnie wyglądać. A im większa granulacja tym lepszy przepływ wody. Piasek taki frakcjonowany i płukany można kupić w miarę tanio w sklepach budowlanych pod nazwą kruszywo budowlane kwarcowe w workach 25, 50 kg za stosunkowo niewielkie pieniądze. Minusem takich zakupów jest konieczność dodatkowego przepłukania a najlepiej jeszcze wygotowania. Ale efekt jest całkiem fajny.
Odpowiadając Pani Circa.
Na stronie czwartej pisma WIOŚ jest napisane wyraźnie, że Ekotech przerabia różne odpady i w wyniku tego powstaje kruszywo krzemianowe o różnej granulacji. Dalej jest napisane że właśnie to kruszywo firma Ekotech przywiozła na teren Energoutechu w celu przechowania. To co tu jest niejasne? Wioś temu nie zaprzecza.

Wioś raz pisze o odpadach, a raz o materiałach, ale Pani podkreśliła tylko te fragmenty gdzie pisze się coś o odpadach. Można wiedzieć dlaczego? Ja dzwoniłem do Wioś w Warszawie i tam uznają, że to nie są odpady, tylko materiał. Podobno sprawę bada Ministerstwo Środowiska i ma wydać werdykt ale na dzień dzisiejszy jeszcze nie ma opinii ostatecznej. Więc może poczekajmy na ostateczny werdykt.

Na razie (jeśli coś źle zrozumiałem to proszę mnie oświecić) jest tak: firma Ekotech przerabia odpady na kruszywo budowlane i ma (jak zrozumiałem) wszystkie pozwolenia na to i opinie, że faktycznie zamienia odpady w materiał do budowy (rzecznik firmy wspominał o normach, atestach itp). Czyli robi to legalnie. I teraz firma Ekotech zawarła z firmą Energoutech umowę, że te materiały ta druga jej przechowa. Czyli - w świetle decyzji i prawa - na teren Energoutechu wjechały materiały budowlane. I nagle przychodzi Wioś i mówi, że te materiały to odpad. I robi się afera. Bo podważa tym stwierdzeniem wszystkie decyzje jakie dostał Ekotech i atesty, i normy, wszystko. Na dodatek nadrzędna centrala Wioś w Warszawie nie zgadza się z delegaturą i uważa, że to jest materiał. Niezły bigos. W takim razie można założyć, że Energoutech przyjął w dobrej wierze te - nie wiem już jak to nazwać - i w razie czego sam może domagać się od Ekotechu odszkodowania, że go wrobił w takie kłopoty? To tak jakbym w sklepie kupił wędzonkę i nagle okazało się, że to nie wędzonka, tylko baleron i ktoś chce mnie za to ukarać, bo się na tym nie poznałem a na etykiecie stało jak byk: wędzonka.
Pisała Pani że to Energoutech się zobowiązał do wywiezienia, a tymczasem jest to Ekotech (rozumiem, że można sie pomylić).
Jak zwał tak zwał, ja się cieszę że jest to nieszkodliwe, co potwierdzają badania Wioś załączone przez Panią.
Energoutech w zakresie działania ma recykling gruzu budowlanego (sprawdziłem właśnie na www), a tak na marginesie to papier z makulatury jest robiony z odpadów i czy przez to jest też odpadem? (tak przez analogię do Pani interpretacji można wnioskować)
Nie ma jeszcze nakazu usunięcia tego, co przywieziono (nie jest napisane materiał czy odpad bo o tym zdecyduje Ministerstwo), w tym co Pani załączyła jest wyraźnie napisane, że burmistrz Halinowa na razie tylko zwróciła się do burmistrza Zielonki o wydanie takiego nakazu, ale nic takiego jeszcze nie ma. Dziwne jest też że opinii Wioś nie dostała firma Energoutech ani Ekotech.

Okuniew ma zaplanowaną obwodnicę, więc mógłbym powiedzieć że moja chata z kraja. Ale to nie tak.
Coś trzeba ze śmieciami robić - uważam ,że tutaj jest tak jak z demokracją nie jest to najlepszy system ale innego nikt nie wymyślił. Więc może ma Pani jakiś pomysł na lepszą lokalizację, która by była zgodna ze wszystkimi normami prawnymi i podobała się wszystkim dookoła? Gmina Halinów jakiś czas temu chciała sama zrobić taki sam zakład jak Energoutech, tylko właśnie w Okuniewie. Nie wiem, czym się różni Okuniew od Michałowa, poza tym że Okuniew jest większy, bo i tu i tu są piękne lasy i okolica? ( plan na stronie internetowej gminy Halinów)

I chyba jest tak z tymi protestami jak napisał Robert. Ochrona przyrody jest traktowana instrumentalnie, a od tego zacząłem na tym forum i to mi się zwyczajnie nie podoba.

Czy wie Pani coś na temat raportu do drugiej części inwestycji - o której Pani pisze (chyba nie w celu podgrzania atmosfery). Na razie jest raport do pierwszej części i do niego się mogę ustosunkowywać.

Andrzej Borysewicz
Rybnickie firmy budowlane są zainteresowane kupnem skał z niedobczyckiej hałdy


Górnicze hałdy, które są nieodłącznym elementem śląskiego krajobrazu, mogą wkrótce zniknąć z powierzchni ziemi. A wszystko przez firmy budujące autostrady, które potrzebują kruszywa do utwardzania dróg.

Teraz firmy upomniały się o hałdę w Niedobczycach. Rozebraniem tak zwanych Stożków Rymera interesuje się między innymi rybnicki Lubar, choć, jak udało nam się dowiedzieć, to nie jedyny przedsiębiorca zainteresowany kupnem niedobczyckiej hałdy.

- Dopytywaliśmy w urzędzie o to, czy hałda będzie w ogóle w najbliższym czasie na sprzedaż. Na razie nam odmówiono. Ale liczymy, że temat wkrótce powróci - mówi Krzysztof Mężyk, wiceprezes Lubaru.



- Kruszywo, z którego zbudowana jest hałda, może mieć bardzo szerokie zastosowanie. Nie tylko przy budowie autostrady. Mamy wiele produktów, do których moglibyśmy dodawać tę skałę - dodaje Mężyk.

Obecnie hałda w Niedbczycach jest w 80 procentach własnością Kompanii Węglowej. Reszta stożków należy do miasta.

Ze sprzedażą pogórniczych pagórków nie byłoby problemu, gdyby nie fakt, że wewnątrz hałdy wciąż wybuchają pożary.

- Stożki Rymera powstały jako teren rekreacyjno-widokowy po przeprowadzonej rekultywacji przez kopalnię "Chwałowice". Rekultywacja niestety zakończyła się dużym niepowodzeniem, gdyż na tym terenie zaczęły pojawiać się miejsca o podwyższonej temperaturze i wydobywającym się dymie. Stożki Rymera niestety się palą - tłumaczy Krzysztof Jaroch, rzecznik rybnickiego urzędu miasta.

Z tego powodu mieszkańcy okolicznych domów mają same problemy. - Latem smród dymów jest nie do wytrzymania. Nawet na dworze nie można spokojnie posiedzieć, czy okna otworzyć - mówi nam Danuta Marszolik, która mieszka u podnóża hałdy. Czy nie byłoby im żal, gdyby charakterystyczne stożki znikły z horyzontu?

- Na pewno trochę byśmy żałowali, bo część hałdy już porosły drzewa i dzięki temu mamy ładny widok za oknem. Ale jeśli jej rozebranie oznacza świeższe powietrze, to jestem za - mówi Stanisław Urbańczyk.

Kompania Węglowa zobowiązała się zlikwidować ogniska pożarowe. - Najpierw musimy ugasić pożary, potem pomyślimy o sprzedaży - usłyszeliśmy w firmie.

Obecnie są prowadzone badania przez Instytut Polskiej Akademii Nauk w Krakowie, których celem jest opracowanie metody wygaszenia pożaru hałdy. Do końca sierpnia firma podejmie decyzję o sposobie jego likwidacji.

- Jeżeli spółka zadecyduje o likwidacji hałdy i wywiezieniu stamtąd odpadów pogórniczych, miasto będzie żądać, aby odbyło się to szybko, w okresie 2-3 lat i bez skażenia środowiska pyłami i gazami z palącej się hałdy - wyjaśnia Krzysztof Jaroch.

Rozebranie hałdy i sprzedaż kruszywa jest jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się dymiącego problemu. - Cały czas pracujemy nad tym, żeby skutki oddziaływania hałd na środowisko było jak najmniejsze. Nie mamy wątpliwości, co do tego, że hałda wymaga odpowiedniej rekultywacji i zagospodarowania. Ale na tym etapie nie wpłynęła do nas żadna oferta firmy, która byłaby zainteresowana rekultywacją terenu. Jeśli taki wniosek wpłynie, oczywiście się nad nim zastanowimy - mówi Zbigniew Madej, rzecznik Kompanii Weglowej.

Radny Henryk Ryszka z Niedobczyc, który od lat apeluje do władz spółki i urzędników o likwidacje hałdy liczy, że decyzja o jej sprzedaży zapadnie jak najszybciej.

- Jeszcze nigdy się tyle nie budowało w naszym regionie. Mamy idealną okazję, żeby ten boom wykorzystać, zarobić na tym i przy okazji rozwiązać problem największego truciciela w mieście. Taka okazja może się już nie powtórzyć, więc szansę trzeba teraz wykorzystać - mówi.

O tym, że sprzedaż kruszywa z hałd to intratny biznes, przekonali się już urzędnicy z Czerwonki-Leszczyn. Miasto zdecydowało się na sprzedaż skał ze swoich hałd firmie Avax, która buduje autostradę A-1. Urząd zarobi na tym około 4 milionów złotych.

No bo ilo?? ma znaczenie! To nie jeden czy 2 gdzie moge sobie bez problemu poradzi? i dycha w ta czy w ta nie robi mi roznicy...

Dlaczego niema sensu? Odrazu napisz jak zacza?e? bo to wa?ne
Teoretycznie spe?nia tak samo zadnie jak i Kermazyt... No co do trzymania wilgoci nie jestem pewien.

Litr perlitu 2 z?

Litr kermazytu 2z?

?eby wszystko by?o skuteczne powinno go(samego kermazytu) by? 1/3 czyli 3,5-4 litry x 70 = 280 litr?w x 2 z?ote litr= 560 z? sam kermazyt!!!

Keramzyt to lekkie i sztuczne kruszywo budowlane, wypalane z gliny ilastej w temperaturze ok 1150?C. Posiada dobre parametry izolacji cieplnej U?ywany jest do produkcji lekkich beton?w, zapraw ciep?ochronnych, wyrobu pustak?w ?ciennych i stropowych oraz innych element?w wielko i drobnowymiarowych, jako materia? izolacyjny i wykonywania drena?y.

Podobnie jak pustaki
Peron, moja rada: pogódź się z tym problemem.
Ja też ich mam od za....bania i to na IV klasie, w piasku i glinie. Jak u Ciebie w okolicy jest dużo kamieni to może pomyślcie o maszynie do zbierania kamieni? O ile się nie mylę nówka około 60 tys. W sumie dużo ale na kilku by poszło, a na ludziach byś zaoszczędził. Na kaszubach jest firma która oferuje kruszywo budowlane, w zeszłym roku kupili 2 maszyny i nie dość że im płacisz za zbieranie to oni go od ciebie zabierają, łupią go i sprzedają na autostradę ...
Spotkałem znajomych z Osiedla 1 Maja. Powiedzieli mi o dość dziwnym przedsięwzięciu które jest realizowane na terenie po byłej kopalni 1 Maja, który został wydzierżawiony przez miasto tajemniczej firmie. Otóż mieszkańcy stwierdzili, że na około 0,5 ha działce po zniwelowaniu terenu została rozłożona bardzo gruba czarna nie przepuszczalna folia, która w ich ocenie ma stanowić zabezpieczenie gruntu przed przedostawaniem się do ziemi niebezpiecznych odpadów toksycznych. W chwili obecnej zostały tam nawiezione jakieś pyły dymnicowe oraz kruszywo. Cały czas na tym terenie pracują spychacze. Według mieszkańców na tym terenie tajemnicza firma będzie mieszała pyły dymnicowe z odpadami po hutniczymi, które następnie mają być wykorzystywane jako kruszywo budowlane na drogi. Postanowiłem sprawdzić czy to o czym opowiadano mi polega na prawdzie. Na forum przedstawiam kilka zdjęć, sami oceńcie;





Na BIP Urzędu Miasta starałem się znaleźć informacje które w jakiś sposób mogłyby wyjaśnić prowadzenie prac w tym zakresie na terenach po kopalni 1 Maja. Firma zamierzająca prowadzić tego typu prace musiałaby złożyć wniosek o wydanie decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych. Od października 2006 roku do chwili obecnej takiej informacji nie zamieszczono. Natomiast znalazłem wniosek firmy "EKO- GLOB przewidujący realizację przedsięwzięcia pod nazwą; "Budowa linii do segregacji odpadów komunalnych na terenie byłej KWK 1 Maja w Wodzisławiu Ślaskim. Wniosek przedstawiam poniżej.



W odległości kilkudziesięciu metrów od terenu gdzie trwają prace znajdują sie bloki mieszkalne, a jeszcze bliżej jest do krytej pływalni. Zainteresowany jestem jak na ten pomysł będą się zapatrywali mieszkańcy Osiedla 1 Maja. Jestem również ciekaw ciekaw co jest prawdą. To co opowiadali mi znajomi, czy to co jest na BIP. Pozdrawiam Jeż.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • piotrrucki.htw.pl

  • © wojtekstoltny design by e-nordstrom