ignacy jez
wojtekstoltny

Mikołaju, Mikołaju,
Wszystkie dzieci cię kochają!
Nie dlatego, żeś bogaty,
Lecz po prostu: boś brodaty.

W twojej brodzie uśmiech skryty;
W sercu kryjesz dar modlitwy.
Naucz nas twojej dobroci-
Ona Święta nam ozłoci.

Idźmy razem do Betlejem,
Wszystkie dzieci z Mikołajem!
Tam Jezusek w żłóbku leży;
Z Nim osiołek, wół i jeżyk.

Wasz Biskup Ignacy Jeż
Po dwóch godzinach tekst znów się zmienił na poniższy, ale niestety godzina edycji cały czas pozostaje taka sama jak za pierwszym razem więc pozwala to na nieograniczone ingerencje w tekst bez jakiegokolwiek śladu..... Wiecie Państwo z Ratusza, że tego wątku by nie było gdyby jasno i klarownie ze strony można było się skontaktować z rzecznikiem...ale lepiej zakopać głowy w piasek i udawać, że wszystko jest OK. Rzecznik i jego współpacownicy, którzy wypisują różne farmazony też mogliby odezwać się do nas np. podziękować za pomoc w redakcji strony i zwrócić się z prośbą o bezpośrednie przesyłanie informacji do nich a nie pokazywanie jak są niekompetentni i pozwalać utrwalać to na forum....ej szkoda gadać...nowa wersja tekstu o Honorowych....


Rada Miejska w Słupsku podjęła (12.07.06r.) uchwałę o przyznaniu tytułów Honorowego Obywatela Miasta Jego Ekscelencji ks. bp. Ignacemu Jeżowi oraz Jego Ekscelencji ks. bp. Tadeuszowi Werno. Uroczystego wręczenia zaszczytnych tytułów dokonano 18 września w Urzędzie Miejskim w Słupsku. Prowadząca uroczystość Przewodnicząca Rady Miejskiej - Anna Bogucka-Skowrońska przywitała biskupów wspomnieniami trudnych czasów \\"realnego socjalizmu\\", kiedy Kościół wspierał Polaków w ich wierze i walce o godne życie. Słowa Jana Pawła II z pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny : \\"Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi! Tej ziemi!\\" nadały kierunek duszpasterskiej misji diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Jej biskupi - prowadząc ewangelizację na tych ziemiach, swoim uporem i konsekwencją realizowali decyzję papieża Pawła VI o powołaniu tu nowej diecezji, zatwierdzoną bullą „Episcoporum Poloniae coetus”, która porządkowała strukturę polskiego Kościoła Katolickiego po II wojnie światowej.
Diecezja koszalińsko–kołobrzeska (łac. Dioecesis Coslinensis-Colubreganus) - jedna z 3 diecezji obrządku łacińskiego w metropolii szczecińsko-kamieńskiej (położona w północno-zachodniej Polsce), ustanowiona została 28 czerwca 1972.
Na pierwszego ordynariusza diecezji nominowany został ksiądz biskup Ignacy Jeż, a pierwszym biskupem sufraganem (pomocniczym) został konsekrowany w 1974 roku - ks. biskup Tadeusz Werno. Od tej pory obaj księża biskupi związani są na stałe z diecezją. Budowali kościół instytucjonalny, lokalny oraz tzw. kościół żywy, czyli wspólnotę wiernych.
W Polsce jest 14 metropoli (prowincji) oraz 41 diecezji, w tym 14 archidiecezji (siedzib metropolii).

Małgorzata Kowal, 2006-09-20 12:40:10
Ja już nie mogę czytać tej naszej strony nie dość, że artykuły prasowe są aktualizowane raz na 2 tygodnie i czasami wisi tam sprawa dawno nieaktualna to jeszcze te wypociny ratuszowe...nie no permanentna inwigilacja :))

Kolejny dzisiejszy ciekawy tekst, więcej niż połowy niezrozumiałem tak jest napisany :)

Rada Miejska w Słupsku podjęła (12.07.06r.) decyzję o przyznaniu tytułu Honorowego Obywatela Miasta Jego Ekscelencji ks. bp. Ignacemu Jeżowi oraz Jego Ekscelencji ks. bp. Tadeuszowi Werno. Uroczystego wręczenia zaszczytnych tytułów dokonano 18 września w Urzędzie Miejskim w Słupsku. Prowadząca uroczystość Przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Bogucka -Skawrońska przywitała biskupów wspomnieniami trudnych czasów komunizmu, kiedy to kościół walczył o wiarę Polaków i ich godne życie. Cytowane słowa Jana Pawła II z pierwszej pielgrzymki do ojczyzny : Niech zstąpi Duch Twój! Odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi. Nadały kierunek duszpasterskiej misji diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej, której Biskupi prowadząc prace ewangelizacyjne kontynuują zamierzenia papieża. Jak również Papieża Pawła VI o powołaniu diecezji na tym obszarze, zatwierdzone bullą „Episcoporum Poloniae coetus” porządkującą strukturę polskiego Kościoła Katolickiego po II wojnie światowej.

Na pierwszego ordynariusza diecezji został nominowany Ksiądz Biskup Ignacy Jeż, a pierwszym biskupem sufraganem (pomocniczym) został konsekrowany w 1974 roku - Ks. Biskup Tadeusz Werno. Od tej pory obaj księża biskupi związali się na stałe z diecezją. Budowali kościół instytucjonalny, lokalny oraz „kościół żywy”, wspólnotę wiernych.

Małgorzata Kowal, 2006-09-20 12:40:10


Nie chcę zakładać osobnego postu więc napiszę tutaj. Ciekawe, że teksty zostają poprawione najpóźniej 30 minut po umieszczeniu tutaj uwag, a te dwa powyższe przykłady zostały poprawione już po 5 minutach. Z jednej strony brawo i cieszę się, że moja praca nie idzie na marne a z drugiej strony czy nie można przed wrzuceniem tego do netu poprosić dwie osoby o przeczytanie.....Proszę Państwa skoro wiemy, że Państwo to czytacie nie róbcie błędów nie będziemy ich wytykać....naprawdę tak dużo nieścisłości, literówek, bzdur czasami itd itp pojawia się na oficjalnej stronie miasta, że smutno się na to patrzy i czyta dlatego bardzo proszę wypracujcie jakąś procedurę weryfikacji tekstów, które trafiają do sieci przecież macie ISO i wiecie coś o JAKOŚCI !!!!!!!!!!! Wszystko musi tą jakość, którą się szczycicie pokazywać......
Kozik, unika odpowiadania na pytania dziennikarzy o sięganie do wzorców z czasów czerwonego betonu :)

-----------------naszemiasto.pl
Teraz mówi o nim cała Polska, a wcześniej nie mówiła. Dlaczego? Klaudiusz Dyjas, wiceprzewodniczący regionu Federacji Młodych Socjaldemokratów, razem ze swoimi kolegami z organizacji, postanowili wyprowadzić nauczanie religii ze szkół do kościołów. Podjęli nawet oficjalną uchwałę. Teraz zbierają podpisy pod projektem ustawy obywatelskiej.



Pomysł FMS, który ujawnił ,Dziennik", wzbudził ogromne wzburzenie nie tylko w szeregach polityków prawicy (liczne stanowiska w tej sprawie publikowaliśmy już na naszych łamach). Od pomysłu Dyjasa i jego kolegów odcinają się nawet działacze ,dorosłego" SLD-UP. Tymczasem słupski aktywista nie traci rezonu. ,Dziennik" z nim chwilkę rozmawiał.

Z Klaudiuszem Dyjasem, działaczem młodzieżówki SLD-UP, politycznym prowokatorem, rozmawia Marcin Kamiński

- Jest pan wierzący?

- Jestem wychowywany w kulturze katolickiej. Byłem chrzczony, bierzmowany. Niedługo biorę ślub kościelny. Ale konkordatowy.

- Ma pan dopiero 25 lat, a sięga pan do wzorców z czasów czerwonego betonu. Nie wstyd panu?

- Nie, bo to nie jest powrót do betonu. To powrót do światopoglądu ludzi lewicy, którzy powinni brać pod uwagę, że odpowiedzialność za przeprowadzanie reform spada na barki społeczeństwa tego najbiedniejszego. Jako Federacja Młodzieży Socjaldemokratycznej myślimy, że te reformy powinny objąć również księży. Kiedy wprowadzano religię do szkół, Kościół obiecywał, że będzie płacił swoim katechetom. Tak jednak nie jest. Płaci im państwo. A przecież można by było na nich trochę zaoszczędzić i przeznaczyć pieniądze na pomoc społeczną czy dodatkowe zajęcia w szkołach.

- Wygląda jednak na to, że znaleźliście sposób, by zaistnieć.

- Nie, to jest to również sygnał dla społeczeństwa, że młoda lewica nie zapomniała o swoim programie. Nie chcemy iść na wojnę z Kościołem, bo jest to wojna z góry przegrana. Nikt przez dwa tysiące lat z nim nie wygrał. Trzeba rozpocząć dyskusję na ten temat i to co boskie oddać Bogu, a co cesarskie - cesarzowi.

- Przecież nawet dziecko widzi, że ta wasza akcja, to prowokacja. Swoje zresztą ugraliście. Mówi się o was, a się nie mówiło.

- Nieprawda. Wybory do euparlamentu pokazały, że SLD ma wyższe notowania, niż wynikało z sondaży. A przecież my swoje zaczęliśmy dopiero po wyborach, kiedy wyniki były już znane. Prawdą jest jednak to, że dzięki temu wróci do nas część elektoratu, która zawiodła się dotychczasową, miękką postawą liderów Sojuszu, wobec Kościoła.

- A jak będzie pan miał syna, to wyśle go pan na religię?

- Jeśli religia pozostanie w szkole, to będzie chodziło na nią, bo będę się obawiał, że będzie dyskryminowane przez inne dzieci, które nie rozumieją tego, że nie ma w tym nic złego, że dziecko na nią nie chodzi.

- Nie boi się pan, że zostaniecie napiętnowani?

- Jakoś to przeżyjemy.

Skomentowali na naszych łamach

- Ignacy Jeż, bp senior kurii koszalińsko-kołobrzeskiej: - To awanturnicze akcje ze strony młodych ludzi.

- Jan Sieńko, poseł SLD: - Odcinamy się od tego, co wymyślili młodzi socjaldemokraci.

- Maciej Kobyliński, prezydent Słupska: - Nie będę komentować tak głupich pomysłów.
Benedykt XVI ogłosił dzisiaj, podczas audiencji generalnej, zwołanie konsystorza, podczas którego wręczy 23 duchownym purpurę kardynalską. Wśród nich jest jeden Polak - Abp Stanisław Ryłko. W tym gronie miał się znaleźć także Bp Ignacy Jeż, lecz jego wczorajsza śmierć przeszkodziła prawom papieża. Konsystorz odbędzie się 24 listopada 2007r. Wśród wywyższonych do godności purpurata znajduje się wielu kurialistów - od ostatniego konsystorza na emerytury przeszli dotychczasowi kardynałowie, a ich następcy niejako "z urzędu" otrzymują kardynalski biret. O purpurze dla Abpa Ryłki mówiono już od pewnego czasu. Ponadto w gronie nominatów znajdują sie arcybiskupi metropolici. Mówiono także, że purpurowy biret może otrzymać Abo Kazimierz Nycz, arcybiskup warszawski, lub Abp Marian Gołębiewski, arcybiskup wrocławski.

Wyniesieni go godności kardynalskiej są następujący duchowni:

Z Kurii Rzymskiej:

* Abp Leonardo Sandri - Prefekt Kongregacji ds. Kościołów Wschodnich;
* Abp John Patrick Foley - Pro-Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Bożego Grobu w Jerozolimie;
* Abp Giovanni Lajolo - Przewodniczący Gubernatoratu Państwa - Miasta Watykanu i Przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Państwa - Miasta Watykanu;
* Abp Paul Joseph Cordes - Przewodniczący Papieskiej Rady "Cor Unum";
* Abp Angelo Comastri - Archiprezbiter Bazyliki Watykańskiej, Wikariusz Papieski dla Państwa - Miasta Watykanu, Przewodniczący Fabryki Świętego Piotra;
* Abp Stanisław Ryłko - Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich;
* Abp Raffaele Farina - Archiwista i Bibliotekarz Świętego Kościoła Rzymskiego.

Arcybiskupi Metropolici:

* Abp Agustín García-Gasco Vicente - Arcybiskup Metropolita Walencji (Hiszpania);
* Abp Seán Baptist Brady - Arcybiskup Metropolita Armagh (Irlandia);
* Abp Lluís Martínez Sistach - Arcybiskup Metropolita Barcelony (Hiszpania);
* Abp André Vingt-Trois - Arcybiskup Metropolita Paryża (Francja);
* Abp Angelo Bagnasco - Arcybiskup Metropolita Genui (Włochy);
* Abp Théodore-Adrien Sarr - Arcybiskup Metropolita Dakaru (Senegal);
* Abp Oswald Gracias - Arcybiskup Metropolita Bombaju (Indie);
* Abp Francisco Robles Ortega - Arcybiskup Metropolita Monterrey (Meksyk);
* Abp Daniel N. DiNardo - Arcybiskup Metropolita Galveston-Houston (USA);
* Abp Odilio Pedro Scherer - Arcybiskup Metropolita São Paulo (Brazylia).

Ponadto do godności kardynalskiej zostali wyniesieni duchowni, którzy ukończyli 80. rok życia:

* Jego Błogosławioność Emmanuel III Delly - Chaldejski Patriarcha Babilonii;
* Abp Giovanni Coppa - emerytowany nuncjusz apostolski;
* Abp Estanislao Esteban Karlic - emerytowany Arcybiskup Metropolia Paraná (Argentyna);
* O. Urbano Navarrete SI - były rektor Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego;
* O. Umberto Betti OFM - były rektor Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego.
Cieszymy się z wizyty kolejnego katolickiego biskupa w Polsce.

To ze strony sedevacante.pl

O ile wiem, to w Polsce są przynajmniej następujący biskupi katoliccy (Ci, którzy według sedeków mają ważnie święcenia.)"

Bp Ignacy Jeż (Sakra w 1960)
Bp Stanisław Smoleński (Sakra w 1970)
Bp Kazimierz Majdański (Sakra w 1963)
Bp Albin Małysiak (Sakra w 1970)
Abp Ignacy Tokarczuk (Sakra w 1966)
Bp Jan Mazur (Sakra w 1961)
Abp Bolesław Pylak (Sakra w 1966)
Bp Edward Materski (Sakra w 1968)

I jescze wielu, wielu innych. Nieuczciwością jest wiec pisanie o wizytach kolejnych katolickich biskupów.[/url]
Jak donosi Biuletyn Episkopatu Polski...
Bp. Ignacemu Jeżowi przysługuje tytuł kardynała. Bp. Ignacy Jeż zmarł 16 października ub.r. w Rzymie, w przeddzień oficjalnego ogłoszenia nominacji kardynalskich. W Wielki Czwartek bp koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak oficjalnie poinformuje diecezjan, że zmarły biskup może być tytułowany kardynałem. „Tak po ludzku nie wiadomo było, co w takiej sytuacji zrobić” – powiedział KAI bp Dajczak, tłumacząc wątpliwości co do tytułowanie bp. Jeża, ponieważ umarł on przed odebraniem kapelusza kardynalskiego. Jedyną osobą, która mogła wyjaśnić wątpliwości, był sam Ojciec Święty. Bp Dajczak poprosił więc o pomoc bp. Antoniego Stankiewicza, dziekana Roty Rzymskiej, jednego z najwybitniejszych prawników Kościoła. „Bp Stankiewicz zapytał Benedykta XVI wprost – czy biskup Ignacy jest kardynałem. Odpowiedź papieża była krótka: «Oczywiście. Przecież go mianowałem»” – relacjonuje bp Dajczak. W Wielki Czwartek, 20 marca, informacja, że zmarły biskup może być oficjalnie tytułowany kardynałem, zostanie przekazana wszystkim diecezjanom. Prawdopodobnie w tym dniu zostaną też zmienione tabliczki na jego grobie. (KAI; Nasz Dziennik, 19)
Kochani nasi Przyjaciele Renato i Norbercie,
Pozdrawiamy Was bardzo serdecznie z Kraju nad Wisłą. Z kraju Wielkiego Świętego Papieża Jana Pawła II.
Dziękujemy za pamięć o tym świętym historycznym wydarzeniu jakie miało miejsce 20 stycznia 2005 roku .
20 stycznia 1942 roku O.J.K wsłuchany w Głos Boga odrzuca propozycję skorzystania z protekcji opłaconego lekarza , który miał orzec jego niezdolność do pobytu w Dachau.
Duch Święty sprawia, że po 63 latach namiestnik Chrystusa Ojciec Święty Jan Paweł II przyjmuje i błogosławi wielkiej międzynarodowej wspólnocie Związku Rodzin.
Data 20 styczeń – nie jest przypadkowa , jest wielkim dziękczynieniem naszemu Założycielowi za Jego postawę, za Jego bezgraniczną wiarę w Opaczność Bożą.
Przez uhonorowanie Rodziny Związkowej przez Ojca Świętego czujemy się jeszcze bardziej odpowiedzialni za naszą wierność Kościołowi oraz wierność charyzmatowi Założyciela.
16 października 2007 roku w 29 Rocznicę Pontyfikatu Jan Pawła II odszedł do Niebieskiego Szensztatu nasz ukochany Biskup Ignacy Jeż – protektor Ruchu Szensztackiego, przyjaciel Ojca Świętego Jana Pawła II.
Od wspomnianych osób uczymy się całkowitego oddania się Kościołowi i bezgranicznej wiary w Opaczność Bożą.
Kochani, dziękujemy Wam za wielką troskę o Związek Rodzin w Polsce .
Raz jeszcze dziękujemy za Wasz udział w II Ogólnopolskim Spotkaniu Rodziny Związkowej.
Dzięki Waszej postawie bliższy sercu staje się nam Ojciec Józef Kentenich.
Za Waszym pośrednictwem pozdrawiamy wszystkie Rodziny Związkowe z całego świata.

Na Nowy 2008 Rok życzymy dla Was i wszystkich Rodzin Związkowych w świecie zdrowia i błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na każdy dzień.




W Imieniu Tymczasowego Zarządu Związku Rodzin
Złączeni w Przymierzu Miłości
Stanisława i Stefan Lech


Jastrowie , 23 styczeń 2005 rok.
To dla nas - całej Rodziny Szensztackiej w Polsce -wielka strata.
Ale On - Śp. Ks. Bp Ignacy Jeż - już oręduje za nami w Niebieskim Szensztat.

Tym, którzy Go mniej znali przypomnę, że urodził się w 1914 roku (był więc rówieśnikiem Szensztatu), w roku 1937 otrzymał święcenia kapłańskie (świętował w tym roku Jubileusz 70-lecia kapłaństwa). Znał Ojca Założyciela, ponieważ był więźniem Dachau i tam zawarł Przymierze Miłości. Był tym, dzięki któremu Sanktuarium Przymierza na Górze Chełmskiej zostało poświęcone 01.06.1991 roku przez Ojca Świętego Jana Pawła II. Dla Rodziny Szensztackiej w Bydgoszczy też był niezwykle ważną osobą - współprzewodniczył uroczystości poświęcenia Sanktuarium Zawierzenia w Bydgoszczy 16.06.2001 roku, a także przewodniczył uroczystościom I rocznicy poświęcenia naszego Sanktuarium.
Był protektorem Ruchu Szensztackiego w Polsce.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie...
I co jeszcze ciekawsze Ks. Bp Ignacy Jeż zawarł w Dachau przymierze miłości dokładnie 03 maja 1942 roku i był jednym ze współtwórców (można tak chyba powiedzieć) międzynarodowości naszego Ruchu.
A biskupem seniorem jest w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński postanowieniem z dnia 2 czerwca 2007 r. nadał za wybitne zasługi na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za zaangażowanie w niesieniu pomocy ludziom potrzebującym, za działalność na rzecz współpracy polsko-niemieckiej Krzyż Wielki Orderu Odrodzenia Polski Księdzu Biskupowi Ignacemu Jeżowi, Biskupowi Seniorowi naszej diecezji.

Więcej szczegółów tutaj

Ja jeszcze tylko przypomnę niezorientowanym iż ks. bp Ignacy Jeż poznał osobiście naszego Założyciela podczas pobytu w obozie koncentracyjnym w Dachau.
Biskup Jeż jest Protektorem Naszego Ruchu.
+

Biskup Ignacy Jeż na temat lustracji...:

Na słowo „lustracja" robi mu się słabo.

– Nie rozumiem, jak mogło do tego dojść, żeby potępiać tych, którzy ulegli naporowi przecież bardzo silnemu, a sprawców zostawić w spokoju? – pyta.

Cztery lata temu wdał się w polemikę z ks. Czesławem Skowronem. Rzecz dotyczyła słynnego procesu Kurii krakowskiej: oskarżenia księży i świeckich o szpiegostwo. Skowron w rozmowie z dziennikarzem „Tygodnika Powszechnego" opowiadał o tym, jak księża łatwo uginali się pod presją komunistów i sypali. Oburzony bp Jeż napisał, że zapomina się, iż przywoływany przez Skowrona proces Kurii był prowokacją UB, a „ludzie stojący przed sądem ofiarami systemu i propagandy (...) to bohaterowie i męczennicy, choć przedstawia się ich jako ludzi słabych i załamujących się". I pytał: „Są takie momenty w życiu, gdy trudno ocenić postępowanie drugiego człowieka. Dlaczego więc w ogóle go w takiej sytuacji oceniać? Czy wolno do tamtych czasów przykładać miarę czasów obecnych?". (źródło: http://tygodnik.onet.pl/1546,1427958,dzial.html)

Jeśli już chcemy oceniać postępowanie drugiego człowieka, jeśli uważamy, że mamy do tego prawo, że tego domaga się historia a przede wszystkim, że należy się to osobom poszkodowanym, to z lustracją kapłanów czy osób konsekrowanych powinien uporać się przede wszystkim (a może nawet tylko i wyłącznie) Kościół Katolicki (konkretnie hierarchowie). Chodzi o to, żeby nie pozostawiać tych ludzi na pastwę dziennikarzy (z całym szacunkiem dla roztropnych przedstawicieli tego zawodu) oraz tych, którzy bardzo chętnie szafują wyrokami na przedstawicieli Kościoła, z powodu osobistej niechęci do Niego.

O czym trzeba tu pamiętać? Myślę, że o co najmniej dwóch sprawach.
Po pierwsze trudna prawda "podawana" bez miłości, może przynieść więcej szkody niż pożytku. Po drugie warto przypomnieć sobie dewizę biskupa Jeża: "Przebaczam, więc jestem".

Najstarszy polski biskup kończy 93 lata. Internauta: „Czy wszyscy biskupi nie mogliby być tacy jak on?".

Ignacy Jeż miał umrzeć wcześniej, wiele razy.

Na tyfus. Najpierw dopadł go brzuszny, potem plamisty. Ważył 39 kg, skóra i kości. Jak długo można mieć biegunkę i nie umrzeć? Ginął z głodu. Ile można wytrzymać na kromce chleba i rzadkiej zupie dziennie? Umierał, bo ciężko pobity esesman potrzebował jego krwi. Mieli taką samą grupę. Czy można z człowieka wytoczyć całą krew? Jak przeżył? – Tam, gdzie wzmógł się grzech, tam jeszcze silniej działała łaska, jak mawiał św. Paweł – odpowiada biskup Jeż. A więc: z tyfusu uratowało go kilka kropel opium podanego przez litościwego pielęgniarza. Głód? Można o nim zapomnieć. Ciężko pobity esesman umarł, na szczęście. – Patrzyłem już na własną śmierć obojętnie. W takich warunkach jest wyzwoleniem – przyznał po latach. I dziwi się: – Tyle lat mi darowano.


Wiecej przeczytasz na: http://tygodnik.onet.pl/1546,1427958,dzial.html

Wszystkiego najlepszego Ksieze Biskupie!
Międzynarodowa Kapituła Orderu Uśmiechu, na wniosek dzieci z Częstochowy, przyznała to odznaczenie bp. Antoniemu Długoszowi.

Ceremonia dekoracji odbędzie się pod koniec stycznia. Podczas niej nowy Kawaler Orderu Uśmiechu poprowadzi katechezę dla kilku tysięcy dzieci.

Wcześniej laureatami byli już duchowni, m.in. Jan Paweł II, Dalajlama, kardynałowie - Franciszek Macharski i Henryk Gulbinowicz oraz bp Ignacy Jeż a ostatnio także ksiądz prałat Michał Józefczyk z Tarnobrzega.

Bp Długosz urodził się 18 kwietnia 1941, jest doktorem habilitowanym katechetyki; święcenia kapłańskie otrzymał w 1965 r., a biskupem pomocniczym archidiecezji częstochowskiej mianował go 18 grudnia 1993 Jan Paweł II, który też osobiście go konsekrował 6 stycznia następnego roku w Watykanie. W ostatnich latach biskup występował w telewizyjnym programie katolickim dla dzieci "Ziarno".

W ciągu prawie 38 lat istnienia Kapituła przyznała ok. 840 Orderów Uśmiechu głowom koronowanym, duchownym, lekarzom, nauczycielom, instruktorom harcerstwa, działaczom społecznym, biznesmenom, aktorom, piosenkarzom i zwykłym ludziom, którzy zrobili coś nieprzeciętnego dla najmłodszych. Odznaczenia wręczano już na wszystkich kontynentach.
KAI

Serdeczne gratulacje! To bardzo ważne wyróżnienie.
Jestem lektorem i akolitą. Lektorem ustanowił mnie bp pomocniczy Tadeusz Werno a akolitą śp. kard. Ignacy Jeż.
W Wielki Czwartek na Mszy Krzyżma w koszalińskiej katedrze bp Edward Dajczak ogłosił, że ą Ojciec Święty Benedykt XVI pozwolił nam mówić na pierwszego biskupa naszej diecezji - kardynał...
Tytuł kardynała został przyznany pośmiertnie...

co o tym sądzicie, czy to było aż tak potrzebne? w końcu samemu kardynałowi to nic nie dało...
z drugiej strony wiemy, że ten tytuł mu się należał...

czekam na wasze opinie
A ze mną było tak

Chrzest: 18 czerwca 1985 r., parafia św. Jacka w Słupsku, ks. Jan Giriatowicz
I Komunia Święta: 15 maja 1994 r., parafia św. Józefa w Słupsku
Bierzmowanie: 31 maja 2000 r., parafia św. Józefa w Słupsku, bp Ignacy Jeż
Msza Trydencka to sprawa nie bardzo dla nas młodych znana ks.bp Ignacy Jeż opowiadał jak to było kiedyś,,,,,, jak młody człowiek nic nie rozumiał z tej że właśnie mszy.... a trwała ona ze wszytkimi obrzędami nawet do 3 godzin i to była Uroczysta Msza święta, a babcie odmawały w tym czasie różaniec lub inne modlitwy ......teraz ona trwa godzine a w tygodniu nawet nie pół godziny Trzeba przy tym się zastanowić czy ten czas poświęcony Panu nie jest za krótki zwłaszcza jeśli ktoś przychodzi z obowiązku nie z poczucia serca.....to dla nich Ale kościól tak długo niereformowalny zdołał ustanowić coś całkiem nowego chwała tym co brali udzial
w Soborze Watykańskim II i naszemu najwięszemu teologowi biskupowi Karolowi Wojtyle

Życzenia księży biskupów składne na antenie Radia Maryja - 2005

ks. abp Józef Michalik [słuchaj][zapisz]
ks. kard. Henryk Gulbinowicz [słuchaj][zapisz]
ks. kard. Stanisław Nagy [słuchaj][zapisz]
ks. abp Bolesław Pylak [słuchaj][zapisz]
ks. abp Edmund Piszcz [słuchaj][zapisz]
ks. abp Ignacy Tokarczuk [słuchaj][zapisz]
ks. abp Janusz Bolonek [słuchaj][zapisz]
ks. abp Juliusz Paetz [słuchaj][zapisz]
ks. abp Kazimierz Majdański [słuchaj][zapisz]
ks. abp Marian Przykucki [słuchaj][zapisz]
ks. abp Sławoj Leszek Głódź [słuchaj][zapisz]
ks. abp Stanisław Nowak [słuchaj][zapisz]
ks. abp Stanisław Szymecki [słuchaj][zapisz]
ks. abp Tadeusz Kondrusiewicz [słuchaj][zapisz]
ks. abp Władysław Ziółek [słuchaj][zapisz]
ks. abp Wojciech Ziemba [słuchaj][zapisz]
ks. bp Adam Dyczkowski [słuchaj][zapisz]
ks. bp Adam Lepa [słuchaj][zapisz]
ks. bp Adam Szal [słuchaj][zapisz]
ks. bp Albin Małysiak [słuchaj][zapisz]
ks. bp Andrzej Dziuba [słuchaj][zapisz]
ks. bp Andrzej Śliwiński [słuchaj][zapisz]
ks. bp Antoni Długosz [słuchaj][zapisz]
ks. bp Antoni Dziemianko [słuchaj][zapisz]
ks. bp Błażej Kruszyłowicz [słuchaj][zapisz]
ks. bp Bogdan Wojtuś [słuchaj][zapisz]
ks. bp Edward Białogłowski [słuchaj][zapisz]
ks. bp Edward Dajczak [słuchaj][zapisz]
ks. bp Gerard Kusz [słuchaj][zapisz]
ks. bp Grzegorz Balcerek [słuchaj][zapisz]
ks. bp Ignacy Jeż [słuchaj][zapisz]
ks. bp Ireneusz Pękalski [słuchaj][zapisz]

ks. bp Marian Florczyk [słuchaj][zapisz]
ks. bp Adam Śmigielski [słuchaj][zapisz]
ks. bp Andrzej Dzięga [słuchaj][zapisz]
ks. bp Andrzej Suski [słuchaj][zapisz]
ks. bp Antoni Dydycz [słuchaj][zapisz]
ks. bp Edward Frankowski [słuchaj][zapisz]
ks. bp Edward Janiak [słuchaj][zapisz]
ks. bp Ignacy Dec [słuchaj][zapisz]
ks. bp Jan Gałecki [słuchaj][zapisz]
ks. bp Jan Styrna [słuchaj][zapisz]
ks. bp Jan Szkodoń [słuchaj][zapisz]
ks. bp Jan Szlaga [słuchaj][zapisz]
ks. bp Jan Śrutwa [słuchaj][zapisz]
ks. bp Jan Tyrawa [słuchaj][zapisz]
ks. bp Jerzy Mazur [słuchaj][zapisz]
ks. bp Józef Pazdur [słuchaj][zapisz]
ks. bp Józef Szamocki [słuchaj][zapisz]
ks. bp Józef Wysocki [słuchaj][zapisz]
ks. bp Józef Zawitkowski [słuchaj][zapisz]
ks. bp Kazimierz Górny [słuchaj][zapisz]
ks. bp Kazimierz Nycz [słuchaj][zapisz]
ks. bp Kazimierz Ryczan [słuchaj][zapisz]
ks. bp Mariusz Leszczyński [słuchaj][zapisz]
ks. bp Paweł Socha [słuchaj][zapisz]
ks. bp Piotr Krupa [słuchaj][zapisz]
ks. bp Ryszard Karpiński [słuchaj][zapisz]
ks. bp Stanisław Napierała [słuchaj][zapisz]
ks. bp Stanisław Stefanek [słuchaj][zapisz]
ks. bp Stanisław Wielgus [słuchaj][zapisz]
ks. bp Stefan Cichy [słuchaj][zapisz]
ks. bp Stefan Regmunt [słuchaj][zapisz]
ks. bp Tadeusz Rybak [słuchaj][zapisz]
ks. bp Tadeusz Werno [słuchaj][zapisz]
ks. bp Tomasz Peta [słuchaj][zapisz]
ks. bp Wiesław Mering [słuchaj][zapisz]
ks. bp Władysław Blin [słuchaj][zapisz]
ks. bp Zygmunt Zimowski [słuchaj][zapisz]


Za http://www.radiomaryja.pl.../2005/index.htm

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • piotrrucki.htw.pl

  • © wojtekstoltny design by e-nordstrom