krzysztof warzycha
wojtekstoltny

88 w takiej gram albo w 7,10
88- Eric Lindros Hokej i nietylko hehe
7- "Gucio" Krzysztof Warzycha
10- SupeR MaRio" MaRiusz Śrutwa
Marika jest duzo swietnych pilkarzy.
będąc dzieckiem moim idolem był Krzysztof Warzycha i cała druzyna z 89 Ruchu ale najbardziej Gucio czyli Krzysztof Warzycha.
Kiedy odszedł z Ukochanego klubu popłakałem się i byłem na niego przez pewien czas zły.
z zagranicznych to Beckham jest konkretny te jego podania i strzały(kiedys był lepszy)
Del Piero,Nedved,weteran Maldini itp
Wszystko wskazuje na to, że działaczom poznańskiego Lecha nie uda się latem zatrzymać przy Bułgarskiej Roberta Lewandowskiego. Polskim napastnikiem poważnie interesuje się Panathinaikos Ateny - informuje Dziennik.
Ostatni mecz Lecha Poznań z Wisłą Kraków w ramach ćwierćfinału REMES Pucharu Polski, oglądał wysłannik "Wszechateńskich" i zarazem legenda tego klubu Krzysztof Warzycha. Popularny "Gucio" oglądał w akcji Roberta Lewandowskiego. Ponoć Grecy są skłonni wyłożyć na jego zakup pięć milionów euro.

Panathinaikos, oprócz napastnika reprezentacji Polski, jest także zainteresowany innym piłkarzem Kolejorza. W orbicie zainteresowań "Koniczynek" znajduje się także kolumbijski obrońca Manuel Arboleda.
Żródło : sportowefakty.pl
Jerzy Dudek honorowym obywatelem

Bramkarz Liverpoolu i piłkarskiej reprezentacji Polski Jerzy Dudek 18 czerwca odbierze pierwszy w historii Knurowa akt nadania honorowego obywatelstwa miasta. Tego samego dnia odbędzie się mecz, w którym zagrają drużyny złożone z przyjaciół piłkarza.

Z wnioskiem o nadanie Dudkowi honorowego obywatelstwa wystąpił prezydent Knurowa Adam Rams. 21 radnych jednogłośnie poparło tę uchwałę. Bramkarza wyróżniono nie tylko dlatego, że jest jednym z najlepszych polskich sportowców ale też stanowi wzór dla młodzieży i dorosłych. Zawodnika uhonorowano m.in. za pokazanie, iż dzięki wytrwałości można trafić z dzielnicy Knurowa - Szczygłowic na usta całego świata, a jednocześnie pozostać osobą skromną i chętną do pomocy, zawsze pamiętającą o swoich korzeniach.

Mecz piłkarskich gwiazd 18 czerwca będzie jednocześnie elementem obchodów 700-lecia Knurowa.

Dudek jest drugim w ostatnim czasie śląskim piłkarzem docenionym przez samorządowców. Pod koniec maja honorowe obywatelstwo Chorzowa otrzymał były piłkarz Ruchu, Krzysztof Warzycha.

onet.pl
"Pani Szewinska nie jest już tak świeża w kroku, jak dawniej" - Bohdan Tomaszewski.

"Wszystko w rękach konia" - Jan Ciszewski przed decydującym przejazdem Jana Kowalczyka w Moskwie.

"Sytuacja zmieniła się diametralnie o 360 stopni" - Jacek Zemantowski

"Henryk Wardach to stary wyjadacz parkietów" - Maciej Henszel (radio).

"Włodek Smolarek krąży jak elektron koło jądra Zbyszka Bońka" - Dariusz Szpakowski (TVP).

"Swietlana Fomina jest bardzo doświadczona i dużo daje" trener Roman Haber.

"Jeszcze trzy ruchy i Włoszka będzie szczęśliwa" - Artur Szulc (TVP) o kajakarce Josefie Idem.

"Gol jest wtedy, kiedy piłka całym swoim obwodem przekroczy odległość równa obwodowi piłki" - Andrzej Zydorowicz (TVP).

"Do tej fazy, w której przegrywający przegrywa, mamy jeszcze trochę czasu" - Dariusz Szpakowski (TVP).

"Franciszek Smuda zbyt radykalnie przeczyścił swój zespół" - Krzysztof Mrówka (Wizja Sport).

"Ten rok był pełen wyrzeczeń dla Renaty Mauer... W kwietniu wyszła za mąż" - Janusz Uznanski (TVP).

"Trzeba wybrać: uroda albo sztanga. Pintusewicz wybrała tę drugą ewentualność" - Marek Jozwik (TVP).

"Mówię Samprasowi, żeby mocniej liftował piłkę. Ale on mnie nie słucha. Ale jak ma mnie słuchać, skoro mnie nie słyszy" - Adam Choynowski (Eurosport).

"Grecy przy piłce, a konkretnie Warzycha" - Dariusz Szpakowski (TVP).

"Trzy lata temu na Igrzyskach w Barcelonie... Przepraszam - dwa lata temu" - Krzysztof Miklas (TVP), relacjonujący podnoszenie ciężarów z IO w Atlancie w... 1996 r.

"Trzy minuty, czyli zatem około 100 sekund" - Jacek Laskowski (Canal+).

"Dostałem sygnał z Warszawy, że mają już państwo obraz, więc możemy spokojnie we dwójkę oglądać mecz" - Dariusz Szpakowski (TVP).

"Obrońca wybił piłkę na tak zwany przysłowiowy oślep" - Andrzej Zydorowicz (TVP).

"Wybił piłkę na tak zwaną palę" - Jan Tomaszewski (Wizja Sport).

"Szwedzi są o tyle niebezpieczni, że nie są groźni" - Stanisław Terlecki (TVP).

"Kamerun grał z ikrą Bożą" - Jerzy Klechta (TVP).

"Johann Cruyff dokonywał bardziej zmian taktycznych niż zmieniających taktykę zespołu" - Dariusz Szpakowski (TVP).

"Trener spojrzał na zegarek, żeby dać swoim podopiecznym ostatnie wskazówki" - Łukasz Pluciennik (Canal+).

"Kibiców szwedzkich nie ma zbyt dużo, ale za to nie grzeszą urodą" - Andrzej Zydorowicz (TVP).

"Polscy wioślarze zdobyli na igrzyskach dziewięć medali: dziewięć srebrnych, dziewięć brązowych i dwa srebrne" - Artur Szulc (TVP).

"Jak państwo widzicie, nic nie widać w tej mgle" - Edward Durda (Wizja Sport).

"Szczęście nie było zwierzchnikiem gospodarzy" Grzegorz Milko (Canal+).

"Podziwiam jego skromne warunki fizyczne" - Dariusz Szpakowski (TVP).

"Popatrzmy na jego przytomność umysłu" - Dariusz Szpakowski (TVP).

"Siedzi koło mnie już od czterech lat trener Leszka Blanika" - Nawara (TVP).

"Piłkarz polewa sobie wodę głową" - Dariusz Szpakowski (TVP).

"Bergkamp trafił bramką w słupek" - Dariusz Szpakowski (TVP).

"Jest jak Szarmach, o którym mówiło się kiedyś, że wsadzał głowę tam, gdzie inni bali się wsadzić inne rzeczy...". "A konkretnie nogę" - dialog pomiędzy Adamem Romanskim i Piotrem Sobczynskim (TVP).

"Polak zakończył rwanie, podobnie jak ci z państwa, którzy oglądali nasze poprzednie wejście" - Artur Szulc (TVP).

"Nie udało się to najpierw Sosinowi, który nogą trafił w poprzeczkę, a następnie Nicinskiemu, który głową także trafił... w poprzeczkę" - Andrzej Szelag (TVP).

"Nie ukrywam: podgrzewam bębenek" - Artur Szulc (TVP).

"W pobliżu jest jezioro Czterech Kantonow, wielki akwen, pofałdowany, z wielkimi górami" - Bogdan Chruscicki (Eurosport).

"Szurkowski to cudowne dziecko dwóch pedałów" - Bohdan Tomaszewski.

"Pasiaki remisują w Oświęcimiu" - z meczu Cracovi (czyli "Pasy") i Unii Oświęcim.

"Widać wielkie ożywienie w kroku Lewandowskiego" - Bohdan Tomaszewski (radio) o biegu na 800 m z udziałem Stefana Lewandowskiego.

"Nogi piłkarzy są ciężkie jak z waty" - Andrzej Zydorowicz (TVP).

"Ja z mieszanymi uczuciami podglądam panie" - Monika Lechowska (TVP).

"Jeszcze 18 sekund do końca Szweda Berqvista" - Andrzej Zydorowicz (TVP).
"Wolfi" strasznie Ci sie cisnienie podnioslo
Jakby Tobie tak podkladali klody te kurwy z PZPN to juz dawno bys olal nasza kadre. Ale za nim stoja pilkarze i czesc kibicow. Zauwazcie tez ze rzeczywiscie problem jest z naszymi pilkarzami bo Leo doprowadzil Trynidad i Tobago do MŚ - kraj w ktorym mieszka mniej ludzi niz w Radomiu.
A jak powolywal Gargule czy Matusiaka to lapalismy sie za glowy co to za wynalazki. I co?
Co do Wichniarka to niech spierdala mial dwa razy szanse w kadrze i jej nie wykorzystal. Juz byl kiedys u nas taki zawodnik zajebisty w klubie nazywal sie Krzysztof Warzycha - balach maksymalny w reprze a bozyszcze PAO.
Dwa dobre mecze a nawet bardzo dobre ale w porownaniu do Engela gdzie mielismy niesamowity fart bo rywale tracili punkty miedzy soba to jednak duzo. Wielkie mi halo wygrana z Kostaryka za to beznadziejne pozostale mecze. U Leo znowu mogl wkurwic dobry mecz z gebelsami a fatalny z Austria i tak naprawde niewiele sie zmienilo.
Odnosnie Feyenoordu to skoro nie ma zadnego kontraktu i oficjalnie mu nie placa to moga go w odbyt pocalowac i wyjebac sie na plecy. To moze wkurwiac lub nie ale chuja mozemy.
Wkurwia mnie jedynie brak w kadrze Jelenia.
Zgodnie z naszymi informacjami jest szansa, że niebieskim pomoże sam Krzysztof Warzycha. Może nawet w roli menedżera. - Jesteśmy w stałym kontakcie. Jest duża szansa, że Krzysiu przyjedzie w najbliższych dniach do Polski - dodał działacz niebieskich. Trener Fornalik zażartował, że Warzycha jeszcze dziś strzeliłby dla niebieskich niejednego gola.
http://miasta.gazeta.pl/k...towac_Ruch.html
niy wiym moze polecom na mie gromy i pierony ale moze zrobic kompilacje o bylych pilkarzach Ruch-u na poczontek Krzysztof Warzycha i Mariusz Srutwa bo te o Pilu i Balazu bardzo dobre
wiecie co, przejrzałem kilka poprzednich stron i jakoś nie zauważyłem, żeby padły szczegołnie obraźliwe słowa w kierunku Mario.

Co do tematu. TO mamy wolność slowa i każdy może gadać co mu się chce. Mam tylko propozycję, jeśli chcecie dowalić Mariuszowi, Klimkowi, Sobstylowej lub komukolwiek, to podpiszcie się z imienia i nazwiska.

Ja powiem tylko tyle, że dla mnie ostatnią jak do tej pory prawdziwą gwiazdą tego klubu - super zawodnikiem, wzorem do naśladowania dla młodych, zdolnym i pracowitym, rozpalającym prawdziwe sportowe emocje chłopem z Chorzowa jest Krzysztof Warzycha - potem jest wielkie nic.

Śrutwa jaki jest, wszyscy wiemy. Walczył, starał się, sztrzelił kilka ważnych bramek, zmarnował setki sytuacji, ale przede wszystkim lubi sobie pogadać, lubi mieć swoje zdanie. Całkiem sensownie się go słucha w relacjach C+.
W spotkaniu Ruchu ze Śląskiem na boisko wybiegną piłkarze, którzy aspirują do gry z białym orzełkiem na piersi. Zawodników obu drużyn w swoich notesach mają bowiem współpracownicy Leo Beenhakkera. Kto ma największe szanse trafić do kadry? Grzegorz Baran z Ruchu i Sebastian Mila ze Śląska. Ale nie tylko oni...

Kadra czeka

Ruch Chorzów wychował już wielu reprezentantów Polski. Wystarczy wspomnieć takie nazwiska, jak: Arkadiusz Bąk, Bronisław Bula, Andrzej Buncol, Gerard Cieślik, Damian Gorawski, Zygmunt Maszczyk, Krzysztof Warzycha czy w latach przedwojennych; Teodor Peterek oraz Ernest Wilimowski. Jednakże już od kilku lat klub z Cichej nie potrafi się doczekać powołania dla zawodnika "Niebieskich". Być może niebawem to się zmieni, ponieważ kilku piłkarzy aspiruje do tego aby zagrać z białym orzełkiem na piersi.

Podobnie ma się sprawa w Śląsku Wrocław. W klubie tym już od dawna nie przyszedł fax informujący o tym, że któryś z zawodników ma się stawić na zgrupowanie reprezentacji. Wkrótce może to nastąpić.

Trzech kandydatów

Już od wielu miesięcy Grzegorz Baran znajduje się w kręgu zainteresowań selekcjonera Leo Beenhakkera. Zawodnik Ruchu zresztą już zagrał w nieoficjalnym meczu przeciwko zagranicznym gwiazdom naszej ekstraklasy. Zaprezentował się z bardzo dobrej strony przez publicznością w Szczecinie. Można było liczyć, że otrzyma powołanie na któryś z meczów towarzyskich. Tak się jednak nie stało. Baran cały czas jest obserwowany przez trenerów naszej kadry.

Kiedy szkoleniowcem Ruchu był Duszan Radolsky bardzo wychwalał on grę Krzysztofa Nykiela. Słowak uważał, że jak zawodnik nadal będzie się rozwijał to wkrótce upomni się o niego kadra. Obrońca Ruchu z pewnością ma zadatki, aby trafić do bloku defensywy drużyny prowadzonej przez holenderskiego szkoleniowca, a jak wiemy, z tą formacją Polska kadra ma największy problem.

W ubiegłym sezonie głośno było o Macieju Sadloku. Utalentowany obrońca przebojem wdarł się do pierwszego składu "Niebieskich" . Jego talent zauważyli menedżerowie lig zachodnich. Był blisko przejścia do angielskiego Fulham Londyn. Młody zawodnik niedawno odzyskał miejsce w składzie i trzeba przyznać, że forma mu wraca. Sadlok jest członkiem kadry młodzieżowej.

calosc ------> http://sport.interia.pl/p...o-kadry,1209077

kiere fusbalery z Ruch-u zdobyli krola strzelcow ekstrakalsy i w kierym roku ????

1934 Ernest Wilimowski
1936 Teodor Peterek, Ernest Wilimowski
1938 Teodor Peterek
1939 Ernest Wilimowski
1952 i 1953 Gerard Cieślik
1989 Krzysztof Warzycha
1998 Mariusz Śrutwa


Czyjego klubu??

Jo wciepuja moje ulubione :

PBM - Niebieska eRka : http://teli1920.wrzuta.pl..._niebieska_erka

Bułek - Bez Lata : http://jackson1994.wrzuta...ulek_-_bez_lata

Jimmy - Ruch Chorzów : http://misiek1920.wrzuta...._-_ruch_chorzow

Tu mocie tekst Jimmy - Ruch Chorzów :

Zna ich cała Polska
NIEBIESCY !!!
Pochodzą ze Śląska
NIEBIESCY !!!
Walczą do końca
NIEBIESCY !!!
Legenda bez końca
NIEBIESCY !!!

Zna ich cała Polska
NIEBIESCY !!!
Pochodzą ze Śląska
NIEBIESCY !!!
Nigdy się nie poddają
NIEBIESCY !!!
Swoich kibiców mają
NIEBIESCY !!!

1. 1920 czas powstania, czas narodzin ta data pamiętana. 2020 strzeli setka istnienia klubu, z historią i podziwem. Wieści lecą do tłumu. Historia tego klubu jest bardzo obfita, można się nią najejść, najejśc aż do syta. Można o tym pisać nawet z pięć tomów, żyje tym wszystkim pełno śląskich domów. Żyję tym ja, żyje tym ulica, tętni cały Chorzów i każda dzielnica. Zostały wspomnienia, piękne przeżycia jak Ruch robił majstra, było nasze i basta. Jeszcze czas nastanie jeszcze wywalczymy miejsce na szczycie tam siedzieć musimy. Dorwiemy się do koryta jakby kto pytał, nie jak PZPN tylko legal wszystko gra, wszystko gra, jest egal. Chorzowski bal, niebieska siesta świętować z kibicami awans i zwycięstwa. Z wdziękiem i czarem napędzane talarem. Pięknieje stadion, oraz trybuny, niebiesko na sektorach z dołu do góry. Niech piłka leci w chmury, to nie są jakieś bzdury, niech odejdą gbury, teraz ręce do góry.

Zna ich cała Polska...

2. Bez końca legenda, choć droga była kręta. Niebiesko-białe barwy dobrze znane, na ścianach widywane dobrze pielęgnowane, kultowe piosenki i piękne przedstawienia i pirotechnika. Omega dalej tyka. Piłka dalej bryka do bramki przeciwnika, od dziadka stuka kryka, z młodymi polemika, serce szybciej pika, nikt się nie wymyka. Czternaście razy majstra, pięć razy vice, cztery razy puchar, tak była na szczycie. Gerard Cieślik, Krzysztof Warzycha, Antoni Piechniczek, ukłon w ich stronę ćwiczę. Legendy wciąż żywe i jest ich wiela to tylko niektóra, które stały na czele niebieskiego garnizonu, doszły do tronu, chwały, podziwu, stali na czele zrywu. Niebieskie tapety mają nabite komóry, dzwonek świadczący o miłości do klubu. Na wyświetlaczy eRka, świadomość jest wielka, bo Wielka, Wielka, Wielka jest niebieska eRka, a Niebiescy robią swoje, rywali robią w berka, wszystko dograne nie potrzebna ekierka, rywal stoi spięty jak klamerka, zwycięstwo jest nasze nasza jest ta gierka. Niebieska epidemia zaraża jak rak, zaraża jak piłkarza gaża,to nam fanów stwarza, no cóż taka branża coraz większa marża, pielęgnacja tradycji, podnoszenia ambicji. Łezka się w oku kręci jak się patrzy na sukcesy i nie kasa do kiesy i lewe interesy. Więc jadymy z tym koksem, jadymy z gorolami, my hanysy, każdy łysy, my teraz panami.

Zna ich cała Polska...

Witam wszystkich. Co do meczu w PP o którym pisze gerhat, to powiem,że było to dokładnie 3.03.1984, że kartki dostali wtedy faktycznie Kamiński jak przyp......... Pałaszowi i Leszek Wrona za to, że pogonił sędziego liniowego. Do tego jeszcze trzeba dodać fakt iż najpierw z ławki wyleciał ówczesny prezes p.Noras, a bramkę zdobył Perlak z karnego w 89 minucie, kiedy było na boisku już tylko 9 niebieskich. Ja wspomniałbym jeszcze jeden mecz w Zabrzu w roku 1983 kiedy to Ruch po raz pierwszy w lidze wygrał z Górnikiem. Było wtedy 2:1, a oba gole strzelił Włodzimierz Siudek (pamięta go ktoś jeszcze?). Trenerem Ruchu był wtedy Orest Lenczyk, a po 4 kolejkach w tym 3 na wyjeździe Ruch miał komplet punktów i był liderem. Kolejno niebiescy wygrywali właśnie na początek z Górnikiem, potem u siebie z ŁKS 2:1 (Bąk i Siudek), na wyjazdach z Legią 2:0 (Bąk i Warzycha) i GKS 2:0 (Grzybowski i Warzycha). To była jazda! Komu to przeszkadzało? Do zobaczenia w sobotę!

Witam panowie! Pamietacie Wlodka Siudka, to moze troche powspominamy meczy w ktorych strzelal gole, pewnie ucieszy sie gdy przeczyta wasza wspomninia! :-D

Pozdrawiam Krzysztof
Najlepszym strzelcem był Krzysztof Warzycha a prowadził nas Jerzy Wyrobek niech ktos zado za mnie
na szybko poprawilem pare literowek i niezrecznosci jezykowe:

On the 20th of April 1920 in Hajduki Wielkie during a gathering a sport club was founded. A club that in the few following years earned the name of one of the most credited clubs in Poland. The sport club was named ‘Ruch’ from the very begining. ‘The Blue Ones’ („Niebiescy”) is a nickname of the team from Chorzów since the 20’s. In 1927 the team entered the group that formed the Polish League. In 1933 predomination of the team from Upper Silesia over the rest began. Winning four titles of the Champion of Poland consecutively, the third place in 1937 and then again the Championship showed exactly what position was the team capable of achieving in Poland. The superstars from the team did not only glow in their homeland, but they were noticed abroad as well. Victories over such clubs as Bayern Munich, VfB Stuttgart, or Jugoslavia Belgrad, and great performances in Poland's national team of such players as Wodarz or Wilimowski (4 goals in one match against Brasil in World Cup). On the 4th of March 1945 there was a meeting of the members of the club that was being rebuilt. In 1948 the Blue Ones again joined league games. The club gained its former position very quickly and in 1950 took the second place in the league. In 1959 Gerard Cieślik finished his sport career as a professional player. In 1988 ‘Ruch’ left the first league for the first time. At that time Krzysztof Warzycha has already been in Chorzów. Being the favourite of the audience Warzycha together with his team mates and under the rule of Jerzy Wyrobek, after one year of absence in the Polish football elite, came back to the first league. The season 1988/89 finished for ‘Ruch’ with the championship. In 2004 the club became Sports Joint-stock Company. And on the 27th it was filed into the register of enterprises in the National Register that is run by the Regional Court in Katowice under the number KRS 0000224997 as: ‘Ruch’ Chorzów Sport Public Limited Company that is based in Chorzów on 6 Cicha Street. The contract was signed with Students’ Sport Club that trains young football players. By virtue of this contract ‘Ruch’ took over the care of the older groups of junior players.
The greatest achievements:
Championship of Poland
1933, 1934, 1935, 1936, 1938, 1951, 1952, 1953, 1960, 1968, 1 974, 1975, 1979, 1989
Vice-Champion of Poland
1950, 1956, 1963, 1970, 1973
Winner of the Cup of Poland
1951, 1974, 1996
Finalist of the Cup of Poland
1963, 1968, 1970, 1993
Finalist of Super Cup of Poland
1989, 1996
Junior Championship of Poland U-19
1965, 1984
UEFA Championship
Quarterfinal 1974
European Cup of National Champion Teams ( todays Champions League)
Quarterfinal 1975
Intertoto Cup
Final 1998




Important facts:
Foundation of the club: 20th April 1920
Establishment of Sports joint-stock company (SSA): 27th December 2004
Club takeover by SSA: 27th January 2005
Zico
A poza nim, z tych co widziołch: Mietek Szewczyk, Krzysztof Warzycha, Paul Ince, Kevin Keagen, Steven Gerrard
Stoiczkow (nie pamietam jak sie to pisze),Roberto Baggio,Maradona,Marco van Basten,Paolo Maldini, Gabriel Batistuta ,Krzysztof Warzycha,Andrzej Juskowiak,Roman Dąbrowski,Dariusz Gęsior,Mariusz Śrutwa.

Ps.Moj obecny idol Wojtek Grzyb,zapomnialem dodac.
Marco van Basten, Roberto Baggio, Paolo Maldini, Gabriel Batistuta
Gerard Cieślik, Teodor Peterek, Ernest Wilimowski, Krzysztof Warzycha,
Krzysztof "Gucio" Warzycha
Ale piłkarzem meczu był Krzysztof "Gucio" Warzycha i nie ma godki jak żech widzioł jak biere tych modych i to 42 latek to mógłby jeszcze grac w Ruchu......
w kadrze znajduje się 4 chorzowskich: Sebastian Nowak, Grzegorz Baran, Wojciech Grzyb i Piotr Ćwielong
czyli:
Ruch Chorzów- 4 zawodników
Górnik Zabrze- 5 zawodników
Odra Wodzisław- 6 zawodników ( w tym czołowy strzelec ekstraklasy Chmiest)
Zagłębie Sosnowiec- 3 zawodników
Polonia Bytom- 2 zawodników
Piast Gliwice- 3 zawodników
GKS Katowice- 2 zawodników
Grunwald Halemba- 1 zawodnik
Tempo Paniówki- 1 zawodnik
Krzysztof Warzycha
ZA PORTALEM 90minut.pl

27 piłkarzy powołał trener kadry Śląska Antoni Piechniczek na charytatywny z reprezentacją Polski, który 9 grudnia o 12.00 rozegrany zostanie na stadionie Ruchu Chorzów.

Dochód z tego spotkania przekazany zostanie na rzecz rodzin 23 górników, którzy zginęli w niedawnym wypadku w rudzkiej kopalni "Halemba".

- Możliwość poprowadzenia kadry regionu, szczególnie w takim meczu, to dla mnie zaszczyt. Ustalając skład poprosiłem o konsultację trenerów klubowych. Ten mecz ma określony cel, jednak być może nazwisko któregoś z naszych zawodników utkwi w pamięci trenera Leo Beenhakkera. Grającym honorowym gościem naszego zespołu będzie Krzysztof Warzycha i w ten sposób mamy chyba rozstrzygniętą kwestię kapitana. Czasu na przygotowania mamy mało. Spotkamy się z piłkarzami na dwóch treningach - powiedział Piechniczek podczas piątkowej konferencji prasowej. Jego współpracownikami będą Zdzisław Podedworny i Jan Furtok. W kadrze znalazł się też piłkarz z Paniówek, przyjaciel jednego z zabitych górników.

Skład kadry Śląska

Bramkarze: Mateusz Sławik (Górnik Zabrze), Krzysztof Damian Kozik (Piast Gliwice), Sebastian Nowak (Ruch Chorzów).

Pozostali zawodnicy:

Błażej Radler, Damian Seweryn, Tomasz Moskal (wszyscy Górnik Zabrze), Mirosław Widuch, Adam Kompała (obaj Piast Gliwice), Daniel Treściński, Bartłomiej Chwalibogowski, Marcin Lachowski (wszyscy Zagłębie Sosnowiec), Grzegorz Baran, Piotr Ćwielong, Wojciech Grzyb (wszyscy Ruch Chorzów), Dariusz Dudek, Jacek Kowalczyk, Mariusz Muszalik, Marcin Chmiest, Marcin Malinowski, Jan Woś (wszyscy Odra Wodzisław Śląski), Jacek Broniewicz, Mariusz Mężyk (obaj Polonia Bytom), Szymon Kapias, Łukasz Wijas (obaj GKS Katowice), Tomasz Kasprzyk (Grunwald Halemba), Rafał Jankowski (Tempo Paniówki), Krzysztof Warzycha.



źródło: PAP
Kilka słów o Guciu dla młodszych kibiców:

Krzysztof Warzycha, ps. Gucio, (ur. 17 listopada 1964 w Katowicach) - Polski piłkarz, reprezentant Polski, grał na pozycji napastnika.
Krzysztof Warzycha to wychowanek Ruchu Chorzów, w którym grał od 1974 roku do 1989, w pierwszym składzie "Niebieskich" rozegrał 9 sezonów, strzelając 66 bramek w 167 meczach. Po zdobyciu z Ruchem mistrzostwa Polski w 1989 oraz uzyskaniu tytułu Króla strzelców został wykupiony za milion marek przez Panathinaikos Ateny, gdzie grał do roku 2004 strzelając 235 bramek w 352 meczach, będąc dzięki temu najlepszym snajperem w historii tego klubu, a drugim w historii rozgrywek ligowych Grecji (najlepszym jest Thomas Mavros). W barwach "Zielonych Koniczynek" świętował pięciokrotnie mistrzostwo Grecji, czterokrotnie puchar Grecji, a trzykrotnie tytuł Króla strzelców greckiej ligi (1994, 1995, 1998). W Reprezentacji Polski zadebiutował 27 marca 1984 w rozegranym w Zurychu towarzyskim spotkaniu ze Szwajcarią. Ostatni mecz w kadrze rozegrał 30 kwietnia 1997 w Neapolu z Włochami w ramach el. Mistrzostw Świata. Łącznie w reprezentacji Polski rozegrał 50 spotkań i zdobył 9 bramek.

Wpisujcie życzenia

Wolalbym najpierw stworzyc jakas silna organizacje spoleczna, z medialnymi nazwiskami, stworzyc projekt, przekazac go miastu a na samym koncu kombinowac z kasa. PozdRawiam
MAMY ANTKA PIECHNICZKA,GERARDA CIESLIKA,MARIUSZ KLIMKA,KOPLA:(niech mu bedzie co zrobic)...GUCIA WARZYCHE.jest wielu wiec...............................

Patton, 100% racji, komitet bylby dobry, tylko kogo tu wsadzić?

Adamo - Piechniczek :shock: tego goscia bardziej niz Ruch interesuje jego dom w Wiśle i grzanie tyłka w studiu sport przed meczami reprezentacji. Zresztą facet popierał Kopla w wyborach.

Pan Klimek tez odpada, jest właścicielem Ruchu, wiec angażowanie sie w jakies Ruchy społeczne odpada.

Gucio siedzi w Grecji i nie ma czasu, ale razem z Cieślikiem mogliby wesprzeć taki komitet medialnie. Doszedłby jeszcze Bogdan Kalus, może pan Marek Nowak. No i oczywiście kibice z głową na karku. Co wy na to?

P.S. Bez polityków! Chyba że Kalus by sie dostał do senatu

A jo bych dodoł profesora Miodka.
Kożdy nowet gorol /chyba? / wiy że to je kibic Ruchu
do tego mozna dodac jeszce moze Pani Loska z telewizjo
ale bez cery bo matka mi padała że Torbicka wbrew fatrowi kibicuje Legii :shock:

DOBRA, WIEM ŻE TO TYLKO TEORIE, ALE z naszych postów wynika, ze taki komitet miałby taki skład:

1. Kibice
2. Bogdan Kalus, Marek Nowak, ew. Krzysztof Warzycha (strona medialna i organizacyjna)
3. Gerard Cieślik, Krystyna Loska, prof. Miodek (medialne "twarze" komitetu)
Dziś fajny dzień :

-RONALDINHO
-Andrea Pirlo
-EMERSON
-Paolo Maldini
-KAKA
-Krzysztof Warzycha
-Tomasz Kos x2 (jeden na wymiane)


Nie będę oryginalny, kiedy napiszę, że moim pierwszym meczem był ten z Ajaxem w wielkim finale w Rzymie. To był szczególny sezon dla przeciętnego kibica z Polski. Przecież ówczesny mistrz kraju - Legia Warszawa dobrnęła aż do ćwierćfinału. To wydarzenie elektryzowało młodych chłopców, którzy zamiast "Airwoolf'a" wybierali TVP2, żeby pasjonować się zmaganiami Wojskowych. Szczęsny, Pisz, Staniek, Bednarz, Podbrożny, Kucharski, Jóźwiak, Zieliński, trener Janas i Krzysztof Warzycha - ten, który pozbawił nas marzeń o zawojowaniu Europy. Wszystkie te odcinki rozpoczynała piękna tv oprawa Ligi Mistrzów. Dogmatyczny hymn i obrazy na których widnieli gracze Ajaxu - triumfatora LM z roku 1995. W tamtym okresie Ajax? to był kosmos dla drużyn pokroju Legii. Prezentowali cudowny futbol. I nikogo nie dziwił ich ponowny awans do finału, w którym zmierzyli się z Juve. Przegrali. I był w tym pierwiastek sensacji. Europa miała nowych mistrzów. A Juventus z tej roli wywiązał się znakomicie. Sezon 1996/97 to absolutna ich dominacja na wszystkich frontach. Wygrali wszystko, lecz przegrali mecz najważniejszy. Przegrali finał LM z Borussią Dortmund. Od tamtej pory jestem już za nimi.
Pierwszy mecz: Ajax-Juventus 1:1 2:4p 95/96
Pierwszy mecz jako świadomy kibic: Manchester-Juventus 3:2 97/98
PANATHINAIKOS ATENY

1) Akropolis
2) 2
3) Krzysztof Warzycha w Ruchu Chorzów
4) Wisła Kraków, Polonia Bytom, Lech Poznań i dwa warszawskie kluby - Legia i Polonia.
5) Puchar Bałkanów (już nieistniejący)

Bardzo fajna zagadka . Jeśli dobrze to moja będzie jutro popołudniu.

EDIT: Nowa zagadka:

1) Jest to jedno z najstarszych i najbardziej zaludnionych miast świata. Rządzili nim Rzymianie, Francuzi i Anglicy.
Jak nazywa się podmiejska dzielnica, słynna na całym świecie?
2) Barwy to głównie biały, z czerwonymi i czarnymi dodatkami.
Co znajduje się w dolnej części herbu?
3) Piłkarz ten gra w tym klubie obecnie, jest jednym z najbardziej uwielbianych piłkarzy historii przez fanów tego klubu. Jest mało znany szerszej publiczności, mimo że wygrał pewien konkurs piłkarski organizowany przez pewien amerykański koncern w 2001.
Co to był za konkurs i kto zajął pozostałe miejsca na podium?
4) Klub miał cztery różne nazwy w historii - zmieniał je w 1913, 1941 i w 1952 roku.
Co było przyczyną ostatniej zmiany na ostatnią nazwę, która obowiązuje do dziś?
5) Derbowe pojedynki tego klubu są zaliczane do jednych z najbardziej emocjonujących w tamtym regionie.
Który klub jest bardziej popularny i dlaczego?
"na reszcie znalazl to miejsce miedzy nogami obroncy..."
"Manchester United to taka druzyna ktora przegrywajac 0:3 potrafi wygrac 4:2"
"plasko po ziemi, w lewy rog bramki"
"Vieira sie skladal, ale sie nie zlozyl"
"bracia blizniacy Frank i Ronald de Boerowie, z ktorych wiekszosc gra w Barcelonie"
"Robert Warzycha i jego imiennik Krzysztof"
"za chwile skroty meczu. Panstwo znaja juz wynik, ale my go niezdradzimy"(nic nie pomieszlalem na prawde tak powiedzial )
"strzelil dizsiaj 2 gole i 1 bramke".
Szanowny Kolego Wika.
Pomijając kwestię tego, że idea sportu i takiejż rywalizacji wygląda Ci na obcą to w moim mniemaniu oczywiste jest iż w takich rajdach rolę wiodącą odgrywają pieniądze. Wygrywają ekipy które mają bardzo duże zaplecze finansowe a co za tym idzie sprzętowe, specjalistyczne, logistyczne i inne. Mogą sobie pozwolić chociażby na trenowanie długo przed właściwym rajdem. Właśnie dlatego te miejsca w pierwszej dziesiątce czy dwudziestce należy uznać za sukcesy, gdyż patrząc na historię tego rajdu nie jest to tzw: "bułka z masłem" a rywalizacja z budżetami zwycięzców to wręcz donkichotyzm. Przykre jest to, że mimo tych sukcesów żaden z producentów (np. KTM) nie chce mieć Czachora czy Dąbrowskiego w swoim teamie.
Jeśli natomiast chodzi o informacje o ilości zdobytych punktów w NBA czy rozegranych minut w barwach zagranicznego klubu są to, wydaje mi się, jedynie informacje statystyczne.
Jako, że przebywam w UK doświadczyłem już wielokrotnie miłych sytuacji związanych z takimi osobami jak Dariusz Wdowczyk, Dariusz Dziekanowski, Krzysztof Warzycha, Artur Boruc, Maciej Żurawski, Grzegorz Rasiak, Jerzy Dudek, Dąbrowski - nie znam imienia ale przez turków nazywny Stan Dobro. Jeśli są dobrzy w tym co robią bronią się sami i nie potrzebują ww statystyki. Ludzie ich pamiętają i to mnie cieszy.
Polska potrzebuje/jest spragniona sukcesów bo jak się patrzy na to co się dzieje w (nie)rządzie to ręce i tatuaże opadają. a duma z sukcesów sportowych osładza choć trochę to szambo.
RONALDO kroluje,
ROBERTO CARLOS demoluje,
IKER nie wpuszcza,
bo to nie Kuszczak,
HEGUERA nie do przejscia,
na nic ronaldinho podejscia,
BECKHAM asystuje,
CASSANO do siatki pakuje,
ROBINHO robi slalom,
KROLEWSCY dzis wygraja!!!

"De las glorias deportivas
Que campean por Espana
Va el Madrid con su bandera
Limpia y blanca que no empana..."

~Radzio, 01.04.2006 12:38




2006.04.01, godz. 10:54, piter64
1. "Jadą. Cały peleton, kierownica koło kierownicy, pedał koło pedała".
2. "Pani Szewińska nie jest już tak świeża w kroku, jak dawniej"- Bohdan Tomaszewski.
3. "Puścił Bąka lewą stroną" - Dariusz Szpakowski.
4. "Wszystko w rękach konia" - Jan Ciszewski przed decydującym przejazdem Jana Kowalczyka w Moskwie.
5. "Sytuacja zmieniła się diametralnie o 360 stopni - Jacek Żemantowski
6. "W zespole wojskowych rozstrzelał się Nyćkowiak" - Jacek �?uczak ("Gazeta Wielkopolska").
7. "Mirosław Trzeciak zdobył gola po indywidualnej akcji całego zespołu" - Dariusz Szpakowski (TVP).
8. "Henryk Wardach to stary wyjadacz parkietów" - Maciej Henszel (radio).
9. "Włodek Smolarek krąży jak elektron koło jądra Zbyszka Bońka" - Dariusz Szpakowski (TVP).
10. "Swietłana Fomina jest bardzo doświadczona i dużo daje" - trener Roman Haber.
11. "Jeszcze trzy ruchy i Włoszka będzie szczęśliwa" - Artur Szulc (TVP) o kajakarce Josefie Idem.
12. "Mówię państwu, to jest naprawdę niezwykła dziewczyna. Dwie ostatnie noce spędziła poza wioską" - Włodzimierz Szaranowicz (TVP) o Otylii Jędrzejczak.
13. "Gol jest wtedy, kiedy piłka całym swoim obwodem przekroczy odległość równą obwodowi piłki" - Andrzej Zydorowicz (TVP).
14. "Do tej fazy, w której przegrywający przegrywa, mamy jeszcze trochę czasu" - Dariusz Szpakowski (TVP).
15. "Franciszek Smuda zbyt radykalnie przeczyścił swój zespół" - Krzysztof Mrówka (Wizja Sport).
16. "Ten rok był pełen wyrzeczeń dla Renaty Mauer... W kwietniu wyszła za mąż" - Janusz Uznański (TVP).
17. "Trzeba wybrać: uroda albo sztanga. Pintusewicz wybrała tę drugą ewentualność" - Marek Jóźwik (TVP).
18. "Mówię Samprasowi, żeby mocniej liftował piłkę. Ale on mnie nie słucha. Ale jak ma mnie słuchać, skoro mnie nie słyszy" - Adam Choynowski (Eurosport).
19. "Grecy przy piłce, a konkretnie Warzycha" - Dariusz Szpakowski (TVP).
20. "Trzy lata temu na Igrzyskach w Barcelonie... Przepraszam - dwa lata temu" - Krzysztof Miklas (TVP), relacjonujący podnoszenie ciężarów z IO w Atlancie w... 1996 r.


a ja znalazłem na innym forum inne ciekawe wpadki komentatorów.

kod napisał: Wpadki komentatorów:

1. Rozpoczynamy. Oto pierwsze w tym meczu wznowienie - Włodzimierz Szaranowicz, TVP

2. Pogoń chciała wygrać, by nie musiała zmieniać nazwy na Ucieczka z pierwszej ligi - Henryk Urbaś, Program I PR

3. A Piotr Matys to ten bramkarz, który strzałem piętą pokonał słynnego - Dawida Bartheza z Monaco - Wojciech Filipiak, Program I PR Idea

4. Najśmieszniejszy moment to trener Pogoni Leszek Jezierski, który na plecach trenera bramkarzy uciekał z boiska, bo nie można było przejść przez kałuże - Andrzej Janisz, Program I PR

5. Nasi piłkarze muszą bardzo antycypować, gdzie spadnie piłka - Dariusz Szpakowski, TVP

6. Trzeciak strzelił gola po indywidualnej akcji całej drużyny - Dariusz Szpakowski, TVP Idea

7. Poczekajmy, bo piłka stanęła Wichniarkowi - Dariusz Szpakowski, TVP Idea

8. A oto przeżywająca mecz ławka rezerwowych - Dariusz Szpakowski, TVP

9. Kontuzja, ale interwencja masarza nie jest jednak niezbędna - TVN

10. Janoszka ma na środku Grzyba - Grzegorz Milko, Canal + Idea

11. Strzelał chorzowianin, choć ten przymiotnik dotyczy tylko przynależności klubowej Surmy, który nadal mieszka w Krakowie - Andrzej Zydorowicz, TVP

12. Ależ błąd podwójnego sędziowania - Dariusz Kozelan, telewizja kablowa WTK

13. Dzisiaj ich armaty nie są zbyt dobrze ustawione - Bożydar Iwanow, TVP

14. Ale zachował w tej sytuacji zimne nerwy - Grzegorz Kalinowski, Wizja Sport Idea

15. To, że cudzoziemcy grają w klubach, to już w zasadzie standard, proszę państwa - Jacek Jonca, TVP

16. I to był właśnie błąd, a właściwie wielbłąd obrońcy - Jan Tomaszewski, TVP

17. Jak państwo widzą, nic nie widać w tej mgle - Edward Durda, Wizja Sport Idea

18. I usiadł, jak to mówią piłkarze, na tyłku - Jan Tomaszewski, TVP

19. To jest określenie dentystyczne - Wojciech Michałowicz, Wizja Sport

20. Norwegowie w czerwonych koszulkach i białych spodenkach, Polacy - w strojach odwrotnie pokolorowanych - Dariusz Szpakowski

21. Bramkarz włoski Delfino odbił krążek parkanami, zatańczył jeszcze na linii bramkowej, ale gola nie ma - Andrzej Zydorowicz Idea


Wpadki komentatorów lecz nie wiadomo doładnie których i z jakiego kanału telewizji:

1. Ci piłkarze, oni biegają jak po rentę

2. Trzy minuty, czyli zatem okołu stu sekund

3. Czy może teraz reprezantacje zaatakuje... eee tam!!! Idea

4. Robert Warzycha i jego imiennik Krzysztof Idea

5. To jest umiejętnośc przyjęcia piłki z rywalem na plecach

6.... to bardzo szybki zawodnik, który ma przydomek szybki..

7. Patrzcie państwo, on tak jakby od niechcenia wsadził sobie piłkę Idea

8. Jeszcze dwie minuty temu było całkiem remisowo

9. Tak zwana Europa będzie losowana na końcu

10. Popatrzył Majewskiemu głęboko w oczy, czy nie ma tam wstrząśnienia mózgu

11. Nikt na świecie nie będzie przecież pracował za 3 tysiące zł Idea

12. Wooow! To było bardzo bolesne! Trafiła piłka w Sensiniego, ups! Oooo! Uuuuuuuuuu! Wybity palec. Bardzo bolesna kontuzja. Sam to kiedyś przeżyłem i przyznam się szczerze, że mało nie straciłem przytomności z bólu. Odruchowo sam nastawiłem palec, ale . . .
Wpadki komentatorów:

1. Rozpoczynamy. Oto pierwsze w tym meczu wznowienie - Włodzimierz Szaranowicz, TVP

2. Pogoń chciała wygrać, by nie musiała zmieniać nazwy na Ucieczka z pierwszej ligi - Henryk Urbaś, Program I PR

3. A Piotr Matys to ten bramkarz, który strzałem piętą pokonał słynnego - Dawida Bartheza z Monaco - Wojciech Filipiak, Program I PR Idea

4. Najśmieszniejszy moment to trener Pogoni Leszek Jezierski, który na plecach trenera bramkarzy uciekał z boiska, bo nie można było przejść przez kałuże - Andrzej Janisz, Program I PR

5. Nasi piłkarze muszą bardzo antycypować, gdzie spadnie piłka - Dariusz Szpakowski, TVP

6. Trzeciak strzelił gola po indywidualnej akcji całej drużyny - Dariusz Szpakowski, TVP Idea

7. Poczekajmy, bo piłka stanęła Wichniarkowi - Dariusz Szpakowski, TVP Idea

8. A oto przeżywająca mecz ławka rezerwowych - Dariusz Szpakowski, TVP

9. Kontuzja, ale interwencja masarza nie jest jednak niezbędna - TVN

10. Janoszka ma na środku Grzyba - Grzegorz Milko, Canal + Idea

11. Strzelał chorzowianin, choć ten przymiotnik dotyczy tylko przynależności klubowej Surmy, który nadal mieszka w Krakowie - Andrzej Zydorowicz, TVP

12. Ależ błąd podwójnego sędziowania - Dariusz Kozelan, telewizja kablowa WTK

13. Dzisiaj ich armaty nie są zbyt dobrze ustawione - Bożydar Iwanow, TVP

14. Ale zachował w tej sytuacji zimne nerwy - Grzegorz Kalinowski, Wizja Sport Idea

15. To, że cudzoziemcy grają w klubach, to już w zasadzie standard, proszę państwa - Jacek Jonca, TVP

16. I to był właśnie błąd, a właściwie wielbłąd obrońcy - Jan Tomaszewski, TVP

17. Jak państwo widzą, nic nie widać w tej mgle - Edward Durda, Wizja Sport Idea

18. I usiadł, jak to mówią piłkarze, na tyłku - Jan Tomaszewski, TVP

19. To jest określenie dentystyczne - Wojciech Michałowicz, Wizja Sport

20. Norwegowie w czerwonych koszulkach i białych spodenkach, Polacy - w strojach odwrotnie pokolorowanych - Dariusz Szpakowski

21. Bramkarz włoski Delfino odbił krążek parkanami, zatańczył jeszcze na linii bramkowej, ale gola nie ma - Andrzej Zydorowicz Idea


Wpadki komentatorów lecz nie wiadomo doładnie których i z jakiego kanału telewizji:

1. Ci piłkarze, oni biegają jak po rentę

2. Trzy minuty, czyli zatem okołu stu sekund

3. Czy może teraz reprezantacje zaatakuje... eee tam!!! Idea

4. Robert Warzycha i jego imiennik Krzysztof Idea

5. To jest umiejętnośc przyjęcia piłki z rywalem na plecach

6.... to bardzo szybki zawodnik, który ma przydomek szybki..

7. Patrzcie państwo, on tak jakby od niechcenia wsadził sobie piłkę Idea

8. Jeszcze dwie minuty temu było całkiem remisowo

9. Tak zwana Europa będzie losowana na końcu

10. Popatrzył Majewskiemu głęboko w oczy, czy nie ma tam wstrząśnienia mózgu

11. Nikt na świecie nie będzie przecież pracował za 3 tysiące zł Idea

12. Wooow! To było bardzo bolesne! Trafiła piłka w Sensiniego, ups! Oooo! Uuuuuuuuuu! Wybity palec. Bardzo bolesna kontuzja. Sam to kiedyś przeżyłem i przyznam się szczerze, że mało nie straciłem przytomności z bólu. Odruchowo sam nastawiłem palec, ale . . .
na pewno Brazylia wygrała 2:1, ale nie wiem kto strzelił bramke, więc strzelam. Krzysztof Warzycha ?
Krzysztof Warzycha?...
b.fajny wątek w ramach terapii antykacowej

ok, nie wczytywałem się w zasady więc może coś namieszam. akurat moje kryteria są niesprecyzowane, chodzi bardziej o jakąś nieokreśloną sympatię do danego zawodnika niż faktyczna ocenę umiejętności, więc polscy kopacze będą przemieszani z zagranicznymi gwiazdami.

Bramkarze:

1. Maciej Szczęsny
2. Andonio Subizarreta
3. Thomas Ravelli
4. Iker Casillas (Real to jedyny klub, którego szczerze "nienawidzę", ale dla tego piłkarza szacunek dozgonny)
5. Petr Cech
6. Jerzy Dudek
7. Artur Boruc
8. Edwin Van Der Sar
9. Luigi Buffon
10. Peter Schmeichel

Obrońcy

1. Franco Baresi
2. Alessandro Costacurta - tych dwóch typów tworzyło najbardziej klasyczną parę stoperów w latach 90.
3. Jacek ZIeliński
4. Albert Ferrer
5. John Terry vel Kapitan Skała vel Arbiter Elegancji Roku serwisu ciacha.net
6. Paolo Maldini
7. Roberto Carlos
8. Stuart Pearce
9. Cafu - swego czasu bardzo mnie jego gra inspirowała
10. Michał Żewłakow - za całkoształt

inni: Lahm,Mandziejewicz, Jóźwiak, Łapiński, Nadal, Neville

Pomocnicy
1. Frank Lampard - najlepszy, mistrzowski
2. Steven Gerrard - za attitude, społeczne skillsy, umiejętność mobilizowania kolegów
3. David Platt - też idol swego czasu
4. Edmilson - lubię pożytecznych graczy drugiego planu
5. Radosław Sobolewski - j.w.
6. Sergi
7. Dino Baggio
8. Jacek Krzynówek - jego biografia to epicka historia zmagania się z przeciwnościami losu
9. Dunga
10. Gennaro Gattuso

Napastnicy:
1. Wojciech Kowalczyk - jest Wałęsą polskiej piłki nożnej
2. Christiano Ronaldo - mam przedziwny sentyment do tego zawodnika, ale oszczędzę wam i sobie blogowych wyznań; w jego przypadku arogancja + boiskowy geniusz dają razem osobny popkulturowy fenomen
3. Andrzej Juskowiak
4. Emmanuel Olisadebe
5. Krzysztof Warzycha
6. Roberto Baggio
7. Wayne Rooney
8. Tomasz Frankowski
9. Christo Stoiczkow
10. Filippo Inzaghi - kocham te jego bramki strzelane plecami albo szyją z dwóch metrów po rykoszecie, symulowanie, kłótnie z sędziami, histeryczną radość po bramkach. geniusz absolutny
"To bardzo szybki zawodnik, który ma przydomek szybki." - Banasikowski

"... i tak jak wszyscy komentatorzy, przepraszam za wszystkie błędy, jakie popełniłem, ale taka jest piłka." - Tomaszewski

"Będzie bramkaaaa ...... chybaaaaa ....... tak jeeeest ...... a jednak nieeee." - Banasikowski

"Kultura kładzenia trawy w Holandii jest istotnie wielką kulturą." - Piechniczek

"Ta radość jest niesamowita. Ludzie się bawią, tańczą się..." - Tomaszewski

"Laureat Blanc dostojnym krokiem pędzi w kierunku bramki." - Laskowski

"...Zubizaretta sięgnął po piłkę, która była po przeciwnej stronie boiska" - Zydorowicz

"WooooWW!! To bardzo było bolesne!! Trafiła piłka w Sensiniego, Ups!! OOOOO !Uuuuuu !! Wybity palec. Bardzo bolesna kontuzja. Sam to kiedyś przeżyłem i przyznam się szczerze, że mało nie strąciłem przytomności z bólu. Odruchowo sam nastawiłem palec, ale ..." - Banasikowski

"Veron złapał się za włosy, a właściwie to nie miał się za co złapać, bo jest łysy." - Banasikowski

"Piękne podanie do Laudrupa i bramkarz angielski Seaman nie stracił glowy." - Wojciech Jagoda

"Oto ten moment przed momentem na państwa ekranach." - Dariusz Szpakowski

"Sidorczuk popatrzył w lewo, w prawo - jaka duża ta bramka!" - Krzysztof Ratajczak

"Oto Dennis Rodman, od którego odeszła biała żona." - Włodzimierz Szaranowicz

"Sam boski i mocno ostrzyżony Vialli nie strzelił karnego" - Dariusz Szpakowski

"Becker ożenił się, ma dziecko i teraz może zająć się już tylko tenisem." - Maciej Henszel

"Grecy przy piłce, a konkretnie Warzycha." - Dariusz Szpakowski

"Kibiców szwedzkich nie ma zbyt dużo, ale za to nie grzeszą urodą." - Andrzej Zydorowicz

"Norwegowie w czerwonych koszulkach i białych spodenkach, Polacy - w strojach odwrotnie pokolorowanych." - Dariusz Szpakowski

"Popatrzmy na jego przytomność umysłu." - Dariusz Szpakowski

"Norwegia ma największy procent uprawianych sportowców." - Maciej Henszel

"I znowu niecelne trafienie." - Dariusz Szpakowski

"Włodek Smolarek krąży jak elektron koło jądra Zbyszka Bońka" - Dariusz Szpakowski

"Z pewnością kasety z grą Ajaxu były śledzone" - Dariusz Szpakowski

"Dostałem sygnał z Warszawy, że mają już Państwo obraz, więc możemy spokojnie we dwójkę oglądać mecz" - Dariusz Szpakowski

"Po przerwie mróz nie zelżał, a wręcz przeciwnie, wiatr nie osłabł" - Dariusz Szpakowski

"Mniej więcej z tej odległości ucieszył nas Roman Szewczyk w meczu z Anglią" - Dariusz Szpakowski

"Piłka przeszła dwa metry między spojeniem słupka z poprzeczką" - Dariusz Szpakowski

"Oto ten moment przed momentem na państwa ekranach" - Dariusz Szpakowski

"Mecz Panathinaikosu z, Olympiakosem, czyli świetna wojna" - Dariusz Szpakowski

"Popatrzmy na jego przytomność umysłu" - Dariusz Szpakowski

"Crvena Zvezda to 16-krotny Mistrz Jugosławii i 10-krotny zdobywca tego kraju" - Dariusz Szpakowski

"Te upały przypominają człowiekowi, w jakiej części składa się z wody" - Włodzimierz Szaranowicz

"Jęk zawodu na trybunach, zupełnie jakby torreador nie trafił w byka" - Włodzimierz Szaranowicz

"Piękna akcja koszykarzy Chicago Bulls, taka w koszykarskim stylu" - Włodzimierz Szaranowicz

"Nie stanęli na wysokości swoich możliwości" - Włodzimierz Szaranowicz

"Pamiętamy Marię Kirvesniemi, tę trzykrotnie 38-letnią mistrzynię olimpijską" - Włodzimierz Szaranowicz

"Pani Szewińska nie jest już tak świeża w kroku, jak dawniej" - Bohdan Tomaszewski

"Puścił Bąka lewą stroną" - Dariusz Szpakowski

"Sytuacja zmieniła się diametralnie o 360 stopni - Jacek Żemantowski

"W zespole wojskowych rozstrzelał się Nyćkowiak" - Jacek Łuczak
("Gazeta Wielkopolska")

"Mirosław Trzeciak zdobył gola po indywidualnej akcji całego
zespołu" - Dariusz Szpakowski (TVP)

2 grudnia 2006, 16:30:30 - qmichal
Charytatywny mecz w Rudzie Śląskiej

Czwartoligowy Grunwald Ruda Śląska przegrał w charytatywnym meczu z reprezentacją Górnego Śląska, którą poprowadził Jan Furtok, 2-5 (1-1). Dochód z meczu - rozegranego na stadionie obok kopalni "Halemba" - zostanie przekazany dzieciom górników, którzy zginęli w niedawnym wypadku w tej kopalni.

2 grudnia 2006 - Ruda Śląska
Grunwald Ruda Śląska 2-5 Reprezentacja Górnego Śląska
Tomasz Kasprzyk 27, 86 (k) - Krzysztof Warzycha 34, Damian Sadowski 54, Marek Skoczyk 81 (s), Piotr Ćwielong 89, Mariusz Śrutwa 90

Grunwald: Janosz (31 Nowak, 82 Majdak) - Waga (60 Chołuj), Szpoton, Jarczyk (70 Skoczyk) - Kusiak (65 Buchcik) - Łuszczek, Sobiech (57 Starowicz), Jurok (67 Drapała, 81 Klimas), Pawlik (52 Wróblewski) - Kasprzyk, Gielza (46 Kot).

Reprezentacja Górnego Śląska: (I połowa) Sławik - Radler, Markowski, Widuch, Szymiczek - Radzewicz, Malinowski, Muszalik, Jaromin - Chałbiński, Warzycha. (II połowa) Żmija - Dudek, Trzeciak, Woś, Pach, Kompała, Ćwielong, Śrutwa, Jaromin, Sadowski, Sosna

sędziował: Stanisław Grzesiczek (Katowice).
widzów: 1000.

W zespole gości zagrali piłkarze Ruchu Chorzów, Górnika Zabrze, Polonii Bytom, Odry Wodzisław Śląski, Piasta Gliwice, GKS Katowice, Zagłębia Sosnowiec oraz gościnnie Warzycha i Śrutwa. Bilety na mecz kosztowały 6 złotych, przeprowadzono też licytację klubowych koszulek.

źródło: PAP / www.grunwald.elsat.net.pl

1 grudnia 2006, 15:20:49 - prof
Kadra Śląska na mecz z reprezentacją Polski

27 piłkarzy powołał trener kadry Śląska Antoni Piechniczek na charytatywny z reprezentacją Polski, który 9 grudnia o 12.00 rozegrany zostanie na stadionie Ruchu Chorzów.

Dochód z tego spotkania przekazany zostanie na rzecz rodzin 23 górników, którzy zginęli w niedawnym wypadku w rudzkiej kopalni "Halemba".

- Możliwość poprowadzenia kadry regionu, szczególnie w takim meczu, to dla mnie zaszczyt. Ustalając skład poprosiłem o konsultację trenerów klubowych. Ten mecz ma określony cel, jednak być może nazwisko któregoś z naszych zawodników utkwi w pamięci trenera Leo Beenhakkera. Grającym honorowym gościem naszego zespołu będzie Krzysztof Warzycha i w ten sposób mamy chyba rozstrzygniętą kwestię kapitana. Czasu na przygotowania mamy mało. Spotkamy się z piłkarzami na dwóch treningach - powiedział Piechniczek podczas piątkowej konferencji prasowej. Jego współpracownikami będą Zdzisław Podedworny i Jan Furtok. W kadrze znalazł się też piłkarz z Paniówek, przyjaciel jednego z zabitych górników.

Skład kadry Śląska:

Bramkarze: Mateusz Sławik (Górnik Zabrze), Krzysztof Damian Kozik (Piast Gliwice), Sebastian Nowak (Ruch Chorzów).

Obrońcy: Błażej Radler (Górnik Zabrze), Daniel Treściński (Zagłębie Sosnowiec), Grzegorz Baran (Ruch Chorzów), Dariusz Dudek, Jacek Kowalczyk (obaj Odra Wodzisław Śląski), Jacek Broniewicz (Polonia Bytom), Rafał Jankowski (Tempo Paniówki).

Pomocnicy: Damian Seweryn (Górnik Zabrze), Mirosław Widuch, Adam Kompała (obaj Piast Gliwice), Bartłomiej Chwalibogowski (Zagłębie Sosnowiec), Wojciech Grzyb (Ruch Chorzów), Mariusz Muszalik, Marcin Malinowski, Jan Woś (wszyscy Odra Wodzisław Śląski), Szymon Kapias, Łukasz Wijas (obaj GKS Katowice).

Napastnicy: Tomasz Moskal (Górnik Zabrze), Marcin Lachowski (Zagłębie Sosnowiec), Piotr Ćwielong (Ruch Chorzów), Marcin Chmiest (Odra Wodzisław Śląski), Mariusz Mężyk (Polonia Bytom), Tomasz Kasprzyk (Grunwald Ruda Śląska), Krzysztof Warzycha.

źródło: PAP, http://www.90minut.pl/


13) Krzysztof Warzycha.


Sam jesteś Warzycha. A na jedenaste źle.

Pozdrawiam,
Grzesiek

zwyskwalifikowany. .

Nawet pisać nie umiesz.

13) Krzysztof Warzycha.

Ludzie nie ma kto gadac, kto jest slaby, a kto mocny. Wisła od kilku lat probuje bez skutku awansowac do Ligi Mistrzow i to jest dowod na to, ze nie zasluguje na ten awans. Trzeba bylo pokonac Panathinaikos, Anderlecht, Real... Wisla ich nie pokonala, wiec nie zasluzyla na ten awans.
Warzycha: Na stadionie będzie kocioł

- Mecz Panathinaikosu z Wisłą będę komentował dla greckiej telewizji NET - powiedział Krzysztof Warzycha, piłkarska legenda Panathinaikosu. - Jedno jest pewne. Wtorkowy mecz dla moich rodaków nie będzie z gatunku łatwych i przyjemnych - dodał.

- Na stadionie będzie prawdziwy kocioł. Sercem jestem Polakiem, lecz - z racji przynależności klubowej - Grekiem. Awans jest sprawą otwartą, lecz stawiam na gospodarzy. "Koniczynki" z pomocą swoich fanów odrobią straty z Krakowa - dodał.


Po co mi obiecywał pisząc na onecie, wp czy jeszcze innych portalach? I tak musiałem ogladac mecz w TV, bo nie zabrał mnie pan Krzysztof W. do Aten

A ja jestem za Panathinaikosem Jak Wisła awansuje to znow bedzie kolejna narodowa histeria i wszystko bedzie krecic się wokół Wisły. Pokażą ich wszystkie mecze w LM, choć pewnie zdobędą góra 1 lub 2 punkty. Ja chce oglądać Bayern, a nie słabą Wisłę. Co roku kibicuję rywalom Wisły w LM. Niech Wisła wygra Puchar UEFA, ale od LM niech trzymają się z daleka!
Obawiam sie troche tych fanatycznych kibicow ktorzy moge wywierac presje na sedziego, ale miejmy nadzieje ze arbiter nie bedzie faworyzowal gospodarzy...
Warzycha: Na stadionie będzie kocioł

- Mecz Panathinaikosu z Wisłą będę komentował dla greckiej telewizji NET - powiedział Krzysztof Warzycha, piłkarska legenda Panathinaikosu. - Jedno jest pewne. Wtorkowy mecz dla moich rodaków nie będzie z gatunku łatwych i przyjemnych - dodał.

- Na stadionie będzie prawdziwy kocioł. Sercem jestem Polakiem, lecz - z racji przynależności klubowej - Grekiem. Awans jest sprawą otwartą, lecz stawiam na gospodarzy. "Koniczynki" z pomocą swoich fanów odrobią straty z Krakowa - dodał.


Teraz czekam na pana Warzyche, kiedy po mnie wpadnie. Myślę, że "onet.pl" nie kłamie w tej sprawie! Muszę być na tym meczu i mam nadzieję, że w Atenach będzie "kocioł" czyli ja
Krzysztof Warzycha
- Trzeba łysych pokryć papą - tekst do ochroniarza
- Krzysztof Warzycha to kawał kurwy oprycha - usłyszane lata temu na meczu Legii

Firma GEFCO zaprasza na królewski mecz.

Do Łodzi przyjadą piłkarze, którzy tworzyli wspaniałą historię jednego z najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich na świecie.

Swoją grą wspomogą szczytny cel, jakim jest pomoc dzieciom chorym na dystrofię mieśniową. W drużynie „królewskich „ zagraj między innymi: Martin Vazquez, Francisco Buyo, Bodo Illgner, Emilio Amavisca, Alfonso, Santillana.


W zespole biało-czerwonych wystąpią ci, których piłkarskie umiejętności mogliśmy wielokrotnie podziwiać: Józef Młynarczyk, Krzysztof Warzycha, Mirosław Trzeciak, Stefan Majewski, Dariusz Dziekanowski.

Wszystkich kibiców piłki nożnej zapraszamy na to niezwykłe piłkarskie wydarzenie.
20 maja 2006 roku, godzina 18:40 Stadion Widzewa Łódź - wstęp wolny.


Będzie można zobaczyć gwiazdy tworzące magię Realu, a nie pseudogwiazdeczki grające teraz. O frekwencje się nie martwię, bo stadion będzie pewnie przepełniony, ale warto nawet przyjechać z innego miasta.

Dziwi mnie tylko, że bilety darmowe. Mogłyby przynajmniej z 5 zł. kosztować.
Firma GEFCO zaprasza na królewski mecz.

Do Łodzi przyjadą piłkarze, którzy tworzyli wspaniałą historię jednego z najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich na świecie.

Swoją grą wspomogą szczytny cel, jakim jest pomoc dzieciom chorym na dystrofię mieśniową. W drużynie „królewskich „ zagraj między innymi: Martin Vazquez, Francisco Buyo, Bodo Illgner, Emilio Amavisca, Alfonso, Santillana.

(To są prawdziwe gwiazdy Realu, a nie pseudogwiazdeczki grające teraz!!)

W zespole biało-czerwonych wystąpią ci, których piłkarskie umiejętności mogliśmy wielokrotnie podziwiać: Józef Młynarczyk, Krzysztof Warzycha, Mirosław Trzeciak, Stefan Majewski, Dariusz Dziekanowski.

Wszystkich kibiców piłki nożnej zapraszamy na to niezwykłe piłkarskie wydarzenie.
20 maja 2006 roku, godzina 18:40 Stadion Widzewa Łódź - wstęp wolny.


Normalsi!!

Koncert - Piotrków Tryb. 10-05-2006
Juwenalia - amfiteatr przy ul. Słowackiego...

Koncert - Warszawa 17-05-2006
Klub Riviera Remont Warszawa, ul Waryńskiego 12, 17 maja (środa), godz. 20.00 - wstęp ...

Koncert - Poznań 31-05-2006
Klub Blue Note Jazz Club, Poznań, ul. Kościuszki 76/78 (gmach C.K. Zamek), 31 maja ..

Koncert - Szczawnica-Jaworki 02-06-2006
Klub Muzyczna Owczarnia - Szczawnica Jaworki, 02 czerwca (piątek), godz. 21.00

Koncert - Kraków 03-06-2006
Kraków: klub LochNess Kraków, ul Warszawska 15, 03 czerwca (sobota) godz. 20.30,

Zachęcam wszystkich. Warto!

Zresztą wielu jest takich piłkarzy, którzy dobrze radzili sobie w klubach, a słabo w reprezentacji (Krzysztof Warzycha) i na odwrót.

Warzycha na 50 występów strzelił 9 bramek .. czy to jest dużo sam nie wiem
To wybory Leo i takimi trzeba je zaakceptować. To doświadczony trener i na pewno wie co robi.

Ja Wichniarka wcale nie widzę w tej reprezentacji - zresztą po przeczytaniu jego komentarza na temat ostatnich powołań utwierdziłem się w tym przekonaniu. Poza tym reprezentacja to nie muszą być wcale najlepsi piłkarze danego kraju tylko tacy, którzy najlepiej pasują do koncepcji zespołu danego trenera. Zresztą wielu jest takich piłkarzy, którzy dobrze radzili sobie w klubach, a słabo w reprezentacji (Krzysztof Warzycha) i na odwrót.
Reprezentacja Polski zremisowała 1:1 (0:1) z reprezentacją Górnego Śląska w meczu charytatywnym rozegranym na stadionie Ruchu Chorzów, z którego dochód zostanie przekazany rodzinom ofiar tragedii w kopalni Halemba.
Przed rozpoczęciem gry modlitwę za zmarłych górników poprowadził kapelan sportu śląskiego, ks. Krzysztof Sitek. Na widowni zasiedli ratownicy górniczy i członkowie rodzin ofiar wypadku w "Halembie". Mimo, że mecz był towarzyski i charytatywny to - jak powiedział po spotkaniu kapitan kadry Polski Marcin Wasilewski - "nikt nogi nie cofał i odpuszczania nie było, bo wszyscy chcieli się dobrze zaprezentować przed publicznością i selekcjonerem Leo Beenhakkerem".

Gospodarze objęli prowadzenie w 11. minucie. Po centrze Chwalibogowskiego bez namysłu uderzył Kompała i Mielcarz nie miał nic do powiedzenia. Później kilka razy groźnie atakowali goście, Nowak zachował jednak czyste konto.
W drugiej połowie początkowo dominowali podopieczni Beenhakkera. I w 57. minucie po silnym uderzeniu Garguły i rykoszecie wyrównali. Tuż przed końcem drużyna prowadzona przez trenera Antoniego Piechniczka mogła prowadzić. Fabiańskiego po strzale Seweryna uratował słupek.

Reprezentacja Górnego Śląska i Zagłębia - reprezentacja Polski 1:1 (1:0)
Bramki: Adam Kompała (11 min.) - Łukasz Garguła (57 min.)
Sędzia: Robert Małek (Katowice).
Widzów 5000.

Kadra Śląska: Sebastian Nowak (46 min. - Mateusz Sławik) - Błażej Radler (46 min. - Wojciech Grzyb), Grzegorz Baran (46 min. - Daniel Treściński), Jacek Broniewicz, Dariusz Dudek (70 min. - Szymon Kapias) - Adam Kompała (60 min. - Marcin Lachowski) Marcin Malinowski (80 min. - Łukasz Wijas), Mariusz Muszalik (46 min. - Jan Woś), Bartłomiej Chwalibogowski (70 min. - Damian Seweryn) - Piotr Ćwielong (46 min. - Mariusz Mężyk, 77 min. - Tomasz Kasprzak), Krzysztof Warzycha (46 min. - Tomasz Moskal, 90 min. - Rafał Jankowski)

Polska: Maciej Mielcarz (61 min. - Łukasz Fabiański) - Grzegorz Fonfara (46 min. - Wojciech Łobodziński), Marcin Wasilewski, Paweł Magdoń, Jakub Wawrzyniak (46 min. - Robert Kolendowicz) - Piotr Piechniak, Rafał Murawski, Maciej Iwański (61 min. - Piotr Giza), Łukasz Garguła (61 min. - Adrian Budka), Przemysław Pitry - Bartłomiej Grzelak (46 min. - Łukasz Piszczek)

źródło - onet.pl
Ignerski już jest znanym koszykarzem, kiedyś wkleiłam wywiad z Papaloukasem w dziale: "Niedokończone tematy", fragment pozwoliłam sobie wkleić

Na koniec zapytam cię, co wiesz o Polsce i czy znasz jakiś Polaków?

- Znam cztery polskie kluby: Prokom, Anwil, Śląsk oraz Polonię. Jeżeli chodzi o koszykarzy to już moja wiedza jest trochę słabsza. Wiem, że w waszej lidze grają m.in. Wójcik, Ignerski, Jagodnik i Nordgaard. Z tego, co się dobrze orientuję to Ruben Wolkowyski ma polski paszport. O wiem przypomniało mi się! Przecież Krzysztof Warzycha, Olisadebe oraz Juskowiak to Polacy.

Wymienił dwóch Polaków. Wójcika wiadomo zna, bo razem w lidze Greckiej grali, więc chcąc nie chcąc jak Papaloukas grał w Olimpiakosie a Wójcik w Peristeri na pewno się spotkali. Kolejnym graczem jest właśnie Ignerski!! Później już są gracze, o których ciężko powiedzieć że są Polakami (czyt. Nordgaard - no paszport ma!) ...
Bardzo fajny wywiadzik z Papaloukasem z głównej:



- Trzeba pamiętać, ze nasz zespół jest złożony tylko z ludzi, a nie robotów! - mówi obrońca, obecnie najlepszej drużyny w Europie, CSKA Moskwa Theodoros Papaloukas (27 lat, 197 cm).


Grek jest najlepiej podającym koszykarzem "Armii Czerwonej", zarówno w rozgrywkach Euroligi (3.9 as), jak i rosyjskiej Superlidze (4.6 as). Zawodnik w styczniu został wybrany najbardziej wartościowym graczem (MVP) w Eurolidze. Koszykarz niegdyś prowadził rozmowy z Milwaukee Bucks, jednak nie doszło do podpisania kontraktu. Latem ubiegłego roku grał na Igrzyskach Olimpijskich.


Damian Chełminiak: Czy jest taka drużyna w Europie, która może zatrzymać CSKA Moskwa?

Theodoros Papaloukas: Trzeba pamiętać, ze nasz zespół jest złożony tylko z ludzi, a nie robotów! Na pewno jednak jesteśmy najlepszym i najbardziej zmotywowanym zespołem w Europie w tym sezonie, jednak nie twierdzę, że jesteśmy niepokonani. W Final Four grasz przez czterdzieści minut, tylko jedno spotkanie, po to żeby osiągnąć cel zakładany od początku rozgrywek. Nigdy jednak nie możesz być pewny, co się może zdarzyć, który zespół, bądź zawodnik trafi na swój dzień. Drużyny, które przyjadą do Moskwy na te dwa spotkania, będą na pewno bardzo silne, w końcu nie bez przypadku będą grać w F4. Nie ukrywam, że mój zespół będzie faworytem, ponieważ gramy znakomicie i mamy ponadto przewagę własnego parkietu.

W tym sezonie przegraliście zaledwie jedno spotkanie w Eurolidze z Barceloną. Co było przyczyną tej porażki?

- Na pewno wszyscy mieliśmy nienajlepszy dzień. "Barca" grała bardzo mądrze, my natomiast nie byliśmy odpowiednio skoncentrowani. Zagraliśmy słabo drugą połowę spotkania. Może nie było to wcale takie złe, że przegraliśmy. Mecz nie był aż tak ważny dla nas, gdyż praktycznie mieliśmy już zapewniony awans do kolejnej rundy i tu należy dopatrywać się rozluźnienia. Pewne jest to, że CSKA jest takim zespołem, który chce wygrywać każdy mecz. Osobiście chciałem dotrzeć do Final Four i finału bez żadnej porażki. Ciąży na nas ogromna presja. Ja niestety z powodu kontuzji nie mogłem wystąpić w ćwierćfinałach i ubolewam nad tym.

Obecny sezon jest dla pana najlepszym w barwach CSKA. Czym jest spowodowana ta zwyżka formy? Zaczął pan ciężej pracować na treningach?

- Nie, ja zawsze staram się dać z siebie wszystko na zajęciach. Doskonale wiem, czego oczekuje ode mnie trener Dusan Ivkovic i staram się wypełniać jego polecenia, jak najlepiej potrafię. Już czarty rok z rzędu gram w Eurolidze. Moją rolą w zespole jest nadawanie odpowiedniego rytmu drużynie, żeby grać dobrze, zarówno w obronie, jak i w ataku. W Olympiakosie miałem nieco inne zadania do wykonania. Jeżeli mam pozycje to rzucam, jednak w naszym zespole nie jest to do końca łatwe, ponieważ mamy jedenastu utalentowanych graczy, którzy w każdym innym klubie mogliby z powodzeniem być liderami. Póki co nie jestem do końca zadowolony ze swojej formy. Oceniam ją na 65-70% moich możliwości.

Działacze "Armii Czerwonej" marzą, żeby ich zespół zagrał w najlepszej lidze świata – NBA. Nie uważa pan, że to trochę lekka przesada?

- Przyznam szczerze, że po raz pierwszy słyszę tą wiadomość! Nic o tym wcześniej nie wiedziałem. Oglądam codziennie spotkania NBA i sądzę, że wielu graczy z Europy mogłoby z powodzeniem grać na amerykańskich parkietach. Jeżeli chcesz poradzić sobie w tamtej lidze musisz według mojej opinii być dobry w grze "jeden na jeden".

A jakie to uczucie być częścią jednej w najlepszych drużyn na Starym Kontynencie?

- Jest "fajnie". Bardzo dobrze gra nam się ze sobą. Nie ma pomiędzy nami nieporozumień, jesteśmy wszyscy dobrymi kolegami. Znakomicie współpracuje z nami cały zarząd, który bardzo nam pomaga. Czuję się szczęściarzem, ponieważ pracuję z takim fachowcem jak Ivkovic. Kibice CSKA także dbają, abym poczuł się jak u siebie w domu.

Na koniec zapytam cię, co wiesz o Polsce i czy znasz jakiś Polaków?

- Znam cztery polskie kluby: Prokom, Anwil, Śląsk oraz Polonię. Jeżeli chodzi o koszykarzy to już moja wiedza jest trochę słabsza. Wiem, że w waszej lidze grają m.in. Wójcik, Ignerski, Jagodnik i Nordgaard. Z tego, co się dobrze orientuję to Ruben Wolkowyski ma polski paszport. O wiem przypomniało mi się! Przecież Krzysztof Warzycha, Olisadebe oraz Juskowiak to Polacy.

Chyba zapomniałeś o Papieżu Polaku?

- Nie to nie tak, wiem doskonale, ze jest z waszego kraju, jednak nie wiem, co o nim mogę powiedzieć w tych dniach. Był on dla mnie bardzo ważną osobą. Darzyłem go wielkim szacunkie ...
Zatrudnienie trener?w/scout?w

Zgodnie z "obietnic?" Kazimierz Kmiecik podpisa? kontrakt i zosta? zatrudniony jako asystent.


Zwolniony zosta? trener Tomasz Kr?l a zatrudnieni zostali Krzysztof Warzycha,Franciszek Sput(jako trener bramkarzy) oraz Ryszard Skrzeczowski

Jako scout kontrakty podpisali:Eugeniusz R??a?ski,J?zef Mielnikiewicz,Zenon Gurga,Marin Hoffmann(niemiecki scout),Enzu Manuzzato(w?oski scout) iGrzegorz Mielcarski-w mediach pojawi?y si? ?arty ?e tego ostatniego Pawe? D?ugi zatrudni? bo nie m?g? znie?? ju? jego komentarzy podczas mecz?w w telewizji publicznej, sam menad?er jednak nie chcia? tego komentowa?.

Tak przedstawia si? ca?y sztab Wis?y Krak?w

Tak wi?c je?li chodzi o sztab szkoleniowy to narazie koniec zatrudnie?.

Transfery zawodnik?w

Po "utracie" Emilana Dolhy pierwszym celem Wis?y jest bramkarz.
Pierwsz? ofert? otrzyma? Jerzy Dudek ale zaakceptowa? ofert? mistrza Niemiec i niespodzianki nie by?o.

Opr?cz bramkarza zdaniem Paw?a D?ugiego brakuje r?wnie? napastnika "...mamy tylko Paw?a Bro?ka i Patryka Ma?eckiego oraz w ostateczno?ci Pauliste ale to zbyt ma?o gdyby kt?remu? z nich przydarzy?a si? kontuzja lub by?by w s?abszej dyspozycji".

Zdzis?aw Kapka(scout Wis?y) pojecha? za granic? szuka? bramkarza a w kraju obserwowany jest
Rados?aw Janukiewicz, p?ki co Wis?a nie z?o?y?a oferty.

Marin Hoffmann uda? si? do swojego ojczystego kraju (Niemcy),aby tam poszuka? wysuni?tego napastnika.
W kraju obserwowani s? Bartosz ?lusarski i Mariusz Ujek

Transfery z klubu

Zag??bie Lubin z?o?y?o ofert? 522 ty? Euro za Adama Kokoszk? jednak zosta?a ona odrzucona.

Parma z?o?y?a zapytanie o Marcina Baszczy?skiego wycenianego na 850 tys Pawe? D?ugi oczekuje co najmniej 1mln Euro.

Przedsezonowe sparingi

Pogo? 1-2 Wis?a (Pawe? Bro?ek,Kokoszka)
Jakubcovice 0-2 Wis?a (Mijailovic,Ma?ecki)

W nast?pnym odcinku:Nowy bramkarz w Wi?le,nowy napastnik,liga tu? tu? kto faworytem?

Kolejny odcinek dzisiaj wieczorem lub jutro
29. lipca 2005,
Sylwetka rywala "Białej Gwiazdy" - Panathinaikos Ateny
Panathinaikos Ateny będzie rywalem piłkarzy Wisły Kraków w trzeciej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów. Losowanie par odbyło się w piątek w szwajcarskim Nyonie. Pierwsze spotkanie rozegrane zostanie w Krakowie.
Zespół spod znaku zielonej koniczynki 19 razy był mistrzem Grecji (1930, 1949, 1953, 1960, 1961, 1962, 1964, 1965, 1969, 1970, 1972, 1977, 1984, 1986, 1990, 1991, 1995, 1996 i 2004), 16-krotnie zdobył puchar kraju (1940, 1948, 1955, 1967, 1969, 1977, 1982, 1984, 1986, 1988, 1989, 1991, 1993, 1994, 1995 i 2004) i trzykrotnie wywalczył superpuchar (1988, 1993, 1994).

Największym sukcesem ateńskich piłkarzy w europejskich pucharach był awans do finału Pucharu Europy w 1971 roku, w którym przegrali z Ajaksem Amsterdam 0:2. Mimo porażki, to Panathinaikos reprezentował Europę w meczu o klubowy Puchar Świata. Grecy przegrali jednak rywalizację z urugwajskim Nacionalem Montevideo (1:1, 1:2).

W 1985 roku Panathinaikos osiągnął półfinał Pucharu Europy, a w 1988 roku półfinał Pucharu UEFA. W sezonie 1991/92 dotarł do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, a cztery lata później awansował do półfinału tych rozgrywek, eliminując w ćwierćfinale warszawską Legię (0:0 i 3:0).

Z greckim klubem związane są nazwiska kilku Polaków. W latach 1977-79 trenerem Panathinaikosu był Kazimierz Górski, a w latach 1983-85 Jacek Gmoch. W 1985 roku Górski na rok powrócił do Aten, zostając tam szefem sztabu szkoleniowego.

W ostatnich latach w tym klubie występowało kilku polskich piłkarzy - bramkarz Józef Wandzik, Krzysztof Warzycha, który jest najskuteczniejszym strzelcem w historii tego klubu i uchodzi za jego legednę, Igor Sypniewski oraz grający w ostatnim sezonie Emmanuel Olisadebe i Maciej Bykowski (opuścił już ten zespół).

Panathinaikos został założony w 1908 roku (pod nazwą Panhellenic F.C.). Siedziba klubu mieści się w ateńskiej dzielnicy Maroussi. Barwy klubu są biało-zielone. Prezydentem jest Argyris Mitsou, a trenerem Włoch Alberto Malesani.

Zespół "Wszechateńskich" rozgrywa mecze na mogącym pomieścić 17 100 osób stadionie Gipedo Apostolosa Nikolaidisa.

W ostatnim sezonie Panathinaikos został wicemistrzem Grecji, przegrywając rywalizację w lidze z Olympiakosem Pireus o jeden punkt.

Mecze Panathinaikosu z polskimi klubami:

62/63 - PEMK - Ir - Polonia Bytom - Panathinaikos - 2-1, 4-1
90/91 - PEMK - Ir - Lech Poznań - Panathinaikos - 3-0, 2-1
95/96 - LM - 1/4 - Legia Warszawa - Panathinaikos - 0-0, 0-3
96/97 - PU - Ir - Panathinaikos - Legia Warszawa - 4-2, 0-2
00/01 - LM - Q - Polonia Warszawa - Panathinaikos - 2-2, 1-2
Polacy w Lidze Mistrzów

W sezonach 1992/1993 - 2005/2006 w elitarnej Lidze Mistrzów zagrały dwie polskie drużyny - Legia Warszawa (1995/1996) oraz Widzew Łódź (1996/1997). W ciągu 13 sezonów w Lidze Mistrzów zagrało 61 Polaków - największą ilość spotkań rozegrał zawodnik zespołu FC Liverpool Jerzy Dudek (44 spotkania), a największą ilość bramek strzelił Krzysztof Warzycha (8 goli w barwach Panathinaikosu Ateny).

W Lidze Mistrzów 2006/07 zagrało jak do tej pory siedmiu Polaków:
Artur Boruc (Celtic F.C.)
Jerzy Dudek (FC Liverpool)
Wojciech Kowalewski (Spartak Moskwa)
Tomasz Kuszczak (Manchester United)
Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck)
Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus)
Maciej Żurawski (Celtic F.C.)

W dotychczasowych rozgrywkach nawięcej występów zaliczył Jerzy Dudek - 44 grając w Feyenordzie Rotterdam i FC Liverpool. Poniżej prezentujemy czołową dziesiątkę klasyfikacji:
1. Jerzy Dudek (44) - Holandia Feyenoord Rotterdam, Anglia FC Liverpool;
2. Krzysztof Warzycha (26) - Grecja Panathinaikos Ateny;
3. Tomasz Rząsa (25) - Szwajcaria Grasshoppers Zurych, Holandia Feyenoord Rotterdam, Serbia Partizan Belgrad;
4. Józef Wandzik (16) - Grecja Panathinaikos Ateny;
5. Tomasz Iwan (15) - Holandia PSV Eindhoven;
6. Kazimierz Sidorczuk (15) - Austria Sturm Graz;
7. Michał Żewłakow (15) - Belgia RSC Anderlecht, Grecja Olympiakos Pireus;
8. Emmanuel Olisadebe (14) - Grecja Panathinaikos Ateny;
9. Radosław Michalski - (14) Polska Legia Warszawa, Polska Widzew Łódź;
10. Maciej Szczęsny - (14) Polska Legia Warszawa - Polska Widzew Łódź;
Wyniki wczorajszego turnieju

1 Jędrzejczyk Maciej
2 Piątczak Piotr
3 Bławat Krzysztof
4 Majewski Robert
5-6 Storczyk Gosia
5-6 Trzcionek Michał
7-8 Polus Ireneusz
7-8 Woźniak Andrzej
9-12 Pyrgiel Tomasz
9-12 Uniszewski Rafał
9-12 Romaniszyn Michał
9-12 Stolarski Robert
13-16 Warzycha Adam
13-16 Maj Magda
13-16 Justyński Michał
13-16 Marciniak Dariusz
17-24 Łaska Ula
17-24 Wieczorek Paweł
17-24 Szczepaniak Michał
17-24 Topolski Robert
17-24 Szwalbe Sławomir
17-24 Berczyński Piotr
17-24 Tuszyński Paweł
17-24 Polus-Kwiecińska Agnieszka
25-28 Sędziak Andrzej
25-28 Chibowski Robert
25-28 Wawrzyniak Zbigniew
25-28 Paduszyński Marcin

Gratulacje dla zwycięzców

Szczęśliwego Nowego Roku życzy Bycze Oko


I liga
lp imie nazwisko klub w - p
1 Mirosław Gaczorek (Łomot) 36 - 2
2 Krzysztof Galus (Lordz) 33 - 5
3 Piotr Lizak (Karczmarze) 30 - 5
4 Jacek Gronowski (Lordz) 30 - 6
5 Ireneusz Romanek (Lordz) 29 - 9
6 Krzysztof Łogożny (Łomot) 28 - 10
7 Adam Piech (Klimaciki) 27 - 9
8 Robert Kaniewski (Lordz) 27 - 10
9 Stanisław Wilk (Łomot) 26 - 12
10 Tomasz Czarnecki (HGW) 24 - 14
11 Michał Krztoń (VVV Omega) 24 - 16
12 Agnieszka Gazda (Oszukac Przeznacznie) 23 - 12
13 Jakub Zalotyński ( Wieszcze) 22 - 18
14 Paweł Żmudzki (Klimaciki) 21 - 12
15 Grzegorz Kraska (VVV Omega) 20 - 18
16 Łukasz Rusek (HGW) 19 - 10
17 Jarosław Czernik (Klimaciki) 19 - 12
18 Piotr Wulczyński ("32" Na Kotłowem) 19 - 19
19 Grzegorz Rzegociński ("32" Na Kotłowem) 18 - 17
20 Paweł Konik (Kotłownia) 17 - 8
21 Ewelina Napieracz (Oszukac Przeznacznie) 17 - 18
22 Dariusz Pogorzelski (HGW) 16 - 9
23 Robert Maliszczak (Karczmarze) 16 - 10
24 Jacek Warzycha (Kotłownia) 15 - 7
25 Paweł Wychowaniec (Kotłownia) 15 - 17
26 Jakub Książek (HGW) 13 - 13
27 Zbigniew Wierzba (Cameleon) 13 - 16
28 Mariusz Górski (Kociołek) 13 - 19
29 Piotr Moskal (VVV Omega) 13 - 23
30 Łukasz Reguła (Karczmarze) 12 - 8
30 Jacek Piech (Klimaciki) 12 - 8
32 Łukasz Taborski (Kociołek) 12 - 23
33 Andrzej Kamionka (Karczmarze) 11 - 7
34 Agnieszka Taborowska (Oszukac Przeznacznie) 11 - 18
35 Janusz Ząbkowski (Kociołek) 11 - 19
36 Jan Marciniak (Cameleon) 11 - 23
37 Marcin Chmielowski (Klimaciki) 10 - 10
38 Marcin Przepolski (HGW) 10 - 16
39 Monika Jaśkiewicz (Karczmarze) 9 - 9
40 Sebastian Jagielski (Cameleon) 8 - 6
41 Jurek Górecki (Cameleon) 8 - 7
42 Dariusz Kraus (Kotłownia) 8 - 10
43 Grzegorz Reguła ("32" Na Kotłowem) 8 - 15
44 Mirosław Wiśniewski (Łomot) 7 - 13
45 Radosław Kulenty (Cameleon) 7 - 19
46 Jacek Ryll ("32" Na Kotłowem) 7 - 20
47 Tomasz Grodowski (VVV Omega) 7 - 23
48 Wojciech Pietras ( Wieszcze) 7 - 32
49 Mikołaj Szaro (HGW) 6 - 2
50 Gabor Boros (Kociołek) 6 - 8
51 Jerzy Różański (Kociołek) 6 - 10
51 Mateusz Czachurski (Karczmarze) 6 - 10
53 Michał Seweryn (Kotłownia) 6 - 13
54 Paweł Kurowski ( Wieszcze) 6 - 19
55 Jerzy Styrczuła ( Wieszcze) 6 - 22
56 Mariusz Krzyżanowski (Cameleon) 5 - 2
57 Paweł Tomczyk (VVV Omega) 5 - 5
58 Janusz Michalik (Cameleon) 5 - 6
59 Paweł Papierz (Kociołek) 5 - 14
60 Łukasz Konieczny (Karczmarze) 4 - 1
61 Sylwia Żołnowska (Oszukac Przeznacznie) 4 - 17
62 Łukasz Gugulski (Kotłownia) 4 - 19
63 Piotr Hryńczuk ("32" Na Kotłowem) 4 - 22
64 Michał Cekiera (Klimaciki) 3 - 3
65 Joanna Galus (Oszukac Przeznacznie) 3 - 15
66 Krzysztof Kciuk (Łomot) 2 - 0
66 Wiesław Ciszewski ("32" Na Kotłowem) 2 - 0
68 Maciej Banachowski (Klimaciki) 2 - 1
69 Łukasz Adamczyk (Łomot) 2 - 2
70 Rafał Pędziwiatr (VVV Omega) 2 - 4
71 Tomasz Kowal ( Wieszcze) 2 - 26
72 Paulina Seredyńska (Karczmarze) 1 - 0
72 Oskar Strutyński ("32" Na Kotłowem) 1 - 0
74 Bartosz Szczepara (Klimaciki) 1 - 1
75 Marek Magiera (Lordz) 1 - 2
75 Marcin Mikulec (Karczmarze) 1 - 2
77 Paulina Kowalczyk (Kociołek) 1 - 3
77 Tadeusz Kruczek (Łomot) 1 - 3
77 Sławomir Piekielniak (Kotłownia) 1 - 3
77 Artur Sokół (Łomot) 1 - 3
77 Robert Serafin (Łomot) 1 - 3
82 Tomasz Szydło (Klimaciki) 0 - 1
82 Karolina Cygan (Oszukac Przeznacznie) 0 - 1
82 Marcin Kogut (Kotłownia) 0 - 1
82 Wojciech Haracz (Kociołek) 0 - 1
82 Magda Zgadzaj (Kociołek) 0 - 1
87 Paweł Gałczyński (Karczmarze) 0 - 2
88 Magda Mika-Hoffmann (Oszukac Przeznacznie) 0 - 5
89 Marek Zapała (Cameleon) 0 - 8
Reprezentacja Łodzi na MP:
Panie:
Emilia Szczepaniak - z Radara
Agata Skrzydlewska
Agnieszka Polus-Kwiecińska
rezerwa: Małgorzata Storczyk

Panowie:
Krzysztof Tuszyński - z Radara
Michał Romaniszyn
Krzysztof Bławat
Michał Szczepaniak
Maciej Jędrzejczyk
Michał Kwieciński
Piotr Klate
rezerwa: Adam Warzycha

Kwiatek i Mumin załapali się ze względu na to, że Janiu i Jędruś nie mogą jechać.
Wyniki turnieju kobiet:
1. Agnieszka Gazda (Oszustki)
2. Iwona Kopczyńska (Wjedźmy)
3. Monika Jaśkiewicz (Oszustki)
4. Ania Kułaga (Topiki)
5-6. Bożena Bednarczyk (Keg), Olga Staszczuk (Topiki)
7-8. Beata Natorska (Wjedźmy), Agnieszka Taborowska (Oszustki)
zagrało 14 pań

Wyniki turnieju meżczyzn
1. Krzysztof Warzycha (Tratwa)
2. Adam Piech (Klimaciki)
3. Robert Serafin (Łomot)
4. Dariusz Pogorzelski (HGW)
5-6. Marcin Przepolski (HGW), Łukasz Rusek (HGW)
7-8. Mariusz Gorski (Kociołek), Mikolaj Szaro (HGW)
zagrało 42 panów.

Wielkie dzięki dla Damiana który mimo swojego święta dzielnie prowadził turniej no i dla samozwańczego niespodziewanego pomocnika Marka Amsterdama Radwańskiego który turniej doprowadził do końca.
Pozdrowienia dla twórcy głównego zamieszania - Maćka Glondysa, któremu sie żabki ...

Wyniki losowania terminarza I i II ligi w przygotowaniu w osobnym temacie.
OFICJALNE WYNIKI ANKIET - 1 LIGA

DLA 1 LIGI ROZDANO 85 ANKIET, CO DAJE 340 GŁOSÓW
RAZEM ANKIET WYPEŁNIONYCH - 55, CO DAJE GŁOSÓW - 220 W 1 LIDZE

Zdzisław Nowak 37 głosów 1 miejsce lotka
Maciej Jędrzejczyk 22 głosy 2 miejsce
Witold Rychłowski 20 głósów 3 miejsce
Sławomir Iwaniec 18 głosów 4 miejsce
Włodzimierz Dmochowski 15 głosów 5 miejsce

AMERICAN
1. Tomasz Janiak (K.) 2
 2. Michał Kosiorkiewicz (zK) 2
 3. Michał Niedźwiecki 0
 4. Sebastian Gebler 0
 5. Marcin Kopias 1

CZARNY KOŃ
1. Małgorzata Walczak (K.) 0
 2. Edward Kruszyna (zK) 1
 3. Andrzej Jaworski 3
 4. Anna Olasek 0
 5. Piotr Cepa 3
 6. Piotr Masłowski 1
 7. Tomasz Cepa 0
 8. Przemysław Palmowski 1

J.K.A. WIDZEW
1. Jerzy Rączkiewicz (K.) 0
 2. Krzysztof Dordzik (zK) 1
 3. Adam Rutkiewicz 4
 4. Maciej Wachowski 0
 5. Krzysztof Madej 0
 6. Zbigniew Kulawiński 0
 7. Krzysztof Kinowski 3

KZN BULDOGI
1. Marcin Brodziak (K.) 4
 2. Dariusz Strzelak (zK) 0
 3. Rafał Dudzik 1
 4. Paweł Pełzowski 0
 5. Grzegorz Walczak 0
 6. Witold Geberle 1
 7. Mirosław Petryniak 5

LEG ŁOWICZ
1. Sylwester Grzanka (K.) 4
 2. Artur Siekierski (zK) 6
 3. Jacek Lebioda 1
 4. Mariusz Siekierski 0
 5. Mieczysław Różycki 1
 6. Marek Piaskowski 0
 7. Maciej Turski 1
 8. Bogdan Adamczyk 0

LOKOMOTYWA BLUES
1. Maciej Stachniak (K.) 0
 2. Paweł Cichosz (zK) 0
 3. Katarzyna Jaśkiewicz 0
 4. Włodzimierz Jaśkiewicz 0
 5. Szymon Jaśkiewicz 2
 6. Tomasz Jaśkiewicz 0

LOKOMOTYWA CLASSIC
1. Emilia Szczepaniak (K.) 7
 2. Adam Warzycha (zK) 3
 3. Adam Skrzydlewski 0
 4. Agata Skrzydlewska 0
 5. Piotr Warda 0
 6. Michał Trzcionek 0

METROPOLIS SCOFFERS
1. Jarosław Dutkiewicz (K.) 0
 2. Jarosław Staniszewski (zK) 5
 3. Marcin Młodziński 0
 4. Tomasz Bauer 1
 5. Rafał Owczarek 0
 6. Piotr Puchowski 3
 7. Witold Rychłowski 20

NADZIEJA
1. Katarzyna Dzięciołowska (K.) 1
 2. Grzegorz Plenzler (zK) 3
 3. Violetta Domańska 1
 4. Michał Kołodziejski 4
 5. Sylwester Pokora 0
 6. Robert Grabowski 0
 7. Sławomir Iwaniec 18
 8. Paweł Paduch 2

REMIZA
1. Magdalena Ziemecka (K.) 0
 2. Stefan Nowak (zK) 9
 3. Włodzimierz Dmochowski 15
 4. Piotr Dąbkiewicz 0
 5. Pawel Balcerak 0
 6. Maciej Jędrzejczyk 22
 7. Jaroslaw Skonka 0

ROKITA
1. Piotr Szymański (K.) 2
 2. Tomasz Taubert (zK) 0
 3. Robert Szeliga 1
 4. Grzegorz Adamiak 1
 5. Grzegorz Augustyn 2
 6. Paweł Ptasiński 0
 7. Joanna Taubert 1
 8. Adam Rowiński 1

SAMI SWOI
1. Zdzisław Nowak (K.) 37
 2. Adam Gozdowiak (zK) 8
 3. Krzysztof Orzelski 0
 4. Paulina Przybyłowska 3
 5. Konrad Marynowski 1
 6. Kazimierz Malinowski 1
 7. Piotr Łabuza 0
 8. Krzysztof Kowalski 0


szczegółowe wyniki wkrótce na stronie LESTATA
MWŁ wyniki

1.Nowak Zdzisław
2.Podgórski
3.Grabowski
4.Petryniak
5.6.Kołodziejski,Iwaniec
7.8.Cichosz,Majkowski
9.12.Strzelak,Brodziak,Bauer,Malinowski
13.16.Czubiński,Szczęsny,Młodziński,Jędruszczak
17.24.Mieczyński Krzysztof,Płosaj,Waszczyk Robert,Gozdowiak,Pilarz Paweł,Adamiak,Klate Andrzej,Rychłowski
25.32.Jędrzejczyk,Skrzydlewski,Sorbian Wiesław,Skrzydlewska Agata,Dąbrowski Krzysztof,Ziemecka Magda,Kołakowski Maciej,Kusiak Przemek
33.48.Staniszewski,Krakowiak,Tomaszewski,Hoff,Wiśniewski Jacek,Jeziorski Adam,Dmochowski,Pabisiak,Kujawiński Grzegorz,Tomaszko,Dudzik,Dutkiewicz,Klate Piotr,Puchowski,Walczak,Wymysłowski
49.64.Czerwiński,Taubert,Topolski Robert,Pełzowski,Janicki,Geberle Witek,Szczepaniak Michał,Nowak Stefan,Kowalski Krzysztof,Pietrzak Piotr,Banaszczyk,Waracki Krzysztof,Marynowski,Warzycha,Warda,Kwieciński


sorki za formę w jakiej napisane ale tak na super szybko skopiowałem
Witam wszystkich .
Pozwoliłem sobie podliczyć „ klubówki ” zawodników od początku jesieni i zrobić małe podsumowanie. Lista zawiera pierwsza 50-tkę sklasyfikowanych po turniejach w Łodzi .Zdaje sobie sprawę że niektórzy zawodnicy grają tylko w 1 turnieju a część w dwóch , albo jak co poniektórzy nawet w 5 , więc do listy nie przywiązujmy zbyt dużej wagi , po prostu taka ciekawostka dla zainteresowanych. Przez skromność nie umieściłem siebie na liście startowej , a jeśli kogoś przegapiłem to z góry przepraszam.


1. Zdzisław Nowak pkt. 256
2. Jarek Staniszewski 208
3. Adam Warzycha 192
4. Andrzej Klate 90
5. Adam Gozdowiak 78
6. Paweł Cichosz 74
7. Adam Skrzydlewski 66
8. Witold Geberle 66
9. Remisław Wlazło 60
10. Grzegorz Pogórski 58
11. Mirosław Petryniak 58
12. Michał Krakowiak 56
13. Marcin Brodziński 48
14. Sławek Iwaniec 46
15. Stefan Nowak 42
16. Rafał Wymysłowski 42
17. Emilka Szczepaniak 40
18. Agata Skrzydlewska 40
19. Jacek Dziworski 40
20. Piotr Czubiński 38
21. Piotr Cendrowicz 36
22. Darek Strzelak 32
23. Mariusz Banaszczyk 30
24. Konrad Marynowski 30
25. Paulinka Przybyłowska 28
26. Maciej Jędrzejczyk 28
27. Grzegorz Kujawiński 26
28. Wojtek Siadura 26
29. Łukasz Janicki 24
30. Michał Szczepaniak 24
31. Robert Grabowski 24
32. Jarek Dutkiewicz 24
33. Tomasz Bauer 22
34. Piotr Warda 22
35. Marcin Młodziński 22
36. Michał Trzcionek 22
37. Michał Kołodziejski 22
38. Michał Kwieciński 22
39. Zbigniew Kubek 20
40. Rafał Owczarek 20
41. Grzegorz Proga 20
42. Łukasz Kaczmarek 18
43. Piotr Puchowski 18 +10=28 miejsce 25
44. Magdzia Geberle 16
45. Rafał Dudzik 16
46. Tomasz Tomaszko 14
47. Maciej Wasilewski 12
48. Kamil Hoff 12
49. Tomasz Taubert 12
50. Krzysztof Mieczyński 10
reszta



13 Tomek Jaśkiewicz Łódź
13 Jarosław Dudkiewicz Łódź
13 Mirosław Petryniak Łódź
17 Tomek Cepa Łódź
17 Rafał Owczarek Pabianice
17 Michał Kwieciński Łódź
17 Marcin Olejniczak Łódź
17 Stefan Nowak Łódź
17 Rafał Dudzik Łódź
17 Maciej Wasilewski Łódź
17 Tomek Janiak Łódź
25 Adam Warzycha Łódź
25 Artur Cylwik Warszawa
25 Jacek Jędruszczak Łódź
25 Antek Sowiński Łódź
25 Paweł Kamasa Łódź
25 Marcin Brodziak Łódź
25 Adam Gozdowiak Łódź
25 Jacek Ryll Kraków
33 Edward Kruszyna Łódź
33 Bogdan Patora Nowostawy
33 Mariusz Tomaszewski Łódź
33 Krzysztof Kowalski Łódź
33 Łukasz Janicki Łódź
33 Adam Skrzydlewski Łódź
33 Piotr Szymański Łódź
33 Michał Kosiorkiewicz Łódź
33 Marcin Młodziński Łódź
33 Piotr Czubiński Łódź
33 Tomasz Grzegorczyk Łódź
33 Jacek Lebioda Łowicz
33 Jacek Synder Łódź
33 Jarek Suchecki Łódź
33 Paweł Pełzowski Łódź
33 Szymon Jaśkiewicz Łódź
49 Michał Szczepaniak Łódź
49 Jacek Dziworski Łódź
49 Arek Gędek Łódź
49 Zbyszek Wawrzyniak Kolumna
49 Marcin Kujawa Łódź
49 Andrzej Marciszewski Łódź
49 Krzysztof Kanarek Łódź
49 Łukasz Henzel Kraków
49 Piotr Łabuza Łódź
49 Janusz Kraków
49 Grzegorz Dyszewski Kraków
reszta wygladala tak :


13 Tomek Jaśkiewicz Łódź
13 Jarosław Dutkiewicz Łódź
13 Mirosław Petryniak Łódź
17 Tomek Cepa Łódź
17 Rafał Owczarek Pabianice
17 Michał Kwieciński Łódź
17 Marcin Olejniczak Łódź
17 Stefan Nowak Łódź
17 Rafał Dudzik Łódź
17 Maciej Wasilewski Łódź
17 Tomek Janiak Łódź
25 Adam Warzycha Łódź
25 Artur Cylwik Warszawa
25 Jacek Jędruszczak Łódź
25 Antek Sowiński Łódź
25 Paweł Kamasa Łódź
25 Marcin Brodziak Łódź
25 Adam Gozdowiak Łódź
25 Jacek Ryll Kraków
33 Edward Kruszyna Łódź
33 Bogdan Patora Nowostawy
33 Mariusz Tomaszewski Łódź
33 Krzysztof Kowalski Łódź
33 Łukasz Janicki Łódź
33 Adam Skrzydlewski Łódź
33 Piotr Szymański Łódź
33 Michał Kosiorkiewicz Łódź
33 Marcin Młodziński Łódź
33 Piotr Czubiński Łódź
33 Tomasz Grzegorczyk Łódź
33 Jacek Lebioda Łowicz
33 Jacek Synder Łódź
33 Jarek Suchecki Łódź
33 Paweł Pełzowski Łódź
33 Szymon Jaśkiewicz Łódź
49 Michał Szczepaniak Łódź
49 Jacek Dziworski Łódź
49 Arek Gędek Łódź
49 Zbyszek Wawrzyniak Kolumna
49 Marcin Kujawa Łódź
49 Andrzej Marciszewski Łódź
49 Krzysztof Kanarek Łódź
49 Łukasz Henzel Kraków
49 Piotr Łabuza Łódź
49 Janusz Kraków
49 Grzegorz Dyszewski Kraków


ja też napisze coś o wrazeniach ale pozniej
Kobiety:

1. Paulina Przybyłowska - Łódź (z)
2. Katarzyna Dzięciołowska "Dzięciołowa" - Łódź (z)
3. Katarzyna Sipak "Kasiulec" - Łódź (z)
4. Anna Szymańska - Łódź (z)
5. Violetta Domańska "Viola" - Łódź
6. Agata Skrzydlewska "Skrzydło77" - Łódź (z)
7. Monika Sowa - Kraków (z)
8. Katarzyna Jarzyna "Jarzynka" - Łódź (z)
9. Emilia Szczepaniak "Emila" - Łódź
10. Magda Ziemecka "remiziaczka" - Łódź

Mężczyźni:

1. Witold Rychłowski "Wit" - Łódź (z)
2. Michał Szczepaniak "CzarekMichał" - Łódź (z)
3. Piotr Puchowski "Lestat" - Łódź (z)
4. Jacek Dziworski "Wielebniak" - Łódź (z)
5. Zdzisław Nowak - Łódź (z)
6. Edward Kruszyna - Łódź (z)
7. Piotr Cepa "Pietja" - Łódź (z)
8. Tomasz Cepa - Łódź (z)
9. Tomasz Jaśkiewicz "tomaszek" - Łódź (z)
10. Bogdan Patora - Nowostawy (z)
11. Maciej Stachniak - Łódź (z)
12. Adam Warzycha - Łódź (z)
13. Rafał Owczarek "Rafcio" - Pabianice (z)
14. Ireneusz Baranowski - Łódź (z)
15. Arkadiusz Gędek - Łódź (z)
16. Michał Kwieciński - Łódź (z)
17. Mariusz Tomaszewski - Łódź (z)
18. Dariusz Strzelak - Łódź
19. Kazimierz Malinowski - Łódź (z)
20. Krzysztof Kowalski - Łódź (z)
21. Adam Gozdowiak "gozdus" - Łódź
22. Piotr Łabuza - Łódź
23. Łukasz Janicki "Janiu" - Łódź (z)
24. Marcin Brodziak - Łódź
25. Michał Kołodziejski "Koło" - Łódź (z)
26. Piotr Warda - Łódź (z)
27. Adam Skrzydlewski "Eldhar" - Łódź (z)
28. Piotr Szymański - Łódź (z)
29. Zbigniew Wawrzyniak - Kolumna (z)
30. Marcin Olejniczak "OLO" - Łódź (z)
31. Jarosław Dutkiewicz "Jerry" - Łódź (z)
32. Tomasz Bauer "Szwagier" - Łódź (z)
33. Artur Cylwik "Cylwa" - Warszawa (z)
34. Mirosław Petryniak - Łódź
35. Michał Kosiorkiewicz - Łódź
36. Krzysztof Stańczak - Łódź
37. Jacek Jędruszczak "Jedrus" - Łódź (z)
38. Marcin Młodziński "Muzzy" - Łódź (z)
39. Piotr Czubiński "Czubek" - Łódź
40. Maciej Wasilewski - Łódź
41. Tomasz Janiak - Łódź
42. Rafał Dudzik - Łódź
43. Maciej Jędrzejczyk "Chudy - M. J." - Łódź
44. Antoni Sowiński - Łódź
45. Marcin Kujawa - Łódź
46. Paweł Kamassa - Łódź
47. Stefan Nowak - Łódź
48. Piotr Dąbkiewicz "golden" - Łódź




(z) - zapłacone wpisowe
A... poszedłem se za ciosem (czy się komuś to podoba czy nie) i ponieważ nikt z tego roku zestawień nie robił (jeszcze 2002 mi zostało) postanowiłem wrzucić informacyjnie... nie mówiąc już o tym, że grało się nieco lepiej wtedy ...

W 2003 rozegraliśmy 44 klubówki (pod szyldem Adama i Jarka), w których udział wzięło 91 zawodników (i zawodniczek)... jeśli to rozłożyć na drobne to 966 osób zdobyło 5808 pkt, czyli przeciętny wynik to 6,01 pkt z turnieju. Średnia punktów jest nieco wyższa niż w sezonie 2004, bo przeciętna frekwencja była nieco niża 21,95 osoby/turniej, przez co było nieco mniej "jedynek"...

ILOŚĆ ZDOBYTYCH PUNKTÓW:

1. Staniszewski Jarosław - 462
2. Dmochowski Włodzimierz - 458
3. Rychłowski Witek - 410
4. Puchowski Leszek - 397
5. Puchowski Piotr - 315
6. Szczepaniak Michał - 235
7. Warzycha Adam - 230
8. Kucharski Tomasz - 206
9. Kruszyna Edward - 178
10. Pruszkowski Tadek - 176
11. Stańczak Krzysztof - 157
12. Cepa Tomasz - 155
12. Tomczyk Andrzej - 155
14. Szczepaniak Emila - 141
15. Cepa Piotr - 137
16. Ptasiński Paweł - 113
17. Janicki Łukasz - 96
18. Szeliga Robert - 95
19. Taubert Tomasz - 93
19. Tyburski Piotr - 93

ILOŚĆ TURNIEJÓW:

1. Warzycha Adam - 42
2. Dmochowski Włodek - 40
3. Staniszewski Jarek - 40
4. Puchowski Leszek - 39
5. Pruszkowski Tadek - 36
5. Stańczak Krzysztof - 36
5. Szczepaniak Michał - 36
8. Rychłowski Witek - 31
9. Puchowski Piotr - 28
10. Borzęcka Klaudia - 27
10. Szczepaniak Emila - 27
12. Cepa Tomasz - 26
13. Kruszyna Edek - 24
13. Tomczyk Andrzej - 24
13. Tyburski Piotrek - 24
16. Janicki Łukasz - 23
16. Ptasiński Paweł - 23
16. Taubert Tomasz - 23
19. Cepa Piotr - 20
19. Szymański Piotr - 20

ILOŚĆ ZWYCIĘSTW W TURNIEJACH:

1. Staniszewski Jarosław - 8
2. Rychłowski Witek - 7
3. Kucharski Tomasz - 6
4. Dmochowski Włodek - 5
4. Puchowski Leszek - 5
4. Puchowski Piotr - 5
7. Szczepaniak Michał - 2
7. Warzycha Adam - 2

ŚREDNIA PUNKTÓW Z TURNIEJU (przy obecności na minimum 12 turniejach i średniej powyżej 4 pkt/turniej):

1. Rychłowski Witek - 13,23
2. Kucharski Tomasz - 12,88
3. Staniszewski Jarosław - 11,55
4. Dmochowski Włodek - 11,45
5. Puchowski Piotr - 11,25
6. Puchowski Leszek - 10,18
7. Kruszyna Edward - 7,42
8. Cepa Piotr - 6,85
9. Szeliga Robert - 6,79
10. Szczepaniak Michał - 6,53
11. Tomczyk Andrzej - 6,46
12. Cepa Tomasz - 5,96
13. Warzycha Adam - 5,48
14. Juszczak Marek - 5,42
15. Szczepaniak Emila - 5,22
16. Ptasiński Paweł - 4,91
17. Pruszkowski Tadek - 4,89
18. Stańczak Krzysztof - 4,36
19. Janicki Łukasz - 4,17
20. Taubert Tomasz - 4,04

Drużynówki nie robię, bo skład był inny i nie chce mi się z tym za przeproszeniem je[...]
Lista osób z Łodzi (z - zapłacone)

1. Katarzyna Dzięciołowska "Dzieciolowa" (z)
2. Rafał Owczarek (z)
3. Michał Szczepaniak "CzarekMichał" (z)
4. Jacek Dziworski "Wielebniak" (z)
5. Dagmara Wiśniewska "DaGa" (z)
6. Emilia Szczepaniak "Emila" (z)
7. Rafał Wawrzyniak (z)
8. Piotr Cepa "Pietja" (z)
9. Katarzyna Sipak "Kasiulec" (z)
10. Łukasz Janicki "Janiu" (z)
11. Mariusz Tomaszewski "Maniek"
12. Adam Warzycha (z)
13. Krzysztof Stańczak "Kudłaty" (z)
14. Grzegorz Adamiak (z)
15. Piotr Czubiński "Czubek"
16. Piotr Warda
17. Agata Skrzydlewska "Skrzydło77"
18. Anna Szulc
19. Leszek Puchowski "Dartles"
W ostatni piątek na ranczo w Gągolinie zakończyła się już 7 edycja
Grand Prix Łowicza 2003-2004 .
Odbył się tam ostatni z tego cyklu turniej , a następnie zaczeliśmy coroczną imprezę na zakończenie Łowickiego sezonu .
Tak jak w poprzednim roku w Grabinie ( kto był ten wie ) był wielki namiot
orkierstra ( ludowo-rokowa ) oraz jak zwykle ogromne ilości żarcia i różnego rodzaju popitki ( wiśniówka też była ) .
Rozdaliśmy puchary , statuetki i inne nagrody .
Zabawa trwała do 4.00 rano , i jak zwykle wszyscy setnie się ubawiliśmy .
A oto wyniki VII Grand Prix Łowicza w których całym cyklu startowało 38
zawodniczek i zawodników :
Lp Imię i Nazwisko Gener.
1. Maciej Turski 344
2. Siekierski Mariusz 296
3. Grzanka Sylwester 292
4. Siekierski Artur 258
5. Lebioda Jacek 198
6. Sokół Waldemar 186
7. Wójcik Grzegorz 154
8. Piaskowski Marek 134
9. Słubik Robert 132
10. Burchart Piotr 120
11. Adamczyk Bogdan 106
12. Sokół Mateusz 72
13. Kuleta Piotr 64
14. Jaska Zenon 62
15. Siekierski Jarek 57
16. Skopiński Sławek 56
17. Dudziński Darek 54
18. Szkup Waldemar 46
19. Turska Dorota 46
20. Puchowski Leszek 34
21. Pernak Piotr 34
22. Różycki Mieczysław 30
23. Cepa Tomasz 28
24. Cepa Piotr 14
25. Warzycha Adam 10
26. Szczepański Tadeusz 6
27. Szczepańska Aneta 6
28. Bugajska Małgosia 5
29. Siekierski Zbigniew 4
30. Kocus Jacek 4
31. Adamczyk Grażyna 4
32. Wroński Marcin 2
33. Szczepański Robert 2
34. Janik Krzysztof 2
35. Kwiatkowski Henryk 2
36. Siekierska Asia 2
37. Tarczyluk Maciek 2
38. Tyl Wiktor 2

Serdeczne podziękowania szczególnie dla przyjezdnych zawodników startujących w naszych zawodach .

Pozdrawiam MTMats[/list]

Stal Rzeszów oczywiście

Ile goli w europejskich pucharach strzelił dla Panathinaikosu Krzysztof Warzycha?


Ty to sie zawsze wtracisz Gucio strzelil z 15 bramek dla PAO w pucharach
Stal Rzeszów oczywiście

Ile goli w europejskich pucharach strzelił dla Panathinaikosu Krzysztof Warzycha?
Ostatnią lekture , którą przeczytałem to były "Dzieci z Bulerbyn" czy z skąś tam... był to rok 1999 .
Ale inne książki ( sportowe) to już z chęcią : ostatnio przeczytałem " Pikarscy gastarbeiterzy" czyli kniga o wszystkich polskich piłklarzach za granicą w historii ( moja pasja ) Witolda Łastowieckiego i " Krzysztof Gucio Warzycha - dwa kluby , dwa kraje jedna piękna kariera. Mecze , gole , laury. "
Znakomite wydania. Teraz szykuje sie na ksiązke Dudka
A czasopism Tygodnik Kibica ( współpracuje) , Piłka Nożna , Przegląd Sportowy.
Inne : Wprost , Polityka , Newsweek , National Geographic.
(032) 2700337 - gość się nazywa Witold Łastowiecki. Wraz z przesyłką zapłaciłem 48 zł.
A kolejną zamówioną knigą tym razem u Romana Hurkowskiegoi jest "Krzysztof "Gucio" Warzycha. Dwa kraje ,dwa kluby , jedna piękna kariera. Mecze , gole , laury"
Krzysztof Warzycha grał w panathinaikosie ateny w 390 spotkaniach strzelając 244 bramki...chyba się nie pomylilem...
Moje pytanie:
Jaki zespół został mistrzem azerbejdżanu na ten sezon??
Krzysztof Warzycha, w Grecji grał w Panathinaikosie Ateny. Wychowanek Ruchu Chorzów.

Ile goli strzelił i w ilu meczach Warzycha dla Panathinaikosu ?
Krzysztof Warzycha Panathinaikos Ateny 26 meczów 8 bramek



kto strzelił najwiecej bramek w polskiej lidze
Drużyna byłych piłkarzy FC Barcelony przyjedzie latem na Pomorze, by zagrać z Polską Kadrą Gwiazd charytatywny mecz, z którego dochód będzie przeznaczony na budowę Domu Maleńkiej Miłości prowadzonego w Kobylnicy k. Słupka (Pomorskie) przez siostry franciszkanki.

O meczu poinformowali w czwartek na konferencji prasowej w Kobylnicy członkowie komitetu organizacyjnego spotkania FC Barca Veterans - Polska Kadra Gwiazd.

Według wójta Kobylnicy Leszka Kulińskiego, który jest szefem komitetu organizacyjnego, mecz odbędzie się 30 czerwca. O miejscu spotkania mają zadecydować przedstawiciele Barcelony po obejrzeniu dwóch zaproponowanych przez Polaków boisk: słupskiego Stadionu 650- lecia na 4 - 6 tys. widzów oraz trzy razy większego obiektu Lechii Gdańsk.

FC Barca Veterans nie ujawnia jeszcze pełnego składu swojej drużyny. Z informacji przekazanych na czwartkowej konferencji wynika, że m.in. zagra Luis Enrique, który piłkarską karierę zakończył w 2004 r., długoletni kapitana FC Barcelony i narodowej reprezentacji Hiszpanii Josep Guardiola oraz Andoni Goikoetxea.

"Do Polski na charytatywny mecz przyleci 22 piłkarzy, 14 szefów FC Barcelony. Katalończycy zapowiadają też megagwiazdę, ale nie chcą zdradzić, kto to będzie" - powiedział na konferencji Krzysztof Trąbczyński, jeden pomysłodawców meczu i prezes miejscowego klubu piłkarskiego Słupia Kobylnica.

Więcej szczegółów Katalończycy mają ujawnić po zaplanowanym na 29 kwietnia w Hiszpanii spotkaniu komitetu organizacyjnego z prezesem FC Barcelony.

Według Józefa Dąbrowskiego z Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w trenowanej przez Antoniego Piechniczka Polskiej Kadrze Gwiazd powinni zagrać: Jan Urban, Dariusz Wdowczyk i Krzysztof Warzycha.

Koszty organizacji spotkania organizatorzy oceniają na pół miliona złotych. Na razie nie wiadomo, kto sfinansuje imprezę. Wiadomo, że bilety na spotkanie nie powinny być droższe niż 100 zł.

Pomysł zorganizowania charytatywnego meczu narodził się przed 10 miesiącami. Z taką propozycją do prezydenta FC Barcelony zwróciły się siostry franciszkanki budujące od kilku lat w Kobylnicy Dom Maleńkiej Miłości, w którym mają zamieszkać 50 nieuleczalnie chorych dzieci i 70 dorosłych. Inwestycja szacowana jest na nieco ponad 28 mln zł. Do zakończenia jej pierwszego etapu siostrom brakuje 2 mln zł.

Do zwrócenia się do katalońskich piłkarzy o wsparcie namówił zakonnice Krzysztof Trąbczyński, z wykształcenia elektryk, który kiedyś pracował w Barcelonie. "Montowałem na tamtejszym uniwersytecie jakieś instalacje, patrzyłem przez okna na stadion FC Barcelony i myślałem, co by to było za wydarzenie jakby taka Barcelona zagrała u nas mecz. Gdy okazało się, że w FC Barcelona pracuje mój znajomy ze Słupska Mariusz Lasota, zacząłem działać" - powiedział w czwartek PAP Trąbczyński.

FC Barcelona długo zastanawiał się, czy przyjąć propozycję sióstr franciszkanek. 15 marca br. prezydent klubu przysłał odpowiedź, w której napisał, że na rozegranie meczu na Pomorzu FC Barca Veterans rezerwuje sobie trzy dni: 29 i 30 czerwca oraz 1 lipca.

źródło:PAP


...a dlaczego?

...nasza grupa eliminacyjna

1 Anglia .....19 punktów
2 Włochy ....18 punktów
3 Polska ...10 punktów
4 Gruzja ....10 punktów
5 Mołdawia ... 0 punktów

Nie życzyłbym zadnemu trenerowi takiej grupy eliminacyjnej...
Bezposredni awans Anglia a Włosi po barażach z Rosją.
...podam jeszcze tak poglądowo skład naszej drużyny w meczu z Mołdawią

Mecz Polska - Mołdawia


2:1
(1:0)
Eliminacje do Mistrzostw Świata 1998
1996-11-10 - 20:15:00
Bramki: Henryk Bałuszyński (4), Krzysztof Warzycha (77), Sergiej Kleszczenko (83)
Sędziował: Vorgias Sotirios (Grecja)
Żółte kartki: Piotr Nowak (0), Paweł Wojtala (0), Jurij Mitariew (0), Marin Spynu (0)
Widzów: 8000

1. Szamotulski Grzegorz
4. Jóźwiak Marek
3. Zieliński Jacek
2. Wojtala Paweł
5. Hajto Tomasz
6. Michalski Radosław
9. Nowak Piotr
10. Bałuszyński Henryk (do 72)
7. Czerwiec Ryszard (do 46)
12. Warzycha Krzysztof (do 87)
14. Citko Marek

...zmiany:
8. Wałdoch Tomasz (od 46)
13. Staniek Ryszard (od 87)
11. Kucharski Cezary (od 72)

...zacny skład , prawda ( oczywiście bez porównania do składu trenera Górskiego oraz do składu "hiszpańskiego" trenera Piechniczka...)
Do czego zmierzam...
Proszę zastąpic chocby jednego zawodnika w meczu eliminacyjnego z Mołdawią z roku 1996 zawodnikiem z meczu eliminacyjnego z Irlandia Płn. z roku 2009...życzę powodzenia...
P.S. Jeżeli jakimś "cufalem" (czyli przypadkiem) Polacy awansują do Mistrzostw w roku 2010 to ja niestety "kładę na nich laskę" już przed pierwszym meczem...Nasi piłkarze z roku na rok są coraz słabsi!!!!..No chyba że szwankuje selekcja!

...jak to mówią mądrzy ludzie.....Z pustego to i "Benhauer"/Smuda/Kasperczak/..czy nawet Engel..nie naleje!
Gerard Cieślik
Tomasz Gollob
Krzysztof Warzycha
Hans Nielsen
Cała drużyna Orłów Górskiego
Cała drużyna Antoniego Piechniczka
mój kolega Łysy (piłkarzem był)
Mnie naszło na wspomnienie mych ulubionych piłkarzy, może kogo też najdzie, na koszykarzy czy all.
Roman Kosecki - ambitny, przyznawał się do wiary, mądrze mówił w miare, jak sie nie mylę kapitan reprezentacji swego czasu

Marek Citko - mam nawet zeszyt o nim z lat młodszych mych, bliski sercu

Jacek Chańko - we dwóch z poprzednim dawali świadectwo wiary jasno i wyraźnie, mam nadzieję, że ciagle dają

Piotr Nowak - dobry w Niemczech, ładnie organizował grę

Krzysztof Warzycha - Grecja

Marco van Basten - mój ulubiony, jak on pięknie kopał bramki

Paul Gascoigne - głównie za jeden piękny gol w mistrzostwach 90? chyba najbardziej one utkwiły w mej pamięci

Karel Poborsky - czeska finezja, bramki ładne

Enzo Scifo - taka belgijska ostoja

Christo Stoiczkow - szalony Bułgar kapitan

Lothar Mattheus - spokój

Goixoatchea (nie znam imienia jak i następnego zawodnika) - argentyński bramkarz od karnych

Hagi - rumuński snajper

Tyle mi się wspomniało. Zapraszam do uczestnictwa.

rozumiem Twoje zdanie aczkolwiek go nie popieram
Dlaczego go nie popierasz? A może inaczej. Jak oceniasz Szymkowiaka w porównaniu do Piotra Nowaka?

Ja jeszcze dodam coś o czym zapomniałem napisać.
Dla mnie Piotr Nowak to był taki lider reprezentacji jak Platini,Zidane we Francji, Hagi w Rumunii czy powiedzmy Bałakow w Bułgarii.
Nie tylko, że bardzo dobry piłkarz,ale prawdziwy autorytet w drużynie no i przede wszystkim lider, który bierze na siebie odpowiedzialność za gre drużyny.
Jeszcze nawiąże do osiągnięć reprezentacji.
Engel i Janas awansowali do MŚ, ale mimo to uważam,że reprezentacja prowadzona przez Piechniczka, przede wszystkim dlatego, że wtedy reprezentacja nawiązywała równorzędną walke,a nawet była lepsza od Anglii czy Włoch z którymi grali wtedy w eliminacjach do MŚ we Francji.
Wtedy pomoc i atak były naprawde mocne dzięki takim zawodnikom jak Piotr Nowak, Krzysztof Warzycha, Marek Citko,Piotr Świerczewski, Henryk Bałuszyński,Tomasz Łapiński czy Jacek Zieliński.
Szkoda, że wtedy im się nie udało awansować. Pewnie też dlatego, że mieli w grupie i Anglie i Włochy, ale i tak gdyby wygrali te mecze w których zasłużyli na zwycięstwo wyeliminowaliby jedną z tych drużyn.
Myśle, że otatni mecz z Anglią pokazał różnice między obecną reprezentacją a tą prowadzoną przez Piechniczka.

no, ale ile on jeszcze pogra? a mógł zrobić karierę...teraz mimo tego "najlepszego wieku" może być już za późno...
To akurat zależy od danego zawodnika.
Z Polskich zawodników długo grali na wysokim poziomie Krzysztof Warzycha i Piotr Nowak.Szkoda tylko,że po Piechniczku żaden trener reprezentacji tego nie widział.Wg.mnie w reprezentacji powinni grać najlepsi zawodnicy niezależnie od wieku.
Darek Michalczewski i Krzysztof Warzycha oficjalnie skończyli swoje kariery.
Ze swej strony żałuje, że już nigdy ich nie zobacze w swoich dyscyplinach sportowych, bo obu tych sportowców bardzo lubiłem i szanowałem.
Krzysztof Warzycha obok Piotra Nowaka to dla mnie dwaj ulubieni polscy piłkarze z całej historii.

Ten plebiscyt to jest w gazecie "Piłka Nożna"?
Tak.

Ja moze to jakos jasniej niz kolega choroszcz przedstawie, tak jak w najnowszym numerze:

4 czerwca 1989 roku skończył się komunizm, zapoczątkowane zostały reformy, w których efekcie nasz kraj - III Rzeczpospolita Polska - jest tu, gdzie jest. Zmiany dotknęły wszystkich dziedzin życia, także futbolu. Zastanawialiście się. jak dwie ostatnie dekady zapisały się w historii naszej piłki? Czytelnikom tygodnika "Piłka Nożna" proponujemy wybór najlepszych polskich piłkarzy i trenerów oraz meczów i najbardziej spektakularnych wydarzeń futbolowych z udziałem naszych rodaków.

Najlepsi trenerzy 20-lecia III RP
Jerzy Engel
Paweł Janas
Franciszek Smuda

Najlepsze mecze 20-lecia III RP
IFK Goeteborg - Legia Warszawa [1-2], 1995
Legia Warszawa - Widzew Łódź [1-2], 1996
Legia Warszawa - Widzew Łódź [2-3], 1997
Norwegia - Polska [2-3], 2001
Polska - Portugalia [2-1], 2006
Sampdoria Genua - Legia Warszawa [2-2], 1991
Schalke 04 - Wisła Kraków [1-4], 2002

Najbardziej spektakularne wydarzenia 20-lecia III RP
Legia Warszawa w półfinale PZP, 1990-91
Młodzieżowa rep. Polski wicemistrzem olimpijskim, Barcelona 92
Reprezentacja Polski U-16 mistrzem Europy, 1993
Legia Warszawa w 1/4 LM, 1995-96
Reprezentacja Polski U-16 mistrzem Europy w 1999 i U-18 w 2001
Awans Polski do finałów MŚ 2002
Tomasz Rząsa i Ebi Smolarek zdobywają Puchar UEFA z Feyenoordem , 2001-02
Jerzy Dudek triumfatorem Ligi Mistrzów, 2004-05
Awans Polski do finałów MŚ 2006
Awans Polski do finałów ME 2008

Najlepszy polski piłkarz 20-lecia III RP
Jerzy Dudek
Andrzej Juskowiak
Wojciech Kowalczyk
Jacek Krzynówek
Leszek Pisz
Euzebiusz Smolarek
Mirosław Szymkowiak
Maciej Szczęsny
Jan Urban
Krzysztof Warzycha
Maciej Żurawski

Tak to wygląda.
Który?

Robert z Górnika Zabrze?

Bo Krzysztof Warzycha trafił na przewspaniały okres idiotów i ludzi niekompetentnych na stanowisku selekcjonera gdzie idealnego "lisa pola karnego", "łowcę bramek" wystawiali jako bocznego lub srodkowego pomocnika.

Wiec ten człowiek nie pasuje raczej do tego tematu.
On nadawałby sie do tematu:
Jak spierdolić reprezentacyjne kariery i nie wykorzystać potencjału zawodników?
Dzis w Piłce zaproponowano plebiscyt na najlepszych pilkarzy, trenerow, wydarzenie, mecz ostatnich 20 lat.Wsrod wymienionych zabraklo mi Min. Romana Koseckiego...
moje typy
PILKARZ
1.Jerzy Dudek -za puchar mistrzow, za kadre lat 2000-2005
2.Euzebiusz Smolarek - za gole w reprezentacji , no i z Feyenordem cos ugrał
3.Jacek Krzynówek - za gre w eliminacjach bo za finaly chyba nikomu sie nie nalezy
4.Andrzej Juskowiak -za olimpiade i połaczenia chudych lat 90 z epoka Engela
5.Wojtek Kowalczyk - za mecz w Genui ,gola na Old Trafford, rok 91 i 92
6.Roman Kosecki - za charakter i sukcesy za granica
7.Krzysztof Warzycha ....szkoda ze nic dla kadry
8.Tomek Frankowski - za awans do MS 2006
9.Jan Urban - za lige hisszpanska
10.Emanuel Olisadebe - za eliminacje MS 2002

poza 10: Wałdoch, Hajto, Pisz, Kałużny, Boruc,Zurawski,.....Citko,Brzeczek, Swierczewski,Rząsa, Lesniak, Nowak

trener
1.Janas 2.Engel 3.WÓJCIK 4.Kasperczak 5.Smuda,

mecz
1.POL-PORTUGALIA 2-1
2.SCHALKE -WISLA 1-4
3.LECH -RAPID 4-2
4.SAMPDORIA -LEGIA 2-2
5.POL -CZE 2-1
.IFK -LEGIA 1-2
.NOR-POL 2-3
.LEGIA -JAGIELLONIA 5-2, final pp89
.legia -widzew 2-3
.polska -wlochy 3-0 olimp 92
SPA- POL 3-2 final io
.wisla -parma 4-1
.FRA -POL 1-1
.AUSL -POL 1-6
.buł -pol 0-3
.POL -SLVC 5-0
POL -NOR 3-0
POL -ITA 3-1

WYDARZENIA
1.przyznanie EURO 2012
2.awans do ME 2008
3.pólfinał PZP w 1991
4.awans do MS 2002
5.SREBRO w Barcelonie
6.awans do MS 2006
7.LEGIA W cwiercfinale ligi mistrzow
8puchar dla Dudka w 2005
9 zloto naszych juniorow w ME93 i 4 miejsce w MS

10 ZLOTO JUNIOROW W 2001


ROZCZAROWANIA:
reprezentacja lat 90, Wisla w ELIMINACJACH LM, korupcja, finalowe turnieje MS I ME...
Dziekanowski, Tarasiewicz, Furtok, Piekarski, Zurawski..męki z San Marino, Azerbejdzanem, Gruzją, wtopa z Białorusią i kleski z Anglią...

klubowe sukcesiki ostatnich lat typu awans do 1/8 UEFA czy nawet gra w lidze mistrzow Widzewa ... nie robia wrazenia ...sorki ale wtedy w lidze mistrzow to był obowiazek gry...wszak grali tylko mistrzowie...
sukcesiki Lecha czy Wisly ok...ale to nie półfinał Legii.

dla niespełnionym zawodnikiem reprezentacji Polski był Krzysztof Warzycha.Owszem strzelił kilka goli w kadrze,ale to nie bylo to co w Panathinaikosie i na co liczyli kibice Polski.
Hm. Co do Piechniczka zgoda, ale Górski kiedyś mówił w wywiadzie, że dawał szansę każdemu zawodnikowi, który co najmniej 3 razy znacząco wyróżnił się w czasie ligowego meczu. Jeśli zawiódł raz w reprezentacji, to Górski go nie skreślał, tylko dawał drugą szansę. Różnica polega na tym, że w tych naprawdę ważnych meczach u Pana Kazimierza grali tylko ci naprawdę najlepsi.
Nie sądze aby było sensownie pisac o piłkarzach którzy grali i ze wzgledu na wiek pewnie zagrają w naszej reprezentacji jak Kokoszka czy Piszczek. Ci piłkarze się rzowijaja i raczej z kazdym rokiem są lepsi i zapewne jak nastapi zmiana kadry to wejda nawet do pierwszej jedynastki.

A mi wydaje się, że jest to jak najbardziej zgodne z tematem. Bo czy oni błysnęli do tej pory? Nie. Gdyby błysnęli, byliby regularnie powoływani. A to, co będzie za jakiś czas, nie jest przecież pewne. Oczywiście, że mogą wrócić do reprezentacji, ale równie dobrze mogą zniknąć zupełnie z pola widzenia. Na razie sytuacja jest taka, że i Kokoszka i Piszczek niczego wielkiego nie pokazali w kadrze.
dla niespełnionym zawodnikiem reprezentacji Polski był Krzysztof Warzycha.Owszem strzelił kilka goli w kadrze,ale to nie bylo to co w Panathinaikosie i na co liczyli kibice Polski.
Krzysztof Warzycha
Piotr Piechniak Andrzej Janeczek
Just Fontaine
Bartosz Ślusarski Dariusz Jackiewicz
Bogdan Zając
Dziś :

Georgi Biżew- były młodzieżowy reprezentant Bułgarii (37 meczów, 15 bramek) a także były król strzelców II ligi tego kraju .
Nerijus Sulcas- młodzieżowy reprezentant Litwy .
Sebastian Kęska- 105 meczów i 6 bramek w I lidze.Puchar kraju,Puchar ligi
Krzysztof Janicki - były zawodnik min.Ceramiki, Odry Opole a obecnie w ŁKS Łomża.
Pavol Pronaj- były gracz min.České Budějovice, w którym zaliczył jeden mecz w czeskiej ekstraklasie .W Polsce grał w Odrze Opole i Motorze .Obecnie ŁKS .
Witold Mroziewski- Półfinał PP 2003/2004 .
Krzysztof Warzycha- wiadomo o kogo chodzi

O ile dobrze pamiętam, to była Cracovia w sezonie 1948. Tak podaje Skarb Kibica PN.
"Niebiescy" opuścili szeregi Ekstraklasy, by tylko po jednym sezonie spędzonym w II lidze powrócić i jako beniaminek zdobyć tytuł Mistrza Polski w 1988/89. W drużynie grali m. in.: Mieczysław Szewczyk, Dariusz Gęsior i Krzysztof Warzycha.
Co do Cracovii to nie wiem. W 1947 roku mistrzostwa odbywały się systemem pucharowo - grupowym

Raul Cruz napisał(a):
O ile dobrze pamiętam w całej historii polskiej I ligi tylko raz zdarzyło się, by beniaminek został mistrzem.

To był właśnie Ruch Smile Tyle że wówczas grał tam Krzysztof Warzycha Smile

O ile dobrze pamiętam, to była Cracovia w sezonie 1948. Tak podaje Skarb Kibica PN.

Kosecki, Warzycha (zawodzący w kadrze), na początku lat 90. Furtok (w kadrze też raczej słaby), Juskowiak, przez jakiś czas Kowalczyk...no i bramkarze: Woźniak, Sidorczuk, Matysek.
Żaden z nich jakiejś wielkiej europejskiej kariery nie zrobił - z całym szacunkiem, Krzysztof Warzycha też jest legendą głownie w wydaniu lokalnym.

Warzycha nie lokalnym a klubowym bo półfinalista Ligi Mistrzów i król strzelców w tamtym roku w LM to nie jest lokalne wydanie napewno. Co do reszty czy oni nie zrobili kariery to raczej nie jest zbyt dobre określenie. Kosecki podstawowy gracz Atletico i Nantes (wtedy mistrza Francji i też ćwierćfinalisty LM), Warzycha wiadomo, Furtok Hamburger i Eintracht do tego wicekról strzelców Bundesligi, Juskowiak Sporting Lizbona, Olympiakos, Wolfsburg, czołówka strzelców Bundesligi nie raz, Kowalczyk w dobrym wtedy Betisie, Woźniak pierwszy bramkarz Porto, Sidorczuk wieloletni bramkarz Sturmu wielokrotnie zachęcany do transferów przez kluby angielskie, Matysek Bayer Leverksuen, wicemistrz Niemiec, dla ciebie to oni kariery w Europie nie zrobili? Ja mam troche inne zdanie o tym, zwłaszcza co do Warzychy uznawanego przez pewien okres za czołowego napastnika Europy.

Czy my mieliśmy wielu znanych zawodników w latach 90.?
Kosecki, Warzycha (zawodzący w kadrze), na początku lat 90. Furtok (w kadrze też raczej słaby), Juskowiak, przez jakiś czas Kowalczyk...no i bramkarze: Woźniak, Sidorczuk, Matysek.
Żaden z nich jakiejś wielkiej europejskiej kariery nie zrobił - z całym szacunkiem, Krzysztof Warzycha też jest legendą głownie w wydaniu lokalnym.


Owszem, może Warzycha był bożyszczem tylko w Grecji, ale czy mamy obecnie przynajmniej jednego zawodnika, który byłby taką legendą w zagranicznym kraju? Oczywiście kraju, gdzie piłka jest na przyzwoitym poziomie, żeby się tu nie zaczęło sosinowanie
Kowal, dopóki nie zaczął pić, również był dość znanym w Europie napastnikiem. I tak dla porównania: obecna gwiazda kadry, Boruc, gra w klubie o takiej samej klasie co kiedyś Wandzik (Panathinaikos), którego nawet nie wspomniałeś wypisując ówczesne gwizdy naszej reprezentacji
Czy my mieliśmy wielu znanych zawodników w latach 90.?
Kosecki, Warzycha (zawodzący w kadrze), na początku lat 90. Furtok (w kadrze też raczej słaby), Juskowiak, przez jakiś czas Kowalczyk...no i bramkarze: Woźniak, Sidorczuk, Matysek.
Żaden z nich jakiejś wielkiej europejskiej kariery nie zrobił - z całym szacunkiem, Krzysztof Warzycha też jest legendą głownie w wydaniu lokalnym.
"Na papierze" obecna ekipa jest porównywalna do liderów generacji lat 90.
Nie mamy i nie mieliśmy wielkich zawodników, znanych w Anglii czy Hiszpanii - nasze gwiazdy dobre są na ligi środkowoeuropejskie.

Proponuję stworzyć w tym miejscu listę graczy, którzy choc się świetnie zapowiadali niespełnili sie w reprezentacji Polski
Roman Kosecki
Radosław Gilewicz
Krzysztof Warzycha - na arenie klubowej osiagnął wiele. Nie wiedzieć czemu w reprezentacji był ustawiany w pomocy.
Grzegorz Piechna
Tomasz Łapiński - w kadrze zawsze w cieniu Zielińskiego, z którym grać nie umiał

Przez pierwsza polowe lat 90-tych, Polska grala taka taktyka, ze rzeczywiscie trudno bylo ich ustawic razem, ale za Wojcika grali i calkiem dobrze to wychodzilo. Potem kontuzje Lapinskiego, lata tez nie te i przyszla era Baka (a wczesniej Hajty, Klosa).
Proponuję stworzyć w tym miejscu listę graczy, którzy choc się świetnie zapowiadali niespełnili sie w reprezentacji Polski w ostatnich latach. Oto kilka moi propozycji:
Krzysztof Warzycha - na arenie klubowej osiagnął wiele. Nie wiedzieć czemu w reprezentacji był ustawiany w pomocy.

Marek Citko - swego czasu dokonał złego wyboru i tak naprawdę ani razu nie dał olsce niestety zwycięstwa.

Dariusz Marciniak - o zmarłych nie powinno sie mówić źle. Dlatego tylko wyrażę żał, że swój talent rozpuścił w kielszku od alkoholu

Radosław Gilewicz - w najważniejszym meczu swego życia z Anglikami źle dobrał obuwie. gdyby wykorzystał, choęńą z wielu sytuacji inaczej potoczyłaby się jego kariera

Igor Sypniewski - umiejętności piłkarskie miał wielkie, lecz nie szły one w parze z jego kondycją psychiczną

Andrzej Woźniak - jeden błąd w jednym meczu sprawił, że runęła mu cała kariera. Stracił miejsce i w klubie na rzecz hiltona i w reprezentacji.

Roman Kosecki - po tym jak zbeszcześcił barwy narodowe w meczu se Słowacją nigdy już nie był liderem reprezentacji z prawdziwego zdarzenia

Andrzej Niedzielan - poza małymi wyjatkami większośc sezonów spędza u lekarzy zamaist na boisku

Marcin Szulik - miał być najzdolniejszy z młodzieżowców, którzy w 1993 roku wywalczyli mistzostwo Europy U-16. W dorosłej piłce na dobre tak za bardzo nie zaistniał

Maciej Terlecki - podobnie jak Szulikowi wróżno mu świetlaną przyszłość. Syndrom syna sławnego ojca mu jednak nie pomógł

Grzegorz Piechna - za późno trafił do ekstraklasy

Krzysztof Bizacki - jego umiejetności techniczne nigdy nie zostały w pełni sprawdzone w kadrze

Arkadiusz Klimek - gwiazda jednego sezonu, po którym zgasła

Tomasz Łapiński - w kadrze zawsze w cieniu Zielińskiego, z którym grać nie umiał
Autografy zebrał na koszulce mój znajomy, na meczu Polskiej Kadry Gwiazd z weteranami FC Barcelona.
Na meczu obecni byli następujący zawodnicy:
Jarosław Bako, Dariusz Kubicki, Kazimierz Węgrzyn, Piotr Rzepka, Zbigniew Kaczmarek, Krzysztof Warzycha, Ryszard Tarasiewicz, Marek Koniarek, Jan Furtok, Marek Jóźwiak, Marek Koźmiński, Cezary Kucharski, Waldemar Prusik, Dariusz Dziekanowski, Andrzej Iwan, Jan Urban, Marek Dziuba. Trener: Antoni Piechniczek.

Na koszulce było 11 podpisów: rozpoznane to: Bako, Kubicki, Prusik, Dziekanowski, Dziuba, Piechniczek, Iwan oraz dzięki Wam Warzycha, Czerwiec i Koźmiński. A co do ostatniego, czy może to być Kazimierz Węgrzyn? Ma może ktoś z Was jego autograf?
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0fc1f57cc5412b64.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7294a87bfdfc2cf4.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7016b49448d03b28.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/31b4b114ff8e4f89.html

Dostałem koszulkę z autografami. 4 z podpisów nie rozszyfrowałem. Być może ktoś z Was jest w stanie mi pomóc. Proszę o pomoc. Mam podejrzenia, iż mogą to być Marek Koźmiński, Ryszard Czerwiec i Krzysztof Warzycha, na 4 nie mam kompletnie pomysłu. Jeszcze raz apeluję o pomoc będę wdzięczny pozdrawiam
Ja uwazam ze to były lata jednak polskich klubów . Reprezentacja nie była juz taka dobra mimio naprawde wielu uzdolnionych graczy jak np.: Leszek Pisz , J. Probozny, Maciej Szczęsny,Roman Kosecki ,Krzysztof Warzycha,Piotr Nowak czy Radosław Michalski. Ale mysle ze największym odkryciem tamtych lat był Marek Citko miał wtedy kapitalną formę bramki strzelane przez niego były fenomenalne np. Anglikom na Wembley . Szkoda mi Citki bo naprawde wrózonono mun dobrą kariere.Podobnym talentem jak Citko jest Obecnie Błaszczykowski Kuba . Miejmy tylko nadzieje ze i on nię bedzie takim nie wypałem. Z lat 90 - zawodnicy tacy jak : Tomek Wałdoch, Tomek Hajto czy Piotr Swierczewski przecierz decydowali o sile polskiej reprezentacji za czasów Pana Jurka Engela
Lata 90- siąte polskiego futbolu to głównie rozgrywki klubowe bo reprezenyację seniorską mieliśmy wtedy słaba jak nigdy wcześniej. Ale za ti odnosiliśmy sukcesy w kategoriach juniorskich i młodzieżowych. W 1992 roku nasza olimpijska reprezentacja sięgnęła po srebrny medal Igrzysk w Barcelonie. trenerem był wtedy Janusz Wójcik, jego asystentem Paweł Janas a czołowymi zawodnikami Wojciech Kowalczyk, Andrzej Juskowiak czy Tomasz Wałdoch. Rok później podopieczni Michała Globisza zostali Mistrzami Europy do la 16. W tamtej drużynie grali m.in. Mirosław Szymkowiak, Mariusz Kukiełka i Andrzej Bledzewski. Później w 1999 roku ponownie pod opieką Globisza zagraliśmy w finale Mistrzostw Europy, ale niestety Hiszpanie okazali sie silniejsi. W tamtej drużynie grali np. obecny bramkarz Manchesteru United Tomasz Kuszczak, skrzydłowy Boavisty Porto Rafał Grzelak piłkarze Jagiellonii: Łukasz Nawotczyński i Adrian Napierała. W międzyczasie był pamiętny mecz z Anglią na WEmbley w 1996 roku i bramka Marka Citki, która miała mu dać przepustkę do wielkiej międzynarodowej kariery. tuz po tym meczu Citko miał ofertę z silnego wtedy Blackburn Rovers, ale z niej nie skorzystał. Wydawało sie że kwestią czasu ejst, kiedy dostanie ofertę z jeszcze silniejszego klubu. Ale przytrafiła mu się cięzka kontuzja, która praktycznie zakończyła jego 5 minut w światowej pIłce. Wkróce później rozpadł sie wielki Widzew i Citko szukał jeszcze szczęścia w Legii Warszawa, lidze Szwajcarskiej a teraz ze zmiennym szczęściem kopie piłkę w drugoligowej Polonii Warszawa. Bez wątpienia Marka Citko można nazwać najbardziej zmarnowanym talentem lat 90-tych.
Lata 90-te to ostatnie sukcesy naszych klubów w Europejskich Pucharach. W sezonie 90/91 Legia Warszawa doszła aż do półfinału nieistniejącego juz Pucharu Zdobywców Pucharów. W sezonie 95/96 moglismy natomiast kibicować Legionistom w zmaganiach w Lidze Mistrzów, gdzie stołeczna jedenastka doszła aż do ćwierćfinału. Tam niestety silniejszy okazał sie Panathinaikos z Krzysztofem Warzycha na czele. A w Legii brylowali wtedy Radosław Michalski, Jacek Zieliński, JAcek BEdnarz, Cezary Kucharski, Krzysztof ratajczyk czy Grzegorz Lewandowski. Rok później w Champions League grał Widzew Łódź. Nie zaszedł tak daleko jak Legia ale dał się zapamiętać głównie z tego ze w meczu z Atletico Madryt, Marek Citko pokonał Jose Moline strzałem z połowy boiska. Oprócz Citki w szeregach RTS-u czoowe role odgrywali Michalski, który przeszedł tam z Legii, Dariusz Gęsior,i kolejny eks-legionista Maciej Szczęsny. W roku 1993 cała Polska elektryzowała sie sprawą w której PZPN zabrał Legii tytuł Mistrza Polski. Przed ostatnią kolejką tamtego sezonu Legia i ŁKS Łódź miały po tyle samo punktów na koncie więc mistrzem zostawał ten kto strzeli więcej goli w ostatniej kolejce. ŁKS wygrał swój mecz 6-0 a Legia pokonała Wisłę Kraków 7-1. Wg działaczy PZPN oba kluby aby zdobyć upragniony tytuł odpowiednio usatysfakcjonowali finansowo przeciwników. Oba kluby zostały ukarane a tutył mistrzowski przyznano Lechowi Poznań.
Lata 90-te to takze niezapomniane potyczki ligowe Legii z Widzewem Łódź. Szczególnie źle wspominam mecz z 1997 roku gdy spotkaliśmy się z Widzewiakami w ostatniej kolejce. Mecz decydował o mistrzowskim tytule. do 82 minuty utrzymywał się wynik 2-0 dla Legii, który dawał nam tytuł. Ale jakiś cud sprawił że w ciągu tych pozostałych minut widzewiacy strzelili 3 gole i tytuł trafił do nich

Awanse Legii i Widzewa to spore osiagniecie ale nie przecenialbym za bardzo. Raz ze grali wowczas mistrzowie tylko a dwa to rywale nie byli z najwyzszej polki.
Byli to m.in Juskowiak, Kowalczyk, Adamczuk, Wałdoch i Kozminski
Jak to się stało , że z srebrnej drużyny olimpijskiej z Barcelony nie wyrosły wielkie gwiazdy
Co ciekawe, gdyby w polwie lat 90 obowiazywaly takie zasady jak dzisiaj w EP to w LM mielibysmy 2 zespoly, a w UEFA - 4.
Na pierwszym miejscu wypadaloby wspomniec takiego pilkarza jak Krzysztof Warzycha, ktory do dzis jest idolem kibicow PAO

Strzelał praktycznie przez całe 90 lata i to jak
Takiego pilkarza chyba juzsie nie doczekamy...

Oczywiście nie mam nic przeciwko 'zabawianiu' się z psiarnią,
Więcej o Terleckim . Gdzie grał . Bo podobno testowano go w Anderlechcie . Też podobno kiedyś wielki talent .

Fakt, na Terleckiego szybko zwrocono uwage, ale na starcie sie spalil (jak i teraz wiekszosc Polakow na zachodzie). Moze za szybko trafil do tak dobrego klubu. Widac, ze gosc mial i nadal ma problemy z psychika (teraz tez z nadwaga). Troche polskich klubow zwiedzil. Ja glownie pamietam go z wystepow w Widzewie, gdzie wcale tak zle mu nie szlo. Pozniej mial jeszcze szanse na zwojowanie 1-ligowych boisk w Pogoni Szczecin, ale z takim brzuszkiem to malo kto ma sil na chociazby 45 minut. Rozegral jedno udane spotkanie z Mazowszem Grojec w ramach PP gdzie strzelil ladna bramke z rzutu wolnego i na tym jego przygoda z ekstraklasa sie skonczyla.

W sumie z tego okresu najbardziej szkoda mi Marka Citki (oprocz calej druzyny z Barcelony). Facet mial zadatki na pilkarza swiatowego formatu. Nie skorzystal z oferty Blackburn i zostal w Widzewie, aby pomoc zwojowac LM a skonczylo sie jak sie skonczylo, czyli teraz tula sie po 2-ligowych boiskach (Polonia Warszawa bodajze). Byli za to inni, ktorzy zrobili kariere w Europie. Na pierwszym miejscu wypadaloby wspomniec takiego pilkarza jak Krzysztof Warzycha, ktory do dzis jest idolem kibicow PAO

a po drugie podajcie mi naszego piłkarza ktory jak Boban utrzymał sie tyle lat w tak wielkim klubie jak Milan??
Zdebel w Bochum..........??? phi..


Zbigniew Boniek, 6 sezonów w Serie A, 3 w Juve i 3 w Romie, Krzysztof Warzycha 15 !!!!!!!! sezonów w Panathinaikosie Ateny, a klub ten jeszcze niedawno był niezwyle silny także na międzynarodowej arenie, Tomasz Wałdoch 7 sezonów w Schalke Gelsenkirchen, ba nawet kapitan zespołu, Jerzy Dudek 6 sezonów w Liverpool FC, z czego 5 owocnych

W reprezentacji mamy o wiele więcej lepszych, napastników więc Wichniarek jest kompletnie nie potrzebny
W tej chwili wcale nie mamy nadmiaru klasowych snajperów. Rasiak ostatnio zaczyna mecze na ławce, Żurawski jest kontuzjowany, ale nawet przed kontuzją prezentował się słabiutko, Smolarek stracił skuteczność. Można tak wymieniać jeszcze długo, a jeszcze niedawno panowała opinia, że jeśli chodzi o napastników, mamy kłopot bogactwa.
Ale, fak faktem, Wichniar w reprezentacji zawsze rozczarowywał. Taki dzisiejszy Krzysztof Warzycha.



Reprezentacja Polski zremisowała 1:1 (0:1) z reprezentacją Górnego Śląska w meczu charytatywnym rozegranym na stadionie Ruchu Chorzów, z którego dochód zostanie przekazany rodzinom ofiar tragedii w kopalni Halemba. Przed rozpoczęciem gry modlitwę za zmarłych górników poprowadził kapelan sportu śląskiego, ks. Krzysztof Sitek. Na widowni zasiedli ratownicy górniczy i członkowie rodzin ofiar wypadku w "Halembie". Mimo, że mecz był towarzyski i charytatywny to - jak powiedział po spotkaniu kapitan kadry Polski Marcin Wasilewski - "nikt nogi nie cofał i odpuszczania nie było, bo wszyscy chcieli się dobrze zaprezentować przed publicznością i selekcjonerem Leo Beenhakkerem". Gospodarze objęli prowadzenie w 11. minucie. Po centrze Chwalibogowskiego bez namysłu uderzył Kompała i Mielcarz nie miał nic do powiedzenia. Później kilka razy groźnie atakowali goście, Nowak zachował jednak czyste konto.
W drugiej połowie początkowo dominowali podopieczni Beenhakkera. I w 57. minucie po silnym uderzeniu Garguły i rykoszecie wyrównali. Tuż przed końcem drużyna prowadzona przez trenera Antoniego Piechniczka mogła prowadzić. Fabiańskiego po strzale Seweryna uratował słupek.

Reprezentacja Górnego Śląska i Zagłębia - Reprezentacja Polski 1:1 (1:0)
Bramki: Adam Kompała (11 min.) - Łukasz Garguła (57 min.)
Sędzia: Robert Małek (Katowice).
Widzów 5000.

Kadra Śląska: Sebastian Nowak (46 min. - Mateusz Sławik) - Błażej Radler (46 min. - Wojciech Grzyb), Grzegorz Baran (46 min. - Daniel Treściński), Jacek Broniewicz, Dariusz Dudek (70 min. - Szymon Kapias) - Adam Kompała (60 min. - Marcin Lachowski) Marcin Malinowski (80 min. - Łukasz Wijas), Mariusz Muszalik (46 min. - Jan Woś), Bartłomiej Chwalibogowski (70 min. - Damian Seweryn) - Piotr Ćwielong (46 min. - Mariusz Mężyk, 77 min. - Tomasz Kasprzak), Krzysztof Warzycha (46 min. - Tomasz Moskal, 90 min. - Rafał Jankowski)

Polska: Maciej Mielcarz (61 min. - Łukasz Fabiański) - Grzegorz Fonfara (46 min. - Wojciech Łobodziński), Marcin Wasilewski, Paweł Magdoń, Jakub Wawrzyniak (46 min. - Robert Kolendowicz) - Piotr Piechniak, Rafał Murawski, Maciej Iwański (61 min. - Piotr Giza), Łukasz Garguła (61 min. - Adrian Budka), Przemysław Pitry - Bartłomiej Grzelak (46 min. - Łukasz Piszczek)
znalezione w necie, autorstwa 'Parafutbol':

Rok 2010 Fragment artykułu z Przeglądu Sportowego

Już dziś polskie orły stoczą na stadionie w Łobozewie bój o punkty z utytułowaną reprezentacją Wysp Owczych. Szanse oceniam 50:50, mówi były trener Konkordii Knurów, Czesław Lizak który obecnie pełni funkcję asystenta albańskiego szkoleniowca Miszy Zebraczina. Z obozu rywali dochodzą pogłoski że być może na czas zdąży wyleczyć kontuzję John Wool, najgroźniejszy napastnik z Wysp Owczych który ze swoją drużyną FC Starsheepers doszedł do II rundy pucharu Intertoto eliminując po drodze mistrza Polski Legię Warszawa. John to wyjątkowo utalentowany napastnik - zachwala piłkarza Lizak - Jest listonoszem, często musi uciekać przez rozwścieczonymi psami dzięki czemu jest bardzo szybki i trudny do upilnowania - ostrzega asystent - Nasi obrońcy bedą mieli z nim kłopoty.
Po przegranym 4:1 meczu z Azerbejdżanem nastroje w kadrze są optymistyczne.
- Strzeliliśmy wreszcie bramkę więc napewno i w tym meczu coś wpadnie - cieszy sie 43 letni Krzysztof Warzycha który przełamał fatalną passę Polaków.
Czy Polsce uda się zdobyć w eliminacjach 3 pkt, dytają selekcjonera dziennikarze.
- Do końca eliminacji zostało 5 meczy. Zrobię wszystko by tak sie stało - uspokaja trener

mi się nawet podobało : ...
Ulubieni: Zlatan Ibrahimović, Mauro Camoranesi, Mehmet Scholl, Krzysztof Warzycha

Znienawidzeni: Ronaldo, David Beckham
http://pawel.fotopic.net/

Arboleda Manuel
Asamoah Gerald
Bajor Marek
Bąk Jacek
Baszczyński Marcin
Beckenbauer Franz
Benzema Karim
Bergomi Giuseppe
Bobel Tomasz
Brehme Andreas
Brehme Andreas
Brychczy Lucjan
Buzanszky Jeno
Cantoro Mauro
Casper Mirko
Cech Petr
Chałbiński Michał
Chinyama Takesure
Cieślik Gerard
Costa Rui
Cruyff Johan
Dardai Pal
Di Stefano Alfredo
Diego
Dudek Jerzy
Dudka Dariusz
Engel Jerzy
Engel Jerzy
Engel Jerzy
Engel Jerzy
Evra Patrice
Ferguson Alex
Fontaine Just
Fontaine Just
Fontaine Just
Frankowski Tomasz
Friedrich Arne
Frings Torsten
Galasek Tomas
Giuly Ludovic
Giza Piotr
Globisz Michał
Globisz Michał
Guerreiro Roger
Gunia Bogdan
Hajto Tomasz
Hargreaves Owen
Hitzlsperger Thomas
Hubschman Tomas
Juan
Iwański Maciej
Juskowiak Andrzej
Kacar Gojko
Kahn Oliver
Kaladze Kakha
Karwan Bartosz
Kikut Marcin
Klatt Marcin
Klose Miroslav
Kobylański Andrzej
Kos Tomasz
Kowalski Ireneusz
Kryszałowicz Paweł
Kuranyi Kevin
Lagerblom Pekka
Lato Grzegorz
Lehmann Matthias
Lineker Gary
Lucio
Makelele Claude
McClair Brian
Mertesacker Per
Moskal Kazimierz
Müller Gerd
Murawski Rafał
Neeskens Johan
Nehoda Zdenek
Nemeth Szilard
Olajengbesi Seyi
Papin Jean-Pierre
Pfaff Jean-Marie
Phelan Mike
Piszczek Łukasz
Podolski Lukas
Pogatetz Emanuel
Pogatetz Emanuel
Prilasnig Gilbert
Puyol Carles
Rafinha
Rakitić Ivan
Regis Cyrille
Ribery Franck
Rummenigge Karl-Heinz
Rybus Maciej
Sagnol Willy
Sanders Koen
Scharner Paul
Scholes Paul
Schumacher Toni
Senderos Philippe
Sheringham Teddy
Simunic Josip
Sneijder Wesley
Solskjaer Ole Gunnar
Stiles Nobby
Suarez Miramontes Luis
Szarmach Andrzej
Totti Francesco
Valbuena Mathieu
Van der Sar Edwin
Vidić Nemanja
Von Bergen Steve
Voronin Andriy
Waldner Erwin
Wałdoch Tomasz
Wandzik Józef
Warzycha Krzysztof
Whiteside Norman
Żewłakow Michał
Żytko Mateusz

SPIS AKTUALNY NA 06.05.2009 r.

120 autografów piłkarskich
Witam

Mam do zaoferowania na sprzedaż następujące autografy:

Gunter Netzer
Yelena Isinbayeva
Bruna Labbadia
Patrick Helmes
Tranqiulla Barnetta
Gonzalo Castro
Tomasz Zdebel
Lukas Sinkiewicz
Szilard Nemeth
Pekka Lagerblom
Daniel Brinkmann
Reiner Plassenrich
Thorsten Stuckmann
Hrvoje Vukovic
Christian Schmidt
Thomas Stehle
Stephan Straub
Erwin Waldner
Roman Kosecki
Angelos Charisteas
Tomasz Sikora
Tomasz Fraknowski
Mariusz Pawełek
Tomasz Bobel
Tomasz Kos
Mariusz Jurasik
Jakub Janda
Jens Wiessflog
Sven Fisher
Aleksandar Vukovic
Kostiantyn Machnovskyj
Tomasz KIełbowicz
Krzysztof Warzycha
Simon Ammann
Ebi Smolarek
Christian Olsson

Wszelkie propozycje proszę pisać na Priv, gg:3084219 bądz:25wdkh@gmail.com


Skany wykonam na prośbę , wszystkie grafy są oryginalne bez zagięć uszkodzeń

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • piotrrucki.htw.pl

  • © wojtekstoltny design by e-nordstrom