krzysztof szewczyk
wojtekstoltny

"Mniej niż zero" znalazło się na 7. miejscu rankingu "66 niezapomnianych piosenek" TVN Style. Piosenkę komentowali m.in. Małgorzata Ostrowska, Liroy i Krzysztof Szewczyk, a w obrazku widać było Sopot Molo 2007 i 100. not Listy Trójki z PKF.

Najbliższa powtórka programu dziś (jutro) o godz. 0.30. Polecam.
Najnowszą składanką, na której są piosenki Lady Pank i Jana Bo, jest 3-płytowy album "Wideoteka dorosłego człowieka - Święta, Święta". Znalazły się na nim: Święta, Święta (jako utwór tytułowy ), Miejsce przy stole, Gwiazdkowe sny, a na płycie sylwestrowej Tańcz głupia, tańcz.

Nie jest to może jakaś wybitna kompilacja, ale warto odnotować, że Maria Szabłowska i Krzysztof Szewczyk zawsze umieszczają piosenki Lejdi na swoich wydawnictwach.

:D

Malgorzata napisała:
Taki był swego czasu program np.: "Leksykon polskiej muzyki rozrywkowej", a potem jeszcze ten, który Krzysztof Szewczyk prowadził z Marią (jak Ona się nazywała ....bo najpierw się nazywała inaczej, a potem zmieniła nazwisko...), no i to oglądałam skrzętnie.



Na link czekam

No i mam....z tym, że ta wersja jest wg mnie nieco blada i rozmemłana, że tak to określę . Aranżacja mi się tu nie podoba wcale Podobało mi się najbardziej, jak pierwszy raz to zaśpiewała w "IDOLU". Surowo, ale wyraziście. Bo na pierwszej bodajże płycie też nie bardzo mi odpowiadało wykonanie, a to ze względu na fakt, że momentami akompaniament zagłuszał śpiew Eweliny.
W każdym razie poszukam jeszcze, może odnajdę jakąś lepszą wersję.
Aaaa, i polecam posłuchanie oryginału, który jest śpiewany w pierwszych 10 minutach filmu "Hair".
http://www.youtube.com/watch?v=Xlmm7-f4SVg


Taki był swego czasu program np.: "Leksykon polskiej muzyki rozrywkowej", a potem jeszcze ten, który Krzysztof Szewczyk prowadził z Marią (jak Ona się nazywała ....bo najpierw się nazywała inaczej, a potem zmieniła nazwisko...), no i to oglądałam skrzętnie.


Szabłowska i Szawłowska Jeszcze była Wideoteka dorosłego człowieka. Jakie oni tam wykopaliska prezentowali
Na link czekam

Był jeszcze taki program, który prowadził chyba Pijanowski ... z kimś (a może mylę osoby), ale "puszczali" w telewizorni zagraniczne teledyski ... taki powiew zachodu!

Chodzi Ci o ,,Jarmark". To już końcówka PRL-u. Program prowadzili: Wojciech Pijanowski, Krzysztof Szewczyk i Włodzimierz Zientarski. Emitowany raz w miesiącu. To był hit! W programie prezentowano nowości muzyczne, motoryzacyjne, sportowe. Był to powiew ZACHODU, ponieważ nigdy wcześniej nie prezentowano w takiej ilości materiałów zza żelaznej kurtyny.
Pamiętam, jak K. Szewczyk zaprezentował po raz pierwszy w telewizji teledysk ,,Thriller" Michaela Jacksona. Zrobił to dopiero w późnej godzinie i powiedział, że nie mógł puścić go o wcześniejszej porze, ponieważ jest to straszny teledysk, a dzieci jeszcze nie śpią. Moją reakcją był śmiech przez prawie cały czas trwania teho teledysku!

Zdjęta z anteny latem 2006 roku popularna 'Wideoteka dorosłego człowieka' znów będzie emitowana w Dwójce.

- Wszystko wskazuje na to, że razem z Krzyśkiem Szewczykiem znów pojawimy się w <Dwójce> - powiedziała serwisowi dziennik.pl Maria Szabłowska. Dziennikarka wraz ze współautorem muzycznego programu jest już po rozmowach z szefem Telewizji Polskiej. Prezes Andrzej Urbański chce, żeby "Wideoteka..." wróciła. W TVP2 miałaby się pojawić jesienią.

Jak donosi serwis dziennik.pl formuła programu się nie zmieni. Nadal rozmowa z gościem przeplatana ma być jego piosenkami. Widzów czeka także niespodzianka, ale Szabłowska nie chce zdradzić jaka.

„Wideoteka dorosłego człowieka” pojawiła się na antenie Dwójki cztery lata temu. Wcześniej program miał tytuł "Dozwolone od lat czterdziestu" i nagrywany był w studiu TVP w Gdańsku. Gospodarzami audycji byli Maria Szabłowska i Krzysztof Szewczyk. Latem 2006 roku „Wideoteka...” została zdjęta z anteny. Mówiło się wtedy, że powodem takiej decyzji był fakt, że program nawiązuje do czasów PRL-u.

Brawo, Urbański

Dziennikarze muzyczni Krzysztof Szewczyk i Maria Szabłowska ,znani ze zniesionego programu telewizyjnej Dwójki - "Wideoteka Dorosłego Człowieka", będą muzycznymi redaktorami "Super Expressu".

Ich pierwszy tekst w "Super Expressie" będzie można przeczytać 15 grudnia w ramach cyklu "Super Wideoteka", który będzie poświęcony przede wszystkim muzyce lat 60., 70. i 80. oraz ludziom, którzy ją wtedy tworzyli, śpiewali, występowali.

Przypomnijmy, że w nowej ramówce TVP2 zabrakło miejsca na muzyczne wspomnienia dziennikarzy oraz widzów.


No nieźle. To powinno być wstydem dla publicznego nadawcy! W takim szmatławcu znalazł się kącik poświęcony muzyce retro, a w TVP miejsca zabrakło

Nie tylko 'Wielka gra' wypadnie jesienią z TVP. Następnym kontrowersyjnym posunięciem zarządu telewizji jest zdjęcie z anteny kolejnych popularnych programów.

Chodzi o program „Herbatkę u Tadka" prowadzonej przez Tadeusza Drozdę i „Wideoteki dorosłego człowiek", której gospodarzami są Maria Szabłowska-Szabeł i Krzysztof Szewczyk, podał "Dziennik".

Jak dowiedział się „Dziennik", programy te nie znalazły się w układanych właśnie ramówkach programów TVP 1 i TVP 2. Mało prawdopodobne, że zarząd telewizji zmieni zdanie.

Maria Szabłowska-Szabel, prowadząca „Wideotekę dorosłego człowieka", nie jest zaskoczona tą decyzją. Mówi, że pogłoski o zdjęciu programu do niej już docierały, ale nie chce ich oceniać. Według nieoficjalnych informacji głównym zarzutem wysuwanym wobec audycji było to, że... nawiązuje do PRL.

Mali widzowie prawdopodobnie nie obejrzą już więcej nadawanego od 11 lat w TVP 1 programu „Od przedszkola do Opola". Producent audycji jest zaskoczony.

- Nie dostałem żadnej oficjalnej informacji od kierownictwa „Jedynki". Do emisji mamy gotowe trzy lub cztery odcinki. Jeżeli ta informacja okaże się prawdziwa, będę interweniował u prezesa Wildsteina - mówi „Dziennikowi" Krzysztof Bałajewicz, dyrektor agencji Pro film. Wg Dziennika „Od przedszkola do Opola" miała nie lubić dyrektor TVP1 Małgorzata Raczyńska, bo Profilm to dawna firma Macieja Grzywaczewskiego, poprzedniego dyrektora „Jedynki".

W „Dwójce" ma za to zabraknąć miejsca dla „Kręcioły", rockowego programu prowadzonego w soboty przez Jerzego Owsiaka, organizatora Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Plany jednak minimalnie zmodyfikowano z obawy, że Owsiak ucieknie do komercyjnej telewizji. TVP chce mu zaproponować kontynuację „Kręcioły", ale z emisją tylko raz w miesiącu (teraz jest co tydzień), lub „obłaskawić go" nowym programem.

Problemy może mieć także „Panorama". Zarząd TVP chciałby przenieść emisję wieczornego wydania na godz. 22.30. Na to jednak nie zgadza się szef serwisu Kuba Sufin. Twierdzi, że w ten sposób program straci już na starcie milion widzów.

W „Jedynce" programy publicystyczne, m.in. „Forum", mają być nadawane w dni powszednie o godz. 22. „Forum" ma zmienić nazwę, scenografię i prawdopodobnie formułę. Na razie szczegóły nie są znane.

W TVP pojawią się jednak i nowe programy. Jednym z nich będzie „Korespondent" (na licencji BBC), nad którym pracują Marcin Mamon i Mariusz Pilis (p.o. dyrektora TVP 3). Będą to relacje korespondenta (Mamon) z miejsc na świecie, w których dzieje się coś ciekawego.

Telewizja Polska chce także zaproponować nowe talk-show. Poprowadzi go dziennikarz RMF FM Bogdan Zalewski. Będą to rozmowy z ludźmi kultury, historykami, na wzór „Rozmów na koniec wieku".

Waży się też los kontrowersyjnego programu „Warto rozmawiać" prowadzonego przez Jana Pospieszalskiego. Pojawiła się propozycja, aby przenieść go z TVP 2 do „Jedynki". Jednak jak wynika z naszych nieoficjalnych informacji, władze TVP postanowiły zrezygnować z tych przenosin.

Z ramówki TVP 2 ma zniknąć też teleturniej “Wielka gra”.

To jak ostatecznie jesienią będzie wyglądać program TVP 1 i TVP 2, za­rząd ma zdecydować we wtorek, podał "Dziennik".


To co w ogóle pozostanie? Co zastąpi wszystkie znikające programy? Kolejne seriale? Czy komercyjne "show'y"?
Mnie osobiście szkoda najbardziej "Wideoteki dorosłego człowieka" i nie trafiają do mnie argumenty, że program nawiązuje do PRL. Mamy więc zliwkwidować wszystkie programy przypominający dorobek kulturalny dawnych lat, bo nawiązują do PRL? Przecież to absurd! Teraz w TVP pozostaną tylko hity na czasie, szkoda.
Wiadomo także, że jesienią nie wróci "Tygodnik Moralnego Niepokoju", widocznie komuś nie podobały się ich żarty z sytuacji w kraju...
Wydaje mi się, że to nie są ostatnie rozczarowania i nie są to jedyne dobre programy, które znikną.
Skrócenie "Panoramy" do 10 minut to głupi pomysł, i to jeszcze główne wydanie!!! Oglądają go przeważnie ci, którzy nie mogą obejrzeć wcześniejszych serwisów. Teraz zamiast obszernej relacji wydarzen dnia proponuje się im 10-minutowy skrót. I pewnie znajdą się w nim tylko najważniejsze, najbardziej godne uwagi tematy, a więc powodzenia w rywalizacji z "Faktami" TVN! Ja takiej "Panoramy" na pewno nie zamierzam oglądać .
Unikalna lista przebojów TVN Style

Co takiego ma w oczach Biały Miś? Dlaczego kochamy Puszka Okruszka? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź już 29 sierpnia w TVN Style!



Stacja rozpocznie wówczas emisję cyklu „66 niezapomnianych piosenek”, gdzie zaprezentują utwory nieobojętne dla polskiej sceny muzycznej. Starsi widzowie będą więc mieli okazję powspominać, młodsi dowiedzą się np. dlaczego pokolenie ich rodziców pokochało i uznało za hymn polskiego rocka Autobiografię Perfectu.

Przed producentami stanęło nie lada wyzwanie – spośród jakże długiej listy kultowych przebojów, postanowili wyłonić zaledwie 66-ciu „zwycięzców” i nadać im miejsce w hierarchii. Starali się przy tym dogodzić gustom słuchaczy różnej maści, a którzy nie zawsze okazują się „rasowymi” melomanami. Dlatego pośród proponowanych hitów znajdą się piosenki zarówno takie, co do których odczuwamy pewien szczególny sentyment, jak też i te rzeczywiście wartościowe.

Plejada uchyla rąbka tajemnicy – wśród „66 niezapomnianych piosenek” pojawią się takie hity jak Puszek Okruszek, Autobiografia, Szklana pogoda, Jan Serce, Biały miś. Nie zabraknie też utworów biesiadnych!

Wyjątkowa lista przebojów okraszona zostanie komentarzami Gwiazd Show-biznesu. Zobaczymy m.in. takie sławy muzyczne jak Stanisław Soyka, Małgorzata Ostrowska, Tomasz Lipiński czy Zbigniew Hołdys. Gośćmi programu będą także Maria Szabłowska i Krzysztof Szewczyk – znani widzom z „Wideoteki dorosłego człowieka”, królowa polskich seriali - Ilona Łepkowska oraz Anna Gacek z radiowej „Trójki”. Swoim krytycznym okiem na piosenki spojrzy również Robert Leszczyński. Głosem młodego pokolenia w programie będzie natomiast Monika Brodka i Wujek Samo Zło – przedstawiciel gatunku hip-hop, który jako nurt wciąż poszukujący, szczególnie żywo reaguje na muzyczne „starocia”.

Będzie więc czasem sentymentalnie i wzruszająco, czasem zaś w tonie lekkim i dowcipnym. Na pewno jednak, tak samo jak w poprzednio emitowanych „66 niezapomnianych chwilach telewizji” i „66 niezapomnianych scenach filmowych”, każdy z nas znajdzie coś dla siebie.

Tylko w Plejadzie - „przedsmak” tego jakże apetycznego programu!

plejada.pl

40 najgorszych transferów Legii z ostatnich 10 lat

25 stycznia 2009 - 15:45

O polityce transferowej Legii mówi się zazwyczaj bardzo źle. Postanowiliśmy zrobić podsumowanie NAJGORSZYCH transferów ostatnich 10 lat, a że było ich naprawdę dużo – wprowadziliśmy dodatkowe rozróżnienie, na transfery zagraniczne i krajowe. Łącznie dałoby się sklecić z tych nazwisk prawie cztery katastrofalne drużyny, które nie dałyby rady ograć nawet Sparty Szamotuły. A ile pieniędzy poszło w błoto? Można śmiało założyć, że średnio każdy z tych piłkarzy kosztował klub minimum 150 tysięcy euro (odstępne, kontrakt). Niektórzy mniej, niektórzy zdecydowanie więcej.

Co to oznacza? 40 nazwisk razy 150 tysięcy euro - to daje 6 milionów euro, które gdzieś się rozpłynęły. Choć wcale byśmy się nie zdziwili, gdyby ta suma była zdecydowanie większa. Przecież taki Tomasz Łapiński zagrał tylko jeden mecz, ale... w Legii leczył się przez długie lata, pobierając wysoki kontrakt. Wykupienie Gizy kosztowało kilkaset tysięcy euro, a doliczmy jego zarobki. I tak dalej...

Generalnie - układając ranking, braliśmy pod uwagę nie tylko to, jak słabi okazali się ci piłkarze, ale też ile meczów zdołali w Legii zagrać i ile pieniędzy trzeba było im zapłacić. Oczywiście jest to podsumowanie bardzo subiektywne, bo generalnie był to wybór jak między dżumą a cholerą, między tym, czy lepiej zginąć pod kołami ciężarówki, czy jednak wpaść pod pociąg. Jeśli więc się z tą klasyfikację nie zgadzacie – nic dziwnego. My sami się z nią raz zgadzamy, a raz nie. Czasami wydaje nam się, że Eddie Stanford był większym niewypałem niż Ahmed Ghanem, a czasami, że było dokładnie odwrotnie. W nawiasach podaliśmy liczby rozegranych meczów ligowych w barwach warszawskiego klubu oraz gole...


20 najgorszych transferów zagranicznych (poprawka - przeoczyliśmy Juniora, wskoczył na miejsce 2, jako że kosztował 500 tysięcy euro, z listy wypadł Inaki Descarga - damy sprzedawczykowi szansę błyśnięcia wiosną):

1. Mikel Arruabarrena (6, 0)
2. Junior (13, 1)
3. Daniel Lopes Cruz (0, 0)
4. Zoran Mijanović (4, 0)
5. Manuel Garcia (12, 0)
6. Eddie Stanford (1, 0)
7. Tito (2, 0)
8. Rui Barbosa (0, 0)
9. Rudi Gusnić (1, 0)
10. Rowland Eresaba (1, 0)
11. Leo Kurauzvione (1, 0)
12. Ahmed Ghanem (2, 0)
13. Marjan Gerasimovski (7, 0)
14. Anatolij Dorosz (2, 0)
15. Ajazdin Nuhi (10, 0)
16. Michal Gottwald (5, 1)
17. Elton (11, 3)
18. Moussa Yahaya (19, 2)
19. Mirko Poledica (7, 1)
20. Martins Ekwueme (15, 1)
Średnio: 5,95 meczu na jednego piłkarza.


20 najgorszych transferów krajowych (dodaliśmy przeoczonego Zidane'a z Lubina, czyli Ireneusza Kowalskiego, zepchnął z listy wieczny talent, który chwaląc się zdjęciem z Drogbą przebił się do Legii - Macieja Korzyma):

1. Tomasz Łapiński (1, 0)
2. Paweł Wojtala (16, 0)
3. Maciej Janiak (15, 0)
4. Paweł Kaczorowski (10, 1)
5. Marcin Chmiest (10, 0)
6. Krzysztof Szewczyk (0, 0)
7. Ireneusz Kowalski (12, 0)
8. Marcin Klatt (9, 4)
9. Piotr Bronowicki (18, 0)
10. Bartłomiej Grzelak (39, 7)
11. Sebastian Nowak (20, 0)
12. Błażej Augustyn (4, 0)
13. Łukasz Mierzejewski (13, 1)
14. Artur Chałas (0, 0)
15. Piotr Giza (34, 5)
16. Adam Więckowski (0, 0)
17. Maciej Wojtaś (1, 0)
18. Adam Cieśliński (0, 0)
19. Dariusz Zjawiński (8, 0)
20. Artur Jędrzejczyk (1, 0)
Średnio: 10,55 meczu na jednego piłkarza.


Lubie ten servis, przerzucam rankling
Mogą im dawać nawet same 10, g... mnie to interesuje, jak punktów z tego nie ma i kartek też nikt nie cofnie

i jeszcze suplement

Wydział Dyscypliny PZPN po przeanalizowaniu kontrowersyjnej sytuacji z meczu Podbeskidzie Bielsko–Biała – Śląsk Wrocław uznał, że sędzia popełnił błąd i w protokole meczowym wpisał napomnienie niewłaściwemu zawodnikowi. Faktycznie żółtą kartkę otrzymał zawodnik numer 6 Krzysztof Szewczyk, a nie jak to zostało zapisane numer 8 Piotr Celeban. W tej sytuacji kara napomnienia została udzielona piłkarzowi, który popełnił przewinienie w czasie gry. Jednocześnie odstąpiono od wymierzenia kary niesłusznie upomnianemu zawodnikowi.
kiedyś bardzo dawno temu ( jeszcze za komuny) ten skecz opowiadał niejaki Krzysztof Szewczyk w swojej telewizyjnej liście przebojów , tylko że tam tłem były trzy warsztaty naprawy samochodów gdzie każdy reklamował się umieszczając szuldy , po kolei : pierwszy "obniżka ceny" , kolejny "super obniżka cen", a ostatni wymyślił napis na bilbord "Wejście główne" :D .
KREDENS ACOUSTIC to sekstet założony w 2007 r. w Zgierzu.

Zuzanna Nagiel – głos
Piotr Flies – fortepian
Marcin „Lucek” Gałązka – gitary
Adam Przybylski – kontrabas
Krzysztof Szewczyk – perkusja
Szymon "Wodzu" Żmudziński – trąbka

Sześciu ludzi o zupełnie innym rodowodzie muzycznym, którym przez 2 lata udało się wypracować unikalne brzmienie i oryginalną stylistykę. Umiejętnie balansują między bluesem, rockiem, jazzem. Wytrącili z każdego z tych gatunków najszlachetniejsze frakcje, a czarujący głos młodziutkiej wokalistki nadaje całości wyjątkowo przytulny i zmysłowy charakter.
Zespół znakomicie czuje się w konwencji live. Zagrał już emitowane w eter koncerty w Radiu Łódź, Radiu Kielce, Radiu Żak, poprzedzał recitale amerykańskiej gwiazdy bluesa Terry Man’a i polskiej legendy EASY RIDER.
Obecnie KREDENS wraz z wydawcą - firmą Rossmann promują wydany w styczniu ’09 debiutancki album pt. „Zakasane piosenki”. To kompilacja dwunastu utworów – kompozycji autorskich oraz kilku coverowanych wersji tuzów takich jak Norah Jones, Sting, czy Jesse Harris.
Oto pierwsze recenzje:

„…Kredens Acoustic to nie jest zespół od euforii i porywów, od dzikiego geniuszu i widowiskowych burd. Nie gra muzyki jak tarcza antyrakietowa. To jest ansambl od tworzenia klimatu, architektury przestrzeni i dobrego samopoczucia. Muzyczne feng-shui…"

Sławek Blichiewicz
Polskie Radio Olsztyn

„…bardzo piękna muzyka w tonacji sepii, idealna na wieczory przy świecach we dwoje. Młodziutka Zuza czaruje swoim ślicznym głosem cudowne klimaty…”

Adam Kołaciński
042 Magazine

Płytę można zamówić za pośrednictwem naszej strony internetowej. Koszt 9,99 zł:

http://www.kredensacoustic.pl

Starsze utwory (do pobrania) znajdziecie na:

http://kredensacoustic.mp3.wp.pl

Fragmenty "Zakasanych piosenek":

http://www.lastfm.pl/music/Kredens+Acoustic/Zakasane+Piosenki


Zależy nam na szczerych, bezpośrednich wypowiedziach na temat naszych dźwięków, emocji, brzmień, przestrzeni. Cenna jest dla nas, każda opinia szacownego grona użytkowników tego forum.

KREDENS ACOUSTIC pozdrawia ze Zgierza

kontakt: 885 177 785
Zagramy w składzie:

Andrzej Waśniewski - keyboards
Bartek Miarka - gitara
Jurek Kwinta - bass
Asia Kwaśnik - voc
Damian Szewczyk - voc
Grzesiek Grocholski - trumpet
Tomasz Pruchnicki - sax
Bartek Niebielecki - drums

Specjalny gość Krzysztof Mandziara
Mamy już wyniki pierwszego biegu:

Nazwisko Imię Klub Czas
1 Borkowski Aleksander Marynarka Wojenna Świnoujście 03:01:10
2 Wożniak Marek Florian-Chojnice 03:08:34
3 Cechman Andrzej Urząd Morkis w Gdyni 03:13:12
4 Melnicki Krzysztof Toruń 03:26:08
5 Giemza Stanisław Bielsko-Biała 03:29:37
6 Woźniak Dorota Florian-Chojnice 03:32:20
7 Liszkowski Andrzej Kyokushin-Inowrocław 03:33:55
8 Kasprzak Andrzej Kuokushin-Inowrocław 03:38:38
9 Ławniczak Tomasz KB Maniac Poznań 03:42:44
10 Dubiecki Jarema KB ARTURÓWEK Łódź 03:48:47
11 Rudy Jacek KB Z PÓŁTORAWIRKA 03:51:58
12 Horała Piotr GB Wrocławskie Krasnale 03:55:22
13 Górnowicz Andrzej Florian-Chojnice 03:55:22
14 Wojciechowski Piotr biegajznami.pl 03:58:15
15 Kozłowska Danuta TKKF KUBUŚ Sierpc 04:07:36
16 Kubiak Małgorzata Inowrocław 04:10:12
17 Banasiak Alicja TKKF Beskidek 04:12:53
18 Szewczyk Marek Poznań 04:14:45
19 Drygalski Dominik Zakład Taboru Bydgoszcz 04:18:39
20 Weisman Izabela Żory 04:22:29
21 Ludwa Witold Poznań 04:32:53
22 Turek Tudolf WKB Wałbrzych 04:46:32
23 Karlak Andrzej KB Galeria Warszawa 05:15:38
24 Bulski Leszek Łódź 05:45:00
25 Bednarz Jerzy Poznań 05:46:20
26 Gil Barbara Sierpc 06:33:28

I fajnie ))))

Mirza napisał(a):
Sam nie wiem o co tu chodzi . W każdym bądź razie pierwszeństwo w numerach mają uczestnicy tegorocznego Cross Maratonu, a to oznacza, że 111 pierwszych jest już zajętych.

1 Karolina Rakieć
2 Barbara Gil
3 Irena Lasota
4 Mirosław Lasota
5 Jerzy Bednarz
6 Janusz Wacnik
7 Grzegorz Smoczyk
8 Marek Bota
9 Olga Nabiałek
10 Rafał Lindner
11 Mariusz Ludkiewicz
12 Krzysztof Wojtecki
13 Grzegorz Wnuk
14 Robert Korab
15 Robert Kokoszek
16 Grażyna Malek
17 Adam Serocki
18 Lech Piskor
19 Adam Goebel
20 Artur Bulka
21 Tomasz Doliński
22 Stanisław Giemza
23 Witold Sikorski
24 Włodzimierz Chajdas
25 Krzysztof Tomaszewski
26 Janusz Kotłowski
27 Tomasz Krauze
28 Mirosław Dziurdzielewski
29 Piotr Taczka
30 Witold Olejniczak
31 Radosław Adamus
32 Marian Zielonka
33 Witold Sitek
34 Jacek Matysiak
35 Piotr Kęszka
36 Krzysztof Chrzanowski
37 Leszek Litwa
38 Zdzisław Szymański
39 Ryszard Płochocki
40 Andrzej Frątczak
41 Marek Frontczak
42 Tomasz Ławniczak
43 Tomasz Rusiecki
44 Janusz Grzegorek
45 Przemysław Torłop
46 Józef Mika
47 Mirosław Wziątek
48 Mariusz Kieslich
49 Tomasz Lis
50 Zenon Radziejewski
51 Aleksy Szablicki
52 Tadeusz Tomeczek
53 Urszula Pomykała
54 Robert Gudowski
55 Mariusz Chodor
56 Jacek Rudy
57 Grzegorz Tarczyński
58 Mirosław Wira
59 Krzysztof Kasprzak
60 Łukasz Skolik
61 Marek Szewczyk
62 Czesław Sienkiewicz
63 Roman Oskierko
64 Marek Krzemiński
65 Dariusz Hurysz
66 Dariusz Mańkowski
67 Witold Ludwa
68 Agnieszka Mizera
69 Magdalena Raczyńska
70 Dominik Krumin
71 Czesław Rozbicki
72 Rafał Ławski
73 Waldemar Grzeszczuk
74 Marek Woźniak
75 Paweł Szymczak
76 Piotr Wiercioch
77 Piotr Horała
78 Robert Derda
79 Katarzyna Werner
80 Zdzisław Druciarek
81 Wojciech Świdurski
82 Wiesław Garbarek
83 Andrzej Siejak
84 Jacek Matuszewski
85 Jarema Dubiecki
86 Dariusz Stawski
87 Tadeusz Ruta
88 Piotr Maciejewski
89 Andrzej Wolniak
90 Robert Rzepecki
91 Dorota Woźniak
92 Marian Zdanowski
93 Dariusz Kochanek
94 Piotr Miklas
95 Krzysztof Górny
96 Dariusz Cichorek
97 Krzysztof Krok
98 Wojciech Adamski
99 Marian Bukowski
100 Mariusz Kurzajczyk
101 Jerzy Wyka
102 Wojciech Pasek
103 Piotr Żukowski
104 Henryk Kaczmarek
105 Henryk Czerniak
106 Katarzyna Gdowska
107 Damian Bugajny
108 Czesław Werner
109 Zbigniew Kaczmarkiewicz
110 Gracjan Wolniak
111 Mateusz Raczyński

To ja poproszę 666 Ten, który chciałem jest już zajęty (69)

proszę o dopisanie - Damian Szpak


Sam nie wiem o co tu chodzi . W każdym bądź razie pierwszeństwo w numerach mają uczestnicy tegorocznego Cross Maratonu, a to oznacza, że 111 pierwszych jest już zajętych.

1 Karolina Rakieć
2 Barbara Gil
3 Irena Lasota
4 Mirosław Lasota
5 Jerzy Bednarz
6 Janusz Wacnik
7 Grzegorz Smoczyk
8 Marek Bota
9 Olga Nabiałek
10 Rafał Lindner
11 Mariusz Ludkiewicz
12 Krzysztof Wojtecki
13 Grzegorz Wnuk
14 Robert Korab
15 Robert Kokoszek
16 Grażyna Malek
17 Adam Serocki
18 Lech Piskor
19 Adam Goebel
20 Artur Bulka
21 Tomasz Doliński
22 Stanisław Giemza
23 Witold Sikorski
24 Włodzimierz Chajdas
25 Krzysztof Tomaszewski
26 Janusz Kotłowski
27 Tomasz Krauze
28 Mirosław Dziurdzielewski
29 Piotr Taczka
30 Witold Olejniczak
31 Radosław Adamus
32 Marian Zielonka
33 Witold Sitek
34 Jacek Matysiak
35 Piotr Kęszka
36 Krzysztof Chrzanowski
37 Leszek Litwa
38 Zdzisław Szymański
39 Ryszard Płochocki
40 Andrzej Frątczak
41 Marek Frontczak
42 Tomasz Ławniczak
43 Tomasz Rusiecki
44 Janusz Grzegorek
45 Przemysław Torłop
46 Józef Mika
47 Mirosław Wziątek
48 Mariusz Kieslich
49 Tomasz Lis
50 Zenon Radziejewski
51 Aleksy Szablicki
52 Tadeusz Tomeczek
53 Urszula Pomykała
54 Robert Gudowski
55 Mariusz Chodor
56 Jacek Rudy
57 Grzegorz Tarczyński
58 Mirosław Wira
59 Krzysztof Kasprzak
60 Łukasz Skolik
61 Marek Szewczyk
62 Czesław Sienkiewicz
63 Roman Oskierko
64 Marek Krzemiński
65 Dariusz Hurysz
66 Dariusz Mańkowski
67 Witold Ludwa
68 Agnieszka Mizera
69 Magdalena Raczyńska
70 Dominik Krumin
71 Czesław Rozbicki
72 Rafał Ławski
73 Waldemar Grzeszczuk
74 Marek Woźniak
75 Paweł Szymczak
76 Piotr Wiercioch
77 Piotr Horała
78 Robert Derda
79 Katarzyna Werner
80 Zdzisław Druciarek
81 Wojciech Świdurski
82 Wiesław Garbarek
83 Andrzej Siejak
84 Jacek Matuszewski
85 Jarema Dubiecki
86 Dariusz Stawski
87 Tadeusz Ruta
88 Piotr Maciejewski
89 Andrzej Wolniak
90 Robert Rzepecki
91 Dorota Woźniak
92 Marian Zdanowski
93 Dariusz Kochanek
94 Piotr Miklas
95 Krzysztof Górny
96 Dariusz Cichorek
97 Krzysztof Krok
98 Wojciech Adamski
99 Marian Bukowski
100 Mariusz Kurzajczyk
101 Jerzy Wyka
102 Wojciech Pasek
103 Piotr Żukowski
104 Henryk Kaczmarek
105 Henryk Czerniak
106 Katarzyna Gdowska
107 Damian Bugajny
108 Czesław Werner
109 Zbigniew Kaczmarkiewicz
110 Gracjan Wolniak
111 Mateusz Raczyński

To ja poproszę 666 Ten, który chciałem jest już zajęty (69)

Ponieważ zbliża się Bieg Świętojański (4/5 lipca), wrzucam klasyfikację po pierwszych zawodach, czyli Cross Maratonie:

1. Dariusz Cichorek 253
2. Krzysztof Górny 232
3. Ryszard Płochocki 211
4. Krzysztof Kasprzak 200
5. Dariusz Kochanek 189
6. Czesław Sienkiewicz 178
7. Radosław Adamus 172
8. Krzysztof Tomaszewski 166
9. Adam Serocki 160
10. Krzysztof Wojtecki 154
11. Krzysztof Chrzanowski 143
12. Zenon Radziejewski 142
13. Karolina Rakieć 141
14. Wiesław Garbarek 140
15. Robert Derda 139
16. Janusz Grzegorek 138
17. Łukasz Skolik 137
18. Józef Mika 136
19. Dominik Krumin 135
20. Tadeusz Ruta 134
21. Mariusz Ludkiewicz 133
22. Jerzy Wyka 132
23. Mirosław Wira 131
24. Piotr Wiercioch 130
25. Jacek Rudy 129
26. Jacek Matuszewski 128
27. Mariusz Kieslich 127
28. Rafał Lindner 126
29. Witold Sitek 125
30. Stanisław Giemza 124
31. Leszek Litwa 123
33. Przemysław Torłop 122
32. Włodzimierz Chajdas 121
34. Andrzej Siejak 120
35. Marek Woźniak 119
36. Mariusz Kurzajczyk 118
37. Witold Sikorski 117
38. Grzegorz Wnuk 116
39. Grzegorz Tarczyński 115
40. Tomasz Rusiecki 114
41. Piotr Kęszka 113
42. Tomasz Krauze 112
43. Katarzyna Werner 111
44. Czesław Werner 110
45. Grzegorz Smoczyk 109
46. Rafał Ławski 108
47. Andrzej Frątczak 107
48. Marek Bota 106
49. Artur Bulka 105
50. Robert Rzepecki 104
51. Robert Kokoszek 103
52. Marek Frontczak 102
53. Paweł Szymczak 101
54. Mirosław Lasota 100
55. Dariusz Mańkowski 99
56. Janusz Wacnik 98
57. Agnieszka Mizera 97
58. Dariusz Hurysz 96
59. Roman Oskierko 95
60. Lech Piskor 94
61. Janusz Kotłowski 93
62. Piotr Horała 92
63. Marian Zielonka 91
64. Robert Korab 90
66. Mirosław Dziurdzielewski 89
65. Jarema Dubiecki 88
67. Aleksy Szablicki 87
68. Zdzisław Druciarek 86
69. Mariusz Chodor 85
70. Adam Goebel 84
71. Marian Bukowski 83
72. Waldemar Grzeszczuk 82
73. Czesław Rozbicki 81
74. Jacek Matysiak 80
75. Dorota Woźniak 79
76. Irena Lasota 78
77. Robert Gudowski 77
79. Witold Olejniczak 76
78. Marek Krzemiński 75
80. Tomasz Lis 74
81. Witold Ludwa 73
82. Grażyna Malek 72
83. Wojciech Adamski 71
84. Urszula Pomykała 70
85. Olga Nabiałek 69
86. Marek Szewczyk 68
87. Zdzisław Szymański 67
88. Wojciech Pasek 66
89. Marian Zdanowski 65
90. Tomasz Doliński 64
91. Henryk Kaczmarek 63
92. Krzysztof Krok 62
93. Tomasz Ławniczak 61
94. Tadeusz Tomeczek 60
95. Andrzej Wolniak 59
96. Magdalena Raczyńska 58
97. Barbara Gil 57
98. Jerzy Bednarz 56
99. Piotr Taczka 34
100. Piotr Miklas 33
101. Wojciech Świdurski 32
102. Henryk Czerniak 32
103. Mirosław Wziątek 30
104. Dariusz Stawski 29
105. Damian Bugajny 28
106. Piotr Żukowski 27
107. Katarzyna Gdowska 26
108. Piotr Maciejewski 25
109. Zbigniew Kaczmarkiewicz 24
110. Mateusz Raczyński 23
111. Gracjan Wolniak 22

Kto z tej listy będzie napewno bo ja tak
Ponieważ zbliża się Bieg Świętojański (4/5 lipca), wrzucam klasyfikację po pierwszych zawodach, czyli Cross Maratonie:

1. Dariusz Cichorek 253
2. Krzysztof Górny 232
3. Ryszard Płochocki 211
4. Krzysztof Kasprzak 200
5. Dariusz Kochanek 189
6. Czesław Sienkiewicz 178
7. Radosław Adamus 172
8. Krzysztof Tomaszewski 166
9. Adam Serocki 160
10. Krzysztof Wojtecki 154
11. Krzysztof Chrzanowski 143
12. Zenon Radziejewski 142
13. Karolina Rakieć 141
14. Wiesław Garbarek 140
15. Robert Derda 139
16. Janusz Grzegorek 138
17. Łukasz Skolik 137
18. Józef Mika 136
19. Dominik Krumin 135
20. Tadeusz Ruta 134
21. Mariusz Ludkiewicz 133
22. Jerzy Wyka 132
23. Mirosław Wira 131
24. Piotr Wiercioch 130
25. Jacek Rudy 129
26. Jacek Matuszewski 128
27. Mariusz Kieslich 127
28. Rafał Lindner 126
29. Witold Sitek 125
30. Stanisław Giemza 124
31. Leszek Litwa 123
33. Przemysław Torłop 122
32. Włodzimierz Chajdas 121
34. Andrzej Siejak 120
35. Marek Woźniak 119
36. Mariusz Kurzajczyk 118
37. Witold Sikorski 117
38. Grzegorz Wnuk 116
39. Grzegorz Tarczyński 115
40. Tomasz Rusiecki 114
41. Piotr Kęszka 113
42. Tomasz Krauze 112
43. Katarzyna Werner 111
44. Czesław Werner 110
45. Grzegorz Smoczyk 109
46. Rafał Ławski 108
47. Andrzej Frątczak 107
48. Marek Bota 106
49. Artur Bulka 105
50. Robert Rzepecki 104
51. Robert Kokoszek 103
52. Marek Frontczak 102
53. Paweł Szymczak 101
54. Mirosław Lasota 100
55. Dariusz Mańkowski 99
56. Janusz Wacnik 98
57. Agnieszka Mizera 97
58. Dariusz Hurysz 96
59. Roman Oskierko 95
60. Lech Piskor 94
61. Janusz Kotłowski 93
62. Piotr Horała 92
63. Marian Zielonka 91
64. Robert Korab 90
66. Mirosław Dziurdzielewski 89
65. Jarema Dubiecki 88
67. Aleksy Szablicki 87
68. Zdzisław Druciarek 86
69. Mariusz Chodor 85
70. Adam Goebel 84
71. Marian Bukowski 83
72. Waldemar Grzeszczuk 82
73. Czesław Rozbicki 81
74. Jacek Matysiak 80
75. Dorota Woźniak 79
76. Irena Lasota 78
77. Robert Gudowski 77
79. Witold Olejniczak 76
78. Marek Krzemiński 75
80. Tomasz Lis 74
81. Witold Ludwa 73
82. Grażyna Malek 72
83. Wojciech Adamski 71
84. Urszula Pomykała 70
85. Olga Nabiałek 69
86. Marek Szewczyk 68
87. Zdzisław Szymański 67
88. Wojciech Pasek 66
89. Marian Zdanowski 65
90. Tomasz Doliński 64
91. Henryk Kaczmarek 63
92. Krzysztof Krok 62
93. Tomasz Ławniczak 61
94. Tadeusz Tomeczek 60
95. Andrzej Wolniak 59
96. Magdalena Raczyńska 58
97. Barbara Gil 57
98. Jerzy Bednarz 56
99. Piotr Taczka 34
100. Piotr Miklas 33
101. Wojciech Świdurski 32
102. Henryk Czerniak 32
103. Mirosław Wziątek 30
104. Dariusz Stawski 29
105. Damian Bugajny 28
106. Piotr Żukowski 27
107. Katarzyna Gdowska 26
108. Piotr Maciejewski 25
109. Zbigniew Kaczmarkiewicz 24
110. Mateusz Raczyński 23
111. Gracjan Wolniak 22

Mirza może powinieneś rozpocząć już zapisy na 2009, bo jak tak dalej pójdzie to ludzie będą na allegro zabijać się o numery startowe na Kalisz.
Swoją drogą, jak ty to robisz, że w dwa dni tak spora grupa ludzi garnie się do wyjazdu do Kalisza. Generalnie zastanawiałbym sie na twoim miejscu, bo jakoś kobiet nie widzę w tym gronie zbyt wielu


Sam nie wiem o co tu chodzi . W każdym bądź razie pierwszeństwo w numerach mają uczestnicy tegorocznego Cross Maratonu, a to oznacza, że 111 pierwszych jest już zajętych.

1 Karolina Rakieć
2 Barbara Gil
3 Irena Lasota
4 Mirosław Lasota
5 Jerzy Bednarz
6 Janusz Wacnik
7 Grzegorz Smoczyk
8 Marek Bota
9 Olga Nabiałek
10 Rafał Lindner
11 Mariusz Ludkiewicz
12 Krzysztof Wojtecki
13 Grzegorz Wnuk
14 Robert Korab
15 Robert Kokoszek
16 Grażyna Malek
17 Adam Serocki
18 Lech Piskor
19 Adam Goebel
20 Artur Bulka
21 Tomasz Doliński
22 Stanisław Giemza
23 Witold Sikorski
24 Włodzimierz Chajdas
25 Krzysztof Tomaszewski
26 Janusz Kotłowski
27 Tomasz Krauze
28 Mirosław Dziurdzielewski
29 Piotr Taczka
30 Witold Olejniczak
31 Radosław Adamus
32 Marian Zielonka
33 Witold Sitek
34 Jacek Matysiak
35 Piotr Kęszka
36 Krzysztof Chrzanowski
37 Leszek Litwa
38 Zdzisław Szymański
39 Ryszard Płochocki
40 Andrzej Frątczak
41 Marek Frontczak
42 Tomasz Ławniczak
43 Tomasz Rusiecki
44 Janusz Grzegorek
45 Przemysław Torłop
46 Józef Mika
47 Mirosław Wziątek
48 Mariusz Kieslich
49 Tomasz Lis
50 Zenon Radziejewski
51 Aleksy Szablicki
52 Tadeusz Tomeczek
53 Urszula Pomykała
54 Robert Gudowski
55 Mariusz Chodor
56 Jacek Rudy
57 Grzegorz Tarczyński
58 Mirosław Wira
59 Krzysztof Kasprzak
60 Łukasz Skolik
61 Marek Szewczyk
62 Czesław Sienkiewicz
63 Roman Oskierko
64 Marek Krzemiński
65 Dariusz Hurysz
66 Dariusz Mańkowski
67 Witold Ludwa
68 Agnieszka Mizera
69 Magdalena Raczyńska
70 Dominik Krumin
71 Czesław Rozbicki
72 Rafał Ławski
73 Waldemar Grzeszczuk
74 Marek Woźniak
75 Paweł Szymczak
76 Piotr Wiercioch
77 Piotr Horała
78 Robert Derda
79 Katarzyna Werner
80 Zdzisław Druciarek
81 Wojciech Świdurski
82 Wiesław Garbarek
83 Andrzej Siejak
84 Jacek Matuszewski
85 Jarema Dubiecki
86 Dariusz Stawski
87 Tadeusz Ruta
88 Piotr Maciejewski
89 Andrzej Wolniak
90 Robert Rzepecki
91 Dorota Woźniak
92 Marian Zdanowski
93 Dariusz Kochanek
94 Piotr Miklas
95 Krzysztof Górny
96 Dariusz Cichorek
97 Krzysztof Krok
98 Wojciech Adamski
99 Marian Bukowski
100 Mariusz Kurzajczyk
101 Jerzy Wyka
102 Wojciech Pasek
103 Piotr Żukowski
104 Henryk Kaczmarek
105 Henryk Czerniak
106 Katarzyna Gdowska
107 Damian Bugajny
108 Czesław Werner
109 Zbigniew Kaczmarkiewicz
110 Gracjan Wolniak
111 Mateusz Raczyński
Żeby nie trzymać Was dłużej w niepewności publikuję jeszcze ciepłe wyniki 7. i 8. Bydgoszcz "Beer" Maratonu:

Komunikat końcowy

7. Bydgoszcz "Beer" Maraton
Bydgoszcz 09.02.2008

Lp. Nazwisko imię Rocznik Klub/Miejscowość Numer Czas Dystans
1 Kuryło Piotr 1972 JW Ślepsk 29 02:52:01 42,195
2 Kuryło Paweł 1972 JW Ślepsk 20 02:52:01 42,195
3 Pismenko Wojciech 1963 Agnes Świdwin 1 02:54:21 42,195
4 Cechmann Andrzej 1960 Gdańsk 2 02:59:16 42,195
5 Wyka Jerzy 1976 Supermaraton Kalisz 40 03:12:31 42,195
6 Woźniak Marek 1961 Florian Chojnice 4 03:13:49 42,195
7 Urbaniak Andrzej 1959 TKKF Skalny Fordon 3 03:28:06 42,195
8 Giemza Stanisław 1951 LUKS Groniczek Bielsko-Biała 5 03:28:06 42,195
9 Rudy Jacek 1980 biegajznami.pl 6 03:28:06 42,195
10 Niwiński Grzegorz 1958 Tupot Ustka 38 03:31:44 42,195
11 Torłop Przemysław 1966 Grupa Trójmiasto 7 03:39:42 42,195
12 Jurek Bogdan 1965 Mosina 9 03:42:29 42,195
13 Sikorski Witold 1961 TKKF Run42 Bobolice 15 03:42:33 42,195
14 Lasota Mirosław 1953 Wałcz 34 03:49:05 42,195
15 Kasprzak Andrzej 1955 Kyokushin Inowrocław 12 03:52:16 42,195
16 Horała Piotr 1984 WKB Piast Wrocław 8 03:54:03 42,195
17 Woźniak Dorota 1981 Florian Chojnice 10 03:58:35 42,195
18 Górnowicz Andrzej 1955 Florian Chojnice 47 03:59:53 42,195
19 Owczarzak Ryszard 1967 Kyokushin Inowrocław 28 04:15:32 42,195
20 Lasota Irena 1951 Wałcz 33 04:22:16 42,195
21 Szewczyk Marek 1955 Poznań 17 04:26:38 42,195
22 Wojciechowski Piotr 1965 biegajznami.pl 14 04:43:45 42,195
23 Karlak Andrzej 1966 KB Galeria Warszawa 22 04:50:00 42,195
24 Gil Barbara 1946 Sierpc 11 06:02:00 42,195
25 Kosakowski Krzysztof 1960 biegajznami.pl 39 01:31:20 21,0975
26 Kociszewski Marek 1967 Grupa Bankietowa Bydgoszcz 48 01:41:50 21,0975
27 Ławniczak Tomasz 1982 biegajznami.pl 13 01:42:20 21,0975
28 Baraniecki Zbigniew 1958 KB Maniac Poznań 35 01:46:38 21,0975
29 Draim Jacek 1961 Bydgoszcz 19 01:49:19 21,0975
30 Etzel Jerzy 1944 KB Maniac Poznań 37 01:51:52 21,0975
31 Łabęcki Bogdan 1962 biegajznami.pl 23 01:56:57 21,0975
32 Sikorska Grażyna 1961 TKKF Run42 Bobolice 30 01:57:56 21,0975
33 Pelec Teresa 1965 KB Maniac Poznań 36 02:45:12 21,0975
34 Salita Lech 1960 Altom Gniezno 32 01:11:00 12,66
35 Krystkowiak Beata 1986 biegajznami.pl 18 01:33:05 8,44
36 Sikorska Aleksandra 1992 TKKF Run42 Bobolice 31 00:26:04 4,22

Komunikat końcowy

8. Bydgoszcz "Beer" Maraton
Bydgoszcz 10.02.2008

Lp. Nazwisko imię Rocznik Klub/Miejscowość Numer Czas Dystans
1 Kuryło Paweł 1972 JW Ślepsk 20 03:00:16 42,195
2 Pismenko Wojciech 1963 Agnes Świdwin 1 03:07:21 42,195
3 Kuryło Piotr 1972 JW Ślepsk 29 03:09:08 42,195
4 Cechmann Andrzej 1960 Gdańsk 2 03:17:22 42,195
5 Wyka Jerzy 1976 Supermaraton Kalisz 40 03:30:08 42,195
6 Urbaniak Andrzej 1959 TKKF Skalny Fordon 3 03:30:28 42,195
7 Woźniak Marek 1961 Florian Chojnice 4 03:30:28 42,195
8 Giemza Stanisław 1951 LUKS Groniczek Bielsko-Biała 5 03:36:44 42,195
9 Rudy Jacek 1980 biegajznami.pl 6 03:40:49 42,195
10 Horała Piotr 1984 WKB Piast Wrocław 8 03:44:14 42,195
11 Torłop Przemysław 1966 Grupa Trójmiasto 7 03:47:38 42,195
12 Niwiński Grzegorz 1958 Tupot Ustka 38 03:52:45 42,195
13 Kasprzak Andrzej 1955 Kyokushin Inowrocław 12 03:53:24 42,195
14 Woźniak Dorota 1981 Florian Chojnice 10 04:03:40 42,195
15 Jurek Bogdan 1965 Mosina 9 04:06:19 42,195
16 Rozbicki Czesław 1946 Artemis Wrocław 48 04:10:20 42,195
17 Górnowicz Andrzej 1955 Florian Chojnice 47 04:19:26 42,195
18 Karlak Andrzej 1966 KB Galeria Warszawa 22 05:47:18 42,195
19 Gil Barbara 1946 Sierpc 11 06:23:25 42,195
20 Bednarz Jerzy 1946 Poznań 100 06:23:25 42,195
21 Kowalski Piotr 1973 biegajznami.pl 51 01:47:48 21,0975
22 Ławniczak Tomasz 1982 biegajznami.pl 13 01:48:15 21,0975
23 Szelc Monika 1975 MaratonyPolskie.TEAM.PL 26 01:50:32 21,0975
24 Etzel Jerzy 1944 KB Maniac Poznań 37 02:00:09 21,0975
25 Wojciechowski Piotr 1965 biegajznami.pl 14 02:18:16 21,0975
26 Ogielski Zbigniew 1958 MaratonyPolskie.TEAM.PL 27 02:43:08 21,0975
27 Krystkowiak Beata 1986 biegajznami.pl 18 02:43:08 21,0975

Gratulacje dla wszystkich uczestników!!!
LISTA na dziś

1. Henryk Kaczmarek Waza Khwa (Afganistan)
2. Paweł Gabrysiak MaratonyPolskie.PL TEAM
3. Damian Bugajny Kalisz
4. Olga Nabiałek Lubliniec
5. Mirosław Strzelecki Klub Maratończyka AZS Politechniki Radomskiej
6. Piotr Wiercioch Poznań
7. Dominik Krumin Sudecki Oddział Straży Granicznej Wrocław
8. Robert Derda Jogging Świnoujście
9. Karolina Rakieć Supermaraton Kalisz
10. Marek Frontczak Supermaraton Kalisz
11. Robert Rzepecki Supermaraton Kalisz
12. Andrzej Wolniak Supermaraton Kalisz
13. Mariusz Kurzajczyk Supermaraton Kalisz
14. Andrzej Frątczak Supermaraton Kalisz
15. Adam Jaśkiewicz Supermaraton Kalisz
16. Tadeusz Tomeczek Supermaraton Kalisz
17. Piotr Maciejewski Supermaraton Kalisz
18. Robert Korab MaratonyPolskie.PL TEAM
19. Tomasz Rusiecki Poznań
20. Tomasz Ławniczak Poczta Polska UP Poznań 5
21. Robert Gudowski biegajznami.pl Jelenia Góra
22. Rafał Ławski Swarzędz.
23, Krzysztof Wojtecki MaratonyPolskie.PL TEAM
24. Artur Bulka run-bike Kraków
25. Agnieszka Mizera Wrocław
26. Marek Bota 64-sto Leszno
27. Tomasz Krauze Piast Wrocław
28. Radosław Adamus Maraton Ostrów Wlkp.
29. Jacek Matysiak Maraton Ostrów Wlkp.
30. Witold Olejniczak Maraton Ostrów Wlkp.
31. Witold Sitek Maraton Ostrów Wlkp.
32. Zenon Wawrzyniak Maraton Ostrów Wlkp.
33. Marian Zielonka Maraton Ostrów Wlkp.
34. Jacek Rudy biegajznami.pl Wrocław
35. Mirosław Wira Piast Wrocław
36. Przemysław Torłop Gdańsk
37. Marek Szewczyk Poznań
38. Jerzy Wyka Wrocław
39. Mirosław Dziurdziewski Piast Wrocław
40. Andrzej Urbaniak Skalny Fordon
41. Józef Mika Brylant Kórnik
42. Zbigniew Kaczmarkiewicz Supermaraton Kalisz
43. Paweł Szymczak Maniac Poznań
44. Aleksy Szablicki Meta Lubliniec
45. Leszek Bulski WAM Łódź
46. Grzegorz Smoczyk Triathlon Delfin Kalisz
47. Witold Sikorski Bobolice
48. Magdalena Raczyńska Meta Lubliniec
49. Ryszard Płochocki Supermaraton Kalisz
50. Zdzisław Druciarek Kalisz
51. Adam Goebel Kraków
52. Dariusz Hurysz Poznań
53. Irena Lasota Wałacz
54. Mirosław Lasota Wałcz
55. Dariusz Mańkowski Jastrowie
56. Piotr Wiśniewski Radzików
57. Piotr Horała WKB Piast Wrocław
58. Mateusz Jarzębowicz ENTRE.PL Team Wrocław
59. Mariusz Chodor biegajznami.pl Złotoryja
60. Urszula Pomykała Tyskie Stowarzyszenie Sportowe
61. Łukasz Aksamit doliniarze.com Katowice
62. Piotr Kęszka Kalisz
63. Janusz Wacnik Rzeszów
64. Dariusz Stawski Arturówek Łódź
65. Włodzimierz Chajdas Geotermia Uniejów
66. Krzysztof Tomaszewski Geotermia Uniejów
67. Zbigniew Dawid Geotermia Uniejów
68. Janusz Kotłowski Geotermia Uniejów
69. Tomasz Doliński Orkiestra Reprezentacyjna ŚOW Wrocław
70. JanuszaGrzegorek Września
71. Henryk Czerniak Maratończyk Kołaczkowo
72. Lech Piskor Elbląg
73. Mariusz Kieslich Brylant Kórnik
74. Marek Krzemiński Wrocław
75. Zdzisław Szymański Sokół Koło
77. Leszek Litwa Sokół Koło
77. Krzysztof Chrzanowski Sokół Koło
78. Tadeusz Ruta Łódź
79. Czesław Werner Malanów
80. Jerzy Bednarz Poznań
81. Robert Kokoszek Energetyk Rybnik
82. Grzegorz Wnuk Energetyk Rybnik
83. Krzysztof Kasprzak Krotosz Krotoszyn
84. Czesław Sienkiewicz Krotosz Krotoszyn
85. Łukasz Skolik Krotosz Krotoszyn
86. Dorota Woźniak Florian Chojnice
87. Marek Woźniak Florian Chojnice
88. Stanisław Giemza Groniczek Bielsko-Biała
89. Wojciech Santarek Szczecin
90. Andrzej Baran Finisz Kalisz
91. Dariusz Cichorek Finisz Kalisz
92. Dariusz Kochanek Finisz Kalisz
93. Krzysztof Górny Finisz Kalisz
94. Mirosław Wziątek Brylant Kórnik
95. Katarzyna Gdowska Kraków
96. Katarzyna Werner Maraton Turek
97. Czesław Rozbicki Artemis Wrocław
98. Gażyna Malek Eko Gryf Elbląg
99. Zdzisław Zembrzuski Eko Gryf Elbląg
100. Adam Serocki Eko Gryf Elbląg
101. Tomasz Lis Malta Poznań
102. Barbara Gil Sierpc
103. Krzysztof Krok Muszyna
104. Wojciech Adamski Wrocław
105. .Jacek Matuszewski Trucht Wspólny Dom Jarocin
106. Wiesław Garbarek Trucht Wspólny Dom Jarocin
107. Wojciech Świdurski Trucht Wspólny Dom Jarocin
108. Mariusz Ludkiewicz Zgorzelec
109. Piotr Wojciechowski biegajznami.pl Bydgoszcz
110. Zenon Radziejewski Września

A można tam pobiec tak z 30km? Byłaby wtedy jakaś zniżka za startowe? Może pojadę w zastępstwie jarzo?

Możesz pobiec połówkę.

LISTA na dziś

1. Henryk Kaczmarek Waza Khwa (Afganistan)
2. Paweł Gabrysiak MaratonyPolskie.PL TEAM
3. Damian Bugajny Kalisz
4. Olga Nabiałek Lubliniec
5. Mirosław Strzelecki Klub Maratończyka AZS Politechniki Radomskiej
6. Piotr Wiercioch Poznań
7. Dominik Krumin Sudecki Oddział Straży Granicznej Wrocław
8. Robert Derda Jogging Świnoujście
9. Karolina Rakieć Supermaraton Kalisz
10. Marek Frontczak Supermaraton Kalisz
11. Robert Rzepecki Supermaraton Kalisz
12. Andrzej Wolniak Supermaraton Kalisz
13. Mariusz Kurzajczyk Supermaraton Kalisz
14. Andrzej Frątczak Supermaraton Kalisz
15. Adam Jaśkiewicz Supermaraton Kalisz
16. Tadeusz Tomeczek Supermaraton Kalisz
17. Piotr Maciejewski Supermaraton Kalisz
18. Robert Korab MaratonyPolskie.PL TEAM
19. Tomasz Rusiecki Poznań
20. Tomasz Ławniczak Poczta Polska UP Poznań 5
21. Robert Gudowski biegajznami.pl Jelenia Góra
22. Rafał Ławski Swarzędz.
23, Krzysztof Wojtecki MaratonyPolskie.PL TEAM
24. Artur Bulka run-bike Kraków
25. Agnieszka Mizera Wrocław
26. Marek Bota 64-sto Leszno
27. Tomasz Krauze Piast Wrocław
28. Radosław Adamus Maraton Ostrów Wlkp.
29. Jacek Matysiak Maraton Ostrów Wlkp.
30. Witold Olejniczak Maraton Ostrów Wlkp.
31. Witold Sitek Maraton Ostrów Wlkp.
32. Zenon Wawrzyniak Maraton Ostrów Wlkp.
33. Marian Zielonka Maraton Ostrów Wlkp.
34. Jacek Rudy biegajznami.pl Wrocław
35. Mirosław Wira Piast Wrocław
36. Przemysław Torłop Gdańsk
37. Marek Szewczyk Poznań
38. Jerzy Wyka Wrocław
39. Mirosław Dziurdziewski Piast Wrocław
40. Andrzej Urbaniak Skalny Fordon
41. Józef Mika Brylant Kórnik
42. Zbigniew Kaczmarkiewicz Supermaraton Kalisz
43. Paweł Szymczak Maniac Poznań
44. Aleksy Szablicki Meta Lubliniec
45. Leszek Bulski WAM Łódź
46. Grzegorz Smoczyk Triathlon Delfin Kalisz
47. Witold Sikorski Bobolice
48. Magdalena Raczyńska Meta Lubliniec
49. Ryszard Płochocki Supermaraton Kalisz
50. Zdzisław Druciarek Kalisz
51. Adam Goebel Kraków
52. Dariusz Hurysz Poznań
53. Irena Lasota Wałacz
54. Mirosław Lasota Wałcz
55. Dariusz Mańkowski Jastrowie
56. Piotr Wiśniewski Radzików
57. Piotr Horała WKB Piast Wrocław
58. Mateusz Jarzębowicz ENTRE.PL Team Wrocław
59. Mariusz Chodor biegajznami.pl Złotoryja
60. Urszula Pomykała Tyskie Stowarzyszenie Sportowe
61. Łukasz Aksamit doliniarze.com Katowice
62. Piotr Kęszka Kalisz
63. Janusz Wacnik Rzeszów
64. Dariusz Stawski Arturówek Łódź
65. Włodzimierz Chajdas Geotermia Uniejów
66. Krzysztof Tomaszewski Geotermia Uniejów
67. Zbigniew Dawid Geotermia Uniejów
68. Janusz Kotłowski Geotermia Uniejów
69. Tomasz Doliński Orkiestra Reprezentacyjna ŚOW Wrocław
70. JanuszaGrzegorek Września
71. Henryk Czerniak Maratończyk Kołaczkowo
72. Lech Piskor Elbląg
73. Mariusz Kieslich Brylant Kórnik
74. Marek Krzemiński Wrocław
75. Zdzisław Szymański Sokół Koło
77. Leszek Litwa Sokół Koło
77. Krzysztof Chrzanowski Sokół Koło
78. Tadeusz Ruta Łódź
79. Czesław Werner Malanów
80. Jerzy Bednarz Poznań
81. Robert Kokoszek Energetyk Rybnik
82. Grzegorz Wnuk Energetyk Rybnik
83. Krzysztof Kasprzak Krotosz Krotoszyn
84. Czesław Sienkiewicz Krotosz Krotoszyn
85. Łukasz Skolik Krotosz Krotoszyn
86. Dorota Woźniak Florian Chojnice
87. Marek Woźniak Florian Chojnice
88. Stanisław Giemza Groniczek Bielsko-Biała
89. Wojciech Santarek Szczecin
90. Andrzej Baran Finisz Kalisz
91. Dariusz Cichorek Finisz Kalisz
92. Dariusz Kochanek Finisz Kalisz
93. Krzysztof Górny Finisz Kalisz
94. Mirosław Wziątek Brylant Kórnik
95. Katarzyna Gdowska Kraków
96. Katarzyna Werner Maraton Turek
97. Czesław Rozbicki Artemis Wrocław
98. Gażyna Malek Eko Gryf Elbląg
99. Zdzisław Zembrzuski Eko Gryf Elbląg
100. Adam Serocki Eko Gryf Elbląg
101. Tomasz Lis Malta Poznań
102. Barbara Gil Sierpc
103. Krzysztof Krok Muszyna
Jeśli interesujesz się fotografią, chcesz się dowiedzieć jak zrobić interesujące zdjęcie lub po prostu chcesz się dowiedzieć czegoś nowego i przydatnego to organizowany przez Nas wykład jest dla Ciebie!!!

Organizacja Erasmus Student Network AE Katowice we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Katowicach organizuje wykład nt. Podstawy fotografii i fotografia cyfrowa, który odbędzie się w:

czwartek 26.03.2009
sala 233F

Startujemy o 11:40 a zakończenie przewidywane jest na 13:10. Wykład poprowadzi p. Krzysztof Szewczyk, a po wykładzie możliwość zadawania pytań!

Wykład jest częścią organizowanego na AE ogólnoeuropejskiego konkursu fotograficznego DISCOVER EUROPE , więc jeśli chcesz wziąć udział w konkursie lub już posłałeś/aś swoje zdjęcia to zarezerwuj sobie troche czasu w najbliższy czwartek! Jeśli uważasz, że nie nadajesz się na artystę i nie chcesz brać udziału w konkursie to przyjdź i przekonaj się że sie mylisz... Dla każdego coś miłego...

Na wykład NIE musisz się zapisywać!!!

DLA UCZESTNIKÓW WYKŁADU PRZEWIDZIANO ZWOLNIENIA Z ZAJĘĆ !!!
Polonia Bydgoszcz - Unibax Toruń 39:51
Lotos Wybrzeże Gdańsk - Caelum Stal Gorzów 44:46
Atlas Wrocław - Włókniarz Częstochowa 43:45
Unia Leszno - Falubaz Zielona Góra 47-43

Unibax Toruń - 51:
1. Chris Holder (2,2’,2,1,2) 9+1
2. Robert Kościecha (1’,3,0,2’,1’) 7+3
3. Ryan Sullivan (3,3,2,3,0) 11
4. Adrian Miedziński (1,1,1’,1’) 4+2
5. Wiesław Jaguś (2,3,3,2,2) 12
6. Mateusz Lampkowski (1’,-,-,-,-) 1+1
7. Darcy Ward (2,1’,0,1,3) 7+1

Polonia Bydgoszcz - 39:
9. Andreas Jonsson (3,1’,3,w,-) 7
10. Jonas Davidsson (0,2,0,-,0) 2
11. Antonio Lindbaeck (d,0,1,2,0,3) 6
12. Krzysztof Buczkowski (2,1,0,1,3,1) 8
13. Tomasz Chrzanowski (0,0,-,-,0) 0
14. Mikołaj Curyło (0,-,-,-,-) 0
15. Emil Saifutdinov (3,3,2,3,2,3) 16

Atlas Wrocław:43
9. Scott Nicholls (d,1*,1*,u) 2+2
10. Daniel Jeleniewski (3,2,2,3,0) 10
11. Tomasz Jędrzejak (0,2,1*,2,1*) 6+2
12. Davey Watt (1,0,2,2,2) 7
13. Jason Crump (3,3,d,2*,3) 11+1
14. Maciej Janowski (1*,w,3,1*) 5+2
15. Ben Barker (2,0) 2

Włókniarz Częstochowa:45
1. Nicki Pedersen (2,3,w,3,3) 11
2. Sławomir Drabik (1*,1,2,0) 4+1
3. Lee Richardson (3,1*,3,1,2) 10+1
4. Michał Szczepaniak (2*,2,0,1,0) 5+1
5. Greg Hancock (2,3,3,3,1*) 12+1
6. Borys Miturski (d,-,0,0) 0
7. Lewis Bridger (3,w,u) 3

Wybrzeże Gdańsk:44
9. Magnus Zetterstroem (1*,2*,0,2,2) 7+2
10. Adam Skórnicki (2,3,1,2*,1*) 9+2
11. Kenneth Bjerre (2,2,2*,3,1) 10+1
12. Tobias Kroner (0,1*,-,0) 1+1
13. Hans Andersen (1*,2,2,3,3,0) 11+1
14. Martin Vaculik (3,2,0,0,1) 6
15. Damian Sperz (0) 0

Stal Gorzów:46
1. Tomasz Gollob (3,3,3,2,3) 14
2. Rafał Okoniewski (0,0,1,0) 1
3. Matej Zagar (3,1,2*,1,3) 10+1
4. Peter Karlsson (1,3,3,3,2*) 12+1
5. Rune Holta (3,1,1,1,0) 6
6. Adrian Szewczykowski (1*,-,0,-,0) 1+1
7. Thomas H. Jonasson (2,0,0) 2

Unia Leszno: 47
9 Krzysztof Kasprzak (3 1 0 3 0) 7
10 Damian Baliński (2 2 1 1 2) 8
11 Leigh Adams (3 2 3 3 2 ) 13
12 Adam Shields (1 1 1 ) 3
13 Jarosław Hampel (2 2 2 3 1) 10
14 Sławomir Musielak (2 0 ) 2
15 Jurica Pavlic (1 1 1 1 0 ) 4

Falubaz Zielona Góra: 43
1 Rafał Dobrucki (t 3 d 0 ) 3
2 Fredrik Lindgren (1 0 3 0) 4
3 Piotr Protasiewicz (2 3 2 2 3 3) 15
4 Niels Kristian Iversen (0 0 3 1 ) 4
5 Grzegorz Walasek (3 0 2 2 1 0 ) 8
6 Grzegorz Zengota (3 1 3 0 2 ) 9
7 Artiom Wodjakow (w d ) 0
III kolejka Speedway Ekstraligi, 19.04.2009

Gdańsk - Gorzów
Bydgoszcz - Toruń
Leszno - Zielona Góra
Wrocław - Częstochowa

Unibax Toruń:
1. Chris Holder
2. Robert Kościecha
3. Ryan Sullivan
4. Adrian Miedziński
5. Wiesław Jaguś
6. Emil Pulczyński
7. Darcy Ward

Polonia Bydgoszcz:
9. Andreas Jonsson
10. Jonas Davidsson
11. Antonio Lindbäck
12. Krzysztof Buczkowski
13. Tomasz Chrzanowski
14. Mikołaj Curyło
15. Emil Sayfutdinov

Caelum Stal Gorzów:
1. Tomasz Gollob
2. Rafał Okoniewski
3. Matej Zagar
4. Peter Karlsson
5. Rune Holta
6. Adrian Szewczykowski

Lotos Wybrzeże Gdańsk:
9. Magnus Zetterstroem
10. Adam Skórnicki
11. Kenneth Bjerre
12. Tobias Kroner
13. Hans N. Andersen
14. Martin Vaculik

Falubaz Zielona Góra:
1. Rafał Dobrucki
2. Fredrik Lindgren
3. Piotr Protasiewicz
4. Niels Kristian Iversen
5. Grzegorz Walasek
6. Grzegorz Zengota

Unia Leszno:
9. Krzysztof Kasprzak
10. Damian Baliński
11. Leigh Adams
12. Adam Shields
13. Jarosław Hampel
14. Sławomir Musielak

Włókniarz Częstochowa
1. Tomasz Gapiński
2. Sławomir Drabik
3. Lee Richardson
4. Michał Szczepaniak
5. Greg Hancock
6. Borys Miturski

Atlas Wrocław
9. Scott Nicholls
10. Daniel Jeleniewski
11. Tomasz Jędrzejak
12. David Watt
13. Jason Crump
14. Maciej Janowski

W składzie Częstochowy zajdą zmiany. Gdzieś wpadnie N.Pedersen, ale za kogo ?

Zapowiadają się 3, a nawet 4 emocjonujące i zacięte mecze. Kto wygra ?
Wyniki II rundy Speedway Ekstraligi:

Wrocław - Gdańsk 49-41
Gorzów - Bydgoszcz 59-31
Częstochowa - Leszno 45-45

Wybrzeże Gdańsk 41 pkt.
1. Magnus Zetterstroem - 4 (3,w,0,1,0)
2. Adam Skórnicki - 7+2 (2*,2,2,1*,0)
3. Kenneth Bjerre - 8 (0,2,3,2,1)
4. Tobias Kroner - 5+1 (3,0,2*,0)
5. Hans Andersen - 7 (2,1,1,1,2)
6. Martin Vaculik - 9 (3,0,3,0,3)
7. Andriej Kobrin - 1 (1)

Atlas Wrocław 49 pkt.
9. Davey Watt - 9 (1,2,t,3,3)
10. Daniel Jeleniewski - 0 (0,w,0,-)
11. Tomasz Jędrzejak - 9 (2,1,3,2,1)
12. Scott Nicholls - 10+4 (1*,3,2*,2*,2*)
13. Jason Crump - 15 (3,3,3,3,3)
14. Maciej Janowski - 5+2 (2,1,1*,1*,0)
15. Ben Barker - 1 (w,1,0)

Polonia Bydgoszcz 31
1. Andreas Jonsson (2,1,2,2,1*,2) 10+1
2. Jonas Davidsson (0,0,-,0,-) 0
3. Antonio Lindbaeck (d,2,1*,u,2,1) 6+1
4. Krzysztof Buczkowski (1,0,1,1,0) 3
5. Tomasz Chrzanowski (0,d,-,0) 0
6. Mikołaj Curyło (w,-,-,-,-) 0
7. Emil Sajfutdinov (2,3,1,1*,2,3) 12+1

Caelum Stal Gorzów 59
9. Tomasz Gollob (3,3,3,3,-) 12
10. Rafał Okoniewski (1,2*,2*,1) 6+2
11. Peter Karlsson (2*,2*,0,3,2) 9+2
12. Matej Zagar (3,3,3,2*,3) 14+1
13. Rune Holta (2,3,3,3,1*) 12+1
14. Adrian Szewczykowski (1,-,-,-,0) 1
15. Thomas H. Jonasson (3,1*,1,0,t) 5+1

Unia Leszno: 45
1. Leigh Adams (3,3,3,3,3) 15
2. Adam Shields (2*,0,1,2,1) 6+1
3. Krzysztof Kasprzak (3,2,2,1*,1) 9+1
4. Troy Batchelor (0,1*,0,-) 1+1
5. Jarosław Hampel (1*,0,2,3,3) 9+1
6. Sławomir Musielak (1,2,-,-,0) 3
7. Jurica Pavlic (0,2,0,0) 2

Włókniarz Częstochowa: 45
9. Tomasz Gapiński (1,1,1,1*) 4+1
10. Sławomir Drabik (0,3,3,0,0) 6
11. Lee Richardson (1*,2,3,2,0) 8+1
12. Michał Szczepaniak (2,1*,1,2,2) 8+1
13. Greg Hancock (3,3,2,3,2) 13
14. Borys Miturski (2*,0,-,-,-) 2+1
15. Tai Woffinden (3,0,0,1*) 4+1
II kolejka Speedway Ekstraligi, 13.04

Wrocław - Gdańsk
Gorzów - Bydgoszcz
Częstochowa - Leszno

Atlas Wrocław:
9. Davey Watt
10. Daniel Jeleniewski
11. Tomasz Jędrzejak
12. Scott Nicholls
13. Jason Crump
14. Maciej Janowski

Lotos Wybrzeże Gdańsk:
1. Magnus Zetterstroem
2. Adam Skórnicki
3. Kenneth Bjerre
4. Tobias Kroner
5. Hans Andersen
6. Martin Vaculik

Włókniarz Częstochowa
9. Tomasz Gapiński
10. Sławomir Drabik
11. Lee Richardson
12. Michał Szczepaniak
13. Greg Hancock
14. Borys Miturski
15. Lewis Bridger

Unia Leszno
1. Leigh Adams
2. Adam Shields
3. Krzysztof Kasprzak
4. Troy Batchelor
5. Jarosław Hampel
6. Sławomir Musielak

Caelum Stal Gorzów:
9. Tomasz Gollob
10. Rafał Okoniewski
11. Peter Karlsson
12. Matej Zagar
13. Rune Holta
14. Adrian Szewczykowski

Polonia Bydgoszcz:
1. Andreas Jonsson
2. Joonas Davidsson
3. Antonio Lindback
4. Krzysztof Buczkowski
5. Tomasz Chrzanowski
6. Mikołaj Curyło
Komplet wyników I kolejki:
Gdańsk - Toruń 41:49
Zielona Góra - Częstochowa 59:31
Leszno - Gorzów 61:29
Bydgoszcz - Wrocław 47:43

Unibax Toruń 49:
1. Chris Holder (3,2,3,3,1) 12
2. Robert Kościecha (2*,1*,0,1) 4+2
3. Ryan Sullivan (2*,3,3,0,3) 11+1
4. Adrian Miedziński (3,1,1,0,1) 6
5. Wiesław Jaguś (2,2,3,3,3) 13
6. Mateusz Lampkowski (1*,-,0,-) 1+1
7. Matej Kus (2,0,0,w) 2

Lotos Wybrzeże Gdańsk 41:
9. Magnus Zetterstroem (1,3,0,2*,2,2) 10+1
10. Adam Skórnicki (0,1,-,-) 1
11. Kenneth Bjerre (1,3,1*,2,2) 9+1
12. Renat Gafurov (0,0,1*,0) 1+1
13. Hans Andersen (3,2,2,2,3,0) 12
14. Martin Vaculik (3,1,0,1*,2,1) 8+1
15. Damian Sperz (0) 0

Włókniarz Częstochowa 31 pkt.
1. Kamil Cieślar (-,-,-,-) NS
2. Sławomir Drabik (2,0,2,0,0) 4
3. Lee Richardson (1,1,1*,0,2,3) 8+1
4. Tomasz Gapiński (d,2,2,1,1,2*) 8+1
5. Michał Szczepaniak (1,3,1,0,1) 6
6. Borys Miturski (0,0,0,-,-) 0
7. Tai Woffinden (2,1*,2,0,0) 5+1

Falubaz Zielona Góra 59 pkt.
9. Rafał Dobrucki (3,1*,3,2*,3) 12+2
10. Niels Kristian Iversen (0,2,1,1) 4
11. Piotr Protasiewicz (2*,3,2*,2*,2*) 11+4
12. Fredrik Lindgren (3,1,3,3,0) 10
13. Grzegorz Walasek (2*,3,3,3,1) 12+1
14. Grzegorz Zengota (3,3,d,0,3) 9
15. Artiom Wodjakow (1) 1

Caelum Stal Gorzów - 29:
1. Tomasz Gollob (3,d,0,1,0) 4
2. Rafał Okoniewski (0,1,-,-) 1
3. Peter Karlsson (2,1’,0,2,1) 6+1
4. Matej Zagar (1’,2,2,1,1,0) 7+1
5. Rune Holta (2,2,2,0,0,1) 7
6. Adrian Szewczykowski (1,-,-,-,0) 1
7. Thomas H. Jonasson (2,1’,0,0) 3+1

Unia Leszno - 61:
9. Krzysztof Kasprzak (2,1,3,2’,3) 11+1
10. Damian Baliński (1’,3,2’,1,2’) 9+3
11. Leigh Adams (3,2’,3,2’,3) 13+2
12. Adam Shields (0,3,1,3) 7
13. Jarosław Hampel (3,3,3,3,2’) 14+1
14. Sławomir Musielak (u,0,-,-,-) 0
15. Jurica Pavlic (3,0,1,3) 7

Atlas Wrocław: 43
1. Davey Watt - 6 (2,3,0,1,-)
2. Daniel Jeleniewski - 0 (0,0,-,-)
3. Tomasz Jędrzejak - 9+3 (2*,1*,1*,3,2)
4. Scott Nicholls - 7 (3,2,2,0,0)
5. Jason Crump - 10 (d,3,3,1,3)
6. Maciej Janowski - 3+1 (2*,1,-,0,d)
7. Ben Barker - 8+1 (3,1,2,2*,0)

Polonia Bydgoszcz: 47
9. Andreas Jonsson - 9+2 (1,2,3,2*,1*)
10. Jonas Davidsson - 3 (3,0,0,0)
11. Antonio Lindback - 8+2 (d,1*,2,2*,3)
12. Krzysztof Buczkowski - 9+1 (1,2,1*,3,2)
13. Tomasz Chrzanowski - 6 (3,0,1,1,1)
14. Emil Sajfutdinow - 11+1 (d,2*,3,3,3)
15. Mikołaj Curyło - 1 (1)


Leszno(zwyciezca ligi) Nie 1.48
Hmm, początek sezonu może być ciężki, ale liczy się i tak Play-off. Mając takich liderów jak Adams, Hampel i Kasprzak, potrzebują 1. seniora zaplecza i 1 juniora aby wygrywać decydujące mecze. Dla mnie kurs za cieńki.

Torun(miejsce na podium) TAK 1,50
Bez Andersena i z nowym torem będzie ciężko. Ale do końca sezonu zdecydowanie powinni wejść do Play-offu

Czestochowa(miejsce na podium) NIE 1,70
Po wycofaniu Nickyego, Greg się waha. Lee jest w składzie, ale z taką dziurą po Powerze, jest to zdecydowane value.

Zielona Gora(miejsce na podium) TAK 2,45

A tu może być. Ciekawy zakład, ciekawy kurs. Kogoś do czwórki potrzeba. W zależności na kogo trafią - są w stanie wygrać away.


Moje komentarze in-line.
Oferta na anty Włókniarz jest atrakcyjna. Kłopoty i zmiany kadrowe to fakty. A buki są mądre i jeszcze nie wystawiają zakładów na jutro.

Ostatnie składy:

Unia Leszno

9 Krzysztof Kasprzak
10 Damian Baliński
11 Leigh Adams
12 Adam Shields
13 Jarosław Hampel
14 Sławomir Musielak
15 Jurica Pavlic

Caelum Stal Gorzów:
1 Tomasz Gollob
2 Rafał Okoniewski
3 Peter Karlsson
4 Matej Zagar
5 Rune Holta
6 Adrian Szewczykowski
7 Thomas H. Jonasson
Polonia Bydgoszcz:


Seniorzy:
Andreas Jonsson (Szwecja) - 2,578 (I liga) SGP
Tomasz Chrzanowski - 2,240 (I liga)
Antonio Lindbaeck (Szwecja) - 1,956 (I liga)
Krzysztof Buczkowski - 1,916 (I liga)
Jonas Davidsson (Szwecja) - 1,847 (I liga)
Marcin Jędrzejewski - 1,628 (I liga)
Daniel Davidsson (Szwecja) - NS

Juniorzy:
Emil Saifutdinov (Rosja) - 2,535 SGP
Damian Adamczak - 0,000 (I liga - niesklasyfikowany)
Szymon Woźniak - NS
Mikołaj Curyło - NS
Mirosław Konieczny - NS
Jonas Andersson (Szwecja) - NS

Trener:
Zenon Plech

Przyszli:
Tomasz Chrzanowski (Gdańsk), Antonio Lindbaeck (Rybnik), Daniel Davidsson (Szwecja), Jonas Andersson (Szwecja)

Odeszli:
Rafał Okoniewski (Gorzów), Christian Hefenbrock (Daugavpils), Simon Stead (Ostrów), Jacek Gollob (Gorzów)


Złomrex Włókniarz Częstochowa:


Seniorzy:
Nicki Pedersen (Dania) - 2,775 SGP
Greg Hancock (USA) - 2,505 SGP
Lee Richardson (Wielka Brytania) - 2,000
Tomasz Gapiński - 1,857
Sławomir Drabik - 1,341
Mateusz Szczepaniak - 1,000
Michał Szczepaniak - 1,107 (niesklasyfikowany)

Juniorzy:
Lewis Bridger (Wielka Brytania) - 1,389 (niesklasyfikowany)
Borys Miturski - 0,938 (niesklasyfikowany)
Tai Woffinden (Wielka Brytania) - 0,886 (niesklasyfikowany)
Marcin Piekarski - NS
Cezary Romańczuk - NS
Kamil Mistygacz - NS
Kamil Cieślar - NS
Dawid Bąk - NS
Marcin Bubel - NS
Adrian Osmólski - NS
Alexander Edberg (Szwecja) - NS

Trener:
vacat

Przyszli:
Sławomir Drabik (Tarnów), Alexander Edberg (Szwecja)

Odeszli:
Sebastian Ułamek (Tarnów), Mateusz Kowalczyk (Krosno)

Lotos Wybrzeże Gdańsk:


Seniorzy:
Hans Andersen (Dania) - 2,000 SGP
Kenneth Bjerre (Dania) - 1,432 SGP
Adam Skórnicki - 2,150 (I liga)
Magnus Zetterstroem (Szwecja) - 2,132 (I liga)
Joonas Kylmaekorpi (Finlandia) - 2,089 (I liga)
Renat Gafurov (Rosja) - 1,571 (I liga)
Tobias Kroner (Niemcy) - 1,806 (I liga - niesklasyfikowany)
Tomasz Piszcz - 0,692 (I liga - niesklasyfikowany)

Juniorzy:
Martin Vaculik (Słowacja) - 1,258 (lic. polska)
Billy Forsberg (Szwecja) - 1,167 (I liga)
Josh Auty - 1,667 (I liga - niesklasyfikowany)
Damian Sperz - 0,829 (I liga - niesklasyfikowany)
Andriej Kobrin (Ukraina) - 0,000 (I liga - niesklasyfikowany)
Kamil Popławski - NS
Sonke Petersen (Niemcy) - NS
Dariusz Rybakowski - NS

Trener:
Robert Sawina

Przyszli:
Sonke Petersen (Niemcy), Joonas Kylmaekorpi (Ostrów), Martin Vaculik (Rzeszów), Adam Skórnicki (Poznań), Kenneth Bjerre (Rzeszów), Hans Andersen (Toruń), Tomasz Piszcz (Daugavpils)

Odeszli:
Tomasz Chrzanowski (Bydgoszcz), Andriej Karpow (Gniezno), Bjarne Pedersen (Tarnów), Charlie Gjedde (Rzeszów), Paweł Jackiewicz (Opole), Krzysztof Jabłoński (Gniezno), Cyprian Szymko (Piła), Marcel Szymko (Piła)

Caelum Stal Gorzów:


Seniorzy:
Tomasz Gollob - 2,390 SGP
Rune Holta - 1,939 SGP
Peter Karlsson (Szwecja) - 1,813
David Ruud (Szwecja) - 2,026 (I liga)
Matej Zagar (Słowenia) - 1,757
Rafał Okoniewski - 2,031 (I liga)
Jacek Gollob - 1,136 (I liga)

Juniorzy:
Thomas H. Jonasson (Szwecja) - 1,129
Adrian Szewczykowski - 0,706
Paweł Zmarzlik - 0,000 (niesklasyfikowany)
Łukasz Cyran - 0,000 (niesklasyfikowany)
Mateusz Mikorski - NS
Jari Makinen (Finlandia) - NS

Trener:
Stanisław Chomski

Przyszli:
Rafał Okoniewski (Bydgoszcz), Matej Zagar (Rzeszów), David Ruud (Ostrów), Jacek Gollob (Bydgoszcz)

Odeszli:
Matej Ferjan (Grudziądz), Jesper B. Monberg (Tarnów), Kenneth Hansen (Krosno), Paweł Hlib (Poznań)


PS: kolejność zespołów ustalona alfabetycznie, na podstawie miast.
zaległości

28.08 ZKZ Zielona Góra - Unia Leszno



31.09
Częstochowa - Wrocław

Atlas Wrocław:
1. Tomasz Jedrzejak
2. Krzysztof Słaboń
3. Daniel Jeleniewski
4. Mariusz Węgrzyk
5. Jason Crump
6. Maciej Janowski

Złomrex Włókniarz Częstochowa:
9. Nicki Pedersen
10. Tomasz Gapiński
11. Sebastian Ułamek
12. Lee Richardson
13. Greg Hancock
14. Mateusz Szczepaniak

Unibax Toruń - Stal Caelum Gorzów

Caelum Stal Gorzów
1. Tomasz Gollob
2. Jesper B. Monberg
3. Peter Karlsson
4. Matej Ferjan
5. Rune Holta
6. Adrian Szewczykowski

Unibax Toruń
9. Hans Andersen
10. Robert Kościecha
11. Ryan Sullivan
12. Adrian Miedziński
13. Wiesław Jaguś
14. Damian Celmer
Składy na dziś:

Unibax Toruń:
1. Hans Andersen
2. Robert Kościecha
3. Ryan Sullivan
4. X. Pulczyński
5. Wiesław Jaguś
6. Damian Celmer
7. Ch.Holder

Caelum Stal Gorzów
9. Tomasz Gollob
10. Jesper B. Monberg
11. Peter Karlsson
12. Matej Ferjan
13. Rune Holta
14. Adrian Szewczykowski
15. T. Jonasson

Unia Leszno:
1. Leigh Adams
2. Troy Batchelor
3. Krzysztof Kasprzak
4. Damian Baliński
5. Jarosław Hampel
6. Robert Kasprzak

ZKŻ Kronopol:
9. Rafał Dobrucki - ZZ
10. Niels Kristian Iversen
11. Piotr Protasiewicz
12. Fredrik Lindgren
13. Grzegorz Walasek
14. Grzegorz Zengota

Atlas Wrocław:
9 Tomasz Jędrzejak
10 Krzysztof Słaboń
11 Daniel Jeleniewski
12 Mariusz Węgrzyk
13 Jason Crump
14 Maciej Janowski
15 Ben Barker
16 brak zawodnika

Złomrex Częstochowa:
1 Greg Hancock
2 Tomasz Gapiński
3 Michał Szczepaniak
4 Lee Richardson
5 Nicki Pedersen
6 Mateusz Szczepaniak
7 Tai Woffinden
8 brak zawodnika
Wyniki ostatniej kolejki:

Złomrex Włókniarz Częstochowa:56
9. Sebastian Ułamek (2*,2*,3,1*,2,3) 13+3
10. Tomasz Gapiński - zastępstwo zawodnika
11. Greg Hancock (3,2,1,2*,3,2*) 13+2
12. Lee Richardson (1,d,3,3,0,2*) 9+1
13. Nicki Pedersen (3,2,3,3,2,3) 16
14. Tai Woffinden (3,1*,0,0,1) 5+1
15. Borys Miturski (w) 0

Unia Leszno: 36
1. Leigh Adams (1,1,2,2,0) 6
2. Adam Shields (0,3,1*,0,0) 4+1
3. Krzysztof Kasprzak (2,2,2,3,6!,1) 16
4. Damian Baliński (0,1*,0) 1+1
5. Jarosław Hampel (3,1,1,1,1) 7
6. Przemysław Pawlicki (w,0,0) 0
7. Adam Kajoch (2,0,0) 2

Caelum Stal Gorzów - 39:
1. Tomasz Gollob (2,3,2,4,3) 14
2. Jesper B. Monberg (1’,0,1’,3,3) 8+2
3. Peter Karlsson (1,2,2’,0,2’) 7+2
4. Matej Ferjan (w,0,3,3,0) 6
5. Paweł Hlib (1,1,w,d) 2
6. Adrian Szewczykowski (1,0,-,1,-) 2
7. Kenneth Hansen (0,0,0) 0

Atlas Wrocław - 53:
9. Tomasz Jędrzejak (3,2’,0,2,1) 8+1
10. Krzysztof Słaboń (0,3,1,2) 6
11. Daniel Jeleniewski (2’,1’,3,3,1’) 10+3
12. Mariusz Węgrzyk (3,2,2’,1,w) 8+1
13. Jason Crump (3,3,3,1’,2) 12+1
14. Maciej Janowski (2’,2’,-,0,1) 5+2
15. Ben Barker (3,1) 4

Marma PF Rzeszów: 33
9. Scott Nicholls (0,1,3,1*,3) 8+1
10. Roman Povazhny (2,0,0) 2
11. Dawid Stachyra (2,1,0,1,0) 4
12. Davey Watt (0,3,3,2,0) 8
13. Matej Zagar (0,2,2!,1,1) 6
14. Martin Vaculik (2,2,1*,w,0) 5+1
15. Mateusz Szostek (0,0) 0

Unibax Toruń: 58
1. Hans Andersen (1,0,3,3,2*) 9+1
2. Robert Kościecha (3,2,2*,2*,2) 11+2
3. Ryan Sullivan (3,3,1*,3,1*) 11+2
4. Karol Ząbik (1,0,2,0) 3
5. Wiesław Jaguś (1,2*,1,3,3) 10+1
6. Damian Celmer (1) 1
7. Chris Holder (3,3,3,2,2*) 13+1

Unia Tarnów - 29:
1. Janusz Kołodziej (3,2,1’,4,3,1) 14+1
2. Jacek Rempała (0,0,-,0) 0
3. Sławomir Drabik (1,1,1’,1,d) 4+1
4. Marcin Rempała (0,0,-,1,1) 2
5. Peter Ljung (d,w,-,-) 0
6. Szymon Kiełbasa (1,-,1,0,1,0) 3
7. Peter Hougaard (2,1,2,1,0) 6

ZKŻ Kronopol Zielona Góra - 63:
9. Rafał Dobrucki (1’,2’,0,3) 6+2
10. Niels Kristian Iversen (2,3,3,3,3) 14
11. Piotr Protasiewicz (3,1,3,-,2’) 9+1
12. Fredrik Lindgren (2’,3,2’,2’,2’) 11+4
13. Grzegorz Walasek (2’,3,-,2’,3) 10+2
14. Grzegorz Zengota (3,3,2’,3,2) 13+1
15. Janusz Baniak (u,0,u) 0

Ach, gdyby nie Adams ...

Tabela na koniec sezonu zasadniczego:

Ostatnia runda sezonu zasadniczego.
XIV kolejka - 10 sierpnia
ZKŻ Kronopol Zielona Góra - Unia Tarnów
Złomrex Włókniarz Częstochowa - Unia Leszno
Atlas Wrocław - Caelum Stal Gorzów
Marma Polskie Folie Rzeszów - Unibax Toruń


Złomrex Włókniarz Częstochowa
9. Sebastian Ułamek
10. Tomasz Gapiński
11. Greg Hancock
12. Lee Richardson
13. Nicki Pedersen
14. Tai Woffinden

Unia Leszno
1. Leigh Adams
2. Adam Shields
3. Krzysztof Kasprzak
4. Damian Baliński
5. Jarosław Hampel
6. Przemysław Pawlicki

Unibax Toruń:
1. Hans Andersen
2. Rober Kościecha
3. Ryan Sullivan
4. Karol Ząbik
5. Wiesław Jaguś
6. Damian Celmer
7. (Chris Holder)

Marma Polskie Folie Rzeszów:
9. Scott Nicholls
10. Roman Povazhny
11. Dawid Stachyra
12. Davey Watt
13. Matej Zagar
14. Dawid Lampart
15. (Martin Vaculik)

Unia Tarnów
1. Janusz Kołodziej
2. Jacek Rempała
3. Sławomir Drabik
4. Marcin Rempała
5. Peter Ljung
6. Szymon Kiełbasa

ZKŻ Kronopol Zielona Góra
9. Rafał Dobrucki
10. Niels Kristian Iversen
11. Piotr Protasiewicz
12. Fredrik Lindgren
13. Grzegorz Walasek
14. Grzegorz Zengota

Caelum Stal Gorzów:
1. Tomasz Gollob
2. Jesper B. Monberg
3. Peter Karlsson
4. Matej Ferjan
5. Rune Holta
6. Adrian Szewczykowski

Atlas Wrocław:
9. Tomasz Jędrzejak
10. Krzysztof Słaboń
11. Daniel Jeleniewski
12. Mariusz Węgrzyk
13. Jason Crump
14. Maciej Janowski
15. Filip Sitera
Wyniki 13. kolejki Speedway Ekstraligi:

Unia Leszno - Marma Polskie Folie Rzeszów 59:33
Unibax Toruń - Atlas Wrocław 49:41
Caelum Stal Gorzów - ZKŻ Kronpol Zielona Góra 41:49
Unia Tarnów - Złomrex Włókniarz Częstochowa 33:59

Marma Polskie Folie Rzeszów 33:
1. Dawid Stachyra (3,1,1*,2,1) 8+1
2. Scott Nicholls (0,3,2,2,4!) 11
3. Matej Zagar (3,2,1,1*,1) 8+1
4. Cameron Woodward (0,0,0,1,0) 1
5. (brak zawodnika)
6. Mateusz Szostek (0,0,0,0,0) 0
7. Martin Vaculik (2,1,1,1,0) 5

Unia Leszno 59:
9. Krzysztof Kasprzak (1*,2*,3,3) 9+2
10. Damian Baliński (2,3,2*,-,3) 10+1
11. Jarosław Hampel (2,2,2*,3,3) 12+1
12. Adam Shields (1*,u/1,3,2*,2*) 8+3
13. Leigh Adams (2*,3,3,3,0) 11+1
14. Adam Kajoch (1,3,1,-,1) 6
15. Jurica Pavlic (3,0,0) 3

Atlas Wrocław 41:
1. Tomasz Jędrzejak (2,2,1*,0,0,0) 5+1
2. Krzysztof Słaboń (0,0,-,-) 0
3. Daniel Jeleniewski (t,2,1,2,0) 5
4. Mariusz Węgrzyk (2,0,d/start,d,-) 2
5. Jason Crump (3,2,2,3,3,3) 16
6. Maciej Janowski (2,2*,0,2*,3,3) 12+2
7. Filip Sitera (0,1*) 1+1

Unibax Toruń 49:
9. Hans Andersen (1,3,2*,1,1*) 8+2
10. Robert Kościecha (3,1,3,3,2) 12
11. Ryan Sullivan (3,1,1,1*,1*) 7+2
12. Karol Ząbik (0,3,0,2) 5
13. Wiesław Jaguś (0,3,3,1,2) 9
14. Damian Celmer (3,-,-,-,-) 3
15. Chris Holder (1,1,1,0,2) 5

ZKŻ Kronopol Zielona Góra 49 pkt.
1. Rafał Dobrucki (3,1*,3,3,2) 12+1
2. Niels Kristian Iversen (w,2,1,0) 3
3. Piotr Protasiewicz (1,d,2,t,2*) 5+1
4. Fredrik Lindgren (3,2,1*,2,1*) 9+2
5. Grzegorz Walasek (1,3,2,0,3) 9
6. Grzegorz Zengota (3,3,0,1*,1) 8+1
7. Ricky Kling (1,2) 3

Caelum Stal Gorzów 41 pkt.
9. Tomasz Gollob (2,2,3,3,3,3) 16
10. Jesper B. Monberg (1,1*,t,-) 2+1
11. Matej Ferjan (0,0,-,2,0) 2
12. Peter Karlsson (2,3,0,1,-,1) 7
13. Rune Holta (2,3,2,3,1,0) 11
14. Adrian Szewczykowski (2,0,-,-,u) 2
15. Thomas H. Jonasson (d,1,0,0) 1

Włókniarz Częstochowa – 59:
1. Greg Hancock (3,3,3,3,0) 12
2. Michał Szczepaniak (2',0,1,0) 3+1
3. Sebastian Ułamek (2',3,0,2,1) 8+1
4. Lee Richardson (3,2',3,2',3) 13+2
5. Nicki Pedersen (3,3,3,3,3) 15
6. Borys Miturski (3,1,-,1,-) 5
7. Tai Woffinden (2',0,1) 3+1

Unia Tarnów – 33:
9. Marcin Rempała (1,1',1',0,-) 3+2
10. Peter Ljung (0,2,2,3,4,2) 13
11. Jacek Rempała (1,2,0,-,0) 3
12. Sławomir Drabik (0,1',2,1) 4+1
13. Janusz Kołodziej (2,1,2,1,2,1') 9+1
14. Szymon Kiełbasa (1,0,-,0,d) 1
15. Peter Juul Larsen (0,0) 0
XII kolejka – 27.07.2008
Unia Tarnów - Unia Leszno
Kronopol Z. Góra - Unibax Toruń
Złomrex Częstochowa - Stal Gorzów
Atlas Wrocław - Marma Rzeszów

W Tarnowie i Częstochowie - walka o mistrza
We Wrocławiu - walka o utrzymanie
W Zielonej górze - kolejna dobra passa czy przełamanie vicemistrza ?

Oj będzie się działo. Myślę, że bardziej przewidywalnie niż ostatnia kolejka.

Aktualna tabela:



Składy:
ZKŻ Zielona Góra:
9. Rafał Dobrucki
10. Niels Kristian Iversen
11. Piotr Protasiewicz
12. Fredrik Lindgren
13. Grzegorz Walasek
14. Grzegorz Zengota
15. Ricky Kling

Unibax Toruń:
1. Robert Kościecha
2. Adrian Miedziński
3. Hans Andersen
4. Ryan Sullivan
5. Wiesław Jaguś
6. Mateusz Lampkowski
7. Chris Holder

Złomrex Włókniarz Częstochowa:
9. Sebastian Ułamek
10. Lee Richardson
11. Nicki Pedersen
12. Michał Szczepaniak
13. Greg Hancock
14. Mateusz Szczepaniak

Caelum Stal Gorzów:
1. Tomasz Gollob
2. Paweł Hlib
3. Peter Karlsson
4. Matej Ferjan
5. Rune Holta
6. Adrian Szewczykowski

Marma Rzeszów:
1. Kenneth Bjerre
2. Davey Watt
3. Scott Nicholls
4. Dawid Stachyra
5. Matej Zagar
6. Dawid Lampart

Atlas Wrocław
9. Tomasz Jędrzejak
10. Krzysztof Słaboń
11. Daniel Jeleniewski
12. Mariusz Węgrzyk
13. Jason Crump
14. Maciej Janowski

Unia Leszno
1. Leigh Adams
2. Troy Batchelor
3. Krzysztof Kasprzak
4. Damian Baliński
5. Jarosław Hampel
6. Przemysław Pawlicki

Unia Tarnów
9. Marcin Rempała
10.Krystian Klecha
11.Jacek Rempała
12.Peter Ljung
13.Janusz Kołodziej
14.Szymon Kiełbasa


Ogólnie nie wykluczam że będą ciekawe i nieoczekiwane rezultaty, bo to taka kolejka z podróży i po dużym wysiłku fizycznym i psychicznym.

No i się nie pomyliłem ...
Toruń dostaje baty, Rzeszów dostaje baty (ok, dla niektórych to mniejsza niespodzianka, ale że jedyny bieg wygrał D.Stachyra ), Gorzów i Leszno z większą liczbą startów rezerwowych ....

I nagle na lidera i kandydata do złota urasta nie Toruń, nie Leszno a ... Częstochowa.

Pełne wyniki 11.kolejki:

Włókniarz Częstochowa: 59
1. Greg Hancock (3,3,2*,2*,3) 13+2
2. Lee Richardson (2*,0,0,3,2,3) 10+1
3. Sebastian Ułamek (2,3,3,1*,1,1) 11+1
4. Tomasz Gapiński ZZ
5. Nicki Pedersen (1*,3,3,2*,3,3) 15+2
6. Mateusz Szczepaniak (3,0,2*,3,1) 9+1
7. Tai Woffinden (1,0) 1

Unibax Toruń: 34
9. Wiesław Jaguś - (0,0,1,0) 1
10. Adrian Miedziński - (1,1,0,-) 2
11. Ryan Sullivan - (0,2,0,2,2) 6
12. Hans Andersen - (3,1*,1,6,2,1*) 14+2
13. Robert Kościecha - (1*,1*,1,0,W) 3+2
14. Mateusz Lampkowski - (0,-,-,-,-) 0
15. Chris Holder - (2,2,2,0,0,2) 8

Unia Tarnów 32:
1. Marcin Rempała 6 (2,1,1,1,1)
2. Krystian Klecha 0 (0,0,-,-)
3. Jacek Rempała 5 (1,2,0,0,2)
4. Peter Ljung 5+1 (0,1*,1,1,2,0)
5. Janusz Kołodziej 13 (3,2,4,w,1,3)
6. Szymon Kiełbasa 0 (0,-,-,-,0)
7. Peter Juul Larsen 3 (1,1,0,1)

Caelum Stal Gorzów 60:
9. Paweł Hlib 4+1 (1,1,2*,w,0)
10. Tomasz Gollob 9 (3,3,3,-,)
11. Matej Ferjan 12+1 (2*,3,3,3,1)
12. Peter Karlsson 10+1 (3,2,2*,3)
13. Rune Holta 11 (2,0,3,3,3,)
14. Adrian Szewczykowski 4+2 (2*,0,2*)
15. Tomas Jonasson 10+1 (3,3,d,2*,2)

ZKŻ Kronopol Zielona Góra 59:
1. Rafał Dobrucki Z/Z
2. Niels K. Iversen 14+2 (2*,3,1,3,3,2*)
3. Piotr Protasiewicz 13 (1,3,3,3,1,2)
4. Fredrik Lindgren 7+1 (3,2*,t,1,1)
5. Grzegorz Walasek 18 (3,3,3,3,3,3)
6. Grzegorz Zengota 2+1 (0,-,0,-,2*,0)
7. Ricky Kling 5 (3,1,1,t)

Marma Polskie Folie Rzeszów 33:
9. Scott Nicholls 4+1 (1,1*,2,0,0)
10. Dawid Stachyra 5 (0,2,0,-,3)
11. Davey Watt 1 (0,0,1,-)
12. Matej Zagar 12 (2,1,2,4,2,1)
13. Kenneth Bjerre 4 (2,0,2,0)
14. Dawid Lampart 3 (2,0,-,0,0,1) 3
15. Martin Vaculik 4+1 (1*,2,1)


Atlas Wrocław: 29
1. Tomasz Jędrzejak 6 (1,1,1,1,2)
2. Rory Schlein 3 (3,0,0,0)
3. Daniel Jeleniewski 7 (0,2,1,1,3)
4. Mariusz Węgrzyk 3 (3,0,w,0)
5. Krzysztof Słaboń 6 (1,2*,2,1,0!)
6. Maciej Janowski 3 (0,-,3,0,-,w)
7. Filip Sitera 1 (1,0,0)

Unia Leszno: 61
9. Damian Baliński 2+1 (0,0,-,2*)
10. Krzysztof Kasprzak 11+1 (2,1,3,2*,3)
11. Jarosław Hampel 11+2 (2,3,3,2*,1*)
12. Adam Shields 7+2 (1*,2*,1,3)
13. Leigh Adams 11+1 (2*,3,3,3,-)
14. Przemysław Pawlicki 11 (3,3,1,-,3,1)
15. Jurica Pavlic 8+3 (2*,2*,2*,2)
XI kolejka - 20 lipca
Caelum Stal Gorzów - Unia Tarnów
Unia Leszno - Atlas Wrocław
Marma Polskie Folie Rzeszów - ZKŻ Kronopol Zielona Góra
Unibax Toruń - Złomrex Włókniarz Częstochowa

Unia Tarnów
1. Marcin Rempała
2. Ales Dryml
3. Jacek Rempała
4. Peter Ljung
5. Janusz Kołodziej
6. Szymon Kiełbasa

Caelum Stal Gorzów
9. Paweł Hlib
10. Tomasz Gollob
11. Matej Ferjan
12. Peter Karlsson
13. Rune Holta
14. Adrian Szewczykowski
15. Thomas H. Jonasson

Atlas Wrocław
1. Tomasz Jędrzejak
2. Rory Schlein
3. Daniel Jeleniewski
4. Mariusz Węgrzyk
5. Jason Crump
6. Maciej Janowski

Unia Leszno
9. Damian Baliński
10. Krzysztof Kasprzak
11. Jarosław Hampel
12. Adam Shields
13. Leigh Adams
14. Przemysław Pawlicki

ZKŻ Kronopol Zielona Góra
1. Rafał Dobrucki - ZZ
2. Niels Kristian Iversen
3. Piotr Protasiewicz
4. Fredrik Lindgren
5. Grzegorz Walasek
6. Grzegorz Zengota

Marma Polskie Folie Rzeszów
9. Scott Nicholls
10. Dawid Stachyra
11. Davey Watt
12. Matej Zagar
13. Kenneth Bjerre
14. Dawid Lampart

Unibax Toruń:
9. Wiesław Jaguś
10. Adrian Miedziński
11. Ryan Sullivan
12. Hans Andersen
13. Robert Kościecha
14. Mateusz Lampkowski

Złomrex Włókniarz Częstochowa:
1. Greg Hancock
2. Lee Richardson
3. Sebastian Ułamek
4. Tomasz Gapiński ZZ
5. Nicki Pedersen
6. Mateusz Szczepaniak
wczoraj włączyłem sobie taką starą kasetę składankową... zaczyna się ona od Careless Whispers - jakie to jest piękne!!!

ale ale. kończy się ten utwór, ja cały wzruszony, i wiem, że dalej jakiś następny Dżordż, ale coś mi nie gra, czuję podskórnie, że teraz musi być coś innego... chwilka i WIEM! O jaa! Coś, co z jednej strony dorasta do wybitności Carelss Whisper, a z drugiej po prostu przynależy po tej piosence z pewnego względu, o którym za chwilę. Tylko gdzie ta druga piosenka?! Panika zaczęła się wkradać, że nie znajdę w otchłaniach kasetowego bałaganu, a co gorsza nie pamiętam, na jakiej składance umieściłem to dzieło. Ale jednak! - znalazło się!

... gotta take a little time... little time to look around me...

Nie ma wątpliwości:

Careless Whispers - George Michael * * * * * !
I Wanna Know What Love Is - Foreigner * * * * * !

A teraz dlaczego musiały być obok siebie.
Otóż kiedyś jak wiemy były Przeboje Dwójki. Kiedyś zajmowały one dziesięć minut między 19.20 a 19.30, przed Dziennikiem. Czasem mieściły się trzy piosenki, ewentualnie z jakimś skrótem, albo dwie, ale Krzysztof Szewczyk mógł sobie pogadać moment. Tutaj jednak zapowiedział, że w całości musi pójść, a że są to dwie piosenki po 5 minut, więc dajemy już i bez gadania. Dwie piosenki... ale jakie!
Do dziś to pamiętam

I co fajniejsze do dziś uważam te dwie za jedne ze szczytowych osiągnięć osiemdziesiony
ale wszystkie prowadził ten sam Krzysztof Szewczyk

91-95
Klasa IV 6
13. Kosieradzki Tomasz

Klasa IV 3
3. Dalewski Rafał Tadeusz

19. Skowrońska Marta Anna
18. Ziółkowski Michał

Klasa IV 6
2. Borawski Krzysztof Zbigniew

25. Polak Małgorzata Janina
Klasa IV 7
10. Ignar Marek

12. Kopyt Bartosz Leszek
24. Szewczyk Michał Adam
Klasa IV 8
19. Mach Michał
- jeżeli się nie mylę, to z tym gościem miałem okazję uczęszczać do jednej grupy w przedszkolu.... od maluchów, przez średniaki, aż do starszaków

Oprócz w/w znałem jeszcze niejakiego Pawlęgę (imię CHYBA Michał). Gość charakteryzował się tym, że zachowywał się jak pedał (pomimo, że miał pannę) i znał na pamięć cały ówcześnie obowiązujący rozkład jazdy pociagów w całej Polsce.

Poza tym jeszcze kupę osób z tego rocznika, które znałem tylko po xywach, które oczywiście uleciały z mej pamięci.

Zdrówka życzę
sponsor poszedl po rozum do glowy???
tylko jak wynika z tego jest juz za pozno

Krzysztof Szewczyk był o krok od powrotu do Jeleniej Góry!!!!
O krok od powrotu do Jeleniej Góry był ex-trener Finepharm AZS Kolegium Karkonoskie Krzysztof Szewczyk. Wczoraj z byłym szkoleniowcem jeleniogórskiego zespołu rozmawiał rozmawiał sponsor klubu dr Jan Czarnecki, jednak ostatecznie nie udało mu się przekonać K. Szewczyka do powrotu. Informację o ofercie z Jeleniej Góry potwierdził sam zainteresowany, który przyznał, iż jego ponowny angaż w Finepharm AZS KK był bliski, ale ostatecznie do niego nie doszło.
Wieczorem szerzej napiszemy o obecnej sytuacji w Finepharm AZS KK.
www.jg24.pl
Setka była bardzo blisko

Nasze dziewczyny kontynuują zwycięską serię. Dziś ich ofiarą padły akademiczki z Jeleniej Góry. Sił na wyrównaną walkę starczyło im zaledwie na pierwszą połowę. W drugiej były bezradne jak dzieci we mgle.

W sobotę po przeciwnych stronach parkietu stanęły zespoły znajdujące się na skrajnych biegunach. Akademiczki z Jeleniej Góry przegrały sześć ostatnich pojedynków ligowych, a do organizacyjnego ideału jest im mniej więcej tak blisko jak mieszkańcowi Polkowic do Władywostoku. W Finepharmie nie ma już ani Ryan Coleman, ani Katariny Ristić, czyli zawodniczek, które decydowały o obliczu drużyny w pierwszej rundzie rozgrywek. Stolicę polskich Karkonoszy opuściły też Małgorzata Babicka i Magdalena Gawrońska. Wcześniej z zespołem rozstał się w atmosferze niedomówień trener Krzysztof Szewczyk. Jego miejsce zajął Miodrag Gajić, znany głównie z pracy z męskimi zespołami i przegrał sześć kolejnych meczów.



Nasze natomiast to team poukładany, oparty na solidnej defensywie, i coraz większej ofensywnej wirtuozerii, którą gwarantują skuteczna Plenette Pierson oraz niekonwencjonalna rozgrywająca Agata Gajda. One w zestawieniu ze świetnie zbierającymi i nie mniej efektywnymi rzutowo Carter, Robbins i Mieloszyńską, uzupełnianymi przez pozostałe zawodniczki zostawiające na parkiecie serce stawiał nasze w pozycji zdecydowanych faworytek.

Zaczęło się zgodnie z oczekiwaniami od mocnego uderzenia naszych. Najpierw za trzy trafiła Gajda, a potem punktowały Amisha Carter oraz Plenette Pierson. W efekcie po niespełna minucie gry było już 7:0. W kolejnych akcjach trafiać zaczęły jeleniogórzanki, ale nasze utrzymywały przewagę, dzięki wspaniałej grze Carter, która rządziła i dzieliła pod koszem rywalek. W końcówce pierwszej odsłony z naszych jednak uszło powietrze, a koncertowo spisywała się Magdalena Skorek, która raz za razem dziurawiła kosz CCC i sprawiła, że po pierwszej kwarcie jej zespół przegrywał ledwie jednym oczkiem. W kwarcie numer dwa dziewczyny z CCC nadal popełniały sporo błędów w rozegraniu akcji, zdarzało im się beztrosko tracić piłkę, a do skuteczności spod kosza tez można było mieć sporo zastrzeżeń. Świetnie trafiały za to zza linii 6,25 i to głównie dzięki temu na przerwę schodziły z sześciopunktowym prowadzenie.

W szatni nasze musiały usłyszeć ostrą reprymendę, bo po zmianie stron zaczęły grać o niebo lepiej. Zniknęła nonszalancja w rozegraniu, rzuty z nieprzygotowanych pozycji i już po pięciu minutach kwarty numer trzy przewaga „pomarańczowych” urosła do 17 punktów – 58:41 w 25 minucie meczu. Potem było jeszcze lepiej. Przed ostatnimi dziesięcioma minutami „pomarańczowe” prowadziły 77:48 i stało się jasne, że to one zwyciężą. Gdy na pięć minut przed końcowa syreną na tablicy świetlnej widniał wynik 86:57 dla naszych kibice z Polkowic zadawali sobie pytanie, czy po raz pierwszy w tym sezonie pęknie setka. Nie pękła, bo trener Koziorowicz wpuścił na parkiet głębokie rezerwy. Zabrakło trzech oczek.

CCC POLKOWICE – FINEPHARM AZS KK JELENIA GÓRA 97:63 (25:24, 20:15, 32:9, 20:15)

CCC: Carter 19, Mieloszyńska 16, Pierson 11, Jeziorna 9, Gajda 8 oraz
Pietrzak 10, Robbins 9,Małaszewska 6, Paździerska 4, Bednarczyk 3, Gajewska 2, Rozwadowska 0.

FINEPHARM: Górzyńska-Szymczak 19, Skorek 18, Merideth 10, Reese, Okorie po 4 oraz Kret, Niewrzawa, Aródź po 4, Wójcik, Kędzia po 0.

Sędziowali: Roman Putyra, Marek Borowy (obaj Wrocław)

Widzów: 600
www.ccckosz.polkowice.pl
--------------------------------------------------------------------------------
Mecz bez praktycznie bez historii...
Jedyne co było godne uwagi to, że nasze na początku słabo broniły, w ogóle coś ostatnio tracimy dużo w obronie, ale za to w ataku nadrabiamy (dzisiaj rekord za 3 12/20), do tej pory było na odwrót.
Planeta po kontuzji też słabiej, trochę lekceważąco zagrała w pierwszej połowie... Carter powinna chyba podziękować PLKK za przerwę, bo teraz w ataku gra z wielką łatwością
Jelonka do połowy dotrzymywała kroku, Skorek trafiała jak chciała, Górzyńska tak samo. Fajnie jakbyśmy w obronie potrafili grac dwie kwarty na takim poziomie jak z AZSem w III kwarcie, po szybkich atakach JG odechciało się grać.
"Pomarańczowe" faworytem derbów
2009-02-20 11:24

Jutro w Polkowicach dziewczyny z CCC zmierzą się z lokalnymi rywalkami z Jeleniej Góry. Każdy inny wynik jak wygrana gospodyń byłby sporego kalibru niespodzianką.

Obydwa zespoły znajdują się na dwóch skrajnych biegunach. Podopieczne trenera Krzysztofa Koziorowicza kroczą w ekstraklasie od zwycięstwa do zwycięstwa, a organizacyjne kłopoty to dla nich pojęcie obce. W Jeleniej Górze jest zupełnie inaczej. Zespół przegrał sześć ostatnich pojedynków ligowych, a do organizacyjnego ideału jest mu mniej więcej tak blisko jak mieszkańcowi Polkowic do Władywostoku. W szeregach jeleniogórzanek nie ma już ani Ryan Coleman, ani Katariny Ristić, czyli zawodniczek, które decydowały o obliczu drużyny w pierwszej rundzie rozgrywek. Stolicę polskich Karkonoszy opuściły też Małgorzata Babicka i Magdalena Gawrońska. Wcześniej z zespołem rozstał się w atmosferze niedomówień trener Krzysztof Szewczyk. Jego miejsce zajął Miodrag Gajić, znany głównie z pracy z męskimi zespołami.

Póki co Gajiciowi w Jeleniej Górze ewidentnie nie idzie. Co więcej, niewiele wskazuje na to, że seria porażek jeleniogórzanek zostanie przerwana w Polkowicach. Powiedzmy sobie szczerze, to byłaby sensacja i to dużego kalibru. Dziewczyny trenera Koziorowicza grają bowiem basket poukładany, oparty na solidnej defensywie, i coraz większej ofensywnej wirtuozerii, którą gwarantują skuteczna Plenette Pierson oraz niekonwencjonalna Agata Gajda. One w zestawieniu ze świetnie zbierającymi i nie mniej efektywnymi rzutowo Amishą Carter, Jillian Robbins i Darią Mieloszyńską, uzupełnianymi przez pozostałe zawodniczki zostawiające na parkiecie serce sprawiają, że polkowiczanki powoli stają się jedną z wiodących sił ekstraklasy. Wielu znawców już dziś widzi w nich siłę mogącą śmiało myśleć o skutecznej walce z tuzami naszej koszykarskiej elity.

Niezależnie od różnicy potencjałów obydwu zespołów, jutro w Polkowicach należy spodziewać się ostrej walki, a to za sprawą emocji, jaki zawsze rozpalają pojedynki derbowe. W tych, nawet drużyny teoretycznie słabsze wyzwalają z siebie dodatkowe pokłady energii i ogromnym zaangażowaniem potrafią czasem niwelować różnice w czysto koszykarskich umiejętnościach. Czy tak będzie i jutro? Zobaczymy. Początek meczu o godzinie 18.30. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi wrocławski oddział TVP Info.

Konrad Kaptur
www.plkk.pl
Już w najbliższą środę po zimowej przerwie na parkiety Ford Germaz Ekstraklasy powrócą koszykarki Finepharmu AZS Kolegium Karkonoskie Jelenia Góra. W bardzo ważnym w kontekście wejścia do fazy play-off spotkaniu jeleniogórzanki zagrają u siebie z zespołem PKM Duda Super-Pol Leszno.
Oba zespoły sąsiadują w tabeli Ford Germaz Ekstraklasy plasując się na granicy awansu do fazy play-off. Zespół PKM Duda Super-Pol Leszno ma na swoim koncie 23 punkty i zajmuje ósme miejsce w tabeli ekstraklasy. Jeleniogórzanki, które rozegrały o jedno spotkanie mniej z dorobkiem 22 punktów zajmują dziewiątą pozycję.
Zespół Finepharmu do tego arcyważnego spotkania przystąpi z dużymi zmianami kadrowymi. Tuż po Nowym Roku z zespołem pożegnał się trener Krzysztof Szewczyk a jego miejsce zajął serbski szkoleniowiec Miodrag Gajić. W ostatnim czasie drużynę opuściły czołowe zawodniczki: rozgrywające Katarina Ristić i Magdalena Gawrońska oraz skrzydłowa Małgorzata Babicka. Kierownictwo zespołu zapowiada wzmocnienia koszykarkami z zagranicy, jednak nowe zawodniczki na pewno nie pojawią się w najbliższym meczu.
W środowym spotkaniu z zespołem PKM Dudy Super-Pol Leszno do drużyny dołączą natomiast trzy koszykarki występujące ostatnio w zespole Finepharm Karkonosze Jelenia Góra (1 liga B). Będą to powracająca do ekstraklasy Monika Krawczyszyn-Samiec oraz Joanna Pawlukiewicz i Olga Zygman.
Takich problemów nie ma zespół z Leszna, który po słabszym początku rozgrywek znakomicie spisywał się w ostatnich ligowych meczach odnosząc cztery zwycięstwa z rzędu. Zespół Jarosława Krysiewicza pokonał kolejno PTK Aflofarm Vicard Pabianice, ŁKS Siemens AGD Łódź, Cukierki Odrę Brzeg i INEĘ AZS Poznań. W niedawnym meczu kontrolnym leszczynianki pokonały raz jeszcze (60:5 zespół z Brzegu i to one będą faworytem najbliższego meczu.
W pierwszym meczu między obiema drużynami lepsze okazały się jeleniogórzanki wygrywając na terenie rywala 71:57. Spotkanie rewanżowe rozegrane zostanie już w najbliższą środę tj. 21.01.2009 r. w hali przy ulicy Sudeckiej 42. Wstęp wolny.
Paweł Krygier
www.plkk.pl
Zdziesiątkowane koszykarki Finapharmu zagrają z Dudą

Już w najbliższą środę po miesięcznej przerwie powrócą na parkiety zespoły rywalizujące na parkietach Polskiej Ligi Koszykówki Kobiet. W ramach rozegranej tego dnia XVIII ligowej kolejki zawodniczki Finepharmu AZS KK Jelenia Góra zmierzą się u siebie z Dudą Leszno. Mecz z Dudą może mieć kluczowe znaczenie w walce jeleniogórzanek o zajęcie miejsca w pierwszej ósemce tabeli po sezonie zasadniczym, co poza awansem do play – offów da również pewne ligowe utrzymanie. W pierwszej rundzie w pojedynku rozegranym w Lesznie jeleniogórzanki wygrały 71:57. W przerwie w rozgrywkach w naszym klubie doszło do sporych przetasowań. Z pracą w Finepharmie pożegnał się trener Krzysztof Szewczyk, którego zastąpił Miodrag Gajić. Z grą w Jeleniej Górze pożegnały się Katarina Ristic, Magdalena Gawrońska i Małgorzata Babicka. W ich miejsce klub zmierza pozyskać dwie Amerykanki, które po przejściu testów mają zapełnić lukę po odejściu trójki wyżej wymienionych koszykarek, jednak ich występ w meczu z leszczyniankami jest bardzo mało prawdopodobny. Co gorsze pod znakiem zapytania stoi też gra w tym spotkaniu chorej Joanny Szymczak – Górzyńskiej i kontuzjowanej Joanny Kędzi. Miejmy nadzieję że mimo zawirowań i arcytrudnej sytuacji kadrowej w jakiej znajduje się nasz zespół przed meczem z Dudą jeleniogórzanki w okrojonym składzie wzniosą się na wyżyny swoich umiejętności i postarają się osiągnąć w tym spotkaniu jak najlepszy wynik. Najbliższy przeciwnik Finepharmu w ligowej tabeli zajmuje ósme miejsce. Duda w 16 meczach zgromadziła 23 punkty (jeleniogórzanki są dziewiąte z 22 punktami wywalczonymi w 15 spotkaniach). Grą drużyny z Wielkopolski kieruje doświadczona rozgrywająca Edyta Krysiewicz. W składzie Dudy są trzy Amerykanki: Edniesha Curry Ashley Shields Detrina White oraz Polki Agnieszka Budnik, Joanna Czarnecka, Aleksandra Drzewińska, Żaneta Durak, Martyna Koc, Katarzyna Krężel, Agnieszka Król, Agnieszka Makowska, Dominika Nawrotek i Monika Siwczak.

Mecz Finepharmu z Dudą rozpocznie się w środę 24 stycznia, w hali przy ul. Sudeckiej o godzinie 18.30. Wstęp wolny.

www.jg24.pl
Od godziny 14-ej obraduje dzisiaj zarząd klubu Finepharm AZS Kolegium Karkonoskie. Posiedzenie nadal trwa, jednak jedną z decyzji akademickiego klubu już znamy – Krzysztof Szewczyk nie będzie już trenerem zespołu koszykarek występującego w ekstraklasie. Jego następcą został Serb Miodrag Gajić. Więcej na ten temat wieczorem.
Tego dnia dowiemy się czy na stanowisku trenerskim, pozostanie Krzysztof Szewczyk. Wszystko wskazuje na to że dojdzie do zmiany, ale o tym zadecyduje Zarząd Klubu.
Wszystko obraca się wokół kłótni pomiędzy Janem Czarneckim – sponsorem strategicznym KK, a trenerem Krzysztofem Szewczykiem, do której doszło po przegranym meczu jeleniogórzanek w dogrywce z UTEX-em ROW Rybnik 67:74. Obydwaj panowie nie mogli się porozumieć twardo stojąc przy swoich racjach, a dyskusja miała gorący i emocjonalny charakter.



Po tych wydarzeniach Jan Czarnecki nie wykluczył odejścia trenera z klubu i zatrudnienia w jego miejsce innego szkoleniowca.
Nie wykluczone również jest, że być może K. Szewczykowi uda się pozostać w Jeleniej Górze, jeśli przeważą jego argumenty oraz inne racje przemawiające za interesem klubu i drużyny - choć taki scenariusz jest mało prawdopodobny.

Piątego stycznia dowiemy się, kto i jak długo będzie trenował jeleniogórskie koszykarki.Tego samego dnia po przerwie wracają również koszykarki, które stoją murem za dalszą współpracą z trenerem Szewczykiem.Co się wydarzy? Dowiemy się już w pierwszym tygodniu stycznia, gdzie Zarząd Klubu na jednych ze swoich spotkań podejmie decyzje w tej sprawie

zródlo Jelonka.com
Mimo zawirowań organizacyjnych, koszykarki Fine-pharmu jadą do Pabianic po zwycięstwo nad przedostatnim w ligowej tabeli PTK. Inny wynik byłby olbrzymią sensacją. W czwartek pabianiczanki awansem rozegrały ligowy pojedynek z Lotosem PKO BP Gdynia. Przegrały go aż 39:81.

W meczu przeciwko PTK po raz ostatni na ławce trenerskiej Finepharmu zasiądzie Krzysztof Szewczyk, który w czwartek został zwolniony przez głównego sponsora zespołu Jana Czarneckiego.
- Nie jestem szaleńcem, by dwa dni przed meczem pozbawiać drużynę szkoleniowca, dlatego jeszcze w Pabianicach trener Szewczyk będzie prowadził zespół. Później rozejrzymy się za jego następcą - mówi Czarnecki.

Niewykluczone, że w niedzielę po raz ostatni w barwach Finepharmu wystąpi rozgrywająca Katarina Ristić. Słowenka w tym sezonie prezentuje się grubo poniżej oczekiwań i podczas miesięcznej przerwy w rozgrywkach jeleniogórscy działacze będą szukać nowej jedynki.

http://jeleniagora.naszemiasto.pl/sport/938566.html
Dodam na początek parę zdjęć

zdjęcia zrobione przez portal jelonka.com
- chciałem wkleić je na forum ale coś nie mogę sobie z tym poradzić więc zapraszam na:
http://jelonka.com/news,single,photos,article,18249,p,21#photos


zdjęcia zrobione przez finepharmazs.kk.jgora.pl




oraz dorzucam pomeczowe wypowiedzi Krzysztofa Szewczyka i Magdalen Skorek oraz Elmedin Omani i Sheena Moore.

Elmedin Omanic (trener Energi Toruń)

- Gratuluję zespołowi z Jeleniej Góry dobrego meczu. Myślę, że kibice oglądali dziś wspaniały mecz,w którym było bardzo wiele emocji do samego końca. Cieszę się, ze zwycięstwa. Mój zespół zagrał dobrze, choć nie zrealizowaliśmy 100% założeń na ten mecz a muszę powiedzieć, że przygotowywaliśmy się do niego bardziej niż do wszystkich innych. Jeszcze raz gratuluję wszystkim dziewczynom dobrego meczu.


Sheena Moore (Energa Toruń)

- Cieszę się, ze zwycięstwa. Mamy dobry zespół, który zagrał dziś bardzo dobrze. Był to otwarty mecz. Zespół gości postawił nam trudne warunki i agresywną obronę, z którą mieliśmy trochę problemów.

Krzysztof Szewczyk (trener Finepharm AZS KK Jelenia Góra)

- Na początku chciałbym pogratulować zespołowi z Torunia zwycięstwa. W ostatnim czasie był to nasz kolejny dobry mecz ale niestety zakończony porażką. Gra cieszy, ale punktów za to się nie przyznaje. Wiedzieliśmy, że zespół z Torunia będzie miał przewagę pod koszem. Byliśmy na to przygotowani, ale niestety nie do końca udało się zniwelować tej przewagi rywalek. W końcówce mieliśmy jeszcze szansę na zwycięstwo, niestety ostatnia akcja nie potoczyła się tak jak byśmy chcieli.


Magdalena Skorek (Finepharm AZS KK Jelenia Góra)

- Myślę, że zagrałyśmy dobre spotkanie. Popełniliśmy niewiele więcej błędów niż zespół z Torunia. Przeciwniczki doskonale wykorzystały właśnie te parę błędów i to się na nas zemściło, stąd przegrany mecz. Myślę, że nasza forma z meczu na mecz jest coraz wyższa.

finepharmazs.kk.jgora.pl
Pozdrawiam


+
zdjęcia wzięte ze strony plkk.pl a autorem jest: Dorota Trojan













+








Wiślaczki w Jeleniej Górze

7 listopada - Po efektownym zwycięstwie nad Besiktasem Cola Turka Stambuł (75:45), koszykarki Wisły Can-Pack Kraków wracają na boiska Ford Germaz Ekstraklasy. W sobotni wieczór (start godz. 18.30) mistrzynie Polski zmierzą się na wyjeździe z Finepharmem AZS KK Jelenia Góra.

Gospodynie przystąpią do meczu z "Białą Gwiazdą" podbudowane nieoczekiwanym zwycięstwem nad Lotosem PKO BP w Gdyni 75:62. Trener Krzysztof Szewczyk tonuje jednak hurraoptymizm w drużynie przed konfrontacją z Wisłą Can-Pack.
- Musimy szybko zapomnieć o zwycięstwie nad Lotosem, ponieważ jeśli moje zawodniczki wyjdą na parkiet zbyt pewne siebie to szanse na zwycięstwo będą mniejsze. Jednak, gdy podejdziemy do tego meczu jak do każdego innego i dobrze rozpracujemy rywalki to mamy szansę na zwycięstwo, co jest naszym celem - zaznacza szkoleniowiec Finepharmu na łamach oficjalnej strony Polskiej Ligi Koszykówki Kobiet (plkk.pl).

Po dziewięciu rozegranych spotkaniach ekipa z Jeleniej Góry zajmuje ósme miejsce w tabeli Ford Germaz Ekstraklasy. Niepokonane od drugiej kolejki wiślaczki są wiceliderkami. Prowadzą akademiczki z KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski.

Liderką Finepharmu w dotychczasowych spotkaniach była Ryan Coleman. Amerykanka przeciętnie zdobywała po 17,6 punktu na mecz, co daj jej pierwsze miejsce wśród najlepszych strzelczyń FGE. Piąta w tym zestawieniu jest środkowa Wisły Can-Pack, Ewelina Kobryn (16,6).

(Biuro Prasowe Wisły Can-Pack)
Koszykarki Finepharmu podtrzymają serię zwyciestw?
2008-10-07 16:06

Zespół Finepharmu AZS Kolegium Karkonoskie Jelenia Góra w najbliższą środę już po raz drugi w tym sezonie zaprezentuje się przed własną publicznością. Rywalem będacego na fali zespołu Krzysztofa Szewczyka będą Cukierki Odra Brzeg. Spotkanie w hali przy ulicy Sudeckiej w Jeleniej Górze rozegrane zostanie 8 października o godzinie 18.30.

Zespół Fineharmu AZS Kolegium Karkonoskie Jelenia Góra w ostatnich meczach pokazał, że zgodnie z przedsezonowymi założeniami działaczy powinien liczyć się w walce o czołową ósemkę Ford Germaz Ekstraklasy. Po pięciu kolejkach podopieczne Krzysztofa Szewczyka mają na swoim koncie już trzy zwycięstwa a wśród pokonanych zespołów znalazły się drużyny MUKS-u Poznań i PTK Aflofarm Vicard Pabianice. W ostatniej kolejce akademiczki w wyjazdowym meczu pewnie wygrały z zespołem PKM Duda Super-Pol Leszno 71:57 co przyniosło im awans na czwarte miejsce w tabeli ekstraklasy. Choć pierwszoplanową postacią w zespole jest najskuteczniejszy strzelec ligi Amerykanka Ryan Coleman trener Krzysztof Szewczyk dysponuje skompensowanym składem, w którym w trudnym momencie jedna z zawodniczek potrafi wziąć na siebie ciężar gry.

Najbliższy przeciwnik jeleniogórzanek, zespół Cukierków Odry Brzeg, nie najlepiej rozpoczął obecne rozgrywki. Drużyna trenera Jarosława Zyskowskiego w pięciu rozegranych meczach odniosła zaledwie jedno zwycięstwo pokonując w trzeciej kolejce ostatniego rywala Finepharmu zespół PKM Duda Super-Pol Leszno 74:63. W tabeli Ford Germaz Ekstraklasy drużyna z Brzegu plasuje się w dolnej jej części zajmując dziesiąte miejsce. Nie oznacza to jednak, że zespół Cukierków będzie dla jeleniogórzanek łatwym rywalem. Brzeżanki dwukrotnie bardzo blisko były odniesienia zwycięstwa przegrywając z zespołem Pabianic 61:63 oraz nieznacznie ulegając w ostatniej kolejce INEI AZS Poznań 74:79. Najskuteczniejszą zawodniczką zespołu Jarosława Zyskowskiego jest zdobywająca średnio 16,8 punktów w meczu Amerykanka Ofa Tulikihihifo. W rozegranych do tej pory spotkaniach dobrze prezenowała się także Amber Petillon.

Mecze z udziałem obu zespołów, traktowane przez wielu kibiców jako derby Dolnego Śląska, zawsze przynosiły wiele emocji, a wynik rozstrzygał się zwykle dopiero w końcówce. Obie drużyny jeszcze przed startem ekstraklasy rozgrywały spotkania sparingowe. Pierwszy mecz na swoją korzyść rozstrzynęły jeleniogórzanki pokonując rywalki 51:38. W spotkaniu rewanżowym lepszy okazał się zespół z Brzegu wygrywając 56:54. Który z zespołów okaże się lepszy w trzecim pojedynku? O tym przekonamy się już w najbliższą środę. Początek spotkania w hali przy ulicy Sudeckiej 42 zaplanowano na godzinę 18.30. Wstęp wolny.

Paweł Krygier



(...)
- Oczywiście chcemy wygrać i z takim nastawieniem przystępujemy do tego spotkania. Na pewno nie będzie to spotkanie łatwe, ponieważ zespół z Pabianic jest doświadczony i z meczu na mecz gra coraz lepiej - powiedział przed meczem trener Finepharmu Krzysztof Szewczyk. -
(...)
Paweł Krygier-PLKK




Czyżby
Finepharm AZS KK podejmie beniaminka
Po raz pierwszy w tym sezonie we własnej hali zaprezentują się koszykarki Finepharmu AZS Kolegium Karkonoskie Jelenia Góra. Już w najbliższą środę w czwartej kolejce Ford Germaz Ekstraklasy rywalem jeleniogórzanek będzie zespół beniaminka PTK Aflofarm Vicard Pabianice.

Drużyna Finepharmu AZS Kolegium Karkonoskie do środowego spotkania przystąpi bardzo zmotywowana. Dla zespołu Krzysztofa Szewczyka będzie to bowiem pierwszy mecz tegorocznych rozgrywek Ford Germaz Ekstraklasy rozegrany przed własną publicznością. Ponadto jeleniogórzanki będą chciały zrehabilitować się za odniesioną w minioną niedzielę porażkę w spotkaniu z zespołem UTEX ROW Rybnik, w którym to zagrały bardzo nieskutecznie.

- Oczywiście chcemy wygrać i z takim nastawieniem przystępujemy do tego spotkania. Na pewno nie będzie to spotkanie łatwe, ponieważ zespół z Pabianic jest doświadczony i z meczu na mecz gra coraz lepiej - powiedział przed meczem trener Finepharmu Krzysztof Szewczyk. - Kluczem do odniesienia zwycięstwa będzie skuteczność i dobra organizacja poczynań defensywnych. Nie możemy już sobie pozwolić na drugi występ przy tak słabej skuteczności jak w Rybniku - dodaje szkoleniowiec jeleniogórzanek.

W tabeli Ford Germaz Ekstraklasy koszykarki Finepharmu zajmują obecnie jedenaste miejsce mając na swoim koncie obok przegranej z UTEX-em odniesione na inaugurację rozgrywek zwycięstwo nad zespołem MUKS-u Poznań. W drugiej kolejce jeleniogórzanki pauzowały.

Podobnie jak jeleniogórzanki, jedno zwycięstwo, po pokonaniu drużyny Cukierków Odry Brzeg, ma powracający do ekstraklasy PTK Aflofarm Vicard Pabianice. W minioną niedzielę podopieczne trenera Sławomira Depty bliskie były drugiej wygranej, lecz po bardzo wyrównanym meczu zaledwie różnicą jednego punktu uległy we własnej hali drużynie INEI AZS Poznań 74:75. Po trzech ligowych kolejkach pabianiczanki zajmują dziewiąte miejsce i jak pokazały ich dotychczasowe występy, emocje w meczach z udziałem ambitnie walczącego beniaminka trwają zwykle aż do końcowego gwizdka.

Środowe spotkanie w Jeleniej Górze będzie więc dla obu drużyn okazją do odniesienia zwycięstwa po nieudanych meczach w ostatniej kolejce, a także szansą na przesunięcie się w górę ligowej tabeli. O tym, który z zespołów sięgnie po komplet punktów przekonamy się już w najbliższą środę. Początek spotkania w hali przy ulicy Sudeckiej 42 zaplanowano na godzinę 18.30.

Paweł Krygier-PLKK


Mam nadzieją, iż tak samo będzie i tym razem, czyli walka z naszej strony do upadłego
tak wygląda skład AZS na sezon 08/09

(kolejność przypadkowa)

1 . Magda Gawrońska ( AZS KK )
2. Agnieszka Balsam ( AZS KK )
3. Dorota Wójcik ( AZS KK )
4 . Gosia Babicka (KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski)
5. Joasia Dłutowska (AZS KK)
6. Dorota Arodź (AZS KK)
7. Górzyńska-Szymczak, Joanna - (Utex Row Rybnik)
8.Skorek, Magdalena - (Utex Row Rybnik)
9.Ristić, Katarina - (KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski)
10. Ryan Coleman -( PKM Duda PWSZ Leszno)
11. Erica Quigley (APS Siemens Liga Grecka )
12. Joanna Kędzia Swój rekord punktowy - 37 "oczek" zaliczyła w pojedynku z WKK Wejherowo młoda perspektywiczna zawodniczka (Kadus Bydgoszcz)


Coach : Krzysztof Szewczyk
Po odejściu Natalii Małaszewskiej działacze dolnośląskiej drużyny nie załamują rąk i szukają wzmocnień. Po zakontraktowaniu Magdaleny Babickiej, kolejnymi dwoma zawodniczkami w zespole z Jeleniej Góry będą Magdalena Skorek i Joanna Szymczak-Górzyńska. Obie koszykarki w poprzednim sezonie reprezentowały barwy rewelacyjnego beniaminka FGE - UTEX-u ROW Rybnik.
Dużym wzmocnieniem będzie szczególnie 24-letnia Magdalena Skorek, która w Rybniku, po kontuzji Agnieszki Jaroszewicz, była jedną z czołowych postaci drużyny. Mierząca 177 cm rzucająca notowała średnio 5,9 punktów i 2,3 zbiórek. Z kolei Joanna Szymczak-Górzyńska była kluczową rezerwową w śląskim zespole, zwłaszcza w drugiej części sezonu. Doświadczona podkoszowa zdobywała przeciętnie 5,9 punktów i 3,0 zbiórek. 26-letnia koszykarka była jedną z niewielu w składzie rybnickiej ekipy, którą przed 2 latami wywalczyła awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Włodarze teamu z Jeleniej Góry są także bliscy parafowania umowy z Katariną Ristić. Słoweńska rozgrywający AZS-u Górzów jest już „po słowie” z działaczami Finepharmu i kwestią czasu jest tylko podpisanie stosownej umowy. 24 latka w minionym sezonie zdobywała średnio 9,1 punktów, 2,4 zbiórek i 1,6 asyst. Jak przyznaje nowy szkoleniowiec jeleniogórskiego zespołu Krzysztof Szewczyk, klub szuka nowych zawodniczek na pozycję 2 i 5. - Rozpatrujemy różne oferty. Na dwójce mamy kandydatki wywodzące się m. in. z Serbii i Słowenii, z kolei pod koszem przeważają opcje amerykańskie bądź afrykańskie - przyznaje Szewczyk.

www.sportowefakty.pl

tak cicho bylo o JG a teraz sie cos zaczyna dziac
Pierwszy trening piłkarzy Śląska Wrocław

W czwartek piłkarze spotkali się na pierwszym treningu po przerwie urlopowej. Choć obecnie aż 53 zawodników pierwszej i drugiej drużyny ma ważne kontrakty ze Śląskiem, nie wszyscy zjawili się na Oporowskiej. Nie zabrakło natomiast Jakuba Małeckiego, który wspierając się na kulach przyszedł na stadion. – Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku zacznę grać w rezerwach – wyznał zawodnik. Nim piłkarze pod wodzą Waldemara Tęsiorowskiego wyszli na mała przebieżkę (Ryszard Tarasiewcz wyjechał do Warszawy załatwiać sprawy związane z trenerską licencją) budynek klubowy opuścili przedstawiciele odchodzącej ekipy – Jan Żurek, Łukasz Becella i Ryszard Gładki, którzy pożegnali się z Oporowską

Gdy piłkarze powrócili z rozruchu w parku na Ojca Bejzyma na drzwiach od szatni zawisła lista 26 graczy, którzy mają stawić się na piątkowe badania, a także druga z piłkarzami rezerw. Niespodzianką jest przesunięcie do drugiego zespołu Adriana Pajączkowskiego. W pierwszej drużynie znaleźli się natomiast ostatnio grający w IV lidze młodzi Michał Mróz, Krzysztof Kaczmarek i Tadeusz Socha, a także przywrócony do łask Robert Rosiński. - Na pewno na to liczyłemi cieszę się z powrotu do drużyny. Darze trenera Tarasiewicza dużym szacunkiem i będę starał się odwdzięczyć się za tę szansę dobrą postawą na boisku – powiedział piłkarz. W kadrze znaleźli się także Janusz i Marek Gancarczykowie, którzy w czwartek pojechali pożegnać się do Polkowic, a od piątku mają ćwiczyć z WKS-em. Do treningów z pełnym obciążeniem gotowy jest także Krzysztof Szewczyk, który po raz ostatni na murawie pojawił się ponad 14 miesięcy temu (podczas meczu z Drwęcą złamał nogę)! Trwają starania o pozyskanie z Zagłębia Lubin Vladimira Capa, natomiast w barwach Śląska nie zobaczymy już ostatnio wypożyczonych Fernando Moralesa i Krzysztofa Rusinka. Pawłowi Kaczorowskiemu zaproponowano znaczną obniżkę pensji, na którą się nie zgodził. Jeśli nie dojdzie do porozumienia, to nie wykluczone, że piłkarzowi nie będą czynione przeszkody w szukaniu nowego klubu. Niestety wygląda na to, że bracia Gancarczykowie będą jedynymi wzmocnieniami WKS-u tego lata. – Nie martwimy się tym, gdy przyszliśmy do Jagiellonii także nie dokonaliśmy wielu transferów i udało nam się zbudować solidną drużynę – stwierdził Tęsiorowski. W piątek ma zapaść decyzja, czy drużyna wyjedzie na obóz do Francji. – Planujemy wyjazd w czwartek, ale wszystko zależy od kosztów, jeśli będą zbyt wysokie to pojedziemy na zgrupowanie gdzieś w Polsce – informuje nowy kierownik Zbigniew Słobodzian. Być może w piątek wreszcie oficjalnie kontrakt podpisze Ryszard Tarasiewicz.

www.slasknet.com
Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 1:1 (0:1)

W środę wrocławianie rozegrali kolejny mecz sparingowy. Tym razem w Gutowie Małym podopieczni trenera Kubika zmierzyli się z zespołem Pogoni. Remis z pierwszoligowcem może cieszyć, szczególnie, że został odniesiony w dobrym stylu. Śląsk miał trudne zadanie, bowiem przyjechał na miejsce spóźniony i zawodnicy prosto z autokaru zaczęli przedmeczową rozgrzewkę. Mecz rozpoczął się o 12:30, gdy słońce prażyło niemiłosiernie, a w takich warunkach z pewnością lepiej czuli się szczecińscy Brazylijczycy. Atutem Pogoni był także szerszy skład, bowiem trener Kuras miał do dyspozycji 22 graczy (trener Kubik zabrał ze sobą tylko 20 piłkarzy). Boisko pokazało jednak, że ekipa WKS-u nie była tego dnia gorsza od pierwszoligowca. Choć trzeba pamiętać, że podczas przerwy zimowej drużyny te walczyły ze sobą dwukrotnie i 3:0 raz wygrała Pogoń, a raz Śląsk, zatem do wyniku tej potyczki nie można przywiązywać wielkiej wagi.

Krzysztof Szewczyk, niedawny lider wrocławskiego Śląska, po odniesionej kontuzji zaczyna wracać do zdrowia. Co prawda przed zawodnikiem jeszcze długa droga, ale Krzysiek z dnia na dzień ma coraz więcej energii. Wiadomo, że tak ciężka kontuzja może załamać i Szewcu również miał "ciężkie" dni, jednakże teraz nie może się doczekać rozpoczęcia rehabilitacji i powrotu do pełni zdrowia. W rozmowie Krzysiek podkreślił, że bardzo istotna będzie rozmowa z doktorem Józefem Rutą, który za tydzień zrobi mu dokładne badania z usg i zdjęciem rtg włącznie. Wtedy również zostanie podjęta decyzja o rodzaju i harmonogramie ćwiczeń. Miejmy nadzieję, że wszystko pójdzie po myśli Krzyśka, który jak najszybciej znowu chciałby założyć koszulkę z herbem Śląska...
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Śląsk Wrocław 0:0
Żółte kartki: Paweł Sobczak, Grzegorz Pater - Krzysztof Ostrowski, Krzysztof Szewczyk.
Czerwona kartka - Dariusz Sztylka (33, Śląsk).
Sędzia: Sławomir Berezowski (Opole).
Widzów 1 200.

Marcin Narwojsz pojawił się wczoraj w zespole Śląska i zagrał w sparingu wrocławian z Promieniem Żary. – Szukam nowego klubu i chciałbym zakotwiczyć w Śląsku – przyznał piłkarz.

Trener Ryszard Tarasiewicz nie podjął jeszcze decyzji, czy Narwojsz zostanie w zespole beniaminka drugiej ligi. – Po jednym sparingu trudno oceniać zawodnika. Zagra jeszcze w konfrontacji z Odrą Opole i wtedy podejmiemy decyzję – mówił szkoleniowiec wrocławian. Na razie widać, że technicznie Narwojsz prezentuje się poprawnie. Gorzej wygląda jego przygotowanie kondycyjne. – Przez pół roku praktycznie nie grałem. Sam musiałem dbać o formę – tłumaczył zawodnik.
Jeśli Narwojsz zostałby w Śląsku, musiałby ostro walczyć o miejsce w składzie. Trenerowi Tarasiewiczowi nie brakuje zawodników grających ofensywnie. Z dobrej strony pokazał się wczoraj Robert Kaźmierczak, który zdobył dwie bramki. – Nie wyobrażam sobie, żebym musiał wrócić do Gawina – mówił były napastnik zespołu z Królewskiej Woli. Można powiedzieć, że jego gole były odpowiedzią na niedawne słowa trenera Józefa Klepaka pod jego adresem. Szkoleniowiec Gawina przyznał, że „Kaziu” jest za słabym piłkarzem nawet na trzecią ligę. – Zobaczymy co teraz powie trener Klepak – komentowano w ekipie Śląska. Trzeciego gola dla Śląska strzelił Frank Egharevba. Nigeryjczyk imponował zaangażowaniem oraz niebywałą wręcz skocznością.
Na boisku nie brakowało twardej walki oraz poświęcenia. Nikomu nie odpuszczał doświadczony Artur Bugaj czy Krzysztof Ulatowski. Ten ostatni, swój występ w sparingu okupił nawet urazem nosa. Przy jednej z jego akcji lewą stroną boiska piłka trafiła go w twarz. Chwilę później musiał skorzystać z pomocy masażysty, by zatamować sączącą się z nosa krew.

PRZEGLĄD SPORTOWY

1 lutego 2006, 12:30 - Dzierżoniów
Śląsk Wrocław 3-0 Promień Żary
Robert Kaźmierczak 9, 28, Frank Egharevba 79


Śląsk Wrocław: (I tercja) Janukiewicz – Celeban, Sztylka, Naskręt – Ostrowski, Dudek, Szewczyk, Rosiński – Kaźmierczak, Egharevba, Kosztowniak. (II tercja) Janukiewicz – Wołczek, Chwałek, Ignasiak, Rudolf – Budka, Ochmański, Ulatowski, Narwojsz – Kowal, Bugaj. (III tercja) Dąbrowski – Ostrowski, Celeban, Chwałek – Wielgus, Mróz, Ochmański, Narwojsz - Kaźmierczak, Egharevba, Kosztowniak.

Grano 3x30 minut.

Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 3:1 (2:0)
Bramki: Paweł Gamla - dwie (30 min., 40 min.), Jarosław Kaszowski (73 min.) - Tomasz Rosiński (81 min.)
Żółte kartki: Maciej Michniewicz - Patryk Lipiński, Robert Rosiński, Krzysztof Szewczyk.
Sędziował: Mariusz Górski (Łódź).
Widzów 2 000.

Cos niedobrze sie dzieje, druga porazka z rzedu .. Bedzie lepiej! Pozdro dla Wrocka!
Krzysztof Szewczyk to dziennikarz muzyczny, w programie drugim Telewizji Polskiej razem z Marią Szabłowską prowadzi "Wideotekę dorosłego człowieka".

Od dwóch lat jeździ granatowym Jaguarem S-Type w wersji High z trzylitrowym silnikiem benzynowym w układzie V6.

Krzysztof Szewczyk jeździł już wieloma różnymi samochodami; zmienia je mniej więcej co trzy lata. Kiedyś były to m.in. Fiat 125p, Polonez i Zastava. Później przesiadł się na samochody zagraniczne, m.in. Toyotę Corollę, Camry i Avalon w wersji amerykańskiej. Do niedawna jeździł Chryslerem PT Cruiser. Od dwóch lat natomiast jest posiadaczem granatowego Jaguara S-Type w wersji High z trzylitrowym silnikiem benzynowym w układzie V6. Jest to pierwszy Jaguar pana Krzysztofa. Samochodu używa głównie do jazdy po mieście i bardzo rzadko wyjeżdża nim w trasę; ze względu na stan polskich dróg, w dalsze trasy woli jeździć koleją, co jest wygodniejsze i szybsze, a za granicę lata samolotami.

Jaguar Krzysztofa Szewczyka był przez krótki okres samochodem testowym w warszawskim salonie Jaguara i Land Rovera przy ulicy Waszyngtona. Dziennikarz kupił auto z przebiegiem 4,5 tys. kilometrów, a więc był to samochód niemal nowy. Pan Krzysztof przez pewien czas szukał dla siebie nowego samochodu także wśród Mercedesów i Volvo. Wybór padł jednak na Jaguara, m.in. z tego powodu, że samochód ten ma bardzo przestronne wnętrze. Pan Krzysztof lubi bowiem jazdę komfortową, a prowadzenie samochodu ma być dla niego przyjemnością.

- Dla mnie ważne jest to, żeby samochód miał w środku dużo miejsca, żeby wokół kierowcy była przestrzeń i powietrze, aby nie był w środku tak bardzo zabudowany, jak np. BMW czy Saaby. Przyzwyczaiłem się do przestronnych wnętrz jeżdżąc Toyotą Avalon, która dźwignię automatycznej skrzyni biegów miała w kierownicy, z przodu była trzyosobowa kanapa, a auto było zarejestrowane na 6 osób. Mimo że prawie zawsze jeżdżę samochodem sam, to z przodu lubię mieć sporo miejsca, czuję się wówczas komfortowo - mówi Krzysztof Szewczyk.

Przestronne wnętrze to nie jedyny powód, dla którego pan Krzysztof zdecydował się na Jaguara. Przed podjęciem ostatecznej decyzji testował jeszcze Volvo.

- Jaguar w porównaniu z innymi, także bardzo dobrymi samochodami, jest jak rękawiczka z miękkiej i cienkiej skóry, która doskonale i komfortowo przylega do ręki. Ten samochód doskonale się czuje, jest zwinny jak kot, w każdej chwili robi to, czego chce kierowca i jest z nim jak jedność - chwali angielską limuzynę Krzysztof Szewczyk.

Pan Krzysztof bardzo ceni wygląd i sylwetkę swojego Jaguara, rzadki dla samochodów tej marki granatowy lakier oraz tapicerkę z jasnej skóry. Jednak nie wygląd jest dla niego najważniejszy. Twierdzi, że najważniejsze jest to, co tkwi w jego wnętrzu.

"Auto jest zgodne z wyznawaną także przeze mnie zasadą "simply the best", czyli to, co najprostsze, to najlepsze. Jaguar jest właśnie prosty w swojej elegancji" - dodaje dziennikarz.

Krzysztof Szewczyk przez dwa lata przejechał swoim Jaguarem już 50 tys., kilometrów i przez ten okres w aucie nie wydarzyła się ani jedna awaria. Jedyny drobny mankament samochodu to zdaniem pana Krzysztofa, który jest słuchowcem, zbyt głośno pracujące wycieraczki. Ten dyskomfort rekompensuje mu jednak przepiękny dźwięk sześciocylindrowego, widlastego silnika o pojemności 3 litrów.

Choć S-Type to pierwszy Jaguar w stajni Krzysztofa Szewczyka, to marka ta tak przypadła mu gustu, że kolejnym jego autem prawdopodobnie będzie także samochód z fabryki pod Liverpoolem. Również S-Type, ale z silnikiem diesla o pojemności 2,7 litra.

Pan Krzysztof uważa się za przeciętnie dobrego kierowcę; jeździ bezpiecznie i bezwypadkowo. W zachowaniu polskich kierowców najbardziej denerwuje go egoizm, cwaniactwo i brak uprzejmości.

- O ile przyjemniej byłoby na drodze, gdyby kierowcy myśleli nie tylko o sobie, ale także o innych użytkownikach drogi, gdyby przepuszczali się wzajemnie, uśmiechali do siebie i potrafili sobie dziękować, gdyby umieli wyświadczać sobie na co dzień drobne uprzejmości - mówi Krzysztof Szewczyk.

Jaguar S-Type, 2004 r.

Pojemność skokowa [ccm] 2967

Moc maks. [kW (KM) przy [obr./min] 175 (238) przy 6800

Maks. moment obrotowy [Nm] przy [obr./min] 293 przy 4100

Skrzynia biegów - 6-bieg. automatyczna

Masa własna/całkowita [kg] 1710

Dł. x szer. x wys. [mm] 4905 x 2060 x 1447

Pojemność bagażnika [l] 400

Prędkość maks. [km/h] 227

0-100 km/h [s] 7,9

Średnie zużycie paliwa [l/100 km] 7,8

Zużycie paliwa: cykl miejski/pozam. [l/100 km] 10,7 / 6,2




motoryzacja.interia.pl
Jakies 20 lat temu był w telewizorze program Videoteka, który prowadził nie kto inny tylko Krzysztof Szewczyk. I on tam miał zwyczaj puszczać kilka róznych klipów z MTV, w tym zwykle był jeden numer hard rockowy, czy heavy metalowy. I tak dzięki Panu Szewczykowi poznałem m.in. Fastway, Killer, czy własnie Pretty Maids. Pamiętam, że był to numer Back To Back, co jest o tyle dziwne, że za cholerę teraz nie mogę znaleźć klipu do tej piosenki. Mozliwe ze była to jakas koncertówa, czy coś. W każdym razie Pretty Maids zrobiło na mnie ogromne wrażenie, a płytę Red, Hot & Heavy kocham do dziś.
TVP2 piątek 14 września 19:00 Krzysztof Szewczyk i Maria Szabłowska czyli
Wideoteka Dorosłego Człowieka - a w niej muzyka z trzech dekad
(rzadko ale czasami coś rockowego puszczą).
teraz nową porą będzie sobota, o godz. 23.15 lub 22.15 (nie pamiętam dokładnie). w ostatnim odcinku wziął udział także Krzysztof Jaślar z kabaretu "Tey"(to ten co robił u nich za normalnego, dlatego został najmniej zapamiętany). który słusznie zauważył że, program ten nie był jeszcze nadawany w: niedzielę, poniedziałek i wtorek. tak że wszystko przed nami.

no niestety (albo stety) ale wdc, nie jest programem dla debili, a tylko tacy (jak dowodzą badania rynku) rzucaja sie w sklepie na produkty reklamowane przed i po programie. dlatego wdc nie może zajmować czasu największej oglądalności, bo to by groziło spadkiem sprzedaży. a za tym by poszły spadek produkcji i dalsze zwolnienia z pracy i gospodarki. no a tego przecież nikt z nas by nie chciał.
tak że cieszmy sie że należymy do niszowej grupy, elity, wspólnoty, rodziny...o właśnie rodziny!? to tak jak rodzina radia Maryja np. łączmy się, kochajmy sie... nie musimy od razu palić żydów, ale tu chodzi bardziej o taką więź... i to, że to co powie guru Szewczyk, to jest święte.
Sławku opisujesz teledysk do " Grzesznicy ",notabene czy nie leciał on kiedyś w Telewizyjnej Liście Przebojów .Coś mi się wydaje,że nieco go sobie przypominam po latach... .Czy był on nagrywany w Hotelu Gdynia w 84.

Zgadza się "Grzesznica"była puszczana w listopadowych Przebojach
Dwójki które prowadził Krzysztof Szewczyk w programie II TVP
Sam klip nagrywany był w Hotelu Gdynia w 84 roku.

Sławek

DOBRE BO (O)POLSKIE - JAKA TO MELODIA - Plejada gwiazd polskiej sceny muzycznej. Zobaczymy m.in. Urszulę Dudziak, Irenę Jarocką, Katarzyną Cerekwicką, Wojciecha Gąsowskiego, Ryszarda Rynkowskiego, Piotra Szczepanika, Andrzeja Dąbrowskiego, Ich Troje.
Komentatorzy: Maria Szabłowska i Krzysztof Szewczyk, Krzysztof Piasecki i Janusz Rewiński


Czyżby organizatorzy zapomnieli, że Universe z piosenką Mr. Lennon wygrali plebiscyt? A niby kto tę piosenkę ma tam zaśpiewać? A czy zapomniało się także, że Universe ma też jubileusz? 25 lat... . Bo w 1983 roku zdobyli drugą nagrodę właśnie za Mr. Lennon.

No cóż, ja nie mam zamiaru oglądać Opola w tym roku. Moją osobą sobie oglądalności Opole nie podniesie. Prędzej włączę Euro, choć piłki nożnej nie cierpię. Wyciszę telewizor, ale niech oglądalność rośnie piłce. Mam nadzieję, że moja mama zrobi tak samo.

To co napisali, że m.in tamci wykonawcy. Może jeszcze jest jakaś nadzieja?
W trakcie 45. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, który odbędzie się od 13 do 15 czerwca, przewidziano recitale Maryli Rodowicz, Beaty Kozidrak i Edyty Górniak. Nie zabraknie także konkursu Premiery, Debiuty i Superjedynki oraz Kabaretonu i koncertu "Dobre, bo (O)Polskie".

13 czerwca w piątek na początek recital Maryli Rodowicz. Rodowicz jest symbolem Opola. Artystka była obecna podczas 30 edycji festiwalu.

Tego samego dnia w trakcie opolskich Premier walka toczy się o Nagrodę główną im. Karola Musioła. Podczas Premier znani dobrze publiczności wykonawcy zaprezentują swoje nowe piosenki. Będą wśród nich: Ania Szarmach, Biff, De Press, Dorota Miśkiewicz, Formacja Nieżywych Schabuff, Kasia Cerekwicka, Kasia Klich, Leszcze, Tatiana Okupnik, Wilki i Zakopower.

Na zakończenie wieczoru konkurs o nagrodę im. Anny Jantar -Debiuty. Jego ideą jest promowanie artystów, którzy nie wydali jeszcze płyty. W tym roku każdy z nich wykona jeden utwór ze zbioru piosenek Wojciecha Młynarskiego. Debiutujący na scenie po raz kolejny zostali wyłonieni w dwustopniowych eliminacjach, jakie przeprowadziła TVP. W koncercie wystąpi także laureatka programu "Szansa na Sukces" Nina Kodorska, debiutant programu "Przebojowa Noc" Jerzy Grzechnik i finalista konkursu organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Opolu - zespół Alkaline. Koncert poprowadzi Adam Nowak z zespołu Raz Dwa Trzy, autor bestsellerowego krążka z piosenkami Młynarskiego.

Podczas festiwalu w Opolu Wojciech Młynarski otrzyma Grand Prix za całokształt twórczości.

W sobotę 14 czerwca na początek recital Beaty Kozidrak i zespołu Bajm, z okazji 30 lat na scenie.

W sobotę również koncert Superjedynek. Wystąpią w nim laureaci plebiscytu, których wybierają widzowie TVP1, słuchacze radia RMF FM, czytelnicy Super TV i użytkownicy portalu Interia.pl. Nagrody przyznane zostaną w 5 kategoriach: debiut roku (fonograficzny), płyta roku, zespół roku, przebój roku, artysta roku (wokalista/wokalistka). W koncercie wystąpią wszyscy finaliści, po trzech w każdej kategorii. W trakcie wieczoru przewidziano dodatkową nagrodę za najlepszy występ. Wieczór poprowadzą Artur Orzech i Katarzyna Glinka.

Na koniec wieczoru Kabareton. Wystąpią: kabaret Ani Mru Mru, Neo-Nówka, Koń Polski, Kabaret pod Wyrwigroszem, Paranienormalni, Elita. Wieczór prowadzi Kabaret Moralnego Niepokoju.

Ostatniego dnia w niedzielę na początek recital Edyty Górniak, a w zamykającym festiwal "Dobre, bo (O)Polskie", koncert przeplatany komentarzami i anegdotami dotyczącymi festiwalu. Komentują pary Maria Szabłowska i Krzysztof Szewczyk, Krzysztof Piasecki i Janusz Rewiński.

Wszystkie koncerty emitowane będą na żywo w TVP1 i TV Polonia. Pod adresem opole2008.tvp.pl przewidziano transmisję internetową. Na stronie również szczegółowo przedstawiona zostanie historia opolskiego festiwalu.

Dwa dni wcześniej zorganizowane zostanie Off Opole, stanowiące przegląd polskiej sceny niezależnej. W ramach imprezy przewidziano koncert na ścianie, gdzie muzycy przyczepieni do krawędzi dachu budynku, dadzą koncert na pionowej ścianie.

źródło:wirtualnemedia.pl
Dzisiaj w programie "Europa da się lubić" gościami byli Maria Szabłowska i Krzysztof Szewczyk .Program opowiadał o muzycznych wspomnieniach.Na scenie pojawił się Jerzy Połomski i zaśpiewał swój przebój "Nie zapomnisz nigdy".
Oglądałem program pobieżnie i nie było żadnych rewelacji.Było jakieś stare wideo z Izabelą trojanowską,ale tylko fragment.
Cześć!
Jestem Patryk, I obecnie mieszkam w Irlandii.
Bardzo lubie ogladąc "Wideotekę Dorosłego Człowieka".
Pomimo tego, iż mam 15 lat lubie słuchać muzyki lat 60-tych, 70-tych i 80-tych. Moimi ulubionymi piosenkarzami są Marek Grechuta I Ewa Demarczyk .
Krzysztof Szewczyk i Maria Szabłowska wspominają czasami o tych artystach, jednak brakuje mi w programie klipów video z ich występami.
Pozdrawiam
Patryk
P.S.Może nie powinienem tak odrazu, przy pierwszym poście prosić, ale bardzomi na tym zależy.
Czy mógłbym jakoś zdobyć, albo chociaż obejrzeć program, wtedy jeszcze pod nazwą " Dozwolone od lat 40-stu", Gdy gościem był Marek Grechuta.
Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuje za wszelkie informacje

Meness w spodku w Katowicach w czasie finałów świątecznych przebojów dwójki w latach 80 tych które prowadził Krzysztof Szewczyk.
Dla przypomnienia.
Meness - Nieprawdziwe słowa
http://www.sendspace.com/file/s6wr40


Grali coś więcej w Katowicach, niż te dwa znane numery,zespół był zajebisty i super muzę grali
Meness w spodku w Katowicach w czasie finałów świątecznych przebojów dwójki w latach 80 tych które prowadził Krzysztof Szewczyk.
Dla przypomnienia.
Meness - Nieprawdziwe słowa
http://www.sendspace.com/file/s6wr40

sam fakt,że chłopcy ci posługiwali się tak piękną,ortodoksyjną gwarą śląską;czego śladów nie znajdziesz ,ani w ich wywiadach,ani na scenie,w piosenkach,ani też w świetnych,poprawnych literacko tekstach; zjednywał sympatię ludzi takich ,jak ja.Nie wiem czemu,ale myślę,że Książe Pan byłby również tym zdobyty.

Podczas tego samego spotkania Mirek opowiedział nam ,co mu się przydarzyło na pewnym koncercie.Nie wiem,czy mnie pamięć nie myli ,ale to mógł być słynny zbiorowy koncert na Stadionie Dziesięciolecia w stolicy,gdzie wystąpili jako jeden z uczestników obok Papa Dance i ...Howarda Jonesa,OMD,i (nie linczujcie mnie) Ultravox.Ale jest też możliwe,że wszystko mi się pokićkało,gdyż nie mam natury księgowego.


Mirkowi pomieszało się prawdopodobnie kilka różnych koncertów z cyklu „Pożegnanie lata z Jarmarkiem” czy jakoś podobnie. Na pewno na jednym gwiazdą był Howard Jones, natomiast na tym na stadionie dziesięciolecia, OMD. Ultravox w tego typu imprezie nie wystąpił, miał natomiast samodzielną trasę w 1986.

Wracając do Universe to na pewno w pewnym okresie Krzysztof Szewczyk był ich dobrym duchem – poza sukcesem „Lennona” właśnie teledyski puszczane w „Przebojach Dwójki” zapewniły grupie dużą, ogólnopolską popularność. Potem jakoś o nich ucichło, z pewnym wzrostem popularności na początku lat 90-tych (choćby nagroda w Opolu). W jednym z wywiadów Juniwersi narzekali na to, że w W-wie i tamtejszych ośrodkach lanserskich nie mogli niestety liczyć na uznanie. Niektórzy „specjaliści” uznawali ich nawet za jednego z prekursorów disco-polo, co świadczy jedynie o poziomie słuchu tych profesjonalistów.
Pamiętam tę grupę, aczkolwiek nigdy ich fanem nie byłem. Dość ciekawy image i muzyka, w mocniejszej odmianie rocka lat 80-tych. Chyba szczyt popularności w Polsce związany był z zaplanowanymi w naszym kraju koncertami. Dość często puszczał ich wtedy Krzysztof Szewczyk w swojej Wideotece.

Od września (w piątki o godzinie 19.00) widzowie telewizyjnej Dwójki ponownie zobaczą "Wideotekę Dorosłego Człowieka". Program poprowadzi znany duet - Maria Szabłowska i Krzysztof Szewczyk, którzy ponownie będą wspominać minione lata w polskiej i światowej muzyce.

W nowej serii autorzy programu przygotowali pewną niespodziankę. W każdym odcinku pojawią się młodzi wykonawcy, którzy zmierzą się ze starymi przebojami gości programu, czytamy w Dzienniku.


Źródło: http://media2.pl/media/26569-wideoteka-ponownie-w-tvp2.html


A jak popatrzymy na program telewizyjny (np tutaj to widać, że audycja naprawdę się pojawi

Tylko ta pora nadawania Mam nadzieję, że będą powtórki.

Wg mnie nurt italo w latach 80 promował B.Fabiański i wielkie dzięki i ukłony dla Niego bo rozkochał mnie w italo .Krzysztof Szewczyk nigdy hitów italo nie promował i nawet bym nie chciała by teraz się zaczał - to jednak nie jego klimaty .

W programie ani razu nie padło hasło"italo disco"
Ale o jaki program chodzi ?

o Wideoteke Dorosłego Człowieka którą pan Szewczyk prowadził razem z Marią Szabłowską

Wg mnie nurt italo w latach 80 promował B.Fabiański i wielkie dzięki i ukłony dla Niego bo rozkochał mnie w italo .Krzysztof Szewczyk nigdy hitów italo nie promował i nawet bym nie chciała by teraz się zaczał - to jednak nie jego klimaty .

W programie ani razu nie padło hasło"italo disco"
Ehem... Tak naprawde to nie wiem co powiedziec. To mnie troche dobilo. "Ja mam problem z Anna Jantar", jak ma problem to po co sie odzywa??? "Legenda jej smierci" Oo. To mnie naprawde... nie powiem co. To nie jej smierc jest legenda tylko ona: Anna Jantar!!! Nie rozumiem dlaczego niektorzy ludzie nie mogo tego pojac. Wogole bylo dosc malo milych slow pod adresem Ani... I to jest smutne... Widac ze ta p.Korwin-Piotrowska sie nie zna na prawdziwej muzyce i na pieknym glosie.
Bardzo mi sie spodobalo gdy pan Krzysztof Szewczyk powiedzial ze "Anna spiewala "Tyle slonca w calym miescie" i pieknie bylo". Tak jak niezbyt przepadam za pania Maja Jezowska to teraz mi sie baaaaardzo spodobala. Zbigniew Wodecki tez sie fajnie wypowiedzial.
Aha no i to jak p. Karolina Korwin-Piotrkowska powiedziala ze "na tle innych piosenkarek Anna wcale nie byla nikim wybitnym" to dziwne bo w tamtym okresie byla najbardziej rozpoznawalna Polka na calym swiecie. Zostala doceniona w prawie calej Europie i Ameryce. A jej przeboj "Tyle slonca w calym miescie" zyje do dzis. Kazdy polak zna ta piosenke i nawet jezeli kojarzy mu sie ona z Natalia Kukulska to wczesniej czy pozniej dowie sie ze to jest piosenka Ani. Nie mowie juz o innych piosenkach ktore tez zyja do dzis.
Rezumujac, program mi sie niezbyt a powiem wrecz wcale nie podobal.
trzeciego dnia (15 czerwca) festiwalu Opole 2008

Koncert "Dobre, bo (O)Polskie” zamknie wielkie, trwające trzy dni święto (o)polskiej piosenki z okazji 45 lat opolskiego festiwalu.

- Jakie piosenki się na nim pojawią, jeszcze nie zdradzę - zastrzega reżyser Beata Szymańska. - Na pewno zaśpiewają w nim młode gwiazdy, takie jak Kasia Cerekwicka czy Natalia Kukulska, które też nieco odpytamy ze znajomości Opola. Staną oko w oko z takimi artystami, jak Urszula Dudziak, Wojtek Gąsowski, Skaldowie czy grupa De Mono.

Koncert będzie miał charakter wspomnieniowy. A wspominać będziemy nie tylko to, co działo się na scenie ale też to, czego publiczność widzieć nie mogła. Będzie masa anegdotek, festiwalowych powiedzonek i opowieści o zakulisowych imprezach i wydarzeniach. Gwarancję tego, że będą to opowieści z pierwszej ręki są współprowadzący ten koncert: Marysia Szabłowska i Krzysztof Szewczyk, znani z "Wideoteki dorosłego człowieka”. A o dobry humor publiczności zatroszczą się Janusz Rewiński i Krzysztof Piasecki, którzy w Opolu podczas jednego z festiwali się poznali.


- moze bedzie cos o Ani? hmmmmmmm
Pierwszy trening Śląska

W poniedziałek około godziny 10 piłkarze i trenerzy Śląska Wrocław spotkali się po raz pierwszy w nowym roku na stadionie przy ul. Oporowskiej.

Po kilkunastu minutach spędzonych w szatni zawodnicy wyszli, by pobiegać na świeżym powietrzu, a stawce przewodził Krzysztof Ostrowski. - Przewietrzyliśmy trochę płuca - żartował po powrocie Waldemar Tęsiorowski, drugi trener Śląska.

W treningu wzięli udział m.in: pozyskany z Gawina Królewska Wola Paweł Kowal, Jakub Małecki i Kamil Biliński, którzy jesienią występowali w drużynie Młodej Ekstraklasy oraz Krzysztof Szewczyk, wypożyczony jesienią do Gawina.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom na testy do czeskiego FC Hradec Králové nie udał się dziś Petr Pokorný.

Sparingpartnerzy Śląska na zgrupowaniu w Cyprze

Znani są już rywale, z którymi zespół Śląska Wrocław zmierzy się w trakcie zgrupowania na Cyprze.

9 lutego - Dynamo Kijów (1. miejsce w ukraińskiej ekstraklasie)
11 lutego - Wichren Sandanski (12. miejsce bułgarskiej ekstraklasy)
13 lutego - FK Rad (Belgrad) (9. miejsce w serbskiej ekstraklasie)
17 lutego - Argeş Piteszti (8. miejsce w rumuńskiej ekstraklasie)

źródło: własne / Śląsk Wrocław
16 marca 2008, 15:00 - Katowice
GKS Katowice 2-0 Śląsk Wrocław
Graźvydas Mikulėnas 4, Hubert Jaromin 63

GKS: 26. Jacek Gorczyca - 24. Marcin Krysiński, 15. Szymon Kapias, 28. Krzysztof Markowski, 13. Damian Mielnik - 19. Hubert Jaromin (90, 23. Damian Sadowski), 20. Łukasz Wijas (89, 29. Tomasz Prasnal), 22. Bartosz Iwan, 4. Piotr Plewnia - 18. Graźvydas Mikulėnas, 21. Krzysztof Kaliciak (90, 10. Sebastian Gielza).

Śląsk: 1. Andrzej Olszewski - 3. Zbigniew Wójcik, 4. Petr Pokorný, 25. Vladimír Čáp, 22. Adam Marciniak - 6. Krzysztof Szewczyk, 20. Wojciech Górski, 19. Dariusz Sztylka (14, 18. Marek Gancarczyk), 7. Sebastian Dudek, 8. Patryk Klofik (46, 11. Piotr Kluzek) - 21. Przemysław Łudziński (77, 10. Benjamin Imeh).

żółte kartki: Kapias, Mikulėnas, Jaromin, Iwan - Kluzek.
czerwona kartka: Adam Marciniak (44. minuta, Śląsk, za brutalny faul).

sędziował: Łukasz Śmietanka (Radom).
widzów: 9.000.
NA DZIEŃ PRZED ROZPOCZĘCIEM RUNDY WIOSENNEJ:

Przychodzą: Edwin Frey (O - rezerwy), Piotr Kluzek (N - Akrítas Chlóraka), Jakub Małecki (P - rezerwy), Adam Marciniak (O - Górnik Zabrze), Andrzej Olszewski (B - Jagiellonia Białystok), Sebastian Przybyszewski (O - Łódzki KS), Krzysztof Szewczyk (P - rezerwy), Łukasz Tymiński (P - Czarni-Góral Żywiec)


Odchodzą: Michał Andrzej Ignasiak (O - MKS Oława ), Radosław Janukiewicz (B - Zagłębie Lubin), Krzysztof Kaczmarek (P - GKP Gorzów Wielkopolski ), Tomasz Rudolf (O - ?), Grzegorz Wan (P - Warta Poznań)
GKS Katowice 4-0 Przebój Wolbrom
Krzysztof Kaliciak 10, Hubert Jaromin 38, Bartosz Iwan 48, Michał Gruchalski 59

GKS Katowice: Maciej Budka - Tomasz Prasnal (62 Mateusz Sroka), Kamil Cholerzyński (46 Szymon Kapias), Krzysztof Markowski, Piotr Plewnia - Hubert Jaromin (46 Damian Sadowski), Łukasz Wijas (62 Damian Mielnik), Bartosz Iwan, Grzegorz Górski (62 Marek Gajowski) - Krzysztof Kaliciak (46 Michał Gruchalski), Graźvydas Mikulėnas.



Przebój Wolbrom: Maciej Palczewski - Mateusz Siedlarz (63 Krzysztof Kańczuga), Łukasz Szewczyk (63 Tomasz Twardawa), Grzegorz Jurczyk, Tomasz Wdowik - Dariusz Mielec (65 Sylwester Cupiał), Adrian Mielec, Krystian Żelazny, Piotr Tomasik - Norbert Górski (63 Jakub Juszczyk), Jarosław Rak.
9 lutego 2008, 12:00 - Dzierżoniów (sztuczne boisko)
Śląsk Wrocław 3-1 Orlęta Radzyń Podlaski
Piotr Kluzek 21, 33, Robert Rosiński 60 - Damian Panek 58


Śląsk Wrocław: (I połowa) Andrzej Olszewski - Krzysztof Wołczek, Petr Pokorný, Zbigniew Wójcik, Adam Marciniak - Piotr Kluzek, Wojciech Górski, Vladimír Čáp, Patryk Klofik - Krzysztof Ulatowski, Przemysław Łudziński. (II połowa) Wojciech Kaczmarek - Krzysztof Ostrowski, Andrzej Ignasiak, Krzysztof Szewczyk, Adam Marciniak (65 Vladimír Čáp) - Marek Gancarczyk, Krzysztof Kaczmarek, Sebastian Dudek, Janusz Gancarczyk - Robert Rosiński, Benjamin Imeh.

Orlęta Radzyń Podlaski: Krzysztof Stężała (46 Artur Dadasiewicz) - Paweł Ślusarczyk, Damian Pietroń, Artur Iwan, Michał Budzyński (46 Mateusz Bojarczuk), Rafał Borysiuk, Paweł Pliszka (20 Jarosław Pacholarz), Marcin Chyła, Dawid Neścior, Danel Szewc, Damian Panek.
5 lutego 2008, 16:00 - Opawa (boisko w Kyleąovicach)
Slezský FC Opawa 1-1 Śląsk Wrocław
Tomáą Janoviak 69 - Krzysztof Kaczmarek 82


Slezský FC Opawa: (skład wyjściowy) 1. Otakar Novák - 2. Radek Mezlík, 3. Jan Pejąa, 4. Radomír Víąek, 21. Zdeněk Partyą, 8. Robin Wirth, 18. Rostislav Kiąa, 11. Jaroslav Kolínek, 10. Milan Barteska, 14. Milan Halaąka, 16. Martin Uvíra.

Śląsk Wrocław: 1. Andrzej Olszewski (46, 12. Wojciech Kaczmarek) - 2. Krzysztof Wołczek (46, 6. Tomasz Szewczuk), 4. Petr Pokorný (46, 21. Wojciech Górski), 3. Zbigniew Wójcik (46, 5. Krzysztof Szewczyk), 17. Adam Marciniak - 8. Patryk Klofik (46, 23. Krzysztof Kaczmarek), 22. Vladimír Čáp (46, 24. Edwin Frey), 14. Krzysztof Ulatowski (46, 7. Sebastian Dudek), 15. Robert Rosiński (46, 18. Janusz Gancarczyk) - 13. Piotr Kluzek (46, 11. Przemysław Łudziński), 10. Benjamin Imeh (46, 9. Marek Gancarczyk).

Drugoligowy Śląsk Wrocław zremisował 1-1 (0-0) na wyjeździe w meczu sparingowym z wiceliderem II ligi czeskiej - Slezskim FC Opawa.
Falcon Club's Polonia (USA) 0-7 Śląsk Wrocław
Grzegorz Wan 3, Benjamin Imeh 10, Wojciech Górski 45, Marek Gancarczyk 57, Krzysztof Ulatowski 64, 68, 76

Śląsk Wrocław: Wojciech Kaczmarek - Krzysztof Ostrowski, Petr Pokorný (46 Zbigniew Wójcik), Andrzej Ignasiak, Krzysztof Wołczek - Marek Gancarczyk, Wojciech Górski, Krzysztof Szewczyk (46 Sebastian Dudek), Grzegorz Wan - Benjamin Imeh (46 Tadeusz Socha), Krzysztof Ulatowski.

widzów: 500.
Górnik Łęczna 3-0 Motor Lublin
Paweł Wasilewski 10, 42, Sławomir Nazaruk 31

Górnik Łęczna: Łukasz Zaremba - Rafał Kosiec, Marcin Kośmicki, Sławomir Mazurkiewicz, Wojciech Musuła, Marcin Rogowski, Radosław Bartoszewicz, Adrian Stępień, Sławomir Nazaruk, Paweł Wasilewski, Paweł Buśkiewicz. Grali także: Dominik Sobański, Norbert Raczkiewicz, Artur Bożyk, Paweł Jędrzejuk, Krystian Michalak, Tomasz Dudek.

Motor Lublin: Łukasz Bartoszyk - Marcin Syroka, Piotr Karwan, Przemysław Żmuda, Konrad Górniak, Bernard Obiado Ocholeche, Paweł Maziarz, Erwin Sobiech, Tomasz Suski, Daniel Koczon, Kamil Stachyra. Grali także: Hubert Drej, Tomasz Lenart, Damian Falisiewicz, Rafał Król, Damian Iracki, Aleksander Eibl, Bartłomiej Szewczyk.


Motor Lublin 1-0 Orlęta Radzyń Podlaski
Przemysław Żmuda 85

Motor Lublin: Grzegorz Przygoda - Damian Falisiewicz, Dawid Ptaszyński, Przemysław Żmuda, Tomasz Lenart - Bernard Obiado Ocholeche, Erwin Sobiech, Łukasz Misztal - Rafał Król, Damian Iracki, Tomasz Suski.

Orlęta Radzyń Podlaski: Artur Dadasiewicz - Paweł Ślusarczyk, Tomasz Kaczorowski, Damian Pietroń, Michał Budzyński - Dariusz Ptaszyński, Rafał Borysiuk, Marcin Chyła, Paweł Pliszka - Michał Osiak, Jarosław Pacholarz. Grali także: Krzysztof Stężała - Mateusz Bojarczuk, Marcin Korneluk, Bartosz Prokopów, Daniel Szewc, Krzysztof Nastulak.
TRANSFERY

Przychodzą: Janusz Gancarczyk (P - Górnik Polkowice), Marek Gancarczyk (N - Górnik Polkowice), Patryk Klofik (P - Zagłębie Lubin), Patryk Pabiniak (Varta Namysłów),

Odchodzą: Kamil Biliński (N - Gawin Królewska Wola), Arkadiusz Chrobot (P - rezerwy), Michał Ilków-Gołąb (N - rezerwy), Paweł Kaczorowski (O - rezerwy), Rafał Lasocki (O - Wisła Płock), Jakub Małecki (P - rezerwy), Damian Okrojek (O - Orzeł Ząbkowice Śląskie), Adrian Pajączkowski (P - rezerwy), Fernando Ismael Rodríguez Morales (P - Zagłębie Lubin), Krzysztof Rusinek (P - GKS Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój)), Krzysztof Szewczyk (P - rezerwy), Kamil Witkowski II (P - rezerwy), Paweł Woźniak (P - rezerwy)

SKŁAD

bramkarze:
Radosław Janukiewicz
Wojciech Kaczmarek
obrońcy:
Vladimír Čáp
Andrzej Ignasiak
Petr Pokorný
Tomasz Rudolf
Tadeusz Socha
Krzysztof Wołczek
Zbigniew Wójcik
pomocnicy:
Sebastian Dudek
Janusz Gancarczyk
Krzysztof Kaczmarek
Krzysztof Ostrowski
Robert Rosiński
Dariusz Sztylka
Grzegorz Wan
napastnicy:
Marek Gancarczyk
Benjamin Imeh
Tomasz Szewczuk
Krzysztof Ulatowski



Proszę o głosowanie ankieta będzie trwała 7 dni.
Śląsk Wrocław 2-0 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Benjamin Imeh 68, 89

Śląsk: Radosław Janukiewicz - Vladimír Čáp, Petr Pokorný, Zbigniew Wójcik, Paweł Kaczorowski - Grzegorz Wan (77 Adrian Pajączkowski), Dariusz Sztylka (55 Fernando Ismael Rodríguez Morales), Sebastian Dudek, Krzysztof Szewczyk - Krzysztof Ulatowski (71 Michał Ilków-Gołąb), Benjamin Imeh.

KSZO: Paweł Kapsa - Marcin Rogoziński, Jakub Woropajew (81 Damian Zdrojewski), Marcin Kiczyński, Adrian Woźniczka, Hubert Robaszek, Radosław Kardas, Adrian Frańczak, Arkadiusz Sojka, Rafał Wójcik (75 Grzegorz Wojtal), Sebastian Balcerek.

żółte kartki: Zbigniew Wójcik, Petr Pokorný, Paweł Kaczorowski - Jakub Woropajew, Sebastian Balcerek

czerwona kartka: Sebastian Balcerek (65. minuta, KSZO, za drugą żółtą kartkę)

sędziował: Mirosław Górecki (Katowice).

widzów: 2.500.
TRANSFERY:

Przychodzą: Vladimír Čáp (O - Zagłębie Lubin), Benjamin Imeh (N - Zawisza Bydgoszcz (2)), Paweł Kaczorowski (O - Wisła Kraków), Rafał Lasocki (O - Zawisza Bydgoszcz (2)), Damian Okrojek (O - Orzeł Ząbkowice Śląskie), Adrian Pajączkowski (P - Polonia Bytom), Petr Pokorný (O - Zagłębie Lubin), Fernando Ismael Rodríguez Morales (P - Zagłębie Lubin), Krzysztof Rusinek (P - Lechia Gdańsk), Paweł Woźniak (P - Skalnik Gracze), Zbigniew Wójcik (O - Zawisza Bydgoszcz (2)), Bogdan Gul (rezerwy)

Odchodzą: Piotr Galuś (O - ?), Konrad Hajdamowicz (N - ?), Tomasz Kosztowniak (N - Chrobry Głogów), Marek Kowal (N - Pogoń Szczecin), Marek Kowalczyk (P - ?), Bartosz Madeja (P - Korona II Kielce), Rafał Naskręt (O - Jagiellonia Białystok), Rodrigo (P - ?), Jarosław Solarz (O - APS Zákynthos), Radek Šourek (O - Cypr), Robert Szczot (P - Łódzki KS), Kamil Witkowski II (P - Gawin Królewska Wola), Piotr Zygier (O - Chrobry Głogów, rezerwy)

SKŁAD:

bramkarze:
Radosław Janukiewicz
Wojciech Kaczmarek
obrońcy:
Vladimír Čáp
Andrzej Ignasiak
Paweł Kaczorowski
Rafał Lasocki
Damian Okrojek
Petr Pokorný
Tomasz Rudolf
Krzysztof Wołczek
Zbigniew Wójcik
pomocnicy:
Arkadiusz Chrobot
Sebastian Dudek
Jakub Małecki
Krzysztof Ostrowski
Adrian Pajączkowski
Fernando Ismael Rodríguez Morales
Robert Rosiński
Krzysztof Rusinek
Krzysztof Szewczyk
Dariusz Sztylka
Grzegorz Wan
Kamil Witkowski
Paweł Woźniak
napastnicy:
Kamil Biliński
Michał Ilków-Gołąb
Benjamin Imeh
Tomasz Szewczuk
Krzysztof Ulatowski
04.07.2007(15:54): Mecz na treningu
Środowy poranny trening był ostatnim przed wyjazdem drużyny Śląska na zgrupowanie do Francji. Tym razem nie były to jednak zwykłe zajęcia. Trener Ryszard Tarasiewicz podzielił zawodników na dwa jedenastoosobowe zespoły, które rozegrały ze sobą mecz na skróconym boisku (2x30 minut). W grze nie wzięli Zbigniew Wójcik, Dariusz Sztylka, Krzysztof Szewczyk i Krzysztof Ulatowski. – To pewniacy, im nie trzeba się przyglądać – żartował Zbigniew Słobodzian, kierownik drużyny. Piłkarze ci trenowali indywidualnie, zabrakło także chorującego na anginę Marka Gancarczyka. – Dostał antybiotyk działający miejscowo, kuracja potrwa trzy dni i powinien być zdrowy – informował masażysta Jarosław Szandrocho. Mecz miał dać odpowiedź szkoleniowcom, których piłkarzy zabrać na obóz do Strasburga. Była to ostania okazja na pokazanie się z dobrej strony dla testowanych graczy (24-letni środkowy pomocnik Dominik Husejko z rezerw Wisły Kraków, 21-letni boczny pomocnik Adrian Fedoruk z Olimpii Elbląg i 23-letni bramkarz Łukasz Twarowski z Lechii Zielona Góra). Zespół „Zielonych” wygrał 4:0 (gole: Husejko, J.Gancarczyk, Szewczuk, Ilków-Gołąb), najbliższy zdobycia bramki dla „Czerwonych” był Imeh, ale piłka po jego uderzeniu głową trafiła w poprzeczkę. Ze swojej gry mógł być zadowolony Janusz Gancarczyk, który oprócz bramki zaliczył także asystę. Składy:
„Zieloni” : Janukiewicz (W. Kaczmarek) – Wołczek, Pokorny, Socha, Cap – Ostrowski, Dudek, Husejko, J. Gancarczyk – Ilków-Gołąb, Szewczuk.
„Czerwoni” : Twarowski – Mróz, Ignasiak, Kaczorowski, Rudolf – Fedoruk, K. Kaczmarek, Rosiński, Wan – Biliński, Imeh.


No, to jeszcze jednego grajka nam prawdopodobnie zabraknie( chociaz w sumie jeśli ma odejsc to wolałbym, żeby przeszedł do Wrocławia, niż do "gumakowa"), w końcu to II liga...

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • piotrrucki.htw.pl

  • © wojtekstoltny design by e-nordstrom