krzysztof stroinski
wojtekstoltny

Dla mnie najlepszym Polskim serialem wszechczasów jest "DALEKO OD SZOSY" oglądałem go już kilkanaście razy i za każdym razem coraz bardziej mi się podoba. Krzysztof Stroiński zagrał swoją najlepszą rolę w życiu.


Trochę żal Chodczenkowej, była świetna. Oglądałem w tv i wydaje mi się, że mądrze wybrano. Osobiście cieszą mnie nagrody aktorskie dla "Rysy". Krzysztof Stroiński i Jadwiga Jankowska-Cieślak - superklasa!!!!
Według nieoficjalnych informacji (więc może lipnych) nagrody otrzymają: Mała Moskwa (Złote Lwy), Krzysztof Stroiński (rola męska), Jadwiga Jankowska Cieślak (rola żeńska) i Małgorzata Szumowska (scenariusz albo reżyseria).
A, zrobię prezent urodzinowy reżyserowi Rosie (dziś kończy 44 lata) i napisze parę słów o jego najnowszym filmie „Co słonko widziało”.
Seba, Marta, Józef – to na ich życie patrzy sobie słonko, niczym w wierszu Konopnickiej, wędrując po niebie nad pewnym śląskim miastem. Seba – kilkunastoletni chłopiec, chorobliwie wręcz tęskniący za nieobecną matką. Chce ściąć drzewo, które zasłania mu widok z okna na jej grób. Ma ojca, i dziadka. Marta – dziewczyna 17-letnia. Pięknie śpiewa, w kościele, także z zespołem na skromnych występach w mieście. Pragnie wyjechać do Norwegii, by rozpocząć karierę. Ma małego synka, zapracowaną matkę i chłopaka akordeonistę z zespołu. I Józef, najstarszy z nich, 50-letni bezrobotny, dorabia na portierni i jako żywa reklama w charakterze pluszowych zwierzątek. Ma żonę i syna, który nie wiadomo gdzie się podział. Pragnie sprawić żonie nowe zęby, bo swoje straciła w wypadku. Wszyscy oni klepią biedę, ale mają swoje marzenia i zrobią wszystko, by je spełnić. Niestety do ich zrealizowania niezbędne są pieniądze. Trzeba je zdobyć. A jak je zdobyć, gdy nie ma porządnej, godziwie płatnej pracy? Czasem trzeba będzie się poniżyć. Czy będzie warto?

Ten film jest naprawdę całkiem dobry. Owszem, treści znowu nie są za wesołe. Można sobie ponarzekać. Mnie to osobiście nie przeszkadza, bo jak będę chciała się pośmiać, włączę sobie Simpsonów i już. Ale wierzcie mi nie jest znowu tak całkiem pesymistycznie. Ci ludzie, ubodzy materialnie mają uczucia, każdy z nich kogoś kocha. A poza tym, jak mówiłam, mają marzenia, a te przynajmniej na jakiś czas nadają ich życiu sens. A co najważniejsze – okaże się , że oprócz marzeń mają także swoją godność.

Trzy opowieści toczą się równolegle, zazębiają się czasem o siebie, bo Seba, Marta i Józef mieszkają niedaleko siebie. Spotykają się na tej samej ulicy i słoneczko może na nich wszystkich patrzeć równocześnie, a zaglądnie ono prawie wszędzie, nic się przed nim nie ukryje.

Aktorstwo naprawdę dobre. Krzysztof Stroiński – jako Józef, młoda Dominika Kluźniak – pierwszy raz ją widziałam, bo nie oglądam seriali, a tam się pojawia. I najmłodszy Damian Hryniewicz – w sumie zagrał dobrze, tylko czasem mu dykcja szwankowała i nie rozumiałam wszystkiego co mówi. Ale w końcu, młode chłopaki mają czasem trudności z czystością wymowy, prawda? Jak film dobry, można niektóre rzeczy wybaczyć. Jest tez Jadwiga Jankowska-Cieślak, bardzo dobra, Kinga Preis, Tomasz Sapryk, którego nazwisko po roli ojca Seby zapamiętam na pewno. No i jest też potężny Jan Prochyra. Cenię go, że się rozebrał do sceny kąpieli z Sebą, dzięki czemu nabrała ona większego wyrazu i grozy. Jednym słowem, jeśli ktoś nie boi się spojrzeć prawdzie w oczy, czyli życiu, jakie toczy się obok, może film zobaczyć. Jest niebanalny, a to już coś.
Ogloszono juz liste kandydatow do najstarszych polskich nagrod filmowych i prawde powiedziawszy niektorzy kandydaci budza moje zdziwienie, a nawet zazenowanie.
Sorry, co to za wydarzenie, ze Kazik Staszewski zagral w filmie.

oto pelna lista nominowanych:


Najlepszy film - Polska
1. "Jestem", reż. Dorota Kędzierzawska
2. "Komornik", reż. Feliks Falk
3. "Pitbull", reż. Patryk Vega
4. "Skazany na bluesa", reż. Jan Kidawa-Błoński
5. "W dół kolorowym wzgórzem", reż. Przemysław Wojcieszek

Najlepszy film - Świat
1. "Broken Flowers", reż. Jim Jarmusch
2. "Gwiezdne wojny: część III - Zemsta Sithów", reż. George Lucas
3. "Lato miłości", reż. Paweł Pawlikowski
4. "Sin City", reż. Frank Miller, Robert Rodriquez
5. "Za wszelką cenę", reż. Clint Eastwood

Najlepsza aktorka - Polska
1. Małgorzata Foremniak ("Pitbull")
2. Jolanta Fraszyńska ("Skazany na bluesa")
3. Krystyna Janda ("Wróżby kumaka")
4. Aleksandra Popławska ("W dół kolorowym wzgórzem")
5. Kinga Preis ("Komornik")

Najlepsza aktorka - Świat
1. Cate Blanchett ("Aviator")
2. Valeria Bruni Tadeschi ("5x2")
3. Natalie Portman ("Bliżej")
4. Nathalie Press, Emily Blunt ("Lato miłości")
5. Hilary Swank ("Za wszelką cenę")

Najlepszy aktor - Polska

1. Andrzej Chyra ("Komornik")
2. Janusz Gajos ("Pitbull")
3. Tomasz Kot ("Skazany na bluesa")
4. Robert Olech ("Rozdroże Cafe")
5. Krzysztof Stroiński ("Pitbull")

Najlepszy aktor - Świat

1. Daniel Auteuil ("36", "Ukryte")
2. Ralph Fiennes ("Wierny ogrodnik")
3. Viggo Mortensen ("Historia przemocy")
4. Bill Murray ("Broken Flowers")
5. Jérémie Rénier ("Dziecko")

Najważniejsze wydarzenie filmowe roku - nagroda internautów

1. Debiut aktorski Kazika Staszewskiego w filmie "Rozdroże Cafe"
2. DocReview
3. Festiwal Era Nowe Horyzonty w Cieszynie
4. Realizacja w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej westernu Piotra Uklańskiego z Katarzyną Figurą, Bogusławem Lindą i Valem Kilmerem w roli nieboszczyka
5. Uchwalenie Ustawy o kinematografii

Najlepsza edycja DVD
1. "Charlie i fabryka czekolady" (2 płyty), Warner
2. "Gwiezdne wojny: Zemsta Sithów" (2 płyty), Imperial
3. Kolekcja Steve’a McQueena (5 płyt), Warner
4. "Sin City" (2 płyty), SPI
5. "Titanic" (4 płyty), Imperial
Siwiejący Pieprzyca nagrodzony za debiut
Marcin Mońka, Gdynia2008-09-21, ostatnia aktualizacja 2008-09-21 18:31



"Drzazgi" katowickiego reżysera Macieja Pieprzycy okazały się prawdziwą rewelacją Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. W sumie zgarnęły trzy nagrody, w tym za debiut, choć debiutujący w filmie pełnometrażowym reżyser ma już sporo siwych włosów na głowie

W tym roku zdobycie nagrody na festiwalu było równie trudne, jak dostanie się na sobotnią, finałową galę. Tłum gapiów przed Teatrem Muzycznym gęstniał z minuty na minutę. Owacjami witano każdą przybywającą na imprezę gwiazdę. Na takie spontaniczne reakcje nie mogli liczyć zgromadzeni wewnątrz budynku filmowcy, bo tam przypadkowy widz nie miał już wstępu. Miejsca było tak mało, że dziennikarze mogli obejrzeć transmisję z imprezy tylko na ekranie źle nagłośnionego telewizora.

Ale gdy słaba gala z mnóstwem wpadek nareszcie się skończyła, byłem zadowolony, bo dwóch naszych twórców wraca do domu z wyróżnieniami.


- Jestem zaskoczony tą nagrodą. W Gdyni jestem z filmem już po raz trzeci, a po raz pierwszy otrzymuję nagrodę za debiut - mówił ze sceny Pieprzyca. A prywatnie, już po ceremonii zdradził mi: - Powiedziałem tak, by nieco usprawiedliwić trochę tych siwych głosów - żartował wyraźnie rozluźniony reżyser, wskazując na swoją fryzurę.

Jego "Drzazgi" okazały się prawdziwą rewelacją festiwalu - nagrodzono również Karolinę Piechotę (za debiut aktorski) oraz Leszka Starzyńskiego (za montaż). I myślę, że tylko niebywała od lat konkurencja sprawiła, że Pieprzyca nie wyjechał z Gdyni z innymi nagrodami.

Wysoki poziom prezentowanych filmów potwierdza jurorka Dorota Segda: - Mieliśmy naprawdę ciężkie zadanie. W tym roku pojawiło się mnóstwo znakomitych dzieł - mówi. Jednym z najżywiej komentowanych filmów była "Rysa" zabrzanina Michała Rosy. Nagrodzono go za scenariusz, a dwoje jego aktorów Jadwiga Jankowska-Cieślak oraz Krzysztof Stroiński otrzymało specjalne wyróżnienia. - Ta nagroda oznacza, że jeszcze przez długi czas będę dobrze pracować sam ze sobą - mówił Rosa, którego film możemy już oglądać w kinach.

Film "Senność" Magdaleny Piekorz nie dostał żadnej nagrody od jury. Doceniła go za to publiczność - katowiczanka otrzymała Złotego Klakiera, czyli nagrodę Radia Gdańsk za najdłużej oklaskiwany film. Radiowi dźwiękowcy skrupulatnie obliczyli, że owacje po "Senności" w Teatrze Muzycznym trwały dokładnie 4 minuty i 46 sekund. - Niezmiernie się cieszę, bo opinia publiczności jest najcenniejsza - mówiła Piekorz. Zwykła publiczność będzie miała szanse oklaskiwać "Senność" w kinach już od 17 października. "Drzazgi" Pieprzycy wejdą na ekrany kin dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Nie powiodła się wyprawa do Gdyni Gerwazego Reguły. Jego utrzymana w baśniowej konwencji, bez momentów zwrotnych i napięcia "Droga do raju" przeszła zupełnie bez echa.
Flamenco bylo super
Co do ulubionych aktorek i aktorow to :
Gabriela Kownacka
Monika Krzywkowska
Edyta Olszówka
Danuta Stenka
Marzena Trybała
Maria Pakulnis
Anka Romantowska
S.p.Daria Trafankowska
Joanna Trzepiecinska
Piotr Adamczyk
Krzysztof Kolberger
Krzysztof Stroiński
Jacek Rozenek
Dobra i uczuciowa doktor Zosia z 'Na dobre i na złe' - Małgorzata Foremniak - zmienia wizerunek.
W najnowszym filmie opowiadającym perypetie pięciu policjantów z działu zabójstw pt. 'Pit Bull' Foremniak nie będzie kobietą o gołębim sercu, lecz konkretną i zdecydowaną - czytamy w Super Expressie.
Aktorka zagra dziewczynę jednego z bohaterów, w którego rolę wcieli się Krzysztof Stroiński.
Film "Pit Bull" reżyseruje Patryk Vega. Premiera - wiosną 2005 r.
Foremniak od dawna próbuje zerwać z wizerunkiem poczciwej Zosi. Najodważniejszym krokiem w tym kierunku była rola Księżnej w 'Starej baśni' - jeden z niewielu jasnych akcentów tej nieudanej ekranizacji.
Kilka dni temu nasza serialowa gwiazda wzięła udział, obok między innymi Artura Żmijewskiego i Kayah, w sztafecie olimpijskiej w Grecji.


http://film.onet.pl/N,15971,0,1,0,0,galeriao.html a tu jest link to tej wiadomosci na onecie. jest tam jeszcze pare zdjec Foremki to specjalnie dla jej fanow
Zarysowania.


Felieton z cyklu Zapuszczając Żurawia
Onet.pl 26 września 2008 godz. 00:44

Najnowszy film Michała Rosy jest dziełem ciekawym, ale nie do końca satysfakcjonującym.

Choć, może w tym właśnie kryje się jego mądrość – lustracja nikomu nie przyniesie satysfakcji i spełnienia, ani jej zwolennikom, ani przeciwnikom. Przynajmniej do czasu, gdy nie rozliczymy się sami przed sobą i przed swoimi najbliższymi.

Rosa miał dobry pomysł, by przenieść temat teczek i agentów z poziomu narodowych abstrakcji na terytorium "podstawowej komórki społecznej". Rozum podpowiada bohaterce, by nie wierzyła w to, że jej mąż współpracował z SB. Dowody są naprawdę mizerne. Ale ciało wie swoje. Buntuje się, nie jest w stanie już wspólnie spać, jeść, nawet przebywać w jednym pokoju z kimś, kto być może kiedyś udawał miłość, by donosić. Ten wstręt jest nieracjonalny, za to organiczny. Rzucone ot tak, w jakimś programie telewizyjnym przez lustracyjnego oszołoma zdanie, że pan mąż był wtyką, niszczy nie tylko zaufanie między małżonkami, ale też czyni z pomówionego rodzaj monstrum, aliena. Potwora z innej planety. Czyżby przez 40 lat sypiało się z wrogiem?

"Rysa" ewidentnie nawiązuje do głośnego filmu "Ukryte". Ma nawet podobny punkt wyjścia – i u Hanekego, i u Rosy niezidentyfikowany ktoś podrzuca na samym początku kasetę z zapisem tajemnicy. Podobny jest też wniosek, jaki można wyciągnąć z obu filmów. Śmierdzącego trupa należy szukać we własnej szafie. Bez jej uporządkowania nie ma mowy o prawdzie czy sprawiedliwości.

Ale – jak to często w polskich filmach – po intrygującym początku historia zaczyna kręcić się w kółko. "Rysa" rozegrana została na dwóch nutach – pogłębiającego się świra bohaterki odtwarzanej przez Jadwigę Jankowską-Cieślak i coraz większej bezradności skrzywdzonego misia, którego gra Krzysztof Stroiński. Ucieczka w chorobę z jednej strony, a z drugiej – w poczciwość, nie dość, że wpędza film w monotonnię, to jeszcze usuwa zeń najważniejsze z pytań: jeśli nawet związek został ufundowany na kłamstwie, to czy ten fakt przekreśla 40 lat udanego, wspólnego życia? Czy cztery dekady trzeba teraz unieważnić lub przynajmniej przewartościować?

Uniki bohaterów przed konfrontacją z przeszłością są, w gruncie rzeczy, bardzo polskie. Niemal każda polska rodzina ma jakieś szkielety upchane tu i ówdzie, ale mało której starcza odwagi, by się do tego przyznać i się z nimi uporać. Rysy zmieniają się w rany – coraz bardziej gnijące, bolesne i coraz rozpaczliwiej ignorowane. Tak, dobrze się udało Rosie uchwycić klimat mentalny polskich familii.

Ale jako widz wolałbym, żeby jednak doszło na ekranie do jakiejś konfrontacji, do otwartego konfliktu. Może więc należy nakręcić – mówię to całkiem poważnie – "Rysę 2"?

Bartosz Żurawiecki „Film”

Tekst na stronie Onetu.

A w wydaniu specjalnym "Filmu" - KOBIETY HOLLYWOOD - jest tekst Bartosza o Marilyn Monroe..
Magazyn "Film" opublikował listę najlepszych aktorów:

1. Katarzyna Cichopek ("M jak miłość"), 2 punkty
2. Agniesza Dygant ("Niania"), 6 punktów
3. Małgorzata Foremniak ("Na dobre i na złe", "I kto tu rządzi"), 4 punkty
4. Piotr Fronczewski ("Rodzina zastępcza"), 7 punktów
5. Janusz Gajos ("Ekipa"), 10 punktów
6. Urszula Grabowska ("Tylko miłość"), 6 punktów
7. Karolina Gruszka ("Tajemnica twierdzy szyfrów"), 6 punktów
8. Anna Guzik ("Hela w opałach"), 4 punkty
9. Katarzyna Herman ("Ekipa"), 6 punktów
10. Marcin Hycnar ("Barwy szczęścia"), 6 punktów
11. Edyta Jungowska ("Ja wam pokażę!"), 7 punktów
12. Joanna Koroniewska ("M jak miłość"), 2 punkty
13. Tomasz Kot ("Niania"), 9 punktów
14. Małgorzata Kożuchowska ("Tylko miłość", "M jak miłość"), 3 punkty
15. Kacper Kuszewski ("M jak miłość"), 3 punkty
16. Bogusław Linda ("I kto tu rządzi"), 6 punktów
17. Rafał Maćkowiak ("Ekipa"), 7 punktów
18. Paweł Małaszyński ("Tajemnica twierdzy szyfrów"), 3 punkty
19. Marta Nieradkiewicz ("Barwy szczęścia"), 3 punkty
20. Marcin Mroczek ("M jak miłość"), 2 punkty
21. Rafał Mroczek ("M jak miłość"), 2 punkty
22. Maja Ostaszewska ("Na dobre i na złe"), 4 punkty
23. Marcin Perchuć ("Ekipa"), 5 punktów
24. Magdalena Schejbal ("Kryminalni"), 5 punktów
25. Krzysztof Stroiński ("Ekipa"), 10 punktów
26. Borys Szyc ("Tajemnica twierdzy szyfrów"), 10 punktów
27. Bartek Świderski ("Tylko miłość"), 4 punkty
28. Joanna Trzepiecińska ("Rodzina zastępcza"), 9 punktów
29. Magdalena Walach ("Twarzą w twarz"), 4 punkty
30. Maciej Zakościelny ("Kryminalni"), 3 punkty
31. Cezary Żak ("Ranczo"), 8 punktów
32. Artur Żmijewski ("Na dobre i na złe"), 7 punktów.
Są już wyniki festiwalu, oto one:

Werdykt Jury Konkursu Młodego Kina:

Wyróżnienie honorowe
Miron Wojdyło za film „Dzieci i ryby głosu nie mają”

Wyróżnienie honorowe
Norah McGettigan za film „Jak to jest być moją matką"

Nagroda Specjalna Jury w wysokości 3.000 zł
Agnieszka Smoczyńska za film „Aria Diva"

Grand Prix Konkursu Młodego Kina w wysokości 7.000 zł
Jarosław Sztandera za film „Luksus"


Werdykt KOnkursu Jury Kina Niezależnego:

Wyróżnienia za sprawność realizacyjną w wysokości 5.000 zł
Tomasz Zasada i Mateusz Jemioł za film „Dla Ciebie i Ognia"

Nagroda Specjalna Jury w wysokości 5.000 zł
Andrzej Mańkowski za film „Rubinowe gody”

Grand Prix Konkursu Kina Niezależnego w wysokości 10.000 zł
Maciej Buchwald za film „Nie ma o czym milczeć”
Fundator Nagrody Telewizja Kino Polska


Werdykt Jury Konkursu Głównego:

1. Wielką Nagrodę 33. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych „Złote Lwy” dla najlepszego filmu: filmowi „Mała Moskwa” w reżyserii Waldemara Krzystka w wysokości 50.000 zł.
oraz
Wielką Nagrodę 33. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych „Złote Lwy” dla producenta najlepszego filmu otrzymuje Paweł Rakowski.

2. Nagrodę 33. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych „Srebrne Lwy” dla filmu: „Jeszcze nie wieczór” w reżyserii Jacka Bławuta w wysokości 30.000 zł.
oraz
Nagrodę 33. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych „Srebrne Lwy” dla producenta filmu otrzymuje Anna Bławut-Mazurkiewicz.

3. Nagrodę Stowarzyszenia Filmowców Polskich za twórcze przedstawienie współczesności Jury przyznało filmowi „0_1_0” w reżyserii nieżyjącego Piotra Łazarkiewicza w wysokości 20.000 zł. Nagrodę wręczy Prezes Jacek Bromski.

4. Nagrody Indywidualne:
– Za reżyserię filmu „33 sceny z życia” otrzymuje Małgorzata Szumowska w wysokości 20.000 zł.
– Za scenariusz filmu „Rysa” otrzymuje Michał Rosa w wysokości 20.000 zł.
Fundator Nagrody Syrena Films.
– Za debiut reżyserski „Drzazgi” otrzymuje Maciej Pieprzyca w wysokości 15.000 zł.
Fundator dodatkowej nagrody rzeczowej Masterlease Polska.
– Za rolę kobiecą w filmie „Mała Moskwa” otrzymuje Svetlana Khodchenkova w wysokości 15.000 zł.
– Za rolę męską w filmie „Jeszcze nie wieczór” otrzymuje Jan Nowicki w wysokości 15.000 zł. Fundator Nagrody Telekomunikacja Polska.
– Za debiut aktorski w filmie „Drzazgi” otrzymuje Karolina Piechota w wysokości 15.000 zł.
– Za zdjęcia do filmu „33 sceny z życia” otrzymuje Michał Englert w wysokości 15.000 zł.
– Za muzykę do filmu „33 sceny z życia” otrzymuje Paweł Mykietyn w wysokości 15.000 zł.
– Za scenografię do filmu „Cztery noce z Anną” otrzymuje Marek Zawierucha w wysokości 15.000 zł.
– Za drugoplanową rolę kobiecą w filmie „33 sceny z życia” otrzymuje Małgorzata Hajewska-Krzysztofik w wysokości 12.000 zł.
– Za drugoplanową rolę męską w filmie „Boisko bezdomnych” otrzymuje Eryk Lubos w wysokości 12.000 zł.
– Za dźwięk w filmie „Cztery noce z Anną” otrzymują Federic de Ravignan, Philippe Lauliac oraz Gerard Rousseau w wysokości 12.000 zł.
– Za montaż filmu „Drzazgi” otrzymuje Leszek Starzyński w wysokości 12.000 zł.
– Za kostiumy do filmu „Boisko bezdomnych” otrzymują Katarzyna Lewińska oraz Magdalena Rutkiewicz w wysokości 12.000 zł.

5. Jury przyznało wyróżnienie: 10.000 zł. dla pary aktorskiej Jadwiga Jankowska-Cieślak oraz Krzysztof Stroiński w filmie „Rysa” (5.000 zł. dla każdej z osób).

6. Jury przyznało wyróżnienie w wysokości 5.000 zł. za reżyserię filmu „Cztery noce z Anną” dla Jerzego Skolimowskiego.


Źródło.
Psy to jednak Psy ale Pitbull jest nowa wizja PSA - joke, dobry aczkoliwek czegos mu brakuje ... ale napewno nie jest tym obsada :Janusz Gajos, Andrzej Grabowski, Krzysztof Stroiński, Marcin Dorociński jak i muzyka ktora wg mnie jest bdb...



http://www.pitbullfilm.pl/

Policjanci z warszawskiego Wydziału Zabójstw nawiązują kontakt z Worwzakonnikiem (Ryszard Filipski), który w świecie przestępców pełni rolę „sędziego”. W warszawskim półświatku działa Said (Waldemar Walisiak), odpowiedzialny za liczne porwania i morderstwa ormiańskich handlarzy. Said ukrywa się za granicą. Wor chce go wyeliminować rękami policjantów. Do tego celu wybiera oficera Wydziału Zabójstw Despero (Marcin Dorociński), któremu wystawia córkę Saida – Dżemmę (Weronika Rosati).
Jedna noc niespodziewanie przeradza się w romans…
Zwabiony Said wraca do Warszawy…

Postać Saida jest autentyczna. Obecnie odsiaduje on wyrok w polskim więzieniu. Temat filmu i jego fabuła powstały na podstawie materiałów, które reżyser Patryk Vega zebrał podczas realizacji programów dokumentalnych dla TVP. To, czego nie można było pokazać w telewizji zostało zawarte w filmie.
PitBull to opowieść o życiu i pracy policjantów z warszawskiego Wydziału Zabójstw, którzy niczym nie przypominają znanych z seriali supermanów. W tej pracy nie ma samotników. Łączy ich zawodowa solidarność i często – przyjaźń. Wciąż dokonują wyborów. Decyzje podjęte w pracy odbijają się na ich życiu osobistym. Muszą spotykać się i współpracować z bandytami, wtapiać się w środowisko przestępców. Płacą wysoką cenę za uprawianie tego zawodu. W zamian za to dostają pensję, która nie starcza ani na alimenty, ani na dom spokojnej starości po przejściu na emeryturę. Właśnie ci policjanci są często o krok od przejścia na drugą stronę barykady… a tak naprawdę są blisko nas. Zajmują się sprawami, które są tuż obok.



4/5

"Ekipa" w reżyserii Agnieszki Holland, Magdaleny Łazarkiewicz i Katarzyny Adamik.

Jest to dynamiczny serial typu political fiction, opowiadający o członkach parlamentu oraz ich współpracownikach wmieszanych w różne afery. W roli premiera Henryka Nowasza, oskarżonego o współpracę z PRL-owską bezpieką, wystąpi Janusz Gajos. W serialu zagra także Andrzej Seweryn, Marcin Perchuć, Krzysztof Stroiński i wiele innych gwiazd. Od 13 września w czwartki na Polsacie, o godzinie 21.


http://ekipa.gazeta.pl/ekipa/0,0.html

Gra w nim prawdziwa śmietanka
Janusz Gajos, Andrzej Seweryn, Marcin Bosak, Katarzyna Herman, Marcin Perchuć, Agnieszka Grochowska i Krzysztof Stroiński
Przyszedł mi do głowy taki właśnie temat, bo zorientowałem się, że niektórych aktorów nigdy nie widziałem w programach telewizyjnych odsłaniających nieco prywatność, w różnych durnych talkshowach, itp. itd. Po prostu są tacy, którzy nie chcą się ujawniać i nie lubią gadać po próżnicy . Charakterystyczne, że ludzie Ci jakby dobrowolnie wypisują się ze świata rozrywki i showbiznesu, ale mimo to pozostają świtnymi i chętnie zatrudnianymi aktorami.
Pierwsze dwa nazwiska, które przychodzą mi do głowy, to Marian Kociniak (kiedyś Jagielski wwspominał, że zapraszał go wielokrotnie do swojego show, a ten konsekwentnie odmawiał) i Krzysztof Stroiński, którego prywatnej wypowiedzi nie słyszałem chyba żadnej.
Macie jakieś inne swoje typy?
Witam forumowiczów. Powiem szczerze czytając posty dotyczące tego serialu widzę, że ma swoich zwolenników i przeciwników. Ja należę do tych pierwszych - zdecydowanie!! Z resztą szukam tego serialu na dvd lub divxie. Jeśli Ktoś ma możliwość to chętnie się podłączę. A czy to nie jest obraza aktorów (czytałem w jednym z postów) , że widać po liście płac (rozumiem słabe nazwiska). Wystarczy szybko przytoczyć: Tomasz Zaliwski, Jan Frycz, Teresa Lipowska, Krzysztof Stroiński!!! Czy to są małoznane nazwiska??? Chyba Kolega mało zna się na polskim kinie. Zapraszam na forum ale może inne stacji. Co Ty tu robisz człowieku? ( choć Kolega wie z jakiego to serialu?) Pozdro i pamiętajcie ja wchodzę w ten serial!!



No tak, tylko że Tolek Banan nie był tym, za którego się podawał. Na prawdę w filmie nazywał się Szymek Krusz i jak dobrze pamiętam pracował z trudną młodzieżą na prośbę pani kurator. Postać Tolka Banana była opisana w gazecie, bo miał ukraść jakąś kwotę pieniędzy i chyba rozdać ubogim. A więc nie mógł to być aktor grający Szymka Krusza (które de facto już nie żyje). Kto był Tolkiem Bananem i dlaczego w gazecie go tak nazwano?


Gwoli uzupełnienia: prawdziwy Tolek Banan pojawia się w serialu, grał go Krzysztof Stroiński.
10 marca w Teatrze Polskim w Warszawie po raz 11 przyznano Polskie Nagrody Filmowe Orły 2009. Za najlepszy film roku uznano "33 sceny z życia" Małgorzaty Szumowskiej. Obraz nominowany w 10 kategoriach otrzymał jednak tylko 4 statuetki (w tym nagrodę publiczności). Najwięcej, bo aż 5 nagród (na 8 nominacji) zgarnął triumfator festiwalu w Gdyni czyli "Mała Moskwa" Waldemara Krzystka, w tym za najlepszy scenariusz autorstwa samego reżysera. Najlepszą pierwszoplanową parą aktorską uznano Jadwigę Jankowską - Cieślak i Krzysztofa Stroińskiego za role małżeństwa z problemami w "Rysie" Michała Rosy. Statuetka za najlepszą reżyserię powędrowała do Jerzego Skolimowskiego i jego "Czterch nocy z Anną". Nagrodę za całokształt twórczości otrzymał operator Jerzy Wójcik, autor zdjęć m. in. do "Popiołu i diamentu","Matki Joanny od Aniołów", "Eroiki" i "Faraona".

Poniżej pełna lista nagrodzonych:

Najlepszy film:
"33 sceny z życia"

Najlepsza reżyseria:
Jerzy Skolimowski - "Cztery noce z Anną"

Najlepsza główna rola męska:
Krzysztof Stroiński - "Rysa"

Najlepsza główna rola kobieca:
Jadwiga Jankowska-Cieślak - "Rysa"

Najlepsza drugoplanowa rola męska:
Robert Więckiewicz - "Ile waży koń trojański?"

Najlepsza drugoplanowa rola kobieca:
Danuta Szaflarska - "Ile waży koń trojański?"

Najlepsze zdjęcia:
Adam Sikora - "Cztery noce z Anną"

Najlepszy scenariusz:
Waldemar Krzystek - "Mała Moskwa"

Najlepsza muzyka:
Paweł Mykietyn - "33 sceny z życia"

Najlepsza scenografia:
Tadeusz Kosarewicz - "Mała Moskwa"

Najlepsze kostiumy:
Małgorzata Zacharska - "Mała Moskwa"

Najlepszy montaż:
Jacek Drosio - "33 sceny z życia"

Najlepszy dźwięk:
Wacław Pilkowski - "Mała Moskwa"

Odkrycie roku:
Elena Leszczyńska - "Mała Moskwa"

Najlepszy film europejski:
"Motyl i skafander" Juliana Schnabla

Nagroda za osiągnięcia życia:
Jerzy Wójcik
Arthur Miller
Czarownice z Salem
The Crucible

Przekład Wacława Komarnicka i Krystyna Tarnowska

W niewielkim purytańskim miasteczku grupa dziewcząt w ukryciu przed swoimi rodzinami i opiekunami oddaje się w lesie swobodnym tańcom i zabawom. Zauważa to miejscowy pastor i w strachu przed posądzeniem dziewczyn o czary (kilka z nich jest jego wychowanicami) sprowadza do miasteczka pastora Hale'a, znanego egzorcystę. Dziewczyny z lęku przed szubienicą oskarżają o konszachty z diabłem wielu niewinnych mieszkańców miasteczka. Za oskarżeniami idą wydane w pośpiechu wyroki. Wprawdzie są tacy, którzy znają prawdę, ale oni też znaleźli się wśród oskarżonych. Czy zdążą ocalić życie i dobre imię Salem?

Sztuka Arthura Millera to już klasyka światowej dramaturgii. Jej akcja dzieje się wprawdzie w siedemnastowiecznej Nowej Anglii, ale bezpośrednim bodźcem do jej napisania była ostra nagonka polityczna, która dotknęła również samego autora. Silne ruchy antykomunistyczne sterowane przez senatora McCarthy'ego doprowadziły w USA do ostrych podziałów społecznych i politycznych. W ostatnim półwieczu dramat śledzący uważnie mechanizmy politycznego szantażu stał się lustrem, w którym niechętnie przeglądały się nie tylko wielkie ustroje totalitarne, ale też wszelkie próby pogwałcenia obywatelskiej wolności. Autorem wybitnej realizacji tej sztuki w Teatrze TV w 1979 roku był Zygmunt Hübner.

Reżyseria Izabella Cywińska
Scenografia Paweł Dobrzycki
Muzyka Jerzy Satanowski
Ruch sceniczny Aleksandra Dziurosz
Inspicjent Ewa Kancler Żeleńska
Sufler Barbara Sadowska
Obsada
BETTY – Laura Dłutowska (Szkoła Baletowa)
ABIGAIL WILLIAMS – Eliza Borowska / Paulina Chruściel
MERCY LEWIS – Katarzyna Maria Zielińska
PARRIS – Kazimierz Kaczor
ANNA PUTNAM – Olga Sawicka
TOMASZ PUTNAM – Sławomir Pacek
MARY WARREN – Anna Moskal
JOHN PROCTOR –Tomasz Sapryk
REBEKA NURSE – Mirosława Dubrawska / Wiesława Mazurkiewicz (gościnnie)
GILES COREY – Sylwester Maciejewski (gościnnie) / Kazimierz Wysota
JOHN HALE – Krzysztof Stroiński
ELIZABETH PROCTOR – Maria Robaszkiewicz
FRANCIS NURSE – Gustaw Lutkiewicz
CHEEVER – Jarosław Gruda
HERRICK – Zygmunt Sierakowski
DANFORTH – Zbigniew Zapasiewicz
HATHORNE – Andrzej Piszczatowski
ZUZANNA WALLCOTT – Karina Seweryn

Premiera 30 listopada 2007
Duża Scena
Czas trwania 1 godz. 50 min. (1 przerwa)

Izabella Cywińska sięgając po ten głośny dramat, wróciła do teatru politycznego. Innego jednak od modnego znowu teatru doraźnego komentarza czy aluzji, tzw. sztuki z personalnym kluczem. Raczej do teatru politycznego bliskiego uniwersalnym refleksjom nad naturą uprawiania polityki, jej patologiami i mrocznymi zakamarkami.
Tomasz Miłkowski „Trybuna” 290, 12 grudnia 2007

Równy spektakl bez nietrafionych partii. (…) Ów tradycyjny wyraz inscenizacji Cywińskiej ma rzadki dziś smak, a w dobie szemranych scenicznych eksperymentów czasem wydaje się wręcz rewolucyjny.
Jacek Wakar „Dziennik” nr 286, dodatek „Kultura”, 7 grudnia 2007

Wspaniałe widowisko Izabelli Cywińskiej mówi o potrzebie odwagi i potrzebie obrony prawdy nawet za najwyższą cenę.
Janusz R. Kowalczyk „Rzeczpospolita” nr 282, 3 grudnia 2007
William Shakespeare
Miarka za miarkę
Measure for Measure

Przekład Maciej Słomczyński

Marzenie o dobrej władzy to temat stary jak ludzka społeczność. Wiara w istnienie idealnego władcy, który wprowadzi powszechną sprawiedliwość, a ludzkość uczyni szczęśliwą, zdaje się nie opuszczać człowieka. Zapisana w strukturze przedstawienia „gra” z publicznością wyzwala chęć postawienia pytania - w co dzisiaj „grają” ludzie poszukujący coraz doskonalszych społecznych systemów. Utwór elżbietańskiego poety prowokuje rozmowę o istocie władzy.

Nagrody
Tytuł Najlepszego Spektaklu XIII Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi
Tytuł Najlepszej Aktorki XIII Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi oraz XVII Międzynarodowego Festiwalu Kontakt w Toruniu dla Dominiki Ostałowskiej za rolę Isabelli
Honorowa Nagroda im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego dla Anny Augustynowicz za wybitne osiągnięcia reżyserskie, w tym za reżyserię Miarki za miarkę
Złoty Yorick 2007 przyznany przez jury Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku za najlepszą szekspirowską adaptację sezonu.

Reżyseria Anna Augustynowicz
Dekoracje Marek Braun
Kostiumy Wanda Kowalska
Muzyka Jacek Wierzchowski
Światło Krzysztof Sendke
Inspicjent Julia Ossowska-Saar
Sufler Julia Ossowska-Saar
Obsada
VINCENTIO – Mariusz Benoit (gościnnie)
ANGELO – Krzysztof Stroiński
ESCALUS – Sławomir Pacek
CLAUDIO – Rafał Królikowski (gościnnie)
LUCIO – Adam Woronowicz
DWAJ SZLACHCICE USPOSOBIENI PODOBNIE JAK LUCIO – Wojciech Błach (gościnnie), Jacek Braciak
NADZORCA WIĘZIENNY – Michał Sitarski
BRAT TOMASZ lub BRAT PIOTR – Adam Woronowicz
ŁOKIEĆ – Jacek Braciak
SZUMOWINA – Krzysztof Szczerbiński
POMPEIUSZ – Wojciech Błach (gościnnie)
BARNARDINE – Adam Woronowicz
OBSKURSYN – Jacek Braciak
ISABELLA – Dominika Ostałowska
MARIANA – Anna Moskal
JULIA – Anna Moskal
FRANCISCA – Anna Moskal
PANI PRZESADNA – Krzysztof Szczerbiński

Premiera 10 grudnia 2006
Mała Scena
Czas trwania 160 minut (bez przerwy)

Poszukiwacze politycznych afer, sensacji i tematów na wyłączność powinni domagać się nieograniczonego wstępu na próby spektakli Anny Augustynowicz. Odkryją tam z pewnością sprawy, które na wiele miesięcy opanują opinię publiczną. Reżyserka albo dysponuje potężną siecią służb specjalnych i systemów prognostycznych, albo ma nieszczęście być naszą narodową Kasandrą. Wszystko, co pojawia się u niej na prawach teoretycznej zabawy czy symbolu, zaraz potem staje się twardym realizmem.
Joanna Derkaczew „Gazeta Wyborcza” nr 294, 18 grudnia 2006
Witold Gombrowicz
Pornografia

Napisana na argentyńskiej emigracji powieść Pornografia to jedno z najwybitniejszych, a jednocześnie najrzadziej adaptowanych dla sceny dzieł Witolda Gombrowicza. Pełna tajemnic i nieoczekiwanych zdarzeń akcja toczy się podczas II wojny światowej na polskiej prowincji, w ziemiańskim dworku, otoczonym lasami, w których ukrywają się partyzanci. W sielsko-okupacyjno-konspiracyjną rzeczywistość wkraczają dwaj goście z Warszawy, intelektualiści, którzy podejmują wysublimowaną grę, wykorzystując obmyśloną specjalnie tajną intrygę...
Pornografia uwodzi grą prawdy i pozoru, konfliktem młodości i starości, wstydu i odwagi, dojrzałości i niedojrzałości. Zbudowana z przeciwieństw, przesycona erotyzmem, fascynuje nie tylko nieustanną grą znaczeń, ale również ich okrucieństwem i nieodwołalnością.

Nagrody
Nominacje do X edycji Feliksów Warszawskich:
- za najlepszą reżyserię: Waldemar Śmigasiewicz
- za najlepszą pierwszoplanową rolę męską: Adam Woronowicz (Witold)
- za najlepszą drugoplanową rolę męską: Michał Sitarski (Wacław).

Adaptacja i reżyseria Waldemar Śmigasiewicz
Scenografia Maciej Preyer
Muzyka Krzesimir Dębski
Obsada
Fryderyk - Krzysztof Stroiński
Witold - Adam Woronowicz
Pani Maria - Joanna Żółkowska
Hipolit - Kazimierz Kaczor
Henia - Katarzyna Maria Zielińska
Karol - Tomasz Błasiak
Pani Amelia - Maria Robaszkiewicz
Wacław - Michał Sitarski
Siemian - Tomasz Sapryk
Skuziak Józiek - Krzysztof Szczerbiński
Błażej - Kazimierz Wysota
Franek - Zygmunt Sierakowski
Ignac - Jarosław Gruda

Premiera 30 maja 2008
Duża Scena
Czas trwania 2 godziny 30 minut (z jedną przerwą)

Mistrzowska inscenizacja Pornografii. (…) Śmigasiewicz to reżyser, który wie, po co wyprowadza aktorów na scenę. Aż miło patrzeć, jak precyzyjnie stwarzają wyraziste postacie, ścierając się w doskonale zakomponowanych scenach, gdzie indywidualne cechy każdego z nich zbiegają się w zespołowym graniu.
Janusz R. Kowalczyk, „Rzeczpospolita” nr 128, 3 czerwca 2008

Z powieści Gombrowicza Śmigasiewiczowi udało się zręcznie skonstruować sceniczny tygiel, w którym kłębią się obsesje bohaterów. (...) Wierność tradycji, patriotyzm, polskie mity narodowe tworzą tutaj upiorną miksturę z domieszką erotyki... (...) Galeria postaci Gombrowicza wykreowana przez aktorów Teatru Powszechnego bawi i przeraża jednocześnie.
Agnieszka Rataj, „Życie Warszawy” nr 128, 3 czerwca 2008

Polscy ziemianie w ujęciu aktorów Powszechnego są wyborni: raz na zawsze uwięzieni w kształcie, jak mucha w bryle bursztynu, dotknięci paraliżem czasu, owładnięci demencją, zdolni już tylko do inercyjnej repetycji mitu jakiegoś niepokalanego Soplicowa, na który nie ma miejsca w świecie historii spuszczonej z łańcucha i wykolejonej metafizyki.
Janusz Majcherek, „Gazeta Wyborcza – Stołeczna” nr 127, 2 czerwca 2008


Neil Simon
Słoneczni chłopcy
The Sunshine Boys

Przekład Mira Michałowska

Neil Simon pytany, czy jego sztuka jest komedią, czy też dramatem, odpowiadał: „A życie czym jest, komedią czy dramatem? Życie jest i jednym i drugim. Dlatego nie widzę żadnego powodu, aby w moich sztukach nie mieszało się jedno z drugim.”
Mistrzowie sceny – Franciszek Pieczka i Zbigniew Zapasiewicz jako tytułowi „słoneczni chłopcy” w pełnej sarkazmu i ironii, wzruszającej opowieści o niegdysiejszych gwiazdach variètès. Spotykają się po latach, żeby powtórzyć w telewizji swój najlepszy skecz, który wykonywali razem ponad trzydzieści lat. Wracają dawne animozje, pretensje, żale, ale wraca też skrywana stara przyjaźń. Czy dwaj rewelacyjni komicy zdołają ją ocalić?

Reżyseria Maciej Wojtyszko
Scenografia Małgorzata Grabowska - Kozera
Opracowanie muzyczne Andrzej Borzym
Inspicjent Ewa Kancler - Żeleńska
Sufler Ewa Kancler - Żeleńska

Obsada
WILLY CLARK - Zbigniew Zapasiewicz
AL LEWIS - Franciszek Pieczka
BEN SILVERMAN - Krzysztof Stroiński / Adam Woronowicz
PIELĘGNIARKA - Maria Robaszkiewicz
EDDIE - Jarosław Gruda
REŻYSER TV (głos) - Zygmunt Sierakowski
SPIKER TV (głos) - Kazimierz Wysota
KOBIETA Z REKLAMY (głos) - Paulina Chruściel

Premiera 19 września 2008
Duża Scena
Czas trwania 2 godz. (1 przerwa)

Kto czuje niedosyt świetnego aktorstwa, powinien zobaczyć Słonecznych chłopców ze Zbigniewem Zapasiewiczem i Franciszkiem Pieczką.
Jacek Cieślak, "Rzeczpospolita" nr 225, 25 września 2008

To pojedynek dwóch wielkich aktorów, dobrego tekstu i świetnego reżysera. Ze starcia wszyscy wychodzą zwycięsko. (...) Słoneczni chłopcy są jak oddech ulgi po modnych eksperymentach teatralnych. To solidnie wykonana robota, która potrafi bawić i fascynować umiejętnościami "starej gwardii". W obliczu duetu Zbigniewa Zapasiewicza i Franciszka Pieczki nie da się inaczej: po prostu chapeaux bas, panowie i panie!
Agnieszka Rataj, "Życie Warszawy" nr 227, 27 września 2008

Bystry dialog "dwóch zgryźliwych tetryków" skrzy się inteligencją, sarkazmem, złośliwością, ale skrywa też głębiej ukryty, powściągliwy liryzm, chwilami może nawet sentymentalizm ludzi, którzy mimo odsunięcia, starości i chorób zagadują lęk przed śmiercią i trzymają fason.
Janusz Majcherek, "Gazeta Wyborcza" nr 225, 25 września 2008
David Mamet
Glengarry Glen Ross

Przekład Małgorzata Semil

W biurze handlu nieruchomościami sprzedającym głównie mało atrakcyjne działki po zawyżonej cenie zbliża się finał konkursu zorganizowanego przez cynicznego szefa. Czterej agenci mają niewiele czasu, by wykazać się swoimi osiągnięciami. Najbardziej skuteczny wygra cadillaca, drugi dostanie komplet noży do befsztyków, a dwaj ostatni wylecą z roboty.

Reżyseria Tadeusz Bradecki
Scenografia Urszula Kenar
Inspicjent Julia Ossowska-Saar
Sufler Julia Ossowska-Saar
Obsada
SHELLY LEVENE – Zbigniew Zapasiewicz
JOHN WILLIAMSON – Szymon Bobrowski
DAVE MOSS – Jerzy Zelnik (gościnnie)
GEORGE ARRONOW – Kazimierz Kaczor
RICHARD ROMA – Piotr Machalica (gościnnie)
JAMES LINGK – Krzysztof Stroiński
BAYLEN – Zygmunt Sierakowski

Premiera 14 maja 2004
Mała Scena
Czas trwania 1 godz. 50 min. (bez przerwy)

To teatr męskich emocji (...) z postaciami posługującymi się ostrym niecenzuralnym słownictwem. (...) Agenci rozpaczliwie zabiegają o naiwnych klientów. Najbardziej zagrożeni nie cofną się przed niczym, nawet przed kradzieżą bazy danych i sprzedażą jej konkurencji. Wkrótce do firmy wkroczy policja.
Janusz R. Kowalczyk „Rzeczpospolita” nr 192, 18 sierpnia 2006
W pierwszej połowie lat 80 (chyba w 1983 lub 1984 r.) ten sam duet miał serię satyrycznych programów w programie II TVP. To było coś związanego z językiem polskim (nie pamiętam tytułu) np. o gwarach środowiskowych, ale też nie pozbawione doskonałej porcji humoru w Ich indywidualnym stylu. Pamiętam, że w jednym z odcinków parodiowali np. Halinę i Marco Antonelliego i ich przebój "Frontiera", a w innym The Shorst i ich "Comment Ca va". Oprócz wspomnianej pary występowali też w tym programie Janusz Rewiński, Zbigniew Buczkowski oraz Krzysztof Stroiński.

Dobra, pośmiałem się, to napiszę: ktoś tam przyszedł, ale czy dał 5 złotych, czy przywalił kijem, co tam. O rządzie PO-PSL też nie warto mówić, bo tam nie sami partyjni.
Teoretycznie gdyby Ruscy z Frycami ganiali się po naszym kraju w te i we wte kilka razy należałoby stawiać pomniki z wdzięczności za wyzwolenie to jednym, to drugim.

W centrum miasta na pomniku, który kiedyś symbolizował wdzięczność dla Armii Czerwonej, LWP, MO i SB oraz utrwalaczy władzy ludowej, ma stanąć posąg Chrystusa Króla. To pomysł LPR, o kórym pisze dzisiejsza "Rzeczpospolita".
- Chrystus zatriumfuje na gruzach komuny, a figura byłaby jego zwycięstwem nad złem tego świata - mówi "Rz" przewodniczący komitetu budowy pomnika i radny LPR Krzysztof Czubat. Plan działaczy już zdążył podzielić radnych i mieszkańców. - Co to za pomysł, by stawiać pomnik na pomniku? Kto to widział, by figura Chrystusa stała na monumencie symbolizującym poprzedni ustrój? - oburza się cytowana przez "Rz" radna z Niezależnego Porozumienia Społeczno-Gospodarczego Anna Stępień. Pomnik na placu Wolności w centrum Niska postawiono w 1970 roku. Pierwotnie inicjatywa jego budowy wyszła od byłych żołnierzy AK. Gdy dowiedziały się o tym lokalne władze, nadały mu własny wystrój, by symbolizował wdzięczność dla Armii Czerwonej, LWP, MO i SB; o żołnierzach AK nie wspomniano.
Sądzimy, że LPR zainspirował apel Pardonu. Trzy tygodnie temu rysunkiem.
Bartłomieja Stroińskiego rozpoczęliśmy inicjatywę: Przygarnijmy radzieckie pomniki. Czekamy na kolejne twórcze propozycje.
http://www.pardon.pl/arty...ej_na_chrystusa


Rys. Bartłomiej Stroiński


Teraz to i ja się nawet zaśmieje, a pomnik i tak będzie stał.
"Ekipa" nie była hitem [za Stopklatką]
11 grudnia 2007

Serial "Ekipa" nie był hitem. Utrzymaną w konwencji political fiction produkcję oglądało średnio 1,22 mln widzów, zapewniając Polsatowi zaledwie 10,28 proc. udziału w telewizyjnym rynku.

Najwięcej widzów zgromadził pierwszy odcinek opowieści wyemitowany 13 września (2,1 mln osób, 17,87 proc. udziału w rynku). Ostatni epizod serialu zobaczyło 6 grudnia 919 tys. widzów (8,64 proc. udziału) - wynika z danych AGB NMR.

Polsat w czasie emisji "Ekipy" był stacją czwartego wyboru. Liderem pasma była telewizja TVN (2,93 mln widzów, 24,51 proc. udziału), TVP1 oglądało średnio 2,48 mln osób (20,76 proc. udziału), oferta Dwójki zainteresowała 1,75 mln widzów (14,63 proc. udziału). Serial nieco chętniej oglądały kobiety. Wśród widzów dominowali mieszkańcy wsi i największych miast.

Według cennikowych danych Polsat zarobił na emisji serialu opowiadającego o kulisach władz w Polsce blisko 18 mln złotych. Koszty jego produkcji były jednak wysokie. Nieoficjalnie wiadomo, że budżet każdego z 14 odcinków w technice HD znacznie przekroczył 500 tys. złotych.

"Ekipę" wyreżyserowały Magdalena Łazarkiewicz, Katarzyna Adamik i Agnieszka Holland . W rolach głównych wystąpili m.in. Andrzej Seweryn, Janusz Gajos, Krzysztof Stroiński, Marcin Perchuć, Katarzyna Herman i Marcin Bosak. Kontynuacja produkcji nie jest na razie planowana.

[KS / Wirtualnemedia.pl]
Agnieszka Holland, reżyserka takich arcydzieł jak „Tajemniczy Ogród” czy „Plac Waszyngtona”, po raz pierwszy od 1981 roku (data premiery ostatniego wyprodukowanego w kraju filmu pt „Kobieta Samotna” ze scenariuszem Macieja Karpińskiego) zdecydowała się zrealizować produkcję całkowicie w Polsce i za polskie pieniądze. - W pewnym momencie serial został sierotką, ponieważ TVP nabrała wody w usta. Na szczęście nasi producenci (Dariusz Pietrykowski oraz Anna Iwaszkiewicz - przyp. red.) uratowali projekt - mówi Agnieszka Holland. Z równorzędną pomocą Magdaleny Łazarkiewicz (m.in. reż. Na Dobre i Na Złe) oraz Katarzyny Adamik, udało się nakręcić 14 odcinkowy serial w technice HD, który zdecydowanie nie będzie telenowelą czy sitcomem, jak mówi Holland, lecz serialem z prawdziwego zdarzenia, nawiązującym do współczesnych, głównie amerykańskich trendów. - Nowe seriale są często lepsze od hollywoodzkich produkcji - dodaje reżyserka.

Inspiracji tematycznych Ekipy zdecydowanie można dopatrywać się m.in. w Prezydenckim Pokerze z Martinem Sheenem (tyt. oryg. West Wing), lecz jak stwierdza Holland - Zależało nam żeby nie wchodzić w obecną debatę polityczną, ale pokazać politykę przez jak najbardziej prawdziwych ludzi.
- Ten film nie jest paszkwilem na obecną scenę polityczną, ale to kompletnie oddzielna, wirtualna rzeczywistość - dodaje Łazarkiewicz.

Wszelkie szczegóły scenariusza, którego autorami są Dominik Wieczorkowski oraz Wawrzyniec Smoczyński (publicysta Przekroju), są trzymane w tajemnicy. Wiemy jednak, że taką „czechowowską strzelbą” będzie ujawniona już w pierwszym epizodzie teczka byłego premiera (w tej roli stroniący od seriali Janusz Gajos). Nie odnajdziemy tu jednak żadnego klucza czy wyraźnych aluzji politycznych. Serial ma być ważnym głosem w dyskusji o demokracji w obliczu spadającej z roku na rok frekwencji wyborczej, bitw o stołki, brudu polskiej polityki. - Celem naszym jest zainteresowanie widzów tak pokazaną, szlachetniejszą stroną polityki - pisze na oficjalnej stronie Ekipy http://www.serialekipa.pl Agnieszka Holland.

Zdecydowanym atutem serialu jest jego gwiazdorska obsada. - Ze względu na polskich aktorów myślę, że warto tu pracować zawsze - mówi Holland, wtóruje jej zaś Andrzej Seweryn, stwierdzając żartobliwie - Ja poza Polskimi Drogami i Rodziną Połanieckich w serialach nie grałem, ale dlatego, że mi nie proponowano.- i dodaje - Natychmiast powiedziałem tak, gdy usłyszałem, że to Agnieszka i że to Prezydent - Aktor gra w filmie postać Głowy Państwa, skomplikowaną i niejednoznaczną, jak mówią twórcy.

Ekipę swoim talentem wsparli również: Janusz Gajos w roli Byłego Premiera, Krzysztof Stroiński jako Szef Kancelarii oraz Agnieszka Grochowska, Katarzyna Herman, Rafał Maćkowiak czy Marek Frąckowiak. W sumie reżyserki miały do dyspozycji około 250 aktorów.

Zbliża się więc wielka premiera, która zapowiedziana została przez Ninę Terentiew, obecnie dyrektorkę programową Polsatu, na wrzesień. To najciekawsza produkcja telewizyjna ostatnich lat. Plejada aktorów biorących w niej udział oraz waga osobowości reżyserskich każe nazwać ją wydarzeniem prestiżowym, które może wpłynąć na klasę obecnej sceny politycznej.
Telewizja Polsat budzi się z letargu. Komercyjna stacja inwestuje w ramówkę, chcąc zaskoczyć widzów. Kanał rozpoczął pracę nad nową serialową produkcją, którą wyreżyseruje Agnieszka Holland. Budżet jej jednego odcinka ma wynieść ok. 900 tysięcy złotych.

Serial "Ekipa", będący autorskim pomysłem wybitnej reżyser, pokaże politykę od kuchni: brutalne układy, walkę o wpływy, układy z biznesem i światem zorganizowanej przestępczości. Część jego bohaterów będzie przypominać prawdziwych polityków.

Produkcja ma się składać z 14 zaskakujących scenariuszem i rozmachem odcinków. Zagrają w niej m.in. Andrzej Seweryn, Marcin Bosak, Katarzyna Herman i Krzysztof Stroiński. Agnieszce Holland pomogą Magdalena Łazarkiewicz i Katarzyna Adamik.

Przypomnijmy, iż stacja jest też koproducentem 10-odcinkowego serialu kręconego właśnie w Rosji i na Litwie. "Wojna i pokój" powstaje przy udziale telewizji z Włoch, Niemiec, Francji, Rosji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii. Budżet projektu wynosi 26 milionów euro.
Joanna i Jan są kochającym małżeństwem z wieloletnim stażem. Pewnego dnia Joanna dostaje od "życzliwego nieznajomego" informacje o rzekomej podłości, której dopuścił się w przeszłości jej mąż. Niepotwierdzone podejrzenia stopniowo kładą się cieniem na ich związku.

reżyseria: Michał Rosa
scenariusz: Michał Rosa
obsada: Jadwiga Jankowska-Cieślak, Krzysztof Stroiński
szczegóły: dramat psychologiczny, Polska, 2008, 95 min
premiera 19.09.2008
Wrażliwa osiemnastolatka, niemogąca odnaleźć się w dzisiejszym świecie oraz młody gangster. Oboje spotykają się w szpitalu psychiatrycznym. Ona została skierowana tam przez rodziców, nowobogackich kołtunów, którzy nie byli w stanie zaakceptować jej nadwrażliwości. On przebywa w szpitalu na obserwacji. Znajomość ta przeradza się później w uczucie, trudne i w opinii wielu praktycznie skazane na klęskę.

reżyseria: Maciej Wojtyszko
scenariusz: Witold Horwath
obsada: Patrycja Soliman, Marcin Dorociński, Kinga Preis, Krzysztof Stroiński
szczegóły: obyczajowy, Polska, 2007, 102 min
premiera 11.04.2008,

Emocjonujący serial sensacyjny opowiadający o kulisach pracy w Policji.
Serial stanowi rozwinięcie wątków zawartych w wyświetlanym niedawno w kinach kasowym filmie o tym samym tytule. Temat filmu i jego fabuła powstały na podstawie materiałów, które reżyser Patryk Vega zebrał w warszawskim Pałacu Mostowskich podczas realizacji programów dokumentalnych dla telewizji. Znakomita obsada, niezwykły realizm, oryginalna, trzymająca w napięciu fabuła składają się na niezwykłą opowieść o prawdziwych ludziach i środowisku, w którym działają . "Pitbull" realistycznie ukazuje brutalny i przejmujący obraz polskiej Policji, mroczny świat zbrodni i ludzi, którzy próbują zaprowadzić w nim porządek i bronić pewnych zasad. Zdjęcia: Joanna Dzwonkowska

Obsada:
Marcin Dorociński: Podkomisarz Sławomir Desperski "Despero"
Janusz Gajos: Młodszy aspirant Zbigniew Chyb "Benek"
Andrzej Grabowski: Starszy aspirant Jacek Golc "Gebels"
Rafał Mohr: Podkomisarz Krzysztof Magiera "Nielat"
Krzysztof Stroiński: Aspirant Mirosław Saniewski "Metyl"
Weronika Rosati: Dżemma
Małgorzata Foremniak: Kryśka Szymańczyk, partnerka "Metyla"
Ryszard Filipski: Wor

Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---

Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---

Rysa.2008.PL.DVDRip.XviD-KiCZ





Joanna i Jan są kochającym małżeństwem z wieloletnim stażem. Pewnego dnia Joanna dostaje od "życzliwego nieznajomego" informacje o rzekomej podłości, której dopuścił się w przeszłości jej mąż. Niepotwierdzone podejrzenia stopniowo kładą się cieniem na ich związku.

obsada: Jadwiga Jankowska-Cieślak, Krzysztof Stroiński


kino (Polska): 19 września 2008, Film Polski, kopii: 18
DVD (Polska, sprzedaż): 12 lutego 2009, TiM Film Studio
DVD (Polska, rental): 12 lutego 2009, TiM Film Studio


Tytul polski.............. Rysa
Tytul oryginalny.......... Rysa
Gatunek................... Dramat, Psychologiczny
Data wydania.............. 12/02/2009
Zrodlo.................... DVD R2 PAL
Audio bitrate............. ~128 Kbps, 48 KHz
Audio kodek............... VBR MP3, stereo
Video bitrate............. ~1042 Kbps, 2 przebiegi
Video kodek............... XviD
Rozdzielczosc............. 640x336
Proporcja................. 16x9
Tempo klatek.............. 25.000, PAL
Czas...................... 1:23:36
Wielkosc.................. 700MB
Jezyk..................... polski


FILM W JEDNYM PLIKU


Download:

http://uploadbox.com/files/daf478becd


gatunek: sensacyjny
produkcja: Polska
premiera: 2005-04-09
reżyseria: Patryk Vega
scenariusz: Patryk Vega
muzyka: Radosław Łuka
czas trwania: 100 min.

OBSADA

Janusz Gajos - Benek
Andrzej Grabowski - Gebels
Krzysztof Stroiński - Metyl
Marcin Dorociński - Despero
Weronika Rosati - Dżemma
Rafał Mohr - Nielat
Jacek Braciak - Romuś Makieła
Danuta Stenka - Dzieciobójczyni
Małgorzata Foremniak - Kryśka
Ryszard Filipski - Wor

OPIS

Policjanci z warszawskiego Wydziału Zabójstw nawiązują kontakt z Worwzakonnikiem (Ryszard Filipski), który w świcie przestępców pełni rolę kogoś w rodzaju "sędziego". W grupie Ormian związanych z warszawskim półświatkiem działa Said.
Zmusza on swoich pobratymców do opłacania się za ochronę, a gdy to zrobią - zabija ich. Wor chce wyeliminować Saida rękami warszawskich policjantów. Do tego celu wybiera "Despero" (Marcin Dorociński), którego napuszcza na młodą córkę Saida (Weronika Rosati).
Romans córki z policjantem i uwięzienie najemnika, raketiera ściągającego haracze dla Saida ma spowodować jego przyjazd z Turcji do Warszawy.

http://files.filefront.co...;/fileinfo.html
Lub:
http://www.sendspace.pl/file/h89wITIv/
http://www.sendspace.pl/file/DgqfIUGS/

Hasło:wielkiekino

Mieszanka love story i kina gangsterskiego. Fabio (Marcin Dorociński, nagroda dla najlepszego aktora FPFF w Gdyni) symuluje chorobę psychiczną, szykując sobie alibi przed planowaną egzekucją na zlecenie.
W klinice psychiatrycznej poznaje Luizę (Patrycja Soliman), wrażliwą córkę małomiasteczkowego polityka (Krzysztof Stroiński), który dla dobra kariery nie waha się przed ubezwłasnowolnieniem dziewczyny, wstydząc się jej niekonwencjonalnych zachowań. Fabio, rozbrojony niewinnością
i bezbronnością Luizy, bierze ją pod opiekę. Stopniowo przyjaźń przeradza się w coś więcej.

Theater Date..: 11.04.2008
Release Date..: 14.08.2008
Name..........: Ogrod Luizy
Genre.........: Comedy, Drama, Romance, Thriller
Language......: Polish
Source........: PAL DVD RETAiL R2
Video Bitrate.: 785kb/s
Video Codec...: XviD
Audio Bitrate.: 130kb/s, 48000Hz, VBR
Audio Codec...: MPEG Layer-3 (MP3)
FPS...........: 25.000
Resolution....: 608x320
Aspect Ratio..: 16:9
Runtime.......: 01:45:24

Ogród Luizy
Ogrod.Luizy.2008.PL.DVDRip.XviD-UNiVER.(eMuleWorld.com.pl).avi
Summary:
Duration: 01:45:24
Bit rate: 928kbps
Video:
Format: mpeg4
Size: 608x320
Frame rate: 25.00fps
Audio:
Format: mp3
Bit rate: 129kbps
Sample rate: 48000Hz
Channels: Stereo



Produkcja: Polska Gatunek: Dramat, Obyczajowy, Sensacyjny



OPIS

Fabio symuluje chorobę psychiczną, szykując sobie alibi przed planowaną egzekucją na zlecenie. W klinice psychiatrycznej poznaje Luizę, wrażliwą córkę małomiasteczkowego polityka , który dla dobra kariery nie waha się przed ubezwłasnowolnieniem dziewczyny, wstydząc się jej niekonwencjonalnych zachowań. Fabio, rozbrojony niewinnością i bezbronnością Luizy, bierze ją pod opiekę. Stopniowo przyjaźń przeradza się w coś więcej.







OBSADA

Patrycja Soliman: Luiza Bartodziej
Marcin Dorociński: Fabian Sawicki "Fabio"
Kinga Preis: Psycholog Anna Świątek
Krzysztof Stroiński: Lech Bartodziej, ojciec Luizy
Marcin Hycnar: Sanitariusz Marian
Władysław Kowalski: Mecenas Frankowski "Kaleka"
Aleksander Trąbczyński: Policjant
Zbigniew Modej: Kierowca
Andrzej Niemirski: Gangster
Stanisław Brudny: Strażnik w szpitalu
Hanna Chojnacka: Dziennikarka
Kazimierz Wysota: Lekarz
Jacek Lenartowicz: "Gringo"
Jerzy Molga: Sędzia
Witold Bieliński: "Kulawka"




TYTUŁ FILMU: "Ogród Luizy"
PRODUKCJA: Polska
GATUNEK: Dramat, Obyczajowy, Sensacyjny
CZAS TRWANIA: 102 minuty
DATA PREMIERY: 11.04.2008 - Polska, 19.09.2007 - Świat
REŻYSERIA: Maciej Wojtyszko, Elżbieta Sikorska
SCENARIUSZ: Witold Horwath






Suma kontrolnaRozmiar
Zasady znane.
Nominowani:

Tomekautograf
Donald Tusk
Abp. Alfons Nossol
Kazimierz Kaczor
Kabaret Mumio
Anna Samusionek
Andrzej Piszczatowski
Łzy
Helmut Kohl
Elton John
Antonio Banderas
Sophia Loren
Bill Gates
Frank Rost
Paul Scharner

Martina10000
Szymon Bobrowski
Darek Maciborek
Jerzy Owsiak
Sylwester Maciejewski
Sofia Vassilieva
Tokio Hotel (PP)
Hilary Duff

Honey
Tatiana Okupnik
Bohdan Łazuka
Kasia Cerekwicka
Alissa Czisny

Gusik
Krist Van D

Lesiu
Karolina Nowakowska
Wojciech "Fokus" Aszler
Andrzej Zieliński
Jan Jankowski
Hanna Śleszyńska
Piotr Polk
Małgorzata Pieczyńska
Marian Sypniewski
Marian Opania
Bartosz Opania
Małgorzata Zajączkowska
Krzysztof Kolberg
Andrzej Poniedzielski,
Magda Umer
Jennifer Lopez
Piper Perabo
Robert Englund

wojtasek1994
Kombi
Tomasz Hajto
Krzysztof Bukalski
Adam Danch
Kondra Gołoś
Tomasz Moskal
Henryk Kasperczak
Radosław Majewski
Jacek Bednarz
Bastian Schweinsteiger
Mauro Cantoro
Michael Ballack
Alemannia Aachen
Dc United
AC Milan
Daniel Lackner
Fc Energie Cottbus
Friedrichshafen Volleyball
Tony Adams
Karim Benzema

Adam21
Krzysztof Stroiński

Kopek
Robert Stawiarski
Grzegorz Seremak
Paweł Potent
Edward Czapkarski
Piotr Włodarczyk
Kolejarz Stróże
Szymon Pawłowski
Pelikan Łowicz

Adis
Krzysztof Kiersznowski
Radosław Kałużny
Dimmu Borgir
Phil Collins

Pirlo
Henryk Czapczyk

Tick
Dawid Jarka
Paulo Ferreira

Werka91
Lady Pank
Grażyna Szapołowska
Jasiek Mela
Przemysław Sadowski
Kasia Nosowska
Magda Modra
Ania Wyszkoni
Tomek Lubert
Ewa Gawryluk
Steve Martin
Jimmy Carter
Kirk Douglas


CUJO
Maria Czubaszek
Jacek Fedorowicz
Kabaret Dno
Kabaret Koń Polski
Kabaret Pod Wydrwigroszem
Andrzej Zaniewski

Casperus
Damian Dacewicz
Zygmunt Anczok
Małgorzata Rydz
Wesley Sneijder

pbrzeczek
Szymon Wydra
Zbigniew Suski
Maciek Rock
Paulina Wysocka
Gerard Seczkowski
Kasia Wiśniewska
Paweł Mańka
Mirek Ptasznik
Tomasz Peczak
Łukasz Płoszajski
Magda Czmuda
Bartek Lenert
Kuba Klawiter

Amikowiec
Daniel Pliński
Clive W.J. Granger
Claudia Christian
David Magidoff

Gollaz
Grzegorz Jakosz
Bartłomiej Socha
Michał Gołaś
Henryk Wieczorek
Anna Jurkiewicz
Lauriane Gilliéron
Mélissa Theuriau
Dr Edward Fench Adami
Vicki Michelle
Douglas D. Osheroff
Gerhard Ertl
Robert E. Kahn
Sissel Kyrkjebo (Sissel)
John McCain
Luciano Burti
Nathan Deakes
Melissa Buhl
T-Mobile
Vegard Heggem
Nigel Clough
Jens Filbrich
FISCHER Sports
Mike Phelan
Mickey Thomas
Bastian Swillims
Michael Bentwood

T_leon
Sendhil Ramamurthy
The 69 Eyes
Lou Bega
Michael Buble
George Martin
Roman Sebrle

666666
ColdPlay

Pawelooo
Whoopi Goldberg

Gaucho
Roger Waters
Edgar Davids

Andrew
Clarence Seedorf
FC Bayern Monachium

Kemotek13
Martin Schmitt

Podlas
David James
Emile Heskey

Robcio1115
Robinho
Pełna lista laureatów nagród - Orły 2009:

Najlepszy film
"33 sceny z życia"

Najlepsza reżyseria
Jerzy Skolimowski - "Cztery noce z Anną"

Najlepsza główna rola męska
Krzysztof Stroiński - "Rysa"

Najlepsza główna rola kobieca
Jadwiga Jankowska-Cieślak - "Rysa"

Najlepsza drugoplanowa rola męska
Robert Więckiewicz - "Ile waży koń trojański?"

Najlepsza drugoplanowa rola kobieca
Danuta Szaflarska - "Ile waży koń trojański?"

Najlepsze zdjęcia
"Cztery noce z Anną" (Adam Sikora)

Najlepszy scenariusz
"Mała Moskwa" (Waldemar Krzystek)

Najlepsza muzyka
"33 sceny z życia" (Paweł Mykietyn)

Scenografia
"Mała Moskwa" (Tadeusz Kosarewicz)

Kostiumy
"Mała Moskwa" (Małgorzata Zacharska)

Montaż
"33 sceny z życia" (Jacek Drosio)

Dźwięk
"Mała Moskwa" (Wacław Pilkowski)

Odkrycie roku
Elena Leszczyńska - "Mała Moskwa"

Najlepszy film europejski
"Motyl i skafander"

Tzw. polskie oskary zostały rozdane. No cóż, tak jak myslałam, po raz kolejny wyróżnione zostały "33 sceny z życia" i po raz kolejny skłania mnie to do przemyśleń nad fenomenem tego filmu, który nie za bardzo jest dla mnie zrozumiały. Film poruszający ciekawą tematykę, zły nie jest, ale zagrany zupełnie przeciętnie i momentami irytujący. Natomiast nagroda dla najlepszych aktorów pierwszoplanowych jest jak najbardziej zasłużona. To co Jadwiga Cieślak i Krzysztof Stroiński pokazali w"Rysie" powinno być lekcją dla aktorów młodego pokolenia - fantastyczne kreacje i według mnie najlepszy polski film ubiegłego roku.

Reasumując, muszę stwierdzić, że rok 2008 był jednym z lepszych w historii polskiej kinematografii (przynajmniej ostatnich 15 lat) i oby ten był równie dobry.


Produkcja: Polska
gatunek: Sensacyjny
data premiery: 2005-12-15 (Świat)
reżyseria Patryk Vega
scenariusz Patryk Vega, Mariusz Bieliński
zdjęcia Mirosław Brożek
muzyka Radosław Łuka
czas trwania: 45

OBSADA:

Janusz Gajos: Benek
Dawid Łepkowski: Jarek
Marcin Dorociński: Despero
Andrzej Grabowski: Gebels
Krzysztof Stroiński: Metyl
Rafał Mohr: Nielat
Michał Kula: Barszczyk
Weronika Rosati: Dzemma
Janusz Chabior: Ciągły
Danuta Stenka: Dzieciobójczyni

Opis:

Pitbull – polski film fabularny z 2005 roku oraz serial telewizyjny (5 odcinków po 45 minut), który powstał w oparciu o niego. Powstała również druga seria - kontynuacja popularnego serialu. Akcja nowej serii rozpoczyna się po sześciu miesiącach od ostatnich wydarzeń. 13 odcinków po 50 minut emitowana w TVP 2 od 9 marca 2007.

Akcja serialu została osadzona w realiach współczesnej Warszawy. Wątek fabularny obraca się wokół spraw kryminalnych, z jakimi reżyser Patryk Vega, współtwórca dokumentalnych cykli telewizyjnych "Prawdziwe psy" i "Taśmy grozy", zetknął się podczas przygotowywania dokumentacji . Zaczerpnięty z życia pomysł na scenariusz najpierw znalazł odzwierciedlenie w kinowym filmie "Pitbull", którego premiera odbyła się wiosną 2005 r. Na bazie kinowej wersji służbowych i życiowych perypetii warszawskich policjantów z wydziału zabójstw, zrealizowano serial telewizyjny, rozbudowując pewne wątki.

Stadion Dziesięciolecia w Warszawie zasłynął jako największy jarmark w Europie, gdzie można upłynnić niemal wszystko, pozbyć się trefnego towaru. Tu ściągają uczciwi handlarze, ale też cwaniacy, drobni kanciarze i zorganizowane grupy przestępcze, specjalizujące się w różnych dziedzinach. Nad największymi czuwają żołnierze i ochroniarze mafijni. Sięgają tu też wpływy bezwzględnego Saida (ponoć postać autentyczna), który ma na sumieniu porwania, wymuszanie haraczy, morderstwa na zlecenie. Na stadionie dochodzi do krwawej jatki, którą zgotował dłużnikom mafiosa jego człowiek. W ciągnącą się od lat sprawę Saida jest zaangażowanych pięciu policjantów z sekcji operacyjnej, których poznajemy w pierwszym odcinku serialu. Trudne i wyczerpujące śledztwo odmieni ich życie, zmusi do podjęcia kontrowersyjnych decyzji, wpłynie na zmianę dotychczasowych postaw.

PitBull I Seria (5odc)
format: RMVB
haslo: Freelancer

S01E01 (odc.1)
RapidShare: 1-Click Webhosting
RapidShare: 1-Click Webhosting
S01E02 (odc.2)
RapidShare: 1-Click Webhosting
RapidShare: 1-Click Webhosting
S01E03 (odc.3)
RapidShare: 1-Click Webhosting
RapidShare: 1-Click Webhosting
S01E04 (odc.4)
RapidShare: 1-Click Webhosting
RapidShare: 1-Click Webhosting
S01E05 (odc.5)
RapidShare: 1-Click Webhosting
RapidShare: 1-Click Webhosting


PitBull II Seria (12odc)
format: RMVB
haslo: cynek1

S02E01 (odc.6)
RapidShare: 1-Click Webhosting
RapidShare: 1-Click Webhosting
S02E02 (odc.7)
RapidShare: 1-Click Webhosting
RapidShare: 1-Click Webhosting
S02E03 (odc.8)
RapidShare: 1-Click Webhosting
RapidShare: 1-Click Webhosting
S02E04 (odc.9)
RapidShare: 1-Click Webhosting
RapidShare: 1-Click Webhosting
S02E05 (odc.10)
RapidShare: 1-Click Webhosting
RapidShare: 1-Click Webhosting
S02E06 (odc.11)
RapidShare: 1-Click Webhosting
RapidShare: 1-Click Webhosting
S02E07 (odc.12)
RapidShare: 1-Click Webhosting
RapidShare: 1-Click Webhosting
S02E08 (odc.13)
RapidShare: 1-Click Webhosting
RapidShare: 1-Click Webhosting
S02E09 (odc.14)
RapidShare: 1-Click Webhosting
RapidShare: 1-Click Webhosting
S02E10 (odc.15)
RapidShare: 1-Click Webhosting
RapidShare: 1-Click Webhosting
S02E11 (odc.16)
RapidShare: 1-Click Webhosting
RapidShare: 1-Click Webhosting
S02E12 (odc.17)
RapidShare: 1-Click Webhosting
RapidShare: 1-Click Webhosting

Życzę milego ściągania i ogladania

Obsada: Eliza Borowska, Paulina Holtz, Edyta Olszówka, Maria Robaszkiewicz, Olga Sawicka, Jacek Braciak, Kazimierz Kaczor, Rafał Królikowski, Sylwester Maciejewski, Sławomir Pacek, Andrzej Piszczatowski, Krzysztof Stroiński, Adam Woronowicz

Opis: W"Słomkowym kapeluszu"jest wszystko: komedia obyczajowa, komedia omyłek, zdrada, romans, ale jest przede wszystkim znakomita zabawa.

Poszukuje 2óch filmów rodzimej produkcji:

a)"Pitbull"
Polska 2005. Reż. Patryk Vega. Aktorzy: Janusz Gajos, Krzysztof Stroiński, Andrzej Grabowski, Marcin Dorociński, Rafał Mohr, Ryszard Filipski, Weronika Rosati, Małgorzata Foremniak

b)"Komornik"
Komornik: reżyseria: Feliks Falk, scenariusz: Grzegorz Łoszewski, zdjęcia: Bartosz Prokopowicz, muzyka: Bartłomiej Gliniak, scenografia: Anna Wunderlich, kostiumy: Małgorzata Braszka, montaż: Krzysztof Szpetmański,w roli głównej:Andrzej Chyra

Najlepiej jakby to było http lub ftp.

------------------------------------------------------------



Data premiery: 1991-12-31 (Polska),1991-12-11 (Świat)

Produkcja: USA
Gatunek: Familijny, Fantasy, Przygodowy

Reżyseria: Steven Spielberg
Scenariusz: James V. Hart, Nick Castle
Zdjęcia: Dean Cundey
Muzyka: John Williams


Piotruś Pan stał się dorosły, jest teraz prawnikiem i ma żonę - wnuczkę Wendy. Kapitan Hak niespodziewanie porywa jego dzieci, więc Piotruś musi wrócić do Nibylandii aby wraz z Dzwoneczkiem i chłopcami stawić czoło groźnemu kapitanowi i odzyskać dzieci.



Dustin Hoffman: Kaptan James Hook
Robin Williams: Peter Banning/Piotruś Pan
Julia Roberts: Dzwoneczek
Bob Hoskins: Smee
Caroline Goodall: Moira Banning
Laurel Cronin: Liza
Arthur Malet: Tootles
Isiah Robinson: Pockets
Dante Basco: Rufio
Gwyneth Paltrow: Młoda Wendy
Krzysztof Stroiński: Piotruś Pan (polski dubbing)
Danuta Szaflarska: Wendy (polski dubbing)
Dominika Ostałowska: Dzwoneczek (polski dubbing)
Jan Prochyra: Smee (polski dubbing)
Marta Klubowicz: Moira (polski dubbing)

------------------------------------------------------------

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • piotrrucki.htw.pl

  • © wojtekstoltny design by e-nordstrom