krzysztof piskula
wojtekstoltny


barwy Mieszka w zakończonym sezonie nadal występować będą Przemysław Urbaniak, Damian Augustyniak, Mariusz Wysocki, Mariusz Piotrowski, Rafał Ditbrener, Wojciech Gąsiorowski, Marcin Sporakowski, Szymon Gul, Błażej Matysiak oraz Krzysztof Piskuła

. Z kolei z grona testowanych w ostatnim czasie piłkarzy pomyślną opinię trenera Stachowiaka uzyskało tylko trzech : Chodzi o napastnika Tura Turek Marcina Michałowskiego ,pomocnika Chemika Bydgoszcz Jakuba Bajora a także napastnika Amiki Wronki Konrada Romańczyka. Do tego tercetu dołączy jeszcze bramkarz Tura Turek Marcin Ludwikowski (niegdyś Widzew Łódź).


do gry w Mieszku przymierzani sa jeszcze Adrian Nawrot i jakiś młody bramkarz.

wiecej tutaj

Euro 2008 - wszystkie bramki + rzuty karne z dwóch ćwierćfinałów.   79 plików, 1,1 GB, wszystko ładnie opisane.
          http://i44.tinypic.com/2e53728.jpg
            Mecz Legia Warszawa - Widzew Łódź 2:3 (18.06.1997)
          Legendarny już mecz decydujący o MP w sezonie 1996/97.
          Nagranie z TVP2.
            To My Kibice 2007
          12 numerów w PDF - każdy ~100 MB.
            Polish Hooligans 2004.
          2 godzinny film, format wmv, 400 MB.
          Polar Wrocław - Cracovia.
          Piast Gliwice - Ruch Chorzów.
          Lech Poznań - Legia Warszawa.
          Zagłębie Sosnowiec - Polonia Bytom.
          Stal Rzeszów - Korona Kielce.
          Arka Gdynia - Pogoń Szczecin.
          Ruch Chorzów - ŁKS Łódź.
          Zawisza Bydgoszcz - Elana Toruń.
          Lech Poznań - Wisła Kraków.
          Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin.
          Ruch Radzionków - Zagłębie Sosnowiec.
          Resovia - Stal Rzeszów.
          Karkonosze Jelenia Góra - Górnik Wałbrzych.
          Stal Rzeszów - Motor Lublin.
          ŁKS Łódź - Widzew Łódź.
          Lechia Gdańsk - Elana Toruń.
          Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia.

Zdjęcia zawodników bez autografów:
Górnik Zabrze (oficjalne AK):
- Maris Smirnovs - Adam Banaś - Sebastian Nowak - Przemysław Pitry - Marius Kizys - Piotr Madejski - Adam Danch - Paweł Strąk - Grzegorz Bonin Lech Poznań (karty 10cm x 7cm):
- Piotr Świerczewski - Zbigniew Wójcik - Łukasz Madej
- Rafał Lasocki
- Mariusz Mowlik - Piotr Jacek
- Damian Nawrocik - Krzysztof Piskuła
- Mirosław Goliński
Zdjęcia:
- Alex Ferguson
- Tim Howard
- Paul Scholes - Piotr Rzepka x2
- Antoni Piechniczek
Karty 'Match Attack' (8cm x 6 cm):
- Nani
- Patrice Evra
- Edwin van der Sar
- Paul Scholes
- Francesc Fabregas
- Tim Howard
- Jussi Jaaskelainen
- Nigel Reo-Coker
- Alan Smith x3
- Emanuel Pogatetz x2
- Micah Richards x2
- Paul Scharner
Zawisza pokonał Polonię Słubice 3-2 po ciekawym meczu. Do przerwy było 0-1 dla przyjezdnych, w drugiej połowie oglądaliśmy fajne spotkanie. Były słupki, poprzeczki, rzut karny (nieco wątpliwy z mojej perspektywy) dla Zawiszy, sporo emocji. Ostatecznie bydgoszczanom udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść w 83 minucie po bramce Krzysztofa Szala. Po serii remisów nadeszło w końcu zwycięstwo, ale wywalczone z trudem na własnym boisku w meczu z jednym z głównych kandydatów do spadku. Za tydzień przyjeżdża Pogoń i będzie o wiele ciężej. Wracając do Polonii Słubice, strzelając we wczorajszym meczu dla niej bramkę przypomniał mi się były zawodnik m.in. Lecha Poznań Krzysztof Piskuła.
Warto chyba odnotować, że Michał Żewłakow reprezentuje Nasz kraj od...10 lat. Zadebiutował 19.06.1999 r., jeszcze za kadencji Janusza W. w meczu z Nową Zelandią ( jako ciekawostkę podam skład z tego spotkania: Tomala Grzegorz, Terlecki Maciej, Żewłakow Michał, Stolarczyk Maciej, Chańko Jacek, Michalski Radosław, Piskuła Krzysztof, Nosal Mariusz, Gęsior Dariusz, Wichniarek Artur, Żurawski Maciej + zmiany: Szwed Rafał, Jakubowski Ariel, Sypniewski Igor ).
Michał ma niespełna 33 lata, 85 występów; ciekawe czy pobije rekord G. Lato - 100 A ( z obecnie grających zawodników w reprezentacji tylko Jacek Krzynówek zaliczył więcej występów - 89 ). Myślę, że jest na to szansa.
Organizacyjnie i finansowo pewnie tak. Zainteresowanie meczami Warty rowniez jest bardzo mizerne i od lat sie nie zmienia.

Ale jesli przyjrzec sie druzynie od strony czysto sportowej to dostaniemy calkiem interesujacy obraz. Prawdziwym sercem i dobrym duchem zespolu jest Tomasz Magdziarz. Inni zawodnicy drugiej linii, tacy jak Sergio Batata czy Filip Burkhardt to tez z pewnoscia nie sa dla kibicow nazwiska anonimowe. Swoje szanse gry dostaja czesto mlodzi i zdoli tacy jak obronca Krzysztof Strugarek czy wychowankowie klubu z Wildy Otuszewski i Ngamayama. Za strzelania bramek ma odpowiadac Marcin Klatt, kolejny napastnik z przeszloscia w ekstraklasie. W kadrze znajduja sie bardzo doswiadczeni ligowi wyjadacze jak Krzysztof Piskuła czy Paweł Kaczorowski, ale obaj juz rzadko wychodza na boisko.

Na zywo widzialem Warte w tym sezonie raptem dwa razy. Najpierw 3:3 z GKS Katowice, nastepnie 0:2 w Pucharze Polski z Ruchem Chorzow. W obu meczach zespol gral niezla pilke, paradoksalnie lepiej zaprezentowal sie w przegranym meczu przeciw Ruchowi, gdzie do sprawienia niespodzianki zabralo jedynie pewnej dawki szczescia.

Tak czy inaczej, zycze Zielonym skutecznej walki o pozostanie w gronie pierwszoligowcow

bo jak spadli do nowej 3 ligi nie orientuje się co tam się wyprawia ;p
Na razie wystartowaliśmy lepiej niż oczekiwaliśmy - drugie miejsce, 5 zwycięstw i 2 porażki. Jeszcze tydzień przed startem rozgrywek w składzie byli tylko juniorzy. Spadek do III ligi był wkalkulowany od dawna, bo finansowo potęgą nie byliśmy. Sezon temu grali u nas Maxwell Kalu, Krzysztof Piskuła czy Branko Rasić. Teraz ze znanych zawodników został tylko Przemek Urbaniak. W zeszłym sezonie próbowaliśmy coś rozwinąć kibicowsko, nie udało się i osobiście przestałem się angażować. Teraz podobno jest lepiej, coś się dzieje.
Łukasz Gorszkow - 1 liga 273/7
http://grzegorzsphotos.fotopic.net/p52133723.html

Paweł Pęczak - Puchar Polski 1999, 2000
http://grzegorzsphotos.fotopic.net/p52133726.html

Tomasz Copik - 1 liga 22/0
http://grzegorzsphotos.fotopic.net/p52133732.html

Artur Andruszczak - 1 miejsce MŚ u-16 1993
http://grzegorzsphotos.fotopic.net/p52133799.html

Czesław Jakołcewicz - Mistrzostwo Polski 1984, 1990, 93
http://grzegorzsphotos.fotopic.net/p52133797.html

Jacek Manuszewski - 1 liga polska 151/8
http://grzegorzsphotos.fotopic.net/p52133802.html

Jakub Szmatuła - 1 liga polska 4/0
http://grzegorzsphotos.fotopic.net/p52133803.html

Krzysztof Piskuła - Mistrzostwo Polski 1993
http://grzegorzsphotos.fotopic.net/p52133801.html

Piotr Cetnarowicz - 1 liga polska 13/2
http://grzegorzsphotos.fotopic.net/p52133804.html

Sebastian Fechner - Mistrzostwo Polski 2005
http://grzegorzsphotos.fotopic.net/p52133800.html

Georgi Biżew
http://grzegorzsphotos.fotopic.net/p52133796.html

Klaus Wunder - PEMK 1975
http://grzegorzsphotos.fotopic.net/p52133795.html

Harald 'Toni' Schumacher - I miejsce ME 1980, II miejsce MŚ 1982, 86
http://grzegorzsphotos.fotopic.net/p52133798.html

Sławomir Szymaszek - 1 liga 46/0 (x2)
http://grzegorzsphotos.fotopic.net/p52133729.html
Dziś :

Bogusław Baniak
Krzysztof Piskuła
Tomasz Bekas
Tomasz Najewski
Marcin Klatt
Paweł Iwanicki
Emmanuel Ifeanyi Ekwueme
David Paku-Tshela
Alain Ngamayama
Jakub Szmatuła

i bilet z meczu .
Krzysztof Piskuła, Mieszko Gniezno.
Dzis

Zlatko Tanevski
Ilijan Micanski
Przemyslaw Pitry
Grzegorz Wojtkowiak
Dimitrije Injać
Rafał Murawski
Dawid Florian
Marcin Dymkowski
Jakub Wilk
Emilian Dolha
Ryszard Remień
Jakub Szmatuła
Waldemar Przysiuda
Piotr Jacek
Błażej Telichowski
Bartosz Ślusarski
Bartosz Bosacki
Krzysztof Piskuła
Norbert Tyrajski
Krzysztof Michalski
Zbigniew Wójcik
No tak, jeszcze niedawno pisałem o fatalnej sytuacji Mieszka, tymczasem jak zwykle w Mieszku im gorzej tym lepiej.
Mimo sporych problemów organizacyjno - finansowych, Mieszko świetnie zaczęło rundę wiosenną. Z rezerwami Lecha 1:1 (a grało kilku piłkarzy z pierwszego składu), z Wartą 0:0, z Kanią na wyjeździe 3:2, z Kotwicą 2:0. Wspaniale prezentuje się Rafał Dittbrener. O wiele lepiej, niż grający w Mieszku Szymon Pawłowski, kupiony zimą przez Zagłębie Lubin. Kontuzji donzał niestety Krzysztof Piskuła, oby niegroźnej.
W sportowej walce Mieszko utrzyma się na pewno, oby tylko problemy finansowe nie doprowadziły do degredacji, lub likwidacji drużyny o czym również się mówi.

Mieszko Gniezno rozważa wycofanie się z rozgrywek piłkarskiej III ligi. - Nie mamy kasy - mówi sekretarz klubu Dawid Frąckowiak.

Mieszko miał się bić w tym sezonie o awans, a na razie poważnie grozi mu spadek. Zajmuje 14. miejsce w szesnastozespołowej grupie III ligi. Zespół z Gniezna ma 18 pkt., zaledwie jeden więcej od ostatniej w tabeli Kotwicy Kołobrzeg.

W ostatnim meczu z Wartą Poznań zespół zagrał bez trenera, bo Ryszard Rybak, który objął zespół na początku roku, zrezygnował z funkcji. - Zarobiłem na piłce dość, by teraz oczekiwać od wykonywanej pracy nie tylko pieniędzy, ale też mieć z niej satysfakcję. A nie miałem jej w Gnieźnie, gdy na treningu pojawiało się kilkunastu piłkarzy ze zwieszonymi głowami, którzy martwili się tym, że nie mają na chleb - mówi Rybak. - Trzydzieści lat działam w futbolu, ale tak fatalnej sytuacji, jaka teraz jest w Mieszku, to jeszcze nie spotkałem. Klub funkcjonuje jak A-klasowiec. Myślałem, że moja dymisja wstrząśnie kimś, ale chyba tak się nie stało - dodaje.

Zajęcia z zespołem prowadzą najbardziej doświadczeni piłkarze - kapitan Przemysław Urbaniak i Krzysztof Piskuła. Codziennie konsultują się z Rybakiem, który mimo złożonej rezygnacji układa plany zajęć. - Większość z nas ma umowy ważne do czerwca. Do tego czasu zamierzamy wykonywać swoją pracę - mówi Urbaniak. - Jestem gnieźnianinem, zależy mi na Mieszku. Zdajemy sobie z kolegami sprawę z tego, że spadek do IV ligi jest równoznaczny z końcem poważnej piłki w mieście - dodaje kapitan. - Mam ogromny szacunek dla tych chłopaków za to, że w tych warunkach trenują i grają z pełnym zaangażowaniem. Zresztą nie dziwię im się, przecież oni walczą o lepsze kontrakty w następnym sezonie - mówi Rybak. W pierwszych dwóch wiosennych meczach Mieszko dwa razy zremisował: z rezerwami Lecha i walczącą o awans do II ligi poznańską Wartą.

Kłopoty Mieszka zaczęły się po wyborach samorządowych. Prezydentem Gniezna przestał wówczas być Jaromir Dziel, którego zastąpił dotychczasowy starosta Jacek Kowalski. Rada Miasta uchwaliła wprawdzie, że gnieźnieńskie kluby Mieszko i żużlowy Start dostaną wsparcie z magistratu, ale obiecane 200 tys. zł do tej pory nie wpłynęło do kasy piłkarskiego klubu. - Zakwestionowano nam rozliczenie ubiegłorocznej dotacji, którą otrzymaliśmy na występy w Pucharze Polski. Ale uważam, że jesteśmy w stanie ewentualne nieporozumienia szybko wyjaśnić - mówi sekretarz klubu Dawid Frąckowiak. - A na razie w klubowej kasie nie ma ani złotówki - dodaje. 200 tys. zł to kwota, która pozwoliłaby "dociągnąć" co najmniej do końca sezonu. - Cały czas rozmawiamy z miastem i liczymy na te pieniądze - mówi Frąckowiak.

Wczoraj piłkarze zdecydowali, że pojadą na sobotni mecz do Gostynia. - Ale nie daję głowy, że dotrwamy do końca rozgrywek. Rozważamy wycofanie zespołu z ligi - przyznaje sekretarz Mieszka.



Sytuacja w Mieszku po raz kolejny wygląda bardzo niedobrze. Tak jak napisano w artykule, wszystko za sprawą nowego prezydenta Gniezna, który zdecydował, że nie będzie dokładał pieniędzy na sport zawodowy. W takiej sytuacji załapanie jakiegoś sponsora będzie niemal niemożliwe. Gdyby chociaż kibice Mieszka mieli jakąś siłę, ale z tym również kiepsko (możnaby obniżyć ceny biletów z 7 zł. na 5). Szkoda, że nikt nie decyduje się zainwestować w gnieźnieńską piłkę, bo potencjał jest. Na najważniejsze mecze sezonu potrafi przyjść 4000 osób, na meczu z Górnikiem Zabrze w PP było 5000 (a był to dzień powszedni). Wszystko idzie w złym kierunku..
WARTA JEDZIE DO KIELC
Aktualności, 26/09/2008



Bardzo tudne zadanie czeka w sobotę piłkarzy Warty Poznań. Zieloni zmierzą się na wyjeździe z pretendetem do awansu do ekstraklasy – Koroną Kielce. Do autokaru, który po piątkowym porannym treningu odjechał spod budynku klubowego, nie wsiedli pauzujący za żółte kartki Tomasz Bekas, kontuzjowany Błażej Jankowski, a także Damian Pawlak i Maksymilian Jankowski, którzy dziś zagrają w ważnym meczu Wielkopolskiej Ligi Jnuiorów Starszych przeciwko Lechowi I Poznań.
– Podczas pucharowego meczu z Ruchem Chorzów kilku piłkarzy zrobiło na mnie bardzo pozytywne wrażenie, dlatego w porównaniu do ostatniego pojedynku ligowego w składzie może dojść do kilku zmian. Szanse na miejsce w wyjściowej jedenastce mają zwłaszcza Darek Cudny i Marcin Wojciechowski. Do kadry meczowej wraca też Krzysztof Piskuła – mówi trener Warty Bogusław Baniak.
Korona Kielce jeszcze w poprzednim sezonie grała w ekstraklasie. Degradacja o jedną klasę rozgrywkową to kara, jaka spotkała klub za udział w tzw. aferze korupcyjnej. Na dodatek z finansowania piłkarzy wycofał się Krzysztof Klicki – właściciel firmy Kolporter, do niedawna sponsor strategiczny Korony. Mimo kłopotów, kieleckim działaczom udało sie zatrzymać wielu doświadczonych, znanych z boisk ekstraklasy piłkarzy, dlatego celem jaki postawili przed drużyną jest szybki powrót do elity. Korona fatalnie rozpoczęła rozgrywki (od porażek ze Stalą Stalowa Wola, Podbeskidziem Bielsko-Biała i GKS Jastrzębie), ale ostatnio systematycznie pnie się w górę tabeli. – Po ciężkim początku gracze z Kielc zaadoptowali się w I-ligowych realiach i grają coraz lepiej. Wprawdzie przegrali w Pucharze Polski z Kmitą Zabierzów 0:3, ale analizowaliśmy już ten mecz i widać było, że przygotowują się raczej do meczu z nami. W środę nie zagrało aż siedmiu podstawowych zawodników – tłumaczy szkoleniowiec Warty.
Mimo dwóch z rzędu porażek Bogusław Baniak nie traci optymizmu przed wyjazdem do Kielc. – Pierwsza połowa pucharowego meczu z Ruchem to było najlepsze w tym sezonie 45 minut w wykonaniu moich zawodników i liczę, że w sobotę zagrają równie ambitnie, ale bardziej skutecznie. Gramy teraz dwa z rzędu mecze z bardzo trudnymi rywalami, z Koroną i Zagłębiem Lubin i jestem przekonany, że przynajmniej w jednym z tych spotkań sprawimy niespodziankę.
Po przyjeździe do Kielc Zieloni wybiorą się na spacer połączony z zapoznaniem się z nowym stadionem Korony. W sobotę rano poznaniacy przeprowadzą lekki rozruch. Początek meczu Korona – Warta o godz. 19.
ZIELONI W II RUNDZIE PUCHARU POLSKI
Aktualności, 28/08/2008



Wczoraj odbyły się spotkania I rundy Pucharu Polski. Warta Poznań pokonała w Morągu po dogrywce miejscowy Huragan 2:1.
Bramki dla Warty zdobyli: Marcin Klatt w 3 minucie i Marcin Wojciechowski w 109 minucie spotkania. Jedyną bramkę dla Huraganu strzelił w 86 minucie Tomasz Włodarczyk.
Zieloni wystąpili w nieco zmienionym składzie: Łukasz Berczyński - Dariusz Cudny, Mariusz Ragaman, Przemysław Otuszewski, Wojciech Marcinkiewicz, Alain Ngamayama, Marcin Wojciechowski, Krzysztof Sikora, Grzegorz Wan (119 Maksymilian Jankowski), Krzysztof Piskuła (80 Paweł Ignasiński), Marcin Klatt (57 Grzegorz Mania).

PUCHAR UEFA coraz bliżej

25 lipca 2008, 17:45 - Grodzisk Wielkopolski
Warta Poznań 2-4 Polonia Warszawa
Grzegorz Wan 47, Krzysztof Sikora 84 - Jacek Kosmalski 18, 45, Daniel Mąka 58, Piotr Piechniak 82

Warta Poznań: Łukasz Radliński (83 Łukasz Berczyński) - Paweł Ignasiński (46 Krzysztof Michalski), Maksymilian Jankowski (46 Błażej Jankowski), Krzysztof Strugarek, Wojciech Marcinkiewicz - Tomasz Magdziarz (46 Krzysztof Sikora), Batata (75 Alain Ngamayama), Marcin Wojciechowski (60 Tomasz Bekas), Filip Burkhardt (67 Krzysztof Piskuła), Grzegorz Wan (60 Marcin Klatt) - Paweł Iwanicki (80 Grzegorz Mania).



Polonia Warszawa: Sebastian Przyrowski (46 Radosław Majdan) - Vlade Lazarevski (60 Piotr Kulpaka), Radek Mynář (60 Krzysztof Bąk), Tomasz Jodłowiec, Błażej Telichowski (46 Piotr Piechniak) - Marek Sokołowski, Piotr Świerczewski (70 Igor Kozioł), Radosław Majewski (60 Łukasz Piątek), Jarosław Lato (60 Mariusz Zasada) - Filip Ivanovski (46 Daniel Mąka), Jacek Kosmalski (60 Szymon Kaźmierowski).



W sparingowym spotkaniu rozegranym w Grodzisku Wielkopolskim I-ligowa Warta Poznań przegrała z ekstraklasową Polonią Warszawa 2-4 (0-2).




źródło: własne / Warta Poznań / Czarne Koszule / Gazeta.pl


Ten sparing pokazał, że sporo nam jeszcze brakuje do tych najbardziej klasowych zespołów. Ale Polonia Warszawa to teraz bardzo dobry sespół i nie trzeba robić z tej wysokiej porażki wielkiego haloo. Będzie dobrze.
Wklejam pełne składy z tego meczu

13 kwietnia 2008, 12:00 - Poznań
Warta Poznań 2-0 Odra Opole
Marcin Wojciechowski 61, Tomasz Magdziarz 88

Warta: Jakub Szmatuła – Paweł Kaczorowski (87 Maciej Truszczyński), Paweł Ignasiński, Maksymilian Jankowski, Tomasz Najewski – Tomasz Magdziarz, Wojciech Marcinkiewicz, Marcin Wojciechowski (66 Tomasz Bekas), Krzysztof Piskuła (55 Damian Pawlak), Grzegorz Wan - Paweł Iwanicki.

Odra: Marcin Feć - Filipe, Błażej Karasiak, Marcel Surowiak, Rafał Grodzki (46 Pape Samba Ba) - Marek Tracz, Rafał Wodniok (85 Marcin Pontus), Andrew Konopelsky, Madrin Piegzik (78 Mariusz Stępień) - Ugochukwu Michael Enyinnaya, Marcin Józefowicz.

żółte kartki: Jankowski, Kaczorowski – Grodzki, Piegzik, Ba.
czerwona kartka: Pape Samba Ba (82. minuta, Odra, za drugą żółtą).

sędziował: Cezary Smoleński (Suwałki).
widzów: 1000.
oto komunikat z oficjalnej strony warty:

Od 1 lipca 2006 roku zielono-białe barwy Warty reprezentować będzie Maciej Brauza. Urodzony 9 lutego 1978 roku zawodnik w poprzednim sezonie był pomocnikiem najlepszej drużyny IV ligi wielkopolskiej (grupa północna) - Nielby Wągrowiec. W dotychczasowej karierze oprócz Nielby piłkarz ten reprezentował następujące kluby: Luboński KS, Lech Poznań, Warta Śrem, Warta Poznań, Lech II Poznań, Luboszanin Drezdenko, Mieszko Gniezno, Sparta Oborniki.

Informujemy również, że Warta prowadziła rozmowy ze Zbigniewem Wójcikiem (dotychczas Lech Poznań), Krzysztofem Piskułą (Mieszko Gniezno) oraz Szymonem Sawalą (Drwęca Nowe Miasto Lubawskie), jednak zawodnicy Ci wybrali korzystniejsze finansowo oferty innych klubów. Zbigniew Wójcik grał będzie w następnym sezonie w Zawiszy Bydgoszcz, Krzysztof Piskuła w Turze Turek, natomiast Szymon Sawala w jednym z klubów izraelskiej ekstraklasy.

No to faktycznie Warta miala szanse na zatrudnienie Sawali ale chlopak wolal gre w slabej ekstraklasie Izraela to chyba byla kaczka dzienikarska z tym Sawala !!!
Adler Rene
Araszkiewicz Jarosław
Arboleda Manuel
Asamoah Gerald
Astiz Inaki
Augusto Renato
Baros Milan
Bartczak Grzegorz
Beenhakker Leo
Benzema Karim
Błaszczykowski Jakub
Bodnar Laszlo
Bosacki Bartosz
Bradley Michael
Brożek Piotr
Brożek Paweł
Buzała Paweł
Cech Petr
Chałbiński Michał
Chinyama Takesure
Choto Dickson
Cieślik Gerard
Colautti Roberto
Dede
Diego
Djurdjevic Ivan
Dziekanowski Dariusz
Engel Jerzy
Engelaar Orlando
Fabiniak Bartosz
Farfan Jefferson
Fenin Martin
Ferguson sir Alex
Frei Alexander
Friend Rob
Frings Torsten
Fritz Clemens
Gajtkowski Krzysztof
Gohouri Steve
Goliński Michał
Goliński Mirosław
Grygera Zdenek
Heitinga John
Helmes Patrick
Hitzlsperger Thomas
Iwański Maciej
Janas Paweł
Jankulovski Marek
Janocko Vladimir
Jeleń Ireneusz
Kahn Oliver
Kaladze Kachaber
Kehl Sebastian
Kokoszka Adam
Korkmaz Umit
Kotorowski Krzysztof
Kryger Waldemar
Kucharski Dawid
Kuranyi Kevin
Kuszczak Tomasz
Larsen Soren
Lewandowski Robert
Mahdavikia Mehdi
Majewski Stefan
Marin Marko
Meyer Hans
Micanski Ilijan
Miyanito Tsuneyasu
Mondragon Faryd
Moretti Emiliano
Mowlik Piotr
Mucha Jan
Nawrocik Damian
Neuer Manuel
Okoński Mirosław
Opdam Barry
Ozat Umit
Peszko Sławomir
Petit
Piątek Waldemar
Piskuła Krzysztof
Plich Wojciech
Przyrowski Sebastian
Quinteros Henry
Rafinha
Rakitic Ivan
Reiss Piotr
Robak Marcin
Rodriguez Dario
Ronaldo Cristiano
Schachten Sebastian
Scharner Paul
Scherfchen Maciej
Schneider Bernd
Schober Matias
Sikora Adrian
Skaba Wojciech
Slusarski Bartosz
Stalteri Paul
Stefes Manfred
Tchoyi Somen
Telichowski Błażej
Timmer Henk
Ujfalusi Tomas
Van Bronckhorst Giovanni
Van Der Sar Edwin
Varela Gustavo
Vidic Nemanja
Vonlanthen Johan
Wichniarek Artur
Wilk Jakub
Wojtala Paweł
Wojtkowiak Grzegorz
Wome Pierre
Zaccardo Cristian
Zając Marcin
Zakrzewski Zbigniew
Zdebel Tomasz
Zurawski Maciej
Witam! Mam do sprzedania dobrze zachowane plakaty piłkarskie z lat 1995 - 2002
Moje gygy: 8564002

Plakaty:
AC Parma 1999
Adam Matysek (Bayer Leverkusen)
Alessandro Nesta ( Lazio Rzym 2000)
Andrzej Przerada (Amica Wronki)
Amica Wronki 1998
Amica Wronki 1998
Amica Wronki 1997/98
Amica Wronki 1997/98
Amica Wronki 1999
Amica Wronki 2000
Andrzej Juskowiak (Borussia Moenchegldbach)
Andrzej Juskowiak (VFL Wolfsburg)
Andrzej Juskowiak (VFL Wolfsburg) / Maciej Szczęsny (Polonia Warszawa)
Angelo Peruzzi (Włochy) / Paul Ince (Liverpool)
Arkadiusz Bąk (Polonia Warszawa)
Arkadiusz Głowacki (Lech Poznań)
Ariel Jakubowski (ŁKS Łódź)
Bartosz Bosacki (Amica Wronki)
Bayern Monachium 1999
Bayern Monachium 2000
Bayern Monachium 2000
Bayern Monachium 2001
Borussia Dortmund 1996/1997 / Paulo Sousa (Format A2)
Carmel Busuttil ( Malta)
Carsten Jancker (Bayern Monachium 2000)
Cezary Kucharski (Legia Warszawa)
Claudio Taffarel (Brazylia 98)
Claudio Pizarro (Bayern)
Christoph Daum/Adam Matysek/Bayer Leverkusen 1998
David Ginola (Tottenham)
Daniel Prodan (Rumunia)
Dariusz Wdowczyk (Polonia Warszawa)
Dariusz Wosz (Niemcy) / Bartosz Bosacki (Lech Poznań) 1997
Davor Suker (Chorwacja 2000)
Dino Baggio (AC Parma)
Edgar Davids (Holandia) / Chorwacja 1998
Edvin van der Sar (Holandia 98)
Ekstraklasa 1997/98 Terminiarz i poster Pawła Skrzypka i Marka Citko ( Format A2 ) x2
Enrico Chiesa (AC Parma)
Enrico Chiesa (AC Parma) / Piotr Nowak (TSV)
Enrico Chiesa (AC Parma) / Slaven Bilic (Chorwacja)
Fabio Cannavaro (Włochy 1998)
Fabrizio Ravanelli (Włochy 2000)
Giovane Elber (Bayern Monachium)
Girondis Bordeaux 1999
Grzegorz Król (Amica Wronki)
Grzegorz Wędzyński (Polonia Warszawa)
Holandia (MŚ 98)
Holandia EURO 2000 / Argentyna 2000 Format A3
Ivan Zamorano (Chile MŚ 98) Michael i Brian Laudrup (Dania MŚ 98)
Jan Koller (Czechy 1999)
Jens Jeremies (Niemcy MŚ98)
Johan Mjaellby (Celtic Glasgow 2000)
Jurgen Klinsmann (Niemcy EURO96)
Jugosławia EURO 2000
Jimmy Floyd Hasselbaink (Leeds United)
Karel Poborsky (Cechy 1997)
Karlheinz Riedla (Borussia Dortmund) / Rai Souza Veira de Oliveira (PSG)
Krzysztof Piskuła (Lech Poznań)
Krzysztof Warzycha ( Panathinaikos Ateny)
Lazio Rzym 1998/1999
Lech Poznań 1997
Lech Poznań 1999
ŁKS Łódź Juniorzy 1999
Maciej Murawski (Lech Poznań)
Maciej Szczęsny (Polonia Warszawa)
Maciej Szczęsny (Legia) / Edvin van der Sar (Holandia MŚ 98)
Maciej Zurawski (Lech Poznań)
Malta 1999
Marcelo Salas (Chile MŚ 98)
Marek Saganowski (ŁKS Łódź)
Mariusz Pawlak (Polonia Warszawa)
Metalurgs Lipawa 1999
Michael Owen (Anglia MŚ 98) / Davor Suker (Chorwacja)
Mirosława Trzeciak (ŁKS Łódź)
Mirosława Trzeciak (ŁKS Łódź 1997)
Mustapha Hadj ( Maroko MŚ98 / Dragan Stojkovic (Jugosławia MŚ98) / Christian Vieri (Włochy MŚ98)
Niemcy EURO 1996
Niemcy 1999
Oliver Bierhoff (Niemcy)
Olympique Marsylia 1999
Patrick Kluvert (Barcelona) / Juan Sebastian Veron ( AC Parma)
Peter Schmeichel (Dania 99)
Piotr Reiss (Lech Poznań)
Piotr Włodarczyk (Widzew Łódź)
Polonia Warszawa 1997
Polonia Warszawa 1998
Polonia Warszawa 1999
Polska Liga 1999 Trzeciak, Bąk, Dubicki, Mięciel, Zając (Format A2)
Polska Liga Wszystkie zespoły 2000 (Format A2)
Portugalia ME 2000
Radosław Michalski (Polska) / Senegal (MŚ 2002)
RC Lens 1998
Robert Kovac (Bayer)
Rosja 1997 / Andy Cole (Manchester United 1997)
PSV Eindhoven 1997
Sławomir Majak (Hansa Rostock) / Cesar Sampaio (Brazylia)
Sławomir Majak (Hansa Rostock 1997)
Sławomir Majak (Hansa Rostock 1997) / Tomasz Kłos (Polska1997) Format A2
Stomil Olsztyn Herb / Bayern Monachium 2000
Szwecja 2003
Taribo West (Nigeria) / Peter Schmeichel (Dania)
Temur Kecbaja (Gruzja)
Tomasz Kłos (ŁKS Łódź)
Waldemar Adamczuk (Iraklion Kreta)
Włochy EURO 2000 / Chorwacja EURO 2000 (Format A3)
Włochy EURO 2000
Witold Bendkowski (ŁKS Łódź)
Wisła Kraków 2003
Wojciech Kowalczyk(Polska) / Clarence Seedorf (Holandia)
Wojciech Kowalewski (Legia Warszawa) / Brazylia (MŚ 2002)
Vicenza Calcio 1997
Zbigniew Małachowski (Amica Wronki) / Jarosław Araszkiewicz (Lech Poznań)
Zbigniew Wyciszkiewicz (ŁKS Łódź)
Ze Roberto (Brazylia) / Lech Poznań Herb
Imhof Daniel - Kanada 35/0
http://grzegorzsphotos.fotopic.net/p55296673.html

Strand Roar - uczestnik MŚ 1994, 98, ME 2000
http://grzegorzsphotos.fotopic.net/p55296667.html

Vandereycken René - II miejsce ME 1980, uczestnik MŚ 1982, 86, ME 1984
http://grzegorzsphotos.fotopic.net/p55296669.html

Haas Mario - uczestnik MŚ 1998
http://grzegorzsphotos.fotopic.net/p55296680.html

Winsnes Fredrik - Norwegia 13/0
http://grzegorzsphotos.fotopic.net/p55296674.html

Basma Christer - Norwegia 40/0
http://grzegorzsphotos.fotopic.net/p55296676.html

Brattbakk Harald Martin - Norwegia 17/5
http://grzegorzsphotos.fotopic.net/p55296668.html

Enerly Dagfinn - Norwegia 2/0
http://grzegorzsphotos.fotopic.net/p55296679.html

Leroy Jérôme - finalista PZP 1997
http://grzegorzsphotos.fotopic.net/p55296677.html

Fiorese Fabrice - Puchar Francji 2004
http://grzegorzsphotos.fotopic.net/p55296671.html

Masudi Alain - uczestnik PNA 2004
http://grzegorzsphotos.fotopic.net/p55296672.html

Neukirchner Günther - Austria 14/1
http://grzegorzsphotos.fotopic.net/p55296670.html

Ouédraogo Rahim - uczestnik PNA 2004
http://grzegorzsphotos.fotopic.net/p55296678.html

Lyngby BK 2003-04:
Christian Holst - Wyspy Owcze 11/2
Kristensen Thomas - Dania 3/0
Nordstrand Morten - Dania 6/2
http://grzegorzsphotos.fotopic.net/p55296675.html
(na razie udało mi się rozszyforwać trzech)

Bilety m.in do kolekcji:
16.09.2003 Górnik Zabrze - Legia Warszawa (Puchar Polski)
+ kilka na wymianę

Karty m.in. w barwach Lecha
Rafał Lasocki
Piotr Świerczewski
Łukasz Madej
Piotr Jacek
Krzysztof Piskuła
Mirosław Goliński
Mariusz Mowlik
Damian Nawrocik
Zbigniew W. (ójcik)
też na wymianę.

Przekroczyłem 1500 autografów i 500 autografów piłkarskich w kolekcji.
dzisiaj: znalazlem
karty z nadrukami piłkarzy Amici Wronki:
Marek Bajor
Paweł Pęczak
Krzysztof Piskuła
Jarosław Bieniuk
Dariusz Jackiewicz
Jarosław Strózyński
Bartosz Bosacki
Bilety z meczow Amici
Legia 06.08.2004
Groclin 11.09.2004
Bilet Lech-Zagłebie Sosnowiec z dnia: ? (inauguracja poprzedniego sezonu)
ogolnie fajny dzien ;D
Autografy

Pilka nożna:
Manuel Arboleda
Bartosz Ślusarski
Maciej Żurawski
Sebastian Przyrowski
Tomasz Kuszczak
Bartosz Bosacki
Paweł Buzała
Wojciech Plich
Michał Goliński
Mirosław Goliński
Damian Nawrocik
Krzysztof Piskuła
Krzysztof Gajtkowski
Krzysztof Kotorowski
Zbigniew Zakrzewski
Waldemar Piątek
Oliver Kahn
Paweł Janas
Jerzy Engel
Henry Quinteros
Błażej Telichowski
Emiliano Moretti
Cristiano Ronaldo
Dario Rodriguez
Gustavo Varela
Soren Larsen
Mathias Schober
Michał Chałbiński
Grzegorz Bartczak
Bartosz Fabiniak
Marcin Robak
Adam Kokoszka
Piotr Brożek
Paweł Brożek
pan Gerard Cieślik
Adrian Sikora
Leo Benhaker (na bilecie)
Dariusz Dziekanowski (na bilecie)

Inne:
Krzysztof Hołowczyc
Markus Rogan
Monika Pyrek
Anna Rogowska
Scott Speed
Vitantonio Liuzzi

Do tego jeszcze sporo autografow piłkarzy Lecha w zeszycie, nie na kartach. Masa biletow, długopisow, vlepek... oczywiście Lecha.
Gerard Cieślik
Henryk Janduda
Kazimierz Górski
Kazimierz Trampisz
Czesław Rajtar
Lucjan Brychczy
Helmut Nowak
Jan Liberda
Stanisław Oślizło
Włodzimierz Lubański
Antoni Piechniczek
Lesław Ćmikiewicz
Jan Tomaszewski
Grzegorz Lato
Kazimierz Kmiecik
Andrzej Szarmach
Władysław Żmuda
Roman Jakóbczak
Paweł Janas
Zygmunt Kukla
Stefan Majewski
Józef Młynarczyk
Dariusz Dziekanowski
Krzysztof Warzycha
Jan Furtok
Ryszard Tarasiewicz
Dariusz Wdowczyk
Jarosław Araszkiewicz
Józef Dankowski
Józef Wandzik
Marek Koniarek
Janusz Jojko
Roman Kosecki
Piotr Jegor
Adam Fedoruk
Leszek Pisz
Kazimierz Moskal
Wojciech Kowalczyk
Kazimierz Węgrzyn
Jerzy Podbrożny
Ryszard Czerwiec
Andrzej Juskowiak
Jerzy Brzęczek
Tomasz Łapiński
Ryszard Staniek
Piotr Świerczewski
Dariusz Gęsior
Adam Ledwoń
Radosław Michalski
Andrzej Woźniak
Zbigniew Robakiewicz
Sylewster Czereszewski
Jacek Dembiński
Tomasz Sokołowski
Paweł Wojtala
Tomasz Rząsa
Maciej Stolarczyk
Krzysztof Bukalski
Jacek Zieliński
Marcin Kuźba
Marek Citko
Grzegorz Kaliciak
Paweł Skrzypek
Zbigniew Wyciszkiewicz
Marek Saganowski
Jacek Berensztajn
Tomasz Hajto
Grzegorz Szamotulski
Cezary Kucharski
Sławomir Paluch
Radosław Kałużny
Daniel Bogusz
Mariusz Kukiełka
Radosław Gilewicz
Mirosław Szymkowiak
Marcin Zając
Mariusz Piekarski
Jerzy Dudek
Tomasz Kulawik
Bogusław Wyparło
Maciej Murawski
Piotr Reiss
Bogdan Zając
Maciej Żurawski
Bartosz Karwan
Jacek Krzynówek
Artur Wichniarek
Tomasz Frankowski
Mariusz Nosal
Krzysztof Piskuła
Grzegorz Tomala
Michał Żewłakow
Ariel Jakubowski
Piotr Włodarczyk
Paweł Kryszałowicz
Marek Zając
Arkadiusz Kaliszan
Paweł Kaczorowski
Marcin Baszczyński
Marcin Żewłakow
Tomasz Kiełbowicz
Mariusz Pawlak
Emmanuel Olisadebe
Olgierd Moskalewicz
Tomasz Kos
Grzegorz Pater
Kamil Kosowski
Tomasz Dawidowski
Mariusz Lewandowski
Bartosz Bosacki
Grzegorz Rasiak
Paweł Sibik
Euzebiusz Smolarek
Andrzej Bledzewski
Marcin Kuś
Łukasz Surma
Mariusz Liberda
Marek Zieńczuk
Marcin Wasilewski
Jarosław Bieliuk
Rafał Lasocki
Adam Majewski
Marcin Burkhardt
Jacek Kowalczyk
Sebastian Mila
Tomasz Mazurkiewicz
Łukasz Madej
Michał Stasiak
Mariusz Jop
Tomasz Jarzębowski
Radosław Sobolewski
Piotr Piechniak
Patryk Rachwał
Ireneusz Jeleń
Adrian Sikora
Marcin Nowacki
Artur Boruc
Dariusz Dudka
Mariusz Mowlik
Michał Goliński
Maciej Scherfchen
Paweł Brożek
Bartosz Ślusarski
Konrad Gołoś
Piotr Giza
Sebastian Przyrowski
Marcin Kaczmarek
Jakub Błaszczykowski
Łukasz Sosin
Łukasz Fabiański
Grzegorz Bonin
Paweł Golański
Łukasz Garguła
Radosław Matusiak
Grzegorz Bronowicki
Rafał Murawski
Bartłomiej Grzelak
Adam Kokoszka
Paweł Magdoń
Jakub Wawrzyniak
Maciej Iwański
Robert Kolendowicz
Wojciech Łobodziński
Mariusz Pawełek
Łukasz Piszczek
Grzegorz Bartczak
Tomasz Lisowski
Szymon Pawłowski
Mariusz Pawelec
Radosław Majewski
Piotr Madejski
Dawid Nowak
Kamil Grosicki
Roger Guereirro
Marcin Kowalczyk
Piotr Polczak


176
Marcin Adamski
Zygmunt Anczok
Jarosław Araszkiewicz
Jarosław Bako
Grzegorz Bartczak
Arkadiusz Bąk
Jacek Bąk
Jacek Bednarz
Jacek Berensztajn
Andrzej Bledzewski
Jakub Błaszczykowski
Rafał Boguski
Grzegorz Bonin
Artur Boruc
Grzegorz Bronowicki
Mirosław Bulzacki
Marcin Burkhardt
Gerard Cieślik
Włodzimierz Ciołek
Marek Citko
Piotr Czachowski
Ryszard Czerwiec
Lesław Ćmikiewicz
Józef Dankowski
Jan Domarski
Dariusz Dudka
Marek Dziuba
Łukasz Fabiański
Tomasz Frankowski
Jan Furtok
Seweryn Gancarczyk
Radosław Gilewicz
Piotr Giza
Paweł Golański
Michał Goliński
Konrad Gołoś
Jerzy Gorgoń
Jacek Grembocki
Bartłomiej Grzelak
Maciej Iwański
Ireneusz Jeleń
Mariusz Jop
Marek Jóźwiak
Andrzej Juskowiak
Marcin Kaczmarek
Paweł Kaczorowski
Zygmunt Kalinowski
Zdzisław Kapka
Jan Karaś
Bartosz Karwan
Tomasz Kiełbowicz
Adam Kokoszka
Robert Kolendowicz
Tomasz Kos
Marcin Kowalczyk
Wojciech Kowalewski
Jerzy Kraska
Waldemar Kryger
Jacek Krzynówek
Mariusz Kukiełka
Janusz Kupcewicz
Marek Kusto
Adam Ledwoń
Mariusz Lewandowski
Grzegorz Lewandowski
Mariusz Liberda
Włodzimierz Lubański
Wojciech Łobodziński
Sławomir Majak
Radosław Majdan
Adam Majewski
Radosław Majewski
Waldemar Matysik
Radosław Michalski
Grzegorz Mielcarski
Marcin Mięciel
Ryszard Milewski
Olgierd Moskalewicz
Mariusz Mowlik
Rafał Murawski
Krzysztof Nowak
Mirosław Okoński
Marek Ostrowski
Grzegorz Pater
Mariusz Pawlak
Szymon Pawłowski
Grzegorz Piechna
Piotr Piechniak
Mariusz Piekarski
Krzysztof Piskuła
Leszek Pisz
Sebastian Przyrowski
Arkadiusz Radomski
Zbigniew Robakiewicz
Roger Guerreiro
Tomasz Rząsa
Euzebiusz Smolarek
Tomasz Sokołowski I
Michał Stasiak
Łukasz Surma
Andrzej Szarmach
Maciej Szczęsny
Rafał Szwed
Mariusz Śrutwa
Maciej Terlecki
Mirosław Trzeciak
Tomasz Wałdoch
Józef Wandzik
Krzysztof Warzycha
Marcin Wasilewski
Grzegorz Wędzyński
Artur Wichniarek
Jakub Wierzchowski
Piotr Włodarczyk
Roman Wójcicki
Tomasz Zdebel
Marek Zieńczuk
Michał Żewłakow
Władysław Żmuda
Dariusz Żuraw

Razem 120
Dzisiaj
Aaran Lines

Wczoraj
Piotr Stokowiec (Polonia Warszawa)
Jacek Moryc (Polonia Warszawa)
Benjamin Imeh (Polonia Warszawa)
Ivan Udarevic (Polonia Warszawa)
Pape Samba Ba (Lech Poznań)
Jarosław Araszkiewicz (Lech Poznań)
Krzysztof Piskuła (Lech Poznań)
Jakub Szmatuła (Lech Poznań)
Przemysław Bereszyński (Dyskobolia)
Bogdan Prusek (Dyskobolia)
Józef Dankowski (Górnik Zabrze)
Marek Piotrowicz (Górnik Zabrze)
Poszukuję zdjęć:
Marcin Klatt
Krzysztof Piskuła
Łukasz Radliński
Paweł Kaczorowski
Czesław Jakołcewicz
Georgi Biżew
Tomasz Copik
Artur Andruszczak
Piotr Cetnarowicz
Paweł Pęczak
Jacek Manuszewski
Sebastian Fechner
Jakub Szmatuła
Krzysztof Piskuła
Łukasz Gorszkow
Te autografy poszły od Alojzego.
John Raus - do Marta Poom'a
Chętni pisać na PW lub w temacie.
Pozdrawiam.
Do mnie idą:
Czesław Jakołcewicz
Georgi Biżew
Tomasz Copik
Artur Andruszczak
Piotr Cetnarowicz
Paweł Pęczak
Jacek Manuszewski
Sebastian Fechner
Jakub Szmatuła
Krzysztof Piskuła
Łukasz Gorszkow
Władysław Żmuda????, czterokrotny uczestnik mistrzostw świata, 21 meczy(chyba) jak tak , to moje pytanie:
Do jakiego klubu przeszedł Krzysztof Piskuła?
Wymiana.
Łukasz Gorszkow - 1 liga 273/7
http://grzegorzsphotos.fotopic.net/p52133723.html

Paweł Pęczak - Puchar Polski 1999, 2000
http://grzegorzsphotos.fotopic.net/p52133726.html

Tomasz Copik - 1 liga 22/0
http://grzegorzsphotos.fotopic.net/p52133732.html

Artur Andruszczak - 1 miejsce MŚ u-16 1993
http://grzegorzsphotos.fotopic.net/p52133799.html

Czesław Jakołcewicz - Mistrzostwo Polski 1984, 1990, 93
http://grzegorzsphotos.fotopic.net/p52133797.html

Jacek Manuszewski - 1 liga polska 151/8
http://grzegorzsphotos.fotopic.net/p52133802.html

Jakub Szmatuła - 1 liga polska 4/0
http://grzegorzsphotos.fotopic.net/p52133803.html

Krzysztof Piskuła - Mistrzostwo Polski 1993
http://grzegorzsphotos.fotopic.net/p52133801.html

Piotr Cetnarowicz - 1 liga polska 13/2
http://grzegorzsphotos.fotopic.net/p52133804.html

Sebastian Fechner - Mistrzostwo Polski 2005
http://grzegorzsphotos.fotopic.net/p52133800.html
Dzisiaj z wymiany:
Krzysztof Piskuła
Piotr Rzepka
Ireneusz Jeleń
W tym tygodniu oryginalne grafy


Maciej Stolarczyk
Dariusz Pietrasiak
Krzysztof Michalski
Błażej Jankowski
Krzysztof Piskuła
Piotr Mowlik
Tomasz Wróbel
Arkadiusz Bąk
Jakub Szmatuła
Paweł Kaczorowski
Witold Cichy

Skany na www.mateusz77.fotopic.net
Z całym szacunkiem, ale takie informacje niczego nowego nie wnoszą poza frustracją ludzi, którzy wyników z tego turnieju nie znają!


http://90minut.pl/news.php?id=830035


GKP Gorzów Wielkopolski 6-0 Czarni Żagań
Szymon Sawala, Damian Szałas, Adrian Łuszkiewicz, Mateusz Piątkowski, Jakub Szałek (dwie)

Reprezentacja OZPN 4-2 Czarni Żagań
Krzysztof Grzybowski (trzy), Mateusz Konefał - Marcin Jankowski (dwie)

Mecz o piąte miejsce:
Czarni Żagań 2-4 Polonia Słubice
Marcin Jankowski, Marcus - Paweł Timoszyk, Krzysztof Piskuła (dwie), Paweł Posmyk


No i jeszcze nasz skład:
35. Piotr Warsicki, 21. Dariusz Piechowiak, 17. Marcin Jankowski, 20. Artur Janus, 4. Tomasz Cenin, 9. Kamil Kassian, 13. Mateusz Trachimowicz, 18. Marcin Dziopa, 10. Marcus, 1. Bieleszczuk Łukasz.
Trzy zachodniopomorskie drużyny mają szanse na awans do fazy grupowej Pucharu Polski. We wtorek grają Odra Chojna i Kotwica Kołobrzeg, dzień później Pogoń Szczecin

Najatrakcyjniejszego rywala wylosowali chojnianie, którzy rywalizację na szczeblu centralnym rozpoczęli od rundy wstępnej. Dziesięć dni temu Odra pokonała po dogrywce Polonię w Słubicach 2:1. Już wtedy było wiadomo, że zwycięzca tamtego pojedynku wystąpi w roli gospodarza w pojedynku przeciwko drugoligowej Arce Gdynia. Odra jest gospodarzem, ale z powodu remontu płyty boiska podejmie gdynian w Dębnie. Działacze Dębu zgodzili się na spotkanie, choć istniały obawy "najazdu" kibiców Arki.

- Z tego, co mi wiadomo, żadna grupa z Gdyni nie wybiera się na ten mecz - mówi Marian Karwan, prezes Odry.

Szef chojeńskiego klubu jest optymistą. Mimo klasy rywala zapowiada: - Wygramy i będziemy gościli tutaj Legię Warszawa - mówi Karwan. - Już nie w Dębnie, ale na naszym boisku.

Optymizm prezesa Karwana jest tym większy, że w końcu udało mu się dogadać z Tomaszem Kwaśniewskim - pomocnikiem i reżyserem gry Odry w poprzednim sezonie. Ściągnięto też w trybie natychmiastowym bramkarza z Amiki Wronki - Dominika Sobańskiego.

Trener Arki Mirosław Dragan zapowiada, że pojedynek pucharowy traktuje bardzo poważnie. Zabiera z sobą do Dębna wszystkich zawodników, którzy w sobotę pokonali na inaugurację II ligi ekipę łódzkiego Widzewa. Mimo zwycięstwa gdynianie nie zdobyli wielu pochlebnych recenzji po tym meczu, a szczególnie zawiódł lansowany na lidera zespołu Krzysztof Piskuła, którego ściągnięto z poznańskiego Lecha.

Tak, jak prezes Karwan marzy, by w Chojnie zagrała Legia, tak działaczom kołobrzeskiej Kotwicy marzy się ugoszczenie Wisły Kraków. By mieć na to szansę, Kotwica musi jutro wygrać we Wrześni z Victorią.

- Nie znam tej drużyny i nie wiem, co prezentuje - przyznaje Grzegorz Lewandowski, grający trener Kotwicy. - Szkoda, że gramy tylko jeden mecz w tej fazie rozgrywek. Gdyby formuła przewidywała mecz i rewanż, byłbym pewniejszy awansu.

Wynik finałowego spotkania szczebla wojewódzkiego budzi szacunek dla zespołu z Wrześni. Victoria Puchar Wielkopolski zdobyła, gromiąc w Wolsztynie Wartę Poznań 5:0. Są wicemistrzami grupy południowej IV ligi wielkopolskiej.

Mecze Odra - Arka oraz Victoria - Kotwica rozpoczynają się we wtorek o godz. 16. Dzień później do rywalizacji przystąpi Pogoń, która jedzie aż do Świdnicy, by zmierzyć się ze Spartą.
Skład Polonii: Piotr Dmuchowski (46' Dawid Kręt) - Adrian Chomiuk (46' Szyszka), Adrian Kochanek, Tomasz Gajowy, Ireneusz Marcinkowski - Paweł Timiszyk (46' Lilo), Krzysztof Piskuła (82' Paweł Timoszyk), Andrzej Matwijów, Łukasz Janczarek - Ousmane Sylla, Michał Waszczak (46' Wojciech Okińczyc).
Timo wszedł i zszedł ?;|
TRANSFERY - ZIMA 2008/09


Przychodzą: Bartosz Hinc (P - Odra Wodzisław Śląski), Michał Steinke (O - Zagłębie Lubin)

Odchodzą: Dariusz Cudny (O - koniec kariery), Grzegorz Mania (N - Ilanka Rzepin), Wojciech Marcinkiewicz (O - Pelikan Łowicz), Krzysztof Piskuła (P - Polonia Słubice)

Flota - Polonia Słubice 0-3 (0-2)

0-1 Krzysztof Piskuła 8 minuta z karnego
0-2 Łukasz Janczarek 38 minuta
0-3 Wojciech Okińczyc 63 minuta

Flota: Kamil Gołębiewski, Sebastian Fechner, Przemysław Rygielski (43 Przemysław Pietruszka), Krzysztof Hrymowicz, Ireneusz Chrzanowski, Aleksander Batraszenko (46 Dariusz Cupryn, 61 Wallace Perez Benevente), Benson Anih, Marek Niewiada, Arkadiusz Sojka, Jacek Magdziński, Łukasz Polak.
Rezerwowi, którzy nie grali: Mirosław Kapyś, Oskar Kamiński.
Trenerzy: Petr Němec, Paweł Sikora, Zdzisław Piątkowski.
Kierownik drużyny: Leszek Zakrzewski

Polonia: Dawid Kręt, Adrian Chomiuk (46 Mariusz Szyszka), Michał Benkowski, Tomasz Gajowy, Paweł Timoszyk (46 Lilo), Andrzej Matwijów, Krszysztof Piskuła (80 Mateusz Nowaczewski), Łukasz Janczarek (59 Paweł Jankowski), Paweł Posmyk, Wojciech Okińczyc, Ireneusz Marcinkowski.
Rezerwowy, który nie grał: Piotr Dmuchowski (bramkarz)
Trener: Grzegorz Kapica
Kierownik drużyny: Dawid Frąckowiak.

Sędziowali: Piotr Gałązka, Mariusz Kobylak, Maciej Brzozowski.

Widzów: 200
16 lipca 2008, 11:00 - Wronki
Warta Poznań 1-0 Lechia Gdańsk
Filip Burkhardt 70


Warta Poznań: Łukasz Radliński - Paweł Ignasiński (64 Dariusz Cudny), Błażej Jankowski (46 Maksymilian Jankowski), Krzysztof Strugarek, Wojciech Marcinkiewicz (58 Przemysław Otuszewski) - Alain Ngamayama (46 Tomasz Bekas), Marcin Wojciechowski (72 Mariusz Ragaman) - Paweł Iwanicki (82 Krzysztof Piskuła), Batata (46 Grzegorz Wan), Filip Burkhardt - Tomasz Magdziarz (46 Krzysztof Sikora).

Lechia Gdańsk: (I połowa) Paweł Kapsa - Paweł Pęczak, Tomasz Midzierski, Hubert Wołąkiewicz, Rafał Kosznik - Paweł Buzała, Łukasz Trałka, Piotr Kasperkiewicz, Karol Piątek, Maciej Rogalski - Piotr Cetnarowicz. (II połowa) Paweł Kapsa - Arkadiusz Mysona, Tomasz Midzierski, Jacek Manuszewski, Rafał Kosznik - Artur Andruszczak, Frane Čačić, Arkadiusz Miklosik, Andrzej Rybski, Maciej Kalkowski - Krzysztof Gajtkowski.

W sparingu rozegranym we Wronkach pierwszoligowa Warta Poznań wygrała z beniaminkiem Ekstraklasy - Lechią Gdańsk 1-0 (0-0).
5 lipca 2008, 11:00 - Wągrowiec
Warta Poznań 1-0 Unia Janikowo
Krzysztof Sikora 23

Warta Poznań: Łukasz Berczyński (65 Łukasz Radliński) - Dariusz Cudny, Maksymilian Jankowski, Przemysław Otuszewski, Paweł Kaczorowski - Marcin Wojciechowski, Tomasz Bekas, Łukasz Kubik, Krzysztof Piskuła (46 Batata), Jacek Paliga (15 Krzysztof Sikora, 60 Marcin Klatt) - Marc Kipoy (75 Paweł Ignasiński).


Unia Janikowo: Michał Wróbel - Andrzej Chmielecki, Bartosz Wrzesiński, Maciej Mysiak, Tomasz Warczachowski - Piotr Nowosielski, Marcin Wincel, Mateusz Nowaczyk, Marcin Tarnowski, Łukasz Kalinowski - Łukasz Ślifirczyk. Grali także: Andrzej Szyszko, Patryk Lewandowski, Rafał Cegliński, Dariusz Łożyński, Bartosz Komsta, Tomasz Polehojko, Sebastian Hulisz, Jacek Łukomski, Łukasz Gikiewicz.


W sparingowym spotkaniu I-ligowa Warta Poznań pokonała występującą klasę niżej Unię Janikowo 1-0 (1-0).



5 lipca 2008, 17:00 - Poznań
Warta Poznań 0-2 GKP Gorzów Wielkopolski
Emil Drozdowicz 37, Tomasz Ruminkiewicz 82

Warta Poznań: Łukasz Radliński (70 Łukasz Berczyński) - Paweł Ignasiński (75 Łukasz Kubik), Krzysztof Strugarek, Błażej Jankowski, Wojciech Marcinkiewicz - Paweł Iwanicki (80 Przemysław Otuszewski), Alain Ngamayama, Mariusz Ragaman, Batata (56 Marcin Wojciechowski), Krzysztof Sikora - Marcin Klatt.


GKP Gorzów Wielkopolski: Dawid Dłoniak - Tomasz Ruminkiewicz, Robert Gaca, Adam Więckowski, Josef Petřík - Krystian Weres (46 Piotr Gajewski), Łukasz Maliszewski (46 Adrian Łuszkiewicz), Krzysztof Kaczmarczyk, Damian Szałas (46 Mateusz Marcinkowski) - Emil Drozdowicz (46 Tomasz Mielcarek), Tomasz Pawlak (80 Mateusz Szczurek).


W meczu sparingowym dwóch I-ligowców GKP Gorzów Wielkopolski pokonał Wartę Poznań 2-0 (1-0)

Środowy barażowy pojedynek Jagiellonii Białystok z Arką Gdynia będzie trzynastą oficjalną konfrontacją obu drużyn, a sobotni czternastą. Historia tych spotkań sięga pierwszego sezonu żółto-czerwonych w rozgrywkach II ligi - 1975/76. W tymże sezonie w Białymstoku padł remis 1:1, zaś w rewanżu na własnym stadionie gdynianie zwyciężyli 2:0.
Na zakończenie sezonu Arka świętowała awans do I ligi, Jagiellonia jako beniaminek ukończyła rozgrywki na miejscu dziewiątym, zaś najskuteczniejszy napastnik Jagiellonii Jerzy Zawiślan z 13 bramkami został wicekrólem strzelców grupy północnej. Po zakończeniu sezonu Zawiślan był już zawodnikiem pierwszoligowej Arki.

Na kolejny mecz pomiędzy tymi zespołami kibice musieli czekać ponad ćwierć wieku - aż do sezonu 2001/2002, kiedy to oba zespoły po latach posuchy awansowały do II ligi. Zanim jednak doszło do pojedynku tych drużyn w rozgrywkach ligowych obie zmierzyły się przed sezonem w I rundzie Pucharu Ligi. Oba spotkania zakończyły się remisami (1:1 i 0:0), jednak o awansie do kolejnej rundy żółto-czerwonych zdecydował gol zdobyty na wyjeździe przez Zbigniewa Szugzdę.

W rozgrywkach ligowych lepsi okazali się gdynianie, którzy na własnym stadionie zwyciężyli 1:0, zaś w Białymstoku zremisowali 0:0. W drugim z tych spotkań w żółto-czerwonych barwach debiutował Dariusz Łatka, zaś w zespole gości - Łukasz Nawotczyński, który obecnie broni barw Jagi.

Kolejne cztery spotkania obu drużyn zakończyły się remisami. W sezonie 2003/04 w Gdyni padł bezbramkowy remis, zaś w Białymstoku było 2:2. W meczu tym po raz pierwszy w Białymstoku z chorągiewką na linii biegała kobieta - Katarzyna Nadolska.

W kolejnym sezonie wyniki te zostały powtórzone. W pierwszym meczu w Białymstoku padł remis 2:2. Prowadzenie dla Jagiellonii uzyskał w ostatniej minucie pierwszej połowy Przemysław Kulig. W 49. minucie z rzutu karnego do remisu doprowadził Krzysztof Piskuła. Odpowiedź Jagi była natychmiastowa i dwie minuty później było już 2:1, a zdobywcą bramki został Tomasz Pawlak. Gdy w 82. minucie za drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartkę boisko opuścił Piskuła, wydawało się, że nic nie zabierze Jadze zwycięstwa. Jednak już w doliczonym czasie gry ambitnie walczący gdynianie doprowadzili do wyrównania po celnej główce Bartosza Ławy. Mecz rewanżowy w Gdyni (0:0) rozgrywany był w scenerii piłkarskiego pikniku, gdyż już wcześniej gdynianie zapewnili sobie awans do ekstraklasy i w tym meczu fetowali powrót do elity.

W czerwcu 2006 roku obie drużyny spotkały się w meczu barażowym. Dwukrotnie górą w tych spotkaniach była Arka Gdynia, która w Białymstoku wygrała 2:0, natomiast w Gdyni 2:1. Po tych zwycięstwach gdynianie zapewnili sobie utrzymanie w ekstraklasie, a Jaga rozpoczęła kolejny sezon w drugiej lidze.

Jagiellonia Białystok przygotowuje się do wyjazdu do Gdyni, na pierwszy z meczów z Arką o miejsce w piłkarskiej ekstraklasie, mimo nie do końca wyjaśnionej sytuacji co do konieczności rozgrywania barażu. Spotkanie zaplanowane jest na środę.
- Godzinę temu dostaliśmy informację z Ekstraklasy SA, że gramy z Arką Gdynia - powiedział dziennikarzom na konferencji prasowej w poniedziałek po południu prezes Sportowej Spółki Akcyjnej Jagiellonia Białystok Ireneusz Trąbiński.

Dodał, że klub szanuje organy statutowe PZPN i zamierza respektować ich decyzje.

Trener zespołu Stefan Białas powiedział, że w czasie ubiegłotygodniowego obozu przygotowawczego w Olecku zdążył poznać zawodników, a najstarsi, najbardziej doświadczeni byli na treningach przykładem dla młodszych.

Zespół trenował nawet po trzy razy dziennie, głównie pracując nad organizacją gry, trochę nad przygotowaniem wytrzymałościowo-szybkościowym. - Żeby wygrać, potrzebna jest równowaga między grą ofensywną i defensywną - odpowiedział, pytany o taktykę na pierwszy mecz, w najbliższą środę w Gdyni.

Nad morze wyjedzie z Białegostoku najsilniejsza meczowa 18-tka, jedynym nieobecnym będzie, pauzujący za kartki, Aleksander Kwiek.

Rewanż odbędzie się w sobotę w Białymstoku. Klub nie wie jeszcze, czy mecz będą mogli obejrzeć kibice, bo za powieszenie na trybunach transparentu z napisem "Roger - nigdy nie będziesz Polakiem", Jagiellonia została ukarana finansowo oraz koniecznością rozegrania dwóch meczów bez udziału publiczności.

- Odwołaliśmy się od tej decyzji i wnosimy albo o zawieszenie kary, albo o odłożenie jej w czasie - poinformował wiceprezes SSA Artur Kapelko.


Za SportoweFakty.pl

Od siebie dodam jeszcze jest już raczej przesądzone że wynik baraży nie będzie miał znaczenia gdyż prawie pewne jest podtrzymanie decyzji o degradacji Zagłębia Lubin o jedną klasę rozgrywkową za korupcję.
24 maja 2008, 17:00 - Poznań (Stadion Miejski)
Warta Poznań 2-3 Śląsk Wrocław
Wojciech Marcinkiewicz 53, Krzysztof Piskuła 78 (k) - Sebastian Dudek 34 (k), 42, Przemysław Łudziński 54

Warta: Jakub Szmatuła - Paweł Ignasiński, Błażej Jankowski, Tomasz Najewski, Przemysław Otuszewski - Tomasz Magdziarz, Tomasz Bekas (68 Damian Pawlak), Wojciech Marcinkiewicz, Paweł Iwanicki, Grzegorz Wan (46 Marcin Wojciechowski) - Marcin Klatt (28 Krzysztof Piskuła).

Śląsk: Wojciech Kaczmarek - Krzysztof Wołczek, Petr Pokorný, Zbigniew Wójcik, Dariusz Sztylka - Marek Gancarczyk, Wojciech Górski, Sebastian Dudek, Krzysztof Ulatowski, Janusz Gancarczyk - Tomasz Szewczuk (26 Przemysław Łudziński).

żółte kartki: Jankowski, Otuszewski - J.Gancarczyk, Sztylka, Kaczmarek, Ulatowski, Dudek.

sędziował: Grzegorz Stęchły (Jarosław).
widzów: 2000.
17 maja 2008, 17:00 - Poznań

Warta Poznań 0-1 GKS Katowice

Krzysztof Markowski 82

Warta: Jakub Szmatuła - Paweł Ignasiński, Tomasz Najewski, Maciej Truszczyński, Wojciech Marcinkiewicz (84 Paweł Iwanicki) - Marcin Wojciechowski (46 Paweł Kaczorowski), Alain Ngamayama, Tomasz Bekas, Krzysztof Piskuła (46 Tomasz Lewandowski), Grzegorz Wan - Marcin Klatt.

Katowice: Jacek Gorczyca - Marcin Krysiński, Szymon Kapias, Krzysztof Markowski, Damian Mielnik - Damian Sadowski (85 Tomasz Prasnal), Łukasz Wijas, Robert Sierka (66 Hubert Jaromin), Piotr Plewnia - Sebastian Gielza (72 Krzysztof Kaliciak), Graźvydas Mikulėnas.

żółte kartki: Graźvydas Mikulėnas, Łukasz Wijas.

sędziował: Radosław Trochimiuk (Ciechanów).


90minut.pl
10 maja 2008, 16:00 – Zabierzów

Kmita Zabierzów 1–1 Warta Poznań

Konrad Cebula 51 - Tomasz Magdziarz 12

Kmita: (skład wyjściowy) Tomasz Laskowski - Marcin Makuch, Jan Cios, Paulius Paknys, Marcin Dettlaff, Piotr Powroźnik, Dariusz Romuzga, Konrad Cebula, Maciej Bębenek, Sebastian Kurowski, Piotr Bagnicki.

Warta: (skład wyjściowy) Jakub Szmatuła - Paweł Ignasiński, Tomasz Najewski, Błażej Jankowski, Wojciech Marcinkiewicz - Tomasz Magdziarz, Tomasz Bekas, Alain Ngamayama, Krzysztof Piskuła, Grzegorz Wan - Marcin Klatt.

sędziował: Marek Karkut (Warszawa).
widzów: 150.


90minut.pl
7 maja 2008, 17:00 - Poznań
Warta Poznań 2-1 Pelikan Łowicz
Tomasz Magdziarz 8, Grzegorz Wan 83 - Marcin Staniek 88

Warta: Jakub Szmatuła – Paweł Ignasiński, Tomasz Najewski, Błażej Jankowski, Wojciech Marcinkiewicz – Krzysztof Piskuła, Tomasz Bekas – Marcin Wojciechowski (75 Tomasz Lewandowski), Tomasz Magdziarz, Grzegorz Wan (82 David Paku-Tshela) – Marcin Klatt (66 Paweł Iwanicki).

Pelikan: Marcin Ludwikowski – Maciej Pastuszka, Marcin Staniek, Marcin Pacan, Josef Petřík, Przemysław Cichoń, Michał Łochowski, Robert Wilk, Robert Hyży (56 Adam Kardasz), Maciej Wyszogrodzki (82 Michał Adamczyk), Radosław Kowalczyk (72 Arkadiusz Sojka).

żółte kartki: Klatt, Bekas – Łochowski, Cichoń, Kardasz.

sędziował: Bartosz Środecki (Wrocław).
widzów: 500.
3 maja 2008, 16:00 – Bielsko-Biała

Podbeskidzie Bielsko-Biała 2-1 Warta Poznań

Bramki: Krzysztof Zaremba 71, 73 - Tomasz Magdziarz 43

Podbeskidzie: Łukasz Merda - Sławomir Cienciała, Maciej Szmatiuk, Marcin Hirsz, Tomasz Górkiewicz - Damian Świerblewski (67 Grzegorz Pater), Łukasz Gorszkow (46 Paweł Żmudziński), Andrzej Maślorz, Dariusz Kołodziej (60 Krzysztof Chrapek) - Martin Matúą, Krzysztof Zaremba.

Warta: Jakub Szmatuła - Paweł Ignasiński, Maciej Truszczyński, Przemysław Otuszewski, Wojciech Marcinkiewicz - Damian Pawlak (55 Grzegorz Wan), Emmanuel Ifeanyi Ekwueme, Tomasz Bekas, Tomasz Lewandowski (66 Krzysztof Piskuła), Paweł Iwanicki (76 Marcin Klatt) - Tomasz Magdziarz.

żółte kartki: Krzysztof Zaremba, Marcin Hirsz.

sędziował: Marek Karkut (Warszawa).
widzów: 2500.


90minut.pl
30 kwietnia 2008, 16:00 - Łomża
ŁKS Łomża 0-1 Warta Poznań
Paweł Iwanicki 77

Łomża: Pavol Pronaj - Paweł Galiński, Krzysztof Janicki, Paweł Jurgielewicz (80 Artur Łazar), Cezary Stefańczyk - Sebastian Kęska, Paweł Sędrowski (76 Arkadiusz Dereżyński), Mikołaj Skórnicki, Daniel Gołębiewski - Tomasz Bzdęga, Georgi Biżew (58 John Raus).

Warta: Jakub Szmatuła - Paweł Ignasiński, Przemysław Otuszewski, Tomasz Najewski, Wojciech Marcinkiewicz - Tomasz Magdziarz, Alain Ngamayama, Tomasz Bekas, Krzysztof Piskuła (80 Emmanuel Ifeanyi Ekwueme), Grzegorz Wan (71 Marcin Klatt) - Marcin Wojciechowski (61 Paweł Iwanicki).

żółte kartki: Biżew, Gołębiewski, Pronaj - Bekas, Najewski, Klatt.
czerwona kartka: Alain Ngamayama (90. minuta, Warta).

sędziował: Erwin Paterek (Lublin).
27 kwietnia 2008, 12:00 – Poznań
Warta Poznań 1–2 Lechia Gdańsk
Tomasz Magdziarz 6 - Paweł Buzała 52, 82

Warta: Jakub Szmatuła – Paweł Kaczorowski, Wojciech Marcinkiewicz (85 Marcin Klatt), Tomasz Magdziarz, Błażej Jankowski, Paweł Iwanicki (62 Damian Pawlak), Grzegorz Wan, Krzysztof Piskuła (76 Alain Ngamayama), Maciej Truszczyński, Tomasz Najewski, Marcin Wojciechowski.

Lechia: Paweł Kapsa – Karol Piątek, Tomasz Midzierski, Jacek Manuszewski, Rafał Kosznik – Robert Hirsz (65 Artur Andruszczak), Arkadiusz Miklosik, Łukasz Trałka, Maciej Rogalski – Piotr Cetnarowicz (76 Andrzej Rybski), Paweł Buzała (90 Sebastian Fechner).

żółte kartki: Truszczyński, Jankowski - Miklosik, Manuszewski, Andruszczak.

sędziował: Szymon Marciniak (Płock).
widzów: 3000.
13 kwietnia 2008, 12:00 - Poznań
Warta Poznań 2-0 Odra Opole
Marcin Wojciechowski 61, Tomasz Magdziarz 88

Warta: Jakub Szmatuła – Paweł Kaczorowski (87 Maciej Truszczyński), Paweł Ignasiński, Maksymilian Jankowski, Tomasz Najewski – Tomasz Magdziarz, Wojciech Marcinkiewicz, Marcin Wojciechowski (66 Tomasz Bekas), Krzysztof Piskuła (55 Damian Pawlak), Grzegorz Wan - Paweł Iwanicki.

Odra: Marcin Feć - Filipe, Błażej Karasiak, Marcel Surowiak, Rafał Grodzki (46 Pape Samba Ba) - Marek Tracz, Rafał Wodniok (85 Marcin Pontus), Andrew Konopelsky, Madrin Piegzik (78 Mariusz Stępień) - Ugochukwu Michael Enyinnaya, Marcin Józefowicz.

żółte kartki: Jankowski, Kaczorowski – Grodzki, Piegzik, Ba.
czerwona kartka: Pape Samba Ba (82. minuta, Odra, za drugą żółtą).

sędziował: Cezary Smoleński (Suwałki).
widzów: 1000.
Warta Poznań 3-0 GKS Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój)
Grzegorz Wan 10, 34, Tomasz Magdziarz 47

Warta: Jakub Szmatuła - Paweł Ignasiński, Tomasz Najewski, Błażej Jankowski, Przemysław Otuszewski - Tomasz Magdziarz, Alain Ngamayama, Tomasz Lewandowski (60 Tomasz Bekas), Marcin Wojciechowski, Grzegorz Wan (66 Damian Pawlak) - Paweł Iwanicki (83 Krzysztof Piskuła).

Jastrzębie: Jakub Kafka - Janusz Wrześniak, Artur Jędrzejczyk, Łukasz Kaciczak (20 Bartłomiej Grabczyński), Łukasz Pielorz - Bartosz Woźniak (46 Kamil Wilczek), Witold Wawrzyczek, Mariusz Adaszek, Marcin Bednarek (59 Maciej Małkowski) - Marcin Narwojsz, Robert Żbikowski.

żółte kartki: Ignasiński, Wojciechowski, Ngamayama, Iwanicki - Jędrzejczyk, Wilczek.

sędziował: Piotr Siedlecki (Warszawa).
widzów: 700.
22 marca 2008, 13:00 - Płock
Wisła Płock 3-1 Warta Poznań
Bartosz Wiśniewski 5, Adrian Mierzejewski 22, Jacek Wiśniewski 74 - Alain Ngamayama 29

Wisła: 1. Łukasz Radliński - 20. Mateusz Żytko, 16. Sławomir Jarczyk, 2. Jacek Wiśniewski, 11. Paweł Tomczyk - 6. Adrian Mierzejewski (79, 81. Damian Staniszewski), 18. Jarosław Krzyżanowski, 10. Ireneusz Kowalski (89, 5. Bartłomiej Sielewski), 8. Vahan Gevorgyan - 28. Paweł Sobczak (69, 23. Paweł Posmyk), 15. Bartosz Wiśniewski.

Warta: 1. Jakub Szmatuła - 6. Dariusz Cudny (66, 4. Paweł Ignasiński), 17. Maciej Truszczyński, 8. Błażej Jankowski, 18. Przemysław Otuszewski - 7. Tomasz Magdziarz, 19. Tomasz Bekas, 22. Marcin Wojciechowski (77, 15. David Paku-Tshela), 13. Krzysztof Piskuła, 2. Paweł Kaczorowski - 10. Marcin Klatt (10, 16. Alain Ngamayama).

żółte kartki: Jarczyk, Sobczak, Gevorgyan - Jankowski, Truszczyński.

sędziował: Jacek Małyszek (Lublin).
widzów: 7000.

W 61. minucie Ireneusz Kowalski (Wisła) nie wykorzystał rzutu karnego (Jakub Szmatuła obronił).
A skąd wiesz że im nie przeszkadza? To że nie pisali tego na kibice.net albo nie mówiły o tym media nie znaczy że kibice z K6 są za tym czymś.

Warta Poznań 2-4 Polonia Warszawa
Grzegorz Wan 47, Krzysztof Sikora 84 - Jacek Kosmalski 18, 45, Daniel Mąka 58, Piotr Piechniak 82


Warta Poznań: Łukasz Radliński (83 Łukasz Berczyński) - Paweł Ignasiński (46 Krzysztof Michalski), Maksymilian Jankowski (46 Błażej Jankowski), Krzysztof Strugarek, Wojciech Marcinkiewicz - Tomasz Magdziarz (46 Krzysztof Sikora), Batata (75 Alain Ngamayama), Marcin Wojciechowski (60 Tomasz Bekas), Filip Burkhardt (67 Krzysztof Piskuła), Grzegorz Wan (60 Marcin Klatt) - Paweł Iwanicki (80 Grzegorz Mania).

Polonia Warszawa: Sebastian Przyrowski (46 Radosław Majdan) - Vlade Lazarevski (60 Piotr Kulpaka), Radek Mynář (60 Krzysztof Bąk), Tomasz Jodłowiec, Błażej Telichowski (46 Piotr Piechniak) - Marek Sokołowski, Piotr Świerczewski (70 Igor Kozioł), Radosław Majewski (60 Łukasz Piątek), Jarosław Lato (60 Mariusz Zasada) - Filip Ivanovski (46 Daniel Mąka), Jacek Kosmalski (60 Szymon Kaźmierowski).

W sparingowym spotkaniu rozegranym w Grodzisku Wielkopolskim I-ligowa Warta Poznań przegrała z ekstraklasową Polonią Warszawa 2-4 (0-2).

Koniec rozgrywek, nadal wiele niewiadomych

Piłkarze Śląska Wrocław wygrali 3:2 z Wartą Poznań 3:2 i zapewnili sobie bezpośredni awans do ekstraklasy. Pewny gry w elicie może być też Piast Gliwice, który pokonał Polonię Warszawa 1:0.
Wszystko wskazuje na to, że Śląsk połączy się z Groclinem, więc ekipa z Gliwic najprawdopodobniej zajmie premiowane awansem miejsce ekipy z Wrocławia. Bardzo duże szanse ne grę w ekstraklasie ma też Arka Gdynia, która zakończyła sezon na czwartym miejscu, ale - wskutek degradacji Zagłębia Lubin - piłkarze z Gdyni także najprawdopodobniej wejdą do piłkarskiej elity. Największym przegranym ostatniej kolejki jest Znicz Pruszków, który zakończył sezon na piątym miejscu i nie uzyskał awansu.

Wcześniej awans do ekstraklasy wywalczyła Lechia Gdańsk.
Z II ligi spadają ŁKS Łomża i Tur Turek.

Wyniki 34. kolejki II ligi:

GKS Jastrzębie - Wisła Płock 0:1 (0:1)
Bramka: Paweł Tomczyk (45).
Żółte kartki: Tomasz Ciemięga - Ireneusz Kowalski.
Sędzia: Jacek Małyszek (Lublin).
Widzów 3 500.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Znicz Pruszków 1:0 (0:0)
Bramka: Martin Matus (81-karny).
Żółte kartki: Krzysztof Chrapek - Dawid Florian.
Sędzia: Paweł Gil (Lublin).
Widzów 4 000.

Motor Lublin - Arka Gdynia 1:2 (0:1)
Bramki: Rafał Król (62) - Grzegorz Niciński (45), Bartosz Karwan (65).
Żółte kartki: Paweł Maziarz, Paweł Kowalczyk -: Michał Łabędzki, Marek Baster, Dariusz Ulanowski, Bartosz Ława, Grzegorz Niciński, Marcin Chmiest.
Czerwona kartka za drugą żółtą: Marcin Chmiest (92).
Sędzia: Jacek Zygmunt (Jarosław).
Widzów 2 500.

Lechia Gdańsk - Stal Stalowa Wola 2:0 (1:0)
Bramki: Paweł Buzała (1), Łukasz Trałka (58).
Żółta kartka: Przemysław Pałkus.
Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom).
Widzów 10 000.

Pelikan Łowicz - GKS Katowice 2:0 (2:0)
Bramki:Marcin Pacan dwie - (3, 22)
Żółte kartki: Josif Petrik - Tomasz Prasnal, Grzegorz Górski, Damian Mielnik.
Czerwona kartka za drugą żółtą: Damian Mielnik (72).
Sędzia: Dariusz Giejsztorewicz (Suwałki).
Widzów 1 100.

Polonia Warszawa - Piast Gliwice 0:1 (0:0)
Bramka: Piotr Petasz (49).
Żółte kartki: Daniel Mąka - Daniel Chylaszek, Rafał Andraszak, Michał Szczyrba.
Sędzia: Zdzisław Bakaluk (Olsztyn).
Widzów 1 000.

Odra Opole - Tur Turek 0:1 (0:0)
Bramka: Łukasz Cichos (77).
Żółte kartki: Marek Tracz, Marcin Pontus.
Sędzia: Łukasz Śmietanka (Radom).

ŁKS Łomża - Kmita Zabierzów 0:0
Żółte kartki: Paweł Jurgielewicz - Paulius Paknys, Marcin Makuch.
Sędzia: Marek Karkut (Warszawa).

Warta Poznań - Śląsk Wrocław 2:3 (0:2)
Bramki: Wojciech Marcinkiewicz (53), Krzysztof Piskuła (78-karny) - Sebastian Dudek dwie - (34-karny, 42) Przemysław Łudziński (54)
Żółte kartki: Błażej Jankowski, Paweł Ignasiński, Przemysław Otuszewski - Dariusz Sztylka, Krzysztof Ulatowski, Wojciech Kaczmarek, Sebastian Dudek.
Sędzia: Grzegorz Stęchły (Jarosław).
Widzów 2 000.
onet.pl

1. Lechia Gdańsk 34 55:34 69
2. Śląsk Wrocław 34 55:30 64

3. Piast Gliwice 34 45:23 62

4. Arka Gdynia (s) 34 61:30 62
5. Znicz Pruszków (b) 34 54:28 62
6. Podbeskidzie Bielsko-Biała 34 53:27 58
7. Polonia Warszawa 34 45:36 50
8. Wisła Płock (s) 34 42:48 50
9. GKS Jastrzębie (b) 34 42:50 45
10. GKS Katowice (b) 34 38:39 43
11. Stal Stalowa Wola 34 30:47 40
12. Motor Lublin (b) 34 33:55 35
13. Odra Opole 34 28:39 35
14. Warta Poznań (b) 34 29:45 32
15. Kmita Zabierzów 34 27:39 31
16. Tur Turek (b) 34 23:46 31

17. ŁKS Łomża 34 32:60 30
18. Pelikan Łowicz (b) 34 37:60 28

Uzupełniając powyższe zestawienie:

PRZYCHODZĄ: Robert Raszewski (Victoria Września), Adrian Różycki (Huragan Pobiedziska), Rafał Cegliński (Akademia Remes Opalenica), Damian Magalski (Polonia Chodzież), Bartłomiej Jędrzejewicz (Sokół Pniewy), Michał Mendelski (Rega Merida Trzebiatów), Mariusz Zgórzak (TKP Toruń), Wojciech Brenk (Groclin Grodzisk Wlkp.), Marcin Mazurek (Lech Poznań), Kamil Sylwestrzak (Polonia Słubice), Łukasz Sarkowicz (Czarni Browar Witnica), Michał Kupczyk, Krzysztof Jackowiak, Mateusz Bereźnicki, Jacek Rzepecki (wychowankowie)

W TRAKCIE ZAŁATWIANIA: Adrian Bartkowiak (Groclin Grodzisk Wlkp.), Marcin Michałowski (Tur Turek)

OBSERWOWANI: Honorat Stróż (Pelikan Łowicz), Maciej Mizgajski (Piast Gliwice), Szymon Szajek (Concordia Murowana Goślina)

ODCHODZĄ: Marcin Ludwikowski (Pelikan Łowicz), Marcin Sporakowski i Rafał Ditbrener (Sokół Kleczew), Tadeusz Tyc (Grecja), Krzysztof Piskuła (Warta Poznań), Mateusz Szafrański (Victoria Koronowo), Łukasz Polerowicz (kontuzja), Jakub Bajor (Chemik Bydgoszcz), Marcin Żebrowski (Zagłębie Lubin), Damian Augustyniak (Aluminium Konin), Mariusz Wysocki (Promień Opalenica), Arkadiusz Dereżyński (szuka klubu, ŁKS Łomża ?), Marcin Michałowski (Tur Turek ?)

źródło: kierownik drużyny
Tomek Nawrot? To z Unią Janikowo nic nie wyszło?

Wynik cieszy, i wygląda to lepiej niż się na to zanosiło

Aktualnie bilans zimy wygląda następująco (z tego co wyłapałem ze stronki Mieszka - przy okazji przydałoby się coś takiego na stronie)

Przybyli:
- Michał Kupczyk (wychowanek)
- Krzysztof Jackowiak (wychowanek)
- Łukasz Hermuła (wychowanek)
- Mateusz Bereźnicki (wychowanek)
- Jacek Rzepecki (wychowanek)
- Robert Raszewski (Victoria Września)
- Michał Tomczak (AP Opalenica; Polonia Chodzież)
- Damian Magalski (AP Opalenica)
- Bartłomiej Jędrzejewicz (AP Opalenica)
- Rafał Cegliński (AP Opalenica)
- Adrian Różycki (Huragan Pobiedziska)
- Wojciech Brenk (Groclin Grodzisk Wlkp.)
- Marcin Mazurek (Lech Poznań)
- Michał Mendelski (Rega-Merida Trzebiatów)
- Mariusz Zgórzak (TKP Toruń)
- Łukasz Sarkowicz (Czarni Browar Witnica)

Odeszli:
- Aleksander Stachowiak (trener)
- Krzysztof Piskuła (Warta Poznań)
- Rafał Ditbrener (Sokół Kleczew)
- Marcin Ludwikowski
- Damian Augustyniak
- Tadeusz Tyc (AÓ Thíva - III liga grecka)
- Marcin Żebrowski
- Mariusz Wysocki
- Marcin Sporakowski (Sokół Kleczew)
- Marcin Michałowski (Tur Turek)
- Jakub Bajor (koniec wypożyczenia - powrót do Chemika Bydgoszcz)
- Mateusz Szafrański (koniec wypożyczenia - powrót do Chemika Bydgoszcz)
- Arkadiusz Dereżyński


pozostali:
- Przemysław Urbaniak (objął funkcję grającego trenera)
- Mariusz Piotrowski
- Adrian Nawrot
- Wojciech Gąsiorowski
- Jakub Polerowicz
- Szymon Gul
- Tomasz Nawrot (?)


Ciekawie zapowiada się również sparing z przedostatnią drużyna białoruskiej ekstraklasy z poprzedniego sezonu - Dniepr Mohylew. Szkoda, że strona nie podała daty rozegrania meczu...

P.S pozwoliłem sobie zmienić tytuł wątku na mniej krzykliwy
Wzorem sprzed pół roku zrobiłem podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2007/2008

Najlepszą drużyną jesieni okazała się Flota ze Świnoujścia. Flota jest beniaminkiem rozgrywek i nie przegrała jesienią żadnego meczu. Najsłabszą drużyną: Rodło Kwidzyn.
Najwięcej bramek strzelił jarociński Jarota - 38, dalej Victoria Koronowo - 30, Kotwica Kołobrzeg i Nielba Wągrowiec po 29. Najmniej: Zdrój Ciechocinek - 12, Rega-Merida Trzebiatów i Rodło Kwidzyn po 13. Mieszko strzelił 16 bramek. Średnio w meczu padało 2,66 bramki. Skuteczność Mieszka - 1 bramka na mecz. W rozgrywkach bramki padały średnio co 33 minuty i 47 sekund. Mieszko strzelał co 90 minut.
Najmniej goli straciła Flota - 8, przed Nielbą -11, Toruńskim KP i Mieszkiem - 14.
Najkorzystniejszą różnicę bramek uzyskała Flota Świnoujście i Jarota Jarocin: +19, przed Nielbą Wągrowiec +18. Najgorszą Zdrój Ciechocinek -21. Różnica bramek Mieszka to +2.
Najbardziej widowiskowe były mecze z udziałem Jaroty Jarocin. W jego meczach padło 57 bramek. Najnudniej było na meczach... Mieszka - 30 bramek.
Najwięcej bramek w jednym spotkaniu - osiem - padło w spotkaniu 8. kolejki między Kotwicą Kołobrzeg a Kujawiakiem Włocławek zakończonym zwycięstwem gospodarzy 6-2.
Najwięcej bramek strzelił Kamil Jackiewicz - 14. Najskuteczniejszym zawodnikiem Mieszka był Marcin Michałowski - 5 bramek.
Najlepsi strzelcy w klubach:
Cartusia Kartuzy: 5 - Kordyl
Flota Świnoujście: 12 - Dziuba
Jarota Jarocin: 12 - Pacyński
Kaszubia Kościerzyna: 5 - Grzywacz, Pięta
Kotwica Kołobrzeg: 14 - Jackiewicz
KP Police: 6 - Komar
Kujawiak Włocławek: 4 - Babiarz
Mieszko Gniezno: 5 - Michałowski
Nielba Wągrowiec: 10 - Mikołajczak
Rega-Merida Trzebiatów: 2 - Antczak, Bejuk, Umukoro
Rodło Kwidzyn: 3 - Sulej
Toruński KP: 3 - Dah, Jankowski, Maćkiewicz, R.Warczachowski
Unia Janikowo: 7 - Bekas
Victoria Koronowo: 5 - Krzywicki, Podolski
Wierzyca Pelplin: 9 - Pawłuszek
Zdrój Ciechocinek: 6 - Maciejak

Najwięcej zawodników strzelało bramki dla Toruńskiego KP - 12, dalej dla Jaroty - 11. Najmniej dla Floty Świnoujście i Zdroju Ciechocinek - 5. Dla Mieszka - 7.
Dla Mieszka jesienią strzelali: Marcin Michałowski - 5, Tadeusz Tyc - 4, Damian Augustyniak i Krzysztof Piskuła po 2, Arkadiusz Dereżyński, Wojciech Gąsiorowski, Adrian Nawrot po 1.
Najwięcej bramek przepuścił Marcin Ludwikowski - 9 w 13 meczach; Mateusz Szafrański 5 w 3 meczach. Średnio: Marcin Ludwikowski 0,69 bramki na mecz, Mateusz Szafrański 1,67 bramki na mecz.
Mieszko wygrał z: Kaszubią Kościerzyna, Jarotą Jarocin, Kotwicą Kołobrzeg, Rodłem Kwidzyn i Cartusią Kartuzy. Zremisował z Kujawiakiem Włocławek, Zdrojem Ciechocinek, KP Police, Toruńskim KP, Nielbą Wągrowiec i Wierzycą Pelplin. Przegrał z Unią Janikowo, Regą-Meridą Trzebiatów, Flotą Świnoujście, Victorią Koronowo i Kujawiakiem Włocławek.
W 3 spośród 16 meczy Mieszko strzelił bramkę jako pierwszy. Wszystkie te mecze zakończyły się zwycięstwami Mieszka (z Kaszubią 2-0, Z Rodłem 1-0 i Kotwicą 3-0). W dwóch meczach Mieszkowi udało się wynik odwrócić (1-2 w Jarocinie i 3-1 z Cartusią), 3 razy wyrównać (We Włocławku, z Policami i Wierzycą - 1-1).
Ogółem jesienią Mieszko zgromadził 21 pkt i zajął 8. pozycję. Na nową drugą ligę to za mało. Gdyby rozgrywki miały zakończyć się teraz gralibyśmy w przyszłym sezonie w III lidze.

Osobiście występy Mieszka oceniam na 2+. Niby nie było źle, ale brakowało pomysłu na grę a przede wszystkim punktów, przez co w przyszłym roku walka o nową drugą ligę będzie trudna. Oby wiosną było lepiej...
Zakończyliśmy rundę jesienną, zakończyliśmy... tragicznie. Porażki z Kujawiakiem chyba nikt się nie spodziewał.
W pierwszej połowie Mieszko miał optyczną przewagę, ale to goście objęli prowadzenie. W 16. minucie Dawid Kwiatkowski strzałem pod poprzeczkę zdobył bramkę. Trzy minuty później był już remis. Piłkę centrował Krzysztof Piskuła, a ta muśnięta przez któregoś z piłkarzy wpadła do bramki. Później nadal przeważał Mieszko, jednak goście byli groźniejsi. Zdobyli nawet bramkę gdy piłkę odbitą od słupka dobijał jeden z napastników, jednak na całe szczęście dla Mieszka, zawodnik był na spalonym.
W przerwie odbył się konkurs rzutów karnych, oraz losowanie nagród (m. in. Rower górski, polary i koszulki). Były też rogale ufundowane przez firmy Nieman i Macioszek.
W drugiej połowie zaczął sypać śnieg co na pewno nie wpłynęło korzystnie na widowisko. Kujawiak przeważał i w końcu zdobył bramkę. W 83. minucie Roger Babiarz strzałem głową nie dał najmniejszych szans bramkarzowi. Przed większym rozmiarem porażki Mieszkowców uratowała jeszcze poprzeczka.

Gratulacje należą się dla chłopaków z Włocławka. Grali do końca i po strzeleniu bramki nie murowali się tylko konsekwentnie grali swoje. A Mieszko? No cóż... brak pomysłu i ochoty do gry. Wygląda też na to, że w zespole jest konflikt. Nie zagrał też dzisiaj ani bramkarz Marcin Ludwikowski, ani nasz kapitan Przemysław Urbaniak. W klubie są potrzebne zmiany, bo inaczej będzie źle...

Kujawiak jest pierwszą i jedyną drużyną, która wygrała w Gnieźnie w 2007 roku. Ostatnia porażka Mieszka przy Strumykowej miała miejsce 19.11.2006 w meczu z Jarotą Jarocin (2-3)

I w tych smutnych nastrojach, żegnamy się z piłką w tym roku...
Niestety byliśmy świadkami kolejnego beznadziejnego widowiska(z wyjątkiem końcówki). Goście o mało nie wyjechali z Gniezna z kompletem punktów.
Prowadzenie dla Gości zdobył Mariusz Szmit w 29. minucie przepięknym strzałem w okienko. Najładniejsza bramka jaką widziałem w Gnieźnie od co najmniej dwóch lat.
Mieszko grał słabo, często tracił piłkę, próby ataków i kontrataków nieporadne. Do tego w drugiej połowie trener czekał ze zmianami nie wiadomo na co
W końcówce Mieszko rzucił się do ataków czego efektem był m.in. słupek po zamieszaniu pod bramkowym.
W końcu w 94. minucie Krzysztof Piskuła wrzucał piłkę w pole karne z rzutu wolnego wykonywanego z narożnika pola karnego. Nikt piłki nie dotknął, a ta wpadła do siatki.
Końcówka byłą bardzo nerwowa i emocjonująca (sędzia doliczył aż 7 minut - całkiem słusznie gdyż policzanie non stop grali na czas)
Sędziowie... nie, lepiej nic nie pisać...

Z ostatnich trzech meczy mamy 2 punkty, liczyłem na 7-9. Widać, że w Mieszku jest coś nie tak i druga liga oddala się coraz bardziej...
Niestety Zdrój po raz kolejny wywozi z Gniezna korzystny rezultat.
Mieszko ogólnie było lepszym zespołem, ale to piłkarze zdroju byli bliżsi zwycięstwa. W pierwszej połowie po jednym ze strzałów piłka odbiła się od poprzeczki, w drugiej połowie sędzia nie uznał prawidłowo zdobytej bramki. Z kolei gnieźnianie w drugiej połowie odpowiedzieli strzałem w poprzeczkę Marcina Michałowskiego i strzałem Adriana Nawrota do pustej bramki... w słupek.
Czego zabrakło? Trochę odwagi w atakach, więcej strzałów z dystansu. Mieszkowi ten mecz po prostu nie wyszedł.

Na pochwałę w drużynie Mieszka zasłużyli: Marcin Michałowski - za ładne indywidualne akcje, debiutujący w bramce Mateusz Szafrański - bezbłędny w bramce i piękna interwencja w samej końcówce oraz( ostatnio skrytykowany przeze mnie) Krzysztof Piskuła - za dobrą grę w środku pola.

Nie wszystko można wygrywać, ale szkoda straconych punktów. Trzeba jak najszybciej zapomnieć o tym meczu i skupić się już na następnym. W środę Mieszko jedzie do Trzebiatowa.
Moim zdaniem wręcz odwrotnie - wzmocnieniem Przysiuda często tracił piłkę w głupi sposób w środku pola. Nie widziałem jeszcze w akcji jego następcy, ale chyba gorszy być nie może (zaznaczam, że to tylko moje zdanie )

pora uaktualnić listę:

Przybyli:
- Marcin Ludwikowski (Tur Turek)
- Marcin Żebrowski (Zagłębie Lubin)
- Jakub Bajor (Chemik Bydgoszcz)
- Marcin Michałowski (Tur Turek)
- Tadeusz Tyc (Unia Janikowo)
- Adrian Nawrot (Promień Opalenica)
- Mateusz Szafrańskii (Chemik Bydgoszcz)
- Arkadiusz Dereżyński (Amica Wronki)
- Łukasz Polerowicz (wychowanek)


Odeszli:
- Marcin Kaźmierczak (Aluminium Konin)
- Artur Gajewski (Zawisza Bydgoszcz)
- Paweł Lisiecki (Victoria Września)
- Waldemar Przysiuda (Victoria Września)
- Marcin Ziatyk (Flota Świnoujście)
- Mariusz Niedbała (Unia Janikowo)
- Dariusz Wojciechowski (Promień Opalenica)
- Bartłomiej Górka (?)
- Łukasz Ponichtera (Piast Gliwice)
- Błażej Matysiak (wypożyczenie do niższej ligi)

Pozostali:
- Przemysław Urbaniak
- Damian Augustyniak
- Mariusz Wysocki
- Mariusz Piotrowski
- Rafał Ditbrener
- Wojciech Gąsiorowski
- Marcin Sporakowski
- Szymon Gul
- Krzysztof Piskuła
- Tomasz Nawrot (powrót po kontuzji)

Wydaje się, że to koniec zmian latem
Dzisiaj odbył się mecz sparingowy z drużyną Korony Kielce, która będzie występować w młodej ekstraklasie. Wynik 0:0
Po obozie podziękowano Konradowi Romańczykowi.
Wykrystalizowała się kadra, która będzie walczyć w trzeciej lidze (okienko trwa do pierwszego meczu ligowego, więc ktoś jeszcze może dojść)

Przybyli:
- Marcin Ludwikowski (Tur Turek)
- Marcin Żebrowski (Zagłębie Lubin)
- Jakub Bajor (Chemik Bydgoszcz)
- Marcin Michałowski (Tur Turek)
- Tadeusz Tyc (Unia Janikowo)
- Adrian Nawrot (Promień Opalenica)
- Mateusz Szafrańskii (Chemik Bydgoszcz)
- Arkadiusz Dereżyński (Amica Wronki)


Odeszli:
- Marcin Kaźmierczak (Aluminium Konin)
- Artur Gajewski (Zawisza Bydgoszcz)
- Paweł Lisiecki (Victoria Września)
- Waldemar Przysiuda (Victoria Września)
- Marcin Ziatyk (Flota Świnoujście)
- Mariusz Niedbała (Barycz Milicz)
- Dariusz Wojciechowski (Promień Opalenica)
- Bartłomiej Górka (?)
- Łukasz Ponichtera (Piast Gliwice)

Pozostali:
- Przemysław Urbaniak
- Damian Augustyniak
- Mariusz Wysocki
- Mariusz Piotrowski
- Rafał Ditbrener
- Wojciech Gąsiorowski
- Marcin Sporakowski
- Szymon Gul
- Błażej Matysiak
- Krzysztof Piskuła
- Tomasz Nawrot (powrót po kontuzji)

Mam nadzieję, że o nikim nie zapomniałem do tego dochodzą wychowankowie. Niektóre dane (dot. klubów) niepotwierdzone, więc głowy nie daję

Generalnie moim zdaniem transfery dobre. Przede wszystkim kadra została odmłodzona i to na pewno będzie z korzyścią dla klubu. Zobaczymy jak to będzie wyglądać w lidze
Najlepszą drużyną rozgrywek okazał się Tur z 30-tysięcznego Turka, dla którego jest to historyczny sukces. Najgorszą Klub Piłkarski z Polic, który po dwu sezonowym pobycie w III lidze wraca do IV ligi
Po raz pierwszy od 2001 roku ligę wygrał nie-beniaminek.
Wszyscy beniaminkowie utrzymali się w lidze. Najlepiej poradził sobie jarociński Jarota zajmując ostatecznie bardzo wysokie 3. miejsce, najsłabiej Rodło Kwidzyn - 12. miejsce.
Najwięcej bramek w rozgrywkach 2006/07 strzelił Jarota Jarocin 50, o 2 mniej Warta Poznań, dalej Victoria Koronowo - 45. Mieszko strzelił 39 bramek, zwycięzca - Tur 38 bramek. Najmniej bramek: Kaszubia 30(i zajęła 5. miejsce!), Cartusia 32, Rega, Rodło, KP Police - po 34. Średnio w meczu padało 2,58 bramki. Skuteczność Mieszka - 1,3 bramki na mecz. W rozgrywkach bramki padały średnio co 34 minuty i 50 sekund. Mieszko strzelał co 69 minut i 14 sekund.
Najmniej goli stracił Tur 21, przed Wartą 28 oraz Amicą i TKP - 29. Mieszko stracił 30 bramek.
Najkorzystniejszą różnicę bramek uzyskała Warta +20, przed Turem +17, najgorszą Zdrój -17. Różnica bramek Mieszka to +9.
Najbardziej widowiskowe były mecze z udziałem Victorii Koronowo. W jej meczach padło w sumie 98 bramek. Najnudniej było na meczach Tura Turek - 59 bramek. w meczach z udziałem Mieszka padło 69 bramek.
Najwięcej bramek w jednym spotkaniu - dziesięć - padło w spotkaniu 29. kolejki między Lechem II Poznań a Victorią Koronowo, wygranym przez rezerwy Lecha aż 9-1.
Najwięcej bramek strzelił Zbigniew Kobus z Rodła Kwidzyn - 19. Dariusz Wojciechowski z 8 trafieniami lokuje się na miejscu 13.-18.
Najlepsi strzelcy w klubach:
Amica: Piesio - 9
Cartusia: Przybyszewski - 7
Jarota: Pacyński - 10
Kania: M. Wojciechowski - 8
Kaszubia: Kudyba - 8
Kotwica: Jackiewicz - 17
KP Police: Ciołek - 9
Lech II: Micanski - 9
Mieszko: D. Wojciechowski - 8
Rega: Gosik - 10
Rodło: Kobus - 19
TKP: Cieśliński - 10
Tur: Cichos i Sikora - 8
Victoria: Kujawka - 9
Warta: Posmyk - 13
Zdrój: Chudziński - 11

Najwięcej zawodników strzelało bramki dla Lecha II - 18, dalej dla Amici i Cartusii po 15. Najmniej dla Rodła Kwidzyn - 7. Dla Mieszka - 13
Najwięcej bramek dla Mieszka strzelili: Dariusz Wojciechowski - 8, Marcin Ziatyk - 5, Paweł Iwanicki, Krzysztof Piskuła i Waldemar Przysiuda po 4.
Najwięcej bramek przepuścił Maciej Sikorski - 18 w 15 meczach. Artur Gajewski wpuścił 7 bramek w 9 meczach, a Łukasz Ponichtera 5 w 6 meczach. Najkorzystniejszą średnią ma Gajewski 0,78 bramki na mecz, Ponichtera 0,83, Sikorski 1,2.
Najlepiej Mieszkowi grało się z Victorią Koronowo(zwycięstwa 3-0 i 2-0), oba mecze Mieszko wygrał także z Kotwicą(1-0 i 2-0). Poza Victorią i Kotwicą korzystny bilans mamy z: TKP Toruń, Cartusią, Rodłem, Lechem II, Kanią, Zdrojem i Policami Najgorzej Mieszkowi grało się z Jarotą(porażki 0-2 i 2-3) i Kaszubią(0-1 i 1-2).
W 14 spośród 30 meczy Mieszko strzelił bramkę jako pierwszy. Osiem z nich wygrał do zera(Lech II, Kowica x2, Victoria x2, Rodło, Zdrój, Police), wyrównać udało się Zdrojowi, Amice i Policom, wygrać Kaszubii. W tylko jednym meczu Mieszkowi udało się wynik odwrócić (Cartusia), trzy razy wyrównać (Lech II, TKP, Amica).
Ogółem w sezonie 2006/07 Mieszko zgromadził 43 pkt. i zajął 8. pozycję. W dotychczasowych występach w III lidze(od 2003 roku) Mieszko zgromadził 151 punktów strzelając 135 bramek(średnia 1,16 na mecz), tracąc 132 (1,14). Bramkę nr 100 strzelił z rzutu karnego Paweł Iwanicki 2.09.2006 w meczu z Kotwicą Kołobrzeg w 52 minucie meczu.

Pomysł na podsumowanie zaczerpnięty od Tangensa www.flota.swinoujscie.com.pl

Do tego ankieta(dałem w niej tylko piłkarzy, którzy grali cały sezon w Mieszku) Wg mnie najlepszym piłkarzem był Przemysław Urbaniak. Szczególnie wiosną - dzielnie radził sobie z dzieleniem trzech funkcji(zawodnika, kapitana i trenera)
Był to na pewno sezon o różnych obliczach: fatalna postawa w rundzie jesiennej, przeplatana bardzo dobrymi meczami w Pucharze Polski oraz bardzo dobra postawa wiosną(może trochę szkoda porażki w Pucharze).
Przyszły sezon musi być lepszy od obecnego. Przed nami reorganizacja rozgrywek i żeby pozostać na tym poziomie rozgrywek (czyli w II lidze) będzie trzeba zająć miejsce w pierwszej połówce(myślę, że 7. miejsce wystarczy).

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • piotrrucki.htw.pl

  • © wojtekstoltny design by e-nordstrom