krystyna tkacz
wojtekstoltny

[center]Księżniczka na ziarnku grochu[/center]
Prawdziwa księżniczka, w koronie życzliwości i sukni utkanej z dobra. Tak przynajmniej widzi ją producent Forrest S. Baker III, kiedy mówi o pierwszym filmie pełnometrażowym studia Feature Films For Families „Księżniczka na ziarnku grochu”.
Baker - ojciec sześciorga dzieci, w tym trzech prześlicznych księżniczek, zauważa, że film uczy dzieci jednej z podstawowych prawd życiowych: „Prawdziwą godność znaleźć można tylko w sercach. To nasze wnętrze, wnętrze serc wszystkich ludzi kryje prawdziwą szlachetność“.

Ekranizacja najpięknjeszej bajki Hansa Christiana Andersena „Księżniczka na ziarnku grochu” jest filmem o wartościowym, ponadczasowym przesłaniu – „naucz się, że nie szata zdobi człowieka, a staniesz się osobą, której piękno zostanie docenione” - mówi Baker.
Od stołów najlepszych rysowników aż po ekrany kin „Księżniczka na ziarnku grochu” powstawała dzięki wspaniałemu przedsięwzięciu animacyjnemu w skali całego świata. Wielki udział mieli w nim najlepsi europejscy rysownicy, aktorzy udzielający głos oraz amerykański reżyser, który poznał od podszewki sekrety hollywoodzkich animacji i firmę producencką, która wierzy w umocnianie tradycyjnych wartości rodzinnych dzięki wspólnej zabawie. To ci ludzie stworzyli wspaniały film nawiązujący do arcydzieła klasycznego bajkopisarstwa, opowiadający o wyzwaniach i przygodach towarzyszących poszukiwaniu prawdziwej wartości.

Przesłanie tego filmu można odkryć dzięki chwytającej za serce, pełnej muzyki opowieści o poszukiwaniu szczęścia. Obserwując losy księżniczki Darii, która straciła swoich rodziców i wychowywana przez wieśniaków nieustannie poszukiwała prawdy o swoim pochodzeniu, widzowie odkryją, że prawdziwie wartościową i piękną jest ten, kto posiada przede wszystkim dobry charakter.

„ Daria jest księżniczk dobroci serca” - mówi reżyser Mark Swan, człowiek, który pracował przy tak wielkich produkcjach animacji, jak: „Pradawny ląd” (Land before Time), „Amerykańska opowieść” (An American Tale), „Wszystkie psy idą do nieba” (All Dogs Go To Heaven), „Goofy na wakacjach” (A Goofy Movie) czy „Kosmiczny mecz” (Space Jam).
„Księżniczka na ziarnku grochu” jest pierwszą produkcją Swana dla Feature Films For Families. Feature Films For Families (FFFF) to niezależne studio, które wkłada wiele wysiłku, by jego produkty były odpowiednie dla całej rodziny. Jakość filmu i jego styl zachęcają do pójścia do kina całe rodzicy. Film bez problemu wytrzymuje każde porównanie z największymi filmami najbardziej znanych wytwórni z Hollywood”.

Patrząc na to z technicznego punktu widzenia producent Don A. Judd podkreśla, że „Księżniczka na ziarnku grochu” ma wszystko to, co pozwalało najlepszym klasycznym produkcjom animowanym na osiągnięcie sukcesu: „Pracowaliśmy z ogromną rzeszą rysowników z wielu krajów Europy i dlatego „Księżniczka na ziarnku grochu” wygląda jak produkt wypuszczony przez największe światowe studia“.

Większość prac nad filmem prowadzono w studiu animacyjnym należącym do FFFF w Budapeszcie, gdzie zorganizowano ekipę 150 rysowników z Węgier, Rumunii, Czech, Bośni, Francji, Niemiec i Hiszpanii. Nad projektem pracowało także kilka międzynarodowych studiów produkcyjnych w innych częściach świata.

Większość z nich wzięła udział w projekcie, ponieważ chcieli być częścią zespołu, który stworzy film oparty na tradycyjnych wartościach - wyjaśnia Judd i dodaje: „Wierzyli w rodzinne przesłanie tego filmu i to widać na ekranie”.

Oprócz klasycznej opowieści i niesamowitej animacji wiele uroku tej produkcji kryje się w ścieżce dźwiękowej i siedmiu piosenkach napisanych przez kompozytora Alana Williama. Wcześniej pracował nad filmami telewizyjnymi dla sieci CBS, produkcjami trójwymiarowymi dla kin IMAX, z których najbardziej znane są: „Wyspa rekinów“ (Island of the Sharks) i nominowana do Nagrody Akademii „Amazonka” (Amazon) oraz dużą liczbą filmów pełnometrażowych i animowanych.

„Księżniczka na ziarnku grochu” jest opowieścią prawdziwie ponadczasową dla ludzi z całego świata. „Mam nadzieję, że nasz film przypomni widzom o tym, iż najważniejsza jest wiara w innych ludzi” - mówi Baker.

Reżyser: Mark Swan
Obsada: WYKONAWCY POLSKIEJ WERSJI JĘZYKOWEJ: Daria - Karolina Gruszka, Otto - Mateusza Damięcki, Alfred - Mariusz Benoit, Sebastian - Stanisław Brudny, Filip - Krzysztof Kołbasiuk, Bertha - Krystyna Tkacz, Brunhilda - Agata Kulesza, Niania - Ilona Kuśmierska
Gatunek: animacja
Czas trwania: 90

źródło: http://ksiezniczka.na.pora.pl/
Rozpoczęły się zdjęcia do filmu Lankosza
wtorek 24 lutego 2009

Krystyna Janda na planie "Rewersu"

Dziś padł pierwszy klaps na planie ‼Rewersu” – debiutu filmowego Borysa Lankosza z Agatą Buzek, Krystyną Jandą i Anny Polony w rolach głównych. Produkcja zapowiada wielki powrót Studia Filmowego Kadr, które tym razem oddaje głos młodym twórcom.

‼Rewers” to przewrotna opowieść o trzech pokoleniach kobiet, która jest jednocześnie filmowym spotkaniem trzech znakomitych aktorek – Agaty Buzek, Krystyny Jandy oraz Anny Polony. Reżyser, zapytany o to, jak udało mu się zgromadzić tyle aktorskich znakomitości, odpowiada nieskromnie: ‼Ten scenariusz jest tak mocny i tak oryginalny, że każdy, kto go przeczyta, po prostu chce brać w tym udziałâ€.

W obsadzie pojawiają się również Jacek Poniedziałek, Jerzy Bończak, Bronisław Wrocławski, Łukasz Konopka, Błażej Wójcik oraz Krystyna Tkacz.

Autorem zdjęć do filmu ‼Rewers” jest Marcin Koszałka (‼Pręgi”, ‼Rysa”). Premiera filmu planowana jest jesienią 2009 roku.

Akcja filmu rozegra się we wczesnych latach pięćdziesiątych oraz współcześnie. Główną bohaterką jest Sabina (Agata Buzek), ‼szara myszka”, która właśnie przekroczyła trzydziestkę. W jej życiu wyraźnie brakuje mężczyzny. Matka (Krystyna Janda) wie o tym najlepiej, dlatego próbuje znaleźć dla swojej córce męża. Całą sytuację kontroluje babcia (Anna Polony), ekscentryczna dama o ciętym języku. W przedwojennej kamiennicy pojawiają się kolejni adoratorzy - żaden nie wzbudza zainteresowania Sabiny. Pewnego dnia, ‼jak spod ziemi”, zjawia się uroczy, inteligentny i diabelsko przystojny Bronisław (Marcin Dorociński). Jego obecność rozpocznie serię zaskakujących zdarzeń...

Dziennik


Buzek, Janda i Polony weszły na plan filmu "Rewers"

Dziś padł pierwszy klaps na planie "Rewersu" – debiutu filmowego Borysa Lankosza z plejadą polskich gwiazd. Produkcja zapowiada wielki powrót Studia Filmowego Kadr, które tym razem oddaje głos młodym twórcom. Współproducentem obrazu jest WFDiF oraz firma Syrena Films, która jest także dystrybutorem filmu.

"Rewers" to przewrotna i pełna ironii opowieść o trzech pokoleniach kobiet, która jest jednocześnie filmowym spotkaniem trzech znakomitych aktorek – Agaty Buzek, Krystyny Jandy oraz Anny Polony. W filmie zobaczymy także Marcina Dorocińskiego oraz zupełnie nową kreację znanego z roli księdza Popiełuszki – Adama Woronowicza.

Akcja filmu, rozgrywa się w dwóch planach czasowych – we wczesnych latach pięćdziesiątych oraz współcześnie. Główną bohaterką jest Sabina (Agata Buzek), "szara myszka", która właśnie przekroczyła trzydziestkę. W jej życiu wyraźnie brakuje mężczyzny. Matka (Krystyna Janda) wie o tym najlepiej, dlatego próbuje za wszelką cenę znaleźć dla swojej córki odpowiedniego kandydata na męża. Całą sytuację kontroluje babcia (Anna Polony), ekscentryczna dama o ciętym języku, przed którą nie uchowa się żadna tajemnica. W przedwojennej kamiennicy pojawiają się kolejni adoratorzy. Żaden z nich nie wzbudza jednak zainteresowania Sabiny. Pewnego dnia, "jak spod ziemi", zjawia się uroczy, inteligentny i diabelsko przystojny Bronisław (Marcin Dorociński). Jego obecność rozpocznie serię zaskakujących zdarzeń, które ujawnią drugą stronę kobiecej natury...

Premiera filmu planowana jest jesienią 2009 roku.

Informacja nadesłana przez producenta
Filmweb
Telewizja Polska postanowiła podziękować widzom za opłacanie abonamentu telewizyjnego - w tym celu w katolickich mediach (m.in. w mediach ojca Rydzyka)wykupiono specjalne ogłoszenia. Czy to oznacza zmiany w ofercie TVP?
Jak opisuje "Dziennik", Telewizja Polska zamieści w mediach katolickich (m.in. "Nasz Dziennik", "Niedziela", TV Trwam) oraz niszowych pismach (jak np. "Pszczelarstwo") specjalne ogłoszenia, w których TVP dziękuje za opłacanie abonamentu RTV.

Reklamowa akcja ma kosztować 400 tys. zł. "Dziennik" pisze, że akcja ma szansę powodzenia i cytuje matkę siedmiorga dzieci, która twierdzi, że to grzech nie płacić abonamentu.

Co na to medioznawcy? Andrzej Zarębski mówi "Dziennikowi, że taka kampania reklamowa może zostać uznana za "zakamuflowane wsparcie konkretnych mediów czy środowisk". Z kolei były szef Radia Plus - ksiądz Kazimierz Sowa, uważa że TVP chce tym zasygnalizować - "to my jesteśmy waszą telewizją" oraz powalczyć o widza tradycyjnego i przywiązanego do płacenia abonamentu.

żródło:media2.pl


Na antenie telewizyjnej Jedynki będzie można zobaczyć nowy 7-odcinkowy serial dla młodzieży - „Szatan z siódmej klasy” w reżyserii Kazimierza Tarnasa.
Jest to już czwarta ekranizacja książki Kornela Makuszyńskiego w dorobku reżyserskim Kazimierza Tarnasa. Sensacyjna akcja filmu, okraszona humorem słownym i sytuacyjnym, toczy się podczas wakacji w starym pałacu, gdzieś na polskiej prowincji.

Siedemnastoletni Adaś Cisowski, zwany przez swojego nauczyciela „Szatanem” ze względu na swoje nadzwyczajne zdolności detektywistyczne wpada na trop skarbu, ukrytego gdzieś w okolicy przez żołnierza napoleońskiego.

Tytułową rolę zagrał Bartosz Fajge. W serialu wystąpił Wojciech Malajkat jako profesor Gąsowski i Anna Seniuk jako służąca z domu Cisowskich, a także młodziutka Katarzyna Bator, Krzysztof Globisz, Katarzyna Pypno, Tytus Hołdys, Marek Serdiukow, Krystyna Tkacz, Justyna Sieńczyłło, Emilian Kamiński, Leon Niemczyk, Henryk Talar, Wojciech Siemion, Lech Ordon.

Współproducentem filmu jest Agencja Filmowa TVP. Emisja pierwszego odcinka
w niedzielę, 7 stycznia 2007 o godz. 10.35, na antenie TVP1.

żródło:media2.pl

Edycja pitter: połączyłem dwa posty.

Scynk, Krystyna Tkacz to aktorka Sorka ale jeszcze nie wiem jak sie cytuje

TAK, Misiu - aktorka. GENIALNIE śpiewająca i nagrywająca płyty! [/b[b]]

A teraz JANIS JOPLIN!
Scynk, Krystyna Tkacz to aktorka Sorka ale jeszcze nie wiem jak sie cytuje
KRYSTYNA TKACZ
Nie wiem, czy powinienem 'wskrzeszać' ten temat, ale chciałem nadmienić, że oprócz płyty ukazała się w latach '80 kaseta (której jestem szczęśliwym posiadaczem) wydana przez STILON zawierająca - UWAGA - 19 utworów. Oto lista (kursywą zaznaczone utwory których nie było na płytach):

Strona A:
1. Kolęda o śniegu (wyk. soliści Teatru Muzycznego w Gdyni)
2. Kolęda o gwieździe (wyk. chór Teatru Muzycznego)
3. Psalm o ciszy (jw)
4. Psalm o odwadze (jw)
5. Kolęda Maryi (wyk. Teresa Haremza)
6. Rozmowa z poetą (instr. , wyk. Wojciech Trzciński - klawisze)
7. Sztandary I (jw)
8. Kołysanka Matki Brzemiennej (wyk. Teresa Haremza)
9. Kołysanka Osiedlowa (wyk. chór Teatru Muzycznego)
10. Kolęda o świcie (wyk. Krystyna Prońko)
Strona B:
1. Psalm stojących w kolejce (wyk. Krystyna Prońko)
2. Kolęda naiwnych (wyk. soliści Teatru Muzycznego)
3. Psalm jadących do pracy (wyk. Krystyna Prońko)
4. Piosenka Kolędników (wyk. chór Teatru Muzycznego)
5. Ciemni się cosik... (wyk. soliści Teatru Muzycznego)
6. Daj muzyko ognia (jw)
7. Psalm o gwieździe (wyk. Teresa Haremza i Krystyna Prońko)
8. Pieśń kobiet (wyk. A. Chodakowska i K. Tkacz - nie znam imion)
9. Sztandary II (wyk. chór i orkiestra)

Moje komentarze do tych 'brakujących utworów':
A6,A7 - bardzo fajne elektroniczne instrumentale
A1,A3,A4,B2,B6 - utwory w wykonaniu chóru z ewentualnym towarzyszeniem fortepianu (A1) - również ciekawe
B8 - niesamowity klimat, recytowane fragmenty tekstu na tle niesamowitych dźwięków analogowych syntezatorów i fragmenty śpiewane - ogólnie mocna rzecz.

Nie wiem czy to jest tu na miejscu, ale ostatnio zgrałem tą kasetkę do postaci cyfrowej, poświęciłem trochę czasu na odszumienie etc, i w sumie jak by ktoś bardzo chciał, to może by to gdzieś wrzucić (może kiedyś do zasobów, jak dojdę do uprawnień ) - a jeżeli ta propozycja łamie regulamin to proszę moderatorów o usunięcie tego bloku tekstu. W każdym razie ZTCW ta kaseta to straszna rzadkość (jeszcze rzadsza niż płyta) i raczej planów reedycji nie ma...
Pare wyjanień do słodkiej dręczycielki.w oryginale śpiewała go pani Krystyna Tkacz która w serialu wystąpiła w 3 odcinku jako matka licealistki która poderwal tulipan,u nich w gorach wynajmował pokój jako złotnik.utworu nie ma nigdzie w sieci wiec postanowilem te luke uzupełnić i zgrałem pioseke z filmu w wykonaniu (moim zdaniem najlepszym) Jana Monczki.zreszta mam cala kolekcje tulipana i soundtrack z niego łacznie z piosenka Na progu raju?(ballantines-to raj.....)-której nigdzie w sieci nie znalazłem i sam zgrałem.nie wiem czy kogos to zainteresuje ale moze.

Niby tak a niby nie
nieustannie zwodzisz mnie
niby chcesz a niby nie
nie chce dłużej czekać
więc powiedz tak lub powiedz nie juz nie dręcz mnie...
będe kochał Cie jak nikt
wszyskie noce wszystkie dni
rer.słodka dręczycielko kochaj mnie
niezdobyto twierdzo poddaj sie
niewzruszona skało oddaj mi
wszystkie noce wszystkie dni......
Zostań ze mną uwiedź mnie
zostań ze mną nie męcz mnie
proszę Cię zostań ze mną
razem dobrze bedzie nam
Zostań ze mną kochaj mne
Zostań ze mną hmm...jak przyjemnie
uwierz mi zostań ze mną
będe kochał Cie jak nikt
ref.Słodka dreczycielko.................

Oj, Pilarczykowa to łatwa do obsadzenia postać - moje typy (z życzliwością, bo je lubię): Krystyna Tkacz, Bożena Dykiel (pamiętacie ją z Alternatywy?). A może come-back Ewy Szykulskiej?

Jak dla mnie Szykulska niech pozostanie Karen Petersen. Jakoś nie lubię gdy w jednej serii dany aktor grywa różne role. Jak choćby Daniel Olbychski w Trylogii najpierw był Kmicicem a potem Tuhajbejowiczem. Przepraszam za tą historyczną dygresję ale takie jest moje zdanie. Zresztą Wyspa Złoczyńców była przed Templariuszami więc jak by to wyglądało gdyby młodziutka Szykulska grała w Templariuszach a potem "ciut" starszą w ekranizacji wczesniejszej przecież Wyspy Złoczyńców?
Oj, Pilarczykowa to łatwa do obsadzenia postać - moje typy (z życzliwością, bo je lubię): Krystyna Tkacz, Bożena Dykiel (pamiętacie ją z Alternatywy?). A może come-back Ewy Szykulskiej?

Krzysztof Zaleski: kapita
Krystyna Tkacz: Lilian
Andrzej Szczepkowski: Tubaln
Janusz Bukowski: naczelnik więzieni
Andrzej Grabarczyk: kolega Renat
Andrzej Blumenfeld: Strażnik więzienn
Paweł Nowisz: Sierżant na komisariaci
Mariusz Gorczyński: Handlarz walutą w pociąg
Anna Gornostaj: Studentka Ew
Grzegorz Warchoł: Kelner Władek Weronick
Anna Gronostaj: Koleżanka Renat

Film jest kontynuacją losów Jana Piszczyka, bohatera Zezowatego Szczęścia. Akcja rozgrywa się w okresie przemian społecznych zachodzących po śmierci Stalina. Na tle tych wydarzeń historycznych pokazano postac niedoścignionego pechowca. Piszczyka, który po wysciu z więzienia nie potrafi odnaleźć się w zastanej rzeczywistości. Jest typowym przykładem antybohatera: tchórzliwy i pozbawiony własnych przekonań stara się sprawiać jak najlepsze wrażenie odnosi jednak jak najgorsze skutki. Film jest gorzką satyrą na społeczeństwo systemu totalitarnego. Premiera: 16. I. 1989 Nagroda aktorska dla Jerzego Stuhra na MFF w San Remo w roku 1988

http://rapidshare.com/files/22479922/Obywatel_Piszczyk_RmvBusterS.up.by.parker.part1.rar
http://rapidshare.com/files/22489631/Obywatel_Piszczyk_RmvBusterS.up.by.parker.part2.rar
http://rapidshare.com/files/22497021/Obywatel_Piszczyk_RmvBusterS.up.by.parker.part3.rar
http://rapidshare.com/files/22501256/Obywatel_Piszczyk_RmvBusterS.up.by.parker.part4.rar
hasło: Parker

Sen nocy letniej
według Williama Shakespeare'a
adaptacja i reżyseria: Maja Kleczewska
na podstawie przekładu Stanisława Barańczaka

scenografia i reżyseria światła: Katarzyna Borkowska
muzyka: Jakub Ostaszewski
ruch sceniczny: Tomasz Wygoda
projekcje: Piotr Tomczyk

obsada:
Helena - Sandra Korzeniak
Hermia - Joanna Kulig
Lizander - Piotrek Polak
Demetriusz - Krzysztof Zarzecki
Tytania, Hipolita - Małgorzata Hajewska-Krzysztofik
Oberon, Tezeusz - Roman Gancarczyk
Józef Framuga, Lew - Zygmunt Józefczak
Ignacy Chudzina, Księżyc - Jacek Romanowski
Mikołaj Tkacz, Pyram - Piotr Głowacki / Piotr Franasowicz (gościnnie)
Franciszek Piszczała, Tyzbe - Bogdan Brzyski
Egeusz, Piotr Kloc - Zbigniew Ruciński
Tomasz Dzióbek, Ściana - Błażej Peszek
Filostrates, Puk - Sebastian Pawlak (gościnnie) / Piotr Głowacki
Krystyna - Urszula Kiebzak

premiera: 11 lutego 2006, Scena Kameralna.
czas trwania przedstawienia: 2 godz., bez przerwy.

Sen nocy letniej napisał Szekspir z okazji arystokratycznych zaślubin, prawdopodobnie matki hrabiego Southampton. W zamyśle sztuka jest wielką pochwałą miłości, w istocie – opowieścią o zdradach i wzajemnym zadawaniu cierpienia. W finale ślub łączy trzy pary, ale zanim do tego dojdzie zakochani ulegną przedziwnym szaleństwom zmysłów, poznają zmienność ludzkich upodobań, doświadczą zwodzenia przez miłosną imaginację, zatracą się w erotycznych ekscesach.
Jan Kott zwracał uwagę, że Sen jest najbardziej erotyczną ze wszystkich sztuk Szekspira. Co więcej, w żadnej z jego tragedii i komedii, poza Troilusem i Kresydą, erotyka nie jest tak brutalna, wręcz drastyczna. „Teatry od dawna wystawiają Sen najchętniej jako bajkę Grimma, i może dlatego ostrość i brutalność sytuacji i dialogów zostaje na scenie całkowicie zatarta”.
Bogactwo i intensywność miłosnych przeżyć rozpisał Szekspir na trzy pary. Ich związki podlegają licznym metamorfozom. Dopiero bowiem w kontrastach i skrajnościach ujawnia się z całą mocą szaleństwo miłości. Tęsknota za uczuciem, pielęgnowanie ideału miłości często idzie w parze z przemocą i samounicestwieniem. Najradykalniej ujął to Roland Barthes, który sytuację odrzuconego kochanka porównał do sytuacji więźnia w Dachau.
Erotyzm i miłość to zasadnicze tematy Snu. W różnych tonacjach pojawiają się we wszystkich wątkach sztuki: Oberona i Tytanii, dwóch par kochanków oraz rzemieślników, przygotowujących z okazji zaślubin swoją „żałosną komedię”. W efekcie wyłania się gorzka refleksja o nieumiejętności nawiązywania więzi, okazywania uczuć, wreszcie o niemożności rozpoznania tego, co naprawdę mogłoby być nazwane miłością.
9 listopada 2007 r. już po raz osiemnasty odbędzie się Ogólnopolski Przegląd Piosenki Licealisty WYBRYK. Liceum Ogólnokształcące nr III jako organizator zaprasza chętnych do wzięcia udziału w przeglądzie.
WYBRYK jest dużą, rozpoznawalną w mieście imprezą muzyczną. Ma swoją wierną publiczność.
Przez wszystkie minione lata na wybrykowej scenie zaprezentowało się 2469 młodych wykonawców : solistów i towarzyszących im muzyków. Przyjeżdżają z całej Polski. Śpiewanie traktują jak przygodę artystyczną, chociaż niejeden myśli o wielkiej scenie. Po latach okazuje się, że wielu wykonawców występujących na WYBRYKu ukończyło szkoły teatralne, akademie muzyczne, inni założyli własne zespoły, czasami słychać o ich występach np. w programie Szansa na sukces, na Famie, czy Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Młodzi ludzie śpiewają różny repertuar. Dominuje piosenka poetycka, nie brak dobrego rocka, czasami można posłuchać świetnych standardów jazzowych czy bluesa. Obok sprawdzonych i znanych utworów pojawiają się własne kompozycje, które są szczególnie ciepło przyjmowane i nagradzane przez widzów i jurorów.
Koncert trwa około 10 godzin i jest świetną zabawą. OPPL WYBRYK ogląda rokrocznie ponad 500 osób. Impreza jest rozreklamowana : zapowiedzi radiowe, telewizyjne, prasowe, plakaty.
Zapewniamy profesjonalne warunki występu : nagłośnienie, oświetlenie, oprawę scenograficzną, program koncertu, etc.
Wykonawców ocenia jury reprezentowane przez muzyków, aktorów, dziennikarzy muzycznych. Do tej pory w jury zasiadali Zbigniew Piotrowski,muzyk, wykładowca PWST, Lidia Geringer d’Oedenberg,Dyrektor Festiwalu Wratislavia Cantans, Krystyna Krotoska, aktorka Teatru Polskiego, Wojciech Kościelniak, aktor, reżyser, Artur Barciś, aktor Teatru Ateneum, Roman Kołakowski, Hr. Wojciech Dzieduszycki, Monika Klubińska, Polskie Radio Wrocław, Ewa Kamas, aktorka Teatru Polskiego, wykładowca PWST, Grzegorz Cholewa,dziennikarz Gazety Wyborczej, Łukasz Damm, basista zespołu Husky, Marcin Ożóg,basista zespołu Robotobibok, Jarema Klich,wykładowca Akademii Muzycznej.
Każdy WYBRYK ma swoją gwiazdę. Dotychczas na naszej scenie wystąpili :
Jacek Wójcicki, Jacek Bończyk, Anna Szałapak, Konrad Imiela, Stanisława Celińska, Krystyna Tkacz, Artur Barciś, Lech Janerka, Agnieszka Fatyga, Mechanicy Shanty, Krystyna Prońko, zespoły : Raz, Dwa, Trzy, VOO VOO, Carrantouhill i Robert Kasprzycki.


REGULAMIN KONKURSU

1. Wykonawcy wyślą w terminie do 30 października 2007 r. na adres organizatorów OPPL WYBRYK nagranie utworów (forma dowolna), które zamierzają reprezenować w czasie przeglądu. Jakość nagrania nie będzie miała wpływu na wyłonienie uczestników koncertu finałowego. Wszyscy wykonawcy zostaną powiadomieni o wynikach eliminacji. Jury wybierze najciekawszych solistów, którzy zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w WYBRYKU w dniu 9 listopada 2007 r.

2. Wykonawca zaśpiewa dwie piosenki reprezentujące dowolny gatunek muzyczny, np.:
- piosenka aktorska,
- piosenka kabaretowa,
- piosenka żeglarska,
- piosenka poetycka,
- piosenka bluesowa,
- piosenka jazzowa,
- piosenka turystyczna,
- piosenka rockowa.

3. Czas prezentacji nie może przekroczyć 10 minut.

4. Soliści są wyłącznie licealistami, nie dotyczy to akompaniatorów, muzyków zespołu.


INFORMUJEMY :
- dla wszystkich wykonawców spoza Wrocławia zapewniamy miejsca noclegowe w LO Nr III,
- nie zwracamy kosztów podróży,
- aby wziąć udział w WYBRYKu należy wypełnić kartę zgłoszeniową dostępną na naszej stronie internetowej lub osobiście w LO Nr III

Zainteresowani OPPL WYBRYK mogą uzyskać dodatkowe informacje pod adresem:

Liceum Ogólnokształcące nr III
Ul. Składowa 5,
50-209 Wrocław,
tel. fax (071) 328-76-14 lub po południu 0505638916
www.lo3.wroc.pl, www.wybryk.lo3.wroc.pl
e-mail : wybryk[at]lo3.wroc.pl

:-D Młynarski jest autorem polskich słów, które na pewno sam wykonywał. Ale mi chodzi o najbardziej znane wykonanie i znalazłem że na plycie 50 x J. Brel (z tłumaczonymi Pana Wojciecha) śpiewał Roman Kołakowski, ale czy to jest to najważniejsze wykonanie? Nie wiem. Na innej płycie śpiewają to Krystyna Tkacz i Dariusz Wasilewski... Jeszcze inne wykonanie to Marian Opania...
Aha Rozumiem

Wojciech Młynarski. Młynarski jest autorem polskich słów, które na pewno sam wykonywał. Ale mi chodzi o najbardziej znane wykonanie i znalazłem że na plycie 50 x J. Brel (z tłumaczonymi Pana Wojciecha) śpiewał Roman Kołakowski, ale czy to jest to najważniejsze wykonanie? Nie wiem. Na innej płycie śpiewają to Krystyna Tkacz i Dariusz Wasilewski... Jeszcze inne wykonanie to Marian Opania...
Przyjemnie, nieprzyjemnie, stołecznie

8.01.2008

XIV Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi ogłosił repertuar. Jak już pisaliśmy, 17 lutego imprezę zainauguruje występ stołecznego Teatru Narodowego. Warszawiacy na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi zagrają "Miłość na Krymie" Mrożka w reżyserii Jerzego Jarockiego. W obsadzie m.in.: Paweł Paprocki, Małgorzata Kożuchowska, Jan Frycz, Janusz Gajos, Anna Seniuk, Mariusz Bonaszewski, Jolanta Fraszyńska, Barbara Horawianka, Jerzy Radziwiłowicz, Mirosław Konarowski.

23 i 24 lutego czekać będzie na widzów widowisko w reżyserii Krystiana Lupy - "Na szczytach panuje cisza" wg austriackiego autora Thomasa Bernharda. Spektakl powstał w warszawskim Teatrze Dramatycznym, a grają m.in. Maja Komorowska i Władysław Kowalski. Również ten spektakl nie zostanie pokazany na scenie Teatru Powszechnego, który jest organizatorem festiwalu, ale w hali zdjęciowej telewizji Toya.

Ostatnie dwa dni lutego należeć będą do rosyjskiego Teatru doc., który pokaże dwie sztuki: "Błękitni ślusarze" i "Wojna Mołdawian o tekturowe pudełko" - obie w reżyserii Michaiła Ugarowa. Dwa pierwsze dni marca to znów prezentacje sceny z Warszawy: Teatr Polonia zaprezentuje "Wątpliwość" Johna Patricka Shanleya w reżyserii Piotra Cieplaka, w rolach głównych Aleksandra Konieczna i Cezary Kosiński. 5 i 6 marca na scenie "Powszechnego" wystąpi Dejvickie Divadlo z Pragi. Teatr zaprezentuje autorski spektakl Petra Zelenki - "Teremon". A 7 i 8 marca kolejne spektakle warszawskiego Teatru Narodowego: "Daily Soup" Amanity Muskarii (czyli Moniki Muskały i Gabrieli Muskały) z głównymi rolami Danuty Szaflarskiej, Haliny Skoczyńskiej i Janusza Gajosa. Reżyserowała Małgorzata Bogajewska. 8 i 9 marca zobaczymy "Zabijanie Gomułki" Jerzego Pilcha w reżyserii Jacka Głomba z Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze.

Warszawski Teatr Fabryka Trzciny zagości na festiwalu 15 i 16 marca z "Ellingiem" na podstawie Axela Hellsteniusa w reżyserii Michała Siegoczyńskiego, z pysznym duetem: Jarosławem Boberkiem i Tomaszem Karolakiem. Na finał, poza konkursem, zaprezentuje się Teatr Polonia z "Boską!" Petera Quiltera w reżyserii Andrzeja Domalika. Krystynie Jandzie występującej w roli tytułowej partnerują m.in. Maciej Stuhr i Krystyna Tkacz. Gospodarze 13 i 14 marca zaproszą na "Imieniny" Marka Modzelewskiego w reżyserii Marcina Sławińskiego. Jak informują w teatrze, "myślą przewodnią tegorocznej edycji będzie stan wątpliwości, rozumiany jako rodzaj pęknięcia, złamania, który mimo wszystko pozostawia nadzieję".

Michał Lenarciński - POLSKA Dziennik Łódzki

Wydawnictwo Znak, Księgarnia "Bagatella' oraz miesięcznik 'Kocie sprawy' serdecznie zapraszają wszystkich włascicieli i wielbicieli kotów na premierę ksiażki Vicki Myron i Breta Wittera "Dewey. Wielki kot w małym miescie". W spotkaniu wezmą udział znani miłosnicy kotów, m.in. Anna Bańkowska, Krystyna Tkacz, Barbara Wrzesińska, Monika Piatkowska i Leszek Talko.

Zapraszamy 28 sierpnia ( czwartek), na godzinę 19.00, do Księgarni 'Bagatella' (ul. Bagatela 14 w Warszawie).

W czasie wieczoru odbędzie się otwarcie wystawy fotografii kotów znanych artystów i ludzi pióra: Anny Dymnej, Wisławy Szymborskiej, Pawła Huelle, Roberta Makłowicza, Andrzeja Szczeklika, Grzegorza Turnaua i innych.


Wiecej informacji na stronce:
http://ulubiency.wp.pl/kat,1010807,title,Dewey-kot-wart-milion-dolarow,wid,10279914,wiadomosc.html

Jak ktos skorzysta to moze opisze wrazenia?

Międzynarodowy Dzień Kota w stolicy

Karolina Kowalska, ostatnia aktualizacja 2007-02-16 21:30

Dwa uśmiechnięte przytulone koty zawisną w ten weekend nad głównym wejściem do Pałacu Kultury. Ich postaci wypełnią zdjęcia i portrety kotów namalowane przez warszawiaków. Wielki happening miasto organizuje z okazji Międzynarodowego Dnia Kota.

Po psach, które uhonorowano Pomnikiem Szczęśliwego Psa, władze Warszawy pochylą się nad kotami. Miauczące czworonogi nie doczekały się jeszcze własnego pomnika, ale ratusz postanowił uhonorować je happeningiem przed Pałacem Kultury i wielkim plakatem nad jego głównym wejściem. Z okazji przypadającego 17 lutego Międzynarodowego Dnia Kota w sobotę i w niedzielę nad głównym wejściem do Pałacu od strony ul. Marszałkowskiej zawiśnie ogromny (4 m x 7 m) billboard Bogny Czechowskiej. Ta sama artystka, prywatnie właścicielka czterech kotów, wcześniej zaprojektowała pomnik Szczęśliwego Psa. Billboard będzie wspólnym dziełem Bogny Czechowskiej i warszawiaków, których rysunki i zdjęcia wypełnią zarys postaci kotów. Od godz. 12 przed Pałacem Kultury organizatorzy happeningu czekać będą na gotowe portrety czworonogów i zachęcać do tworzenia ich na miejscu. - Każdy dostanie kartkę papieru, kredki i będzie mógł narysować swojego kota. Liczymy szczególnie na dzieci - mówi Dorota Szulc-Wojtasik, redaktor naczelna miesięcznika "Cztery Łapy", współorganizatora imprezy. Część prac dotarła do organizatorów już wcześniej, przez internet. Jarosław Gwoździk spod Warszawy przesłał cykl kilkunastu zdjęć kotów, a aktorka Olga Bończyk wycięty z kartonu portret swojego kocura Lucjana. Udział w sobotniej imprezie zapowiedziały też inne gwiazdy, m.in.: Krystyna Tkacz, Emilia Krakowska, Katarzyna Herman i Marysia Sadowska.

Gotowe kocie portrety zawisną na billboardzie w sobotę o godz. 14. Wtedy też miłośnicy kotów stworzą przed pałacem krąg i wypuszczą do nieba 200 balonów na cześć wszystkich kotów. Przez dwa dni w Sali Ratuszowej na parterze PKiN trwać będzie pokaz kotów rasowych i zbiórka darów dla kotów ze schroniska na Paluchu i Kociego Azylu w Konstancinie. - Zbieramy karmę, posłania, nawet pościel na wyścielenie schroniskowych boksów - mówi Katarzyna Biernacka z Stowarzyszenia Miłośników Kotów "Jedynka" i Międzynarodowego Towarzystwa Miłośników Kotów ICF.

Koci billboard zniknie z Pałacu Kultury w niedzielny wieczór. Organizatorzy chcą go przekazać na przyszłoroczną licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Część czwarta Harrego Pottera rozpoczyna się snem Harrego gdzie znajduje się Lord Voldemort i dwóch jego kompanów i jeden z nich jest to Peter Pettigrew, którego poznaliśmy w poprzedniej części. Ten cały sen toczy się w domu opuszczonym oraz jeszcze występuje w tym śnie wąż Voldemort. Później rozpoczyna się Turniej Trójmagiczny, na początku każdy ma włożyć do pucharu swoje imię, ale mogą tylko Ci którzy skończyli 17 lat. Pierwszym zadaniem jest pozyskanie jaja smoka lecz najtrudniejszy i najniebezpieczniejszy smok trafia jednak na Harrego.
Drugim zadaniem jest uwolnienie jednej z 5 osób które się znajdują na podnóżu jeziora.
Następnym zadaniem jest odnalezienie w labiryncie pucharu.



Harry Potter Daniel Radcliffe Jonasz Tołopiło
Ron Weasley Rupert Grint Marcin Łabno
Hermiona Granger Emma Watson Joanna Kudelska
Draco Malfoy Tom Felton Aleksander Czyż
Albus Dumbledore Michael Gambon Wojciech Duryasz
Minerva McGonagall Maggie Smith Wiesława Mazurkiewicz
Syriusz Black Gary Oldman Jan Peszek
Severus Snape Alan Rickman Mariusz Benoit
Rubeus Hagrid Robbie Coltrane Marek Obertyn
Lord Voldemort Ralph Fiennes Wiesław Komasa
Madame Maxime Frances de la Tour Krystyna Tkacz
Alastor Moody Brendan Gleeson Andrzej Grabowski
Barty Crouch Roger Lloyd-Pack Bohdan Łazuka
Neville Longbottom Matthew Lewis Krzysztof Królak
Cho Chang Katie Leung Kamilla Baar
Fleur Delacour Clémence Poésy Agata Buzek
Cedric Diggory- Robert Pattinson


Nad wszystkim czuwa gospodarz domu, nie da On krzywdy zrobić nikomu. Zawsze pomoże, o każdej porze...O mój Boże!!


Obsada
Ryszard Raduszewski Czarnoskóry Abraham Lincoln
W. Kozera-Hyży Robot kolejkowy "Ewa 1" skonstruowany przez Manca
Hanna Bieniusiewicz Ewa, córka Majewskich
Ewa Milde Winnicka
Danuta Kowalska Jola, "narzeczona" Winnickiego
Jan Kobuszewski Kombinator mieszkaniowy
Gustaw Lutkiewicz Prezes spółdzielni mieszkaniowej
Wiesław Gołas Majewski, dawniej Henryk Gwizdecki
Krystyna Tkacz Kotkowa
Elzbieta Jagielska Majewska
Bronisław Pawlik Dionizy Cichocki
Zdzisław Rychter Robotnik pracujacy przy ul.Alternatywy 4
Marek Frąckowiak Maniek, robotnik pracujący przy ul.Alternatywy 4
Halina Kowalska Śpiewaczka Kolińska-Kubiak
Ewa Ziętek Zosia, służąca profesora Dąb-Rozwadowskiego
Jerzy Kryszak Doktor Zdzisław Kołek
Wojciech Pokora Docent Zenobiusz Furman
Witold Pyrkosz Józef Balcerek
Karzimierz Kaczor Dźwigowy Zygmunt Kotek
Jerzy Bończak Konstruktor Marek Manc
Jerzy Turek Tadeusz Kubiak, mąż Kolińskiej (śpiewaczki)
Mieczysła Voit Profesor Ryszard Dąb-Rozwadowski
Roman Wilhelmi Gospodarz domu, Stanisław Anioł
Barbara Rachwalska Tekla Wagnerówna
Tatiana Sosna-Sarno Pani Jadzia
Tadeusz Płuciński Kierownik elektrowni
Stanisława Celińska nauczycielka Bożena Lewicka
Zofia Czerwińska Balcerkowa
Anna Chitro Kołkowa
Bożena Dykiel Miećka Aniołowa
Janusz Gajos Jan Winnicki









Dylematu 5

Kontynuacja kultowego serialu "Alternatywy 4" Stanisława Barei.

Lokatorzy budynku przy Alternatywy 4 muszą się przeprowadzić do nowego budynku, przy ulicy Dylematu 5.


W dniach 1-3 maja o godzinie 20:20 na antenie TVP1 zostaną pokazane pierwsze trzy odcinki serialu "Dylematu 5" - kontynuacji przebojowego telewizyjnego cyklu "Alternatywy 4" w reżyserii Stanisława Barei.

Na ekranie pojawiają się dobrze znane postaci: państwo Balcerkowie, konstruktor Marek Manc, wiecznie skłóceni sąsiedzi - panowie Kotek i Kołek, których teraz dodatkowo poróżniła dawna pani Kołkowa, a obecnie Kotkowa, docent Zenobiusz Furman, do którego nadal wzdycha nauczycielka Bożena Lewicka, pani Kolińska – niegdyś striptizerka, a teraz znudzona małżonka safandułowatego hodowcy dziwnych owadów.


Oczywiście, przez te dwadzieścia kilka lat wielu lokatorom urodziły się i dorosły już dzieci. Dawna pani Aniołowa jest teraz prężną przedstawicielką dużego banku, z powodu którego na lokatorów padnie blady strach. Pojawiły się też nowe postaci: policjant Wojtaszek z żoną i synkiem, marzący o awansie do CBŚ, a tak naprawdę lubiący przede wszystkim gotować, czy pan Rychu – przedstawiciel młodych, prężnych, szukających szybkiego i dużego zarobku. Pan Rychu wynajmuje bowiem mieszkanie, w którym zakłada agencję towarzyską i zatrudnia trzy ponętne Ukrainki.

Przede wszystkim zaś w miejsce dawnego gospodarza domu, wszechwładnego Anioła, na Ursynowie pojawi się niejaki Jan Pokorny – cwaniaczek o bardzo niejasnej przeszłości, były konfident, który w nowej rzeczywistości będzie równie skutecznie wykorzystywał dawne talenty.









Ja tez pamietam, Krystyna Tkacz czytala po polsku wywiad.
w teatrze Krystyny Jandy mozna oglądać przedstawienie o wiele mówiącym tytule "Boska!" (oryginalny tytuł Glorious!)

występuja: KRYSTYNA JANDA, Maciej Stuhr, Wiktor Zborowski, Anna Iberszer, Krystyna Tkacz, Ewa Telega

a to już ze strony TEATRU POLONIA:


Światowy hit teatralny! Tekst oparty na historii życia FLORENCE FOSTER JENKINS, słynnej postaci ze świata opery, najgorszej śpiewaczki świata.


To spektakl o tym, że warto realizować nawet najbardziej szalone marzenia. Zabawna i momentami zdumiewająca opowieść o Florence Foster Jenkins – bogatej ekscentryczce, która, nie mając ani słuchu, ani głosu występowała w najsłynniejszych salach koncertowych świata, zapełniając Carnegie Hall do ostatniego miejsca. Radośnie fałszując, wierząc jednocześnie w swój talent i słuch muzyczny, Jenkins mowiła: Ludzie mogą mówić, że nie umiem śpiewać, ale nikt nigdy nie powie, że nie śpiewałam. Ta prawdziwa opowieść o jednej z najdziwniejszych postaci dwudziestowiecznej kultury pokazuje jednocześnie, że warto realizować nawet najbardziej szalone marzenia. Płyty z wykonaniami Jenkins sprzedawane są do dziś na całym świecie.

premiera odbyła sie 27 kwietnia


..jak na moje nagranie oryginalne [/quote]
Jak już mówiłam
Witold Dębicki
Halina Wyrodek
Marek Frąckowiak
Krystyna Tkacz
lol
Heh... Trochę ich było
Moi "faworyci" ( )
- Sambor Czarnota
- Anna Cieślak
- Anna Dereszczowska
- Krystyna Tkacz
- Justyna Sieńczyłło...
Więcej nie pamiętam, choć i tak nie byłam oryginalna
Musialam sobie najpierw przypomnieć ze streszczeń, kto występował gościnnie. Ale się namęczyłam z selekcją
Oto moje typy:
- Wojciech Malajkat
- Eugeniusz Malinowski (Andriej o zniewalającym głosie)
- Halina Wyrodek (bezdomna milionerka)
- Agnieszka Wosińska
- Krystyna Tkacz (Lady Makbet)
- Justyna Sieńczyłło (Renatka)
Po bardzo wyczerpującym weekendzie w stolicy przedstawiam wam moje zdobycze:

Dzien Otwarty na Legii

Autografy na plakacie:
Piotr Giza

Autografy na plakacie zespołu

Martins Ekwueme
Tekesure Chinyama
Kamil Grosicki
Edson
Maciej Krzym
Dickson Choto
Błażej Augustyn
Piotr Bronowicki
Jerzy Somow
Sebastian Szałachowski
Stanisław Machowski
Ryszard Szul
Kibu Vicuna
Roger
Junior
Piort Giza

Autografy na fotkach:

Aleksandar Vuković
Bartek Grzelak
Inaki Astiz
Piotr Giza
Marcin Burkhardt
Dickson Choto
Junior
Jan Mucha
Kamil Grosicki
Wojtek Skaba
Sebastian Szałachowski
Edson
Jacek Magiera
Tomasz Kiełbowicz
Roger


Poźniej dam liste autografów zdobytych w TVP, jest tego że tak powiem od cholery i będę miał problemy z rozpoznaniem co niektórych

Dodaje powoli liste autografów z TVP

TVP1 serial Klan

Dorota Naruszewicz
Andrzej Precigs
Tomasz Bednarek
Waldemar Błaszczyk
Daniel Zawadzki
Kazimiera Utrata

Serial Plebania:

Włodzimierz Matuszak - Ksiądz Antoni Wójtowicz
Marcin Janos Krawczyk - Ksiądz Antoni Król
Dariusz Kowalski - Tracz
Wojciech Dąbrowski - Piotr
Joanna Pietrońska - Hanka
Wojciech Błach - Jurek Tosiek
Małgorzata Teodorska - Irka
Janusz Michałowski- Dr Jakub Blumental
Barbara Zielińska - Grzybowa
Maciej Damięcki - Jan Grzyb

M jak Miłość

TERESA LIPOWSKA
- Barbara Mostowiak
WITOLD PYRKOSZ
- Lucjan Mostowiak
JOANNA KORONIEWSKA
- Małgorzata Mostowiak
ANDRZEJ PRECIGS
- ojciec Kingi
AGNIESZKA FITKAU - PEREPECZKO
- Simone, matka Stefana
EWA WENCEL
- matka Ewy
EWELINA SERAFIN
- Kasia
ROBERT MOSKWA
- doktor Artur Rogowski
JOANNA JĘDRYKA
- Krystyna Cholakowa, siostra Janiny Nowickiej
SŁAWOMIR ORZECHOWSKI
- Tadeusz Gałązka
BOŻENA STACHURA
- Grażyna
ANNA JANOCHA
- Julka, córka pani Honoraty
ANNA GZYRA
- Sylwia, kelnerka w Oazie
EWA GORZELAK
- laborantka Dorota Stadnicka
WOJCIECH MEDYŃSKI
- strażak Michał
PIOTR MIAZGA
- Sebek, mąż Kaśki

Tajemnica twierdzy szyfrów:

Cezary Żak
Anna Dereszowska

Sąsiedzi

Stanisław Bogacki (Marek Siudym)
Patrycja Cwał-Wisniewska (Małgorzata Lewińska)

Kopciuszek

Blanka Kowalczyk, lat 19
Marysia Konarowska
Elżbieta Kowalczyk, lat 48
Małgorzata Pieczyńska
Konrad Kowalczyk, lat 43
Piotr Polk
Mirosława Kowalczyk, lat 63
Krystyna Tkacz

Dwie strony medalu

Ewa Wencel - Grażyna Żelazek
Karolina Nolbrzak - Beata Rybicka
Maciej Brzoska - Romek Pawlicki
Jacek Król - Horst Kalinowsky

Bulionerzy

Katarzyna Akundowicz
Michał Filipiak

Złotopolscy

Anna Milewska
Jerzy Turek
Kazimierz Kaczor
Paweł Wawrzecki
Marek Siudym

Prezenterzy i dzienikarze TVP1,2,3

Sławomir Siezieniewski
Marta Kielczyk
Andrzej Turski
Krzysztof Ziemiec
Marzena Sienkiewicz
Monika Andrzejczak
Maciej Orłoś
Beata Chmielowska-Olech
Małgorzata Wyszyńska
Artur Kalicki
Przemysław Babiarz
Waldemar Dolecki
Marzena Słupkowska
Piotr Kraśko

Kawa Czy Herbata

Agnieszka Szulim
Iwona Schymalla
Paweł Pochwała

Celownik

Artur Rumianek

Pytanie na śniadanie

Katarzyna Dowbor
Jolanta Fajkowska
Ewelina Kopic
Paulina Młynarska-Moritz
Anna Popek
Beata Sadowska
Michał Olszański
Mateusz Drozda

Sprawa Dla Reportera

Elżbieta Jaworowicz

Familiada

Karol Strasburger

Inne:

Przemysław Saleta
Cezary Kucharski
Maciej Kot
Łukasz Kruczek
Jacek Gmoch
Robert Korzeniowski
Michał Jablonski
Olga Bończyk

Katarzyna Grochola
Maciej Silski
Mieciu Szczesniak
Kasia Paskuda

więcej jak sobie przypomne
Mój komentarz raczej nie bedzie taki rozległy, ale spróbuje.

Ja śmiałam się z Iguanką na scenie z odrodzeniem Voldemorta. Cała sala cicho, a tu dwie wariatki się śmiejąXD

Dobre też było, jak Dan pokazał klatę. Wtedy razem z Iguanką długie i głośne "Uuuuuuuu!"

Klata mi się będzie po nocach śniła.

Teraz tylko marzę by Oliver miał taką... Ale na pewno ma.

O Filchu i Pani Norris nie wspomnę. Przez ten skipap(czy jak to tam się pisze) było boski XD

Tego nie da się opisać.
Byłam na dubbingu:
Staremu Crunchowi głos podkładał Mądrala ze Smerfów(czyli Bohdan Łazuka)xD, a Potterowi, Gordo(czyli Jonasz Tołopiło) z Lizzy McGaurie(czy jak tam się pisze.)

A zresztą!
Lista:
Harry - Jonasz Tołopiło
Ron - Marcin Łabno
Hermiona - Joanna Kudelska
Dumbledore - Wojciech Duryasz
McGonagall - Wiesława Mazurkiewicz
Hagrid - Marek Obertyn
Szalonooki Moody - Andrzej Grabowski
Barty Crouch - Bohdan Łazuka
Voldemort - Wiesław Komasa
Profesor Snape - Mariusz Benoit
Knot - Jerzy Łapiński
Syriusz Black - Jan Peszek

W pozostałych rolach :
Agnieszka Pilaszewska, Krystyna Tkacz, Kamila Baar, Grzegorz Małecki, Leon Charewicz, Andrzej Chudy, Bartosz Fajge, Jakub Truszczyński, Mariusz Jakus, Włodzimierz Press, Małgorzata Woźniak, Artur Dziurman, Aleksander Czyż, Zuzanna Madejska, Jacek Czyż, Krzysztof Królak, Agata Buzek, Łucja Żarnecka, Bartosz Turzyński, Beata Łuczak, Krzysztof Dracz, Mieczysław Morański, Andrzej Gawroński, Jerzy Dominik i inni(http://dubbing.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=265&Itemid=108)

skip up
Mori
------------------------------------------------------------



2009-03-13 (Polska) , 2009-02-06 (Świat)

Produkcja: USA
Gatunek: Animacja, Familijny, Fantasy

Reżyseria: Henry Selick
Scenariusz: Henry Selick, Anna Niedźwiecka
Zdjęcia: Pete Kozachik
Muzyka: Bruno Coulais



Film zrealizowany na podstawie książki Neila Gaimana „Koralina”. Pewnego dnia, kiedy Koralina zwiedza nowy dom, odkrywa, że jej mieszkanie ma 14 drzwi. 13 drzwi otwiera się bez problemu i prowadzi do rzeczywistych miejsc w mieszkaniu. Czternaste drzwi znajdują się w odległym kącie pracowni i są zamknięte. Drzwi prowadzą do ciemnego przejścia, a stąd do niespokojnego miejsca spowitego mgłą i zamieszkałego przez alternatywną wersję jej sąsiadów i rodziców. Ci rodzice, jej druga mama i drugi tata, chcą by została z nimi. Zapewniają ją że będzie kochana bardziej, niż w rzeczywistości, że jedzenie będzie o wiele lepsze, niż w rzeczywistym świecie. I wszystko początkowo jest lepsze aż do chwili gdy jej druga mama chce zatrzymać Koralinę na zawsze, używając do tego magii i przemocy, i porywa jej prawdziwych rodziców. Koralina musi stawić czoło własnemu strachowi i uwolnić rodziców i dusze trzech martwych dzieci. Na szczęście znajduje w tym pomocnika-czarnego, mówiącego kota.



Dakota Fanning: Koralina (głos)
Teri Hatcher: Matka Koraliny / Druga matka (głos)
Dawn French: Panna Spink (głos)
Jennifer Saunders: Panna Forcible (głos)
Ian McShane: Pan Bobo (głos)
John Hodgman: Ojciec Koraliny / Drugi ojciec (głos)
Keith David: Kot (głos)
Jacek Bończyk: Tata (polski dubbing)
Mirosława Krajewska: Panna Spink (polski dubbing)
Krystyna Tkacz: Panna Forcible (polski dubbing)
Miłogost Reczek: Kot (polski dubbing)

------------------------------------------------------------
MACIEJ KOWALEWSKI
CZERWONY KAPTUREK. OSTATECZNE STARCIE
Musical przywołujący klimat takich tytułów jak "Shrek", "Czarnoksiężnik z Krainy Oz" czy "Alicja w Krainie Czarów". A więc bajka, na którą chętnie pójdą zarówno dzieci jak i dorośli.



Czerwony Kapturek nie jest już strachliwą dziewczynką. A jednak od chwili, kiedy dostaje od Babci prezent w postaci bluzy z czerwonym kapturem, wokół niej robi się naprawdę niebezpiecznie. Czerwony Kapturek, nastolatka, która potrafi spojrzeć na świat, również na świat baśni, z racjonalnej perspektywy, walczy z niebezpieczeństwami talentem i sprytem. Walczy współczesnymi środkami należącymi do pop-kultury. Pojedynek z Bliźniakami-Bobakami, to pojedynek slamerów. Kto dłużej będzie poetycki, kto dłużej i ciekawiej rymuje, kto celniej dopiecze przeciwnikowi, ten wygrywa. Czerwony Kapturek okazuje się slamerką doskonałą.
Czerwony Kapturek, choć nie wierzy w bajki, to jednak w końcu znajdzie się w samym środku bajkowej akcji. A zjedzenie Babci i samego Kapturka w efekcie okaże się pokoleniowym prezentem.
Tu odkrywamy głębszy sens sztuki o tolerancji, nawet dla głupkowatego Jelenia, który śpiewa beznadziejne piosenki i chce wszystkim rozdać swoje autografy.
Jeleń też okaże się jednak kimś zupełnie innym...

Maciej Kowalewski odwołując się do współczesnych tekstów kultury, do filmów (np. "Matrix"), bawi się konwencją, pastiszuje, pisząc w ten sposób zupełnie nową wersję Czerwonego Kapturka. Park-las, którym wędruje Kapturek jest miejscem współczesnej polityki. To rodzaj lasu cywilizacyjnego, widziany oczami dziecka. Szczęśliwe przejście przez las i zaskakujący finał doprowadzają do scalenia rodziny, to podkreśla jeszcze pozytywne przesłanie spektaklu. Cała intryga zagrana przed Czerwonym Kapturkiem ma formę inteligentnego prezentu dla inteligentnej dziewczynki. W finałowej piosence słyszymy, że zło lepiej zawrócić na drogę dobra, bo przecież kara to też jest przemoc. I że: można próbować codziennie stwarzać świat coraz lepszym i lepszym i mieć nadzieję, że dobro nie istnieje tylko w bajkach.

Poza znanymi postaciami z bajki o Czerwonym Kapturku pojawiają się też Brudny Talerz, Brudna Łyżka, Brudne Kubki, Skarpetkonos, Spodniokluska, Bobaki-Bliźniaki, a także Lewobuty, Śpiochokoty, Nietestrony, Żarłogłody, Żabogrzmoty, Szczekożałki, Lodoryje, Puszkoryby, Wieloślady, Domosępy, Hulajpląsy, Dębokraki, Światłowody, Obciachowce, Zezokarki, Lizowierzby. Fantastyczna scenografia Evy Farkasovej i Jana Zawierskiego jest gwarancją na wykreowanie świata, który przeniesie w wyobraźnię.

Doskonała zabawa dla dzieci i dorosłych.

Reżyseria i choreografia: Krzysztof Adamski
Muzyka: Tomasz Filipczak
Scenografia: Eva Farkasova i Jan Zawarski
Animacje komputerowe: Łukasz Traczyk
Kostiumy: Eva Farkasova
Produkcja: Teatr na Woli i Dolecki Entertainment

Spektakle:
21.01środa- 11.00
22.01czwartek- 11.00
23.01piątek- 11.00
24.01sobota- 16.00
25.01niedziela- 16.00
03.02 wtorek- 11.00
04.02 środa- 11.00
05.02 czwartek- 11.00
24.02 wtorek11.00
25.02środa11.00
26.02czwartek11.00

Teatr: http://www.teatrnawoli.pl/


Obsada: Monika Rowińska, Tadeusz Chudecki, Iwona Mirosław-Dolecka, Krystyna Tkacz, Władysław Grzywna, Marcin Zarzeczny, Henryk Gołębiewski, Tomasz Sapryk.
Tancerze:
Sylwia Adamowicz
Inga Pilchowska
Aneta Bałon
Michał Zawadka
Grzegorz Kowalczyk
Mirosław Woźniak

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • piotrrucki.htw.pl

  • © wojtekstoltny design by e-nordstrom