krystyna jakubowska
wojtekstoltny

W w/w kwestii Klub radnych Platformy Obywatelskiej* zajął następujące stanowisko.

W związku z pracami rządu nad prawem oświatowym obejmujących zarówno ustawę oświatową jak i kartę nauczyciela, w zakresie zmian dotyczących funkcjonowania szkół jak i wynagradzania nauczycieli, które będą miały znaczący skutek w funkcjonowaniu gminnej oświaty pod kontem ekonomicznym jak i organizacyjnym uważamy, iż przystąpienie do rozmów w tak istotnym temacie pozbawione jest trwałej podstawy do tych rozmów jaką powinno być jasne, funkcjonujące i stabilne prawo. Prowadzenie rozmów na temat restrukturyzacji sieci szkół na terenie gminy w czasie zmiany prawa oświatowego jest zagrożeniem dla prawidłowości stawianych diagnoz, wysnuwanych wniosków i podejmowanych decyzji ze względu na oderwanie od globalnej rzeczywistości. Uważamy że temat oświaty jest istotnym, a wręcz strategicznym dla przyszłości gminy i rozmawiać o przyszłości oświaty jesteśmy wstanie zawsze lecz na prawidłowych podstawach jakimi powinno być stabilne prawo. Dopiero odniesienie od wiadomych podstaw prawnych daje możliwość prognozowania i wnioskowania na podstawie tych diagnoz. Mając powyższe na uwadze wnosimy o odłożenie wniosku "O przystąpieniu do rozmów na temat restrukturyzacji sieci szkół w Gminie" do dnia zakończenia prac rządu nad zmianami ustawy oświatowej i karty nauczyciela.


* - radni klubu PO: Mieczysław Rapta (przewodniczący klubu), Jadwiga Jakiel-Czyżewska, Grzegorz Kurek. Dodatkowo od głosu wstrzymała się również radna Krystyna Jakubowska.
Tak będzie wyglądała Olimpiada w PR:

"Program 1 Polskiego Radia jest jedyną stacją radiową w Polsce, która będzie transmitować wydarzenia sportowe, odbywające się w ramach Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Na antenie pojawią się liczne relacje z zawodów, komentarze oraz ciekawostki.

Już od kwietnia co dwa tygodnie, a od lipca raz w tygodniu, w niedziele (godz. 22.40 - 23.00) Program 1 Polskiego Radia nadaje „Kalejdoskop Olimpijski”.

8 sierpnia, między godz. 14.00 a 17.30, radiowa Jedynka będzie transmitowała ceremonię otwarcia Igrzysk Olimpijskich, podobnie jak 24 sierpnia uroczystość ich zamknięcia. Codziennie od 9 do 23 sierpnia pojawiać się będą meldunki „Prosto z Pekinu”, o godz. 6.05, 7.05, 8.05, 10.05, 12.10 (15 sierpnia o godz. 13.05), 14.05, 16.05, 6.30 – 6.40. Ponadto między godz. 17.30 a 18.00 nadawany będzie specjalny magazyn olimpijski „Prosto z Pekinu”, który będzie retransmitowany w wielu rozgłośniach regionalnych Polskiego Radia, a w godz. 21.30 – 22.00 „Kronika Prosto z Pekinu”.

Każdorazowo, gdy o medal będą walczyć Polacy, Jedynka będzie przerywać program by na żywo zrelacjonować słuchaczom przebieg zawodów.

Podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie komentatorami Polskiego Radia będą polscy olimpijczycy, m.in. Jacek Wszoła, Paweł Nastula, Wojciech Zabłocki, Jerzy Kulej, Marian Woronin, Włodzimierz Zawadzki, Krystyna Jakubowska, Ryszard Szurkowski, Andrzej Supron, Ryszard Bosek. Ponadto codziennie będzie można wysłuchać komentarza dnia Bohdana Tomaszewskiego lub Lesława Skindera.

Program 1 Polskiego Radia, jako jedyna polska stacja radiowa, będzie dysponowała specjalnym całodobowym połączeniem z miejsca zakwaterowania naszej narodowej ekipy w Wiosce Olimpijskiej.

Zapraszamy także na stronę internetową Programu 1 Polskiego Radia www.polskieradio.pl/jedynka/

Polskie Radio Euro również jest obecne w Pekinie. Już od 14 lipca specjalni wysłannicy: Katarzyna Kornet i Tomasz Kosiorek nadają codzienne relacje ze stolicy Chin. Opisują w nich atmosferę przed zbliżającymi się Igrzyskami i przybliżają dalekowschodnią tradycję oraz zwyczaje mieszkańców Państwa Środka. Reportaże można usłyszeć od poniedziałku do piątku o godzinie 7.20, 12.50 i 16.50, a w weekendy o 16.10. Wszystkie nagrania, wzbogacone o zdjęcia i filmy, dostępne są na stronie internetowej www.polskieradioeuro.pl

Od 3 sierpnia wydarzenia olimpijskie komentować będą: Hanna Dołęgowska, Tomasz Burnos i Patryk Kuniszewicz. W czasie trwania Igrzysk w Pekinie zmianie ulegnie ramówka Polskiego Radia Euro. Poza serwisami sportowymi emitowanymi co godzinę, nadawane będą specjalne programy w ramach „Studia olimpijskiego”. Od poniedziałku do piątku relacje z Olimpiady będzie można usłyszeć w porannej audycji „Po bandzie” (w godz. 8.30 – 9.00), w „Popołudniku” (16.00 – 16.15) oraz w „Stoperze” (20.00 – 21.00). W soboty informacje dotyczące olimpijskich zmagań pojawią się w „Hyde Parku” (10.00 – 12.00) oraz w „Strefie sportu” (20.00 – 23.00), a w niedzielę o godzinie 10.00 w specjalnej audycji poświęconej wydarzeniom sportowym w Pekinie oraz w pasmach „Co Was Kręci” (13.00 – 16.00) i „Strefa sportu” (20.00 – 23.00).

Polskie Radio Euro zaoferuje swoim słuchaczom również wywiady z polskimi olimpijczykami, a od sierpnia ruszy dodatkowo strona internetowa PEKIN 2008, odnosząca się wyłącznie do sportowego aspektu igrzysk. Oprócz terminarza, wyników czy klasyfikacji medalowych, w serwisie będzie można znaleźć artykuły dotyczące wszystkich rozegranych dotychczas letnich igrzysk, zapoznać się z biografiami wielokrotnych mistrzów olimpijskich oraz prześledzić dokonania poszczególnych reprezentacji. Nie zabraknie też opisów wszystkich nowoczesnych aren sportowych, na których rozgrywane będą 302 finały pekińskich igrzysk."

(Źródło: http://www.prsa.com.pl/wiadomosci/artykul60715.aspx)

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • piotrrucki.htw.pl

  • © wojtekstoltny design by e-nordstrom