Witaj HP wieczorową porą
M.C. - Gejsze? - no wiadomo - trzeźwieją po sake w zaciszu kredensu. Masz rację cieniutkie, oj cieniutkie te posty ÂŚciany i przyłączam się do NIE żegnających pół roku przed. Niestety musisz wszystkiego się domyślać (Kopciuszek). Ja od wczoraj mam piosenkę z Czerwonego Kapturka w telefonie komórkowym, tzn. jak ktoś do mnie telefonuje, to słyszy Kapturka.
Labirynt? - pamiętaj, że z każdego jest wyjście, ale nie schodź do podziemnych labiryntów! Czasami szuka się długo drogi, ale ZAWSZE jest wyjście. Wiem, że jak się jest na początku czy nawet w połowie drogi to trudno uwierzyć, trzeba jednak iść dalej i szukać właściwej drogi. Dobrze jest zostawiać jakieś znaki po drodze, czy też rozstawiać /zostawiać złych ludzi - złe myśli - widząc ich będziesz wiedziała, że tu byłaś i należy te rejony omijać. Spotkała mnie dzisiaj wspaniała przygoda (ile mam lat - wiesz). Czekałam na autobus wspólnie z nazwijmy go menelem w wieku ok. (na oko) 75 lat. okazało się, że jedziemy tym samym autobusem i tam podszedł do mnie: zapytał czy mam już 30 lat - odpowiedziałam, że niestety tak - koleżanka twierdzi, że miał wadę wzroku a ja uwierzyłam w bezinteresowną życzliwość. On chciał mi poprawić humor. Uściski dla rodziny i pilnuj swoje kangury z SF, żeby nie uciekły do australijskiego rodzeństwa.
greenw - rezygnują z walki bo się boją: siebie, innych, konsekwencji. Życie, nawet to takie prozaiczne, wymaga odwagi a cóż dopiero wtedy kiedy trzeba o kogoś lub o coś walczyć. Ci, którzy zostają na "ringu życia" z przysłowiowym ręcznikiem też się boją - ale ich strach jest inny i jest połączony z żalem/rozżaleniem/bólem/niezrozumieniem. W takiej sytuacji nie ma dla żadnej ze stron dobrych rad.
MałgosiuSz - nieźle szalałaś a trzeba było oglądać siatkarki a nie prowadzić niecny tryb życia w Bieszczadach i gorszyć rozwiązłym śpiewem ostatnie bieszczadzkie niedźwiedzie - teraz rozumiem dlaczego uciekły na zakopiańskie Krupówki.
ÂŚciana - pomyśl jednak, że masz za czym tęsknić. Masz ten wymarzony obiekt tęsknego spojrzenia za siebie i dowód, że marzenia się spełniają. Czytaj i zapisuje swoje złote myśli do brudnopisu, tylko nie zapomnij przenieść tego do HP
Erico - nie będę też czytała "Ciebie" między wierszami - przyjmuję taką jaką jesteś i pozdrawiam piosenkowo-turnauowo (ale to się czyta!)
a na zakończenie bazgrolenia i wymądrzania się piosenka (spisana w robocie z płyty - a co musiałam odpocząć po wyborach)
"Intymny świat"
Ludzie mają dziwne marzenia
Dziwne troski, życzenia dziwne
Ponoć mają serca z kamienia
Zimne nosy i ręce zimne
Bardzo często głowy nie mają
W zamian długie, cięte języki
Uszy w ścianach, w oczach ogniki
Swoje nerwy na wodzy trzymają
A ja mam
swój intymny, mały świat
Hen, za morzem smutku
Za górami marzeń, tam
wiedzie doń
zagubionych ścieżek ślad
Senne półksiężyce
Mogą wskazać drogę Wam
Idę więc
z mojego świata
Do Was tu
Niosę Wam
Z mojego świata, barwę kwiatów
Bo ja mam
Swój intymny, mały świat
Senne półksiężyce
Mogą wskazać drogę Wam
Dziwni ludzie mają wspomnienia
Noszą płaszcze strachem podszyte
Marne grosze gubią w kieszeniach
Zakrywają karty odkryte
Lubią grywać w kości niezgody
Palić mosty, stawać na głowie
Winem wznosić toast "na zdrowie"
Chwytać się brzytwy
i mieć powody.
A ja mam...
(P.Bień i R.Wojtyłło a śpiewa ocvzywiście Iga Cembrzyńska)
P.S. Izabello - uściskaj Duśkę i przekaż, że pamiętam o niej nie tylko tu, ale tu czekam (-y) na Nią Polski Klub Filmowy KINESCOPE zaprasza na, czwarty z kolei, film pt: " Rekopis znaleziony w Saragossie"- rez. Wojciech Jerzy Has
Data - 6 maj 2008 Godzina - 18:30 Miejsce - Sallis Benney Theatre, University of Brighton, 58-64 Grand Parade
Stylowa komedia kostiumowa, czarno-bialy, awanturniczy film "płaszcza i szpady", fantastyczna baśń z duchami, wisielcami, opętanymi księżniczkami - tak określano ten niezwykły film. Jego literackim pierwowzorem jest powieść osiemnastowiecznego poety, uczonego, filozofa, żołnierza, podróżnika i fantasty Jana Potockiego.
Jan Potocki pochodzil z magnackiej rodziny, otrzymał niezwykle staranne wykształcenie - studiował w Szwajcarii, Paryżu, Niemczech, interesował się geografią, matematyką, historią, a jego największą pasją była archeologia i podróże. Zwiedził Turcję, Egipt, Afrykę Północną, Kaukaz, Chiny, całą niemal Europę Zachodnią. Brał udział w pracach Sejmu Czteroletniego, opracował projekt reformy oświaty. Zmarł w sposób równie oryginalny, jak oryginalne było jego życie i jego dzieło - strzelił do siebie srebrną kulką odkręconą przy śniadaniu z cukiernicy.
"Rękopis znaleziony w Saragossie" - jedno z najświetniejszych dzieł europejskiego Oświecenia - po raz pierwszy wydany został w roku 1813 po francusku i przez długie lata był w Polsce nie znany. Na język polski przełożony został dopiero 34 lata później. A i do dziś dzieło Potockiego znane jest bardziej na Zachodzie Europy niż w Polsce. "Cudowność <> na tym polega, że swą cudownie atrakcyjną formą służy treściom ważkim. To jest po prostu szkoła życia, przekrój społeczeństwa - aktualny w XVIII wieku - i dziś. Bohater ma zacząć myśleć i gra toczy się o to, jak będzie myślał. Wszystko ma dwie interpretacje: mistyczna, magiczna filozofia Kabalisty ściera się z humanistycznym racjonalizmem Matematyka. Wybierać musi nie tylko van Worden, wybiera widz" - mówił reżyser Wojciech Has. Młody kapitan gwardii króla Hiszpanii, Alfons van Worden, podróżuje samotnie przez dzikie góry Sierra Morena (Hiszpania). W czasie noclegu w ponurej gospodzie poznaje dwie maurytańskie księżniczki, które oznajmiają mu, że jako potomek potężnego rodu Gomelezów wybrany został do wielkich zadań. Przedtem musi jednak dowieść swej odwagi, prawości i honoru. Alfons staje się ośrodkiem niesamowitych wydarzeń, dręczą go opętani, wisielcy, prześladuje inkwizycja. W końcu trafia na zamek tajemniczego Kabalisty i przez wiele dni wysłuchuje jego dziwnych, wieloznacznych opowieści o jeszcze dziwniejszych zdarzeniach tego świata. Plenery "Rękopisu" zrealizowano w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, a w parku Morskie Oko we Wrocławiu wybudowano ogromne dekoracje do scen madryckich - plac Słońca, winiarnie, kościół, gospodę, które przez całą jesień ściągały niezliczone wycieczki. W filmie oprócz dziesiątków aktorów i statystów udział wzięło wiele egzotycznych zwierząt. Tresowany sęp przyjechał specjalnie z Hamburga, czterometrowy pyton z warszawskiego zoo, a cztery muły z Krakowa.
Obsada aktorska: Zbigniew Cybulski (Worden Alfons van), Iga Cembrzyńska (Emina, księżniczka mauretańska), Elżbieta Czyżewska (zalotna Frasquetta Salero), Gustaw Holoubek (Don Pedro Velasquez, matematyk), Stanisław Igar (Don Gaspar Soarez, ojciec Don Lopeza), Joanna Jędryka (Zibelda, księżniczka mauretańska; w czołówce imię: Stanisława), Janusz Kłosiński (Don Diego Salero, mąż Frasquetty), Bogumił Kobiela (Senor Toledo), Barbara Krafftówna (Camilla de Tormez, macocha Paszeki), Jadwiga Krawczyk (Donna Inez Moro, córka bankiera), Sławomir Lindner (ojciec van Wordena), Krzysztof Litwin (Don Lopez Soarez, syn Don Gaspara), Mirosława Lombardo (Donia Uracca, matka van Wordena), Jan Machulski (hrabia Pena Flor), Zdzisław Maklakiewicz (Don Roque Busqueros, natręt), Leon Niemczyk (Don Avadoro, herszt Cyganów), Franciszek Pieczka (opętany Paszeko), Beata Tyszkiewicz (Donna Rebecca Uzeda, siostra kabalisty), Kazimierz Opaliński (szejk - pustelnik) i inni.
http://www.youtube.com/results?search_q ... arch_type=
Zapraszamy!! Iga Cembrzyńska & Marian Kociniak "My, ty i ja"
Iga Cembrzyńska
Grzesiek
Sowko mozesz cos wiecej o nim napisac Eeee... Jak to się mówi, lepiej późno niż wcale.
Pozwolicie, że posłużę się opisem znalezionym w necie.
Hydrozagadka:
data premiery: 1971-04-30
produkcja: Polska
gatunek: Komedia
reżyseria: Andrzej Kondratiuk
scenariusz: Andrzej Bonarski, Andrzej Kondratiuk
występują:
Józef Nowak, Zdzisław Maklakiewicz, Wiesław Michnikowski, Wiesław Gołas, Ewa Szykulska, Iga Cembrzyńska, Bolesław Kamiński, Jerzy Turek, Franciszek Pieczka, Jerzy Dobrowolski i inni
opis:
"Film jest niezwykły w stosunku do całej polskiej kinematografii. Od strony warsztatowej reżyser stosuje nowatorskie, jak na tamte czasy rozwiązania - np. lista dialogowa jest zastąpiona recytacją - bardzo ciekawą Igi Cembrzyńskiej. Ponadto efekty specjalne i popisy kaskaderskie w połączeniu z czarno-białą taśmą wypadają niezwykle oryginalnie i ciekawie. Treść na pozór banalna : Warszawie w niewytłumaczony sposób znika woda i to w czasie najwiekszych upałów. Nad problemem pracuje profesor Milczarek (W.Michnikowski). Angażuje on do pomocy legendarnego i nieustraszonego Asa - w tej roli świetny Józef Nowak. Okazuje się - co ustala AS, że sprawcą całego nieszczęścia jest tajemniczy maharadża i jego pomagier-partner w interesach - Plama. Planują oni niesamowitą operację przeniesienia za pomocą odparowania i pomyślnych wiatrów ogromnych mas wody z Polski do kraju maharadży, Kaburu. Niestety na drodze stanie mu nieustraszony AS - przerysowana i groteskowa postać -kalka zachodnich superbohaterów z odpowiednimi socjalistyczno-ludowymi ulepszeniami (np. dobre rady i powiedzonka w stylu : "Alkohol to największy wróg mężczyzny" lub "Rozmowa umila pracę, porozmawiam z panem").Towarzyszy mu nieustraszony, gadatliwy taksówkarz (W.Gołas). W filmie masa jest żartów i cytatów z amerykańskich filmów sensacyjnych (a moim zdaniem Kondratiuk zakpił sobie również z brytyjskiego Bonda). Obsadę stanowią gwiazdy polskiego kina, które bawią sie swoimi postaciami celowo je przerysowując i wyostrzając np.: mini rólka Igi Cembrzyńskiej - niesamowita i bardzo ekspresyjna. Pionierskim skeczem sytuacyjnym jest przybycie trzech typów w czarnych garniturach, którzy wydawałoby się są gangsterami, lub agentami tajnej policji a okazuje się są to ... ..nie zdradzę. Powiem tylko że nikt takiego rozwiązania by się nie spodziewał. Inny wątek wart podkreślenia to grupa powitalna na lotnisku, z karłem w stroju góralskim. Kończy się wszystko widowiskową porażką maharadży, i jego kompana Plamy (genialnego wręcz Z.Maklakiewicza). Polecam dla każdego . PS. Nie mogę nie wspomnieć Jerzego Dobrowolskiego - mistrza humoru absurdalnego, tu w roli tłumacza."
Źródło
znalazłam :clever:
Alicja w Krainie Czarów
Antoni Marianowicz (wg Levisa Carrolla)
Muzyka: Ryszard Siedlecki
POLSKIE NAGRANIA - muza records SX 1321-co byś wiedział :clever:
Obsada: Alicja - Magda Zawadzka
Biały Królik - Wieńczysław Gliński
Mysz - Iga Cembrzyńska
Bazyli - Wojciech Siemion
Biś - Karol Stępkowski
Pan Gąsiennica - Piotr Fronczewski - GWIAZDOR
Księżna - Renata Kossobudzka
Kot Dziwak - Wiesław Michnikowski
Szarak bez piątej klepki - Marian Kocimiak
Zwariowany Kapelusznik - Mieczysław Czechowicz
Suseł - Jan Kociniak
Siódemka - Jerzy Dukay
Piątka - Rudolf Gołębiowski
Król Kier - Tadeusz Bartosik
Królowa Kier - Irena Kwiatkowska
Walet Kier - Krzysztof Orzechowski
Kat - Andrzej Stockinger
Smok - Janusz Zakrzyeński
Niby Żółw - Andrzej Tomecki
Zespół Instrumentalny pod dyrekcją Ryszarda Sielickiego
Reżyser Nagrania - Z. Gajewska
Operator Dźwięku - J. Słotwińska
Reżyseria Wiesław Opałek
Made in Poland
Cena 180zł - :lol:
w zbiorach mam również piosenki dla przedszkolaka dwie częsci, koziołka matołka część IV, Chatka Puchatka, Smerfy, Księżniczka na ziarnku grochu, Piosenki z plecaka Tik-Taka, Piccolo Coro dell'Antoniano - dwie części :> i wiele innych....
niewiem co powiedzieć , w składzie wersji która mnie interesuje występuje Irena Kwiatkowska a tu jej niewidze :P ale raczej biore te płyte tylko musisz podzielić cene przez 10 a potem pomnożyć przez 2 i dobijamy targu :lol: znalazłam :clever:
Alicja w Krainie Czarów
Antoni Marianowicz (wg Levisa Carrolla)
Muzyka: Ryszard Siedlecki
POLSKIE NAGRANIA - muza records SX 1321-co byś wiedział :clever:
Obsada: Alicja - Magda Zawadzka
Biały Królik - Wieńczysław Gliński
Mysz - Iga Cembrzyńska
Bazyli - Wojciech Siemion
Biś - Karol Stępkowski
Pan Gąsiennica - Piotr Fronczewski - GWIAZDOR
Księżna - Renata Kossobudzka
Kot Dziwak - Wiesław Michnikowski
Szarak bez piątej klepki - Marian Kocimiak
Zwariowany Kapelusznik - Mieczysław Czechowicz
Suseł - Jan Kociniak
Siódemka - Jerzy Dukay
Piątka - Rudolf Gołębiowski
Król Kier - Tadeusz Bartosik
Królowa Kier - Irena Kwiatkowska
Walet Kier - Krzysztof Orzechowski
Kat - Andrzej Stockinger
Smok - Janusz Zakrzyeński
Niby Żółw - Andrzej Tomecki
Zespół Instrumentalny pod dyrekcją Ryszarda Sielickiego
Reżyser Nagrania - Z. Gajewska
Operator Dźwięku - J. Słotwińska
Reżyseria Wiesław Opałek
Made in Poland
Cena 180zł -
w zbiorach mam również piosenki dla przedszkolaka dwie częsci, koziołka matołka część IV, Chatka Puchatka, Smerfy, Księżniczka na ziarnku grochu, Piosenki z plecaka Tik-Taka, Piccolo Coro dell'Antoniano - dwie części :> i wiele innych.... Katarzyna Groniec
Grzegorz Turnau
Katarzyna Jamróz
Ewa Wiśniewska
Irena Kwiatkowska , Mieczysław Czechowicz
Irena Kwiatkowska
Jonasz Kofta , Jan Pietrzak
Magda Umer
Jacek Bończyk,Piotr Machalica,Zespół Repreztacyjny,Iwona Nasiołowska,Piotr Różański,Agnieszka Matysiak,Andrzej Mastalerz
Jeremi Przybora
Krystyna Prońko
Iga Cembrzyńska ,Roman Wilhemi
Justyna Szafran
Grzegorz Tomczak
Magda Umer , Seweryn Krajewski A w Nie tylko fr. piosenka grał m.inn.
Iga Cembrzyńska
Marian Kociniak
Kalina Jędrusik
Raz dwa trzy
Frank Sintara
Maryrilin Monroe
.... i coś jeszcze. oprócz tego dużo fr. piosenki których nazw nie pootrafie napisać.
i klasyk nad klasykami, film skladajacy sie z samych cytatow, przynajmniej dla mojego pokolenia
http://torrenty.org/torrent/143918
Nie tylko Twojego pokolenia Polski suppaman. Hehe, jeden z lepszych polskich filmów powstały w okresie komuny. Przezabawna postać Maharadży, no i niezastąpiony As. Po co lista płac? Tą mozę zastąpić Iga Cembrzyńska własnym głosem Film na miarę Rejsu i Misia, chociaż mało doceniany i chyba nawet mniej popularny. A szkoda. Film: RAJSKA JABŁOŃ, Kochankowie mojej mamy, Kronika wypadków miłosnych, Lubię nietoperze.
Reżyser: JACEK KOPROWICZ (MEDIUM), Magdalena Łazarkiewicz (Przez dotyk), Janusz Zaorski (Jezioro bodeńskie), Janusz Majewski (C.K.Dezerterzy).
Rola kobieca: IZABELA DROBOTOWICZ-ORKISZ (DZIEWCZĘTA Z NOWOLIPEK i RAJSKA JABŁOŃ), Krystyna Janda (Kochankowie mojej mamy), Marta Klubowicz (Dziewczęta z Nowolipek i Rajska jabłoń), Ewa Kasprzyk (Dziewczęta z Nowolipek i Rajska jabłoń).
Rola męska: JERZY STUHR (MEDIUM), Marek Kondrat (C.K.Dezerterzy), Władysław Kowalski (Medium), Dariusz Siatkowski (Sceny dziecięce z życia prowincji).
Drugoplanowa rola kobieca: GABRIELA KOWNACKA (KRONIKA WYPADKÓW MIŁOSNYCH), Iga Cembrzyńska (Dziewczęta z Nowolipek i Rajska jabłoń), Hanna Skarżanka (Kochankowie mojej mamy), Alicja Jachiewicz (Kukułka w ciemnym lesie).
Drugoplanowa rola męska: ZBIGNIEW ZAPASIEWICZ (C.K.DEZERTERZY), Henryk Bista (Medium), Bogusław Linda (Tanie pieniądze), Zygmunt Zintel (Medium).
Piosenka: MELUZYNA - Małgorzata Ostrowska w "PODRÓŻACH PANA KLEKSA", Baw mnie - Urszula w "Och Karol", Cała naprzód - obsada "Podróży Pana Kleksa".
Niewypał roku: DŁUŻNICY ŚMIERCI, Gra w ślepca, Diabelskie szczęście, Mokry szmal, Menedżer.
Nagroda specjalna dla duetu aktorskiego: MARIA CIUNELIS i GRAŻYNA SZAPOŁOWSKA - PRZEZ DOTYK. Film: PRZESŁUCHANIE, Matka Królów, Bluszcz, Austeria.
Reżyser: SYLWESTER CHĘCIŃSKI (WIELKI SZU), Stanisław Różewicz (Pensja pani Latter), Tadeusz Konwicki (Dolina Issy), Wojciech Wójcik (Karate po polsku).
Rola kobieca: KRYSTYNA JANDA (PRZESŁUCHANIE), Magda Teresa Wójcik (Matka Królów), Halina Łabonarska (Pensja pani Latter), Monika Niemczyk (Bluszcz).
Rola męska: JAN NOWICKI (WIELKI SZU), Janusz Gajos (Przesłuchanie), Wojciech Pszoniak (Danton), Edward Żentara (Karate po polsku).
Drugoplanowa rola kobieca: GRAŻYNA SZAPOŁOWSKA (Wielki Szu), Aleksandra Śląska (Epitafium dla Barbary Radziwiłłowny), Liliana Głąbczyńska (Austeria), Iga Cembrzyńska (Krzyk).
Drugoplanowa rola męska: STANISŁAW IGAR (KRZYK), Bogusław Linda (Danton), Zbigniew Buczkowski (Karate po polsku), Janusz Paluszkiewicz (Pensja pani Latter).
Piosenka z filmu: "A jeśli przyszłoby umierać" z filmu "Bluszcz" w wykonaniu Ewy Błaszczyk. Witam!
Pilnie poszukuję dokumentu
"Jeszcze za mną zatęsknisz" Piotra Łazarkiewicza z 2007 roku.
(Wspomnienia reżyserów i aktorów, którzy mieli okazję współpracować z aktorem Zbigniewem Cybulskim. Miedzy innymi są to: Janusz Morgenstern, Kazimierz Kutz, Joanna Jędryka, Iga Cembrzyńska, Maria Chwalibóg i Elżbieta Kępińska. Z okazji 40. rocznicy tragicznej śmierci Zbigniewa Cybulskiego w sopockim SPATiF-ie spotkali się ludzie, którzy chcieli go powspominać. Rozmowę prowadził aktor Mirosław Baka)
Czy ktoś może posiada ten film?
Szukam i szukam... i nic. Nigdzie nie ma a film jest mi bardzo potrzebny.
Jeśli ktoś z Was ma ten film lub wie jak mogę go zdobyć
będę ogromnie wdzięczny za pomoc.
Z góry dziękuję!
Pozdrawiam! Joanna Jędryka – Dwaj panowie N, Rękopis znaleziony w Saragossie, Wyspa złoczyńców
Teresa Tuszyńska – Drugi człowiek, Do widzenia, do juta
Aleksandra Zawieruszanka – Rzeczpospolita babska, Stawka większa niż życie
Pola Raksa – Beata, Ich dzień powszedni, Czterej pancerni i pies
Barbara Kraftówna – Jak być kochaną, Upał
Ewa Krzyżewska – Popiół i diament, Powrót na ziemię, Zaduszki
Jadwiga Smosarska – Trędowata, Barbara Radziwiłłówna, Jadzia
Helena Grossówna – Robert i Bertrand
Loda Niemirzanka – Ada to nie wypada, Będzie lepiej
Elżbieta Czyżewska – Gdzie jest generał, Przerwany lot
Ewa Wiśniewska – Sam pośród miasta, Stawka większa niż życie, Doktor Ewa
Lidia Wysocka – Doktor Murek, Złota maska
Ryszarda Hanin – Gwiazdy poranne
Urszula Modrzyńska – Nikodem Dyzma, Wraki, Deszczowy lipiec
Antonina Gordon Górecka – Pożegnanie z diabłem, Sekret
Kalina Jędrusik – Lekarstwo na miłość, Upał
Alina Janowska – Skarb, Wojna Domowa, Podróż za jeden uśmiech
Maria Kaniewska – Bicz boży, Spotkania
Iga Cembrzyńska – Rękopis znaleziony w Saragossie, Salto
Danuta Szafarska – Zakazane piosenki, Skarb, Dom bez okien "Hotel Polanów i jego goście"
To serial nakręcony w 1982r. przez kinematografię NRD, ale gra w nim plejada polskich aktorów (Kalina Jędrusik, Iga Cembrzyńska, Elżbieta Starostecka, Leon Niemczyk, Jerzy Bończak, Jerzy Bińczycki i inni).
Reżyseria: Horst Seemann
Szukałam od jakiegoś czasu nagrania tego filmu, niestety nikt nic nie wie i nikt nie posiada.
Napisałam w końcu do znajomego z TV, okazało się, że film jest w zasobach telewizyjnych, ale nagrany jest na starym nośniku i na dokładkę dość zniszczonym.
Wraz ze znajomym wystąpiliśmy o oszacowanie kosztów przegrania i oczyszczenia i odszumienia.
Dziś dostałam odpowiedź:
Koszt łączny wynosi 16 tysięcy złotych dla odbiorcy indywidualnego,
Dla anteny do emisji – 13,5 tysiąca złotych, gdyż nie dolicza się wówczas podatku VAT.
Tak horrendalny koszt bierze się stąd, że film jest bardzo długi, a usługa liczona jest od metra taśmy.
Ale koszt, to nie jedyny kłopot. Większym kłopotem są prawa do udostępniania. TVP mimo posiadania kopii filmu nie dysponuje takimi prawami, ponieważ właścicielem jest producent niemiecki.
Mogłabym indywidualnie wystąpić o przegranie (mogę wtedy obejść koszta związane z prawem autorskim), ale po pierwsze koszt samego przegrania dość pokaźny, a po drugie wiem, że wiele osób chętnie zobaczyłoby ten film a w przypadku gdy ja indywidualnie wystąpię nie mogę go nikomu pokazać.
Polska TV jest zainteresowana, niestety jednak nie stać jej na pokrycie wszystkich kosztów, szukam teraz osób, fundacji i innych miłośników filmowych aby uratować ten film – przegrać, oczyścić i zakupić prawa do emisji.
Mamy (mój znajomy i ja) kilka pomysłów na wsparcie finansowe, ale trzeba więcej, więc wszelkie zgłoszenia i sugestie mile widziane. Taka mala - Iga Cembrzyńska
(pierwszy raz w jej wykonaniu - swietnym)
"Bo ja tak mówiłam żartem... dobry zart jest tynfa wart"
Odkryłem Kalinę Jędrusik dzięki rodzicom. To kolejna sprawa, za którą jestem im wdzięczny
pozdr.
ale ta piosenka "mówiłam żartem" to nie z repertuaru Kaliny Jędrusik. Śpiewała to Iga Cembrzyńska, a potem m.in. Janda. Heh, aż mi się przypomniała Babcia Iga Cembrzyńska i jej "Mówiłam żartem" :) Inspirowałaś się może? Hydrozagadka
Komedia z 1970 roku. Reżyseria:Andrzej Kondratiuk. Obsada: Roman Kłosowski, Zdzisław Maklakiewicz, Wiesław Michnikowski, Józef Nowak, Iga Cembrzyńska, Wiesława Mazurkiewicz, Emilia Nowak, Ewa Szykulska, Jerzy Dobrowolski, Jerzy Duszyński, Wiesław Gołas, Bolesław Kamiński, Czesław Lasota, Franciszek Pieczka, Wojciech Pokora i inni.
Film jest niezwykły w stosunku do całej polskiej kinematografii. Od strony warsztatowej reżyser stosuje nowatorskie, jak na tamte czasy rozwiązania - np. lista dialogowa jest zastąpiona recytacją - bardzo ciekawą Igi Cembrzyńskiej. Ponadto efekty specjalne i popisy kaskaderskie w połączeniu z czarno-białą taśmą wypadają niezwykle oryginalnie i ciekawie. Treść na pozór banalna : Warszawie w niewytłumaczony sposób znika woda i to w czasie najwiekszych upałów. Nad problemem pracuje profesor Milczarek (W.Michnikowski). Angażuje on do pomocy legendarnego i nieustraszonego Asa - w tej roli świetny Józef Nowak. Okazuje się - co ustala AS, że sprawcą całego nieszczęścia jest tajemniczy maharadża i jego pomagier-partner w interesach - Plama. Planują oni niesamowitą operację przeniesienia za pomocą odparowania i pomyślnych wiatrów ogromnych mas wody z Polski do kraju maharadży, Kaburu. Niestety na drodze stanie mu nieustraszony AS - przerysowana i groteskowa postać -kalka zachodnich superbohaterów z odpowiednimi socjalistyczno-ludowymi ulepszeniami (np. dobre rady i powiedzonka w stylu : Alkohol_to_największy_wróg_mężczyzny lub Rozmowa_umila_pracę,_porozmawiam_z_panem).Towarzyszy mu nieustraszony, gadatliwy taksówkarz (W.Gołas). W filmie masa jest żartów i cytatów z amerykańskich filmów sensacyjnych (a moim zdaniem Kondratiuk zakpił sobie również z brytyjskiego Bonda). Obsadę stanowią gwiazdy polskiego kina, które bawią sie swoimi postaciami celowo je przerysowując i wyostrzając np.: mini rólka Igi Cembrzyńskiej - niesamowita i bardzo ekspresyjna. Pionierskim skeczem sytuacyjnym jest przybycie trzech typów w czarnych garniturach, którzy wydawałoby się są gangsterami, lub agentami tajnej policji a okazuje się są to ... ..nie zdradzę. Powiem tylko że nikt takiego rozwiązania by się nie spodziewał. Inny wątek wart podkreślenia to grupa powitalna na lotnisku, z karłem w stroju góralskim. Kończy się wszystko widowiskową porażką maharadży, i jego kompana Plamy (genialnego wręcz Z.Maklakiewicza). Polecam dla każdego . PS. Nie mogę nie wspomnieć Jerzego Dobrowolskiego - mistrza humoru absurdalnego, tu w roli tłumacza.
Obejzalem filmik i ogolnie Polecam jak nic ... Przegląd Piosenki Aktorskiej - 11 kwietnia 2008 ( w TVP 1 - głęboką nocą z 25 na 26 czerwca 2008 )
Scenariusz i reżyseria: Cezary Studniak
Muzyka: Kapela Ze Wsi Warszawa
Teksty: Tymon Tymański oraz utwory tradycyjne
Choreografia: Małgorzata Fijałkowska-Studniak
Scenografia i kostiumy: Mateusz Stępniak
Choreografia walk i efekty kaskaderskie: Maciej Maciejewski
Występują: Iga Cembrzyńska (Spóźniona Kochanica), Natalia Grosiak (Mądre Dziecko), Maja Kleszcz (Jankowa Najmilejsza Lamentująca), Magdalena Sobczak (Panna Weselna Niewzięta), Justyna Steczkowska (Święta Przegięta), Justyna Szafran (Topielica Oszalała), Sylwia Świątkowska (Panna Weselna Przemocą Wzięta), Sambor Dudziński (Ksiądz Uparty), Konrad Imiela (Wójt Rozdarty), Arkadiusz Jakubik (Diabeł Ludzki), Janusz Radek (Amancina Wiejski), Cezary Studniak (Dziad Kościelny), Tymon Tymański (Janusz Stolem)
Autor scenariusza i reżyser, Cezary Studniak, mówi o tegorocznym Koncercie Finałowym tak: Pomysł, aby ten spektakl miał swoje źródło w folklorze, wynika z faktu, że lubię tę estetykę z jej „prostą” (co w tym wypadku wcale nie oznacza łatwą) frazą. Mowa tu o muzyce, która prędzej czy później każdego chwyta za serce, jeśli jest szczerze podana, i o historiach, historyjkach czasem, często bez pointy, wyraźnego końca, które wbrew temu właśnie prowokują nas do myśli jakiejś – refleksji tak zwanej. Dużo w nich kolorowania, bajdurzenia, zmyślania, a mimo to świecą się prawdą prostą.
Opowieści te w warstwie tekstowej będą brzmieć raczej współcześnie, bez jakiejkolwiek gwary ludowej, być może czasem użytej jako cytat czy podkreślenie konkretnego tematu. Jeśli chodzi o estetykę sceniczną, to również będzie ona odbiegać od oczywistych skojarzeń ludyczno-wiejskich. Chodzi mi o analogie współczesne do pewnych zachowań, wrażliwości czy wartości, które od zawsze znaczą to samo i wciąż są odkrywane na nowo.
Wciąż zaczynamy i kończymy na poszukiwaniu prawdy o życiu naszym i znów, i znów, i znów...Jedyne, co się zmienia, to samo poszukiwanie, które staje się niestety coraz bardziej powierzchowne i bezduszne...
wg. http://www.ppa.art.pl/ http://www.ppa.art.pl/
Koncert Finałowy 11.04.08 " Muzykanty wielkiego pola"
Występują: Iga Cembrzyńska (Spóźniona Kochanica), Natalia Grosiak (Mądre Dziecko), Maja Kleszcz (Jankowa Najmilejsza Lamentująca), Magdalena Sobczak (Panna Weselna Niewzięta), Justyna Steczkowska (Święta Przegięta), Justyna Szafran (Topielica Oszalała), Sylwia Świątkowska (Panna Weselna Przemocą Wzięta), Sambor Dudziński (Ksiądz Uparty), Konrad Imiela (Wójt Rozdarty), Arkadiusz Jakubik (Diabeł Ludzki), Janusz Radek (Amancina Wiejski), Cezary Studniak (Dziad Kościelny), Tymon Tymański (Janusz Stolem)
cięzko sie było dodzwonic aby zarezerwowac bilety ale udało się:))))) Iga Cembrzyńska
Ludzie mają dziwne marzenia
Dziwne troski, życzenia dziwne
Ponoć mają serca z kamienia
Zimne nosy i ręce zimne
Bardzo często głowy nie mają
W zamian długie i cięte języki
Uszy w ścianach, w oczach ogniki
Swoje nerwy na wodzy trzymają.
A ja mam swój intymny mały świat
Hen za morzem smutków,
za górami marzeń tam.
Wiedzie doń zagubionych ścieżek ślad Senne półksiężyce mogą wskazać drogę wam,
Idę więc z mojego świata do was tu Niosę wam z mojego świata barwę kwiatów
Bo ja mam swój intymny mały świat Senne półksiężyce mogą wskazać drogę wam.
Dziwni ludzie mają wspomnienia
Noszą płaszcze strachem podszyte Marne grosze gubią w kieszeniach Zakrywają karty odkryte.
Lubią grywać w kości niezgody
Palić mosty, stawać na głowie
Winem wznosić toast na zdrowie Chwytać się brzytwy i mieć powody.
A ja mam ... Oj tak, "Kiedy mnie już nie będzie" świetny jest. Połączenie tekstów Osieckiej z wokalem Krajewskiego daje niesamowity efekt nie tylko w tej piosence.
Podoba mi się jeszcze bardzo np. ten tekst:
http://www.okularnicy.org.pl/spiewnik.php?page=teksty&pkid=30&tekst=536
Zdaje mi się,że to Iga Cembrzyńska śpiewała(i ktoś jeszcze chyba) ale ciężko zdobyć piosenkę do tego tekstu. Jakby ktoś coś takiego posiadał,to dajcie sygnał! 07.05.2009 r. (czwartek)
Gracze: Marcin, Agnieszka, Michał x2
P: Ricky Martin – She Bangs
I RUNDA
1. Anna Maria Jopek – Ale jestem
2. Jacek Lech – Cygańska wróżba
3. Aretha Franklin – You Make Me Feel Like A Natural Woman
4. Kult – Baranek
5. Mireille Mathieu – Acropolis Adieu
II RUNDA
1. Sugababes – Hole In The Head
2. Tadeusz Olsza – Bo to się zwykle tak zaczyna
3. Los szczęścia – Radość o poranku (Grupa I)
4. Piosenka z musicalu – Hello Dolly
5. Łukasz Zagrobelny – Życie na czekanie
III RUNDA
1. Ewa Bem - Wyszłam za mąż zaraz wracam
5. Glenn Medeiros - Nothing's Gonna Change My Love For You
2. Iga Cembrzyńska - Intymny świat
FINAŁ
1. Nine Million Bicycles - Katie Melua
2. Bo z dziewczynami - Jerzy Połomski
3. Tutti Frutti - Little Richard
4. Ktoś między nami - Anna Jantar & Zbigniew Hołdys
5. No One - Alicia Keys
6. Poziomki - Urszula Sipińska
7. Let’s Twist Again - Chubby Checker
K: Iga Cembrzyńska – Intymny świat Mówiłam żartem (Iga Cembrzyńska) Nie mów nic (Czerwone Gitary) Mówiły Mu (Maryla Rodowicz) Mówiłam żartem (Iga Cembrzyńska) A nie mówiłam (Reni Jusis) Mówiłam żartem (Iga Cembrzyńska) W siną dal (Iga Cembrzyńska) Daleko od siebie (Sweet Noise) Nie ma drogi dalekiej (Z. Sośnicka) W siną dal (Iga Cembrzyńska) Spis z dnia 3.03.09 (wtorek)
P: WHENEVER WHEREVER - Shakira
RUNDA 1
1. CAN THE CAN - Suzie Quatro
2. NAPRAWDĘ DOŚĆ - Mietek Szcześniak
3. CZTERY NOGI - Zula Pogorzelska
4. NOTHING'S GONNA CHANGE MY LOVE FOR YOU - Glen Medeiros
5. MIAŁ BYĆ ŚLUB - Monika Brodka
RUNDA 2
1. DAJ MI TĘ NOC - Los szczęścia [Bolter Band]
2. SIEDZĘ I MYŚLĘ - Bajm
3. TEARS IN HEAVEN - Eric Clapton
4. INTYMNY ŚWIAT - Iga Cembrzyńska
5. LET IT BE - The Beatles
DOGRYWKA: Brathanki - CZERWONE KORALE
RUNDA 3
Urszula - NA SEN
Eurythmics - SWEET DREAMS
Zofia Terne - NIKT TYLKO TY
Anna Jantar - NIC NIE MOŻE WIECZNIE TRWAĆ
Mieczysław Fogg - W MAŁYM KINIE
FINAŁ
1. KOLEGA MAJ - Ewa Bem
2. SPEEDY GONZALES - Pat Boone
3. PSZCZÓŁKA MAJA - Zbigniew Wodecki
4. ALL MY LOVING - The Beatles
5. ZEGAR - Edyta Bartosiewicz
6. HIT THE ROAD JACK - Ray Charles
7. DUMKA NA DWA SERCA - E. Górniak i M. Szcześniak
K: ALL MY LOVING - The Beatles W siną dal, w siną dal ...( Iga Cembrzyńska i Bogdan Łazuka) O mnie się nie martw (Kasia Sobczyk) Gdzie ci mężczyźni (Danuta Rinn) W siną dal, w siną dal ...( Iga Cembrzyńska i Bogdan Łazuka)
... A pamiętasz finał grudnia 2004 ?
I can't Help Myself - Kelly Family
Help Me, Rhonda - Beach Boys
Baby face - Little Richard
Dla mnie to wtedy była masakra.
No właśnie ,Grzesiu ...do tych trzech dorzućmy te cztery ,które miał Janusz w ostatnim finale stycznia (przypomnę - Amy Winehouse ,Bob Sinclar ,Anna Jurksztowicz i Ania Dąbrowska) i tak powinien wyglądać modelowy finał roku...Wówczas laureat byłby prawdziwym "Miszczem"! A jeszcze , bo mnie naszło , inna siódemka modelowa :
1.Bino - Mamma Leone
2.Crowded House - Weather with You
3.Energy - Minus i Plus
4.Elvis Presley - There Goes My Everything
5.Ella Fitzgerald - Oh , Lady Be good
6.Everything but the Girl - Missing
7.Iga Cembrzyńska - Mówiłam żartem
Tak mogłyby wyglądać "fajne" finały ...niedoczekanie raczej Mówiłam żartem ( Iga Cembrzyńska) Kto zrobił mi ten żart (Budka Suflera) Słowa (Gosia Andrzejewicz) Mówiłam żartem ( Iga Cembrzyńska) Bardzo ładnie , zagadki skończone.Grażynka przypieczętowała Swoje bezapelacyjne zwycięstwo , bardzo gratuluję.
Punktacja zawodów:
1.Graża - 18 !!!!
2.Majka - 7
3.Przemek - 5
4.Andrzej , Nasz moderator - 3
5.Kasia -2
6.Agniesia - 1
Nowa porcja wkrótce!
Oto dzisiejsze zagadki:
1.Fronczewski Piotr - jesteś blisko i pytasz
2.Iga Cembrzyńska - żartownie
3.Katarzyna Groniec - od pszczół pochodzi , ale nieprawdziwy
4.Krystyna Janda - wiraż
5.Magda Umer - ta mała ładne oczy ma
6.Olga Bończyk - największy hit Dalidy
7.Jacek Bończyk - taniec Banderasa
8.Beata Rybotycka - chce kogoś pokochać
9.Michał Bajor - veto!
10.Krystyna Jamróz - życiowy rysunek
11.Ewa Błaszczyk - odejście nie w porę
12.Grzegorz Turnau – małe miasteczko
13.Gerry and The Pacemakers - Merry Across The Fersey
14.Shakin’ Dudi – niespodziewani lub nieproszeni , ale idą , jak w dym
15.Łzy – pustosłowie
16.Fleetwood Mac – wszędzie
17.The Alan Devito Orchestra – mów trzy razy
18. Dorota Miśkiewicz - prośba do Magdy
19.Elvis Costello – nie on
20.Zakopower – na pięć
21.Climie Fisher – zmiany i miłość
22.Julio Iglesias – gadają wszyscy i z osobna
23.Tatiana Okupnik – nie wie w kim jest zabujana
24.The Cure – las
25.George Baker Selection – łódka i marzenia
26.Fool’s Garden – dni dzikości
27.King Crimson – gadające słonie
28.Leszcze – Tak się bawi znany portal
29.Maciek Silski – u kresu dnia
30.Halina Frąckowiak – krzyk (pieśń oparta na psalmach i dedykowana Janowi Pawłowi II)
31.Kasia Klich – słoń w składzie
32.Madonna – ona , to nie ja ,gościu!
33.Edyta Geppert – moonlight shadow
34.Raz Dwa Trzy – bez dwóch zdań (Wiesław Gołas)
35.Katarzyna Skrzynecka i Paweł Deląg – "Kobyła" blondynka...
jest piękny poranek ,już 14 st. w cieniu , za 3 dni mecz , się będzie działo!!!Zapraszam do zagadek!!! 07-05-2008 (środa)
P: [Małgorzata Ostrowska] - Słowa (jak węże do ucha) //Anetka
GRACZE: Zosia, Kuba, Grzesiu
Runda 1
5.Partita - Wszystko za wszystko
1.Mike and the Mechanics - Over My Shoulder //Michał
2.Raz Dwa Trzy - Czekam i wiem
4.Golec uOrkiestra - Bo lato rozpala //Robert
3.Chris Rea - On the Beach
Runda 2
2.Loona - Bailando//Dziewczynki
1.Maanam - Lipstick on the glass
3.Piersi - A Ty całuj mnie//Grześ
5.Dean Martin - That's Amore
4.Krystyna Konarska - Piosenka z przedmieścia
Runda 3
6.Stevie Wonder - Sir Duke //Jarek
3.Edyta Bartosiewicz i Krzysztof Krawczyk - Trudno tak //Robert i Anetka
1.Kate Ryan - Désenchantée//Lenka
5.Iga Cembrzyńska i Bohdan Łazuka - W siną dal
Finał
1.~dalej~ Kamienne schodki [Irena Santor]
2.~dalej~ The Boy from New York City [Manhattan Transfer]
3.~dalej~ Pani, Ty jesteś urocza [Alibabki]
4.All At Once [Whitney Houston]
5.W moim magicznym domu [Hanna Banaszak]
6.~dalej~ The Gambler [Kenny Rogers]
7.~dalej~ Wypijmy za błędy [Ryszrd Rynkowski]
Koniec: [Elton John] - Crocodile Rock //Grześ
Podziękowania dla:
Danyfa, za wsparcie techniczne – jutro przetestuję.
Emku, za Kennego Rogersa.
Mojej Mamie, bo zrobiła mi herbaty. ------------------------------------------------------------
Data premiery: 1986-10-13 (Świat)
Produkcja: Polska
Gatunek: Dramat, Psychologiczny, Poetycki
Reżyseria: Witold Leszczyński, Ryszard Zatorski
Scenariusz: Witold Leszczyński, Edward Stachura
Zdjęcia: Jerzy Łukaszewicz
Muzyka: Jerzy Satanowski
Janek Pradera (Edward Żentara) to wrażliwy poeta, który nie może odnaleźć swojego miejsca w świecie. Dlatego odchodzi od ukochanej i z workiem na plecach rusza w nieznane. Wędrując po pusczy spotyka leśniczego, który zatrudnia go przy wyrębie lasu.Ludzie zamieszkujący tutaj są inni niż w mieście - szczerzy i otwarci. Ciężka, fizyczna praca zbliża ludzi. Janek poznaje i zaprzyjaźnia się z Peresadą, Wasylukiem, Selpką i jego stale roześmianą żoną. Razem z nimi upływa mu czas po pracy. Wkrótce dochodzi jednak do nieoczekiwanej bójki...
Edward Żentara: Janek Pradera
Ludwik Pak: Peresada
Ludwik Benoit: Wasyluk
Jerzy Block: maszynista
Maria Ciunelis: żona Sepki
Krzysztof Majchrzak: Kaziuk
Daniel Olbrychski: Michał Kątny
Wiktor Zborowski: młody Batiuk
Franciszek Pieczka: leśniczy
Iga Cembrzyńska: Pijana kobieta
Jan Łopuszniak: dróżnik
Aleksander Kalinowski: Zabijaka na zabawie
Joanna Sienkiewicz: Bibliotekarka Halinka
Jan Paweł Kruk: Gajowy
Teodor Gendera: Kierowca bibliotecznego autobusu
------------------------------------------------------------ Iga Cembrzyńska
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plpiotrrucki.htw.pl
|
|