krystian dziubinski
wojtekstoltny



HOKEJ Pół miliona za awans
10.04.2009
Najbliższy tydzień w polskim sporcie upłynie pod znakiem hokejowych emocji. W sobotę w Toruniu rozpoczną się mistrzostwa świata 1. dywizji. Klasyfikowani na 21. pozycji na świecie Polacy nie są faworytami turnieju, ale nie ukrywają, że ich celem jest wywalczenie awansu do hokejowej elity.

- Za faworytów rywalizacji uchodzą Włosi i Ukraińcy, którzy plasują się przed nami w światowym rankingu zajmując odpowiednio 14. i 17. miejsce. My jednak postawiliśmy przed drużyną sprawę jasno - chcemy wygrać turniej w Toruniu - powiedział Wojciech Tkacz, asystent szwedzkiego trenera kadry Petera Ekrotha.

Kadrowicze do mistrzostw świata przygotowywali się na trzech zgrupowaniach. Najpierw reprezentacja ćwiczyła w Krynicy, później przez kilka dni trenowała w Sosnowcu, a ten tydzień spędza już w Toruniu. W poprzedni weekend biało-czerwoni rozegrali dwa sparingowe mecze z Białorusią i konfrontacje z grającą w elicie 9. drużyną hokejowego rankingu natchnęła ich sporym optymizmem.

- Pierwszy mecz przegraliśmy wysoko, ale spowodowane to było słabszym dniem bramkarza, bo nasza gra wyglądała zupełnie przyzwoicie, a nawet oddaliśmy więcej strzałów na bramkę niż rywale. W rewanżu byliśmy o krok od remisu, a porażka 2:3 wstydu nam nie przynosi - dodał Tkacz.

Nowe władze PZHL zadbały o odpowiednią motywację zawodników. Za awans do elity drużyna ma obiecane do podziału aż pół miliona złotych.

- Premia jest naprawdę godziwa, a my jesteśmy naładowani energią i z niecierpliwością czekamy na pierwsze spotkanie tych mistrzostw. Zapowiada się ciekawa rywalizacja, bo skład grupy jest bardzo wyrównany - może jedynie Rumunia odstaje nieco od reszty stawki - więc każdy mecz w tym turnieju będzie bardzo ważny i do każdego trzeba podejść z maksymalną koncentracją - powiedział Sebastian Gonera.

38-letni obrońca GKS Tychy jest najbardziej doświadczonym graczem reprezentacji i ma na koncie aż 183 mecze w narodowych barwach.

- Nawet nie pamiętam, które to już moje mistrzostwa w karierze. Po raz pierwszy zagrałem w MŚ w 1991 r., ale później kilka razy zabrakło mnie w kadrze z powodu kontuzji. Na pewno teraz jest w reprezentacji lepsza organizacja. Nie chodzi tylko o wysokość premii, ale także o to, że mieszkamy w lepszych hotelach i praktycznie niczego nam nie brakuje. Nic tylko grać i wygrywać - stwierdził Gonera.

W Polaków wierzą także kibice. Na mecze biało-czerwonych sprzedano już wszystkie bilety i nasi zawodnicy mogą być pewni, że podczas spotkań z Holandią, Rumunią, Ukrainą, Włochami i Wielką Brytanią sympatycy hokeja wspierać ich będą z trybun gorącym dopingiem. - Takie wsparcie na pewno nam się przyda i cieszymy się, że publiczność będą w Toruniu naszym szóstym zawodnikiem - dodał Gonera.

W kadrze wszyscy są zdrowi, a jedyną wymuszoną zmianą by-ło zastąpienie 10 dni temu kontu-zjowanego Arkadiusza Sobeckiego Przemysławem Odrobnym.

Kadra na MŚ

Bramkarze:Krzysztof Zborowski (Podhale Nowy Targ), Rafał Radziszewski (Cracovia), Przemysław Odrobny (Stoczniowiec Gdańsk)

Obrońcy: Grzegorz Piekarski (JKH GKS Jastrzębie), Sebastian Gonera (GKS Tychy), Jarosław Kłys i Patryk Noworyta (Cracovia), Adam Borzęcki (Toelzer Loewen, Niemcy), Andrzej Banaszczak (Zagłębie Sosnowiec), Mateusz Rompkowski (Stoczniowiec)

Napastnicy: Sebastian Kowalówka, Da-mian Słaboń i Leszek Lasz-kiewicz (Cracovia), Marcin Kolusz, Tomasz Malasiński, Krzysztof Zapała i Krystian Dziubiński (Podhale), Mariusz Jakubik i Tomasz Proszkiewicz (GKS Tychy), Mikołaj Łopuski i Maciej Urbanowicz (Stoczniowiec), Błażej Salamon (Polonia Bytom), Mateusz Danieluk (JKH GKS Jastrzębie)

Szkoleniowcy: Peter Ekroth (trener), Wojciech Tkacz i Tomasz Wawrzkiewicz (asystenci)

Jacek Sroka



Program mistrzostw świata

11 kwietnia (sobota)
13.00 Wielka Brytania - Ukraina
16.30 Rumunia - Włochy
20.00 Holandia - Polska

13 kwietnia (poniedziałek)
13.00 Włochy - Wielka Brytania
16.30 Ukraina - Holandia
20.00 Polska - Rumunia

14 kwietnia (wtorek)
13.00 Włochy - Holandia
16.30 Rumunia - Wielka Brytania
20.00 Ukraina - Polska

16 kwietnia (czwartek)
13.00 Wielka Brytania - Holandia
16.30 Ukraina - Rumunia
20.00 Polska - Włochy

17 kwietnia (piątek)
13.00 Holandia - Rumunia
16.30 Włochy - Ukraina
20.00 Polska - Wielka Brytania

Wszystkie mecze Polaków na żywo w Polsacie Sport


Jacek Sroka - POLSKA Dziennik Zachodni

http://katowice.naszemiasto.pl/sport/985313.html

No i niestety
E-hokej napisał:
Po zgrupowaniu w Krynicy do swoich klubów powrócili: Łukasz Kulik, Michał Kotlorz, Mateusz Danieluk, Tomasz Malasiński, Krystian Dziubiński i Błażej Salamon.


Ale to i tak dobry prognostyk na przyszłość.Miejmy nadzieję , że to dopiero początek kariery w kadrze narodowej.
No i niestety
E-hokej napisał:
Po zgrupowaniu w Krynicy do swoich klubów powrócili: Łukasz Kulik, Michał Kotlorz, Mateusz Danieluk, Tomasz Malasiński, Krystian Dziubiński i Błażej Salamon.
Poznań też morze! Pod takim hasłem rozegrano na naszej przystani regaty „Wielkopolskie Dni Morza”. Sześć żeglarskich klas na starcie, ponad 80 zawodników, konkursy i zabawy dla najmłodszych, śpiewy, tańce, coś na ząb i morskie opowieści. Takie regaty wspomina się tygodniami.
Chwilami było podniośle i uroczyście. Momentami wesoło. Wiatr płatał figle. Ciemne chmury gromadziły się nad wodą, ale nic nie mogło popsuć regat. Józef Mikulski, sędzia główny, ustawił trasę w pobliżu klubu, a jedna z boi bujała się zaledwie sześć metrów od pomostu, więc amatorzy dynamicznych fotografii i kibice mieli widok jak z trybun stadionu Wembley.
Na uroczystym zakończeniu, podczas którego uhonorowano zasłużonych klubowiczów, wystąpił hip-hopowy zespół taneczny Neli Żeberskiej. Deski przed hangarem zatrzęsły się w posadach, a goście z zaprzyjaźnionych kierskich klubów i miejscowi żeglarze otworzyli buzie z wrażenia. Namiot rozbity na kortach tętnił życiem prawie do rana. Czy Poznań morze? Morze! I to jak!

Kilka zdjęć z imprezy znajduje się w naszej galerii klubowej - http://pkmlok.pl/galerie/galeria46/index.html

WYNIKI:
Klasa Optimist: 1. Marek Kaczmarek (JKW), 2. Jakub Olejnik (PKM LOK), 3. Daniel Dopierała (JKW).
Klasa Cadet: 1. Szymon Wierzbicki i Krystian Dziubiński (ŻLKS), 2. Bartosz Parzuchowski i Dominik Niedbała (ŻLKS) 3. Anna Zabłocka i Natalia Kasprzyk (ŻMKS).
Klasa Słonka: 1. Piotr Mańczak i Tomasz Waszak, 2. Dariusz Sibilski i Magda Sibilska, 3. Zbigniew Michalski i Romuald Dobrzyński (wszyscy z ŻLKS).
Klasa Laser 4,7: 1. Mateusz Grocholewski, 2. Ewa Szyfter, 3. Krzysztof Mikorzewski (wszyscy z AZS).
Klasa Laser Radial: 1. Wiktor Mielcarek (JKW), 2. Jakub Kotrysiak (JKW), 3. Magda Pic (ŻMKS).
Klasa Europa: 1. Grzegorz Sierpowski (ŻLKS), 2. Jan Pic (ŻMKS), 3. Ewa Pawlaczyk (JKW).
"(...)Marcin Kolusz i Krystian Dziubiński zostali ukarani roczną dyskwalifikacją(...)"

Czy ktos moze mnie oswiecic czy to tylko na kadre czy w ogole sezon maja z glowy? :/
1. Tomek Malasiński
2. Krzysiek Zborowski
3. Krystian Dziubiński - mialem wpisac Banaryka ale z racji ze juz ma duzo glosow wpisalem kogos zapowiadajacego sie na takiego gracza ;D Dziubinski tez umie wkrecic obroncow w lod

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • piotrrucki.htw.pl

  • © wojtekstoltny design by e-nordstrom